Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερωτικές επαφές, σεξ στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Αχ ρε κορίτσια... ζηλευω!! έχω γράψει κι αλλού τον πόνο μου!!!

στην αρχή μας φρέναρε ο γιατρός...

μετά φρέναρε ο σύζυγος

μετά τρελάθηκαν οι ορμόνες μου αλλά ποιός ακολουθούσε;;; :lol::lol::lol:

στο τέλος πάλι φρένα από τον γιατρό...

οπότε κάτι λίγα είχαμε στο 2ο τρίμηνο, οπού μόλις παραφούσκωσα και άρχισα να μοιάζω με "μαμά" η "γυναίκα" εξαφανίστηκε από τα μάτια του!!!

άσε που εγκαταστάθηκε μόνιμος κάτοικος ο κύριος "φόβος" μη βλάψουμε το μωρό...

 

και μετα... αχ αχ αχ!!

δεν ήθελα... δεν ήθελε... μας πήρε 2 μήνες!!

και απο κει... άλλους τόσους μη σας πω και παραπάνω για να ξεπεράσουμε την απόλυτη εικόνα της "θηλαζουσας μαμάς"!!!

εμ... έτσι είναι!! από κεί που τρώει το μωρό μας;;;; :lol::lol::lol::lol:

Ευτχώς τώρα πιά είμαστε καλά!!

και ενώ μου τριγυρίζει η ιδέα για δεύτερο παιδάκι...

λέω να το αφήσω για λίγο ακόμη...

να ψιλοχορτάσω... και μετά πάλι στη διαίτα!! :lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τον όγδοο αλλά ήταν αρεές οι επαφές... :( Φοβόταν....όσο κι αν του έλεγα και του διάβαζα ότι μπορούμε. Ο φόβος έίναι φόβος και αν τον νοιώσει ο άλλος δύσκολα του φεύγει!!!!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης.Ο γιατρός μας είχε συστήσει να κάνουμε χωρίς περιορισμούς αλλά με πιο ήρεμο τρόπο.Θυμάμαι όταν βγήκαμε από το ιατρείο ,κοιταζόμασταν κι οι 2 σαν χαμένοι και αναρωτιόμασταν"τί να εννοούσε άραγε??".Πάντως αφού δεν κάναμε ακροβατικά και πολύ βίαιες κινήσεις όλα πήγαν καλά...

ΣΤΕΛΛΑ blbnp2.png DF5ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μέχρι τον 4ο που παρουσιάστηκε σοβαρό πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μου και μέχρι το τέλος της.

Μετά τη γέννα όμως και αφού πέρασαν ~40 ημέρες αναπλήρωσαμε για τα καλά τον χαμένο χρόνο :lol::lol:

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Εμ δικιο εχει η κοπελα!!! Δικιο έχουν και οι άντρες που φοβούνται, δίκιο και οι γυναίκες. Το θέμα είναι η υπομονή. Και ο δικός μου δεν ήθελε με τίποτα γιατι φοβόταν, και τώρα ξεθάρεψε και μερικές φορές το ξεκινάει σε άσχετες φάσεις μόνος του. Με κυνηγάει και όσο κάνουμε. Κοντά στην αναβροχιά καλο ειναι και το χαλάζι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα κορίτσια με το που έμεινα έγκυος η γιατρός μου, μας είπε να μην έχουμε σεξουαλικές επαφές. Να πω την αμαρτία μου κάπου στα τέλη του 3ου δεν άντεξα και τον κουτούπωσα τον άντρα μου. :lol:

Από τον 4ο μήνα και μετά λόγω των πόνων στα ισχύα και στο πόδι, μου έφυγε σιγά σιγά η διάθεση για σεξ. Ο άντρας μου δεν έχει πρόβλημα με την κοιλίτσα μου ακόμη και τώρα που κοντεύω να μπω στον 6ο - μάλιστα μου λέει οτι με βρισκει και σέξυ - αλλά εγώ δεν νιώθω ανάγκη για σεξ.Κανα 2 φορές έγινε γιατί την πρώτη βλέπαμε κάτι "σεξυ" :lol::lol::lol: και κάπως ήρθε η διάθεση και την άλλη γιατί το ξεκινησε ο αντρούλης μου και δεν ήθελα να του χαλάσω το χατήρι.

Πάντως τελικά διαπίστωσα ότι μπορώ και χωρίς σεξ.Ελπίζω να μην μου μείνει κανένα κουσούρι μετά τη γέννα και δεν έχω διάθεση γιατί θα φρικάρω :shock:

Link to comment
Share on other sites

μπαααα...

κουσούρι δεν θα μείνει μην ανησυχείς.θα σου ξαναρθει....

 

μιλόντας για κουσούρια μια φίλη μου, μου είπε ότι είχε λυσσαξει να μπεί ο αντρας της στον τοκετό μαζί της και του έμεινε κουσούρι αυτουνού τελικά γιατί μάλλον την είδε σε αυτή την κατάσταση και τα επαιξε ο κακομοίρης... το φαντάζεστε????? :shock::shock::shock::shock::shock:

Ε ΡΕ ΜΠΑΜΠΑΚΌΚΩΛΟΙ ΠΟΥ ΕΊΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕς ΤΕΛΙΚΑ.......................................

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

Σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, μόνο στον 8ο σταματήσαμε κατόπιν εντολής γιατρού...αλλά τον 9ο επανήλθαμε... :lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χμ αν σας πω οτι δεν θυμαμαι?? :oops::oops: δεν θυμαμαι να ειχαμε προβληματα! εννοειται τον τελευταιο μηνα καθολου! βασικα ημουν με τις μερες μου! ποτε ηθελα ποτε οχι! παντως τωρα κανουμε λιγοτερο απο οτι τοτε!! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου είπε να μην έχω επαφές στο πρώτο τρίμηνο αλλά νομίζω ότι είναι λίγο υπερβολικό και έτσι μια φορά την εβδομάδα κάνουμε σεξ....απλά με προσοχή και σύνεση. Πάντως μια φίλη μου που τώρα είναι στον 6ο απο την αρχή το κάνουνε με τον αχόρταγο άντρα της μέρα παρα μέρα τουλάχιστον :D

Εξάλλου δεν εχει καμία επαφή το πέος με το έμβρυο so don't worry!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια φίλη μου που τώρα είναι στον 6ο απο την αρχή το κάνουνε με τον αχόρταγο άντρα της μέρα παρα μέρα τουλάχιστον :D

Εξάλλου δεν εχει καμία επαφή το πέος με το έμβρυο so don't worry!

 

υπάρχουν λοιπόν όπως είπαμε και οι κούνελοι...

τώρα για το ότι δεν φτάνει το *&^% να τη φάει το μωρό στο κούτελο, δεν μπορούν να το καταλάβουν... έχουν φοβία.............. και εμείς.... τον πούλο...............

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

Από τον 4ο μέχρι τον 8ο κάτι ψιλογινόταν! Στον 9ο πιά καθόλου, μέχρι και 40 μέρες αφού γεννήθηκε ο μπέμπης. Να πω την αλήθεια, κάθε βράδυ πέφτω πτώμα στο κρεβάτι και μόνο σε αυτό δεν έχω το μυαλό μου!!! Έχει φροντίζει ο μπέμπης μου να με απασχολεί full time :D:D:D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

εγω να σας πω την αληθεια απο την αρχη της εγκυμοσυνης ολα πανε καλα και ετσι η γιατρος δε μας απαγορεψε το σεξ.απλα ειπε πιο ηπια,πιο ηρεμα,πιο αραια και αλλα τετοια.ειμαι στον 7ο και σε μια βδομαδα τον κλεινω κιολας και συνεχιζουμε να κανουμε σεξ, αν και η κοιλια μεγαλωσε πολυ πλεον και ξεκινησε και ο αντρας μου να φοβαται λιγο,και οσο περνανε οι μερες δεν θελει επειδη εγω ψιλοζοριζομαι, αλλα ολα οκ, τον στριμωχνω κι εγω λιγακι χεχεχε.... ενταξει, μην φανταστειτε συνεχεια...αντε 2 φορες το μηνα πλεον λογω κοιλιας!!!κατι ειναι κι αυτο ομως!!!απτο ολοτελα λενε, καλη ειναι και η παναγιωταινα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς, δυστυχώς για τον άντρα μου, σε όλη τη διάρκεια της πρώτης εγκυμοσύνης κάναμε σεξ σπάνια. Δεν είχα προβλήματα, ούτε ο γιατρός το απαγόρευσε, αλλά εγώ δεν είχα καθόλου όρεξη. Ένιωθα λες και χόρτασα (για να μην πω σιχάθηκα) και δεν επρόκειτο στη ζωή μου να κάνω ποτέ ξανα σεξ! Λυπάμαι που το λέω, αλλά δεν βλέπω και στη δεύτερη εγκυμοσύνη να τα πάμε πολύ καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι που γεννησα (στον 8ο).

Ο γιατρος ποτε δεν το απαγορεψε και ευτυχως ο συζυγος ποτε δεν το φοβηθηκε!

Βεβαια παντα με προσοχη και χωρις ακροβατικα :lol:

 

Και εμείς ακριβώς έτσι! Καί στο γιο μας και στα δίδυμα!

Από όρεξη μια χαρά...

Ελίνα, μαμά του Θάνου-22/8/2003, της Εύας και της Χριστίνας (ομοζυγωτικά δίδυμα)-15/6/2006!

 

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ο γιατρός μας είχε πει καθόλου επαφές μέχρι τον 3ο. Όταν μπήκα στον τέταρτο μας έδωσε το οκ και κάναμε μια φορά...δεν μας άρεσε καθόλου.....με προφυλακτικό, προσεκτικά, να μην κουνιέμαι...κτλ..δεν ήταν sex αυτό ήταν κοινοτική οδηγία!!! Δεν ξανακάναμε..είπαμε να το προσπαθήσουμε αργότερα...Τώρα έχει μεγαλώσει πολύ η κοιλιά και δεν βλέπω να γίνεται τίποτα....του άντρα μου δεν του έρχεται μάλλον έτσι που έχω φουσκώσει....Να ρωτήσω αν ξέρετε???? Ο αυνανισμός επιτρέπεται????

1wqFp3.png

ob3Kp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν ξέρετε???? Ο αυνανισμός επιτρέπεται????

 

εφόσον επιτρέπεται το σεξ, φυσικά κι επιτρέπεται ο αυνανισμός

καθώς και το στοματικό σεξ κι οτιδήποτε άλλο μπορείς να φανταστείς που θα σας φέρει εκεί που θέλετε

το θέμα δεν είναι να κόψετε τις επαφές, το θέμα είναι απλά να μην υπάρχουν "Χτυπήματα" και ζόρισμα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...