Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενική Διαφάνεια-Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις μέλουσες μαμάδες....Έχει κάνει κάποια εξετάσεις Α' και Β΄επιπέδου στο Κέντρο Εμβρυο μητρικής Ιατρικής και Προγεννητικού Ελέγχου στην Παύλου Μελά;Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη και μου το σύστησαν. Ο γιατρός(Χρήστος Παπαγεωργίου) έψαξα και βρήκα ότι είναι πιστοποιημένος από το Νικολαίιδη με το μεγάλο δίπλωμα. Έχετε κάποια εμπειρία από το συγκεκριμένο κέντρο;;;

 

 

--------------------------------------------------------------------

 2019 - edit admin κείμενο από την διαχείριση:

 

Στην περίπτωση που βρεθείτε σε θέση αρνητικών αποτελεσμάτων, κρίνεται σημαντική η επανάληψη της εξέτασης από πιστοποιημένο γιατρό fetal medicine foundation. 

 

Λίστα πιστοποιημένων γιατρών Αυχενικής:

 

https://parents.org.gr/2018/08/28/pistopoiimenoi-giatroi-aychenikis-exetasis/

 

Λίστα άλλων πιστοποιήσεων 

 

https://parents.org.gr/2018/10/18/pistopoiimenoi-giatroi-b-epipedou-deyterou-triminou/

 

https://parents.org.gr/2018/10/18/pistopoiimenoi-giatroi-doppler-3ou-triminou/

 

https://parents.org.gr/2018/10/19/pistopoiimenoi-giatroi-cvs-training-fellowship/

 

 

 εδώ θα βρείτε άλλες πιστοποιήσεις για τις άλλες εξετάσεις της εγκυμοσύνης (Β΄επιπέδου, τροφοβλάστη, αμνιοπαρακέντησης) 

https://parents.org.gr/tag/progennitiki/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες τις μέλουσες μαμάδες....Έχει κάνει κάποια εξετάσεις Α' και Β΄επιπέδου στο Κέντρο Εμβρυο μητρικής Ιατρικής και Προγεννητικού Ελέγχου στην Παύλου Μελά;Δεν είμαι από Θεσσαλονίκη και μου το σύστησαν. Ο γιατρός(Χρήστος Παπαγεωργίου) έψαξα και βρήκα ότι είναι πιστοποιημένος από το Νικολαίιδη με το μεγάλο δίπλωμα. Έχετε κάποια εμπειρία από το συγκεκριμένο κέντρο;;;

καλημερα κοπελα μου ! αυτον δεν τον ξερω....... Ξερω οτι η πλειοψηφια παει στους Ψαρρα, Αθανασιαδη, Ασημακοπουλο και Καρυδα........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για τον Αθανασιαδη ακουσα απο μια φιλη που πηγε για β' επιπεδου οτι παιρνει πλεον 160 ευρω ενω παλαιοτερα επαιρνε 200.

πιθανον λογω της οικονομικης κρισης....

Link to comment
Share on other sites

Εχετε κάποια άποψη για το διαγνωστικό κέντρο ΠΛΑΤΩΝ στην οδό Σοφούλη στη Θεσσαλονίκη?

 

Μου το σύστησε ο γυναικολόγος μου για αυχενική διαφάνεια..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις!!!τελικά έκλεισα στην Ψαρρά και ελπίζω για το καλύτερο...

 

κι εγω εκει πηγα για αυχενικη, β επιπεδου και ντοπλερ

 

για αυχενικη πληρωσα 100 ευρω, ομως το παπ α το εκανα σε μικροβιολογο με το βιβ λιαιο γιατι το δικαιολογουσε, για β επιπεδου 140 ευρω, για το ντοπλερ και επανελεγχο ανατομικο λογω πολυαμνιου 100 ευρω

 

τα 2 μου τα εκανε ο σωτηριαδης που ηταν πολυ καλος και εξηγει

και την αυχενικη η σεβαστοπουλου

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εχετε κάποια άποψη για το διαγνωστικό κέντρο ΠΛΑΤΩΝ στην οδό Σοφούλη στη Θεσσαλονίκη?

 

Μου το σύστησε ο γυναικολόγος μου για αυχενική διαφάνεια..

 

Ετσι για το ιστορικό, έκανα τελικά την αυχενική διαφάνεια στον ΠΛΑΤΩΝΑ και ήταν μια χαρά, ιατρός ο κ. Λευκόπουλος. Απ' ότι έμαθα, εξαίρετος στον τομέα του.

 

Κόστος εξέτασης (κάθεστε;) 30 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 6 months later...

Καλησπέρα σας, η γιατρός μου, μου σύστησε να πάω για αυχενικη διαφάνεια στο Ιάκεντρος εδώ θεσσαλονίκη με τον Κο Πράπα. Έχει καμιά σας εμπειρία από εκεί?????? Ψάχνω και δεν μπορώ να βρω κάτι!!! Σας ευχαριστώ!

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας, η γιατρός μου, μου σύστησε να πάω για αυχενικη διαφάνεια στο Ιάκεντρος εδώ θεσσαλονίκη με τον Κο Πράπα. Έχει καμιά σας εμπειρία από εκεί?????? Ψάχνω και δεν μπορώ να βρω κάτι!!! Σας ευχαριστώ!

 

 

Λίστα των πιστοποιημένων γιατρών για αυχενική διαφάνεια

 

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

Link to comment
Share on other sites

Λίστα των πιστοποιημένων γιατρών για αυχενική διαφάνεια

 

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!!!! δεν ειναι μεσα το ονομα του γιατρου που μου συστησε η γιατρος μου!!!!!!!! τι να κανω ρε κοριτσια???????????:confused::confused:

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι στους πιστοποιημενους γιατρους εγω παντως ειμαι στην τριτη εγκυμοσυνη και ο γιατρος μου στελνει εκει για τις εξετασεις και τις εκανα ολες εκει με τον συγκεκριμενο γιατρο.Δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα.

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!!!! δεν ειναι μεσα το ονομα του γιατρου που μου συστησε η γιατρος μου!!!!!!!! τι να κανω ρε κοριτσια???????????:confused::confused:

 

ΦΤΑΝΕΙ ολα για τα λεφτα!!!!!να μας στελνουν μπουγια να μας καθοδηγουν.στην πρωτη πηγα εκει που με εστειλαν δευτερη και τωρα τριτη εκει που ηθελα.και επειδη στην τριτη εγκυμοσυνη καταλαβα τι ειναι αυχενικη διαφανεια οχι αυτο που κανουν οι γυναικολογοι ολοι στα ιατρεια τους η στο νοσοκομειο εδω στις σερρες που ειχα κανει.θα επρεπε να μην παιζουν με την υγεια των παιδιων μας.και για να μην πολυλογω και τα ξαναθυμαμαι.εχει δικαιο ο mariob πηγαινε σε αυτους που ειναι στη λιστα μονο αυτη ξερουν να κανουν σωστα την εξεταση.η Ψαρρα ειναι θεσσαλονικη και μην πεις ποιος γιατρος σε βλεπει για να μην παρει τη μιζα απο εκει,ε!φτανει

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μέρα κορίτσια!! βλέπω οι απόψεις διύστανται... ουφφφ δεν ξέρω από τη μία λέω να μην μπλέξω σ'αυτον τον κυκεωνα με τους γιατρους και από την άλλη το σκέφτομαι συνέχεια!!!!!

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μέρα κορίτσια!! βλέπω οι απόψεις διύστανται... ουφφφ δεν ξέρω από τη μία λέω να μην μπλέξω σ'αυτον τον κυκεωνα με τους γιατρους και από την άλλη το σκέφτομαι συνέχεια!!!!!

 

ΔΕ βλεπω να διυστανται,μα να κανεις σε αυτους που ειναι στη λιστα και εφοσον δεν ειναι ο γιατρος ψαξε και βρες και καποιον που ειναι. εγω αλλαξα γιατρο για αυτο το θεμα στα μεσα της 2ης εγκυμοσυνης μου. θα επρεπε πρωτα απο ολους οι γιατροι που μας στελνουν κατευθυνοντας μας να ξερουν για τις λιστες και τις πιστοποιησεις,εμεις πρεπει να τα ψαχνουμε?πριν απο το φορουμ ποσες ξεραμε για αυτα?ευτυχως τους ανοιξαν καποιοι ιατροι τα ματια και εμαθαν και οι υπολοιποι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ηθελα και εγω να ρωτησω αν καποια κοπελα πηγε στην ασημακοπουλο. εγω στο πρωτο παιδια τα εκανα ολα στο μητερα στην αθηνα. τωρα εδω δεν εχω ιδεα. παππ-α κανουμε παντου;

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα και εγω να ρωτησω αν καποια κοπελα πηγε στην ασημακοπουλο. εγω στο πρωτο παιδια τα εκανα ολα στο μητερα στην αθηνα. τωρα εδω δεν εχω ιδεα. παππ-α κανουμε παντου;

 

δε ξερω να σε βοηθησω εγω τα εκανα σερρες και το χαρτι που εχω ειναι απο αθηνα αν θελεις να σου στειλω μυνημα πως λεγετε και να το ψαξεις.απλα εμαθα πως πρεπει να ειναι πιστοποιημενο το εργαστηριο για παπ α και στη θεσσαλονικη δεν υπαρχει.οσοι λενε πως κανουν δεν ειναι πιστοποιημενοι αν θες ρωτα το mariob αυτος ξερει που εχει πιστοποιημενο.και αν καταλάβα ειναι γνωστης ολου του σωστου ελεγχου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. δηλαδη εγινε αιμοληψια στις σερρες και το εστειλαν αθηνα; αν ειναι να κανω ολα αυτα κατεβαινω αθηνα που ακομα εχουμε το σπιτι να τα κανω παλι ολα κατω (αυχενικη παππ-α) και να τελειωνω. και να παω στον ασημακοπουλο για το β επιπεδου.

 

τριτη εκλεισα εδω ραντεβου στη γυναικολογο να δουμε τι θα πει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. δηλαδη εγινε αιμοληψια στις σερρες και το εστειλαν αθηνα; αν ειναι να κανω ολα αυτα κατεβαινω αθηνα που ακομα εχουμε το σπιτι να τα κανω παλι ολα κατω (αυχενικη παππ-α) και να τελειωνω. και να παω στον ασημακοπουλο για το β επιπεδου.

 

τριτη εκλεισα εδω ραντεβου στη γυναικολογο να δουμε τι θα πει.

 

εδω ενας μονο κανει αυχενικη διαφανεια πιστοποιημενα και μου πηρε αιμα και το εστειλε αθηνα.οταν τον ρωτησα αν την κανουν οι μικροβιολογοι μου ειπε πως υπαρχουν πιστοποιημενα εργαστηρια αν θελω να πω και να δω ποιος ειναι πιστοποιημενος και απο θεμα οικονοιας ηταν πιο φθηνα στο γιατρο μου.

το χαρτι ειναι απο τη diamedica

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...