Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερωτικές επαφές, σεξ στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Θα συμφωνησω με τον Παναγιωτη, πως ειμαστε μαλλον στο απογειο της σεξουαλικοτητας μας γιατι τετοιες ορεξεις και τετοια ποιοτητα δεν εχει ξαναγινει ( και ειμαστε 10 περιπου χρονια μαζι). Πραγμα περιεργο αφου αισθανομαι καπως με το νεο σωμα μου και την φουσκωμενη κοιλιτσα και συγκρινω τον εαυτο μου με αιθεριες υπαρξεις στην παραλια που ειναι μαυρισμενες και με πλακα την κοιλια και μετα νιωθω σαν τον Bigfoot. Αλλα περα καθε λογικης, θελω συνεχεια, απο την πρωτη μερα και ολες οι αισθησεις ειναι ενισχυμενες. :D

 

Ελπιζω μετα την γεννα, οταν μπορεσουμε να επιστρεψουμε στο σπορ, να ειναι εξισου καλα. :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς πάλι από τότε που έμεινα έγκυος δεν κάνουμε καμία κίνηση γιατί φοβόμαστε και για να είμαι ειλικρινής ο άντρας έχει την φοβία ότι τον βλέπει καθώς και αυτήν την περίοδο δεν μπορεί να με δει και τόσο ερωτική, αλλά με βλέπει κάπως διαφορετική, πιό ρομαντική οτι θα γινώ μαμά, και τα σχετικά καταλαβένεται.... δεν πειράζει άλλωστε μου αρέσει αυτό που ζώ, εγώ προσωπικά νιώθω παράπανω ερωτική και απέναντι στους άλλους και στον άντρα μου φυσικά. Δεν αλλάζω αυτήν εμπειρία με τίποτα άλλο στην ζωή μου.... Ειδικά τώρα που την καταλαβαίνω την αγάπαω ακόμη περισσότερο.. αχ αχ ειμαι ευτιχισμένη

Link to comment
Share on other sites

Εγω πλέον τον κυνηγάω τον κύριο!!!!

Φοβάται μην πάθω τίποτα! Και να μου το λέγανε πριν δεν θα το πίστευα :)

Καλά η αλήθεια είναι ότι κι εγω όταν βλέπω την κοιλάρα μου δεν αισθάνομαι καθόλου ερωτικά γιατί σκέφτομαι συνέχεια το μωράκι μου....χώρια που δεν βλέπω και τίποτα απο κει και κάτω :oops:

 

Η αλήθεια ειναι ότι δεν έχω την τρελή όρεξη αλλά μια φορά τη βδομάδα βρε παιδί μου έτσι για τα πρακτικά! :lol:

 

Μάλλον φοβάμαι μην μας μείνει κανένα κουσούρι μετά γιατί έτσι χαλάνε οι σχέσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

επαναφερω το θεμα αν και παλιο...

σημερα πηγα ξαναμανα στη γιατρο μου η οποια μου ειπε πως περιμενουμε μεχρι τεταρτη και αν ακομα δεν εχει ερθει η μικρη θα μπουμε για προκληση..ολα καλα ολα ωραια μου πεταει και στο τελος καντε και λιγακι σεξ με το συζυγο, απαλα και ομορφα.. :roll::roll:

καγκελο εγω..

μα πως?τοσο καιρο μας ελεγε οχι σεξ και ξαφνικα στην 41η βδομαδα, με την κοιλια απεναντι, με τις κλοτσιες να τις καταλαβαινεις ακομα και απο το αλλο δωματιο (λεμε τωρα) πως να λειτουργησεις?

 

ο δε καλος μου οταν το ακουσε ειπε δεν υπαρχει τετοια περιπτωση..

μετα το ξανασκεφτηκε και ξαναειπε δεν υπαρχει περιπτωση..

εγω παλι..να επιμενω..αγαπη μου...συνταγη γιατρου..ετσι δε λες τοσο καιρο?οτι πει ο γιατρος..φατη τωρα και κατσε γιατι δεν αντεχω αλλο θελω να γεννησω

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

ασχετο..αλλα ρε κοριτσια..βοηθαει πραγματικα?η τσαμπα η πιεση? :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

να πεις στον καλο σου οτι βοηθα, βοηθα :D ΜΑλακωνει τον ταχηλο και το σπερμα μποσει να προκαλεσει και τον πολυαναμενομενο τοκετο.

 

Απλα και αυτος ο γιατρος σου, μα την 41η εβδομαδα βρηκε να σου πει κανε σεξ ?? :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βοηθάνε λέει και ειδικά η εκσπερμάτωση μέσα στον κόλπο...το θέμα ειναι οτι τώρα μας βλέπουν σαν αγάλματα και αποκλειεται να μας κάνουν τη χάρη....μα κι εγω πως να αισθανθώ γυναίκα βρε παιδί μου οταν δεν βλέπω απο την κοιλιά και κάτω :oops::oops:

 

Δεν μπορώ να τον μεθύσω κιόλας..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

εμεις μια χαρα!!! κανονικα αλλα με προφυλαξη και με προσοχη! αυτο μας ειπε ο γιατρος απο την πρωτη φορα που τηλεφωνικως του ανακοινωσα οτι ειμαι εγκυουλα! πριν ακουσουμε καν την καρδουλα του!

αν δεν υπαρχει προβλημα στην εγκυμοσυνη δεν υπαρχει λογος να το στερειστε! αλλωστε και αυτο μας φερνει πιο κοντα με τους αντρες μας και μας κανει να ξεφευγουμε απο το ρομαντισμο και την αγαπη που μας βγαζει η προσμονη για τα μπουμπουκακια μας και να ικανοποιουμε και τα πιο πονηρουτσικα ενστικτα μας!!! ειδικα των αντρων μας!

ωστοσο οπως λεω παντα πρεπει να εμπιστευομαστε τη γνωμη του γιατρου μας!

lamlamard20090207_-8_My+child+is.pngdogdogavi20140415_8_My%20child%20is.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τελικά δεν έχω καταλάβει κάνει η όχι το σέξ από τον πρωκτό???

Και επίσης κατά την επαφή πειράζει ο άντρας σου να εκσπερματώνει μέσα??

Sorry για τις απορίες μου αλλά είανι σημαντικές...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον είσαι σε λάθος φόρουμ!

 

"Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης" είναι το topic και ρωτά για sex.

 

Που είναι το λάθος?

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είσαι σε λάθος φόρουμ!

 

χμμμ...

 

ας απαντησουμε λοιπον σοβαρα... για την 1η ερωτηση λυπαμαι δεν ξερω...

για την 2η -τουλαχιστον απο την "μπροστινη" πορτα- λενε οτι δεν κανει γιατι παθαινει συσπασεις η μητρα...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω καταλάβει κάνει η όχι το σέξ από τον πρωκτό???

Και επίσης κατά την επαφή πειράζει ο άντρας σου να εκσπερματώνει μέσα??

Sorry για τις απορίες μου αλλά είανι σημαντικές...

Ευχαριστώ

 

τι εννοείς???? ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ αντρας???????????????????????

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτα κορίτσι μου!! Τωρα εγω δεν εχω και πολλά να πω γιατί εχω να κάνω ...ουτε που θυμάμαι από πότε. Ανηκω στο κλαμπ των εγκύων που ο συζυγος φοβάται και να το σκεφτει. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι αυτα που μου ειπε ο γιατρός στην αρχη. Το πρωτο τρίμηνο καλύτερα αποχη. Μετά χαλαρα και στο τέλος φουλ.. Το να εκσπερματώνει μέσα μου είπε οχι γιατί το σπερμα εχει μια ουσία που προκαλει συσπάσεις (μόνο στο τέλος που τις θέλουμε).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το σπερμα εχει μια ουσία που προκαλει συσπάσεις (μόνο στο τέλος που τις θέλουμε).

 

χαχα... οποτε οταν ειναι να γεννησουμε φωναζουμε τον αντρα μας! ελα βοηθα να γεννησωωωωω! :lol:

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ...δυστυχώς ντρεπόμουν να ρωτήσω το γιατρό και έχει γίνει κάποιες φορές...μετά τις συμβουλές σας θα το κόψω!!

 

Ρε μην το κόψεις!!! Ρωτα και εμας που το ζητάμε και μας φτυνει ο συζυγος!!! Απλά κάνε ηρεμα και χαλαρα...Σε ποια εβδομάδα είσαι?? (Αυτό με το πρωτο τρίμηνο στο λένε για να σιγουρευτούν ότι η εγκυμοσύνη προχωράει καλά). Ξερω οτι στο απαγορευουν τελειως όταν υπαρχει προβλημα με πλακούντα ή τιποτα παρόμοιο. Αν ολα είναι μια χαρα...ΒΟΟΥΥΥΡΡΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για την "πίσω πόρτα" δεν ξέρω...Ντραπηκα να ρωτήσω..

 

και να μην ρωτησεις ο γυναικολογος βλεπει καθαροτατα το τι γινεται εκει πισω! φαινεται η συχνη "χρηση"! το εχω ακουσει απο ατομο που σε ασχετη συζητηση με γυναικολογο, ο γυναικολογος του ανεφερε οτι εχει δει....

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω καταλάβει κάνει η όχι το σέξ από τον πρωκτό???

Και επίσης κατά την επαφή πειράζει ο άντρας σου να εκσπερματώνει μέσα??

Sorry για τις απορίες μου αλλά είανι σημαντικές...

Ευχαριστώ

 

τι εννοείς???? ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ αντρας???????????????????????

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το α' τριμηνο καλο ειναι να το αποφευγεις, μετα ομως αν οντως δεν εχεις προβλημα, γιατι οχι?? Εμεις μεχρι τον 7ο ειχαμε επαφες, οχι συχνα, αλλα ειχαμε παντως... Μετα και λογω κοιλιας ηταν λιγο αβολα τα πραγματα :lol::lol:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω καταλάβει κάνει η όχι το σέξ από τον πρωκτό???

Και επίσης κατά την επαφή πειράζει ο άντρας σου να εκσπερματώνει μέσα??

Sorry για τις απορίες μου αλλά είανι σημαντικές...

Ευχαριστώ

 

τι εννοείς???? ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ αντρας???????????????????????

 

και γω το ειδα...για τον δικο σου ρωταγε....ημαρτον Κυριε..... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα το σεξ...ηρεμήστε...αυτό δεν κόβετε!! χαχα

 

Την πίσω πόρτα δεν την έχω πειράξει στην περίοδο εγκυμοσύνης γι'αυτό και ρώτησα...

Εννοούσα ότι θα κόψω το "τελείωμα" μέσα :wink:

Δεν το ήξερα...αν και ο γιατρόε δεν μου είπε τίποτα!!

Να συμπληρώσω ότι ο γιατρός μου είναι πολύ χύμα...απλά εγώ κολλάω!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...