Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ εμπειριες/γιατροι


eleni210

Recommended Posts

Κοριτσι γεννησα 2 παιδακια με τον συνδο.... Γενικα ειναι ηρεμος ανθρωπος και εχει παντα ορεξη να σου εξηγει τα παντα...τον βρισκεις παντα στο τηλ...ειναι πολυ προσεκτικος κ ψυρας στους υπερυχους...κ το σημαντικοτερο ποτε δεν βιαζεται να σε ξεπεταξει οσο κοσμο και να εχει...σου λυνει ολλες τις απορειες... Οσο αφορα την γεννα.... Ηταν.παντα διπλα μου...οταν παθαιινα πανικο κ φοβομουν ηταν τοσο ηρεμος κ χαμογελαστος που μου εξηγουσε τα παντα κ ηρεμουσα....κανει και πλακα και ξεχνιεσαι λιγο.... Γεννησα φυσιολογικα....στο λεω αυτο γιατι αν θες να γεννησεις φυσιολογικα ειναι ο καταλληλος γιατρος!!! Ειχα πολυ δυσκολη γεννα...πολλες ωρες....ολοι οι δικοι μου εξω του ελεγαν να με βαλει καισαρικη να τελειωνω γιατι ειχα πολλες ωρες παρολα αυτα αυτος τους ελεγε...οχι θ α γεννησει φυσιολογικα μπορει!! Και τον ευχαριστω πολυ για αυτο....το προσπαθησε μεχρι τελους!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Περιμένω να γεννήσω μέχρι 12/3/16 και παρακολουθούμαι στα εξωτερικά μαιευτικά του Αλεξάνδρα. Δικό μου γιατρό δεν έχω όπως στο πρώτο μου παιδάκι που γεννήθηκε και αυτό στο Αλεξάνδρα.

Ο περίγυρος μου με έχει τρομοκρατήσει, ότι θα με αναλάβει κάποιος ειδικευόμενος ο οποίος θα παίρνει οδηγίες τηλεφωνικά από τον επιμελητή που θα είναι σπίτι του και διάφορες τέτοιες ιστορίες.Δεν θέλω, ούτε και έχω την οικονομική άνεση να πέσω στη λογική του χρηματισμού αλλά το κατεστημένο μου έχει δημιουργήσει ανασφάλειες δυστυχώς...

Κατά τ'άλλα η πρώτη μου γέννα το 2010 μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις για το νοσ. Αλεξάνδρα.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να γεννήσω μέχρι 12/3/16 και παρακολουθούμαι στα εξωτερικά μαιευτικά του Αλεξάνδρα. Δικό μου γιατρό δεν έχω όπως στο πρώτο μου παιδάκι που γεννήθηκε και αυτό στο Αλεξάνδρα.

Ο περίγυρος μου με έχει τρομοκρατήσει, ότι θα με αναλάβει κάποιος ειδικευόμενος ο οποίος θα παίρνει οδηγίες τηλεφωνικά από τον επιμελητή που θα είναι σπίτι του και διάφορες τέτοιες ιστορίες.Δεν θέλω, ούτε και έχω την οικονομική άνεση να πέσω στη λογική του χρηματισμού αλλά το κατεστημένο μου έχει δημιουργήσει ανασφάλειες δυστυχώς...

Κατά τ'άλλα η πρώτη μου γέννα το 2010 μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις για το νοσ. Αλεξάνδρα.

 

Εγώ γέννησα στο αλεξάνδρα μέσα του 2013 με παρακολουθούσε μια γιατρός στα απογευματινά του αλεξάνδρα. Δυστυχώς πέθανε και με ανέλαβε άλλος. Εχω πολύ καλές εντυπώσεις.

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

μανουλες που γεννησατε προσφατα παρακαλω για ενα καλο γιατρο στο αλεξανδρας...θελω καποιον να ειναι καλος και να ασχολειται.να απαντα στα ερωτηματα,στα τηλεγωνηματα κ να ειναι ανθρωπος.

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, να σου πω εγω γεννησα το 2010 κ το δευτερο το 2012 κ τωρα το τριτο τον Ιούλιο παλι σε αυτό θα πάω, είμαι πολύ ευχαριστημένη ,σου συστηνω ανεπιφύλακτα τον γιατρο Ναμπιλ Αρεφετζ είναι διευθυντης πολλα χρονια ειανι ξενος συριος αν θυμαμαι αλλα μιλαει πεντακάθαρα κ εχει πολλες εγκυες που λενε τα καλυτερα για αυτόν , κ τον ξερουν ολοι, είναι πολύ οικειος γλυκος κ κανει κ διευκολύνσεις. Παιρνει 40ευρω επισκεψη στο ιατρειο του , 1000 στη γεννα αν του πεις για καλυτερη τιμή θα την κανει, εμενα επειδή του χω οικειοτητα πλεον κ ξερει την κατασταση μου θα παρει τα μισα, επισης θα ναι διπλα σου ολη την ωρα αν κ αυτό εγω το ζηταω από πριν σαν συμφωνια γιατι πολύ λενε ναι αλλα φευγουν κ ξαναρχονται κ γενικα είναι πολύ εμψυχωτικος. Σηκώνει το τηλ ότι ωρα κ να τον παρεις. Αν θες λεπτομέρειες στειλε πμ.φυσικα για τους κακοπροαίρετους δε παιρνω ποσοστα απλα ψαχτικα παρα πολύ κ δεν το μετανιωσα για να καταληξω σε αυτόν. Επισης μπορει να σου βρει κ μονοκλινο εχει τρελες διασυνδέσεις κ εγω με βιβλιαρ ικα πληρωσα 3 μερες 150 τελειο δωματιο με την ησυχια μου καλυτερο κ από ιδιωτικο. ααα ο αναισθησιολ παιρνει 150 κ 200 ευρω η μαια δικια μου κ αυτή μπορω να σου πω ονομα σε πμ θα σε εχουν πολύ προσεγμενη για το μονο που δεν συστηνω στα δημοσια είναι να πας να γεννησεις χυμα σε οποιον πεσεις βαρδια που δε ξερεις πως θα σε εχουν ...αυτά....

age.png

CfYbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να σου πω εγω γεννησα το 2010 κ το δευτερο το 2012 κ τωρα το τριτο τον Ιούλιο παλι σε αυτό θα πάω, είμαι πολύ ευχαριστημένη ,σου συστηνω ανεπιφύλακτα τον γιατρο Ναμπιλ Αρεφετζ είναι διευθυντης πολλα χρονια ειανι ξενος συριος αν θυμαμαι αλλα μιλαει πεντακάθαρα κ εχει πολλες εγκυες που λενε τα καλυτερα για αυτόν , κ τον ξερουν ολοι, είναι πολύ οικειος γλυκος κ κανει κ διευκολύνσεις. Παιρνει 40ευρω επισκεψη στο ιατρειο του , 1000 στη γεννα αν του πεις για καλυτερη τιμή θα την κανει, εμενα επειδή του χω οικειοτητα πλεον κ ξερει την κατασταση μου θα παρει τα μισα, επισης θα ναι διπλα σου ολη την ωρα αν κ αυτό εγω το ζηταω από πριν σαν συμφωνια γιατι πολύ λενε ναι αλλα φευγουν κ ξαναρχονται κ γενικα είναι πολύ εμψυχωτικος. Σηκώνει το τηλ ότι ωρα κ να τον παρεις. Αν θες λεπτομέρειες στειλε πμ.φυσικα για τους κακοπροαίρετους δε παιρνω ποσοστα απλα ψαχτικα παρα πολύ κ δεν το μετανιωσα για να καταληξω σε αυτόν. Επισης μπορει να σου βρει κ μονοκλινο εχει τρελες διασυνδέσεις κ εγω με βιβλιαρ ικα πληρωσα 3 μερες 150 τελειο δωματιο με την ησυχια μου καλυτερο κ από ιδιωτικο. ααα ο αναισθησιολ παιρνει 150 κ 200 ευρω η μαια δικια μου κ αυτή μπορω να σου πω ονομα σε πμ θα σε εχουν πολύ προσεγμενη για το μονο που δεν συστηνω στα δημοσια είναι να πας να γεννησεις χυμα σε οποιον πεσεις βαρδια που δε ξερεις πως θα σε εχουν ...αυτά....

 

τον Ιούλιο θα γεννησω κ εγώ με το καλό!

Η ωρα η καλή! Μου πρότεινε κ μια φιλη ενα γυναικολόγο και θα πάω να τον δω από βδομαδα.Σε ευχαριστώ για όλα.Θα σου πω αν δεν μου κανει,χιλια ευχαριστω

s0g0p2.png

5wRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι δοξα τω θεω κάθε φορα κ πιο ευκολη η πρωτη με δυσκολεψε με εμετους ,τωρα μονο καουρες κοιμάμαι σε διπλο μαξιλαρι κ ηρεμω, κ κατι συσπασεις εχω που κυνηγαω ολη μερα τα αλλα δυο αλλα με μαγνησιο, περνανε. Όταν μαθεις περιπου το ποτε γεννας να με ενημερώσεις εγω εχω πητ 22/7 αλλα με βλεπω με προκληση νωρίτερα γιατι δε θα αντεξω παλι θα παρακαλαω το γιατρο να με βαλει πιο γρηγορα, αν δε γεννησω στο δρομο με τοσο τρεξιμο ολη μερα δηλ.

age.png

CfYbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, να σου πω εγω γεννησα το 2010 κ το δευτερο το 2012 κ τωρα το τριτο τον Ιούλιο παλι σε αυτό θα πάω, είμαι πολύ ευχαριστημένη ,σου συστηνω ανεπιφύλακτα τον γιατρο Ναμπιλ Αρεφετζ είναι διευθυντης πολλα χρονια ειανι ξενος συριος αν θυμαμαι αλλα μιλαει πεντακάθαρα κ εχει πολλες εγκυες που λενε τα καλυτερα για αυτόν , κ τον ξερουν ολοι, είναι πολύ οικειος γλυκος κ κανει κ διευκολύνσεις. Παιρνει 40ευρω επισκεψη στο ιατρειο του , 1000 στη γεννα αν του πεις για καλυτερη τιμή θα την κανει, εμενα επειδή του χω οικειοτητα πλεον κ ξερει την κατασταση μου θα παρει τα μισα, επισης θα ναι διπλα σου ολη την ωρα αν κ αυτό εγω το ζηταω από πριν σαν συμφωνια γιατι πολύ λενε ναι αλλα φευγουν κ ξαναρχονται κ γενικα είναι πολύ εμψυχωτικος. Σηκώνει το τηλ ότι ωρα κ να τον παρεις. Αν θες λεπτομέρειες στειλε πμ.φυσικα για τους κακοπροαίρετους δε παιρνω ποσοστα απλα ψαχτικα παρα πολύ κ δεν το μετανιωσα για να καταληξω σε αυτόν. Επισης μπορει να σου βρει κ μονοκλινο εχει τρελες διασυνδέσεις κ εγω με βιβλιαρ ικα πληρωσα 3 μερες 150 τελειο δωματιο με την ησυχια μου καλυτερο κ από ιδιωτικο. ααα ο αναισθησιολ παιρνει 150 κ 200 ευρω η μαια δικια μου κ αυτή μπορω να σου πω ονομα σε πμ θα σε εχουν πολύ προσεγμενη για το μονο που δεν συστηνω στα δημοσια είναι να πας να γεννησεις χυμα σε οποιον πεσεις βαρδια που δε ξερεις πως θα σε εχουν ...αυτά....

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου. Ενδιαφέρομαι και εγώ για γιατρό στο Αλεξάνδρας, αλλά δεν γνωρίζω σχετικά γιατί τα άλλα 2 παιδιά τα γέννησα στο ρέα. Ο γιατρός σου έχει ιδιωτικό ιατρείο η κάνει απογευματινά ραντεβού στο Αλεξάνδρας;

Link to comment
Share on other sites

Εχει ιατρειο στη ανω γλυφαδα παιρνει 40ευρω αν θες κ αλλα στοιχεια να στα πω σε πμ.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν μπορείς στείλε μου περισσότερα στοιχεία με πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα,

Είμαι καινούρια στο φορουμ...

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το Αλεξάνδρα...

- Σε ποια πτερυγα γεννήσατε? Μπορείτε να ζητήσετε ποια πτέρυγα θέλετε? Ποιες είναι καλύτερες?

- Για να ζητήσω μονόκλινο, το ζητάτε μέσω γιατρού ή νωρίτερα στο Αλεξάνδρα?

- Επιτρέπεται να είναι ο πατέρας κατά τη διάρκεια του φυσιολογικού τοκετού?

- Επιτρέπεται το room in?

 

Αυτά για αρχή!

Ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Εχει ιατρειο στη ανω γλυφαδα παιρνει 40ευρω αν θες κ αλλα στοιχεια να στα πω σε πμ.

 

Πως γίνεται να έχει ιδιωτικό ιατρείο γιατρός του Αλεξάνδρα; Νομίζω ότι απαγορεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Είχα γεννήσει το 2012 στο Αλεξάνδρα και έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένη. Τώρα που αρχίζω πάλι να το σκέπτομαι θα ήθελα να μου πείτε όσες γεννήσατε πρόσφατα τι ισχύει με τις τιμές, όχι του γιατρού, του νοσοκομείου. Με έβλεπε στα απογευματινά και πλήρωνα 60? κάθε δεύτερη επίσκεψη και στο νοσοκομείο αν θυμάμαι καλά είχα πληρώσει 35? την ημέρα για 2κλινο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα,είμαι στον 7ο μήνα της κύησης και λόγω οικονομικών προβλημάτων όπως οι περισσότεροι άνθρωποι δηλαδή θα γεννήσω σε δημόσιο μαιευτήριο.Σκέφτομαι για το Αλεξάνδρα αλλά θα'θελα αν μπορεί κάποιος από σας να με διαφωτίσει με το θέμα των τιμών και για το γιατρό κύριο Δασκαλάκη που θα επισκεφτώ σύντομα.Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω σύντομα νέα σας!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είμαι στον 7ο μήνα της κύησης και λόγω οικονομικών προβλημάτων όπως οι περισσότεροι άνθρωποι δηλαδή θα γεννήσω σε δημόσιο μαιευτήριο.Σκέφτομαι για το Αλεξάνδρα αλλά θα'θελα αν μπορεί κάποιος από σας να με διαφωτίσει με το θέμα των τιμών και για το γιατρό κύριο Δασκαλάκη που θα επισκεφτώ σύντομα.Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω σύντομα νέα σας!!!:D

 

To γιατρό δεν τον γνωρίζω, οπότε αν έχεις καλή σχέση μαζί του και πας γι αυτό στο νοσοκομείο το συγκεκριμένο, γιατί να μην τον εμπιστευτείς;

Αν επέλεξες νοσοκομείο πρώτα και μετά γιατρό, θα σου έλεγα χωρίς δεύτερη σκεψη, στο Ελενα. Είναι πολύ καλύτερα από τα περισσότερα ιδιωτικά που έχω δει, και σε επίπεδο γιατρών και παραδόξως και σε "ξενοδοχειακή" υποδομή, ειδικά αν μπορείς να πληρώσεις τη μικρή επιβάρυνση για μονόκλινο ή ακόμη και δίκλινο (τα λεφτά είναι αστεία σε σχέση με τα ιδιωτικά).

Η εμπειρία μου δυστυχώς από το Αλεξάνδρα, και με "γνωστούς" γιατρούς, ήταν τραγική και σε προγραμματισμένα ραντεβού και σε έκτακτα περιστατικά, οπότε αν είχα επιλογή, δεν θα πήγαινα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είμαι στον 7ο μήνα της κύησης και λόγω οικονομικών προβλημάτων όπως οι περισσότεροι άνθρωποι δηλαδή θα γεννήσω σε δημόσιο μαιευτήριο.Σκέφτομαι για το Αλεξάνδρα αλλά θα'θελα αν μπορεί κάποιος από σας να με διαφωτίσει με το θέμα των τιμών και για το γιατρό κύριο Δασκαλάκη που θα επισκεφτώ σύντομα.Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω σύντομα νέα σας!!!:D

 

Καλησπέρα stellaki εγω γέννησα πριν μερικές μερες με τον συγκεκριμένο γιατρο στο Αλεξάνδρα. Δεν ειχα γιατρο στο νοσοκομείο οταν μπήκα για νοσηλεία και απο πολλα άτομα άκουσα οτι ο συγκεκριμένος γιατρος ειναι πολυ καλός σε κυήσεις υψηλού κινδύνου. Εγω γέννησα με καισαρική στην 34 εβδομαδα και πραγματικά ειμαι πολυ χαρούμενη που γνώρισα τον κύριο Δασκαλακη. Ειναι πολυ καλός στην δουλεια του. Τωρα όσον αφορά τα δυο νοσοκομεία Εκενα και Αλεξάνδρα θα ήθελα να αναφέρω οτι οταν διαπίστωσα το πρόβλημα στην κύηση πηγα στο Έλενα και απο εκει με έστειλαν επιγωντος στο Αλεξάνδρα καθως ήμουν πολυ δύσκολη περίπτωση και δεν μπορούσαν να με αναλάβουν. Μεσα στο νοσοκομείο γνώρισα περιστατικά που τα έστελναν απο όλη την Ελλάδα και δεν κάνω πλάκα και περιστατικά πολυ δύσκολα. Τωρα όσον αφορά τα δωμάτια να ξέρεις πως τα δωμάτια του 1 ορόφου ειναι πολυ καινούργια. Βέβαια εμενα δεν με ένοιαξε καθολου το ποσο καινουρια ήταν τα δωμάτια με ένοιαζε μόνο να πανε ολα καλα με το μωρό μου και να γεννηθεί υγιέστατο όπως και εγινε. Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!Εύχομαι να'ναι γερό και καλότυχο το μπεμπάκι σου και εσύ!!!!Ήθελα να σε ρωτήσω κάτι ακόμα.Τι αμοιβή σου ζήτησε ο γιατρός;Με συγχωρείς αν σε φέρνω σε δύσκολη θέση απλά καταλαβαίνεις κοντεύω να σκάσω απ'το άγχος μου με αυτό το θέμα....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!Θα πάρω και μια γνώμη για το Έλενα.Μου σύστησαν ένα γιατρό και σκέφτομαι να πάω να τον δω και αυτόν και ο Θεός βοηθός!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!Θα πάρω και μια γνώμη για το Έλενα.Μου σύστησαν ένα γιατρό και σκέφτομαι να πάω να τον δω και αυτόν και ο Θεός βοηθός!!!!:)

 

Αν θες πες μου όνομα μηπως τον έχω ακούσει. Τρία παιδιά γέννησα εκεί, και σχεδόν όλες οι φίλες και συνάδελφοι τα τελευταία χρόνια στο ίδιο νοσοκομείο πήγαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...