Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενικη διαφάνεια και διάρκεια! Καλά μας δουλεύουν;;;


Recommended Posts

Ελενα...τι παει να πει θα σε στειλει? Ας σου πει οτι θελει, εσυ πες οτι τον αντιπαθησες και θα πας αλλου......τελειωνει το ζητημα...η δεν λες τιποτα και πας μονη σου αλλου και τους πας τα αποτελεσματα........αν το κανει θεμα σημαινει οτι καποιο λογο εχει, βγαζει ποσοστο και σιγουρο ειναι κακο δειγμα ηθους.

 

Εγω πηγαινα οπου ηθελα και δεν ειπαν ποτε κουβεντα οι δυο γιατροι....

 

 

Μου είχε πει να κάνω την κυστική ίνωση σε πανεπιστημιακό κέντρο όπου πήγαινε 150 ευρώ για εμένα 150 για τον σύζυγο. Δηλαδή 300. Εγώ του είπα πως στο Λαικό την κάνουν δωρεάν, όχι ότι είχα θέμα με τα χρήματα απλά με παρέξενεψε και μου λέει εκεί οι δείκτες δεν θα σου βγούν σωστοί. Ε και εγώ τον άκουσα. Μετά έμαθα ότι το κέντρο το είχε Πανεπιστημιακός.....άρα....καταλαβαίνεις νομίζω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 860
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι, το ξέρω ότι παίρνουν ποσοστά..... Στη θέση σου πάντως θα του έκανα μία κουβέντα πρώτα.Αλλά αν τον έβλεπα ψιλοαδιάφορο και χαλαρό, μάλλον θα τον άλλαζα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω ότι παίρνουν ποσοστά..... Στη θέση σου πάντως θα του έκανα μία κουβέντα πρώτα.Αλλά αν τον έβλεπα ψιλοαδιάφορο και χαλαρό, μάλλον θα τον άλλαζα...

 

Τώρα είναι διακοπές, μόλις επιστρέψει θα δω τι θα κάνω. Πάντως η φωτογραφία με τα διδυμάκια σου είναι πολύ όμορφη, τα παιδάκια σου είναι γλύκα, να σου ζήσουν.

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα με εστελναν ο ενας για υπερηχο καρδιας σε φιλο του κι ο αλλος για προγεννητικο στο Μητερα ενω μπορουσα να τα κανω δωρεαν κι ελεγαν οτι θα ναι αμφιβολα τα αποτελεσματα κλπ αλα τελικα εκανα αυτο που ηθελα.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω προβληματιστεί πάνω σε αυτό.... γιατί ο ίδιος μου σύστησε τον Τζιώτη, άρα ότι και να του πω δεν θα το δεχτεί. Μόνο όταν θα δει τους χρόνους στην μια αυχενική και τους χρόνους στην άλλη που θα κάνω τώρα. Άσε που στην Β' επιπέδου θα με στείλει πάλι στην Λαμψάκου οπότε αν πέσω στον ίδιο;;; Έχω ένα μεγάλο ατού στο χέρι μου, για να πάρω τα χρήματα πίσω και αυτό θα κάνω. Έμαθα επίσης σήμερα από βοηθό μέσα στο Αλεξάνδρας ότι αυτοί που σε στέλνουν στην Λαμψάκου παίρνουν ποσοστά από τα χρήματα που δίνεις εκεί. Γι' αυτό πας συστημένη και σε ρωτάνε όνομα γιατρού που σε έστειλε. Μετά από όλα αυτά που έκαναν είναι να μην τον αλλάξω;;; Πως να του έχω εμπιστοσύνη;;; Εσύ τι θα έκανες στη θέση μου;;

 

Το Σάββατο και σε έξαλλη κατάσταση αναρωτήθηκα κι εγώ για....5 δευτερόλεπτα:P και αποφάσισα να τον αλλάξω.Αν ήταν η σούπερ γιατρουδάρα δεν θα με ένοιαζε το σούπερ μάρκετ Ιασώ.Αλλά επειδή τον ρώτησα και μου απάντησε "τόσο χρόνο διαρκεί η εξέταση, ο αυχένας και το ρινικό οστό μας νοιάζει":shock: μου έκανε κακή εντύπωση συν ότι γενικά δεν είναι το πιο ομιλητικό και συζητήσιμο ον που υπάρχει.Να μην σε πάρω στον λαιμό μου αλλά αν είσαι ευχαριστημένη από τις υπόλοιπες απόψεις να τον κρατήσεις.Αν έχεις και άλλα παράπονα να τον αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω ότι παίρνουν ποσοστά..... Στη θέση σου πάντως θα του έκανα μία κουβέντα πρώτα.Αλλά αν τον έβλεπα ψιλοαδιάφορο και χαλαρό, μάλλον θα τον άλλαζα...

 

Τί γλυκούλια δίδυμα που έχεις να σου ζήσουν!!:D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια αν μπείτε στη σελίδα του Νικολαϊδη στην Αγγλία θα δείτε τα πάντα για τον υπέρηχο αυχενικής διαφάνειας! Έτσι θα έχετε μια ιδέα για το τί πρέπει να εξετάζει ένας γιατρός και τί όχι σε αυτόν τον υπέρηχο!

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις αποκλειστικά στο ΙΚΑ γιατρό; Γιατί εκεί δεν έχω ακούσει κάποιον. Αλλά αφού εσύ πρόκειται να κάνεις ούτως η άλλως αμνιοπαρακέντηση ξέρω από φίλη μου που δεν είχε κάνει καθόλου αυχενική (της το είχε πει ο γιατρός) αφού θα έκανε υποχρεωτικά αμνιοπαρακέντηση.

 

οχι δεν θελω υποχρωτικα ικα. ναι το ξερω αλλα δεν ειναι λιγο καπως να σε πανε χωρις δευτερη κουβεντα για αμνιο μονο λογω ηλικιας?καπως αγριευεσε... ασε που κ γιαυτο κ αν θλεω βοηθεια σε ποιον να παω να την κανω? μου κανει εντυπωση παντως γιατι στην αγγλια γεννησε η κουμπαρα μας αγγλιδα στα 39 περιπου πριν κατι μηνες κ δν γινεται τετοιοσ χαμος για αμνιο. κανουν αλλες εξετασεις. παντως καθε προταση για γιατρο εμπιστοσυνης υπευθυνο κ αυχενικη κ αμνιο θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα.. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικο δεν κανουν αυχενικη οπως κανουμε εμεις εδω.....εγω δεν ηθελα να κανω, ειχα σκοπο να κανω αμνιο, λογω ηλικιας. Ο γιατρος μου ο πρωτος θεωρουσε αχρηστη την αυχενικη αφου θα εκανα αμνιο, και ο δευτερος θεωρουσε απαραιτητη την αυχενικη κι ελεγε οτι με μια καλη β επιπεδου δεν χρειαζοταν να κανω αμνιο.....τελικα τα εκανα ολα!

 

 

Στο ΙΚΑ υπαρχουν και πολυ καλοι γιατροι...μου χαν πει για εναν στους υπερηχους δυστυχως δεν θυμαμαι ονομα, κλεινεις ραντεβου με οποιον θες, αν θες θα παρω τηλεφωνο να μαθω, δεν ξερω ομως αν εχεις το χρονο να περιμενεις ραντεβου διαθεσιμο....η αυχενικη γινεται νωρις και για αυτο το λογο κατα κανονα την κανουν ολες ιδιωτικα.

 

βρε Βερα σε θαυμαζω. δεν φοβηθηκες καθολου την αμνιο? εγω εχω ψιλο τρομοκρατηθει. εχεις να μου πεις κατι για κανενα καλο γιατρο καποια συμβουλη? οσο για το ικα αν μπορεις κ δεν σου ειναι προβλημα θα το εκτιμουσα αν μου εδινες καποια πληροφορια οσο για ραντεβου δν υπαρχει προβλημα. εχς ηδη μιλησει κ ολα ειναι οκ.ευχαριστω για το ενδαφερον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι δεν θελω υποχρωτικα ικα. ναι το ξερω αλλα δεν ειναι λιγο καπως να σε πανε χωρις δευτερη κουβεντα για αμνιο μονο λογω ηλικιας?καπως αγριευεσε... ασε που κ γιαυτο κ αν θλεω βοηθεια σε ποιον να παω να την κανω? μου κανει εντυπωση παντως γιατι στην αγγλια γεννησε η κουμπαρα μας αγγλιδα στα 39 περιπου πριν κατι μηνες κ δν γινεται τετοιοσ χαμος για αμνιο. κανουν αλλες εξετασεις. παντως καθε προταση για γιατρο εμπιστοσυνης υπευθυνο κ αυχενικη κ αμνιο θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα.. ευχαριστω

 

Σε κάποιες χώρες του εξωτερικού η αμνιοπαρακέντηση έχει αντικατασταθεί από μια απλή εξέταση αίματος κάτι που τουλάχιστον μέχρι το 2008 δεν είχε εξελιχθεί πλήρως και που ακόμη δεν έχει έρθει στην Ελλάδα (ή έχει έρθει και κάνουν τα κορόιδα για να πληρώνουμε αμνιοπαρακεντήσεις):?

 

Μπορείτε να δείτε ένα σχετικό άρθρο εδώ http://www.madata.gr/33/36/27779.html

Link to comment
Share on other sites

ισως να ειναι κ αυτη χοντρομπιζελι. θα μιλησω σημερα αυριο μαζι της αναλυτικα για το τι ακριβως εκανε. κ θα σας ενημερωσω. το θεμα ειναι οτι εδω την συστηνουν λες κ δν συντρεχει κανενας κινδυνος. θα πρεπει να το ψαξω πολυ αν τελικα δν τυο αποφυγω για να ελαχιστοποιησω τους κινδυνους οσο αφορα την πλευρα μου τουλαχιστον. οτι βοηθεια διαθεσιμη ειναι ευπροσδεκτη:P

εκτος αν την κανω για αγγλια λολ

Link to comment
Share on other sites

ισως να ειναι κ αυτη χοντρομπιζελι. θα μιλησω σημερα αυριο μαζι της αναλυτικα για το τι ακριβως εκανε. κ θα σας ενημερωσω. το θεμα ειναι οτι εδω την συστηνουν λες κ δν συντρεχει κανενας κινδυνος. θα πρεπει να το ψαξω πολυ αν τελικα δν τυο αποφυγω για να ελαχιστοποιησω τους κινδυνους οσο αφορα την πλευρα μου τουλαχιστον. οτι βοηθεια διαθεσιμη ειναι ευπροσδεκτη:P

εκτος αν την κανω για αγγλια λολ

 

Με την κρίση που υπάρχει προβλέπω να μένεις εκεί κι όλας :mrgreen::mrgreen:

Όλα να πάνε καλά εύχομαι μες από την ψυχή μου :)

Link to comment
Share on other sites

βρε Βερα σε θαυμαζω. δεν φοβηθηκες καθολου την αμνιο? εγω εχω ψιλο τρομοκρατηθει. εχεις να μου πεις κατι για κανενα καλο γιατρο καποια συμβουλη? οσο για το ικα αν μπορεις κ δεν σου ειναι προβλημα θα το εκτιμουσα αν μου εδινες καποια πληροφορια οσο για ραντεβου δν υπαρχει προβλημα. εχς ηδη μιλησει κ ολα ειναι οκ.ευχαριστω για το ενδαφερον

 

Δυο φορες εκανα, γενικως απο την πρωτη φορα προσπαθουσα να μην αγχωνομαι με το θεμα εγκυμοσυνη-τοκετος και να το βλεπω θετικα......τη δευτερη φορα σκεφτομουν να μη την κανω, περισσοτερο λογω της αντιβιωσης που επρεπε να παρω υστερα.

 

Σαν εξεταση δεν ηταν τιποτα, δεν πονεσα σχεδον καθολου, ενα τσιμπημα και μια μικρη ενοχληση σαν τραβηγμα αισθανθηκα την ρπωτη φορα, τη δευτερη τιποτα τετοιο. Τα εκανα και τις δυο φορες στο Αλεξανδρα, με το ΙΚΑ δεν πληρωσα τιποτα και εμπιστευομαι ιδιαιτερα το εργαστηρι γεννετικης τους.

Με αλλες που συζητησα, μερικες ειπαν οτι πονεσαν πολυ.....μου κανει εντυπωση μαλλον ειναι θεμα γιατρου, εγω ειλικρινα τη δευτερη φορα δεν καταλαβα τιποτα.....

 

 

Πηρα τηλεφωνο τη γνωστη μου, δεν απαντησε θα την ξαναπαρω και θα σου στειλω με πμ το ονομα του γιατρου....αυτη ειχε προβλημα σοβαρο με καρδια το μωρο της κι εκανε ολες τις εξετασεις με αυτον στο ΙΚΑ (και υπερηχο καρδιας) και μου πε οτι ηταν εξαιρετικος, αν το ηξερα εγκαιρως θα εκλεινα κι εγω τις δικες μου εκει. Ελπιζω οτι ειναι ακομα εκει, θα δουμε.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Δυο φορες εκανα, γενικως απο την πρωτη φορα προσπαθουσα να μην αγχωνομαι με το θεμα εγκυμοσυνη-τοκετος και να το βλεπω θετικα......τη δευτερη φορα σκεφτομουν να μη την κανω, περισσοτερο λογω της αντιβιωσης που επρεπε να παρω υστερα.

 

Σαν εξεταση δεν ηταν τιποτα, δεν πονεσα σχεδον καθολου, ενα τσιμπημα και μια μικρη ενοχληση σαν τραβηγμα αισθανθηκα την ρπωτη φορα, τη δευτερη τιποτα τετοιο. Τα εκανα και τις δυο φορες στο Αλεξανδρα, με το ΙΚΑ δεν πληρωσα τιποτα και εμπιστευομαι ιδιαιτερα το εργαστηρι γεννετικης τους.

Με αλλες που συζητησα, μερικες ειπαν οτι πονεσαν πολυ.....μου κανει εντυπωση μαλλον ειναι θεμα γιατρου, εγω ειλικρινα τη δευτερη φορα δεν καταλαβα τιποτα.....

 

 

Πηρα τηλεφωνο τη γνωστη μου, δεν απαντησε θα την ξαναπαρω και θα σου στειλω με πμ το ονομα του γιατρου....αυτη ειχε προβλημα σοβαρο με καρδια το μωρο της κι εκανε ολες τις εξετασεις με αυτον στο ΙΚΑ (και υπερηχο καρδιας) και μου πε οτι ηταν εξαιρετικος, αν το ηξερα εγκαιρως θα εκλεινα κι εγω τις δικες μου εκει. Ελπιζω οτι ειναι ακομα εκει, θα δουμε.

 

ευχαριστω Βερα θα περιμενω μηνυμα σου. οσο για τις πληροφοριες για την αμνιο σευχαριστω θα τα εχω υποψη μου ολα τα παραπανω. κ βλεπουμεεεε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με την κρίση που υπάρχει προβλέπω να μένεις εκεί κι όλας :mrgreen::mrgreen:

Όλα να πάνε καλά εύχομαι μες από την ψυχή μου :)

 

να σου πω μια χαρα θα ειναι :D

σου ευχομαι κ σενα οτι καλυτερο κ θα τα λεμε εδς γυρω ;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

Αρκετές σε αυτό το ποστ είδα ότι έχετε πάει στον Κούρτη. Ξέρετε αν είναι πιστοποιημένος????

http://www.fetalmedicine.com/fmf/training-certification/certificates-of-competence/the-11-136-week-scan/ πάτα εδώ μετά πάτα εδώ που γράφει Free of charge την λέξη here. Διάλεξε country Greece και θα στους βγάλει όλους τους πιστοποιημένους.

Link to comment
Share on other sites

Αλικη καλημερα!

 

Ναι ο Κουρτης ειναι πιστοποιημενος και ειναι απο τους καλυτερους στην Ελλαδα.. Να φανταστεις ο γυναικολογος μου συνεργαζεται με το Ιασω αλλα ποτε δε με εστειλε εκει για τους μεγαλους υπερηχους, μονο στον Κουρτη...

 

Περισυ ημουν εγκυος παλι και στην β' επιπεδου ειδε κατι που τον υποψιασε στην καρδουλα του μωρου... Με εστειλε για περαιτερβ ελεγχο... Περιττο να σου πω οτι το προβλημα ηταν παρα πολυ σοβαρο και τελικα εκανα διακοπη στην 23η εβδομαδα... Ειναι τοσο λεπτομερης που δεν υπαρχει περιπτωση να μη σου βρει το παραμικρο, εγω παντως μετα απο οσα περασα του εχω 1000% εμπιστοσυνη...

 

Παντως επειδη βλεπω οτι εισαι στη 10η εβδομαδα υπαρχει και περιπτωση λογω Αυγουστου να ειναι λιγο δυσκολο να βρεις ραντεβου...

 

Ευχομαι ολα να πανε τελεια με την αυχενικη σου!

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αλικη καλημερα!

 

Ναι ο Κουρτης ειναι πιστοποιημενος και ειναι απο τους καλυτερους στην Ελλαδα.. Να φανταστεις ο γυναικολογος μου συνεργαζεται με το Ιασω αλλα ποτε δε με εστειλε εκει για τους μεγαλους υπερηχους, μονο στον Κουρτη...

 

Περισυ ημουν εγκυος παλι και στην β' επιπεδου ειδε κατι που τον υποψιασε στην καρδουλα του μωρου... Με εστειλε για περαιτερβ ελεγχο... Περιττο να σου πω οτι το προβλημα ηταν παρα πολυ σοβαρο και τελικα εκανα διακοπη στην 23η εβδομαδα... Ειναι τοσο λεπτομερης που δεν υπαρχει περιπτωση να μη σου βρει το παραμικρο, εγω παντως μετα απο οσα περασα του εχω 1000% εμπιστοσυνη...

 

Παντως επειδη βλεπω οτι εισαι στη 10η εβδομαδα υπαρχει και περιπτωση λογω Αυγουστου να ειναι λιγο δυσκολο να βρεις ραντεβου...

 

Ευχομαι ολα να πανε τελεια με την αυχενικη σου!

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ καλή μου.

στεναχωρήθηκα γι αυτό που σου έτυχε, αλλά τουλάχιστον ο γιατρός ήταν καλός και το είδατε. εύχομαι ότι καλύτερο

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε πει να κάνω την κυστική ίνωση σε πανεπιστημιακό κέντρο όπου πήγαινε 150 ευρώ για εμένα 150 για τον σύζυγο. Δηλαδή 300. Εγώ του είπα πως στο Λαικό την κάνουν δωρεάν, όχι ότι είχα θέμα με τα χρήματα απλά με παρέξενεψε και μου λέει εκεί οι δείκτες δεν θα σου βγούν σωστοί. Ε και εγώ τον άκουσα. Μετά έμαθα ότι το κέντρο το είχε Πανεπιστημιακός.....άρα....καταλαβαίνεις νομίζω....

 

ελενα κυστικη ινωση εκανα κ εγω γιατι εχασα ενα ξαδερφακι φετος 30 χρ απο αυτο.ευτυχως ολα καλα για μενα στις εξετασεις. πηγα στο αγια σοφια εχει το πιο εξειδικευμενο εργαστηριο γενετικης για την συγκεκριμενη νοσο στην ελλαδα κ εκει δν εχει αλλη τιμη 150 κι δν καλυπτεται απο ταμειο. στο λαικο πηρα ειναι το μοναδικο ποθ κανει δωρεαν την εξεταση αλλα μου εκλεινε ραντεβου αν ηθελα για 15 σεπτεμβρη ενω ημουν 5μισι εβδομαδων εγκυος. κ μου ειπε τι να σας πω δυστυχως δν υπαρχει αλλο ραντεβου. εσυ την εκανες προληπτικα? μπραβο στο γιατρο σου αν ναι.

Link to comment
Share on other sites

ελενα κυστικη ινωση εκανα κ εγω γιατι εχασα ενα ξαδερφακι φετος 30 χρ απο αυτο.ευτυχως ολα καλα για μενα στις εξετασεις. πηγα στο αγια σοφια εχει το πιο εξειδικευμενο εργαστηριο γενετικης για την συγκεκριμενη νοσο στην ελλαδα κ εκει δν εχει αλλη τιμη 150 κι δν καλυπτεται απο ταμειο. στο λαικο πηρα ειναι το μοναδικο ποθ κανει δωρεαν την εξεταση αλλα μου εκλεινε ραντεβου αν ηθελα για 15 σεπτεμβρη ενω ημουν 5μισι εβδομαδων εγκυος. κ μου ειπε τι να σας πω δυστυχως δν υπαρχει αλλο ραντεβου. εσυ την εκανες προληπτικα? μπραβο στο γιατρο σου αν ναι.

 

annaky η εξέταση της κυστικής ίνωσης έχει μπει στις υποχρεωτικές εξετάσεις πλέον. απ' οσο γνωρίζω το 90 % τις γράφει. Πάντως όλες οι φίλες και οι γνωστές μου την έχουν κάνει. Οι περισσότερες στο Λαικό.

Link to comment
Share on other sites

annaky η εξέταση της κυστικής ίνωσης έχει μπει στις υποχρεωτικές εξετάσεις πλέον. απ' οσο γνωρίζω το 90 % τις γράφει. Πάντως όλες οι φίλες και οι γνωστές μου την έχουν κάνει. Οι περισσότερες στο Λαικό.

 

αυτο ειναι τελειο αν συμβαινει οντως γιατι στο αγια σοφια μου ειπαν οτι δν στελνουν ολοι οι γιατροι. εγω εκανα χωρις καν να το πω στο γιατρο ειχαμε το ιστορικο βλεπεις. καλο ειναι παντως αυτη την εξεταση να την κανουν ολοι πριν απο εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι τελειο αν συμβαινει οντως γιατι στο αγια σοφια μου ειπαν οτι δν στελνουν ολοι οι γιατροι. εγω εκανα χωρις καν να το πω στο γιατρο ειχαμε το ιστορικο βλεπεις. καλο ειναι παντως αυτη την εξεταση να την κανουν ολοι πριν απο εγκυμοσυνη.

 

 

Έχεις απόλυτο δίκαιο, είναι το δεύτερο μετά την Μεσογειακή αναιμία που πλήττει την λευκή φυλή. Έτσι τουλάχιστον μας είπαν. Τα ποσοστά έχουν αυξηθεί αρκετά, ότι γίνεται πάντως ακόμη και για προληπτικούς λόγους μόνο καλό έχει να προσφέρει. Μακάρι να πήγαιναν όλοι για εξετάσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...