Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΙΚΑ ΑΘΗΝΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια!!!Σημερα περασα απο επιτροπη στην αθηνα και ολα πηγανε πολυ καλα!!!!:D θα ηθελα παντως να πω στα κοριτσια που εχουνε κλεισει ραντεβου εξι μηνες πριν να ξανα παρουν τηλεφωνο για να επιβεβαιωσουν το ραντεβου τους γιατι φυγανε σημερα τρεις κοπελες επειδη ειχε ακυρωθει και ειναι κριμα....

ευχομαι σε ολες τις κοπελες να πανε ολα καλα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια!

δεν μπορεσα νωρίτερα να ενημερώσω κι εγώ αλλά τέλος πάντων.

Από την επιτροπή περάσαμε κι εμείς και μας ενέκριναν! Ακουσα πως ήδη λειτουργεί επιπλέον τμήμα (?) επιτροπης οπότε δέχονται περισσότερες αιτήσεις. Αυτά στην Αθήνα δεν ξέρω τι γίνεται επαρχία.

Aggeliki76 εμάς δέχτηκαν το ένα σπερμοδιάγραμμα από ιδιωτικό κέντρο, αυτό που απαιτούν να τους πάς 2 με διαφορά 75 ημερών μεταξύ τους και τουλάχιστον το 1 από τα δύο σπερμοδιαγράμματα να είναι από δημόσιο φορέα

όλα καλά εύχομαι για όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Έμαθα ότι οι επιτροπές ξαναρχισαν να λειτουργούν. Εχούμε κανέναν που προσπάθησε να κλείσει ραντεβού? Πόσο καιρό μετα κλείνουν το ραντεβού? Αυτό που γράφουν για το σπερμοδιάγραμμα απο νοσοκομείο είναι αυστηρό ή τελικά θα δεχτουν και τα 2 σπερμοδιαγραμματα απο ιδιωτικά αλλά διαφορετικά εργαστήρια?

 

καλησπερα αγγελικη!!!

Εχουν κανα μηνα περιπου που ξεκινησαν.Εγω που ειχα κλεισει τον φλεβαρη στη Λαρισα μου ειχαν πει για ιουνιο αλλα επειδη μετα καταργηθηκε η επιτροπη αυτη τα στειλανε ολα αθηνα και περασα εχθες(ολα πηγανε καλα).

Οσο αφορα για το σπερματοδιαγραμμα το μονο που θελουνε ειναι να εχουν αποσταση πανω απο 75 ημερες και το ενα να ειναι απο εργαστηριο του ΕΟΠΠΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαιρετώ όλες τις κοπέλες που έχουν μπει ή μπαίνουν στη διαδικασία εξωσωματικής.

Είναι πραγματικά μία στρεσογόνος κατάσταση που βιώνει ένα ζευγάρι.Δεν είναι μόνο το φυσιολογικό άγχος που έχουμε για τη διαδικασία και το αποτέλεσμα,αλλά και το πριν φτάσεις στη διαδικασία,να περάσουμε από επιτροπή και να λάβεις τα φάρμακα.Εγώ θα γράψω λίγες πληροφορίες που εμείς χρειαστήκαμε και τρέχαμε τελευταία στιγμή για χαρτιά και ό,τι άλλο.

Καταρχήν τα χαρτιά που χρειάζονται για την επιτροπή είναι:1)Για τη Γυναίκα

-Σαλπιγγογραφία τελευταίας πενταετίας ή έκθεση Λαπαροσκόπησης (πρακτικό χειρουργείου) Να καταθέσετε το πρωτότυπο!!!

-Υπερηχογράφημα τελευταίου εξαμήνου με έκθεση υπογεγραμμένη απο ακτινολόγο ή γυναικολόγο

-Ορμονολογικός έλεγχος τελευταίου τριμήνου:

 

Οιστραδιολη (Ε2)

FSH

· LH

PRL

TSH

T3

T4

2)Και οι 2(άντρας-γυναίκα) πρέπει να κάνουν: Ιολογικό έλεγχο τελευταίου τριμήνου:

ΗΙV I&II

HbsAg

HCV

VDRL

3)Για τον άντρα:δύο σπερμοδιαγράμματα, με απόσταση 75 ημερών τουλάχιστον το ένα από το άλλο, σε δύο διαφορετικά εργαστήρια συμβεβλημένα με τον ΕΟΠΥΥ. Σε περίπτωση επίσης παθολογικού σπερμοδιαγράμματος κρίνεται απαραίτητη και η γνωμάτευση ουρολόγου, συμβεβλημένου με τον ΕΟΠΥΥ

4)Θα χρειαστείτε φωτοτυπίες ταυτότητας από το ζευγάρι και ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταίου 6μηνου

5)το έγγραφο του ΕΟΠΥΥ που θα το βρείτε στην εξής ιστοσελίδα:http://www.eopyy.gov.gr/%CE%88%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B1%20%CE%95%CE%9F%CE%A0%CE%A5%CE%A5/%CE%88%CE%BD%CF%84%CF%85%CF%80%CE%B1%20-%20%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/%CE%88%CE%BD%CF%84%CF%85%CF%80%CE%B1%20%CE%B3%CE%B9%CE%B1%20%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%82/%CE%95%CE%9D%CE%A4%CE%A5%CE%A0%CE%9F%20-%20%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%9A%CE%9B%CE%97%CE%A3%CE%97%20%CE%A9%CE%9F%CE%98%CE%A5%CE%9B%CE%91%CE%9A%CE%99%CE%9F%CE%A1%CE%A1%CE%97%CE%9E%CE%99%CE%91%CE%A3.pdf

6)χαρτί από το κέντρο εξωσωματικής με την αιτία παραπομπής και άλλο ένα χαρτί για το που θα γίνει η εξωσωματική και σφραγίδα του κέντρου

Εφόσον συγκεντρώσετε όλα αυτά τα χαρτιά θα κλείσετε ραντεβού στην επιτροπή.Εμείς κλείσαμε στην επιτροπή στο Μαρούσι: 210-8110684 το τηλ και η διεύθυνση : Απ.Παύλου 12.Να έχετε τα πρωτότυπα κοντά σας.Εμένα μου ζήτησαν και σαλπιγγογραφια και πρακτικό χειρουργείου

Μετά με αυτή την απόφαση έχουμε δικαίωμα για 2 προσπάθειες 5000 μονάδων η κάθε μια.Γράφει ο γιατρός ηλεκτρονικά τη συνταγή και μέσα σε 5 εργάσιμες μέρες πηγαίνεις και παίρνεις τα φάρμακα από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ που στεγάζεται εκεί που θα πάτε για την επιτροπή,στο Μαρούσι δηλαδή.Νομίζω έχει και κάπου αλλού στην Αθήνα.Τα φάρμακα να γραφτούν και στο βιβλιάριο το οποίο εννοείται πρέπει να έχει ισχύ.Έχω ακούσει ότι κόβουν με ευκολία.

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλες τις κοπέλες που έχουν μπει ή μπαίνουν στη διαδικασία εξωσωματικής.

Είναι πραγματικά μία στρεσογόνος κατάσταση που βιώνει ένα ζευγάρι.Δεν είναι μόνο το φυσιολογικό άγχος που έχουμε για τη διαδικασία και το αποτέλεσμα,αλλά και το πριν φτάσεις στη διαδικασία,να περάσουμε από επιτροπή και να λάβεις τα φάρμακα.Εγώ θα γράψω λίγες πληροφορίες που εμείς χρειαστήκαμε και τρέχαμε τελευταία στιγμή για χαρτιά και ό,τι άλλο.

Καταρχήν τα χαρτιά που χρειάζονται για την επιτροπή είναι:1)Για τη Γυναίκα

-Σαλπιγγογραφία τελευταίας πενταετίας ή έκθεση Λαπαροσκόπησης (πρακτικό χειρουργείου) Να καταθέσετε το πρωτότυπο!!!

-Υπερηχογράφημα τελευταίου εξαμήνου με έκθεση υπογεγραμμένη απο ακτινολόγο ή γυναικολόγο

-Ορμονολογικός έλεγχος τελευταίου τριμήνου:

 

Οιστραδιολη (Ε2)

FSH

· LH

PRL

TSH

T3

T4

2)Και οι 2(άντρας-γυναίκα) πρέπει να κάνουν: Ιολογικό έλεγχο τελευταίου τριμήνου:

ΗΙV I&II

HbsAg

HCV

VDRL

3)Για τον άντρα:δύο σπερμοδιαγράμματα, με απόσταση 75 ημερών τουλάχιστον το ένα από το άλλο, σε δύο διαφορετικά εργαστήρια συμβεβλημένα με τον ΕΟΠΥΥ. Σε περίπτωση επίσης παθολογικού σπερμοδιαγράμματος κρίνεται απαραίτητη και η γνωμάτευση ουρολόγου, συμβεβλημένου με τον ΕΟΠΥΥ

4)Θα χρειαστείτε φωτοτυπίες ταυτότητας από το ζευγάρι και ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταίου 6μηνου

5)το έγγραφο του ΕΟΠΥΥ που θα το βρείτε στην εξής ιστοσελίδα:http://www.eopyy.gov.gr/%CE%88%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B1%20%CE%95%CE%9F%CE%A0%CE%A5%CE%A5/%CE%88%CE%BD%CF%84%CF%85%CF%80%CE%B1%20-%20%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/%CE%88%CE%BD%CF%84%CF%85%CF%80%CE%B1%20%CE%B3%CE%B9%CE%B1%20%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%82/%CE%95%CE%9D%CE%A4%CE%A5%CE%A0%CE%9F%20-%20%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%9A%CE%9B%CE%97%CE%A3%CE%97%20%CE%A9%CE%9F%CE%98%CE%A5%CE%9B%CE%91%CE%9A%CE%99%CE%9F%CE%A1%CE%A1%CE%97%CE%9E%CE%99%CE%91%CE%A3.pdf

6)χαρτί από το κέντρο εξωσωματικής με την αιτία παραπομπής και άλλο ένα χαρτί για το που θα γίνει η εξωσωματική και σφραγίδα του κέντρου

Εφόσον συγκεντρώσετε όλα αυτά τα χαρτιά θα κλείσετε ραντεβού στην επιτροπή.Εμείς κλείσαμε στην επιτροπή στο Μαρούσι: 210-8110684 το τηλ και η διεύθυνση : Απ.Παύλου 12.Να έχετε τα πρωτότυπα κοντά σας.Εμένα μου ζήτησαν και σαλπιγγογραφια και πρακτικό χειρουργείου

Μετά με αυτή την απόφαση έχουμε δικαίωμα για 2 προσπάθειες 5000 μονάδων η κάθε μια.Γράφει ο γιατρός ηλεκτρονικά τη συνταγή και μέσα σε 5 εργάσιμες μέρες πηγαίνεις και παίρνεις τα φάρμακα από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ που στεγάζεται εκεί που θα πάτε για την επιτροπή,στο Μαρούσι δηλαδή.Νομίζω έχει και κάπου αλλού στην Αθήνα.Τα φάρμακα να γραφτούν και στο βιβλιάριο το οποίο εννοείται πρέπει να έχει ισχύ.Έχω ακούσει ότι κόβουν με ευκολία.

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας!!!!!!!

 

+ το βιβλιάριο ασθενείας οπωσδήποτε.

+ καλλιέργεια σπέρματος

+ triplex όρχεων.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

+ καλλιέργεια σπέρματος

+ triplex όρχεων.

 

κι εγώ αυτά δεν τα είχα προσκομίσει... και πέρασα το Σεπτέμβριο του 2013.

ίσως αυτά να αφορούν τις περιπτώσεις που ευθύνεται ο ανδρικός παράγοντας;

δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ αυτά δεν τα είχα προσκομίσει... και πέρασα το Σεπτέμβριο του 2013.

ίσως αυτά να αφορούν τις περιπτώσεις που ευθύνεται ο ανδρικός παράγοντας;

δεν ξέρω...

 

Τότε δεν τα ζητούσαν. Εγώ το ραντεβού το είχα κλείσει 11ο/2013 πριν ξεκινήσουν οι απεργίες. Η επιτροπή Ηρακλείου Κρήτης μου τα είχε ζητήσει. Μπορεί η καθεμιά να ζητούσε ότι ήθελε. Όμως η επιτροπή Αθήνας μου τα κράτησε τον Μάρτιο.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα

είχα κλείσει ραντεβού στις 10 Ιουνίου στην επιτροπή στο Μαρούσι και με κάλεσαν χθες να μου πουν πως το ραντεβού ακυρώνεται και εφόσον είμαι από Αθήνα να καλέσω πάλι μετά τις 5 Ιουνίου για να κλείσω ραντεβού.Οσες είναι από επαρχία θα πρέπει να απευθυνθούν στον ΕΟΠΠΥ της περιοχής τους για να δουν σε ποια επιτροπή θα περάσουν...

Όλα αυτα μου τα αφησαν σε μήνυμα στον τηλεφωνητή. Ξέρει κάποια άλλη κοπέλα κάτι για αυτό και για ποιο λόγο γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

είχα κλείσει ραντεβού στις 10 Ιουνίου στην επιτροπή στο Μαρούσι και με κάλεσαν χθες να μου πουν πως το ραντεβού ακυρώνεται και εφόσον είμαι από Αθήνα να καλέσω πάλι μετά τις 5 Ιουνίου για να κλείσω ραντεβού.Οσες είναι από επαρχία θα πρέπει να απευθυνθούν στον ΕΟΠΠΥ της περιοχής τους για να δουν σε ποια επιτροπή θα περάσουν...

Όλα αυτα μου τα αφησαν σε μήνυμα στον τηλεφωνητή. Ξέρει κάποια άλλη κοπέλα κάτι για αυτό και για ποιο λόγο γίνεται;

 

Εγώ είχα ραντεβού για 20 Ιουνίου κλεισμένο απο τον Νοέμβριο. Τελικά με τις αλλαγές, χωρίς καμία ειδοποίηση μου το ακύρωσαν. Έκλεισα μέσα στο Μάϊο,στο Μαρούσι για 3 Ιουνίου. Την προηγούμενη εβδομάδα που πήρα για επιβαιβέωση μου είπαν οτι ισχύει κανονικά. Θα ξαναπάρω και τώρα όμως γιατί με τρομάζεις.

 

Εσύ πότε το είχες κλείσει το ραντεβού?

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένα χαμός!!! Απαράδεκτοι!!!

Παίρνω και δεν μπορώ να πιάσω γραμμή. Στο τέλος πήρα στο υπουργείο και μου είπαν οτι απο τη Δευτέρα τα πράγματα άλλαξαν πάλι, και οι επιτροπές γυρνάνε στα ΙΚΑ της περιοχής μας. Νέα ραντεβού λοιπόν και άκρη δεν μπορώ να βρω!!!

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ένα χαμός!!! Απαράδεκτοι!!!

Παίρνω και δεν μπορώ να πιάσω γραμμή. Στο τέλος πήρα στο υπουργείο και μου είπαν οτι απο τη Δευτέρα τα πράγματα άλλαξαν πάλι, και οι επιτροπές γυρνάνε στα ΙΚΑ της περιοχής μας. Νέα ραντεβού λοιπόν και άκρη δεν μπορώ να βρω!!!

 

 

φτιάξε με κι άλλο με τους άχρηστους όλους:evil: έχω ραντεβού στις 13 του Ιουνίου μετά από 2 ακυρώσεις...αν ισχύει αυτό που σου είπαν απο το υπουργειο (που την τύφλα τους ξέρουν κι αυτοί) είμαστε να μας κλαίνε οι ρέγγες

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το έψαξα λίγο και βρήκα αυτό το άρθρο με ημερομηνία 28/5/2014

 

Οκτώ επιτροπές για φάρμακα που δεν κυκλοφορούν στην Ελλάδα και για φάρμακα υψηλού κόστους ειδικών παθήσεων, καθώς επίσης και οκτώ επιτροπές εξωσωματικής, συγκροτούνται στον ΕΟΠΥΥ.

 

Οι επιτροπές εξωσωματικής γνωματεύουν επί αιτημάτων για έγκριση προσπαθειών ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής, πρόκλησης ωοθυλακιορρηξίας, καθώς και χορήγησης γοναδοτροπινών σε άνδρες, σύμφωνα με τον Ενιαίο Κανονισμό Παροχών του ΕΟΠΥΥ.

 

Ειδικότερα, συγκροτούνται αντίστοιχες επιτροπές σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πειραιά, Ηράκλειο, Λάρισα, Πάτρα, Ιωάννινα και Αλεξανδρούπολη. Πρόκειται συνολικά, για 16 επιτροπές που θα απαρτίζονται από 269 τακτικά και 132 αναπληρωματικά μέλη. [/color]

 

Επίσης, συγκροτούνται τέσσερις Πρωτοβάθμιες Υγειονομικές Επιτροπές και δύο Δευτεροβάθμιες Υγειονομικές Επιτροπές για την παραπομπή σε αυτές θεμάτων υγειονομικής περίθαλψης του προσωπικού των ΔΕΗ ΑΕ, ΔΕΔΔΗΕ ΑΕ, ΑΔΜΗΕ ΑΕ και λοιπών ασφαλισμένων στον πρώην ΚΑΠ-ΔΕΗ.

 

Οι Πρωτοβάθμιες Επιτροπές συγκροτούνται σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Κοζάνη και Πτολεμαΐδα και οι Δευτεροβάθμιες στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη. Επιπλέον συγκροτείται στην Αθήνα μία Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή για την παραπομπή σε αυτή θεμάτων υγειονομικής περίθαλψης των ασφαλισμένων του ΤΑΥΤΕΚΩ.

 

άρα απ οτι κατάλαβα αλλάζουν πάλι τα ραντεβού γιατί κοπέλες απο επαρχία θα πηγαίνουν στις επιτροπές της πόλης τους...όπως ήταν δηλαδή και παλια

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μέσα στον Μάιο το είχα κλείσει.Οι γελοίοι περίμεναν να περάσουν οι εκλογές για να κάνουν την μ........ Το πρωί έπιασα γραμμή στο 210 8110665 και μια έντρομη κυρία(μάλλον είχε ακούσει πολλα από το πρωί) μου ειπε δεν σας πήρα εγώ να παρετε στο 210 8110660 που φυσικά ή δεν απαντούσε ή ήταν κατειλημμένο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω τα νεότερα.

Μετά απο απειρα τηλεφωνήματα, κατέληξα στο ΙΚΑ της περιοχή μου όπου δεν ήξεραν τίποτα!!!

Τελικά πήγα στο Μαρούσι, με το ζόρι με δέχτηκαν, με αντιμετώπισαν με ειρωνικό ύφος, τα τηλέφωνα τα είδα που ήταν κατεβασμένα, και στο τέλος μου είπαν "τα ραντεβού έχουν ακυρωθεί όλα! Καλέστε απο Δευτέρα, που θα κλείνονται τα νέα ραντεβού. Αυτή είναι η νέα τροπολογία και ισχύει απο χθες. Μη φοβάστε, θα σας κλείσουμε σύντομα ραντεβού."

Έγινα έξαλλη όπως φαντάζεστε και ούτε ξέρω πως κράτησα την ψυχραιμία μου να μην αρχίσω τα κουτουλίδια! Και να μην είσαι βίαιος, σε κάνουνε!!! Οι τύποι παίζουν με το πόνο μας! Παλιομαλάκα Άδωνη!!!!

 

Συμπέρασμα: Απο Δευτέρα παίρνουμε τηλέφωνο για νέο ραντεβού.

Μετά απο δυο ακυρώσεις, θα ξαναπάρω για τρίτο ραντεβου!!! Έχουμε σου λένε υπογεννητικότητα!!! Κι εμείς που θέλουμε να κάνουμε παιδί, το κράτος κάνει οτι μπορεί για να απογοητευτούμε και να μην κάνουμε τίποτα! Αϊ στα κομμάτια δηλαδή!

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω τα νεότερα.

Μετά απο απειρα τηλεφωνήματα, κατέληξα στο ΙΚΑ της περιοχή μου όπου δεν ήξεραν τίποτα!!!

Τελικά πήγα στο Μαρούσι, με το ζόρι με δέχτηκαν, με αντιμετώπισαν με ειρωνικό ύφος, τα τηλέφωνα τα είδα που ήταν κατεβασμένα, και στο τέλος μου είπαν "τα ραντεβού έχουν ακυρωθεί όλα! Καλέστε απο Δευτέρα, που θα κλείνονται τα νέα ραντεβού. Αυτή είναι η νέα τροπολογία και ισχύει απο χθες. Μη φοβάστε, θα σας κλείσουμε σύντομα ραντεβού."

Έγινα έξαλλη όπως φαντάζεστε και ούτε ξέρω πως κράτησα την ψυχραιμία μου να μην αρχίσω τα κουτουλίδια! Και να μην είσαι βίαιος, σε κάνουνε!!! Οι τύποι παίζουν με το πόνο μας! Παλιομαλάκα Άδωνη!!!!

 

Συμπέρασμα: Απο Δευτέρα παίρνουμε τηλέφωνο για νέο ραντεβού.

Μετά απο δυο ακυρώσεις, θα ξαναπάρω για τρίτο ραντεβου!!! Έχουμε σου λένε υπογεννητικότητα!!! Κι εμείς που θέλουμε να κάνουμε παιδί, το κράτος κάνει οτι μπορεί για να απογοητευτούμε και να μην κάνουμε τίποτα! Αϊ στα κομμάτια δηλαδή!

 

 

 

ωραίαααα...άντε πάλι να βγάλεις γραμμή από Δευτέρα, δεν πρόκειται τον αιώνα τον άπαντα...και άντε να δούμε πότε θα είναι το " σύντομο ραντεβού"...και φυσικά ούτε λόγος για ενημέρωση απο τα γελοία υποκείμενα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα 7:50 το πρωί και το σήκωσαν. Στην επιτροπή του Πειραιά, και μου είπαν οτι στις 12 του μήνα θα γίνει επιτροπή και μου έκλεισαν για τότε ραντεβού.

Άντε να δούμε... είναι η τρίτη φορά που κλείνω ραντεβού... θα τις εκατοστήσω άραγε???? χαχαχα

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...