Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φοβίες ενηλίκων και τρόποι αντιμετώπισης..


Bunny

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ωραία θα ήταν ποια θα μας παρακολουθεί????? χαχαχαχαχαχχαχα

 

καλο!!!!!:lol::lol::lol::lol:

 

angelmama μαλλον εισαι κατα συνειδηση οικολογος και κατι ενδομυχα σε ωθει σε...ανακυκλωση!αντιμετωπιση:βρες αμεσα καδους ανακυκλωσης!(αστειο ειναι,μην παρεξηγηθω.)

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

Φοβίες!

1. Το σεισμό, μπορεί να πάθω και ανακοπή κάθε φορά που αλλάζει ο άντρας μου πλευρό. Μετά το σεισμό του 99 παραέγινε το κακό.

2. Το 2012.

3. Τα ταξίδια με αεροπλάνο ή πλοίο.

4. Φοβάμαι την κάθε στιγμή που τα παιδιά μου είναι σχολείο - παιδικό (θα τα προσέχουν; θα μου έρθουν πίσω γερά ; ) Παναγιά μου βόηθα!

5. Φοβάμαι από τώρα το πώς θα αντέξω (αργότερα όταν μεγαλώσουν τα παιδιά) να βγαίνουν το βραδυ μόνα τους, να οδηγούν, τις παρέες τους κλπ συναφή!

6. Τον ΘΑΝΑΤΟ!!!!!!!!!!!!!!

Αυτη ειναι η φοβια μου εμενα βγαινουν το βραδυ τα παιδια και τρεμω φοβαμαι μην παθουν κατι ιδιως ο γιος μου που οδηγει.Παλια που ειχε μηχανακι κοριτσια το ενα τσιγαρο μετα το αλλα καπνιζα μεχρι να τονακουσω να ερχετε, καλα εννοειτε πολλα ξενυχτια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

smartaki09 δεν βοηθάς, δεν βοηθάς!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχα!!!! Και λέω άντε να μεγαλώσουν να ησυχάσουμε λίγο και να κοιμηθουμε...............χαχαχαχαχα

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

smartaki09 δεν βοηθάς, δεν βοηθάς!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχα!!!! Και λέω άντε να μεγαλώσουν να ησυχάσουμε λίγο και να κοιμηθουμε...............χαχαχαχαχα

Ναι και εγω ετσι ελεγα αλλα μεγαλο λογο ελεγα:D χειροτερα ειναι τωρα κοριτσια ενα μονιμο αγχος.Κοιμαμε μονο οταν ειναι σπιτι τα παιδια :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή άπαξ και κάνουμε παιδιά δεν ξανακοιμόμαστε ε? και χάνουμε την ηρεμία μας.....Τι να πω??? Είμαστε μαζόχες εμείς οι γυναίκες...Τα τραβάμε όοοοοολα αυτα αλλά το θέλουμε κιόλας και ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ...τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή άπαξ και κάνουμε παιδιά δεν ξανακοιμόμαστε ε? και χάνουμε την ηρεμία μας.....Τι να πω??? Είμαστε μαζόχες εμείς οι γυναίκες...Τα τραβάμε όοοοοολα αυτα αλλά το θέλουμε κιόλας και ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ...τι να πω?

Παιζει ρολο και ο χαρακτηρας ισως αλλες μαμαδες που εχω μιλησει κοιμουνται μια χαρα:D Εγω δεν μπορω.

Link to comment
Share on other sites

smartaki εσυ είσαι πολύ καλή μανούλα, σε ξέρω απο άλλα που έχεις γράψει και όπως ήδη σου έχω πεί παίρνω παραδείγματα απο σένα για να γίνω μια καλή μανούλα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

smartaki εσυ είσαι πολύ καλή μανούλα, σε ξέρω απο άλλα που έχεις γράψει και όπως ήδη σου έχω πεί παίρνω παραδείγματα απο σένα για να γίνω μια καλή μανούλα!!!!

Σε ευχαριστω,σου ευχομαι γρηγορα να αποκτησεις το μωρακι που τοσο θες.Και για να επανελθω στις φοβιες παλια ειχα πολλη μεγαλη φοβια με τις ενεσεις ωσπου εμεινα εγκυος και επρεπε να κανω δυο την ημερα ηθελα δεν ηθελα το ξεπερασα και εμαθα να κανω και εγω ενεσεις στον εαυτο μου αλλα και σε αλλους,οποτε ολα μεσα στο μυαλο μας ειναι.:-D

Link to comment
Share on other sites

Τον σεισμο φοβαμαι και δεν το εχω ξεπερασει ακομα και τις κατσαριδες. Επισης ειχα φοβιες με ενεσεις και ορους και αιματα αλλα γεννησα και με αυτα που περασα το ξεπερασα εντελως αυτο το κομματι. Να δω με τα αλλα τι θα κανω.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο και ο χαρακτηρας ισως αλλες μαμαδες που εχω μιλησει κοιμουνται μια χαρα:D Εγω δεν μπορω.

 

οφφ τοπικ ουτε εγω κοιμαμαι και ουτε θα κοιμηθω ποτε ξανα ησυχα. Το 60% το εγκεφαλου μου κατα την διαρκεια της νυχτας ειναι στο παιδι (το αλλο 40% κοιμαται. Εχει τυχει να ακουσω την μικρη κοιμησμενη και να παω πιο γρηγορα σε αυτη απο οτι ο αντρας μου που ηταν ξυπνιος εκεινη την ωρα και πιο κοντα της) και δεν θα αλλαξει οσο χρονων και να γινει η μικρη......ειμαι σιγουρη.........:rolleyes:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Smartaki09, πολύ αισιόδοξο το μήνυμά σου! Εγώ αγχώνομαι, γιατί αγχώνομαι και σκέφτομαι τί επίδραση θα'χει αυτό στην εγκυμοσύνη..

Ναι πιστευω οτι το αγχος δεν ειναι και οτι καλυτερο στην διαρκεια της εγκυμοσυνης αλλα το πολεμας γιατι ξερεις οτι αυτο μπορει να βλαψει το μωρακι σου.Αλλωστε πες μου ποιος δεν εχει αγχος στη σημερινη εποχη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οφφ τοπικ ουτε εγω κοιμαμαι και ουτε θα κοιμηθω ποτε ξανα ησυχα. Το 60% το εγκεφαλου μου κατα την διαρκεια της νυχτας ειναι στο παιδι (το αλλο 40% κοιμαται. Εχει τυχει να ακουσω την μικρη κοιμησμενη και να παω πιο γρηγορα σε αυτη απο οτι ο αντρας μου που ηταν ξυπνιος εκεινη την ωρα και πιο κοντα της) και δεν θα αλλαξει οσο χρονων και να γινει η μικρη......ειμαι σιγουρη.........:rolleyes:

Συμφωνω απολυτα ετσι ειναι απο οταν γινεσαι μαμα.:-D

Link to comment
Share on other sites

Τον σεισμο φοβαμαι και δεν το εχω ξεπερασει ακομα και τις κατσαριδες. Επισης ειχα φοβιες με ενεσεις και ορους και αιματα αλλα γεννησα και με αυτα που περασα το ξεπερασα εντελως αυτο το κομματι. Να δω με τα αλλα τι θα κανω.....

Ειδες οταν ερχεσαι αντιμετωπος με την φοβια σου την ξεπερνας.Για τον σεισμο ολος ο κοσμος τον φοβαται λιγο πολυ ειναι θεμα προληψης και σωστης ενημερωσης.Για τις κατσαριδες ειναι να παρεις την αποφαση και να σκοτωσεις μια να δεις πως θα νιωθεις μετα:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ μάλλον είμαι αναίσθητη με τον σεισμό...κουνάνε όλα όλοι τρέχουν πανικόβλητοι και εγώ ήρεμη καθομαι στο κρεβάτι και περιμένω να τελειώσει!!! Δεν καταλαβαίνω τίποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδες οταν ερχεσαι αντιμετωπος με την φοβια σου την ξεπερνας.Για τον σεισμο ολος ο κοσμος τον φοβαται λιγο πολυ ειναι θεμα προληψης και σωστης ενημερωσης.Για τις κατσαριδες ειναι να παρεις την αποφαση και να σκοτωσεις μια να δεις πως θα νιωθεις μετα:D

Εχω σκοτώσει μια καταλάθος και σε μια πέταξα την παντόφλα και περίμενα να έρθει ο άντρας μου να την σηκώσει και να την πετάξει αλλά ακόμα τρέμω στην ιδέα για την ακρίβεια αυτή την στιγμή που γράφω έχω ανατριχιάσει.:?

Link to comment
Share on other sites

[/color][/size]

Εχω σκοτώσει μια καταλάθος και σε μια πέταξα την παντόφλα και περίμενα να έρθει ο άντρας μου να την σηκώσει και να την πετάξει αλλά ακόμα τρέμω στην ιδέα για την ακρίβεια αυτή την στιγμή που γράφω έχω ανατριχιάσει.:?

 

Ιδιο φοβο εχω και εγω με τις βρωμο κατσαριδες. Καθε καλοκαιρι ειναι τραγικο για μενα. Οταν δω το παλιο εντομο μου πιανει ταχυκαρδια και ιδρωνω. Δεν αντεχω. Φοβαμαι μην πεταξει και ερθει πανω μου. Και εχετε δει τι μεγαλες που εχουν γινει? Εχουν μεταλλαχτει.

Ισως είναι το χειροτερο μου. Αφου φανταστειτε δεν καθαριζω ποτε γαριδες γιατι νομιζω ότι καθαριζω αυτές. Βαζω τον αντρα μου και τις καθαριζει.:mrgreen:

Y9MXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τρελή φοβία με όλα τα ποντικοειδή, από χαμστερ μεχρι τα αηδιαστικα τα πιο μεγαλα... Δεν ξερω απο που προηλθε και δεν λεει να φυγει...

Εχω λιποθυμισει σε πετ σοπ γιατι καταλαθος γυρισα το κεφαλι μου και ηρθα μουρη με μουρη με το κλουβι τους και επίσης εχω γκρεμισει μισο βιντεοκλαμπ επειδη οπως εψαχνα για ταινια σε ενα κουτι ειχε τη φατσα ενος τετοιου...

Κλινικη περιπτωση!!! Ουτε στην τηλεοραση δεν μπορω να δω... (Μονο τομ και τζερυ και μικυ μαους - μεχρι εκει)

 

Επίσης εχω υψοφοβια, αλλα τελειως επιλεκτική..Πχ δεν μπορω να καθισω κοντα σε μπαλκονι η να ακουμπήσω τα καγκελα, να μπω σε γυαλινο ασανσερ που βλεπεις κατω - αλλά μπορω ΑΝΕΤΑ να ανεβαινω στα λιφτ και στα καρεκλακια οταν παω για σκι! Μαλλον η αγαπη μου για το αθλημα με χει κανει να το ξεπερασω καπως!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

Nαι καταλαβαινω πως νιωθεις εκεινη τη στιγμη.Μια φιλη μου με το που εβλεπε κατσαριδα την επιανε κρυος ιδρωτας και μουδιαζε ολοκληρη,δεν μπορουσε να κουνηθει.Στο σπιτι εκανε απολυμανση 3φορες το χρονο,στο τελος πηγε σε ψυχολογο αφου η κατασταση εφτασε στο αμην.Της ειπε οτι οσο και να φοβασαι πρεπει να ερθεις αντιμετωπη με την κατσαριδα να τη σκοτωσεις και να σκεφτεις οτι δεν μπορει να σε τσιμπησει η να σε φαει και οτι εσυ εισαι πιο μεγαλη απο αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...