Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερωτήσεις και απορίες σε θέματα χρήσης εργαλείων του forum της ΕΕΕΓ


Recommended Posts

εκανα εγραφη χτες και ξεχασα ενα γραμμα.τον βαζω τον παλιο κωδικο αλλα μου βγαζει αυτο..για να μην ταλαιπωρουμαι εσεις μπορειτε να το κανετε?

να γινει zoumpi

και παρακαλω να μπορω να μπω και στο καφε?γινεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 611
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

προς μέλος zoumb

Αυτο που προσπαθείτε να κάνετε είναι να αλλάξετε το username σας.

Αυτο δεν μπορείτε να το κάνετε εσείς

Για να αλλάξετε το username σας πρέπει να στείλετε απο τον λογαριασμό email που είναι συνδεδεμένος με τον λογαριασμό σας *

στο λογαριασμό email administrator(at)parents.gr

3 εναλλακτικές προστασίες για αλλαγή username .

-------------

*

Αυτό είναι απαραίτητο για την ταυτοποίηση σας, καθώς πμ μπορεί να στείλει και κάποιος άλλος ο οποίος μπήκε αυτόματα με το λογαριασμό σας, απο τον υπολογιστή που χρησιμοποιείτε.*

Link to comment
Share on other sites

ωχ συγνωμη μαλλον καταλαβα λαθος..ημειλ εστειλα χτες μολις το ειδα...απλα δεν εγινε ακομα η αλλαγη και νομιζα οτι λεγατε γιαυτο τοση ωρα..χιλια συγνωμη.

αν μπορειτε να το δειτε και αυτο για το parents cafe..

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

για θέματα που αφορούν τους παρόχους σας θα πρέπει να απευθυνθείτε σε αυτούς .

Αν θέλετε να αλλάξετε το email που είναι συνδεδεμένο με τον λογαριασμό σας έτσι ώστε να λαμβάνεται τα newsletter και τις ειδοποιήσεις στον νέο αυτο λογαριασμό σας

 

θα ακολουθήσετε τα εξής βήματα :

 

Πίνακας ελέγχου

 

Edit Your Details (πρώτη επιλογή στα αριστερά σας )

 

 

και εκει υπάρχει το εξής :

 

 

 

οι επιλογές που σας δίνονται είναι οι εξής :

 

 

μπορείτε δηλαδή αν αλλάξετε τον κωδικό εισόδου σας

και το email που συνδέεται με τον λογαριασμό σας .

 

Να μην δημιουργήσετε νέο λογαριασμό , δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Οι διπλοεγγραφές αντιμετωπίζεται ώς κακόβουλες απο την ΕΕΕΓ - αν δεν έχει προηγηθεί επικοινωνία και έγκριση από την ΕΕΕΓ - και απενεργοποιούνται άμεσα !

 

Ευχαριστούμε

Ευχαριστω πολυ.......

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερωτηση?προσπαθει μια φίλη μου να κάνει λογαριασμο εδώ και της έρχεται το εξης μήνυμα:

 

 

vikscha, δεν σας επιτρέπεται η πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Μήπως δεν πατήσατε με αριστερό κλίκ, πάνω στον σύνδεσμο που εστάλει στο εμαιλ σας μετά την εγγραφή σας? Αν δεν πατήσετε σε αυτό το σύνδεσμο δεν μπορείτε να συμμετέχετε στις συζητήσεις του φόρουμ. ΑΝΑΖΗΤΗΣΤΕ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ JUNK του εμαιλ σας μήπως βρίσκεται εκεί το εμαιλ ενεργοποίησης. Εάν δεν λάβατε αυτό το μαιλ στείλτε μύνημα στο administrator(at)parents.gr συμπληρώνοντας το όνομα χρήστη που δηλώσατε κατά την εγγραφή σας. Το μύνημα θα πρέπει να σταλεί απο το εμαιλ που δηλώσατε κατά την εγγραφή σας. Άλλοι λόγοι:

 

1. Ο λογαριασμός σας ίσως δε διαθέτει τα προνόμια που απαιτούνται για να έχετε πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Μήπως προσπαθείτε να επεξεργαστείτε το μήνυμα κάποιου άλλου χρήστη, να αποκτήσετε πρόσβαση σε χαρακτηριστικά των διαχειριστών ή ενός άλλου συστήματος προνομίων;

2. Αν προσπαθείτε να καταχωρήσετε μήνυμα, ίσως οι διαχειριστές έχουν απενεργοποιήσει το λογαριασμό σας?

 

εγώ δε θυμάμαι καν πως είχα φτιάξει το λογαριασμό μου!ίσως μ ειχε βοηθήσει κάποια φίλη!αν μπορείτε απλά να μου πείτε τα βήματα που πρέπει να κάνει για να της πω..ευχαριστώ!

3IrTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vikscha, δεν σας επιτρέπεται η πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Μήπως δεν πατήσατε με αριστερό κλίκ, πάνω στον σύνδεσμο που εστάλει στο εμαιλ σας μετά την εγγραφή σας?
εκει ειναι το κλειδι

καθε φορά που κάνεις ενα λοαγραισμό σε ενα φορουμ σου έρχεται ενα εμαιλ

ΑΝ ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙς ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ

πατωντας το λινκ που σου στέλνεται

δεν θα ενεργοποιηθεί ποτε ο λογαριασμός !

Link to comment
Share on other sites

εκει ειναι το κλειδι

καθε φορά που κάνεις ενα λοαγραισμό σε ενα φορουμ σου έρχεται ενα εμαιλ

ΑΝ ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙς ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ

πατωντας το λινκ που σου στέλνεται

δεν θα ενεργοποιηθεί ποτε ο λογαριασμός !

 

της είπα να πατησει το λινκ και λέει οτι αφου το πάτησε της βγήκε αυτο το μήνυμα..ουφ...:confused:

3IrTp3.png
Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι εκανε ;

το πατησε και ηταν ήδη στη σελίδα και πηγε να γραψει

θα το πατησει

θα την οδηγήσει οπου τη παει τεσπα ο συνδεσμος

θα κανει ολα τα κλι κλικ κωδικοί κλπ που θα της ζητηθουν

θα κλεισει ολα τα παραθυρα

μετα θα ξαναμπει

θα βαλει νικ και κωδικούς και είναι ετοιμη !

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι εκανε ;

το πατησε και ηταν ήδη στη σελίδα και πηγε να γραψει

θα το πατησει

θα την οδηγήσει οπου τη παει τεσπα ο συνδεσμος

θα κανει ολα τα κλι κλικ κωδικοί κλπ που θα της ζητηθουν

θα κλεισει ολα τα παραθυρα

μετα θα ξαναμπει

θα βαλει νικ και κωδικούς και είναι ετοιμη !

 

 

ευχαριστώ πολύ!τα κατάφερε τελικά!:-D

3IrTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πώς γίνεται να μου χτυπάει μήνυμα όταν υπάρχει νέα καταχώρηση σε ένα θέμα που παρακολουθώ χωρίς να χρειάζεται να μπαίνω στο θέματα που παρακολουθείτε?

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Είμαι νέο μέλος και προσπαθώ να μάθω τις λειτουργείες του φόρουμ. Θέλω κάθε φορά που μπαίνω να μπορώ να δω τα θέματα που έχω γράψει ή έχω απαντήσει. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα και πως? θα είναι δύσκολο να θυμάμαι τους τίτλους και σε ποια συμμετείχα.. κάπου συγκεντρωμένα τα βρίσκω?

Ευχαριστώ.

q2aezf3j9gb2ojly.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

παρακαλούμε δείτε εδώ :

οδηγίες για τα πάντα : http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51738 )

και εδώ :

Κατάλογος απαντήσεων σε θέματα εργαλείων του φόρουμ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=72984

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

geia sas eimai kainourgia ki thelw na mathw pws mporw na balw diaforetiko ticker gia to kathe paidi pou exw?exw 3 paidia,euxaristw poly,opoios mporei na mou to ekshghsei

Γεια σας

η απάντηση είναι ένα ποστ πιο πάνω από την δημοσίευση σας

από τη διαχείριση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας!!Θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος, σχετικά με το πώς μπορώ να βάλω την υπογραφή μου και με το πώς μπορώ να δω αν κάποιος μου έχει δώσει κάποια απάντηση σε κάτι...πρέπει να ανατρέξω πάλι πίσω σε όλα αυτά τα μηνύματα ή το δείχνει κάπου στο profil μου?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

παρακαλούμε επισκεφθείτε τον ακόλουθο σύνδεσμο

για την χρήση των εργαλείων του φόρουμ της ΕΕΕΓ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51738

επίσης δείτε εδώ (απαντήσεις σε συχνά ερωτήματα) :

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=72984

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια ελπίζω να μην ενοχλείστε. Λόγω του οτι είμαι νέα εδώ κάτι δεν καταλαβαίνω, κάτι δεν κάνω σωστά ή πολύ απλά είμαι κάπως ανίδεη με τα forum...Μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε πως πάει εδώ το θέμα??διότι έγραψα κάτι ως θέμα, έλαβα απαντήσεις έδωσα κι εγώ, έκλεισα την σελίδα, άνοιξα ξανά την σελίδα και δεν μπορώ να βρώ τι εγραψα και τι απαντήσατε...ψάχνω, ψάχνω αλλά τίποτε...πως μπορώ να βρώ τα μηνύματα???όχι τίποτε άλλο για να μην επαναλαμβάνομαι και γίνομαι εντελώς κουραστική!!Thanks in advance!:)

NhLbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε θέμα πάνω δεξιά, έχει Εργαλεία Θέματος. Κάνεις κλικ στο Παρακολούθηση αυτού του θέματος. Πάνω αριστερά είναι ο πίνακας ελέγχου. Αφού πας εκεί, στη στήλη αριστερά, θα δεις τα θέματα που παρακολουθείς. Είναι πιο εύκολο έτσι.

Link to comment
Share on other sites

ok thanks koritsia...paw na prospathisw kasana na dw!!

 

Μηπως λεω μηπως ψάχνεις την ειδοποιήση με μειλ?> Οταν βρεις το θεμα σου πχ αυτο εδω που γραφουμε πανω στην μπαριτσα τη μικρη λεει Εργαλεια θεμάτων

εκει θα επιλέξεις παρακολουθηση θεματος θα σε πεταξει σε αλλη σελιδα εκει θα επιλέξεις αμεση ειδοποίηση με μειλ, καθε φορα που καποιος γραφει στο θεμα σου θα σου ερχεται ενα μειλ στο μειλ που εχεις δηλωση στην εγγραφη σου οτι καποιος εγραψε. Ελπιζω να σε βοήθησα΄.

 

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να επιλεξω καποιο μελος να μην μπορει να δει τοπικ μου ή σχολιασμους μου. Γενικοτερα να μην μπορει να εχει καμια επαφη μαζι μου ουετ να γνωριζει τις δημοσιευσεις μου. Και κατι ακομη δεν γινεται καποια θεματα να ειναι κλειστα και να μην μπορουν να τα διαβασον μη μελη? (Πχ να μπορουμε να επιλεξουμε σε ποιους θα ειναι ανοιχτα σε ολους και ποια μονο στα μελη του φορουμ ή μονο στους φιλους μας.)

ο πρίγκιπας μου..

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να επιλεξω καποιο μελος να μην μπορει να δει τοπικ μου ή σχολιασμους μου. Γενικοτερα να μην μπορει να εχει καμια επαφη μαζι μου ουετ να γνωριζει τις δημοσιευσεις μου. Και κατι ακομη δεν γινεται καποια θεματα να ειναι κλειστα και να μην μπορουν να τα διαβασον μη μελη? (Πχ να μπορουμε να επιλεξουμε σε ποιους θα ειναι ανοιχτα σε ολους και ποια μονο στα μελη του φορουμ ή μονο στους φιλους μας.)

 

Γεια σας

αυτές οι δυνατότητες που αναφέρετε δεν παρέχονται απο τα εργαλεία του φόρουμ της ΕΕΕΓ .

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να δημιουργήσω την ετικέτα που γράφει την ηλικιά του παιδιού μου και αναγράφεται κάθε φορά που θα κάνω ποστ στο φόρουμ

uqGsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...