Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το κοριτσάκι μου - δισχιδής ράχη, διακοπή στις 22 εβδομάδες.


Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Εχω ενα μωρο 16 μηνών.Γεννήθηκε με καισαρικη λόγω ινομυωματος 9*9 εκατοστα.

Ξαναμένω έγκυος μετά από 10 μήνες.Το θέλαμε σαν τρελοί.

Το ινομύωμα ήταν πριν μείνω 5*6. Σε αυτή την εγκυμοσύνη πήγε 6*7.

Έκανα αυχενική και ήταν καλά. Ο γιατρός δεν είχε υπέρηχο στο ιατρείο του.Κάθε μήνα πήγαινα άκουγε το μωρό με το doobler και μου έλεγε όλα καλά.Τον Μάιο πήγα μέσα σε μια βδομάδα 2 φορές του έλεγα δεν είμαι καλά και αυτός "όλα καλά"...

2 μέρες πριν την β' επιπέδου είδα όνειρο ότι ήταν κορίτσι και είχε πρόβλημα...ο άντρας μου μου έλεγε μην αγχώνομαι να μην ανησυχώ.Πήγα με μια χαρά στο μαιυτήριο για να δω την κορουλα μου και είδαμε ότι είχε δισχιδή ράχη και λόγω αυτού, πρόβλημα στο κεφάλι.

έκανα διακοπή κύησης 22εβδομάδων. πέρασαν 42 ημέρες.Όλο αυτό σκέφτομαι. Δεν ξέρω τι να πώ...συνέχεια κλαίω.

Δεν μου φτάνει ο πόνος μου και πήγα σε άλλη γιατρό χτες (δεν πήγα στον γιατρό μου γιατί πιστεύω ότι έφταιγε, όχι για το αποτέλεσμα αλλά αν έκανα υπέρηχο στις 16 εβδομάδες θα φαινόταν)

και τι μου είπε!!!

Διάβασα στο ότι κανονικά πρέπει να πέρνεις φολικό οξύ στην εγκυμοσύνη.Εγώ δεν έπερνα. Την ρώτησα και μου είπε να κάνω ότι θέλω.

 

Δεν μένεις έγκυος αν έχεις ινομύωμα να μην σκέφτομαι να κάνω άλλο και ότι ήμουν τυχερή που έφερα στον κόσμο ένα παιδί και άλλες δεν έχουν με μια ειρωνία.Λες και εγώ φταίω.Μακάρι όλες οι γυναίκες να μπορούσαν να έχουν παιδιά.Και ότι πρέπει να μπώ χειρουργέιο το Νοέμβρη αν δεν μικρύνει κάτω από 5 εκ. για να το βγάλω.

Εγω δεν ξέρω τι να κάνω δεν φτάνει ο πόνος που έχω, τώρα έχω άγχος και για το χειρουργείο.

 

Συγνώμη για το τεράστιο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ ρε συ ραφαέλα....τι να πει κανείς τέτοια ώρα .

σίγουρα όλοι θα σου λένε να χαίρεσε το κοριτσάκι σου και προσπάθησε να το ξεπεράσεις.το ξέρω,ή μάλλον φαντάζομαι οτι είναι πάαααααρα πολυ δύσκολο, αλλα έτσι πρεπει να γίνει.μπαίνοντας και σε άλλες συζητήσεις θα δείς οτι υπάρχουν και πολύ χειρότερα,φαντάσου κοπέλες που το παιρνάνε αυτό στο πρώτο τους παιδάκι και η ψυχόλογία τους είναι πολύ χειρότερα αλλα πρέπει να το ξεπεράσουν.

όσο για το χειρουργείο μην το βλέπεις αρνητικά σκέψου οτι είναι το καλύτερο για το παιδάκι που θα έρθει.

ελπίζω να σε βοηθήσουμε να ξεπεράσεις την απώλειά σου και σε λίγο καιρό να μας λές τα ευχάριστα.

καλώς όρισες και να χαίρεσαι το θαυματάκι σου

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

...σου ευχομαι να σου πανε ολα ευνοικα και να μην αγχωνεσαι καθολου για την προκειμενη επεμβαση...

ηθελα να ρωτησω γιατι ειλικρινα δεν θυμαμαι...απο τα δικα μου παιδια,

η δισχιδης ραχη δεν φαινεται και απο την αυχενικη διαφανεια?

ουτε αυτη την εξεταση δεν σου προτεινε να κανεις?

αν δεν ειχε υπερηχο θα επρεπε τουλαχιστον να σου πει να την κανεις καπου αλλου.

για παραδειγμα εδω που μενω εγω δεν κανουν τη β επιπεδου, και στις 2 μου εγκυμοσυνες ο γιατρος μου, μου ειπε να την κανω αθηνα η πατρα...

''...for those about to rock we salute you...''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ.

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα απο δω και περα,γλυκεια μου προσπαθησε να απαλυνεις τον πονο σου.πρεπει να το κανεις μονο και μονο ΓΙΑ ΣΕΝΑ.

Οσο για το φολλικο οξυ,δεν εχω καταλαβει ακριβως την εννοια του,οταν ειπα στο γυναικολογο μου να το παιρνω και γω μου ειπε δεν χρειαζεται.

Οταν ρωτησα τον ενδοκρινολογο μου,μου απαντησε οτι επρεπε να το παιρνω απ΄την αρχη που ξεκινησαμε για μωρακι.

φυσικα και το πηρα αλλα ακριβως που βοηθαει δεν εχω καταλαβει.

Ειμαι Ερωτευμενη με την κορη μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι κουράγιο και υπομονή. Εύχομαι γρήγορα να ξεπεράσεις το πρόβλημά σου και να αποκτήσεις όσα παιδάκια ακόμη επιθυμείς.

Κυρίως όμως, σου εύχομαι να βρεις άμεσα έναν καλό επιστήμονα και άνθρωπο πάνω απ' όλα, που να σε σέβεται και να σε υποστηρίζει σε όλες σου τις αποφάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι καμια μανουλα να μην περνα τετοιες καταστασεις. Σκεψου το μωρακι που ηδη εχεις, και να δεις που συντομα θα αποκτησεις και το δευτερο που τοσο λαχταρατε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχω ενα μωρο 16 μηνών.Γεννήθηκε με καισαρικη λόγω ινομυωματος 9*9 εκατοστα.

Ξαναμένω έγκυος μετά από 10 μήνες.Το θέλαμε σαν τρελοί.

Το ινομύωμα ήταν πριν μείνω 5*6. Σε αυτή την εγκυμοσύνη πήγε 6*7.

Έκανα αυχενική και ήταν καλά. Ο γιατρός δεν είχε υπέρηχο στο ιατρείο του.Κάθε μήνα πήγαινα άκουγε το μωρό με το doobler και μου έλεγε όλα καλά.Τον Μάιο πήγα μέσα σε μια βδομάδα 2 φορές του έλεγα δεν είμαι καλά και αυτός "όλα καλά"...

2 μέρες πριν την β' επιπέδου είδα όνειρο ότι ήταν κορίτσι και είχε πρόβλημα...ο άντρας μου μου έλεγε μην αγχώνομαι να μην ανησυχώ.Πήγα με μια χαρά στο μαιυτήριο για να δω την κορουλα μου και είδαμε ότι είχε δισχιδή ράχη και λόγω αυτού, πρόβλημα στο κεφάλι.

έκανα διακοπή κύησης 22εβδομάδων. πέρασαν 42 ημέρες.Όλο αυτό σκέφτομαι. Δεν ξέρω τι να πώ...συνέχεια κλαίω.

Δεν μου φτάνει ο πόνος μου και πήγα σε άλλη γιατρό χτες (δεν πήγα στον γιατρό μου γιατί πιστεύω ότι έφταιγε, όχι για το αποτέλεσμα αλλά αν έκανα υπέρηχο στις 16 εβδομάδες θα φαινόταν)

και τι μου είπε!!!

Διάβασα στο ότι κανονικά πρέπει να πέρνεις φολικό οξύ στην εγκυμοσύνη.Εγώ δεν έπερνα. Την ρώτησα και μου είπε να κάνω ότι θέλω.

 

Δεν μένεις έγκυος αν έχεις ινομύωμα να μην σκέφτομαι να κάνω άλλο και ότι ήμουν τυχερή που έφερα στον κόσμο ένα παιδί και άλλες δεν έχουν με μια ειρωνία.Λες και εγώ φταίω.Μακάρι όλες οι γυναίκες να μπορούσαν να έχουν παιδιά.Και ότι πρέπει να μπώ χειρουργέιο το Νοέμβρη αν δεν μικρύνει κάτω από 5 εκ. για να το βγάλω.

Εγω δεν ξέρω τι να κάνω δεν φτάνει ο πόνος που έχω, τώρα έχω άγχος και για το χειρουργείο.

 

Συγνώμη για το τεράστιο μήνυμα.

Ραφαελ καλωσορισες στην παρεα μας,αν κανεις μια "βολτα" στο forym θα καταλαβεις πως ολες μας οι κοπελες(η καθε μια με τον τροπο της)παλευει για να αποκτησει το πολυποθητο...αναμφισβητητα δεν περασες και λιγα αλλα απο την δοκιμασια αυτη θα βγεις πιο δυνατη...εχε πιστη και ολα θα πανε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα ινομυωματα παιζει ρολο το που ειναι και οι διαστασεις και δεν τα ξερω.

Αυτο που ξερω ειναι οτι γνωστη μου ειχε ινομυωμα , εμεινε εγκυος και αφαιρεσε το ινομυωμα την ωρα του τοκετου. Αλλα σε αυτα ειναι περιπτωσεις και περιπτωσεις.

 

Προσωπικα θα εβρισκα απο γνωστους φιλους κλπ εναν γιατρο που να τον εμπιστευομαι και θα εκανα αυτο που θα μου προτεινε. Το χειρουργειο (η κακη μου προιστορια ) ειναι το πιο συμφερον και αν πεσεις σε ...... αχαχουχα.

 

Το θεμα ειναι... εμπιστευεσαι αυτο τον γιατρο? Αν οχι κοπανα την και βρες εναν που να ξερεις οτι αυτο που θα σου πει στο λεει γιατι ετσι ειναι και οχι για αλλους σκοπους

 

Η ειρωνια του και μονο θα μου εφτανε για να την κανω με ελαφρα. (καλα εχω γινει... :roll:)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

...σου ευχομαι να σου πανε ολα ευνοικα και να μην αγχωνεσαι καθολου για την προκειμενη επεμβαση...

ηθελα να ρωτησω γιατι ειλικρινα δεν θυμαμαι...απο τα δικα μου παιδια,

η δισχιδης ραχη δεν φαινεται και απο την αυχενικη διαφανεια?

ουτε αυτη την εξεταση δεν σου προτεινε να κανεις?

αν δεν ειχε υπερηχο θα επρεπε τουλαχιστον να σου πει να την κανεις καπου αλλου.

για παραδειγμα εδω που μενω εγω δεν κανουν τη β επιπεδου, και στις 2 μου εγκυμοσυνες ο γιατρος μου, μου ειπε να την κανω αθηνα η πατρα...

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απαντήσατε.

όχι δεν φαίνεται στη αυχενική επειδή είναι πολύ μικρό το μωρό και δεν μπορούν να δούν έναν έναν τον σπόνδυλο.Για την ακρίβεια όταν έκανα αυχενική μου είπαν ένα υγιέστατο μωράκι...και πέταγα από την χαρά μου.Φαίνεται από την 17 εβδομάδα και μετά.Στην αρχή έκανα συνέχεια υπέρηχους μέχρι την αυχενική μετά δεν μου έλεγε να κάνω..Είχα και τυφλή εμπιστοσύνη σε αυτόν το γιατρό...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ.

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα απο δω και περα,γλυκεια μου προσπαθησε να απαλυνεις τον πονο σου.πρεπει να το κανεις μονο και μονο ΓΙΑ ΣΕΝΑ.

Οσο για το φολλικο οξυ,δεν εχω καταλαβει ακριβως την εννοια του,οταν ειπα στο γυναικολογο μου να το παιρνω και γω μου ειπε δεν χρειαζεται.

Οταν ρωτησα τον ενδοκρινολογο μου,μου απαντησε οτι επρεπε να το παιρνω απ΄την αρχη που ξεκινησαμε για μωρακι.

φυσικα και το πηρα αλλα ακριβως που βοηθαει δεν εχω καταλαβει.

 

Σε ευχαριστώ.

Από αυτά που διαβάζω και εγώ κάθε βράδυ το φολικό οξύ πρέπει να το πέρνεις 3 μήνες πρίν τις προσπάθειες και να το συνεχίζεις τουλάχιστον μέχρι και την 12 εβδομάδα κυήσεως.Το θέμα είναι ότι δεν το θεωρούν απαραίτητο γιατί είναι από μελέτες και μόνο τα στατιστικά στοιχεία που έχουνν και όχι από εδώ την Ελλάδα.Βοηθάει στο να κλείσουν τα κόκαλα της σπονδυλικής στήλης αυτό που στο κοριτσάκι μου δεν έγινε...δηλαδή κάτω στην μεσούλα της έμεινε ανοικτή...οπότε θα ήταν παράλυτη από την μεση και κάτω και λόγω του προβλήματος αυτού έκανε υδροκέφαλο και παραμόρφωσε το κεφάλι...οπότε θα είχε και διανοητικά προβλήματα...Βέβαια ο γιατρός μου μου είπε ότι θα πέθαινε στην κοιλιά μου σε 2 μήνες και δεν θα το γεννούσα το πιθανότερο και η δεύτερη γιατρός ότι μόλις γεννούσα θα πέθαινε.

Link to comment
Share on other sites

Στα ινομυωματα παιζει ρολο το που ειναι και οι διαστασεις και δεν τα ξερω.

Αυτο που ξερω ειναι οτι γνωστη μου ειχε ινομυωμα , εμεινε εγκυος και αφαιρεσε το ινομυωμα την ωρα του τοκετου. Αλλα σε αυτα ειναι περιπτωσεις και περιπτωσεις.

 

Προσωπικα θα εβρισκα απο γνωστους φιλους κλπ εναν γιατρο που να τον εμπιστευομαι και θα εκανα αυτο που θα μου προτεινε. Το χειρουργειο (η κακη μου προιστορια ) ειναι το πιο συμφερον και αν πεσεις σε ...... αχαχουχα.

 

Το θεμα ειναι... εμπιστευεσαι αυτο τον γιατρο? Αν οχι κοπανα την και βρες εναν που να ξερεις οτι αυτο που θα σου πει στο λεει γιατι ετσι ειναι και οχι για αλλους σκοπους

 

Η ειρωνια του και μονο θα μου εφτανε για να την κανω με ελαφρα. (καλα εχω γινει... :roll:)

 

Το γιατρό που είχα με παρακολουθούσε 8 χρόνια...του είχα τυφλή εμπιστοσύνη.μόνο με αυτό που έγινε άρχισα να έχω τις επιφυλάξεις μου γιατι μπορούσαμε να το είχαμε δει απο τις 17 εβδομάδες...θα μου πεις τώρα ούτως η άλλος καισαρική θα έκανα, δεν έχει σημασία όμως η μπέμπα μου με κλώτσαγε και εγώ τις μίλαγα...ξέρεις πόσο άσχημα νιώθω γιαυτό...Νανουρίζω τον γιό μου και το κοριτσάκι μου δεν θα ακούει την φωνούλα της μαμάς του.

Σε αυτή που πήγα χτές ήταν χάλια και μου την συστήσανε.Φοβάμαι για την επέμβαση σο ινομύωμα γιατί όταν έκανα την διακοπή κύησης ήταν μια κοπέλα που τις κάναν επέμβαση για να τις βγάλουν το ινομύωμα με αποτέλεσμα να μην τις το βγάλουν γιατί θα πάθαινε αιμοραγία η μήτρα και θα έπρεπε να της την αφαιρέσου....τι να πώ...όλα εμείς οι γυναίκες τα τραβάμε.

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι για την επέμβαση σο ινομύωμα γιατί όταν έκανα την διακοπή κύησης ήταν μια κοπέλα που τις κάναν επέμβαση για να τις βγάλουν το ινομύωμα με αποτέλεσμα να μην τις το βγάλουν γιατί θα πάθαινε αιμοραγία η μήτρα και θα έπρεπε να της την αφαιρέσουν............

 

Μη φοβάσαι την επέμβαση. Έχω κάνει κι εγώ και μάλιστα με επισκληρείδιο νάρκωση και αφαίρεσα περίπου 25-30 ινομυώματα. Φόβος για αιμορραγία υπάρχει μόνο αν σου τα αφαιρέσουν μετά από τοκετό με καισαρική. Και πάλι δεν έχω ακούσει κανένα τέτοιο περιστατικό, το γνωρίζω μόνο ως πληροφορία. Ψάξε έναν καλό γιατρό.

Να χαίρεσαι τον γιόκα σου και με το καλό μια όμορφη μπουμπού:)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από μένα.

Λυπάμαι για ότι συνέβη και εύχομαι σύντομα να αποκτ'ησεις αδερφάκι για το γιο σου.

Εμένα η αδερφή μου είχε μεγάλο ινομύωμα και της σύστησαν να το βγάλει.

Ταυτόχρονα ανακάλυψε ότι ήταν έγκυος οπότε πήρε το ρίσκο και συνέχισε την εγκυμοσύνη.

Είχε αρκετά προβλήματα μιας και το ινομύωμα συνέχιζε να μεγαλώνει "καταλαμβάνοντας" χώρο το μωρού.

Τελικά γέννησε πρόωρα (34 εβδ.) αλλά ευτυχώς το μωρό ήταν υγιέστατο.

Η αφαίρεση του ινομυώματος έγινε ένα χρόνο μετά τον τοκετό γιατί ο γιατρός της της είπε ότι είναι πολύ επικίνδυνο να το αφαιρέσει την ώρα της γέννας.

Μου κάνει εντύπωση που μετά τον πρώτο σου τοκετό δεν σου είπαν να το αφαιρέσεις πριν προχωρήσεις σε νέα εγκυμοσύνη.

Εύχομαι τα καλύτερα από δω και στο εξής

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εχουν περάασει ακριβώς 2 μηνες από εκεινη την ημέρα...τωρα περιμένω την ιστολογική. Ξέρω ότι δεν θα δείξει κ κάτι μιας που είδη το απόκλεισαν αρκετοι γιατροί τη χρωμοσωμιακή ανωμαλία.Γιατι να περνάμε τοσα?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απλά προσπαθώ να μείνω έγκυος, πού πρώτα ο Θέος κάποια στιγμή ελπίζω να γίνει... και κάθομαι και στενοχωριέμαι που δεν έγινε ακόμη...

Τι να πω?

Καλό κουράγιο ραφαελ , καλή επιτυχία με την ιστολογική , και καλή συνέχεια στις προσπάθειες σας ...

Και ασφαλώς να χαίρεσαι το παιδάκι που ήδη έχεις :)

 

Επίσης... είναι πολύ σημαντικό ο γιατρός σου να σου εμπνέει εμπιστοσύνη , ψάξε τον κατάλληλο γυναικολόγο, που ασφαλώς να έχει και τον κατάλληλο εξοπλισμό...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Περιμένω την ιστολογική το πιθανότερο είναι να έχει βγεί...ο γιατρός προγεννετικής διάγνωσης μου είπε εί ναι άχρηστη δεν έχει νόημα, δεν είναι χρωμοσωμιακή ανωμαλία για να δείξει κάτι, το μόνο που θα δείξει είναι τι είχε το μωρό μου. Δε μου μίλησε κανείς για το εξωτερικό όπου γίνοντε εγχειρήσεις όσο είναι έμβρυο. Γιατί τόσα παιδάκια γεννηθήκαν στο εξωτερικό χωρίς κανένα πρόβλημα. Δειτε στο διαδύκτιο αναζητωντας ''το χερι της ελπίδας'' ίδια περίπτωση με την δική μου.Δεν σκέφτηκα καθόλου την περιπτωση του εξωτερικού. Γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι την αφαίρεση ινομυώματος. ΑΦαίρεσα δεκάδες με επισκληρήδιο και καισαρική. Όχι ότι δεν έχει ταλαιπωρία. Έχει, αλλά είναι ανεκτή κατάσταση. Λυπάμαι για το μωράκι σου, είναι δύσκολες αυτές οι καταστάσεις...:(

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

δεν φοβάμε καθόλου πια για το ινομύωμα.βασικά 2 γιατροι μου είπαν εκει που είναι δεν το πειράζω, δεν ενοχλεί τίποτα απλά στην εγκυμοσύνη μεγαλώνει λίγο. φαντάσου στην δευτερη δεν μεγαλωσε πολύ. Τι να πώ από τους 4 γιατρούς οι 3 (μαζί με αυτόν που με παρακολουθούσε τότε) μου λένε να μην το πειράξω μονο η άλλη μου τα έκανε χάλια.

Link to comment
Share on other sites

uparxoun polloi kompogianites glukia mou!!!!lupamai gia to mwraki sou...min to vazeis katw omws!!!sunexise!!!xarise sto paidaki sou to aderfaki pou 8eleis na tou xariseis!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ραφαέλ μου, όπως έμεινες έγκυος την δεύτερη φορά θα μείνεις και την τρίτη. Αν κατάλαβα καλά το ινομύωμα προϋπήρχε της εγκυμοσύνης σου. Το φολικό οξύ είναι σημαντικό, ειναι τραγικό που δεν σε είχε ενημερώσει ο γιατρός σου να το παίρνεις προληπτικά. Ό,τι έγινε, έγινε και δεν γυρίζει πίσω. Βάλε όλη σου την ενέργεια στο υπάρχον παιδάκι σου και σε αυτό που θα έρθει, πλάσε το στην φαντασία σου όπως το θες, δώστου κι όνομα και στο δρόμο είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ραφαελα μου να εχεις οσο μπορεις κουραγιο και να περνεις δυναμη απο το παιδακι σου να συνεχισεις τις προσπαθειες σου!!!!

Χρειαζεται να φανεις πραγματικα δυνατη και να σκεφτεσαι μοναχα θετικα!!!

Ολα θα πανε καλα!!!

Εχεις ολη την θετικη μου ενεργεια επανω σου !!!!!!!

Είσαι όλη μου η ΖΩΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

ραφαελακι μου οτι και να σου πουμε εμεισ το ξερω οτι ειναι λιγο και οτι μονο εσυ και κοπελεσ που το εχουν περασει αυτο μπορουν να καταλαβουν το πονο αυτο που περνασ....ευχομαι οτι καλυτερο να χαιρεσαι προσ το παρων το μωρακι σου και ολα θα ερθουν οπωσ τα θελει ο θεοσ....αν θελεισ και εισαι αθηνα μπορω να σου συστησω το γιατρο μου που το ξερω οτι ειναι πολυ καλοσ και ειχε ασχολειθει με ινομυωμα τησ μητερασ μου...αν θελεισ μπορω να σου στειλω π.μ.

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...