Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερωτικές επαφές, σεξ στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Μωρε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης εκεινος ηθελε,εγω ημουν που φοβμουν μην κανουμε κακο στο μωρο κ.λ.π.. Τωρα απ' ο,τι φαινεται παιρνει αυτος το αιμα του πισω!!! :o:o:o Σας λεω,δε θελει με τιποτα!!!

Παντως τον εχω επανειλημμενα ρωτησει αν τον ξενερωνει που εχει αλλαξει αρκετα το σωμα μου απο την εγκυμοσυνη και μου λεει πως οχι,απνενατιας μαλιστα,ερχεται συχνα κοντα μου,με χαιδευει και μου κανει αγκαλιες,ολα αυτα ομως με τρυφεροτητα και καθολου μα καθολου ερωτισμο!!! :x

Τι να πω!!! Μα δεν ειχε προβλημα οταν ειχα την κοιλαρα μεχρι απεναντι κι εχει τωρα επειδη λεει "απο το στηθος σου τρωει το μωρο και δεν μπορω να το δω ερωτικα;" :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ ούτε που το σκέφτομαι το σπορ γιατί έχω πολλά προβλήματα στην εγκυμοσύνη μου,

 

Κουκλα μου αμα δεν γινομαι αδιακριτη τι προβληματα εχεις ? νομιζα οτι ολα πανε καλα , ειχα διαβασει μονο ενα με το διαβητη της εγκυμοσυνης , υπαρχει και αλλο ? :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ούτε που το σκέφτομαι το σπορ γιατί έχω πολλά προβλήματα στην εγκυμοσύνη μου,

 

Κουκλα μου αμα δεν γινομαι αδιακριτη τι προβληματα εχεις ? νομιζα οτι ολα πανε καλα , ειχα διαβασει μονο ενα με το διαβητη της εγκυμοσυνης , υπαρχει και αλλο ? :(

 

Άστα, κάθε εβδομάδα βγάζω και ένα... έχω διαβήτη, θρομβοφιλία και αποκόλληση και η λίστα μεγαλώνει! Κινητό φαρμακείο έχω γίνει. Ας γεννηθεί καλά το μπεμπάκι μου και τα άλλα θα περάσουν...

Link to comment
Share on other sites

κουκλα τι να σου πω , ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχουνε ηδη περασει ολα αυτα και να εχεις ενα τελειο υπολοιπο εγκυμοσυνης και αρχες νοεμβριου να σφηξεις το παιδακι σου αγκαλια ( μαζι γενναμε εμεις , εγω ειμαι 11 εβδομαδων και 4 ημερων :) )

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχουν περασει ηδη τρεις μηνες που εχω γεννησει και απ' ο,τι εχω καταλαβει,φοβαται εκεινος!!! Πηγαμε τις προαλλες κατι να κανουμε,και τι νομιζετε οτι γυρισε και μου ειπε με το που ειδε το στηθος μου (που,σημειωτεον,παλιοτερα τον "εφτιαχνε" τρελλα;) "Ξερεις,δε νιωθω ανετα,ειναι που θηλαζεις κιολας και ξερω οτι απο εκει τρωει το μωρο!!!" :shock::shock::shock:

 

...

 

Θα διορθωθει η κατασταση 'η ειναι μονιμη η βλαβη στη λιμπιντο του αντρα μου; :lol::lol::lol::oops::oops::oops:

 

Ξέρεις οτι όσο θηλάζεις οι ορμόνες σου είναι πολύ πεσμένες σε σχέση με την εγκυμοσύνη; Υπάρχει και ξηρότητα του κόλπου (που αντιμετωπίζεται με λιπαντικό), και σίγουρα χρειάζεται να συνηθίσετε ο ένας τον άλλο. Μήπως προσπαθείς πολύ και αγχώνεται;;

 

Εγώ θα άφηνα το σουτιέν για αρχή, μια και αντιδρά σε αυτό, και θα έβλεπα μαζί του καμιά ερωτικιι ταινία.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια να σας στείλω τον δικό μου; Τίποτα δεν του χαλάει την διάθεση .Όλα του αρέσουν και η κοιλιά και το στήθος, τα πάντα. Όλο το μυαλό του εκεί είναι. Βέβαια το είχε αυτό από ανέκαθεν. Δεκαεπτά χρόνια είμαστε παντρεμένοι είναι η τρίτη εγκυμοσύνη και δεν έχει σταματήσει ποτέ να θέλει. Να σκεφτείτε με κυνηγά μέσα στο σπίτι άμα του πω όχι. Τι να πω θα είναι μάλλον στο χαρακτήρα του κάθε ανθρώπου.

.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας στείλω τον δικό μου; Τίποτα δεν του χαλάει την διάθεση .Όλα του αρέσουν και η κοιλιά και το στήθος, τα πάντα. Όλο το μυαλό του εκεί είναι. Βέβαια το είχε αυτό από ανέκαθεν. Δεκαεπτά χρόνια είμαστε παντρεμένοι είναι η τρίτη εγκυμοσύνη και δεν έχει σταματήσει ποτέ να θέλει. Να σκεφτείτε με κυνηγά μέσα στο σπίτι άμα του πω όχι. Τι να πω θα είναι μάλλον στο χαρακτήρα του κάθε ανθρώπου.

 

Δεν σε πειράζει Δέσποινα μου αν τον "δανείσεις" λίγο και σε κάποιες από εμάς ε;;; :wink::lol: Θα ξεκουραστείς κιόλας από το κυνήγι!!!!!! :lol::lol: Εμένα πάντως όλα τον πτοούν. Τον πτοούσε η εγκυμοσύνη, η κούραση, το άγχος κάποια μικροπροβλήματα που μπορεί να έχουμε. Τα θέλει όλα ιδανικά για να του έρθει η όρεξη σε αντίθεση με εμένα. Είσαι τυχερή!!!!!Αυτό έχω μόνο να σου πώ!!!!Απόλαυσε το, μη τυχόν αι του φύγει!!!!Αν και δε το νομίζω!!!! :wink::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: διάφορά!!

όπως πχ στην αρχή φοβόμουν εγώ για να μην πονέσω... 2 μήνες μας πήρε για να προσπαθήσουμε μετά τη γέννα αλλά είχα πρόβλημα από έντονη ξηρότητα...

μετά είχαμε το ίδιο θέμα με την Joe...

η πηγή τροφής του μωρού = απαγορευμένη περιοχή για εκείνον!

(Joe... όπως βλέπεις δεν είσαι η μόνη!! πέρασαν τόσοι μήνες και ακόμη μερικές φορές ζορίζεται!!, πάντως εγώ σαν λύση... είχα βρεί το σουτιέν που δεν το έβγαζα!....

ε, μα πιά! από το ολότελα... καλή και η Παναγιώτενα που λέει και η παροιμία!!!, ευτυχώς τελευταία είμαστε σε καλύτερο δρόμο!! απελευθερώθηκα και από το σουτιέν!!) :lol::lol::lol:

Επίσης μέσα στα "διάφορα" είχαμε και τις δικές μου ανασφάλεις για το σώμα μου, την κοιλιά μου κλπ! όσο γλυκιά την έβλεπα κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης.... μετά συνέχεια τη ρουφούσα και ποιό μέσα δεν εμπενε!! Ευτυχώς με τη δίαιτα, πάει και αυτό!!!

 

Α, και να μην ξεχάσω! μαμά του Ωρίων... πως τα λες έτσι βρε;;; να 'σαι καλά με έκανες και γέλασα!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάι γιατί μου έχουν πεί ότι δεν είναι πολύ καλό να κάνει συσπάσεις η μήτρα???

 

τι να πώ. κουράγιο.......................

Αν υποψιαστώ ότι θα μου κάνει τα ίδια μετά τη γέννα ...........

θα τον σκίσω....... :shock:

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ερωτηση ειναι αδιακριτη κ φυσικα οποια θελει απανταει ετσι κι αλλιως.Μεχρι ποιο μηνα της εγκυμοσυνης ερχοσασταν σε επαφη (σεξουαλικη επαφη εννοω!!!) με τον αντρα σας?την εθεσα, οπως καταλαβενετε οσο πιο ευγενικα μπορουσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια σας παρακαλώ βοηθήστε με!!!!!!!!

 

Απο την στιγμή που έμαθα ότι είμαι έγκυος αποχή απο κάθε "πονηρή" δραστηριότητα. Καλά το πρώτο τρίμηνο κιόλας είχα και λίγα καφέ οπότε και ο γιατρός μου είχε πει καλύτερα να μην έχετε επαφή. Μετά μολί μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο είχα μια ξαφνική αιμοραγία. Ευτυχώς τίποτα σοβαρό ήταν ο πλακούντας μου χαμηλά γι' αυτό το έπαθα. Φυσικά μετά που να έχω όρεξη. Ούτε να το σκεφτώ δεν ήθελα.

 

Τώρα είμαι 22 εβδομάδων και εδώ και περίπου 1,5 μήνα όλα πάνε δόξα το θεό καλά. Ούτε καφέ ούτε τίποτα.

 

Αλλά φοβάμαι πολύ πολύ. Ο άντρας μου θέλει αλλά τον διώχνω τον καημένο.

 

Τι να κάνω?????????? Ο γιατρός μου λέει πως μπορούμε κανονκά.

 

Σκέφτομαι να κλείσω και τον 5ο σε μια βδομάδα σχεδόν και μετά να το σκεφτώ.

Μήπως είμαι υπερβολική??????????????

Βοήθεια!!!!!!!!!

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια σας παρακαλώ βοηθήστε με!!!!!!!!

 

Απο την στιγμή που έμαθα ότι είμαι έγκυος αποχή απο κάθε "πονηρή" δραστηριότητα. Καλά το πρώτο τρίμηνο κιόλας είχα και λίγα καφέ οπότε και ο γιατρός μου είχε πει καλύτερα να μην έχετε επαφή. Μετά μολί μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο είχα μια ξαφνική αιμοραγία. Ευτυχώς τίποτα σοβαρό ήταν ο πλακούντας μου χαμηλά γι' αυτό το έπαθα. Φυσικά μετά που να έχω όρεξη. Ούτε να το σκεφτώ δεν ήθελα.

 

Τώρα είμαι 22 εβδομάδων και εδώ και περίπου 1,5 μήνα όλα πάνε δόξα το θεό καλά. Ούτε καφέ ούτε τίποτα.

 

Αλλά φοβάμαι πολύ πολύ. Ο άντρας μου θέλει αλλά τον διώχνω τον καημένο.

 

Τι να κάνω?????????? Ο γιατρός μου λέει πως μπορούμε κανονκά.

 

Σκέφτομαι να κλείσω και τον 5ο σε μια βδομάδα σχεδόν και μετά να το σκεφτώ.

Μήπως είμαι υπερβολική??????????????

Βοήθεια!!!!!!!!!

 

υπερβολική ξευπερβολική, αυτά τα πράγματα δε γίνονται με το ζόρι...

άρα δοκίμασε άλλα κόλπα με τον άντρα σου ώστε να ζεσταθείς κι εσύ και σιγά σιγά να το ξεπεράσεις αλλά κι αυτός να νιώσει ότι ήρθε σε επαφή με τη γυναίκα του

το έχω ξαναπεί... σε ένα ερωτευμένο ζευγάρι, έρωτας δεν είναι μόνο η διείσδυση... υπάρχουν κι άλλοι τρόποι :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν ο γιατρός σου σου έχει δώσει το ΟΚ και δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος τότε δώστου να καταλάβει :lol::lol:

φυσικά μόνο αν έχεις όρεξη, γιατι αυτά τα πράγματα δεν γίνονται με το ζόρι! :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

αν ο γιατρός σου σου έχει δώσει το ΟΚ και δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος τότε δώστου να καταλάβει :lol::lol:

φυσικά μόνο αν έχεις όρεξη, γιατι αυτά τα πράγματα δεν γίνονται με το ζόρι! :wink:

 

Ουφ! Πρέπει να σταματήσω να φοβάμαι. Δίκιο έχεις.

 

Θα ξεκινήσω με την συμβουλή της Μαμας των Ωρίων και μετά μάλλον την δική σου sardelaki.

 

Ευχαριστώ.

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας το απαγορεψε το σεξ ο γιατρος ή μαλλον καθε σεξουαλικη δραστηριοτητα τουλαχιστον για αυτον τον μηνα και βλεπουμε τον αλλο , ο πλακουντας δεν εχει προσκοληθει καλα σε ενα σημειο , κλεινει τον τραχηλο μου και η μητρα ειναι ακομα χαμηλα . Συνεσιστε λοιπον οσο μπορω ξεκουραση , οσο δυνατον λιγοτερες αγκαλιες τον μικρο και αυτο μετα που του ειπα οτι τα πρωινα δεν εχω βοηθεια στη φροντιδα του και κατηγορηματικα απαγορεψε το σεξ , αντε να δουμε πως θα ειμαι τον αλλο μηνα , μακαρι κοριτσια να μην παει κατι στραβα .

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν στο χερι μου κ οχι ...στον.... αντρα μου θα καναμε καθε μερα..δυστυχως μετα τον εκτο αρχισε να φοβαται κ ειμασταν σε αποχη....τον στριμωχνα βεβαια εγω αλλα δυσκολα μου καθοταν :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι που γεννησα (στον 8ο).

Ο γιατρος ποτε δεν το απαγορεψε και ευτυχως ο συζυγος ποτε δεν το φοβηθηκε!

Βεβαια παντα με προσοχη και χωρις ακροβατικα :lol:

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΜΑΜΑΔΕΣ... ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΣΕΧ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΦΟΒΑΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΗΝ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ. ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΟΜΠΛΑΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΠΡΑΞΗ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!! :cry:

5om2p2.png

 

sCPfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...