Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φοβίες ενηλίκων και τρόποι αντιμετώπισης..


Bunny

Recommended Posts

Εγώ ήρθα αντιμέτωπη με τη φοβία μου, αλλά δεν τα κατάφερα και νιώθω πάρα πολύ χάλια τώρα...........

Θελεις να το αναλυσεις περισσοτερο? Μιλας για το αγχος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ είμαι μουρλή...Ξέρεις πως??? Με το να κάνω αυτά που φοβάμαι!!!! Δεν ξέρω πως να στο πώ....Δίνω γροθιά στο μαχαίρι!!!!

 

Stellinula Κριός είσαι;;;:rolleyes:

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

οφφ τοπικ ουτε εγω κοιμαμαι και ουτε θα κοιμηθω ποτε ξανα ησυχα. Το 60% το εγκεφαλου μου κατα την διαρκεια της νυχτας ειναι στο παιδι (το αλλο 40% κοιμαται. Εχει τυχει να ακουσω την μικρη κοιμησμενη και να παω πιο γρηγορα σε αυτη απο οτι ο αντρας μου που ηταν ξυπνιος εκεινη την ωρα και πιο κοντα της) και δεν θα αλλαξει οσο χρονων και να γινει η μικρη......ειμαι σιγουρη.........:rolleyes:

κι εγω αυτο πιστευα χροοονια αλλα την προηγουμενη βδομαδα και μετα απο 3α παιδια και δουλεια ξαπλωσα το μεσσιμερι να κοιμησω τον μικρο και με πηρε ο υπνος και δεν ακουσα τα κουδουνια τα τηλ.κινητα-σταθερα και τελικα ηρθε ο πατερσς στους απο την δουλεια και τα ανοιξε την πορτα(καλα να παθουν που ξεχνουσαν τα κλειδια γτ απο τοτε δεν ξεχναν)οποτε ποτε μη λες ποτε!00020074.gif

 

 

 

 

 

sig.asp?img=ad1

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι αρρωστοφοβική....! Νιώθω ότι θα πεθάνω οποιαδήποτε στιγμή απο καρδια, εγκεφαλικό και όλα τις συναφείς θανατηφόρες αρρώστιες. Πού θα αφήσω το παιδί μου? Πώς θα νιώσει αν με χάσει? Πως θα χάσω εγώ την ευκαιρία να το βλέπω να μεγαλώνει? Καμιά άλλη με τα δικά μου συμπτώματα???

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να το αναλυσεις περισσοτερο? Μιλας για το αγχος?

 

Με τρομάζει απίστευτα το πιεσόμετρο, αλλά χτές έγινε μία πολύ σωτήρια κίνηση! Το πέταξα!!!!!!!!:mad: Αποφάσισα να ζώ τη ζωή μου, χωρίς άγχος (όσο γίνεται) και να αποβάλλω ό,τι με ενοχλεί!! Είμαι υγιής και έτοιμη να βάλω μπροστά για μωράκι και είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!! :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι αρρωστοφοβική....! Νιώθω ότι θα πεθάνω οποιαδήποτε στιγμή απο καρδια, εγκεφαλικό και όλα τις συναφείς θανατηφόρες αρρώστιες. Πού θα αφήσω το παιδί μου? Πώς θα νιώσει αν με χάσει? Πως θα χάσω εγώ την ευκαιρία να το βλέπω να μεγαλώνει? Καμιά άλλη με τα δικά μου συμπτώματα???

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Ψάξε στο φόρουμ, υπάρχουν 2-3 θέματα και θα βοηθηθείς απίστευτα από αυτά. Να ξέρεις, ότι υπάρχουν πάρα πολλοί σαν εσένα. Ό,τι θέλεις μή διστάσεις να ρωτήσεις..;)

Link to comment
Share on other sites

Με τρομάζει απίστευτα το πιεσόμετρο, αλλά χτές έγινε μία πολύ σωτήρια κίνηση! Το πέταξα!!!!!!!!:mad: Αποφάσισα να ζώ τη ζωή μου, χωρίς άγχος (όσο γίνεται) και να αποβάλλω ό,τι με ενοχλεί!! Είμαι υγιής και έτοιμη να βάλω μπροστά για μωράκι και είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!! :)

Να σε ρωτησω κατι εχεις υπερταση? Γι αυτο μιλας για το πιεσομετρο? Σε ρωταω επειδη εχω υπερταση και πρεπει να την ελεγχω καθημερινα.

Link to comment
Share on other sites

οφφ τοπικ ουτε εγω κοιμαμαι και ουτε θα κοιμηθω ποτε ξανα ησυχα. Το 60% το εγκεφαλου μου κατα την διαρκεια της νυχτας ειναι στο παιδι (το αλλο 40% κοιμαται. Εχει τυχει να ακουσω την μικρη κοιμησμενη και να παω πιο γρηγορα σε αυτη απο οτι ο αντρας μου που ηταν ξυπνιος εκεινη την ωρα και πιο κοντα της) και δεν θα αλλαξει οσο χρονων και να γινει η μικρη......ειμαι σιγουρη.........:rolleyes:

 

ποσο συμφωνω μαζι σου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σε ρωτησω κατι εχεις υπερταση? Γι αυτο μιλας για το πιεσομετρο? Σε ρωταω επειδη εχω υπερταση και πρεπει να την ελεγχω καθημερινα.

 

Δεν έχω, απλά μου είχε καρφωθεί η ιδέα ότι έχω..Ο καρδιολόγος μετά από holter και υπέρηχο, μου'πε απλά ότι είμαι αγχώδης και ότι δεν έχω υπέρταση..Από τότε όμως, έχει περάσει 1 χρόνος, η φοβία ακόμη υπάρχει..

Link to comment
Share on other sites

  • 12 χρόνια μετά...

εγώ φοβάμαι όταν κάποιος κάνει εμετό...δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς είναι αυτό που με φοβίζει αλλά όταν ακούω κάποιον να κάνει εμετό με πιάνει τρόμος....και μετά νιώθω τύψεις....που δεν κάνω κάτι να τους βοηθήσω....αλλά δεν μπορώ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...