Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γέννα στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη


demi

Recommended Posts

παω στο ιατρειο του

βασικα εχω παει μονο μια φορα 8 εβδ και θα ξαναπαω στην 29η γιατι με παρακολουθει και στην πολη που μενω γιατρος (για να μην πηγαινοερχομαι), το ιδιο ειχα κανει και στο γιο μου και μου το ειχε προτεινει ο ιδιος

απο και και περα θα με παρακολουθει συστηματικα ο παπανικολαου

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 369
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παω στο ιατρειο του

βασικα εχω παει μονο μια φορα 8 εβδ και θα ξαναπαω στην 29η γιατι με παρακολουθει και στην πολη που μενω γιατρος (για να μην πηγαινοερχομαι), το ιδιο ειχα κανει και στο γιο μου και μου το ειχε προτεινει ο ιδιος

απο και και περα θα με παρακολουθει συστηματικα ο παπανικολαου

 

αν δε σε πειράζει, μπορείς να μου πεις πόσο κοστίζει η επίσκεψη και η αμοιβή του για τον τοκετό?

Link to comment
Share on other sites

παω στο ιατρειο του

βασικα εχω παει μονο μια φορα 8 εβδ και θα ξαναπαω στην 29η γιατι με παρακολουθει και στην πολη που μενω γιατρος (για να μην πηγαινοερχομαι), το ιδιο ειχα κανει και στο γιο μου και μου το ειχε προτεινει ο ιδιος

απο και και περα θα με παρακολουθει συστηματικα ο παπανικολαου

 

 

κι εμένα με παρακολουθεί ο Παπανικολάου και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

μπορείτε να βάλετε τα σχολιά σας και στο Θέμα που είχε ανοιχτεί παλαιότερα για τον γιατρό Παπανικολάου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

kalhmera eimai kainoyrgia sthn parea sas kai hthela na sas rwthsw eimai ston ekto mhna kai thelw na gennhsw se dhmosio nosokomeio.o giatros poy me parakoloythei ksegenaei mono sto genesis.ti prepei na kanw gia na gennhsw sto ipokrateio h sto papagewrgiou?mporeite na mou peite?

Link to comment
Share on other sites

kalhmera eimai kainoyrgia sthn parea sas kai hthela na sas rwthsw eimai ston ekto mhna kai thelw na gennhsw se dhmosio nosokomeio.o giatros poy me parakoloythei ksegenaei mono sto genesis.ti prepei na kanw gia na gennhsw sto ipokrateio h sto papagewrgiou?mporeite na mou peite?

Eπί της ουσίας απολύτως τίποτα! τυπικά, όταν έρθει η ώρα σου να γεννήσεις θα πας σε όποιο από τα 2 νοσοκομεία εφημερεύει και θα σε ξεγεννήσει ο γιατρός της εφημερίας.

τώρα εάν θέλεις να γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο με τον γιατρό σου, θα πρέπει να επιλέξεις κάποιον που είναι είτε στο Ιπποκράτειο είτε στο Παπαγεωργίου, και να συμφωνήσετε να σε βάλει μέσα για πρόκληση-με το αντίστοιχο αντίτιμο φυσικά!!

 

εμένα με παρακολουθεί ο γιατρός μου κανονικά στο ιατρείο του, και όταν έρθει η "ώρα", θα πάω σε όποιο από τα 2 νοσοκομεία εφημερεύει.Στον 6ο μήνα μου άνοιξα καρτέλα (τους πας όλες σου τις εξετάσεις σου για να κρατήσουν αρχείο) και στα 2 νοσοκομεία, και με παρακολουθούν μηνιαίως και εκεί.

Οπότε όταν έρθει η ώρα να γεννήσω σε όποιο από τα 2 νοσοκομεία καταλήξω θα έχουν τα στοιχεία μου. αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι, απλά το έκανα για να νιώσω εγώ πιο καλά, από την άποψη ότι δεν θα πάω στο ξεκάρφωτο να γεννήσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλημερα σας, πηρα να κλεισω ραντεβου στο παπαγεωργιου για να ανοιξω καρτελα μηπως κ γεννησω εκει, τους ειπα οτι ειμαι στην 25 εβδομαδα κυησης και μου κλεισανε ραντεβου στις 23 φεβρουαριου!!! :shock::shock::shock: ευτυχως δλδ που δεν θα εχω γεννησει κιολας....οριακα βεβαια καθοτι θα εχω μπει στον μηνα μου!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, πηρα να κλεισω ραντεβου στο παπαγεωργιου για να ανοιξω καρτελα μηπως κ γεννησω εκει, τους ειπα οτι ειμαι στην 25 εβδομαδα κυησης και μου κλεισανε ραντεβου στις 23 φεβρουαριου!!! :shock::shock::shock: ευτυχως δλδ που δεν θα εχω γεννησει κιολας....οριακα βεβαια καθοτι θα εχω μπει στον μηνα μου!

 

Στείλε ένα mail στο υπουργείο υγείας, στη διοίκηση του Παπαγεωργίου,στην4η υγιειονομική περιφέρεια Θεσσαλονίκης και όπου αλλούπαραπονούμενη γι αυτό και ζήτα λύση.

Εγώ το έκανα για πολλά προβλήματα που συνάντησα στο Παπαγεωργίου και είδα κάποιο αποτέλεσμα, όχι τέλειο αλλά κάποιο.

Επιπλέον, αν όλες, η καθεμια ξεχωριστά λειτουργεί έτσι και διεκδικεί τα αυτονόητα, για τα οποία πληρώνουμε, θα έρθει κάποια στιγμή που θα λειτουργήσει επιτέλους αυτό το κ@$%λοκράτος!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, πηρα να κλεισω ραντεβου στο παπαγεωργιου για να ανοιξω καρτελα μηπως κ γεννησω εκει, τους ειπα οτι ειμαι στην 25 εβδομαδα κυησης και μου κλεισανε ραντεβου στις 23 φεβρουαριου!!! :shock::shock::shock: ευτυχως δλδ που δεν θα εχω γεννησει κιολας....οριακα βεβαια καθοτι θα εχω μπει στον μηνα μου!

 

δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα..δεν ανοιγουν καρτελα την 25 βδομαδα αλλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης διοτι σε παρακολουθουν εκει και ολες οι εξετασεις γινονται εκει..

Αφου ως τωρα ειχες εξωτερικο ιατρο γιατι δεν πας σε οποιο νοσοκομειο εφημερευει την ωρα την καλη?

δεν εχει νοημα ετσι οπως το εκανες...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια υπ οψιν οτι το Ιπποκρατειο εχει πιο πολλες εφημεριες απο το Παπαγεωργιου οποτε οι πιθανοτητες με εφημερια δεν ειναι τοσο πολλες για Παπαγεωργιου....

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και ρωτάς!

Είμαι πολύ ευχαριστημένη.Είναι το δεύτερο μου μωράκι σε αυτόν.Είναι πάρα πολύ αναλυτικός, σε κουραστικό σημείο!Ότι και να τον ρωτήσεις θα σου αφιερώσει χρόνο και θα σου απαντήσει, χωρίς να τον νοιάζει αν απέξω περιμένουν άλλες 10.Δεν αισθάνθηκα ποτέ άσχημα που τον έπρηζα στα τηλέφωνα και μάλιστα ότι ώρα ναναι.Δεν μου την είπε ποτέ γι αυτό ή να με κάνει να αισθανθώ άσχημα ότι τον ενοχλώ.Είναι ψείρας, σε βάζει 1 κάρο εξετάσεις.Δε σε κατευθύνει που να πας για αυχενική ή μεγάλο υπέρηχο, σου λέει αυτοί είναι οι καλοί, διάλεξε.(5 ονόματα)

Σημείωση:Να ξέρετε όλες ότι ο Αθανασιάδης κι ο

Ασημακόπουλος που είναι μέσα στις κορυφές για αυχενική και μεγάλο υπέρηχο τον κάνουν στο Παπαγεωργίου, κι η Ψαρρά στο Ιπποκράτειο.Θέλει κουράγιο κι υπομονή απλά για να κλείσετε ραντεβού.

Στα μείον του είναι ότι έχει πολύ κόσμο.Έχει τύχει και 2ωρη αναμονή.Επίσης σε κατευθύνει σε κλινική.Όμως εγώ τον διάλεξα από συναδέλφισσες που γέννησαν μαζί του στο νοσοκομείο και το ίδιο θα κάνω κι εγώ.Θέλω να πω ότι σου λέει τη γνώμη του και μετά διαλέγεις εσύ χωρίς να προσπαθεί να σε πείσει ή να αισθανθείς άσχημα γι αυτό.

Εγώ γέννησα με καισαρική.Ξέρω ότι στα νοσοκομεία στους φυσιολογικούς δεν κάνουν επισκληρίδιο για οικονομία.Και ξέρω ότι είναι δύσκολο να βρεις αναισθησιολόγο και με φακελάκι να σου κάνει δουλειά.Γιατί έχουν κόντρα οι αναισθησιολόγοι με τους γυναικολόγους.Βέβαια αυτά τα ξέρω από φήμες, δε μπορώ να σου πω τίποτα με σιγουριά.

Πηγαίνω στο ιατρείο του, 50? η επίσκεψη.Όποτε πήγα εξτρά δεν πλήρωσα δραχμή!Και για γέννα παίρνει τα ίδια και καισαρική και φυσιολογικό, αν θες θα σου στείλω πμ.

Σε ποιο μήναα είσαι φραουλίτσα?

 

Να πω επίσης ότι την Κυριακή νοσηλεύτηκα στο Παπαγεωργίου λόγω συσπάσεων.Πεντακάθαρο νοσοκομείο, αγενές νοσηλευτικό προσωπικό.Για το Ιπποκράτειο έχω ακούσει τα αντίθετα:βρώμικο, η παλιά κλινική, εξαιρετικό νοσηλευτικό προσωπικό!

 

ΑΚΡΙΒΩς ΑΚΡΙΒΩς ΕΤΣΙ...

Ισχυουν αυτα για τον γιατρο και το αρνητικο της υποθεσης το ΑΘΛΙΟΤΑΤΟ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΟ προσωπικο στους θαλαμους ΟΧΙ στα χειρουργεια και οι μαιες..αυτες ηταν αψογες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και να επαναλαβω για τον γιατρο μια αστεια νυχτα..του παιρνω τηλ 3 τα μεσανυχτα..

Λεωνιδα κοιμασαι..???..απαντηση Οχι βρε πες μου τι επαθες...

μετα γελουσα μονη μου...3 τα μεσανυχτα τι ερωτηση ηταν αυτη?τι θα εκανε θα απλωνε τραχανα?

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩς ΑΚΡΙΒΩς ΕΤΣΙ...

Ισχυουν αυτα για τον γιατρο και το αρνητικο της υποθεσης το ΑΘΛΙΟΤΑΤΟ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΟ προσωπικο στους θαλαμους ΟΧΙ στα χειρουργεια και οι μαιες..αυτες ηταν αψογες....

 

Θα συφωνήσω απολύτως για τα χειρουργεία.ΑΨΟΓΕΣ όλες. Μόνο τον αναισθησιολόγο κόντευα να δείρω!

 

και να επαναλαβω για τον γιατρο μια αστεια νυχτα..του παιρνω τηλ 3 τα μεσανυχτα..

Λεωνιδα κοιμασαι..???..απαντηση Οχι βρε πες μου τι επαθες...

μετα γελουσα μονη μου...3 τα μεσανυχτα τι ερωτηση ηταν αυτη?τι θα εκανε θα απλωνε τραχανα?

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα..δεν ανοιγουν καρτελα την 25 βδομαδα αλλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης διοτι σε παρακολουθουν εκει και ολες οι εξετασεις γινονται εκει..

Αφου ως τωρα ειχες εξωτερικο ιατρο γιατι δεν πας σε οποιο νοσοκομειο εφημερευει την ωρα την καλη?

δεν εχει νοημα ετσι οπως το εκανες...

για τους δικους μου λογους που δεν θελω να αναπτυξω θελω να ανοιξω καρτελα, κ τι σημαινει οτι επειδη ειμαι 25 εβδομαδα δεν μπορουν να μου κλεισουν ραντεβου πιο μπροστα? λεει πουθενα οτι ξεγγενανε πχ μονο γυναικες που εχουν τουλαχιστον 5 επισκεψεις σε ολη την εγκυμοσυνη ? μην τρελλαθουμε κιολας το κωλοσυστημα σε αναγκαζει να "χρυσοπληρωνεις" τους εξωτερικους γιατρους.......:evil:

Link to comment
Share on other sites

οταν γεννησα εγω πριν 3μιση χρονια στο παπαγ.τοτε ειχε αρχισει να αυξανετε ο κοσμος εκει.πηγαινουν δηλ. ολων των ειδων καστες ανθρωπων εγω ειχα στο δωματιο μια αρχιτεκτονα και δυο αλλοδαπες μια ρωσοποντια πολυ πλουσια απο οτι καταλαβα που χαρακτηριστικα μου ειχε πει οτι η ξαδερφη της ειχε γεννησει εκει και τις το συστησε και μια αλβανεζα.το σιγουρο ειναι οτι δυσκολα βλεπεις αθυγκανους τους ερχετε μακρια μαλλον.οποτε το επιπεδο συμβιωσης για τις λιγες μερες που βρισκεσε εκει ειναι καλο.εγω ειχα ανοιξει καρτελα και στο ιπποκρ. αν και δεν ηθελα να γεννησω εκει τελικα,και ευτυχως ηρθαν ετσι τα πραγματα και πετυχα εφημερια του παπαγ.ομως πηγαινα καθε μηνα μετα τον 4το και στα δυο νοσοκ.για την επισκεψη ρουτινας.τον επομενο χρονο που η κουμπαρα μου εμεινε εγκυος πηγαινε εξ αρχης και στα δυο χωρις ιδιωτη γιατρο(κατι που εγω εκανα μεχρι την 37βδ.γτ ξεγγενουσε και στο ιπποκρ.....τρομαρα μου)οταν λοιπον πηγαινε στο παπαγ.με το ραντεβου της εκλεινε και για τον επομενο μηνα μετα το τελος της εξετασης γτ πλεον δεν υπηρχαν κενα,καταλαβες?και στις μεγαλες εξετασεις αν δεν εκλεινε ραντεβου δεν μπορουσε να τις κανει εκει,αυχενικη και μια ακομη την εκανε σε ιδιωτικο ιατρειο,τωρα δεν ξερω αν πας απο κει και περιμενεις σε μια εφημερια για εξεταση(μιλαμε για ωρες αναμονης)και ετσι κλεισεις μετα για τον επομενο μηνα.δεν ξερω λεω!!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ουτως ή αλλως ηθελα απλα να ανοιξω καρτελα για τυπικους λογους , οποτε λογικα δεν θα εχω γεννησει μεχρι τοτε κ θα προλαβω να παω... θα ειμαι 37 εβδομαδα!!! αλλα μου φανηκε πολυ περιεργο που μου κλεισαν ραντεβου για σχεδον 3 μηνες μετα!!!

koufetaki με ικα ξερεις τι πληρωνεις για καισαρικη κ τι δωματιο δικαιολογει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουτως ή αλλως ηθελα απλα να ανοιξω καρτελα για τυπικους λογους , οποτε λογικα δεν θα εχω γεννησει μεχρι τοτε κ θα προλαβω να παω... θα ειμαι 37 εβδομαδα!!! αλλα μου φανηκε πολυ περιεργο που μου κλεισαν ραντεβου για σχεδον 3 μηνες μετα!!!

koufetaki με ικα ξερεις τι πληρωνεις για καισαρικη κ τι δωματιο δικαιολογει?

ναι ξερω γτ κι εγω ικα εχω και εκανα κτ.μην ψαχνεις δωματια γνωμη μου μπες σε 4 κλινο ειναι μεγαλα με παραθυραρες και ολα πεντακαθαρα οι επισκεψεις ειναι αυστηρες οποτε δεν θα υπαρχει μπουγιο σε καμια περιπτωση οταν θα χεις το μωρακι σου.και εφοσον θα κανεις κτ θα κανεις οπως η αλλη κουμπαρα μου που γεννησε μετα απο την αλλη κουμπαρα(μια μας παντρεψε και η αλλη μας βαφτισε το 2ο...ασχετο αλλα εχω πολλες κουμπαρες χαχαχα)πας στην επισκεψη σου και λες οτι θελεις να γεννησεις εκει και να κλεισεις ημερομηνια,τωρα η θα σου κλεισουν και αλλη μερα εξετασης η θα σου κλεισουν την ημερα που θες.πηγε η κουμπαρουλα μου την προηγουμενη μερα χαλαρα την καναν εισαγωγη εξετασεις αιματος υπερηχο και δεν θυμαμε τι αλλο βολεψε τα πραγματακια της και το πρωι της ημερας που διαλεξε γεννησε την κορουλα της.α!και δεν πληρωνεις τπτ στην κτ γτ την υπολογιζουν σαν επεμβαση.;)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ραντεβου για γεννα σου κλεινουν αμμεσα ή οπως τις επισκεψεις , οποτε εχουν διαθεσιμο ραντεβου? εγω οπως ανεφερα παραπανω θα παω 37 εβδομαδα, λογικα θα πρεπει σε καμια βδομαδα να με προγραμματισουν!

Link to comment
Share on other sites

ραντεβου για γεννα σου κλεινουν αμμεσα ή οπως τις επισκεψεις , οποτε εχουν διαθεσιμο ραντεβου? εγω οπως ανεφερα παραπανω θα παω 37 εβδομαδα, λογικα θα πρεπει σε καμια βδομαδα να με προγραμματισουν!

μετα την 38 μπορεις να γεννησεις οποτε νομιζω θα μπορεις να κλεισεις την ημερα που θες.οι προγραματισμενες καισ.λες να ναι τοσες πολλες και να μην μπορεις να κλεισεις την μερα που θελεις?...ξερω γω?αντε αν δεν μπορουν στις 20 να εχουν κενο στις 21 λεω γω τωρα μια μερα ετσι.μην ανχωνεσε!θα σε κλεισουν οπως πρεπει την ημερα και θα γεννησεις σουπερ βρε σε λιγο καιρο θα εχεις το μωρουλινη σου αγκαλια αυτο να σκεφτεσε τωρα!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!Ειμαι και εγω εγκυος και πρεπει σιγα σιγα να επισκεφθω γιατρο(ειμαι 7 εβδομαδων)Το προβλημα ειναι οτι ειμαι απο την Πατρα,απλα σαν παντρεμενη θα μενω εδω και δεν εχω γυναικολογο στη Θεσσαλονικη.Φυσικα ειμαι καθετη στο οτι θελω νοσοκομειο και γιατρο που να μη με γδαρει(οικονομικα).Για το ιπποκρατειο εχω ακουσει απο γειτονισσες καλα λογια.Μπορει να με βοηθησει καποια με ενα καλο γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα

Θα ηθελα να ρωτισω μερικα πραγματα για το Παπγεωργιου.

Ειμαι εγγυος 6 ευδομαδων στο δευτερο παιδακι μου...

Θα με παρακολουθει ο Παπανικολαου αλλα εχω πρωτο ραντευου στις 13/12 γι ανα ακουσουμε καρδουλα κατευθειαν.

 

θα ηθελα να σας ρωτισω οποια ξερει να μου πει...

εκτος απο το παπγεωργιου με ποιες κλινικες ιδιωτικες συνεργαζετε;;;...θελλω να παω για VBAC εαν μου δωσει καλες πιθανοτηες...εαν παλη οχι και θα πρεπει να ξανακανουμε καισαρικη θελω να γεννισω στο παπαγεωργιου

Εχω κλεισει το πρωτο ραντευου για τις 8 Φευρουαριου για να μου ανοιξουν καρτελα..θα με παρακολουθει βεβεια στο ιατρειο του απλα θελω σε αυτην την περιπτωση να γεννισω εκει.

Πως ηταν η εμπειρια σας σχετικα προσφατα..διαβασα αυτα που γραψατε πριν και ΟΚ ελπιζω να μην αλλαξε κατι

 

Επισης για οποια κοπελα την παρακολουθουσαν εκει..τον Β επιπεδου σαν τον κανονισανε να τον κανετε τα κοριτσια στο μαιευτικο η κλεισατε αλλο ραντευου...να ξερω να κλεισω απο τωρα γιατι μετα θα ειναι αργα..

Θελω να κανω εκει και τον Β επιπεδου

 

Οποια κοπελα δεν θελει να πει κατι δημοσια θα εκτιμουσα πολυ να μου εστελνε ενα πμ

 

σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

koufetaki αν επιλεξω δικλινο ξερεις τι χρεωση εχει?

και κατι ακομη: αν καταλαβα καλα κανεις εισαγωγη απο την προηγουμενη μερα ή πας κανεις τις εξετασεις φευγεις κ ξαναπας την αλλη μερα που θα κανεις την καισαρικη?

επισκληριδιο σου κανουν ή ολικη?

Link to comment
Share on other sites

koufetaki αν επιλεξω δικλινο ξερεις τι χρεωση εχει?

και κατι ακομη: αν καταλαβα καλα κανεις εισαγωγη απο την προηγουμενη μερα ή πας κανεις τις εξετασεις φευγεις κ ξαναπας την αλλη μερα που θα κανεις την καισαρικη?

επισκληριδιο σου κανουν ή ολικη?

δεν ξερω καλη μου για τις τιμες αλλα και να ξερα περασαν 3μιση χρονια οποτε θα ημουν μαλλον οφ!η κουμπαρα μου οπως προειπα,μπηκε την προηγουμενη και γιναν οι απαραιτητες εξετασεις,οχι δεν εφυγε εκανε μια διανυκτερευση εκει.την επομενη ομως μπηκε πρωι χειρουργειο και ξεμπερδευσε σουμπιτο.η αναισθησια εξαρτατε απο την κλινικη εικονα σου.ομως η επισκληριδιο ειναι η αρχικη.εγω πχ.εκανα ραχαια γτ η πιεση μου ηταν πολυ χαμηλη και η επισκλ. την ριχνει ποιο πολυ οπως και η ολικη.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

.εγω πχ.εκανα ραχαια γτ η πιεση μου ηταν πολυ χαμηλη και η επισκλ. την ριχνει ποιο πολυ οπως και η ολικη.

τι ακριβως ειναι η ραχαια? πρωτη φορα το ακουω...

Link to comment
Share on other sites

στην κτ δεν πληρωνεις τπτ!!θεωρητε επεμβαση.μονο με την ασφαλεια σου!!οσο για την ραχιαια δεν ειναι κατι το διαφορετικο απο την επισκληριδιο,και δεν πονεσα καθολου απλα ενιωσα κατι κρυο.τρια τσιμπιματα ηταν στην περιοχη που γινετε και η εισαγωγη της βελονας για την επισκλ.

Ραχιαία Αναισθησία

Περίπου όπως και η επισκληρίδια, η ραχιαία αναισθησία πραγματοποιείται με μια μικρή ένεση στην πλάτη. Έχει ταχεία έναρξη δράσης και προκαλεί απώλεια της αίσθησης του κάτω μέρους του σώματος, διάρκειας μερικών ωρών. Είναι πολύ διαδεδομένη μέθοδος. Όπως και η επισκληρίδια αναισθησία, όταν χορηγείται από έμπειρο αναισθησιολόγο είναι πολύ ασφαλής και σε πολλές περιπτώσεις είναι προτιμώμενη της γενικής αναισθησίας.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Σ εμενα ειχαν κανει συνδυασμο ραχιαιας και επισκληριδιου.

Αυτο που δεν μου αρεσε ομως ηταν οτι ενω γεννησα με κτ στις 9:45 το πρωι, μου ακουμπησαν για μια μοναδικη στιγμη το μωρακι μου στο προσωπο μου, καθως ειχα ορους και στα δυο χερια και δεν μπορουσα να το αγκαλιασω, με πηγαν στην αιθουσα ανανηψης και μετα στο δωματιο και μου εφεραν το παιδι στις 18:00 δηλαδη 8 ωρες μετα!!!!!!

Μου στοιχισε πολυ αυτο, το μονο που ηθελα ηταν να την δω και να την παρω αγκαλια.

Ουτε ξεκουραστηκα, ουτε κοιμηθηκα σε αυτο το διαστημα απλα κοιταγα τους δεικτες να περασει η ωρα να μου την φερουν κι εκλαιγα σιωπηλα. Κι οταν ηρθε το επισκεπτηριο στις 16.00 δεν ειχα πολυ ορεξη, ηθελα να τελειωνει να δω το μωρο μου.

Τα δυο πρωτα βραδυα δεν μου την αφησαν καθως ειχα δυο ορους το πρωτο βραδυ κι εναν το δευτερο. Περιττο να πω οτι δεν κοιμηθηκα και ξενυχτησα περιμενοντας να ξημερωσει να την δω.

Ενας βασικος λογος που επελεξα το Παπαγεωγιου ηταν για να ειμαι με το μωρο συνεχεια, δεν ξερω πως την πατησα ετσι, κι εκεινες τις ωρες δεν ειχα το κουραγιο να επαναστατησω και να διεκδικησω.

Συνεβη κατι παρομοιο σε καποια απο εσας?

Ειχε καμια αλλη δυο ορους μετα απο κτ? Ηταν αδυνατο να την φροντιζω σε αυτην την κατασταση? Ποση ωρα εκαναν να σας φερουν το μωρο?

Αυτη ειναι η μονη μου επιφυλαξη για να επαναλαβω εκει τοκετο. Βεβαια την επομενη φορα θα ειμαι προετοιμασμενη κι ετοιμοπολεμη.

Συγνωμη που δεν τα ειχα πει αυτα νωριτερα, απλα προσπαθησα να τα απωθησω.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...