Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

:D Να προσπαθήσεις φιλενάδα!!!! κι εγω το ίδιο πρόβλημα έχω και ξεκίνησα την διαδικασία εδω και λίγο καιρο. είμαι ευχαριστημένη απο τον γιατρό μου στο medimall αν και ακόμα είμαι στην αρχή της διαδικασίας.. ελπίζω όλα να σου πάνε καλά!!και αυτό προσεύχομαι και για μένα καθε μέρα.. και σύντομα να έχεις το παιδάκι σου.... δικό σου θα είναι!!! εσύ θα το έχεις μέσα σου εννιά μήνες!! και μόλις πάρεις το παιδάκι σου στα χέρια σου θα την έχεις ήδη ξεχάσει όλη την διαδικασία!!!

 

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας. Τι πιστεύετε για τα δανεικά ωάρια; Έχω πρόβλημα ποιότητας ωαρίων και ο γιατρός μετά την πρώτη εξωσωματική μου το πρότεινε κατευθείαν για να έχουμε επιτυχία. Εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα. εγω έχω πρόβλημα με τα ωάρια μου και ο γυναικολόγος μετά απο διάφορα κατέληξε οτι απο μόνη μου δεν υπάρχει περίπτωση να συλλάβω. θα κάνω κι εγω εξωσωματική με δανεικά ωάρια. επειδή σκεφτομαι κι εγω το τι λέει η εκκλησία για αυτά τα θέματα θα σου πώ την αποψη μου. Η εκκλησία είναι υπέρ της δημιουργίας οικογένειας και ιδιαίτερα αν ένα ζευγάρι είναι συνειδητοποιημένο και το θέλει πολύ και υπάρχει αγάπη και θα φέρει στην ζωή έναν σωστό χαρακτήρα. Ο θεός σίγουρα θα σε βοηθήσει να κάνεις παιδάκι και να του δώσεις την αγάπη σου!ο θεός είναι υπέρ του να δίνεις αγάπη.. αν υπάρχει κάποιο ιατρικό πρόβλημα το οποίο δεν το προκάλεσες εσύ απο λαθος επιλογές(πχ εκτρώσεις) σίγουρα δεν πιστεύω οτι είναι κακό να καταφύγεις στην επιστήμη.Εγω όταν το συζήτησα με τον πνευματικό μου μου είπε οτι τα παιδιά είναι ευλογία θεού και αυτός ξέρει πότε τα δίνει, μου είπε να μήν αγχώνομαι να κάνω οτι χρειάζεται απο μέρους μου (θεραπεία κτλ)και να προσεύχομαι!!Ο θεός μετά απο μέρους του θα κάνει αυτό που είναι καλύτερο για σένα!! μετά σκέψου και το άλλο.. το να δωρίσεις κάτι απο το σώμα σου( αίμα , μυελό κτλ) για να βοηθήσεις κάποιον που τα έχει ανάγκη είναι σωστό. ετσι είναι και τα ωάρια! είναι σαν να χρειάζεσαι κάτι για κάλο σκοπό( δημιουργία μιας νέας ζωής, αγάπη) και μια άλλη γυναικα να σου το δίνει. ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι και να σου έδωσα κουράγιο!!!! καλή τύχη όποια επιλογή και να κάνεις!!!!!!!!!!!!!!!

 

EIMAI 30 XRONWN KAI MOU EIPAN GIA EMMHNOPAUSH......

H FSH EINAI STA YPSH..........KAI DEN KATEBAINEI ME TIPOTA OMWS....

WRAIA, KAI PES OTI TO EXW PAREI APOFASH ETSI?????

SYMFWNW ME OLA OSA EXW DIABASEI PARAPANW ALLA MOU EINAI POLY DYSKOLO NA BALW TON EAUTO MOU SE AUTH TH DIADIKASIA.....DHLADH, KATI ME STAMATAEI KAI PALI KANW PISO.....

PISTEUW OTI H PANAGIA 8A ME BOH8HSEI KAI 8A KANW PAIDAKI ME DIKO MOU WARIO KAI OTI MONO AUTH XEREI POTE 8A EINAI AUTH H WRA.....

THN GNWMH THS EKKLHSIAS GIA TA DANEIKA WARIA - SPERMA THN XEREI KAMIA????

SYZHTHSA TO 8EMA MOU (LIGA PRAGMATA PROS TO PARON)ME TON PNEUMATIKO MOU KAI DEN POLY SYMFWNHSE ME OLO AUTO.....ALLA AFOU EGW EIMAI ARNHTIKH DEN H8ELA NA TO SYNEXISW.........

!!!!!
Link to comment
Share on other sites

!!!!!

 

KALHMERA LYDIA P

 

SYMFWNW ME THN LOGIKH OTI EINAI MIA PRAXH AGAPHS TO NA DWRISEIS WARIO SE KAPOIA POY DEN MPOREI NA EXEI DIKO THS....ALLA MOY EIXE PEI O PNEUMATIKOS MOU OTI TO WARIO ME TO SPERMA TOU ANTRA MOU DEN 8A EXOUN SAN APOTELESMA ENA PAIDAKI ME TO DESIMO AGAPHS....DEN 8A EINAI APOTELESMA THS AGAPHS MAS DHLADH.....SOU LEW OMWS OTI DEN TO SYNEXISA GIATI 8ELW NA TO PALEPSW.....MPOREI NA KANW KAI LA8OS KAI ARGOTERA NA EINAI ARGA NA TO APOFASHSW ALLA.....

EUXOMAI OLA NA PANE KALA KAI H PANAGIA NA AKOUSEI TIS PROSEUXES OLWN MAS!!!!!!!!!!!!

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

KALHMERA LYDIA P

 

SYMFWNW ME THN LOGIKH OTI EINAI MIA PRAXH AGAPHS TO NA DWRISEIS WARIO SE KAPOIA POY DEN MPOREI NA EXEI DIKO THS....ALLA MOY EIXE PEI O PNEUMATIKOS MOU OTI TO WARIO ME TO SPERMA TOU ANTRA MOU DEN 8A EXOUN SAN APOTELESMA ENA PAIDAKI ME TO DESIMO AGAPHS....DEN 8A EINAI APOTELESMA THS AGAPHS MAS DHLADH.....SOU LEW OMWS OTI DEN TO SYNEXISA GIATI 8ELW NA TO PALEPSW.....MPOREI NA KANW KAI LA8OS KAI ARGOTERA NA EINAI ARGA NA TO APOFASHSW ALLA.....

EUXOMAI OLA NA PANE KALA KAI H PANAGIA NA AKOUSEI TIS PROSEUXES OLWN MAS!!!!!!!!!!!!

 

Θα ελεγα τιποτα παρα πολυ χοντρο για τον παπα αλλα εχε χαρει που θα με μπαναρουνε παλι

Link to comment
Share on other sites

θα το πω εγώ! Μαμακίες! Φαφαριές και άλλα πολλά ωραία που δεν είναι της παρούσης!

 

Να πεις του πνευματικού σου ότι το σπέρμα και το ωάριο είναι η πρώτη ύλη ΜΟΝΟ! Το παιδί αυτό δεν θα διαφέρει σε τίποτα από τα υπόλοιπα παιδιά που γεννήθηκαν με την "φυσιολογική" διαδικασία γιατί πολύ απλά με αγάπη θα το φιλοξενήσεις στο σώμα σου, με αγάπη θα το αγκαλιάσεις και θα το θηλάσεις, με αγάπη θα το μεγαλώσεις! Κι επειδή θα είναι πολυ συνειδητή επιλογή η αγάπη σου αυτή θα είναι και μεγαλύτερη από άλλες! Δηλαδή κατά τον πνευματικό σου τα υιοθετημένα παιδάκια τι θα έπρεπε να τα κάνουμε; Άντε μη #έσω πρωινιάτικα... συγχίστηκα!

 

Καλή επιτυχία σε όλες σας... σύντομα με τους καρπούς της αγάπης σας στην αγκαλιά σας :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

όσοι τα λεν αυτά είναι οι ανεγκέφαλοι όχι πνευματικοί! Σαφώς καλύτερη είναι μαι φυσιολογική σύλληψη αλλά σε περίπτωση που δεν γίνεται όλοι οι άλλοι τρόποι είναι σεβαστοί ώστε να γίνει μια μητέρα μανούλα.

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτοί οι παπαδες αχ....

ας μην αρχίσω τα γαλλικά πρωινιάτικα !

(καλή φαση να μιλάμε απο θέση ισχύος ε mr παπαρούμπα ; ... )

ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ ΜΑΣΤΟΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ....; καλα όταν θα γεννηθεί να μην το κοινωνήσει ...

 

η επιστήμη έχει δώσει πολλά "όπλα" εκμεταλλευτείτε τα

κορίτσια !

Link to comment
Share on other sites

θα το πω εγώ! Μαμακίες! Φαφαριές και άλλα πολλά ωραία που δεν είναι της παρούσης!

 

Να πεις του πνευματικού σου ότι το σπέρμα και το ωάριο είναι η πρώτη ύλη ΜΟΝΟ! Το παιδί αυτό δεν θα διαφέρει σε τίποτα από τα υπόλοιπα παιδιά που γεννήθηκαν με την "φυσιολογική" διαδικασία γιατί πολύ απλά με αγάπη θα το φιλοξενήσεις στο σώμα σου, με αγάπη θα το αγκαλιάσεις και θα το θηλάσεις, με αγάπη θα το μεγαλώσεις! Κι επειδή θα είναι πολυ συνειδητή επιλογή η αγάπη σου αυτή θα είναι και μεγαλύτερη από άλλες! Δηλαδή κατά τον πνευματικό σου τα υιοθετημένα παιδάκια τι θα έπρεπε να τα κάνουμε; Άντε μη #έσω πρωινιάτικα... συγχίστηκα!

 

Καλή επιτυχία σε όλες σας... σύντομα με τους καρπούς της αγάπης σας στην αγκαλιά σας :D

 

Σ'ευχαριστώ χρυσοστομη!

Link to comment
Share on other sites

KORITSIA AUTO EINAI TO SITE STO OPOIO BRHKA AUTA POU MOU EIXE PEI O PNEUMATIKOS.

http://www.kosmogonia.gr/index.php/el/information/143-2010-06-03-10-32-19.html

 

EIMAI OMWS KAI THS APOPSHS NA AKOUME, NA ZYGHZOUME KAI NA APOFASIZOUME.

DHLADH, AKOUSA AUTO POU MOU EIPE, TO SYZHTAW, KAI OTAN ER8EI H WRA 8A TO XANASYZHTHSW KAI MAZI TOU, KAI 8A APOFASISW TI 8A KANW. META APO OLA AUTA POU EZHSA KAI EMA8A ENA XRONO TWRA, DEN MPORW NA KATHGORISW TON PNEUMATIKO GIA TIS APOPSEIS THS EKKLHSIAS.

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

KORITSIA AUTO EINAI TO SITE STO OPOIO BRHKA AUTA POU MOU EIXE PEI O PNEUMATIKOS.

http://www.kosmogonia.gr/index.php/el/information/143-2010-06-03-10-32-19.html

 

EIMAI OMWS KAI THS APOPSHS NA AKOUME, NA ZYGHZOUME KAI NA APOFASIZOUME.

DHLADH, AKOUSA AUTO POU MOU EIPE, TO SYZHTAW, KAI OTAN ER8EI H WRA 8A TO XANASYZHTHSW KAI MAZI TOU, KAI 8A APOFASISW TI 8A KANW. META APO OLA AUTA POU EZHSA KAI EMA8A ENA XRONO TWRA, DEN MPORW NA KATHGORISW TON PNEUMATIKO GIA TIS APOPSEIS THS EKKLHSIAS.

 

Αγαπη μου αυτα τα συζητας με τον αντρα σου και οχι με εναν στενομυαλο παπα. Το ξερω οτι μπορει να σε συγχιζω με αυτο που λεω αλλα και εγω συγχίστηκα όταν σου είπε οτι τα παιδιά αυτά δεν ΄΄απο αγαπη΄΄. Δηλαδη ολη η διαδικασια αυτη που κανει το ζευγαρι για να αποκτησει ενα παιδακι απο τι αισθηματα τα κανει ? μηπως ειναι και πραξεις του διαβολου ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αντιγραφω απο τον ΄σνδεσμο που παρέδωσες

Τα 5 «ΟΧΙ» του Χριστόδουλου για την ΕΓ

 

Ο Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος σε μια ομιλία του ζητά την απόσυρση του νομοσχεδίου για την ΕΓ γιατί : 1. δεν είναι δυνατόν να αποδεχτεί η Εκκλησία να γεννιούνται παιδιά που δεν ξέρουν ποια είναι η μητέρα τους ή ο πατέρας τους

2. δεν θα δεχθεί η Εκκλησία να μπορούν να παντρευτούν αδέρφια χωρίς να το γνωρίζουν

3. δε θα δεχθεί η Εκκλησία να γεννιούνται παιδιά από ομοφυλόφιλους δήθεν γονείς, κάτι που σε κανένα κράτος της Ευρώπης δεν έχει επιτραπεί (ψέματα )

4. δε θα δεχθεί η Εκκλησία να μετατραπεί το έμβρυο σε «γεννητικό υλικό» και να επιτρέπονται πάνω του κάθε είδους πειραματισμοί

5. δε θα δεχθεί η Εκκλησία να γεννιέται παιδί από κατεψυγμένο σπέρμα του πεθαμένου πατέρα. Στη περίπτωση αυτή λογαριάζεται μόνο ο εγωιστικός συναισθηματισμός των γονέων και όχι το έμβρυο, το οποίο όταν γεννηθεί θα μεγαλώσει ορφανό.

 

 

δεν μπορώ ΚΑΝ να μπώ στην διαδικασία να σχολιάσω

 

 

 

Η εκκλησία ας έχει αποψη , μπορέι όμως να με αφήνει παγερα αδιάφορη κι εμενα !....

στην ζωή πρέπει ΟΛΟΙ να παρουμε αποφάσεις και να διαλέξουμε μονοπάτια ...δεν γίνεται να περπαταμε με το ένα πόδι στην δυση και το αλλο στην ανατολή ....θα χτυπήσουμε!

Link to comment
Share on other sites

ΤΖΟΥΤΖΟΥΚΑ,

 

Όταν προσπαθούσα να μείνω έγκυος (με fsh 22!) και δεν τα κατάφερνα, μία φίλη πολύ θρησκευόμενη μου είπε ότι αφού δεν είχα βάλει στεφάνι με τον καλό μου, αυτός ήταν ο λόγος που δε μ' ευλογούσε ο Θεός να αποκτήσω παιδί.

Ωστόσο, εγώ έκανα παιδί κι εκείνη όμως παλεύει ακόμα και δε μπορεί, παρόλο που είναι στεφανωμένη...

 

Παρόλ' αυτά θα σου έλεγε κι εγώ ότι είσαι πολύ νέα ακόμα για να ψάχνεις με ξένα ωάρια. Ίσως κι εσύ όπως κι εγώ να αποκτήσεις παιδάκι όταν η fsh σου "αποφασίσει" να πέσει, πράγμα που γίνεται συχνά μέχρι να έρθει η εμμηνόπαυση.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπη μου αυτα τα συζητας με τον αντρα σου και οχι με εναν στενομυαλο παπα. Το ξερω οτι μπορει να σε συγχιζω με αυτο που λεω αλλα και εγω συγχίστηκα όταν σου είπε οτι τα παιδιά αυτά δεν ΄΄απο αγαπη΄΄. Δηλαδη ολη η διαδικασια αυτη που κανει το ζευγαρι για να αποκτησει ενα παιδακι απο τι αισθηματα τα κανει ? μηπως ειναι και πραξεις του διαβολου ?

 

FYSIKA KAI TO SYZHTAW ME TON ANTRA MOU KAI STO TELOS MAZI 8A THN PAROUME THN APOFASH - KAI OXI ME TON PNEUMATIKO MOU- ALLA ME ENDIAFEREI KAI H GNWMH THS EKKLHSIAS.

 

DEN ME SYGXIZEIS KA8OLOU KAI DEN 8ELW NA SYGXISW KAI EGW KANENAN GIATI AUTO POU EXW KATALABEI EINAI OTI:

AN EINAI 8ELHMA 8EOU NA MHN KANW PAIDI, KAI ME DANEIKO NA PROSPA8HSW DEN 8A KANW. OPOTE, SYMFWNW STO OTI AN EINAI AUTH H APOFASH MAS, 8A BOH8HSEI KAI H PANAGIA KAI 8A PANE OLA KALA.

KAI EGW KAI O ANTRAS MOU PISTEUOUME OTI OLA 8A PANE KALA KAI DEN 8A XREIASTEI NA MPOUME KAN STHN DIADIKASIA NA SKEFTOUME GIA DANEIKO...AN KAI TO EXW STO PISO MEROS TOU MYALOU...

 

AISIODOXIA KAI PISTH XREIAZETE KAI OLA 8A GINOUN:-D:-D:-D:-D:-D

Θέλουμε πολύ να έρθεις..............

Link to comment
Share on other sites

FYSIKA KAI TO SYZHTAW ME TON ANTRA MOU KAI STO TELOS MAZI 8A THN PAROUME THN APOFASH - KAI OXI ME TON PNEUMATIKO MOU- ALLA ME ENDIAFEREI KAI H GNWMH THS EKKLHSIAS.

 

DEN ME SYGXIZEIS KA8OLOU KAI DEN 8ELW NA SYGXISW KAI EGW KANENAN GIATI AUTO POU EXW KATALABEI EINAI OTI:

AN EINAI 8ELHMA 8EOU NA MHN KANW PAIDI, KAI ME DANEIKO NA PROSPA8HSW DEN 8A KANW. OPOTE, SYMFWNW STO OTI AN EINAI AUTH H APOFASH MAS, 8A BOH8HSEI KAI H PANAGIA KAI 8A PANE OLA KALA.

KAI EGW KAI O ANTRAS MOU PISTEUOUME OTI OLA 8A PANE KALA KAI DEN 8A XREIASTEI NA MPOUME KAN STHN DIADIKASIA NA SKEFTOUME GIA DANEIKO...AN KAI TO EXW STO PISO MEROS TOU MYALOU...

 

AISIODOXIA KAI PISTH XREIAZETE KAI OLA 8A GINOUN:-D:-D:-D:-D:-D

 

Σου εύχομαι μέσα απο την ψυχη μου να αποκτήσεις γρήγορα ένα γερό μωράκι αν παλι δυσκολευτείς ......... προσευχήσου στην Παναγία και ακολούθα τα επιτεύγμετα της επιστήμης. Η Παναγια ειναι μανα και αγαπαει ολα τα παιδακια του κοσμου με οποιο τροπο αποκτουνται (ενταξει δεν μιλαμε για κραυγαλεα και ανωμαλα πραγματα), πραγματα που κανει μια γυναικα για να αποκτησει ενα παιδακι οπως μια εξωσωματικη , η δανεισμο ωραρίων και άσε τον πνευματικό σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο μπραβο μπράβο!!!!!!!!!!!!!!! Σου εύχομαι να έχει μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Υποκλίνομαι σε ανθρώπους που δεν έχουν ταμπου και προκαταλήψεις αλλα έχουν αγάπη και ψυχή . Αυτά τα 2 σίγουρα θα τα πάρει το παιδάκι σου απο εσένα!

 

ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑΑΑΑΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ !!!!

ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ , Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ!!!!!! ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤ ΕΥΧΗΝ!!!!

ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΠΡΕΑΝΤΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΟΥ ΟΛΟΣ!!!!!!

ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ !!!! ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΥΠΟ ΤΗΝ ΣΚΕΠΗ ΤΩΝ ΠΤΕΡΥΓΩΝ ΤΗΣ!!!! ΟΣΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΡΕΣΒΕΥΕ ΥΠΕΡ ΥΜΩΝ!!!

 

ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΠΡΟΣΕΥΧΟΥΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΑΙΔΙΑ !! ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΑΜΑΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ,ΘΕΛΟΥΝ ΠΙΣΤΗ, ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΣΤΗΝ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ!!!! ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ!!!!

 

ΦΙΛΙΑ ΧΧΧΧΧ

ΓΙΩΡΓΟΣ

Ζωή μου..Ψυχή μου..Καρδιά μου..Πνοή μου...!!!Όλος μου ο κόσμος εισαι ...ΕΣΥ !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ,

 

Κορίτσια επειδη σας βλέπω λίγο down θέλω να σας δώσω κουράγιο και μη απελπίζεστε , ολα ειναι θέμα χρόνου , θα τα καταφερετε και εσεις , επιμονή παίδια παρα τις αποαγοητεύσεις σας απο αποτυχημένες προσπαθειες σας και εμεις ζήσαμε πολυ δύυκολες στιγμές .Μετά απο ολα οσα που περάσαμε , μετα απο βιοψια ορχεων , βρηκαμε οτι εχω αζωοσπερμια εκ γενετης , δεν βρηκαμε ουτε ενα σπερματοζωαριο, εκλαψα , πονεσα, απαγοητευτηκα ,εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου , ομως μονος μου βρηκα την δυναμη σηκωσα το κεφαλι ψηλα,αποδέχτηκα το προβλημα μου , το ξεπερασα και ξεκινησαμε να κανουμε τις προσπαθειες μας . καναμε 4 σπερματεγχυσεις με σπερμα δοτη , πετυχαμε στην 4η την οποια την καναμε διπλη , με επιμονή και μια τεραστιά υπομονή επιτέλους τα καταφέραμε με την πίστη μας στην Χαρη Της και την βοήθεια της Aγίας Είρηνης Χρυσοβαλάντου έγινε το θαύμα και σε μας!!!! Οσα λόγια ευχαριστίας και να εκφράσω ειναι λίγα μπροστά στην μεγάλη σου Χάρη που δίνεις απλόχερα σε όσους την ζητούν!

 

Σε όλους όσους προσπαθούν θέλω να σας βεβαιώσω οτι με πίστη , επικαλεστέιτε την Χαρη και την βοήθεια Της Αγιας ,θα είναι το στήριγμα σας σε ολά όσα περνάτε , πάντοτε απαντάει με ένα θαύμα!!!!!Ευχομαι ολόψυχα να πετύχετε ! Επιμονή και υπομονή παιδια! θα έρτει το μωρακι σας !

 

θα είμαι κοντά σας σε οτιδήποτε με χρειαστειτε παιδια !! αν μπορω να βοηθησω σε κατι ειμαι εδω !!!

 

Οσία του Θεού πρέσβευε υπερ ημών

 

Φιλικα , Γιώργος

Ζωή μου..Ψυχή μου..Καρδιά μου..Πνοή μου...!!!Όλος μου ο κόσμος εισαι ...ΕΣΥ !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ,

 

Κορίτσια επειδη σας βλέπω λίγο down θέλω να σας δώσω κουράγιο και μη απελπίζεστε , ολα ειναι θέμα χρόνου , θα τα καταφερετε και εσεις , επιμονή παίδια παρα τις αποαγοητεύσεις σας απο αποτυχημένες προσπαθειες σας και εμεις ζήσαμε πολυ δύυκολες στιγμές .Μετά απο ολα οσα που περάσαμε , μετα απο βιοψια ορχεων , βρηκαμε οτι εχω αζωοσπερμια εκ γενετης , δεν βρηκαμε ουτε ενα σπερματοζωαριο, εκλαψα , πονεσα, απαγοητευτηκα ,εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου , ομως μονος μου βρηκα την δυναμη σηκωσα το κεφαλι ψηλα,αποδέχτηκα το προβλημα μου , το ξεπερασα και ξεκινησαμε να κανουμε τις προσπαθειες μας . καναμε 4 σπερματεγχυσεις με σπερμα δοτη , πετυχαμε στην 4η την οποια την καναμε διπλη , με επιμονή και μια τεραστιά υπομονή επιτέλους τα καταφέραμε με την πίστη μας στην Χαρη Της και την βοήθεια της Aγίας Είρηνης Χρυσοβαλάντου έγινε το θαύμα και σε μας!!!! Οσα λόγια ευχαριστίας και να εκφράσω ειναι λίγα μπροστά στην μεγάλη σου Χάρη που δίνεις απλόχερα σε όσους την ζητούν!

 

Σε όλους όσους προσπαθούν θέλω να σας βεβαιώσω οτι με πίστη , επικαλεστέιτε την Χαρη και την βοήθεια Της Αγιας ,θα είναι το στήριγμα σας σε ολά όσα περνάτε , πάντοτε απαντάει με ένα θαύμα!!!!!Ευχομαι ολόψυχα να πετύχετε ! Επιμονή και υπομονή παιδια! θα έρτει το μωρακι σας !

 

θα είμαι κοντά σας σε οτιδήποτε με χρειαστειτε παιδια !! αν μπορω να βοηθησω σε κατι ειμαι εδω !!!

 

Οσία του Θεού πρέσβευε υπερ ημών

 

Φιλικα , Γιώργος

 

Αυτό το κείμενο μόνο σιωπή επιδέχεται ....... τα λόγια ειναι περιττά . Χωρίς να θέλω να χαλασω αυτο που βγαζει το κείμενο θέλω μονο για αλλη μια φορα να υποκλιθω ...........Ευχαριστουμε που υπαρχουν και τετοιοι ανθρωποι να δινουν παραδειγμα και αισιοδοξια στα ατεκνα ζευγαρια

Link to comment
Share on other sites

γιεα σας κοριτσια!ειχα ανοιξει αυτο το θεμα για τα δανεικα ωαρια παλιοτερα δεν ειχα απαντησεις κι ετσι δεν προσπαθησα περισσοτερο..

τωρα που ξαναμπηκα βλεπω οτι κι αλλα κοριτσια βρισκονται στη θεση που ημουν!τωρα ειμαι εγκυος στον 6ο μηνα και περιμενουμε διδυμακια!αποφασισαμε τελικα με δανεικα ωαρια γιατι οχι μονο ειχα κυστες που αναστατωναν τον κυκλο αλλα και κακης ποιοτητας ωαρια.το αποφασισαμε σχετικα γρηγορα γιατι εγω ειμαι 33 και ο συζυγος 37 και ο χρονος τρεχει μεγαλωνοντας τα προβληματα.συμφωνω απολυτα με τη κοπελα ΣΩΤΗΡΙΑ που ειπε οτι στην κοιλια μου μεγαλωνει, με το δικο μου αιμα κτλ.

κοριτσια οποια ειναι σε αυτη τη φαση να κατσει να σκεφτει ποσο οικονομικη και ψυχολογικη αντοχη εχει για πολλες εξωσωματικες με κακης ποιοτητας ωαρια, κακης ποιοτητας σπερμα και παει λεγοντας....

Link to comment
Share on other sites

γιεα σας κοριτσια!ειχα ανοιξει αυτο το θεμα για τα δανεικα ωαρια παλιοτερα δεν ειχα απαντησεις κι ετσι δεν προσπαθησα περισσοτερο..

τωρα που ξαναμπηκα βλεπω οτι κι αλλα κοριτσια βρισκονται στη θεση που ημουν!τωρα ειμαι εγκυος στον 6ο μηνα και περιμενουμε διδυμακια!αποφασισαμε τελικα με δανεικα ωαρια γιατι οχι μονο ειχα κυστες που αναστατωναν τον κυκλο αλλα και κακης ποιοτητας ωαρια.το αποφασισαμε σχετικα γρηγορα γιατι εγω ειμαι 33 και ο συζυγος 37 και ο χρονος τρεχει μεγαλωνοντας τα προβληματα.συμφωνω απολυτα με τη κοπελα ΣΩΤΗΡΙΑ που ειπε οτι στην κοιλια μου μεγαλωνει, με το δικο μου αιμα κτλ.

κοριτσια οποια ειναι σε αυτη τη φαση να κατσει να σκεφτει ποσο οικονομικη και ψυχολογικη αντοχη εχει για πολλες εξωσωματικες με κακης ποιοτητας ωαρια, κακης ποιοτητας σπερμα και παει λεγοντας....

 

Mα αγάπη μου το μωρό σου τρέφεται με το ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΙΜΑ, ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΟΞΥΓΟΝΟ στην δικια σου κοιλια μεγαλωνει με το δικο σου αιμα πανω του θα βγει . Ειναι μονο δικο σου το παιδι .

Link to comment
Share on other sites

Mα αγάπη μου το μωρό σου τρέφεται με το ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΙΜΑ, ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΟΞΥΓΟΝΟ στην δικια σου κοιλια μεγαλωνει με το δικο σου αιμα πανω του θα βγει . Ειναι μονο δικο σου το παιδι .

 

Επίσης ξέχασα να σου πω ΣΥΧΑΡΗΤΗΡΙΑ τι καλα διδυμάκια :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθηστε να δειτε τι θα ειναι πιο ανωδυνο απο αυτα που θα αποφασιστε γιατι μετα απο πολλες προσπαθειες μπαινουμε στη ρουτινα και υπαρχουν αλλες αντιδρασεις.εμεις απλως αποφασισαμε να μην μπουμε στη διαδικασια επαναληψεων και παρολο που ηταν ακριβη διαδικασια 'γλιτωσαμε' χρηματα στην πραγματικοτητα αλλα ποσο μαλλον γλιτωσαμε αγχος, στεναχωρια, απογοητευσεις.

στην περιπτωση μας νομιζω τελικα οτι ακολουθησα αυτο:

ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΤΟΤΕ ΚΑΝΕ ΤΟ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ!

ευχομαι καλη επιτυχια σε οτι κι αν αποφασιστε...

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑΑΑΑΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ !!!!

ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ , Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ!!!!

 

THALLASA KALA EKANES KORITSI MOU , SIGXARITIRIA GIA TIN APOFASI SAS MPRAVO KE SE SENA !!!!!!!!! ETSI OPOS TA LETE INE PEDIA !!! SIMFONO APOLITA!!!!!!

KAI I GINEKA MOU INE EGKIOS 11 WEEKS TORA ME SPERMA DOTI !!!!! INE TO PIO OMORFO PRAGMA STON KOSMO TO TELIOTERO DORO POU MOU XARISE O THEOS !!!!!

 

FILIA XXXXX

Ζωή μου..Ψυχή μου..Καρδιά μου..Πνοή μου...!!!Όλος μου ο κόσμος εισαι ...ΕΣΥ !!!

 

Link to comment
Share on other sites

γιεα σας κοριτσια!ειχα ανοιξει αυτο το θεμα για τα δανεικα ωαρια παλιοτερα δεν ειχα απαντησεις κι ετσι δεν προσπαθησα περισσοτερο..

τωρα που ξαναμπηκα βλεπω οτι κι αλλα κοριτσια βρισκονται στη θεση που ημουν!τωρα ειμαι εγκυος στον 6ο μηνα και περιμενουμε διδυμακια!αποφασισαμε τελικα με δανεικα ωαρια γιατι οχι μονο ειχα κυστες που αναστατωναν τον κυκλο αλλα και κακης ποιοτητας ωαρια.το αποφασισαμε σχετικα γρηγορα γιατι εγω ειμαι 33 και ο συζυγος 37 και ο χρονος τρεχει μεγαλωνοντας τα προβληματα.συμφωνω απολυτα με τη κοπελα ΣΩΤΗΡΙΑ που ειπε οτι στην κοιλια μου μεγαλωνει, με το δικο μου αιμα κτλ.

κοριτσια οποια ειναι σε αυτη τη φαση να κατσει να σκεφτει ποσο οικονομικη και ψυχολογικη αντοχη εχει για πολλες εξωσωματικες με κακης ποιοτητας ωαρια, κακης ποιοτητας σπερμα και παει λεγοντας....

 

 

Καλά έκανες και έγραψες. Εγώ ανακίνησα το θέμα σου και είδα οτι δεν σου είχε απαντήσει κανείς. Καλά έκανες επίσης και το αποφάσισες γιατί και εγώ έχω κάνει 2 εξ. χωρίς αποτέλεσμα με το ανάλογο κόστος βέβαια. Περιμένω ξανά νεά σου

 

Πολλά φιλιά και καλή λευτεριά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...