Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερωτικές επαφές, σεξ στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Για την "πίσω πόρτα" δεν ξέρω...Ντραπηκα να ρωτήσω..

 

και να μην ρωτησεις ο γυναικολογος βλεπει καθαροτατα το τι γινεται εκει πισω! φαινεται η συχνη "χρηση"! το εχω ακουσει απο ατομο που σε ασχετη συζητηση με γυναικολογο, ο γυναικολογος του ανεφερε οτι εχει δει....

 

Εδω εμεις τα κόψαμε όλα από τον εκτο... :oops::oops::oops: Και τωρα που πρέπει να κάνουμε δεν μου κάθεται με τίποτα!!! Εχει την εντύπωση ότι θα χτυπάει το μωρό. ( Ε δεν την έχει και 40 πόντους ΕΛΕΟΣ!!) :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για την "πίσω πόρτα" δεν ξέρω...Ντραπηκα να ρωτήσω..

 

και να μην ρωτησεις ο γυναικολογος βλεπει καθαροτατα το τι γινεται εκει πισω! φαινεται η συχνη "χρηση"! το εχω ακουσει απο ατομο που σε ασχετη συζητηση με γυναικολογο, ο γυναικολογος του ανεφερε οτι εχει δει....

 

Εδω εμεις τα κόψαμε όλα από τον εκτο... :oops::oops::oops: Και τωρα που πρέπει να κάνουμε δεν μου κάθεται με τίποτα!!! Εχει την εντύπωση ότι θα χτυπάει το μωρό. ( Ε δεν την έχει και 40 πόντους ΕΛΕΟΣ!!) :lol::lol::lol::lol:

 

despoina αφιερωμενο ανεκδοτο:

γεννιεται το μωρο και με το που βγαινει αρχιζει και φωναζει "που ειναι ο πατερας μου? που ειναι ο πατερας μου????"

χαρα ο μπαμπας, "εδω ειμαι παιδι μου"

και λεει ο μικρος "ελα δω ρε, σ'αρεσει αυτο? ε? σ'αρεσει???", ενω με το δαχτυλο, του βαραει το κουτελο του μπαμπα του στο δοξα πατρι... :wink:

 

λιγο κρυο, αλλα ταιριαζει στην περισταση!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Για την "πίσω πόρτα" δεν ξέρω...Ντραπηκα να ρωτήσω..

 

και να μην ρωτησεις ο γυναικολογος βλεπει καθαροτατα το τι γινεται εκει πισω! φαινεται η συχνη "χρηση"! το εχω ακουσει απο ατομο που σε ασχετη συζητηση με γυναικολογο, ο γυναικολογος του ανεφερε οτι εχει δει....

 

Εδω εμεις τα κόψαμε όλα από τον εκτο... :oops::oops::oops: Και τωρα που πρέπει να κάνουμε δεν μου κάθεται με τίποτα!!! Εχει την εντύπωση ότι θα χτυπάει το μωρό. ( Ε δεν την έχει και 40 πόντους ΕΛΕΟΣ!!) :lol::lol::lol::lol:

 

despoina αφιερωμενο ανεκδοτο:

γεννιεται το μωρο και με το που βγαινει αρχιζει και φωναζει "που ειναι ο πατερας μου? που ειναι ο πατερας μου????"

χαρα ο μπαμπας, "εδω ειμαι παιδι μου"

και λεει ο μικρος "ελα δω ρε, σ'αρεσει αυτο? ε? σ'αρεσει???", ενω με το δαχτυλο, του βαραει το κουτελο του μπαμπα του στο δοξα πατρι... :wink:

 

λιγο κρυο, αλλα ταιριαζει στην περισταση!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Δεν παιζεσαι Μαργαρίτα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Kalo kalo...

να ρωτήσω όμως τώρα...είμαι 5,5 μηνών, ο γιατρός με άφησε να κάνω σεξ απο 3μηνών και μετα...εδώ και 2,5 μήνες δεν θα είχε δεί τις συσπάσεις της μήτρας???

Αυτό το λέω γιατί ανησύχησα που δεν το ήξερα..και το έχω κάνει κάποιες φορές...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalo kalo...

να ρωτήσω όμως τώρα...είμαι 5,5 μηνών, ο γιατρός με άφησε να κάνω σεξ απο 3μηνών και μετα...εδώ και 2,5 μήνες δεν θα είχε δεί τις συσπάσεις της μήτρας???

Αυτό το λέω γιατί ανησύχησα που δεν το ήξερα..και το έχω κάνει κάποιες φορές...

 

Μπορεί και να μην έχεις. Για ασφάλεια το λένε οι γιατροί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ μπορεί και να μην έχω...αλλά αυτό το βλέπει ο γιατρός στους υπερήχους??

ή πρέπει να το καταλάβω εγώ? γιατί είναι το πρώτο μου και δεν ξέρω απο συσπάσεις μήτρας...

θα φροντίσω να μην γίνεται απο δω και περα...ευχαριστώ που με βοηθήσατε είστε φοβερες!!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα με μπερδεψες... τις συσπασεις τις μητρας μπορει να τις βλεπει και ο γιατρος ή τις νιωθουμε εμεις μονο?

 

Νομίζω μόνο με NST τις βλέπει ο γιατρός (δεν είμαι σίγουρη). Υπεθεσα οτι αν ειχε συσπάσεις θα του το είχε πεί και θα την παρακολουθούσε...

Link to comment
Share on other sites

τωρα με μπερδεψες... τις συσπασεις τις μητρας μπορει να τις βλεπει και ο γιατρος ή τις νιωθουμε εμεις μονο?

 

Νομίζω μόνο με NST τις βλέπει ο γιατρός (δεν είμαι σίγουρη). Υπεθεσα οτι αν ειχε συσπάσεις θα του το είχε πεί και θα την παρακολουθούσε...

 

δεσποινακι τι ειναι το NST?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τωρα με μπερδεψες... τις συσπασεις τις μητρας μπορει να τις βλεπει και ο γιατρος ή τις νιωθουμε εμεις μονο?

 

Νομίζω μόνο με NST τις βλέπει ο γιατρός (δεν είμαι σίγουρη). Υπεθεσα οτι αν ειχε συσπάσεις θα του το είχε πεί και θα την παρακολουθούσε...

 

δεσποινακι τι ειναι το NST?

 

Eίναι μια εξεταση που μετράει τους κτυπους της καρδιάς του μωρού και τις συσπασεις της μήτρας (Θα σε βάλει η Γεωργιάδου να την κάνεις κάθε εβδομάδα μόλις μπεις στον ένατο. Εγω την έκανα πρώτη φορά προχθες). Για λεπτομέρειες δες το παρακάτω link.

 

http://www.americanpregnancy.org/prenataltesting/non-stresstest.html

Link to comment
Share on other sites

τωρα με μπερδεψες... τις συσπασεις τις μητρας μπορει να τις βλεπει και ο γιατρος ή τις νιωθουμε εμεις μονο?

 

Νομίζω μόνο με NST τις βλέπει ο γιατρός (δεν είμαι σίγουρη). Υπεθεσα οτι αν ειχε συσπάσεις θα του το είχε πεί και θα την παρακολουθούσε...

 

δεσποινακι τι ειναι το NST?

 

Eίναι μια εξεταση που μετράει τους κτυπους της καρδιάς του μωρού και τις συσπασεις της μήτρας (Θα σε βάλει η Γεωργιάδου να την κάνεις κάθε εβδομάδα μόλις μπεις στον ένατο. Εγω την έκανα πρώτη φορά προχθες). Για λεπτομέρειες δες το παρακάτω link.

 

http://www.americanpregnancy.org/prenataltesting/non-stresstest.html

 

ενδιαφερον! δεν το ειχα κανει στον γιο μου καθολου! μαλλον δεν ηταν τακτικη του προηγουμενου γιατρου μου.

δηλ. μολις μπεις στον 9ο η Γεωργιαδου σε θελει stand by ε? με βλεπω μετα το Πασχα να μετακομιζω στο γηπεδο του ΠΑΟ! αντε και αν εχει αγωνες θα κοιμαμαι στο Μετρο!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα και Μαργαρίτα σας ευχαριστώ...

Εγώ τώρα πως θα το καταλάβω???

 

Kαλη ερωτηση. Γενικά λένε ότι πετρώνει ξαφνικά η κοιλιά για λίγη ωρα. Εγω τωρα τελευταια εχω αρχίσει να νοιωθω κατι τετοιο και πάλι δεν είμαι και σίγουρη ότι είναι συσπάσεις ή η μπεμπα που τεντωνεται...

Link to comment
Share on other sites

συσπασεις δεν θυμαμαι να ειχε στην 1η μου εγκυμοσυνη... απ'οτ μου'χουν πει οι κοπελες στο φορουμ, κατι πονακια που με ποιανουν κατα διαστηματα ειναι οι συσπασεις... αλλα να'ταν και απο σεξ, παει στο καλο....

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ασχετο με το θεμα, αλλα ειχα ακουμπησμενο το χερι μου στα δεξια της κοιλιας και ενιωσα ενα "αυγουλακι" απο μεσα να ειναι κοντα στο χερι μου.... χαχαχα αρχισαμε τους χορους?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με το θεμα, αλλα ειχα ακουμπησμενο το χερι μου στα δεξια της κοιλιας και ενιωσα ενα "αυγουλακι" απο μεσα να ειναι κοντα στο χερι μου.... χαχαχα αρχισαμε τους χορους?

Το καλύτερο συναισθημα. Εμένα όση ώρα μιλάμε τωρα κάνει πάρτυ.. Μια πιανω κωλαράκι, μία πατουσάκι..liaki εχεις να ζήσεις απίστευτες στιγμές..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το φαντάζομαι...χαρηκά πολύ για την συνομιλία μας!!

Εκπίζω να τα ξαναπούμε! Εγώ σήμερα γράφτηκα και δεν ξέρω πολλά για το Site, to ψάχνω ακόμα!!

Χάρηκα πραγματικά!

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ... ανυπομονω να αρχισει και το μικρακι μου! οσο θυμαμαι ενα βραδυ που κοιμοταν ο αντρας μου και πηγα κολλησα στην πλατη του την κοιλια και του ριχνε κλωτσιες ο μικρος, ακομα γελαω... :lol:

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

για το πρωκτικο σεξ οι γιατροι δεν λενε κατι συγκεκριμενο εφοσον δεν απαγορευουν καθολικα το σεξ..προσωπικα ξερω οτι πχ αν εχεις διαρροια οι πονοι της διαρροιας διεγειρουν τη μητρα και προκαλουν συσπασεις αρα αν εισα σε κυηση κινδυνου καλυτερα να αποφευγεις το αθλημα..κατα τ'αλλα δεν πιστευω οτι ενοχλει..εχω φιλους που το κανουν σε νορμαλ κυησεις..

οσον αφορα το σπερμα αυτο μονο στην περιπτωση του κολπικου σεξ μπορει να δημιουργησει καποιο θεμα με την προκληση προωρου τοκετου καθως λενε οτι το σπερμα εχει μια ουσια που διεγειρει τον τραχηλο και προκαλει συσπασεις αλλα και οτι καμια φορα μπορει να διαταρραξει το ph του κολπου και να δημιουργηθουν κολπικες η τραχηλικες μολυνσεις..ισως με προφυλακτικο να ειναι πιο ασφαλες..παντα λεω "ρωτα τον γιατρο σου" αλλα καμια φορα οι ιδιοι δειχνουν να ερχονται σε δυσκολη θεση με τετοιες ερωτησεις (ειναι λιγο κουλο και αστειο αλλα συμβαινει)

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με το θεμα, αλλα ειχα ακουμπησμενο το χερι μου στα δεξια της κοιλιας και ενιωσα ενα "αυγουλακι" απο μεσα να ειναι κοντα στο χερι μου.... χαχαχα αρχισαμε τους χορους?

Το καλύτερο συναισθημα. Εμένα όση ώρα μιλάμε τωρα κάνει πάρτυ.. Μια πιανω κωλαράκι, μία πατουσάκι..liaki εχεις να ζήσεις απίστευτες στιγμές..

πως ξερεις αν ειναι κωλαρακι ,πατουσακι ή αγκωνας???//εγω νιωθω συνεχεια εξογκωματα,αλλα ποτε δεν ειμαι σιγουρη ,τι απο'ολα πιανω!!!!!

αααααααα,και για να απαντησω και στο θεμα μας ,ο γιατρος μου λεει να αφησω ...................΄΄τα αυτια μου ησυχα΄΄.......! :lol::lol::lol::lol:

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.goaskalice.columbia.edu/2513.html

 

http://www.pregnancy-info.net/sex_positions.html

 

http://parenting.ivillage.com/pregnancy/psex/0,,midwife_3pjq,00.html

 

Γενικά με μια αναζήτηση (δυστυχώς στα αγγλικά) μπορείς να βρεις πολλές πληροφορίες σχετικά με αυτό το θέμα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Χαρα στο κουραγιο σας βρε κοριτσια!!! Εγω οσο ημουν εγκυος ουτε εκανα ουτε ηθελα σεξ,για την ακριβεια και τους 9 μηνες τις κυησης και τους 3 πρωτους μετα τη γεννα δεν ειχα καμμια επαφη με το "αθλημα" και δεν ηθελα ουτε καν να το σκεφτω!!! Με τιποτα ομως!!! Ακομη και τωρα που εχει περασει σχεδον ενας χρονος,δεν μπορω να πω οτι οι σχεσεις μου με το σεξ εχουν αποκατασταθει πληρως.Εντελως τυχαια,οταν πλησοαζουν οι γονιμες μερες μου αυξανεται καπως η ορεξη,αλλα σε γενικες γραμμες,ανομβρια βρε κοριτσια!!! Τι να πω!!!Ισως φταιει το οτι θηλαζω ακομη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάθε άλλο! Ο θηλασμός αυξάνει την ερωτική επιθυμία λόγω της ορμόνης που απελευθερώνεται όταν θηλάζεις. Εγώ πάλι ακριβώς το αντίθετο! Πάντα στην εγκυμοσύνη στα ύψη η ερωτική επιθυμία και είχαμε πολύ συχνά επαφές, ακόμα και στο τρίτο τρίμηνο γιατί βρίσκαμε βολικές στάσεις. Δεν είχαμε και το άγχος της σύλληψης, ούτε προφυλακτικα κλπ οπότε ήταν πίο ώραια. Ασε που βοήθησε πολύ νόμίζω στο να μαλακώσει ο τράχηλος και να έχω συσπάσεις πιο νωρίς απτην 40η. Μετά τη γέννα νομίζω ότι και λόγω κούρασης και άλλων παραγόντων αργείς λίγο να ξαναεπιδοθείς στο άθλημα. Μετά τους πρωτους 2-3 μήνες νομιζω που αρχίζεις να είσαι λίγο πιο ξεκούραστη και να επανέρχονται οι ορμόνες στα νορμάλ επίπεδα...[/img]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...