Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΙΚΑ ΑΘΗΝΩΝ


Recommended Posts

Elena mou ti kaneis ?

Se eyxaristo para poly gia tis apantiseis sou !

 

Nomiza pos to 4mino metaxy ton prospatheion metraei apo tin emvryometafora kai oxi apo pote pairneis apo to farmakeio tou ika ta farmaka (popo agxothika tora , nomizo eixa paei MARTIO :-(

 

Omos mporei na pires ta farmaka men alla na min arxises amesos ti diadikasia gia kapoio logo , ara den tha eprepe na to metrane apo otan ekanes telikos tin emvryometafora ?

Thymamai pos o giatros mou mou eipe oti mexri telos Septemvriou prolavainoume na ta paroume (tin eixa kanei 28/5).

 

Kai kati teleytaio:

to xarti ayto apo to kentro mesa se ti diastima prepei na to katatheso ?

tha exo rantevou pali me ton giatro mou arxes SEPTEMVRIOU kai den exo kanena xarti/apodeixi pros to paron.

 

Kai pali se eyxaristo gia tis apantiseis sou !!

 

Hoping Καλημερα,

αν ειχες παρει τα φαρμακα το μαρτιο τοτε μπορεις ανετα να τα παρεις και τωρα. Αλλα και παλι η ωοληψια και εμβρυομεταφορα θα πρεπει να απεχουν μεταξυ τους τεσσερις μηνες. Δηλαδη αν παρεις το χαρτι απο το κεντρο που λεει οτι εκανες 28/5/2012 εμβρυομεταφορα θα πρεπει και η επομενη να ειναι 28/9/2012 για να εισαι καλημενη.

 

Τωρα για τα χαρτια που πρεπει αν καταθεσεις δεν ξερω αν υπαρχει καποιο οριο. Κανε ενα τηλεφωνο στο κεντρο και ζητα τους να σου φτιαξουν αυτο το χαρτι. Οσο πιο γρηγορα το πας τοσο πιο γρηγορα θα παρεις και τα λεφτα. Εμενα μου ειπαν μετα απο 3 μηνες σκεψου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!Αν μπορείτε να μου πείτε α)από την στιγμή που περνάς επιτροπή μέσα σε πόσο διάστημα πρέπει να κάνεις την εξωσωματική, β) μπορούμε και τα 2 σπερμοδιαγράμματα να τα έχουμε κάνει σε νοσοκομείο πχ το Έλενα και γ)αν έχω γιατρό του Εοππυ(ιδιωτης, που ειναι συμβεβλημένος με το ικα!!!ΑΝ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΛΑ) μπορεί να μου δώσει ο ίδιος την βεβαίωση και να με παραπέμψει στην επιτροπή ή πρέπει να είναι ο γιατρός αποκλειστικά μόνο από τοπική μονάδα υγείας του παλιου Ικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!Αν μπορείτε να μου πείτε α)από την στιγμή που περνάς επιτροπή μέσα σε πόσο διάστημα πρέπει να κάνεις την εξωσωματική, β) μπορούμε και τα 2 σπερμοδιαγράμματα να τα έχουμε κάνει σε νοσοκομείο πχ το Έλενα και γ)αν έχω γιατρό του Εοππυ(ιδιωτης, που ειναι συμβεβλημένος με το ικα!!!ΑΝ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΛΑ) μπορεί να μου δώσει ο ίδιος την βεβαίωση και να με παραπέμψει στην επιτροπή ή πρέπει να είναι ο γιατρός αποκλειστικά μόνο από τοπική μονάδα υγείας του παλιου Ικα.

καλημερα κοριτσι. εμεις καναμε 1 σε νοσοκομειο και 1 σε ιδιωτικο μικροβιολογικο συμβεβλημενο με τον εοπυυ γιατι μας ειπανε(απο την επιτροπη θεσ/κης)οτι δεν τα θελουν να ειναι και τα δυο απο το ιδιο εργαστηριο. κι εξαλλου νομιζω οτι για τον ανδρα ειναι λιγο πιο βαρβαρο να παει να δωσει σε νοσοκομειο. κι εκτος αυτου ουτε ρωτησανε για μερες αποχης, κι αφησαμε και το δειγμα σε ενα παγκο που μας υποδειξανε και ποιος ξερει ποτε το πηρανε απο εκει!!! οτι να ναι!!!

τωρα για το γιατρο που ρωτας εμενα μου ειπανε απο την επιτροπη, που τηλεφωνησα, να παω σε γιατρο της τοπικης μοναδας υγειας για το λογο οτι αυτοι γνωριζουν τη διαδικασια κι εχουν το εντυπο του παραπεμπτικου, καθως αυτοι παραπεμπανε παλια τις ασφαλισμενες του ικα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσι. εμεις καναμε 1 σε νοσοκομειο και 1 σε ιδιωτικο μικροβιολογικο συμβεβλημενο με τον εοπυυ γιατι μας ειπανε(απο την επιτροπη θεσ/κης)οτι δεν τα θελουν να ειναι και τα δυο απο το ιδιο εργαστηριο. κι εξαλλου νομιζω οτι για τον ανδρα ειναι λιγο πιο βαρβαρο να παει να δωσει σε νοσοκομειο. κι εκτος αυτου ουτε ρωτησανε για μερες αποχης, κι αφησαμε και το δειγμα σε ενα παγκο που μας υποδειξανε και ποιος ξερει ποτε το πηρανε απο εκει!!! οτι να ναι!!!

τωρα για το γιατρο που ρωτας εμενα μου ειπανε απο την επιτροπη, που τηλεφωνησα, να παω σε γιατρο της τοπικης μοναδας υγειας για το λογο οτι αυτοι γνωριζουν τη διαδικασια κι εχουν το εντυπο του παραπεμπτικου, καθως αυτοι παραπεμπανε παλια τις ασφαλισμενες του ικα

 

 

Σε ευχαριστω πολυ...σιγουρα στο ιδιωτικο ειναι πολυ καλυτερα..αλλα δεν ειχα σκεφτει οτι μπορουμε να παμε και σε συμβεβλημενο με τον Εοππυ;)θα παω να ρωτησω πρωτα και τον γιατρο του ικα για την βεβαιωση και βλεπουμε...

Μηπως θυμασαι και μεσα σε ποσο διαστημα απ οταν περναμε επιτροπη πρεπει να γινει η εξωσωματικη? Νομίζω οτι ειναι 3 μηνες αλλα δεν ειμαι σιγουρη...

Link to comment
Share on other sites

Hoping Καλημερα,

αν ειχες παρει τα φαρμακα το μαρτιο τοτε μπορεις ανετα να τα παρεις και τωρα. Αλλα και παλι η ωοληψια και εμβρυομεταφορα θα πρεπει να απεχουν μεταξυ τους τεσσερις μηνες. Δηλαδη αν παρεις το χαρτι απο το κεντρο που λεει οτι εκανες 28/5/2012 εμβρυομεταφορα θα πρεπει και η επομενη να ειναι 28/9/2012 για να εισαι καλημενη.

 

Τωρα για τα χαρτια που πρεπει αν καταθεσεις δεν ξερω αν υπαρχει καποιο οριο. Κανε ενα τηλεφωνο στο κεντρο και ζητα τους να σου φτιαξουν αυτο το χαρτι. Οσο πιο γρηγορα το πας τοσο πιο γρηγορα θα παρεις και τα λεφτα. Εμενα μου ειπαν μετα απο 3 μηνες σκεψου...

 

Kalimera Elena mou.

Ara gia na mou leei o giatros mou arxes sep na kleisoume rantevou na mou grapsei ta farmaka kai na xekinisoume eimaste ok..kala katalava e?

 

prospatho kathe proi na paro til. stin epitropi gia na matho kai DEN APANTAEI KANEIS !!!!! POTEEEEEEE !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!Αν μπορείτε να μου πείτε α)από την στιγμή που περνάς επιτροπή μέσα σε πόσο διάστημα πρέπει να κάνεις την εξωσωματική, β) μπορούμε και τα 2 σπερμοδιαγράμματα να τα έχουμε κάνει σε νοσοκομείο πχ το Έλενα και γ)αν έχω γιατρό του Εοππυ(ιδιωτης, που ειναι συμβεβλημένος με το ικα!!!ΑΝ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΛΑ) μπορεί να μου δώσει ο ίδιος την βεβαίωση και να με παραπέμψει στην επιτροπή ή πρέπει να είναι ο γιατρός αποκλειστικά μόνο από τοπική μονάδα υγείας του παλιου Ικα.

 

sugar kalimera.

apo oti thymamai sto site tou ika egrafe oti apo tin apofasi tis epitropis prepei na kaneis tin exosomatiki mesa se diastima 3 minon.

an thes mpes na to tsekareis kai esy gia sigoura.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ...σιγουρα στο ιδιωτικο ειναι πολυ καλυτερα..αλλα δεν ειχα σκεφτει οτι μπορουμε να παμε και σε συμβεβλημενο με τον Εοππυ;)θα παω να ρωτησω πρωτα και τον γιατρο του ικα για την βεβαιωση και βλεπουμε...

Μηπως θυμασαι και μεσα σε ποσο διαστημα απ οταν περναμε επιτροπη πρεπει να γινει η εξωσωματικη? Νομίζω οτι ειναι 3 μηνες αλλα δεν ειμαι σιγουρη...

νομιζω ειναι αυτονοητο οτι οταν παω σε ιδιωτικο εργαστηριο θα ψαξω για καποιο συμβεβλημενο γιατι εχει οικονομικη καλυψη.

ναι, λενε οτι σε 3 μηνες πρεπει να γινει αλλα δεν ξερω κι εγω ακριβως τι εννοουν!! αν απλα πρεπει να εχει ξεκινησει ή αν πρεπει να εχει γινει και η ωοληψια-μεταφορα!!!!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι αυτονοητο οτι οταν παω σε ιδιωτικο εργαστηριο θα ψαξω για καποιο συμβεβλημενο γιατι εχει οικονομικη καλυψη.

ναι, λενε οτι σε 3 μηνες πρεπει να γινει αλλα δεν ξερω κι εγω ακριβως τι εννοουν!! αν απλα πρεπει να εχει ξεκινησει ή αν πρεπει να εχει γινει και η ωοληψια-μεταφορα!!!!

 

Διαβασα και το site, μεσα σε τρεις μηνες πρεπει να εχει γινει, δεν αναφερει καπου για ωοληψια-μεταφορα κι απ οτι εμαθα και απο το γιατρο μου απλα μου ειπε μεσα σε τρεις μηνες.Εχεις δικιο για το ιδιωτικο γενικα τα ψαχνω αλλα αν σκεφτεσαι πολυ καποια στιγμη τους κατεβαζεις του διακοπτες αυτο επαθα εγω..ευχομαι να μην χρειαστει..αλλα πρεπει να ειμαι προετοιμασμενη και γι αυτο αν τελικα την κανω γιατι σκεψου οτι εδω στην Αθηνα το ραντεβου για επιτροπη παει για Οκτωβριο....:rolleyes::confused:

Link to comment
Share on other sites

Kalimera Elena mou.

Ara gia na mou leei o giatros mou arxes sep na kleisoume rantevou na mou grapsei ta farmaka kai na xekinisoume eimaste ok..kala katalava e?

 

prospatho kathe proi na paro til. stin epitropi gia na matho kai DEN APANTAEI KANEIS !!!!! POTEEEEEEE !!!!

 

Να παρεις πολυ πρωι! Κατα τις 8- 8:15!

Link to comment
Share on other sites

Να παρεις πολυ πρωι! Κατα τις 8- 8:15!

 

 

kalimera :)

 

panta toso proi pairno alla simera imoun tyxeri !! To sikosan !!

 

Milisa me 2 diaforetika atoma OMOS DEN HXERAN NA MOU TIPOTA .. eipan oti den gnorizoume emeis , rotiste to giatro sas !!

 

ELEOS RE SY !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα, πάλι εδώ. Μπορείτε να μου πείτε το υπερηχογράφημα τελευταίου εξαμήνου που ζητούν μπορεί να είναι από τον γιατρό μας (πχ αν είναι ιδιώτης) ή πρέπει να είναι πάλι από νοσοκομείο,Ικα κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Εξηγηστε μου κατι κοριτσια:

 

Εχω περάσει από Επιτροπή 8/6. Την 1η προσπάθεια πρεπει να την κανω μεσα σε 4 μηνες από την ημ/νια έγκρισης, δηλ. 8/9. Εγω δεν προλαβαινω να την κανω μεχρι τοτε, τί χανω; τα 352 ευρω; Σε περιπτωση που δεν πετυχει μπορω να παρω τα δευτερα φαρμακα μετα από 4 μηνες;

 

Επισης υπαρχει περιπτωση απο το κεντρο εξωσωματικης αφου εξοφλησω να μου δωσουν νωριτερα αποδειξη και χαρτι ότι πραγματοποιήθηκε η εξωσωματικη για να παρω τα 352 ευρω πισω (στο Γενεσις ειμαι);

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου hoping!!!!

 

Λοιπόν άκου: πρωτα απο όλα δεν ξαναπερνας επιτροπη για τη δεύτερη προσπάθεια! Μόλις περάσουν οι 4μηνες απο την ημερομηνία που είχες πάρει τα φαρμακα την πρώτη φορα πας στο γιατρο σου εφόσον είναι του εοππυ στα γράφει και πας στο φαρμακείο του ΙΚΑ ν.Ιωνίας και τα ξαναπαιρνεις. Ακόμα και μια μερα πριν το 4μηνο να πας δεν θα στα δώσουν !!!

 

Για να πάρεις τα λεφτά για απο την πρώτη προσπάθεια που είναι το αστρονομικό ποσο των 352 ευρώ, πας στο ΙΚΑ που ανήκεις και δίνεις φωτοτυπία του χαρτιού της επιτροπής, βιβλιάριο, αριθμό τραπέζης, απόδειξη πληρωμής του κέντρου, και μια βεβαίωση απο το κέντρο που γράφει πια ημερομηνία έγινε η οωληψια και ποια η εμβρυομεταφορα.

 

Εγώ τα καταθέσα την προηγούμενη βδομάδα και μου είπαν τα λεφτά μετα απο 3 μήνες!!!!

 

Ότι άλλο θες στη διάθεση σου!

 

Τοσο γρηγορα σου ειπαν; Εγω τα έχω καταθέσει πριν 1,5 χρονο στον πρωην ΟΠΑΔ, νυν ΕΟΠΠΥ και ακομα δεν μου έχουν δωσει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κουιζ: Εχω περασει απο επιτροπή 8/6/12. Εχω παρει τα φαρμακα την ίδια μερα (8/6). Η ωοληψια και ΕΤ θα γινει μεταξυ 8-15/10, δηλ την άλλη εβδομαδα. Δικαιουμαι να καταθέσω μετα για τα 350 ευρω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κουιζ: Εχω περασει απο επιτροπή 8/6/12. Εχω παρει τα φαρμακα την ίδια μερα (8/6). Η ωοληψια και ΕΤ θα γινει μεταξυ 8-15/10, δηλ την άλλη εβδομαδα. Δικαιουμαι να καταθέσω μετα για τα 350 ευρω;

 

 

 

εμενα η ωοληψια και η εμβρυομεταφορα γινανε τον μαρτιο, και κατεθεσα τα χαρτια τον σεπτεμβριο, γιατι δεν ειχαν καμια ανακοινωση για το επιδομα (εγω ειμαι τεβε) η ανακοινωση βγηκε τον αυγουστο, οποτε δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα.....

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

Κουιζ: Εχω περασει απο επιτροπή 8/6/12. Εχω παρει τα φαρμακα την ίδια μερα (8/6). Η ωοληψια και ΕΤ θα γινει μεταξυ 8-15/10, δηλ την άλλη εβδομαδα. Δικαιουμαι να καταθέσω μετα για τα 350 ευρω;

 

αχ, δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μέσα σε 3 μήνες έπρεπε να την είχες κάνει για να δικαιούσαι τα 352...όταν με το καλό τελειώσεις πήγαινε τα χαρτιά σου στις παροχές και μην πεις τίποτα, μπορεί να μην το προσέξουν...αν πουν τίποτα πες ότι συναχώθηκες και είχες πυρετό και πήγες πίσω ένα μήνα. Μην τα σκέφτεσαι τώρα αυτά όμως, ηρέμησε και συγκεντρώσου στην προσπάθειά σου!καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα.

 

Σκεφτόμαστε το ενδεχόμενο της εξωσωματικής απο το νέο έτος (αν δεν έχει προκύψει κάτι ευχάριστο εως τότε :-P) και θα ήθελα τη συμβουλή σας με το εξής: για την επιτροπή του ΙΚΑ το σπερμοδιάγραμμα του συζύγου μου θα πρέπει να εχει διαφορά 3 μηνών ακριβώς ή τουλάχιστον 3 μηνών;

 

Τηλεφώνησα σήμερα στην επιτροπή αλλα με παρέπεμψαν στο γιατρό του ΕΟΠΠΥ. Εκείνος λέει θα με ενημερώσει σχετικά.

 

Σε περίπτωση που παρόμια απορία έχει ήδη απαντήθει σε άλλο σημείο του Post, συγχωρέστε με για την επανάληψη αλλά είναι πολλά αυτά που έπρεπε να διαβάσω :oops:.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βοηθεια! Ειμαι πολυ μπερδεμενη. Καταρχας, απ'ο,τι μας ειπε ο γιατρος, επιτροπη υπαρχει μονο στην Αθηνα. Πρεπει να παω εγω αυτοπροσωπως, επειδη μενω στα Χανια το λεω, ή μπορω να στειλω καποιον αλλον με τις εξετασεις μου?

Δευτερον, ο αντρας μου ειναι ασφαλισμενος στο ΙΚΑ κι εγω στον ΕΟΠΥΥ. Πρεπει το ενα σπερμοδιαγραμμα να γινει στο ΙΚΑ οπωσδηποτε ή μπορει σε οποιοδηποτε δημοσιο νοσοκομειο?

 

Τριτον, μου εδωσαν απο το ΙΚΑ ενα χαρτι με τις εξετασεις που πρεπει να κανουμε και πρεπει λεει να ειναι υπογεγραμμενο. Απο ποιον? Απο γιατρο του ΙΚΑ?

Επισης να παρω να κλεισω ραντεβου στην επιτροπη απο τωρα γιατι απ'ο,τι διαβασα αργει πολυ η ημερομηνια που θα σου κλεισουν, κι εντωμεταξυ μαζευω τις εξετασεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα υπόλοιπα δε ξέρω να σου απαντήσω γιατι και εγω είμαι στη φάση αναζήτησης, αλλά όσον αφορά το ραντεβού στην επιτροπή θα σου πω οτι εγω που τηλεφώνησα σήμερα μου είπαν οτι το πρώτο διαθέσιμο ραντεβού είναι 13/1. Οπότε καταλαβαίνεις.

 

Αν νομίζεις οτι μπορείς να έχεις όλα τα δικαιολογητικά έτοιμα κλείσε απο τώρα.

 

Αυτό που γνωρίζω απο σχετική αναζήτηση (και με κάθε επιφύλαξη) είναι οτι πρέπει να έχεις παραπεμπτικό γιατρού ΕΟΠΥΥ το οποίο δίνεται αφού κάνεις όλες τις απαιτούμενες εξετάσεις. Επίσης υπάρχει ένα θέμα με το γιατρό του ΕΟΠΥΥ...αν δηλ. μπορεί να είναι οποιοσδήποτε συμβεβλημένος ή ειδικά κάποιος που ήταν στο ΙΚΑ κλπ. Νόμιζω οτι πρέπει να κλείσεις πρωινό ραντεβού μέσω 184 (εχει αλλάξει τώρα το νούμερο) με κάποιον που ήταν στο ΙΚΑ.

 

Όταν λες οτι ο άνδρας σου είναι ασφαλισμένος στο ΙΚΑ και εσυ στον ΕΟΠΥΥ τι εννοείς; Ο ΕΟΠΥΥ, απ'οτι ξέρω, είναι ο ενοποιημένος φορέας που καλύπτει παροχές απ' όλα τα ταμεία όπως είναι το ΙΚΑ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βοηθεια! Ειμαι πολυ μπερδεμενη. Καταρχας, απ'ο,τι μας ειπε ο γιατρος, επιτροπη υπαρχει μονο στην Αθηνα. Πρεπει να παω εγω αυτοπροσωπως, επειδη μενω στα Χανια το λεω, ή μπορω να στειλω καποιον αλλον με τις εξετασεις μου?

Δευτερον, ο αντρας μου ειναι ασφαλισμενος στο ΙΚΑ κι εγω στον ΕΟΠΥΥ. Πρεπει το ενα σπερμοδιαγραμμα να γινει στο ΙΚΑ οπωσδηποτε ή μπορει σε οποιοδηποτε δημοσιο νοσοκομειο?

 

Τριτον, μου εδωσαν απο το ΙΚΑ ενα χαρτι με τις εξετασεις που πρεπει να κανουμε και πρεπει λεει να ειναι υπογεγραμμενο. Απο ποιον? Απο γιατρο του ΙΚΑ?

Επισης να παρω να κλεισω ραντεβου στην επιτροπη απο τωρα γιατι απ'ο,τι διαβασα αργει πολυ η ημερομηνια που θα σου κλεισουν, κι εντωμεταξυ μαζευω τις εξετασεις μου.

 

 

καλησπέρα SWEET,

Λοιπόν πριν από δύο βδομάδες πέρασα επιτροπή στην Θεσσαλονίκη, είμαι ασφαλισμένη του (ΙΚΑ)ΕΟΠΥΥ, θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω με όσα γκωρίζω:

ΠΡΏΤΩΝ: πρέπει να έχεις δύο σπερματοδιαγράμματα με διάστημα τριών μηνών μεταξύ τους, το ένα ανεξαρτήτως ασφαλιστικού ταμείου πρέπει να είναι από δημόσιο φορέα (είτε είναι νοσοκομείο, είτε το ΙΚΑ) και το άλλο μπορεί να γίνει σε ιδιωτικό εργαστήριο.

ΔΕΎΤΕΡΩΝ: Όταν μαζέψεις όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται για την επιτροπή, κλείνεις ραντεβού με ένα γιατρό στο Ικα (όχι ιδιώτη που βλέπει και ασθενείς του ΕΟΠΥΥ) αυτός ελέγχει τις εξετάσεις σου εάν είναι όλες όσες πρέπει και σου δίνει παραπεμπτικό προς την επιτροπή. Εμένα απ΄την επιτροπή μόνο αυτό μου κρατήσανε.

Τώρα για τα άλλα ερωτήματα σου δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα.

Θα ήθελα να ρώτήσω τις κοπέλες που έχουν ηδη περάσει απο επιτροπή εξωσωματικής ΙΚΑ να μου προτείνουν κάποιο δημόσιο νοσοκομείο κατα προτίμηση στα Νότια Προάστεια, για να κάνουμε το σπερμοδιάγραμμα.

 

Μας έχουν πει για το Γενημματά και καποιο ακόμη στα Μελίσσια, αλλά επειδή είναι λίγο μακρία απο το σπίτι, θα θέλαμε κάτι προς Νότια Προάστεια.

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα βοηθεια αν καποια κοπελα ξερει.

Πριν απο δυο χρονια περασα απο την επιτροπη και εκανα το μωρο μου.

Τωρα θελω να παω για αδερφακι. Πρεπει να ξαναπερασω αν δεν κανω λαθος γιατι δεν ισχυει η αποφαση της πρωτης φορας.

 

Θα πρεπει να ξανακανω σαλπιγγιγραφια; Την προηγουμενη τους την ειχα καταθεσει.

Υπαρχει περιπτωση το Μητερα να μπορει να μου δωσει αντιγραφο της πλακας απο την προηγουμενη εξεταση;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...