Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Ευχαριστω κοριτσια! Σαννα μου δεν ξερω αλλα μεχρι το μεσημερακι θα εχω μαθει αν ειναι θετικη η οχι η χοριακη. Κριστινα Αν μακαρι κι εμενα αυτο με τη θερμοκρασια του σωματος μου να σημαινει εγκυμοσυνη. Μου συμβαινει τις τελευταιες 4 μερες ειναι 37

πριν 6 μερες ηταν 36.8 η 9 κι τωρα ειναι συνεχεια 37 οτι ωρα και να το δω. Μακαρι τι να πω. Δεν καθομαι στο κρεβατι ειμαι μεταξυ κρεβατιου και καναπε. Σηκωνομαι και λιγο παω και στη κουζινα. ενταξει δεν μπορω να πω οτι δεν κινουμε καθολου αλλα οχι και πολυ. Σημερα το πρωι βγηκα κι ολας λιγο 10 λεπτα μονο αλλα κοριτσια γυρισα και ηταν σαν να εκανα 5 ωρες περπατημα ειδα κι επαθα να συνελθω. Ειδες τι κανει η κλεισουρα; χαχα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω κοριτσια! Σαννα μου δεν ξερω αλλα μεχρι το μεσημερακι θα εχω μαθει αν ειναι θετικη η οχι η χοριακη. Κριστινα Αν μακαρι κι εμενα αυτο με τη θερμοκρασια του σωματος μου να σημαινει εγκυμοσυνη. Μου συμβαινει τις τελευταιες 4 μερες ειναι 37

πριν 6 μερες ηταν 36.8 η 9 κι τωρα ειναι συνεχεια 37 οτι ωρα και να το δω. Μακαρι τι να πω. Δεν καθομαι στο κρεβατι ειμαι μεταξυ κρεβατιου και καναπε. Σηκωνομαι και λιγο παω και στη κουζινα. ενταξει δεν μπορω να πω οτι δεν κινουμε καθολου αλλα οχι και πολυ. Σημερα το πρωι βγηκα κι ολας λιγο 10 λεπτα μονο αλλα κοριτσια γυρισα και ηταν σαν να εκανα 5 ωρες περπατημα ειδα κι επαθα να συνελθω. Ειδες τι κανει η κλεισουρα; χαχα!!!

Καλημέρα annelie,

έφτασε η μέρα για το μεγάλο γεγονός.

Περιμένουμε όλες με αγωνία το αποτέλεσμα.

Όλα να σου έρθουν κατ' ευχήν.

Φιλιά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω να δεις Ορτανσια μου τι αγωνια εχω!! Αυριο τετοια ωρα θα ξερω. Παντως εχθες κοριτσια ενιωθα χαλια. Ενα πλακωμα στο στηθος αλλο πραγμα και σημερα το εχω σε πιο ελαφρια μορφη. Αν και δεν το βλεπω να ειναι θετικη η χοριακη θα δουμε ευχομαι να ειμαι λαθος. Παντως ευχαριστω παρα πολυ για την στηριξη σας

Link to comment
Share on other sites

annelie ειναι φυσιολογικο να πλακωνεσαι , ειναι μια δυσκολη περιοδος η αναμονη και ειδικα οταν εισαι συνεχεια κλεισμενη στο σπιτι, γινεται πιο δυσκολη. Οταν ομως (που σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου) ακουσεις απο το τηλ οτι εισαι εγκυος τοτε η χαρα σε κανει να ξεχνας την αγωνια που περασες και να νιωθεις οτι οι θυσιες σου αξιζαν τον κοπο.

 

 

 

Να σας πω κι εγω οτι δεν ειμαι στα καλυτερα μου. Την αισιοδοξια που ειχα την εχασα και τη θεση της πηρε η αγωνια παλι. Μισω την αγωνια. Διαβασα για το μικροβιο που εχει ο συζυγος οτι μειωνει τις πιθανοτητες αλλα οτι με πολυσιμο του σπερματος και icsi τα πραγματα βελτιωνονται. Αυτο που με ανυσηχει ειναι οτι σε μενα δεν δωθηκε θεραπεια. Το μικροβιο αυτο το ειχαμε ξανα στην προηγουμενη καλλιεργεια του Δεκεμβρη , πηρε ο συζυγος αντιβιωση αλλα τωρα ξαναμφανιστηκε.Ειχα ζητησει απο τον γιατρο θεραπεια και για μενα αλλα επειδη εγω δεν εχω συμπτωματα δεν μου δωσαν αντιβιωση. Αναρωτιεμαι μηπως τελικα φταιει οτι δεν πηραμε κι δυο μαζι θεραπεια? Διαβασα οτι αν το εχει η γυναικα , σε περπτωση εγκυμοσυνης μπορει να προκαλεσει προωρο τοκετο. Αυριο θα παω στο γιατρο και θα επιμεινω να μου κανουν καλλιεργεια. Μακαρι να βγει αρνητικη αλλα αν βγει θετικη τοτε θα παρω αντιβιωση και προκειμενου να ειμαι καθαρη την εμβρυομεταφορα , τοτε ισως χρειαστει να την αφησω για τον αλλο μηνα.

Εσεις τι γνωμη εχετε σε περιπτωση που βρεθω θετικη ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name=Sanna;2332445

Να σας πω κι εγω οτι δεν ειμαι στα καλυτερα μου. Την αισιοδοξια που ειχα την εχασα και τη θεση της πηρε η αγωνια παλι. Μισω την αγωνια. Διαβασα για το μικροβιο που εχει ο συζυγος οτι μειωνει τις πιθανοτητες αλλα οτι με πολυσιμο του σπερματος και icsi τα πραγματα βελτιωνονται. Αυτο που με ανυσηχει ειναι οτι σε μενα δεν δωθηκε θεραπεια. Το μικροβιο αυτο το ειχαμε ξανα στην προηγουμενη καλλιεργεια του Δεκεμβρη ' date=' πηρε ο συζυγος αντιβιωση αλλα τωρα ξαναμφανιστηκε.Ειχα ζητησει απο τον γιατρο θεραπεια και για μενα αλλα επειδη εγω δεν εχω συμπτωματα δεν μου δωσαν αντιβιωση. Αναρωτιεμαι μηπως τελικα φταιει οτι δεν πηραμε κι δυο μαζι θεραπεια? Διαβασα οτι αν το εχει η γυναικα , σε περπτωση εγκυμοσυνης μπορει να προκαλεσει προωρο τοκετο. Αυριο θα παω στο γιατρο και θα επιμεινω να μου κανουν καλλιεργεια. Μακαρι να βγει αρνητικη αλλα αν βγει θετικη τοτε θα παρω αντιβιωση και προκειμενου να ειμαι καθαρη την εμβρυομεταφορα , τοτε ισως χρειαστει να την αφησω για τον αλλο μηνα.

Εσεις τι γνωμη εχετε σε περιπτωση που βρεθω θετικη ?[/quote]

 

Σάννα να σου πω από την δική μου εμπειρία, όταν τα έμβρυα ήταν βέβαιο ζωντανά, εγώ ξεκίνησα χωρίς να έχω κάτι, αντιβίωση για 8 μέρες. Τους είχαμε ζητήσει ότι θέλουμς βλαστοκύστες οπότε όταν έγινε η εμβρυομεταφορά είχα να παίρνω αντιβίωση για 3 μέρες ακόμη. Σκέφτομαι ότι ίσως αυτό εξασφαλίζει την ίαση σε οποιοδήποτε μικρόβιο κλπ... πάρε τηλέφωνο και ρώτησέ τους... μην ανησυχείς για αυτά, συνήθως τα ρυθμίζουν από το κέντρο (φαντάζομαι και στο δικό σου έτσι κάνουν)... μη φοβάσαι... και επιπλέον να σου πω και το εξής επειδή οι ορμόνες μου δεν πηγαίναν πολύ καλά, πήραν τα ωάρια της δότριας τα γονιμοποιήσανε τα καταψύξανε και τον επόμενο μήνα με προετοιμάσανε με αντιβίωση κλπ που σου είπα... οπότε μην ανησυχείς θα τα φροντίσουν όλα! και όλα θα πάνε καλά :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε σαννα μου βρε κοριτσι μου γιατι αγωνια αυτα ειναι πραγματα περαστικα μην καθεσαι και τρωγεσαι με τετοια πραγματα. Δεν ειναι κατι μονιμο μια θεραπεια ειναι και τελειωσε. μεχρι να φτασεις στην εμβρυομεταφορα θα εισαι μια χαρα. Αααα βγηκα σημερα δεν μπορεσα πηγα μια βολτιτσα με αυτοκινητο βεβαια αλλα ηταν καλα. το πλακωμα παντος το εχω ακομα και το στομαχι μου ειναι λιγο χαλια δεν μπορω να φαω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Christine An ευχαριστω πολυ! θα τους πω αυριο να μου δωσουν αντιβιωση. Βιμπραμισιν σου δωσανε εσενα?

 

Sanna μου να επιμεινεις αλλα αν και ο γιατρος εκει που απ'οτι μου εχεις πει σου εχει κερδισει την εμπιστοσυνη γνωμη μου ειναι να προχωρησεις απο την αλλη αν μεσα σου δεν πειθεσαι ακολουθησε το ενστικτο σου. Παντως αν οντως ξεκινησεις τωρα σταματα να μπαινεις στο internet και να ψαχνεις. Δεν εχει νοημα απο τη στιγμη που μπαινεις στη διαδικασια κανεις κακο στον εαυτο σου μ'αυτο τον τροπο ειναι πολυ ψυχοφθορο.

Αν λοιπον ξεκινησεις σ'αυτο τον κυκλο οτι διαβασες, διαβασες, μετα την εγκυμοσυνη και οταν θα εισαι μανουλα δινεις εξετασεις και στην ιατρικη με ειδικοτητα τη γυναικολογια και συγκεκριμενα την υποβοηθουμενη αναπαραγωγη και θα διαπρεψεις! Αυτο για να κανουμε και λιγο πλακα! Σε θαυμαζω γλυκια μου και το ποσο σε καταλαβαινω μαλλον το φανταζεσαι.

Μπορει να εχεις δικιο για την αντιβιωση δεν την ξερω την περιπτωση αλλα μετα απ'αυτο να χαλαρωσεις και θα σε βοηθησουμε και ολες εμεις! Στο υποσχομαι! Καλη σου επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Βρε σαννα μου βρε κοριτσι μου γιατι αγωνια αυτα ειναι πραγματα περαστικα μην καθεσαι και τρωγεσαι με τετοια πραγματα. Δεν ειναι κατι μονιμο μια θεραπεια ειναι και τελειωσε. μεχρι να φτασεις στην εμβρυομεταφορα θα εισαι μια χαρα. Αααα βγηκα σημερα δεν μπορεσα πηγα μια βολτιτσα με αυτοκινητο βεβαια αλλα ηταν καλα. το πλακωμα παντος το εχω ακομα και το στομαχι μου ειναι λιγο χαλια δεν μπορω να φαω τιποτα.

 

Αnnelie μου καλη σου επιτυχια! Αυριο το βραδυ να διαβαζεις ολο συγχαρητηρια! Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ, μάλλον πρέπει να χαλαρωσω:cool: ελπιδα πέθανα απο το γέλιο με το μήνυμα σου:lol::lol::lol: έχεις δίκιο πρέπει να σταματήσω να ψάχνω. καλλιέργεια πάντως θα ζητήσω για να είμαι καλυμενη. Ααα την προσπάθεια την κάνω με τον γιατρό της Αθήνας. Κάποια στιγμή θα σου στείλω πμ. Αλλα παίρνω και τη γνώμη του γιατρού εδώ. Ο άντρας μου λέει ότι όπου να ναι θα το καψω το μυαλό μου:D:D Τέλος πάντων όταν θα έχω νεότερα θα μπω εννοειται να σας τα πω.

Προς το παρών να ευχηθώ άλλη μια φορά στην annelie!!!! Γλύκεια μου εύχομαι αύριο μια τεράστια χοριακη και αύριο να είναι η πιο ευτυχισμενη μέρα της ζωής σου ως τώρα!!!!! Και μη ξεχάσεις να μας ενημερώσεις γιατί θα έχουμε αγωνία! Πολλά φιλια και αγκαλιές!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ, μάλλον πρέπει να χαλαρωσω:cool: ελπιδα πέθανα απο το γέλιο με το μήνυμα σου:lol::lol::lol: έχεις δίκιο πρέπει να σταματήσω να ψάχνω. καλλιέργεια πάντως θα ζητήσω για να είμαι καλυμενη. Ααα την προσπάθεια την κάνω με τον γιατρό της Αθήνας. Κάποια στιγμή θα σου στείλω πμ. Αλλα παίρνω και τη γνώμη του γιατρού εδώ. Ο άντρας μου λέει ότι όπου να ναι θα το καψω το μυαλό μου:D:D Τέλος πάντων όταν θα έχω νεότερα θα μπω εννοειται να σας τα πω.

Προς το παρών να ευχηθώ άλλη μια φορά στην annelie!!!! Γλύκεια μου εύχομαι αύριο μια τεράστια χοριακη και αύριο να είναι η πιο ευτυχισμενη μέρα της ζωής σου ως τώρα!!!!! Και μη ξεχάσεις να μας ενημερώσεις γιατί θα έχουμε αγωνία! Πολλά φιλια και αγκαλιές!!!

 

Τωρα σκεφτεσαι σωστα! Η αληθεια ειναι οτι ολες πανικοβαλομαστε και ειναι λογικο αλλα οταν καποια περναει κατι οι υπολοιπες εδω μεσα που δεν ειναι ακριβως στην ιδια φαση βλεπουν πιο καθαρα χωρις πανικο και μπορουν να συμπαρασταθουν και να βαλουν μπροστα τη φωνη της λογικης χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν αντιλαμβανονται το προβλημα.

Σκοπος αυτης της επικοινωνιας ειναι να στηριζουμε η μια την αλλη να δινουμε και να παιρνουμε πληροφοριες αλλα το κυριοτερο πιστευω ειναι το ψυχολογικο χωρις να βαζω σε δευτερη μοιρα το ποσα μπορεις να μαθεις απο γυναικες που εχουν παρομοιες εμπειριες.

Και νομιζω οτι τελικα ειμαστε ενα πολυ καλο παρεακι!

Οσο για αυριο η μερα ανηκει στην ANNELIE που της ευχομαστε και παλι να ειναι εγκυουλα και του χρονου τετοιο καιρο μια τρισευτυχισμενη μανουλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια δυστυχως αρνητικη η χοριακη δεν εινε τιποτα. ειμαι να σκασω.

Την Τεταρτη εχω ραντεβου με τον Γιατρο να δουμε τι θα γινει κτλ.

Ευχαριστω ολες σας για την υποστηρηξη σας.

Αντε παμε για αλλα τωρα.

Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γλύκεια μου..... Λυπάμαι πολυ.... Δυστυχώς μας συμβαίνουν κι αυτά. Ξέρω ότι τώρα δεν μπορώ να σου πω κάτι που θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Μην το βάλεις κάτω όμως , συζήτησε με τον γιατρό και μετα όταν θα είσαι έτοιμη ξαναπροσπαθησε. Μια μάχη εχασες , όχι τον πόλεμο.

 

Μια μεγάλη αγκαλιά απο εμένα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Annelie μου οτι και να σου πω τωρα δεν μπορει να σε παρηγορησει πιστευω, σε καταλαβαινω. Παντως ηταν και ανασταλτικος παραγοντας το να εισαι 2 εβδομαδες στο κρεβατι και το πολυ λιγο καναπε. Εγω τη μονη φορα που πετυχα εμφυτευση σε εξωσωματικη ηταν τη φορα που καθισα σπιτι τις πρωτες 5 μερες και μετα ολο χαλαρες βολτιτσες και πραγματικα το μυαλο μου ξεκολουσε. Η εμφυτευση γινεται απο την 4η εως την 6η μερα απο την εμβρυομεταφορα γιατι να εισαι καθηλωμενη και τον υπολοιπο καιρο? Βεβαια μπορει να υπαρχει καποιος αλλος λογος που δεν μπορω να φανταστω οποτε δεν επιμενω αλλα σιγουρα 2 εβδομαδες κλεισμενη ειναι μαρτυριο το εχω περασει και ξερω γιατι το μυαλο δεν μπορει να ησυχασει.

Τωρα προσπαθησε να χαλαρωσεις οσο και αν ακουγεται δυσκολο μιληστε με το γιατρο και θα τις βρεις παλι τις δυναμεις σου, θα το δεις! Φιλακια καλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια........λυπαμαι πολυ annelie μου...το μονο που μπορω να πω ειναι αυτο που ειπες κι εσυ...."παμε για αλλα τωρα" ......αλλα με την καλη εννοια θα το πω εγω...με κουραγιο, υπομονη και παμε για καλυτερα....

Ευχομαι ολες να εχουν τα θετικα αποτελεσματα της cristina an...συγχαρητηρια ευχομαι τα καλυτερα!

Χαιρομαι που καποιες απο εμας με καλη διαθεση εμψυχωνουμε και τις υπολοιπες...τελικα οντως κανουμε καλη παρεουλα...

Φιλακια πολλα σε ολες σας και πανω απο ολα να θυμομαστε οτι πρεπει να χαιρομαστε την καθε μερα ξεχωριστα, για να ερθουν και τα καλυτερα...:)...;)

Link to comment
Share on other sites

Να'στε καλα κριτσια. Ελπιδακη επρεπε να ειμαι ξαπλωμενη λογο ιστορικου. βλεπεις ειχα 4 εγκυμοσυνες με φυσιολογικο τροπο χωρις παρεμβαση απο γιατρους. Η πρωτη παλινδρομησε η δευτερη συνδρομο νταουν κι αλλες 2 αποβολη. Οποτε ναι επρεπε να ειμαι ξαπλα. Αν και την επομενη μονο την πρωτη βδομαδα θα ειμαι ξαπλα αυτα ειναι πραγματα που η θα γινει η δεν θα γινει. Τωρα θελω να δω τι θα μου πει και ο Γιατρος. Να ρωτησω επειδη εκανα μονο εμβρυομεταφορα μπορω μολις αδιαθετησω να ξεκινησω θεραπεια ενδομητριου και να παω κατευθειαν παλι για εμβρυομεταφορα; Η θα πρεπει να περιμενω για κανενα διαστημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια........λυπαμαι πολυ annelie μου...το μονο που μπορω να πω ειναι αυτο που ειπες κι εσυ...."παμε για αλλα τωρα" ......αλλα με την καλη εννοια θα το πω εγω...με κουραγιο, υπομονη και παμε για καλυτερα....

Ευχομαι ολες να εχουν τα θετικα αποτελεσματα της cristina an...συγχαρητηρια ευχομαι τα καλυτερα!

Χαιρομαι που καποιες απο εμας με καλη διαθεση εμψυχωνουμε και τις υπολοιπες...τελικα οντως κανουμε καλη παρεουλα...

Φιλακια πολλα σε ολες σας και πανω απο ολα να θυμομαστε οτι πρεπει να χαιρομαστε την καθε μερα ξεχωριστα, για να ερθουν και τα καλυτερα...:)...;)

 

Αυτο το τελευταιο ειναι μεγαλη κουβεντα!

Link to comment
Share on other sites

Αnnelie μου μην στεναχωριέσαι, χαλάρωσε δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να αισθανθείς και πάλι έτοιμη και τότε ξεκίνησε για νέα προσπάθεια... αφού το θέλεις θα γίνει αυτό να σκέφτεσαι... όσο για το κλείσιμο στο σπίτι δεν είναι και τόσο φοβερό,,, και γω μέσα είμαι αλλά τώρα πια μπορώ και το απολαμβάνω... :)

Θάλασσα σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Αnnelie μου μην στεναχωριέσαι, χαλάρωσε δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να αισθανθείς και πάλι έτοιμη και τότε ξεκίνησε για νέα προσπάθεια... αφού το θέλεις θα γίνει αυτό να σκέφτεσαι... όσο για το κλείσιμο στο σπίτι δεν είναι και τόσο φοβερό,,, και γω μέσα είμαι αλλά τώρα πια μπορώ και το απολαμβάνω... :)

Θάλασσα σε ευχαριστώ πολύ :)

 

Η αληθεια ειναι οτι αμα ειναι να γινει θα γινει. Καμια φορα προσπαθουμε να βρουμε τι εφταιξε και ειναι λαθος γιατι τις περισσοτερες φορες ουτε και οι γιατροι δεν ξερουν.

Απολαυσε το Cristina μου ειναι μοναδικες οι στιγμες που περνας!

Link to comment
Share on other sites

Να'στε καλα κριτσια. Ελπιδακη επρεπε να ειμαι ξαπλωμενη λογο ιστορικου. βλεπεις ειχα 4 εγκυμοσυνες με φυσιολογικο τροπο χωρις παρεμβαση απο γιατρους. Η πρωτη παλινδρομησε η δευτερη συνδρομο νταουν κι αλλες 2 αποβολη. Οποτε ναι επρεπε να ειμαι ξαπλα. Αν και την επομενη μονο την πρωτη βδομαδα θα ειμαι ξαπλα αυτα ειναι πραγματα που η θα γινει η δεν θα γινει. Τωρα θελω να δω τι θα μου πει και ο Γιατρος. Να ρωτησω επειδη εκανα μονο εμβρυομεταφορα μπορω μολις αδιαθετησω να ξεκινησω θεραπεια ενδομητριου και να παω κατευθειαν παλι για εμβρυομεταφορα; Η θα πρεπει να περιμενω για κανενα διαστημα;

 

Και εγω νομιζω οτι δεν χρειαζεται να περιμενεις πολυ και ισως και οι πιθανοτητες ετσι ειναι μεγαλυτερες με δυο προσπαθεις σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα! Ολα καλα θα πανε μη στεναχωριεσαι και οσο για την ξαπλα εσυ ξερεις καλυτερα, οτι σε κανει να νιωθεις πιο καλα με τον εαυτο σου και σε συνδυασμο με αυτα που λεει ο γιατρος σου! Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια δυστυχως αρνητικη η χοριακη δεν εινε τιποτα. ειμαι να σκασω.

Την Τεταρτη εχω ραντεβου με τον Γιατρο να δουμε τι θα γινει κτλ.

Ευχαριστω ολες σας για την υποστηρηξη σας.

Αντε παμε για αλλα τωρα.

Φιλακια

Καλησπέρα annelie,

Λυπάμαι για το αποτέλεσμα, οι περισσότερες έχουμε βρεθεί σ' αυτή τη θέση.

Όμως έχω να σου πω: Συγχαρητήρια για τη δύναμή σου.

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Annelie νομίζω γίνεται να κανεις κατευθείαν πάλι προσπάθεια. Σε θαυμάζω για τη δύναμη σου. Έχεις κατεψυγμένα?

 

Ευχαριστω Σαννα μου δεν ειμαι μονο εγω

Ολες ειμαστε αξιες θαυμασμου ποσο καιρο χτυπιομαστε στενοχωριομαστε κι ομως δεν το βαζουμε κατω, πεφτουμε και ξανασηκωνομαστε. Εχουμε ενα στοχο που θελουμε οσο τιποτε αλλο στον κοσμο κι αυτο θα πετυχουμε τα υπολοιπα ειναι πτεσματακια. Οχι αγαπη δεν εχω κατεψυγμενα το κεντρο που παω τα κανονιζει ολα εγω δεν κανω τιποτα. Εγω απλα παω για την εμβρυομεταφορα. Ξερω πως για τα δανεικα δεν πληρωνεις τουλαχιστον εκει που ειμαι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...