Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική σε φυσικό κύκλο?


Recommended Posts

Elena21 πως πήγε η ωοληψία? Εγινε γονιμοποίηση ??

 

εντάξει, είμαι πολύ συγκρατημένη γιατί, όπως είπε και ο γιατρός μέχρι να κάνουμε το πρώτο υπέρηχο να δούμε αν είναι ΟΚ δεν μπορούμε να πούμε τίποτα με σιγουριά, ειδικά να δούμε αν δεν είναι καμία εξωμήτριος και αν χτυπάει καρδιά. Την άλλη Πέμπτη θα ξέρουμε. Χοριακή μου είπε αν θέλω να κάνω θα κάνω 2, μία τώρα και άλλη μία αργότερα αλλά μόνο ο υπέρηχος θα μας πει σίγουρα, οπότε δεν θα κάνω.

 

Sunty από εκεί που δεν το περίμενα ε?

 

Elena21 σε φυσιολογικό τελικά!Πόσα θα μαζέψει ο doctor?πες μας νέα σου!

 

Καλημερα, εχθες εγινε η ωοληψια μου πηραν 2 ωαριακια και σημερα περιμενω να μου πουν αν εγινε η γονιμοποιηση.

 

θα σας ενημερωσω.

 

gogo μου χαρηκα παρα πολυ ευχομαι ολα να συνεχιστουν καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 906
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι βροχερη, εξωσωματικη εκανα, πηρανε 3 ωαρια αλλα δεν αντεξε κανενα. Δεν εφτασα στην εμβρυομεταφορα, χαμηλη ΑΜΗ , κακη ποιοτητα ωαριων. Θα δω συντομα πως θα κινηθω

Link to comment
Share on other sites

Βροχερή, τι σημαίνει αυτό; Είναι απαραίτητα αρνητικό;

 

 

Μάλλον σημαίνει ότι έχω κάποια κύστη....Θα δείξει αυριο που θα κάνω υπέρηχο.....Ηταν ο τελευταίος μήνας προσπαθειών μας......Είπαμε ότι γίνει αυτόν τον μήνα,μετά τα παρατάμε......Κ κοίτα τώρα γκαντεμιά......Νομίζω πως δεν έχω άλλο κουράγιο.....

mQsAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον σημαίνει ότι έχω κάποια κύστη....Θα δείξει αυριο που θα κάνω υπέρηχο.....Ηταν ο τελευταίος μήνας προσπαθειών μας......Είπαμε ότι γίνει αυτόν τον μήνα,μετά τα παρατάμε......Κ κοίτα τώρα γκαντεμιά......Νομίζω πως δεν έχω άλλο κουράγιο.....

 

Δεν ξέρεις πόσο καταλαβαίνω την αγωνία σου! Τι να πω;;; Και για ΄μένα άλλαξε όλη η ζωή μου μέσα σε 1 εβδομάδα. Τα όνειρα και τα σχέδιά μου.... Έκλαιγα, έκλαιγα και τελικά, σκέφτηκα ότι θα προσπαθήσω να πάρω τη ζωή όπως θα έρθει.

 

Μην απογοητεύεσαι... έτσι όπως ήρθε αυτό το αρνητικό αναπάντεχο, μπορεί να έρθει και το θετικό αναπάντεχο!

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιες είναι τόσο έυκολο να φέρουν στον κόσμο ένα παιδί........

Για εμάς τόσο δύσκολο....κ μερικές φορές ακατόρθωτο :( ........

 

Κι εγὠ αυτά σκέφτομαι και με πιάνει το παράπονο. Κι εγώ αυτό θέλω... να φέρω στον κόσμο το παιδί μου και το παιδί του άντρα που διάλεξα. Δε φανταζόμουν πόσο δύσκολο θα ήταν!

 

Πιστεύω, όμως, ότι σν θέλουμε πολύ να αποκτήσουμε ένα παιδί, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα τα καταφέρουμε... με τη βοήθεια της επιστήμης ή της κοινωνικής αλληλεγγύης!

Link to comment
Share on other sites

gogo, συγχαρητηρια.. Σε διαβαζα συχνα εδω, αλλα βλεπεις ολες με τη σειρα μας θα γινουμε μαμαδες.

Πως ειχες αυτη την ιδεα για σπερματεγχυση; Και εγω με λιγα ωαρια κα τζουφια. Σου το προτεινε ο γιατρος σου; βλεπεις μου μπηκανε κ εμενα ιδεες........ Ποσο σου στοιχισε η διαδικασια;

 

Είπαμε...την Πέμπτη θα ξέρω αν χτυπά η καρδιά...αχ...

κάτι μου είχε αναφέρει, ότι αφού δεν υπάρχει πρόβλημα μήπως συναντά δυσκολίες το σπέρμα στον τράχηλο και δεν πάει επάνω. Έτσι αναρωτήθηκε πιο πολύ αλλά εγώ το πρότεινα γιατί όταν έμαθα ότι το σπέρμα είναι καλό για 1 ώρα είπα σιγά μην πετύχει με το σεξ, οπότε λέω δεν κάνω μία σπερματ. που είναι προγραμματισμένη, πάει κατευθείαν στην μήτρα και αποφεύγει τον τράχηλο να δούμε μπας και μας κάτσει?

έτσι σκέφτηκα...τώρα αν εξελιχθεί και καλά θα χαρώ, αν όχι χαίρομαι που τουλάχιστον "γονιμοποιήθηκα" 1 φορά!

Link to comment
Share on other sites

Gogo συγχαρητηρια, ευχομαι την αλλη Πεμπτη να δεις καρδουλα να χτυπαει!

 

Εγω εχω δοκιμασει να μαζεψω ωαρια δυο φορες σε φυσικο κυκλο. Τη μια το χασαμε λογω Κυριακης, και τη δευτερη ηταν αδειο ωοθηλακιο. Με φαρμακα που δοκιμασα μια φορα ειχα μικρη ανταποκριση (3 ωαρια), και δεν πετυχε η εμφυτευση.

 

Τωρα σκοπευω να ξαναδοκιμασω με αλλο πρωτοκολλο (οι περισσοτεροι γιατροι λενε οτι το βραχυ ειναι καλυτερο για περιπτωσεις χαμηλης ανταποκρισης, αλλοι συστηνουν με ανταγωνιστη, και ενας προτεινει μακρυ που το εχω ηδη δοκιμασει μια φορα ομως, και δεν μου πηγε καλα) - οπως καταλαβαίνετε εχω δει πολλους γιατρους! Αλλα σκεφτομαι οσο περιμενω για την εξωσωοματικη, να μαζεψω μερικες φορες και σε φυσικο κυκλο...

 

Ηθελα να σας ρωτησω, οταν κανετε ωοληψια σε φυσικό κυκλο, το κανετε με μέθη, ή χωρίς;

 

Καλα αποτελεσματα σε οσες περιμένουν! Καλη υπομονη σε εμας τις υπολοιπες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gogo συγχαρητηρια, ευχομαι την αλλη Πεμπτη να δεις καρδουλα να χτυπαει!

 

Εγω εχω δοκιμασει να μαζεψω ωαρια δυο φορες σε φυσικο κυκλο. Τη μια το χασαμε λογω Κυριακης, και τη δευτερη ηταν αδειο ωοθηλακιο. Με φαρμακα που δοκιμασα μια φορα ειχα μικρη ανταποκριση (3 ωαρια), και δεν πετυχε η εμφυτευση.

 

Τωρα σκοπευω να ξαναδοκιμασω με αλλο πρωτοκολλο (οι περισσοτεροι γιατροι λενε οτι το βραχυ ειναι καλυτερο για περιπτωσεις χαμηλης ανταποκρισης, αλλοι συστηνουν με ανταγωνιστη, και ενας προτεινει μακρυ που το εχω ηδη δοκιμασει μια φορα ομως, και δεν μου πηγε καλα) - οπως καταλαβαίνετε εχω δει πολλους γιατρους! Αλλα σκεφτομαι οσο περιμενω για την εξωσωοματικη, να μαζεψω μερικες φορες και σε φυσικο κυκλο...

 

Ηθελα να σας ρωτησω, οταν κανετε ωοληψια σε φυσικό κυκλο, το κανετε με μέθη, ή χωρίς;

 

Καλα αποτελεσματα σε οσες περιμένουν! Καλη υπομονη σε εμας τις υπολοιπες!

 

 

 

Ναι,φυσικά γίνεται με μέθη κι ας είναι μόνο ένα ωάριο.

mQsAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω τη μια φορα που εκανα το εκανα χωρις μεθη, ειπαν δεν αξιζει για ενα τσιμπιματακι μονο... Ενταξει, δεν μπορω να πω οτι δεν πονεσε λιγακι, αλλα οντως περασε γρηγορα. Απλα δεν ξερω αν θα μπορουσα να το αντεχω κάθε μήνα! Απο την αλλη και να παιρνει κανεις μεθη καθε μηνα κανει;;;...

Link to comment
Share on other sites

Gogo συγχαρητηρια, ευχομαι την αλλη Πεμπτη να δεις καρδουλα να χτυπαει!

 

Εγω εχω δοκιμασει να μαζεψω ωαρια δυο φορες σε φυσικο κυκλο. Τη μια το χασαμε λογω Κυριακης, και τη δευτερη ηταν αδειο ωοθηλακιο. Με φαρμακα που δοκιμασα μια φορα ειχα μικρη ανταποκριση (3 ωαρια), και δεν πετυχε η εμφυτευση.

 

Τωρα σκοπευω να ξαναδοκιμασω με αλλο πρωτοκολλο (οι περισσοτεροι γιατροι λενε οτι το βραχυ ειναι καλυτερο για περιπτωσεις χαμηλης ανταποκρισης, αλλοι συστηνουν με ανταγωνιστη, και ενας προτεινει μακρυ που το εχω ηδη δοκιμασει μια φορα ομως, και δεν μου πηγε καλα) - οπως καταλαβαίνετε εχω δει πολλους γιατρους! Αλλα σκεφτομαι οσο περιμενω για την εξωσωοματικη, να μαζεψω μερικες φορες και σε φυσικο κυκλο...

 

Ηθελα να σας ρωτησω, οταν κανετε ωοληψια σε φυσικό κυκλο, το κανετε με μέθη, ή χωρίς;

 

Καλα αποτελεσματα σε οσες περιμένουν! Καλη υπομονη σε εμας τις υπολοιπες!

 

 

και εγώ είχα διαβάσει για το βραχύ το ίδιο αλλά τελικά πολλές κοπέλες με το μακρύ είδαν αποτέλεσμα από το φόρουμ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τη μια φορα που εκανα το εκανα χωρις μεθη, ειπαν δεν αξιζει για ενα τσιμπιματακι μονο... Ενταξει, δεν μπορω να πω οτι δεν πονεσε λιγακι, αλλα οντως περασε γρηγορα. Απλα δεν ξερω αν θα μπορουσα να το αντεχω κάθε μήνα! Απο την αλλη και να παιρνει κανεις μεθη καθε μηνα κανει;;;...

 

 

Εγώ κάνω κάθε μήνα...τους τελευταίους 5-6 μήνες...... είναι ελαφριά η μέθη...

mQsAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαρα στο κουραγιο σου βροχερη... Και ποσες φορες μαζεψανε ωαριο αυτες τις 5-6 φορές; Εχεις και τον συζυγο μαζι για να δωσει σπερμα εκεινη τη μερα, ή χρησιμοποιείτε κατεξυγμένο;

Link to comment
Share on other sites

Χαρα στο κουραγιο σου βροχερη... Και ποσες φορες μαζεψανε ωαριο αυτες τις 5-6 φορές; Εχεις και τον συζυγο μαζι για να δωσει σπερμα εκεινη τη μερα, ή χρησιμοποιείτε κατεξυγμένο;

 

ωάριο πάντα παίρνανε...ασχετα αν δεν ήταν καλό....εννοείται πως ήταν κι ο σύζυγος.... είναι επικίνδυνο χωρίς μέθη,λίγο να κουνηθείς απο τον πόνο....την πάτησες......

mQsAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, αύριο θα πάω για να δούμε πώς τα πάει το ωοθυλάκιό μου. Αν είναι ώριμο, θα γίνει ωοληψία. Ρώτησα τη μαία για το αν πρέπει να έρθει και ο άντρας μου για να δώσει σπέρμα και μου είπε όχι...

 

Δεν είναι περίεργο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

elena 21 κανένα νέο?Σε σκέφτομαι!

 

Kαλησπερα gogo, και εγω σε σκεφτομαι και περιμενω με αγωνια τα νεα σου.

Τελικα οπως σου ειχα πει προχωρησα με φυσικο και περιμενω 8/10 να κανω χοριακη.

θα σε ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, αύριο θα πάω για να δούμε πώς τα πάει το ωοθυλάκιό μου. Αν είναι ώριμο, θα γίνει ωοληψία. Ρώτησα τη μαία για το αν πρέπει να έρθει και ο άντρας μου για να δώσει σπέρμα και μου είπε όχι...

 

Δεν είναι περίεργο αυτό;

 

Καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, αύριο θα πάω για να δούμε πώς τα πάει το ωοθυλάκιό μου. Αν είναι ώριμο, θα γίνει ωοληψία. Ρώτησα τη μαία για το αν πρέπει να έρθει και ο άντρας μου για να δώσει σπέρμα και μου είπε όχι...

 

Δεν είναι περίεργο αυτό;

 

Θα κάνεις εξωσωματική φυσικού κύκλου? Αν ναι τότε το σπέρμα δεν χρειάζεται????

mQsAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα gogo, και εγω σε σκεφτομαι και περιμενω με αγωνια τα νεα σου.

Τελικα οπως σου ειχα πει προχωρησα με φυσικο και περιμενω 8/10 να κανω χοριακη.

θα σε ενημερωσω

 

Καλά αποτελέσματα και σ' εσένα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...