Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερωτήσεις και απορίες σε θέματα χρήσης εργαλείων του forum της ΕΕΕΓ


Recommended Posts

μόνο το καλαμαράκι ??? και το καλαμαράκι από που το έμαθε :lol::lol::lol:

 

πρώτα κάνεις κλίκ επάνω στον αριθμό του ποστ που θες να αντιγράψεις έτσι ώστε να φανεί μόνο ένα μήνυμα και αντιγράφεις το λινκ

μετά πάς στην υπογραφή σου και γράφεις ότι θές και την λέξη

Εδώ μαρκάρεις την λέξη εδώ την κάνεις μπλέ δηλαδή και πατάς από το μενου εκεί που λέει fonts μέγεθος κλπ το Εισαγάγετε λινκ

άντε κάντο γιατί βαριέμαι να ψάχνω συνέχεια να βρώ την λίστα :lol::lol:

 

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ συμφορουμίτισσα.

 

Ώστε έτσι το συμπαθέστατο γαστερόποδο ε ? Μμμμμμ, αν έχεις καλό δάσκαλο.....

 

Να σου πω και όταν θέλω να προσθέσω κάτι, τι κάνω ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 611
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ?ΨΑΧΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ!

Πας στην ενότητα στην οποία εντάσσεται το θέμα, π.χ. ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ, την ανοίγεις και βλέπεις από κάτω κρεμασμένα τα σχετικά τόπικς που έχουν ανοιχτεί εκεί. Στο τέλος της σελίδας και δεξιά έχει κουμπί ΝΕΟ ΘΕΜΑ. Βάζεις τίτλο και ...... γράφεις.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Μήπως γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορώ να αλλάξω τις επιλογές στη σελίδα από τα Αγγλικά στα Ελληνικά. Ξαφνικά μια μέρα χωρίς να κάνω κάτι εγω όλες οι επιλογές είναι στα Αγγλικά κ δεν μου αρέσει καθόλου...

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχεις δίκιο υπάρχει τέτοια επιλογή αλλα είνια για τη γλώσσα στην οποία θα εμφανίζονται τα μηνύματα κ είναι ρυθμισμένο στα Ελληνικά. Ομως εμενα τα μηνύματα είναι στα ελληνικά αλλα όλες οι επιλογές γύρω γύρω ξαφνικά έγιναν στα Αγγλικά. Δεν ξέρω αν το εξηγω κ εγω καλα στο που έχω το πρόβλημα, σε ευχαριστω πολύ πάντως

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορώ να αλλάξω τις επιλογές στη σελίδα από τα Αγγλικά στα Ελληνικά. Ξαφνικά μια μέρα χωρίς να κάνω κάτι εγω όλες οι επιλογές είναι στα Αγγλικά κ δεν μου αρέσει καθόλου...

 

Γεια σας

στο κάτω κάτω μέρος της σελίδας σας δίνεται η δυνατότητα αλλαγής του μενού του forum

menugr.JPG

πατώντας το βελάκι που λέει Greek (ή English ανάλογα τι έχετε επιλέξει ) έχετε την δυνατότητα με ένα απλό κλικ όπου θα επιλέξετε σε ποια γλώσσα θέλετε να σας εμφανίζεται όλο το μενού σε Ελληνικά ή Αγγλικά .

Ευχαριστούμε

απο τη διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ξέρω πως το μήνυμα αυτό είναι εκτός αυτής της ενότητας,αλλά δεν ξέρω πώς να το δημοσιεύσω εκεί που , μάλλον , ανήκει.Οπότε οι συντονιστές ας το καταχωρήσουν όπου πρέπει.

 

Ερώτηση.

Ενώ είμαι συνδεδεμένος στο φόρουμ , αν κάνω κανένα τέταρτο(δεν μέτρησα και ακριβώς) να ασχοληθώ (γράψω) με αυτό(το φόρουμ) με αποσυνδέει αυτόματα και για να γράψω πρέπει να ξανακάνω σύνδεση ή ακόμη χειρότερα,να στείλω το μήνυμα και να μου γράψει πως δεν είμαι συνδεδεμένος και να χάνεται το μήνυμα (το ίδιο έγινε και τώρα,μέχρι να γράψω το μήνυμα με αποσύνδεσε και ευτυχώς το είχα σώσει πρώτα)

 

Γιατί συμβαίνει αυτό και πώς μπορεί να ξεπεραστεί;

Μη μου πείτε να στεκάρω το κουτάκι που λέει αυτόματη σύνδεση ,γιατί εμένα δε με ενδιαφέρει η "αυτόματη σύνδεση" αλλά η "μη αυτόματη αποσύνδεση"

 

Παραίνεση (καλοπροαίρετη) προς συντονιστές-διαχειριστές.

Βλέπω πως πολλάκις γράφετε το μήνυμα ως μύνημα , όπως και τη μήνυση ως μύνηση και το βλεπουμε κάθε φορά που θέλουμε να γράψουμε μήνυμα στο φόρουμ να είναι γραμμένη ως μύνηση στις notices .

Αν μπορείτε διορθώστετο.

Ασχολήθηκα με τις συγκεκριμένες λέξεις μιας και είναι συχνότατο λάθος από πολλούς.

Για να μη μπερδεύεται κάποιος με τις συγκεκριμένες λέξεις , αρκεί να θυμάται πως νεοελληνική(τουλάχιστον) λέξη που να αρχίζει από μυν- δεν υπάρχει.

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση της καλής μου πρόθεσης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρω πως το μήνυμα αυτό είναι εκτός αυτής της ενότητας,αλλά δεν ξέρω πώς να το δημοσιεύσω εκεί που , μάλλον , ανήκει.Οπότε οι συντονιστές ας το καταχωρήσουν όπου πρέπει.

 

Ερώτηση.

Ενώ είμαι συνδεδεμένος στο φόρουμ , αν κάνω κανένα τέταρτο(δεν μέτρησα και ακριβώς) να ασχοληθώ (γράψω) με αυτό(το φόρουμ) με αποσυνδέει αυτόματα και για να γράψω πρέπει να ξανακάνω σύνδεση ή ακόμη χειρότερα,να στείλω το μήνυμα και να μου γράψει πως δεν είμαι συνδεδεμένος και να χάνεται το μήνυμα (το ίδιο έγινε και τώρα,μέχρι να γράψω το μήνυμα με αποσύνδεσε και ευτυχώς το είχα σώσει πρώτα)

 

Γιατί συμβαίνει αυτό και πώς μπορεί να ξεπεραστεί;

Μη μου πείτε να στεκάρω το κουτάκι που λέει αυτόματη σύνδεση ,γιατί εμένα δε με ενδιαφέρει η "αυτόματη σύνδεση" αλλά η "μη αυτόματη αποσύνδεση"

 

Παραίνεση (καλοπροαίρετη) προς συντονιστές-διαχειριστές.

Βλέπω πως πολλάκις γράφετε το μήνυμα ως μύνημα , όπως και τη μήνυση ως μύνηση και το βλεπουμε κάθε φορά που θέλουμε να γράψουμε μήνυμα στο φόρουμ να είναι γραμμένη ως μύνηση στις notices .

Αν μπορείτε διορθώστετο.

Ασχολήθηκα με τις συγκεκριμένες λέξεις μιας και είναι συχνότατο λάθος από πολλούς.

Για να μη μπερδεύεται κάποιος με τις συγκεκριμένες λέξεις , αρκεί να θυμάται πως νεοελληνική(τουλάχιστον) λέξη που να αρχίζει από μυν- δεν υπάρχει.

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση της καλής μου πρόθεσης

 

 

γεια σας

 

1 όσον αφορά τις συχνές αποσυνδέσεις .

Το σύστημα έχει έναν ορισμένο χρόνο στον οποίο κρατά συνδεδεμένο ένα μέλος . όπως πολύ καλά γνωρίζετε, προφανώς, για να αποφύγετε τις αυτόματες αποσυνδέσεις ο μόνος τρόπος για το κάνετε αυτό είναι με την επιλογή της αυτόματης σύνδεσης . Δεν υπάρχει αλλος τρόπος .

 

 

 

2.Όσον αφορά τις ορθογραφικές σας παρατηρήσεις : εάν έχετε κάποιο σχόλιο που αφορά την διαχείριση, παρακαλώ στείλτε μας το με πμ. Η δημοσίευση αντίθεσης με ενέργειες της διαχείριση δημιουργεί εντυπώσεις, και δεν δίνει ευκαιρία στην διαχείριση να απαντήσει σε όποια απορία.

 

Τέλος υπάρχει θέμα στο οποίο μπορείτε να δημοσιεύετε τις απορίες και ερωτήσεις σας .

Το θέμα αυτο είναι εδώ : ερωτήσεις και απορίες σε θέματα χρήσης εργαλείων του forum της ΕΕΕΓhttp://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=53021

 

ευχαριστούμε θερμά για την κατανόηση

απο τη διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΣΩ ΕΝΑ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ:

 

ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ.

 

γεια σας

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=849302&postcount=7

οι ψηφοφορίες

μετά την αναβάθμιση,

είναι πλέον ανοιχτές σε όλους τους αναγνώστες ακόμα και τους μή εγγεγραμμένους.

 

ο σκοπός είναι να συγκεντρωθεί ακόμα μεγαλύτερος αριθμός ψήφων σε κάθε θέμα.

 

παρακαλούμε όσα μέλη έχουν ιδέες για σημαντικά θέματα τα οποία θα ήταν καλό να γίνει ψηφοφορία,

να στείλουν τις προτάσεις τους, οι οποίες θα πρέπει να είναι πλήρεις - με ανεπτυγμένα τα ερωτήματα,

αλλά και να συνοδεύονται απο το έναυσμα που έκανε τον συγγραφέα να αναρωτηθεί αυτό το θέμα, ή απο τις σκέψεις του για το θέμα καθώς και κάποια στοιχεία που θα έχουν σχέση με το θέμα της ψηφοφορίας.

 

τα θέματα για ψηφοφορία θα δημοσιεύονται απο τους διαχειριστές - έτσι θα μπορούν τα μέλη να δημοσιεύσουν μια ψηφοφορία και ανώνυμα.

εάν επιθυμούν να δημοσιεύσουν μια ψηφοφορία επώνυμα θα μπορεί να γίνεται σε συνεννόηση με την διαχείριση.

 

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω πως είναι άσχετο με το θέμα μας αλλά σήμερα το πρωί που έκανα μια καταχώρηση στη θέση που είναι το τικεράκι μου βλέπω δύο ΧΧ και στην καταχώρηση που έγινε μετά τη δική μου από την dimi.dimi επίσης δεν βλέπω το τικεράκι της αλλά δύο xx.

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο parents ή το δικό μου σύστημα έχει πρόβλημα? Οι υπόλοιποι βλέπετε τα τικεράκια για δημοσιεύσεις που έγιναν σήμερα μετά τις 11.20 π.μ.?

bh6wp3.png

Gba0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον υπάρχει πρόβλημα στην ιστοσελίδα που φιλοξενεί τα τικεράκια σας,

(καθώς δεν ανοίγει το http://www.xarakas.gr)

δεν γνωρίζουμε εάν θα αποκατασταθεί ή όχι.

Μπορείτε ή να περιμένετε κάποια ώρα / μέρα καθώς μπορεί το πρόβλημα να είναι βραχυπρόθεσμο

 

ή να αλλάξετε τικεράκι και να τοποθετήσετε απο άλλη ιστοσελίδα.

 

Απο πλευράς μας δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για να διορθώσουμε τη βλάβη, δεν έχει σχέση με το parents.gr

 

ευχαριστούμε !

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει ευκολος τροπος να ανεβασω φωτογραφιες. Προσπαθησα μεσω του imageshack.us αλλα δεν τα καταφερα, ειχε διαφορετικη αρχικη σελιδα και εβγαζε μηνυμα οτι υπαρχει σφαλμα στη σελιδα.

Πώς μπορω να ανεβασω φωτογραφιες απο τον υπολογιστη μου;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει ευκολος τροπος να ανεβασω φωτογραφιες. Προσπαθησα μεσω του imageshack.us αλλα δεν τα καταφερα, ειχε διαφορετικη αρχικη σελιδα και εβγαζε μηνυμα οτι υπαρχει σφαλμα στη σελιδα.

Πώς μπορω να ανεβασω φωτογραφιες απο τον υπολογιστη μου;

 

για διάβασε εδώ λιγο

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51738

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω καλαμαρακι. Βρηκα τον τροπο τελικα μεσω του σαιτ και τις εβαλα. τωρα θα διαβασω και το τοπικ στο οποιο με παρεπεμψες μηπως εινια πιο βολικο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω καλαμαρακι. Βρηκα τον τροπο τελικα μεσω του σαιτ και τις εβαλα. τωρα θα διαβασω και το τοπικ στο οποιο με παρεπεμψες μηπως εινια πιο βολικο.

 

Τιποτα, αν θες την γνώμη μου το http://www.photobucket.com

ειναι ποιο ευκολο για τον χρήστη, δες το και αυτό

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

γιατι εμφανιζεται με αυτα τα περιθωρια το μηνυμα και το τικερακι μου και οχι οπως ολα τα υπολοιπα? πρεπει να κανω μορφοποιηση κειμενου και πως?

διαβασα ολα τα προηγουμενα μηνυματα αλλα δεν εβγαλα ακρη!

t0m4p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

γιατι εμφανιζεται με αυτα τα περιθωρια το μηνυμα και το τικερακι μου και οχι οπως ολα τα υπολοιπα? πρεπει να κανω μορφοποιηση κειμενου και πως?

διαβασα ολα τα προηγουμενα μηνυματα αλλα δεν εβγαλα ακρη!

 

Γεια σας

αντιγράφετε λανθασμένο κωδικό ! Για να προσθέσετε ένα τικερ στην υπογραφή σας πρέπει να αντιγράφετε τον BBCode (αυτός ο κωδικός χρησιμοποιείται στην πλειοψηφία των Forums ) και όχι αυτόν που αντιγράψατε τώρα .

 

ευχαριστούμε

απο την διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...