Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ναυτια, τι κανουμε;


Recommended Posts

Εγω γιατι ειμαι ακομα χαλια;;;;; Δεν μπορω να παρω τα ποδια μου. Το στομαχι μου κοντευει να βγει απο το ζόρει, ασε που νομιζω οτι το μωρο ειναι στο στομαχι και οχι χαμηλα. Πιεζομαι τοσο πολυ που ουτε να ξαπλώσω δεν μπορω. Και ειμαι ακομα στη 12 εβδ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

koritsia μια απο τα ιδια..ειμαι 7,5 εβδ.και σημερα ιδιως πολυ αναγουλα..ευτυχως εμετους δεν εχω..παντως οτι εχουμε συμπτωματα πρεπει να μας χαροποιοει οτι παει καλα η εγκυμοσυνη?εγω τεταρτη εχω ραντεβου να ακουσουμε καρδουλα..κι εχω ενα αγχος..στις παλινδρομες κυησεις τα συμπτωματα σταματουν.?:-P

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που το λέω αλλά όλα όσα προτείνετε τα έχω δοκιμάσει άνευ αποτελέσματος. Απλά υπομονή. Η αλήθεια είναι ότι μ'έχει πάρει λίγο απο κάτω, διότι πρίν απο 4 μήνες ήμουν πάλι έγκυος, αλλά ήταν παλλίνδρομη κύηση και...πάει.Τώρα είμαι πάλι έγκυος στην 8η εβδομάδα και η αλήθεια είναι ότι είχα αρκετούς περιορισμούς απο τον γιατρό μου και σε συνδυασμό με εμμετούς, αναγούλες και ατελείωτα φάρμακα...νιώθω σαν κατάκοιτη γριά...Σορρυ που σας πρήζω κ εσάς αλλά εδώ όλοι όταν τους μιλάω με κοιτάνε με ένα ηλίθιο χαμόγελο και αυτό είναι όλο...Κορίτσια ευχαριστώ που με ακούσατε!!!

Αντιγόνη

Link to comment
Share on other sites

koritsia μια απο τα ιδια..ειμαι 7,5 εβδ.και σημερα ιδιως πολυ αναγουλα..ευτυχως εμετους δεν εχω..παντως οτι εχουμε συμπτωματα πρεπει να μας χαροποιοει οτι παει καλα η εγκυμοσυνη?εγω τεταρτη εχω ραντεβου να ακουσουμε καρδουλα..κι εχω ενα αγχος..στις παλινδρομες κυησεις τα συμπτωματα σταματουν.?:-P

 

 

Μην βάζεις τέτοια πράγματα στο μυαλό σου. Όλα καλά θα πάνε. Πάντως τα συμπτώματα δεν σταματούν στην παλλίνδρομη κύηση. Να μήν αγχώνεσε γιατί δεν σου κάνει καλό, να σκέφτεσε ΜΟΝΟ θετικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα διαλυθεί, εμετούς ασταμάτητους και μόλις πήγαν να ηρεμήσουν οι εμετοί και αφου είχα κλείσει τον 4ο μήνα άρχισε η σιελλόροια η οποία με διέλυσε κανονικότατα, μου προκαλούσε και πάλι εμετούς και δεν ησύχαζα με τίποτα, δεν μπορούσα να μιλήσω τα σάλια ήταν ασταμάτητα, την έβγαζα με κράκερς, τσίχλες και τις παστίλιες τις μεζ αν τις ξέρετε! φρίκη η κατάσταση, ακόμα και την ώρα που γεννούσα έκανα εμετό. Τώρα είμαι στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου και όλοι μου έλεγαν, "μην σε νοιάζει, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικη!!!" αλλά εγώ ξανάρχισα τους εμετούς μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα ακριβώς όπως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη τώρα είμαι 6μιση εβδομάδων κι έχω ήδη διαλυθεί. Μόνο τα παξιμάδια και η γνωστή παλιά γκαζόζα μου φτιάχνει λίγο το στομάχι και την διάθεση. Κοριτσια υπομονή και κουράγιο και θα περάσουν οι μήνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

καλησπερα κοριτσακια! ειμαι 8 + μηνων εγκυος και εχω εδω και 2 εβδομαδες τρελες αναγουλες!! ξεκινανε το απογευμα και διαρκουν ολη τη νυχτα!! Ξερει καμια τι πρεπει να κανω για ν α ανακουφιστω????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας καταλαβαίνω με τις αναγούλες που περιγράφατε. Εγώ τις είχα μέχρι 5,5 μηνών. Το μόνο καλό ήταν ότι λόγω εμετού δεν έβαζα κιλά;) Προσωπικά με ανακούφιζαν οι μαστίχες Χίου (μου το είχε συστήσει μια ομοιοπαθούσα) και κάτι βραχιολάκια για την ναυτία που τα φοράς στο χέρι (μου τα συνέστησε ο οικογενειακός μου γιατρός). Τα παίρνεις από το φαρμακείο νομίζω και με βοηθούσαν αρκετά. Υπομονή και καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες:):)

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

ειμαι εγκυος... Δεν ξερω ακομα ποσο γιατι ειμαστε διακοπες κ δεν εχω παει ακομα στο γιατρο μου .... Ειναι δευτερη εγκυμοσυνη αλλα μ'εχει τσακισει. Το μεσημερι πρεπει οπωσδηποτε να ξαπλωσω γγιατι διαφορετικα κουτουλαω στα ντουβαρια και το απογευμα εχω κατι απιστευτες ανακατωσουρες. Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος αντιμετωπισης. Ειναι καποια διατροφη που βοηθαει ή καποιες τροφες που αν τις αποφυγουμε υσηχαζουμε? Εχω ζοριστει παρα πολυ. Πριν τον πιτσιρικα πηγα να του αλλαξω πανα που ειχε λερωθει κ μου'ρθε να βγαλω τ'αντερα μου. Και δεν ειμαι ανθρωπος που σιχαινομαι γενικα. Τωρα ζοριζομαι. Στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα τετοια κ τωρα καπως μου φαινεται. Υπαρχει λυση?

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ειμαι στην αρχη της δευτερης εγκυμοσυνης κι εχω ναυτιες, οχι παντα, αλλες ωρες ειμαι μια χαρα, κι αλλες αηδιαζω τα παντα..δεν εχω κανει εμετο, σαν αναγουλες εχω..η λυση ειναι μαλλον να τρωμε ελαχιστα και κατι ξερο, εγω οταν ειμαι νηστικη νιωθω καλυτερα..τι να πω..θα δειξει..

και στο πρωτο ισως ενιωθα κατι παρόμοιο που και που, εμετους δεν ειχα παντως, θα δειξει η πορεια..

 

XsNJp3.png?FbcaSNF1

Xu8ip3.png?K0NPm2cv

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερασ σας,

η γυναικα μου ειναι σΤην 11W και εχει αποτην αρχη της εγκυμοσθνησ παρα πολλουσ εμετουσ και ναυτια.

ειναι μερεσ (κ νυχτεσ) που ξεπερναει τουσ 20-25!!!

για να ειμαι ακριβησ μεχρι την 9 εβομαδα ειχε τοσουσ,εδω και λιγο καιρο υπαρχουν 2-3 μερεσ πουδεν εχει καθολου και τισ υπολοιπεσ παλι καμια 15αρια

ο γιατρος μας ειπε να κανει υπομονη κ οτι σιγα-σιγα μπαινοντασ στον 4ο θα ηρεμισει...ομωσ παιρνοντασ μια 2η γνωμη απο αλλο γιατρο ειπε πωσ με τετοιυσ ρυθμουσ πρεπει να εισαχθει 2-3 μερεσ με ορο σε νοσοκομειο για να φερουν σε ισορροπια τουσ ηλεκτρολυτες!!!

εχει καμια κοπελα κατι αναλογο ακουσει 'η εμπειρια??

ειναι ανυσηχητικο σε τοσο μεγαλο βαθμο??

προσπαθει να το αντιμετωπισει με κρακερσ κλπ... αλλα ματαιο..:oops:

ουφ....ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι ανυσηχητικο σε τοσο μεγαλο βαθμο??

Ακόμη στο σπίτι την έχεις με τόσους εμετούς? Ναι, αν είναι τόσοι πολλοί οι εμετοί θα πρέπει να νοσηλευτεί, έχει ξανασυμβεί σε πολλές κοπέλες! Καλό θα ήταν να τη δει κάποιος γιατρός σε κάποιο εφημερεύον μαιευτήριο.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερασ σας,

η γυναικα μου ειναι σΤην 11W και εχει αποτην αρχη της εγκυμοσθνησ παρα πολλουσ εμετουσ και ναυτια.

ειναι μερεσ (κ νυχτεσ) που ξεπερναει τουσ 20-25!!!

για να ειμαι ακριβησ μεχρι την 9 εβομαδα ειχε τοσουσ,εδω και λιγο καιρο υπαρχουν 2-3 μερεσ πουδεν εχει καθολου και τισ υπολοιπεσ παλι καμια 15αρια

ο γιατρος μας ειπε να κανει υπομονη κ οτι σιγα-σιγα μπαινοντασ στον 4ο θα ηρεμισει...ομωσ παιρνοντασ μια 2η γνωμη απο αλλο γιατρο ειπε πωσ με τετοιυσ ρυθμουσ πρεπει να εισαχθει 2-3 μερεσ με ορο σε νοσοκομειο για να φερουν σε ισορροπια τουσ ηλεκτρολυτες!!!

εχει καμια κοπελα κατι αναλογο ακουσει 'η εμπειρια??

ειναι ανυσηχητικο σε τοσο μεγαλο βαθμο??

προσπαθει να το αντιμετωπισει με κρακερσ κλπ... αλλα ματαιο..:oops:

ουφ....ευχαριστω για το χρονο σας

 

Καλησπερα καινουργιε μπαμπααα!Καλη εγκυμοσυνη να εχει η γυναικα σου,με το καλο να ρθει το μωρακι σας!

Οταν οι εμετοι ξεπερνουν τους 10 και η συχνοτητα τους ειναι εντονη(εννοω μεσα σε λιγες ωρες),τοτε καλο ειναι να πατε στο νοσοκομειο,να της χορηγηθουν υγρα!Αυτη ειναι η γνωμη μου,βαση των γνωσεων και της εμπειριας που εχω,οχι τοσο προσωπικη,αλλα απο συγγενεις,συναδελφους και γνωστους!

Ειχα και γω στο πρωτο τριμηνο,μεχρι 8 την ημερα!Ο γιατρος μου ειχε πει πως εαν ξεπερνουσαν τους 10 τοτε να πηγαινα σε καποιο νοσοκομειο!

Ολα να πανε καλα σας ευχομαι!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερασ σας,

η γυναικα μου ειναι σΤην 11W και εχει αποτην αρχη της εγκυμοσθνησ παρα πολλουσ εμετουσ και ναυτια.

ειναι μερεσ (κ νυχτεσ) που ξεπερναει τουσ 20-25!!!

για να ειμαι ακριβησ μεχρι την 9 εβομαδα ειχε τοσουσ,εδω και λιγο καιρο υπαρχουν 2-3 μερεσ πουδεν εχει καθολου και τισ υπολοιπεσ παλι καμια 15αρια

ο γιατρος μας ειπε να κανει υπομονη κ οτι σιγα-σιγα μπαινοντασ στον 4ο θα ηρεμισει...ομωσ παιρνοντασ μια 2η γνωμη απο αλλο γιατρο ειπε πωσ με τετοιυσ ρυθμουσ πρεπει να εισαχθει 2-3 μερεσ με ορο σε νοσοκομειο για να φερουν σε ισορροπια τουσ ηλεκτρολυτες!!!

εχει καμια κοπελα κατι αναλογο ακουσει 'η εμπειρια??

ειναι ανυσηχητικο σε τοσο μεγαλο βαθμο??

προσπαθει να το αντιμετωπισει με κρακερσ κλπ... αλλα ματαιο..:oops:

ουφ....ευχαριστω για το χρονο σας[/QUO

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ .εγω θα σου πω απο δικη μου εμπειρια οτι εκανα ασταματητα εμετους και επαθα αφυδατωση ,και ειχαν πεσει τοσο επικυνδηνα οι ηλεκτρολυτες ετσι ωστε οταν με πηγαν σηκωτη στη κλινικη ημουν σχεδον ετοιμοθανατη.Οταν πηγα στη κλινικη ηταν πλεον αργα ειχαν πειραχθει πολυ ζωτικα μου οργανα πνευμονια ,σηκωτι και νεφρα .Οποτε με υποχτρεωσαν σε αποξηση για να σωθει η δικη μου ζωη.Αν ακουγα τη γιατρο και πηγαινα δεν θα τα εχανα.Και εγώ με το μυαλο μου ελεγα θα περασει και εκανα υπομονη.Παρε τη γυναικα σου και παντην αμεσως σε μια κλινικη χρειαζεται σιγουρα ορο.Δεν θελω να σε τρομοκρατησω αλλα ειναι προτιμοτερο να πας μια επισκεψη στο νοσοκομειο για ενα 24ωρο παρα να κλαις μετα.

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

μολισ πηραμε τηλεφωνο το γιατρο.....

και ειπε να κανουμε εξετασεισ σε καλιο και νατριο:confused::confused::confused:

και επειτα το συζηταμε ξανα....

αυριο παλι εχουμε ραντεβου για την αυχενικη,ενα ραντεβου πουτοχουμε κλεισει μερεσ τωωωρα,στην ΣΟΥΚΑ, συνεπωσ μεθαυριο βλεπουμε .

τα νευρα μου...

ευχαριστω skybeam, k μαρια thess:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερασ σας,

η γυναικα μου ειναι σΤην 11W και εχει αποτην αρχη της εγκυμοσθνησ παρα πολλουσ εμετουσ και ναυτια.

ειναι μερεσ (κ νυχτεσ) που ξεπερναει τουσ 20-25!!!

για να ειμαι ακριβησ μεχρι την 9 εβομαδα ειχε τοσουσ,εδω και λιγο καιρο υπαρχουν 2-3 μερεσ πουδεν εχει καθολου και τισ υπολοιπεσ παλι καμια 15αρια

ο γιατρος μας ειπε να κανει υπομονη κ οτι σιγα-σιγα μπαινοντασ στον 4ο θα ηρεμισει...ομωσ παιρνοντασ μια 2η γνωμη απο αλλο γιατρο ειπε πωσ με τετοιυσ ρυθμουσ πρεπει να εισαχθει 2-3 μερεσ με ορο σε νοσοκομειο για να φερουν σε ισορροπια τουσ ηλεκτρολυτες!!!

εχει καμια κοπελα κατι αναλογο ακουσει 'η εμπειρια??

ειναι ανυσηχητικο σε τοσο μεγαλο βαθμο??

προσπαθει να το αντιμετωπισει με κρακερσ κλπ... αλλα ματαιο..:oops:

ουφ....ευχαριστω για το χρονο σας[/QUO

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ .εγω θα σου πω απο δικη μου εμπειρια οτι εκανα ασταματητα εμετους και επαθα αφυδατωση ,και ειχαν πεσει τοσο επικυνδηνα οι ηλεκτρολυτες ετσι ωστε οταν με πηγαν σηκωτη στη κλινικη ημουν σχεδον ετοιμοθανατη.Οταν πηγα στη κλινικη ηταν πλεον αργα ειχαν πειραχθει πολυ ζωτικα μου οργανα πνευμονια ,σηκωτι και νεφρα .Οποτε με υποχτρεωσαν σε αποξηση για να σωθει η δικη μου ζωη.Αν ακουγα τη γιατρο και πηγαινα δεν θα τα εχανα.Και εγώ με το μυαλο μου ελεγα θα περασει και εκανα υπομονη.Παρε τη γυναικα σου και παντην αμεσως σε μια κλινικη χρειαζεται σιγουρα ορο.Δεν θελω να σε τρομοκρατησω αλλα ειναι προτιμοτερο να πας μια επισκεψη στο νοσοκομειο για ενα 24ωρο παρα να κλαις μετα.

με τρομαζεις!!!!

ο κυνδινοσ ειναι για τη γυναικα,δηλαδη αφυδατωση η για το μωρο που δεν τρεφεται σωστα???ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με τρομαζεις!!!!

ο κυνδινοσ ειναι για τη γυναικα,δηλαδη αφυδατωση η για το μωρο που δεν τρεφεται σωστα???ευχαριστω

 

Καμαρι μου,ειλικρινα και με ολο το θαρρος,αντι να καθεσαι να κανεις ερωτησεις,παρε τη γυναικα σου και πανε σε παρακαλω σε ενα νοσοκομειο.

Μπορει να παθει υπερεμεση κυησης

http://gynaikologos-manolis.pblogs.gr/2009/04/457243.html

 

Εδω εξηγει πιο καλα!Αντι ομως να ρωτας και να διαβαζεις για να καθησυχασεις τον εαυτο σου και τη γυναικα σου,πανε σε ενα νοσοκομειο!

Ασε τι λεει ο γιατρος σας!Που για μενα,μετα απο αυτο κοιταξτε να τον αλλαξετε!

Εγω απο τον πολυ εμετο εβγαζα αιμα απο το στομα!Οταν το ειπα στο γιατρο,με καθησυχασε ΑΛΛΑ μου ειπε να παω και απο το ιατρειο του να με εξετασει!Δεν τα προσπερνας αυτα στην εγκυμοσυνη!

ΗΔΗ ΕΧΕΙΣ ΦΥΓΕΙ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

με τρομαζεις!!!!

ο κυνδινοσ ειναι για τη γυναικα,δηλαδη αφυδατωση η για το μωρο που δεν τρεφεται σωστα???ευχαριστω

 

Ο ΚΥΝΔΙΝΟς ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥς ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ,εγω οταν με πηγαν τελικα η γιατρος απο τις εξετασεις τρελαθηκε μου ειπε οτι ως το πρωι δεν θα ξημερωνα και για τα μωρα δυστυχως ηταν μη αναστρεψιμη κατασταση. Θα σου κανω μερικες ερωτησεις και αν οι απαντησεις σου ειναι θετικες παντην τωρα. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΟΡΘΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ?ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΟΥΡΗΣΕΙ ? ΕΧΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΟΥΡΑ η ΣΤΕΓΝΩΣΕ?ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΙς ΤΡΕΜΟΥΝ ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΝΕΡΟ ΧΩΡΙς ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ? ΕΧΕΙ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕς?ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΥΠΝΗΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΑΤΟΝΙΑ? ΑΝ τα εχει ολα αυτα τοτε πιθανοτατα εχει αφυδατωθει και χρειαζεται οπωσδηποτε υγρα.Εμενα ειχαν πεσει οι ηλεκτρολυτες μου παρα πολυ και γι αυτο κυνδηνεψα

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

 

Ο ΚΥΝΔΙΝΟς ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥς ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ,εγω οταν με πηγαν τελικα η γιατρος απο τις εξετασεις τρελαθηκε μου ειπε οτι ως το πρωι δεν θα ξημερωνα και για τα μωρα δυστυχως ηταν μη αναστρεψιμη κατασταση. Θα σου κανω μερικες ερωτησεις και αν οι απαντησεις σου ειναι θετικες παντην τωρα. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΟΡΘΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ?ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΟΥΡΗΣΕΙ ? ΕΧΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΟΥΡΑ η ΣΤΕΓΝΩΣΕ?ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΙς ΤΡΕΜΟΥΝ ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΝΕΡΟ ΧΩΡΙς ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ? ΕΧΕΙ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕς?ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΥΠΝΗΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΑΤΟΝΙΑ? ΑΝ τα εχει ολα αυτα τοτε πιθανοτατα εχει αφυδατωθει και χρειαζεται οπωσδηποτε υγρα.Εμενα ειχαν πεσει οι ηλεκτρολυτες μου παρα πολυ και γι αυτο κυνδηνεψα

σε ολα τα παραπανω ειναι οκ

δηλαδη

πηγαινει τουαλετα συνεχεια,πινει 5-6ποτηρια νερο,τρωει 1 μπανανα καθημερινα,πολλα κρακερακια,και 2 μικρα γευματα.δεν τρεμει,υπνηλια εχει βεβαια αλλα ειναι φυσιολογικο ε??

δεν εχει ατονια....ουτε ταχυπαλμιες...

ευχαριστω κοριτσια,αληθινα ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μολισ πηραμε τηλεφωνο το γιατρο.....

και ειπε να κανουμε εξετασεισ σε καλιο και νατριο:confused::confused::confused:

και επειτα το συζηταμε ξανα....

αυριο παλι εχουμε ραντεβου για την αυχενικη,ενα ραντεβου πουτοχουμε κλεισει μερεσ τωωωρα,στην ΣΟΥΚΑ, συνεπωσ μεθαυριο βλεπουμε .

τα νευρα μου...

ευχαριστω skybeam, k μαρια thess:p

Δεν κάνει τίποτα. Πάντως αν έχετε αμφιβολίες, πάρε τηλ να δεις ποιο μαιευτήριο εφημερεύει και βούτα τη να της κάνουν καμμιά μέτρηση σε κάλιο νάτριο όπως λες. Αν όλα είναι καλά δεν θα την κρατήσουν. Εύχομαι γρήγορα περαστικούλια.;)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησ...καλημερα τετοια ωρα :D

Επανερχομαι μετα απο περιπου ενα μηνα(με αυτο το θεμα τοτε http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=125302) να σας πως παλι τι με προβληματιζειιιι. Αυτες τις μερες η κοπελα μου κανει συχνα εμετους. Σημερα ηταν η 3η φορα στις 4 τελευταιες μερες. Τι μπορει να ειναι; Αμα δειτε το αλλο θεμα εκλεισε οταν της ηρθε η περιοδος μετα απο 10 μερες καθυστερηση στις 22/11. Αυτο το μηνα της ηρθε οπως ηταν 22/12. Και τις 2 φορες ειχε κανονικη ροη και η περιοδος κρατησε 5 μερες. Γινεται οντως να ειναι εγκυος;(εμεις δεν θελουμεεεε)

Να σας πως οτι πριν περιπου 19 μερες; γυρω στις 7 8 δεκεμβριου ειχε κατι περιεργα υγρα. Στ ιντερνετ που εψαξα καταλαβα οτι ηταν βλεννη; Αυτο το πραγμα(σαν μιξα πειτε τοο) που κολλαει στα δαχτυλα. Δηλαδη οτι ειχε ωορρηξια. Ολα αυτα στο ιντερνετ παντα τα ειδα. Να αρχιζω να τρομαζω ή οχι; Για τεστ και αιματολογικες(ειδικα το 2ο) δεν κανει οσο και να χτυπιομαστε. Εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Ε αν δε κάνει τεστ και αιματολογικές τότε ας πάει έστω σε γιατρό ;)

 

Υγ διάβασα λ'ιγο το άλλο θέμα, δεν παίζει εγγυμοσύνη αν έγινε όπως τότε η επαφή.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

μωρε πουθενα δεν θελει να παει. και εχει γινει τοσο ψυχολογικο ολο αυτο.

 

Υ.Γ1. Αυτο το αρθρο ειναι η συνεχεια απο εκεινο το ''ατυχημα''

 

Υ.Γ2. Ειναι η εκτη βδομαδα απο εκεινο το ''ατυχημα'' :shock:

Link to comment
Share on other sites

μωρε πουθενα δεν θελει να παει. και εχει γινει τοσο ψυχολογικο ολο αυτο.

 

Υ.Γ1. Αυτο το αρθρο ειναι η συνεχεια απο εκεινο το ''ατυχημα''

 

Υ.Γ2. Ειναι η εκτη βδομαδα απο εκεινο το ''ατυχημα'' :shock:

 

Καλημερα,εμεις οτι και να σου πουμε πραγματικα δεν μπορουμε να ξερουμε τι συμβαινει.........γιατι δεν θελει να παει σε γιατρο?? εστω να κανει ενα τεστ??? πραγματικα δεν καταλαβαινω την αρνηση της......

Εχω γνωστη που καταλαβε οτι ειναι εγκυος 4 μηνων επειδη τους πρωτους 3 μηνες εβλεπε κανονικα περιοδο, οποτε οπως καταλαβαινεις ολα ειναι πιθανα...

Ευχομαι οτι καλυτερο!

Γιωργος 11-09-2008

Μανωλης 11-7-2013

MYNLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησ...καλημερα τετοια ωρα :D

Επανερχομαι μετα απο περιπου ενα μηνα(με αυτο το θεμα τοτε http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=125302) να σας πως παλι τι με προβληματιζειιιι. Αυτες τις μερες η κοπελα μου κανει συχνα εμετους. Σημερα ηταν η 3η φορα στις 4 τελευταιες μερες. Τι μπορει να ειναι; Αμα δειτε το αλλο θεμα εκλεισε οταν της ηρθε η περιοδος μετα απο 10 μερες καθυστερηση στις 22/11. Αυτο το μηνα της ηρθε οπως ηταν 22/12. Και τις 2 φορες ειχε κανονικη ροη και η περιοδος κρατησε 5 μερες. Γινεται οντως να ειναι εγκυος;(εμεις δεν θελουμεεεε)

Να σας πως οτι πριν περιπου 19 μερες; γυρω στις 7 8 δεκεμβριου ειχε κατι περιεργα υγρα. Στ ιντερνετ που εψαξα καταλαβα οτι ηταν βλεννη; Αυτο το πραγμα(σαν μιξα πειτε τοο) που κολλαει στα δαχτυλα. Δηλαδη οτι ειχε ωορρηξια. Ολα αυτα στο ιντερνετ παντα τα ειδα. Να αρχιζω να τρομαζω ή οχι; Για τεστ και αιματολογικες(ειδικα το 2ο) δεν κανει οσο και να χτυπιομαστε. Εσεις τι λετε;

 

Καμαρι μου,εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι πως ολα αυτα ειναι ψυχογενες συμπτωματα!Προφανως εχει ισως την ανησυχια λογω του τελευταιου περιστατικου που εγινε και ολο αυτο το στρες δημιουργει ολα τα υπολοιπα!!Απο ψυχολογικης πλευρας,αυτη ειναι η αποψη μου!

Απο παθολογικης,μπορει να περναει καποια ιωση!

Για να ηρεμησετε ομως και οι 2,ας κανει ενα τεστ!Συγνωμη που θα μιλησω λιγο σκληρα,αλλα ας αφησει τους εγωισμους κατα μερος!Προσπαθησε να την πεισεις Γιωργο!

Ολα να ρθουν οπως επιθυμειτε καμαρι!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καμαρι μου,εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι πως ολα αυτα ειναι ψυχογενες συμπτωματα!Προφανως εχει ισως την ανησυχια λογω του τελευταιου περιστατικου που εγινε και ολο αυτο το στρες δημιουργει ολα τα υπολοιπα!!Απο ψυχολογικης πλευρας,αυτη ειναι η αποψη μου!

Απο παθολογικης,μπορει να περναει καποια ιωση!

Για να ηρεμησετε ομως και οι 2,ας κανει ενα τεστ!Συγνωμη που θα μιλησω λιγο σκληρα,αλλα ας αφησει τους εγωισμους κατα μερος!Προσπαθησε να την πεισεις Γιωργο!

Ολα να ρθουν οπως επιθυμειτε καμαρι!

 

Θα πάει αύριο για εξετάσεις. Άντε να ηρεμήσουμε επιτέλους. Θα σας ενημερώσωώ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...