Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Χαίρομαι και γω πολύ με το αποτέλεσμα sanna.

Επιτέλους μετά τόσον αγώνα ένα καλό αποτέλεσμα.

Τώρα για όλες τις "καλοπροαίρετες" συμβουλές ευχαριστούμε αλλά, θα προτιμούσα σε ένα τόσο ευαίσθητο θέμα, αν είμαστε έξω από το χορό, όπως το πιγκουινάκι είπε, να μην καταθέτουν τη γνώμη τους έτσι μόνο για να πουν κάτι.

Φιλιά.

καλημερα κοριτσια.Τελικα βλεπω πως πηγα για μαλλι και βγηκα κουρεμενη χα,χα;)!δεν πειραζει...Λειτουργειτε λιγο σαν κλειστη ομαδα στο φεισμπουκ και οχι σαν φορουμ.Λετε οτι ναι μεν εχεις το δικαιωμα να πεις μια διαφορετικη γνωμη αλλα βασικα δε θελουμε να την πεις.ειδα οτι και αλλες κοπελες που προσπαθησαν στις πρωτες σελιδες να το δουν απο μια αλλη σκοπια ,τις αγνοησατε. σεβαστο και αυτο,τι να πω! στο κατω κατω οντως υπαρχουν και ατομα που γραφουν αρνητικα πραγματα στις συζητησεις για να εκτονωσουν την επιθετικοτητα τους και τελικα το πραγμα καταληγει αρχειο...σιγουρα εγω δεν ειμαι αυτη η περιπτωση αλλα εσεις εχετε μαλλον αλλη γνωμη!ετσι κι αλλιως πιστευω οτι το να ακουγεται και η αλλη αποψη δε βλαπτει γιατι σιγουρα εσεις εχετε παρει την αποφαση σας αλλα μπορει να διαβαζουν και αλλες γυναικες που αμφιβαλλουν και ψαχνονται ,ακομη κι αν δε γραφουν..ειτε σας αρεσει ,ειτε οχι καποια κοπελα δικαιουται να σκεφτει καλα και για τα ετεροθαλη αδελφια και για το οτι θα ηθελε το παιδι της να γνωριζει για τις ριζες του και οτι το dna και το σωμα εχουν κι αυτα το ρολο τους κι ας ειναι η αγαπη και η ψυχη πιο πανω.Και καποιον αλλον μπορει να τον χαλαει η αγοροπωλησια του πραγματος που μιας και την ειδα με τα ιδια μου τα ματια στην εφημεριδα ειπα να το αναφερω,οπως ανεφεραν αλλες κοπελες παραπανω αποκαλυπτικες εκπομπες στην τηλεοραση.

οσον αφορα αυτο που γραφετε οτι και στην υιοθεσια ή και μες στην ιδια

μας την οικογενεια μπορει να υπαρχουν ετεροθαλη αδερφια και να μην το γνωριζουμε ισχυει μερικως.Βεβαια και δεν ξερουμε ποσο ζαβολιαρης μπορει να ηταν ο καθε προγονος μας ή προγονος του υιοθετημενου παιδιου!αλλα για αυτο δε φερουμε καμια ευθυνη,δεν ειναι μια κατασταση που επιλεξαμε να δημιουργησουμε!επιπλεον στην υιοθεσια ξερουμε καποια βασικα στοιχεια ταυτοτητας του παιδιου ενω στα δανεικα ειμαστε στο απολυτο σκοταδι.Και

αν ισχυει αυτο που ισχυριστηκε μια κοπελα παραπανω, οτι πανω απο τις μισες αξωσωματικες θα γινονται με δανεικα ωαρια δε μπορουμε πλεον και να μιλαμε για ''απειροελαχιστες πιθανοτητες''...

 

το βασικοτερο

τωρα για το ''εξω απο το χορο'' που μονη μου πρωτη το ειπα και το επαναλαβατε ολες αυτολεξι.δεν ξερω αν γινομαι αντιληπτη αλλα πιστευω οτι για να καταλαβει κανεις το συνανθρωπο του δε χρειαζεται να εχει ζησει ακριβως την ιδια εμπειρια.τοτε θα ημασταν μοιραια ολοι στον κοσμο μας. Ματαιωσεις και ανεκπληρωτα ονειρα εχω ζησει οπως οι περισσοτεροι.Και γιαυτο ξερω πολυ καλα πώς ειναι να θελεις κατι πολυ και να μη γινεται.Εσεις εχετε εστιασει στην εγκυμοσυνη γιατι αυτο ειναι το ονειρο σας τη δεδομενη στιγμη.αλλα υπαρχουν πολλες αλλες σοβαρες καταστασεις -επενδεδυμενες με πολυ συναισθημα -που μπορει να επιθυμει καποιος και να προσπαθει χρονια και να μην ευοδωνονται.Καταλαβαινω λοιπον, οπως μπορει ο καθενας να συναισθανθει αν το θελει πραγματικα.Απλώς δεν το πιστευω οτι ισχυει παντα πως ο σκοπος αγιαζει τα μεσα .Και ουτε θεωρω ηττοπαθεια το να αποδεχτει κανεις μια κατασταση και να προχωρησει παρακατω. Ειναι δικαιωμα μου να μοιραστω τις σκεψεις μου με αυτες με κοπελες που οπως ειπα διαβαζουν και το σκεφτονται ,σε αυτες απευθυνομαι Εσεις που εχετε κατασταλαξει και το πηρατε αποφαση ,μη δινετε καμια σημασια.καλη επιτυχια σε ολες!

 

 

(προτεινω να σταματησουμε εδω ,για να μην ξεχειλωνει αδικως το θεμα, δεν απαντησα κουβεντουλα να γινεται, απαντησα γιατι προσβληθηκα που με αποκαλεσατε κακοπροαιρετη και επι της ουσιας μου απαγορεψατε να γραψω τη γνωμη μου)

 

ευχομαι ο,τι επιθυμειτε στην αγκαλια σας να το βρειτε.Καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα Κριστινα Αν Μπραβο σου μακαρι να ειναι και η δικη μου θετικη. δεν νομιζω οτι ειναι ανησυχητικο και 590 πρωτη χοριακη; μια χαρα το βρισκω Απο οτι ξερω θελουν να υπαρχει ισορροπια μεταξυ οιστραδιολης και προγεστερονης σε αυτη τη φαση τα σικλακουρ μετα τα σταματας. οποτε δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα.

Αντε αγαπη να χαρεις την εγκυμοσυνη σου.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω αγχωθει πολυ. Πλησιαζουν οι μερες για τη χοριακη και εχω γινει ουτε κι εγω δεν ξερω πως. Εχω και πονους περιοδου και κοντευω να τρελλαθω αφου λεω τωρα θα ερθει η ατιμη αλλα μεχρι στιγμης τιποτα. κι ελπιζω να μην εμφανιστει. Επισης μιλησα και με τη γυναικολογο μου και με ρωτησε αν εχει πρηστει το στηθος αλλα δεν!! μονο μια ελαφρια ευαισθησια νιωθω τιποτε αλλο, μου ειπε οτι ειναι νωρις ακομα. Τωρα και εγω δεν ξερω τι να πω. Αντε να ερθει η Δευτερα να τελειωνει αυτη η αγωνια.

 

Annelie ξερω οτι ειναι δυσκολο να ακουσεις αυτα ου θασου πω αλλα ειναι η αληθεια. Μην δινεις σημασια στα συμπτωματα. Ακομη και στις φυσιολογικες εγκυμοσυνες η καθε μια εχει διαφορετικα συμπτωματα. Μη βασιζεσαι στο στηθος. Εχω κανει 6 εμβρυομεταφορες. Στην μια ημουν εγκυος. Το στηθος καθε φορα ειχε διαφορετικη συμπεριφορα. Τη μια πρηζοταν απο την αρχη και ξεφουσκωνε στο τελος , την αλλη πρηζοταν τις τελευταιες μερες , την αλλη δεν πριζοταν καθολου, την αλλη την μια πριζοταν μια ξεπριζοταν. Ειναι πολυ νωρις και αυτα που σου συμβαινουν ειναι κυριως απο τα φαρμακα γιατι η χοριακη σε αυτα τα σταδια ειναι πολυ χαμηλη για να προλκαλεσει συμπτωματα. Χαλαρωσε αγαπη μου. Οι πονοι που λες χαμηλα αν παρουμε το θετικο σεναριο ειναι γιατι διαστελεται η μητρα!!!!!!

Ειναι τα φαρμακα που παιρνεις σου τσιτωνουν λιγο και τα νευρα και προκαλουν και αυτα τα συμπτωματα.

 

Χαλαρωσε, μειναν πολυ λιγες μερες , μην στεναχωριεσαι γιατι τη Δευτερα περιμενω να μας γραψεις για τη θετικη χοριακη σου!!!!! Προσπαθησε να κανεις κατι που θα σου αποσπασει την προσοχη, δες καμια ταινια, μια ωραια κωμωδια για να γελασεις και να ηρμησεις ή πηγαινε να περιπατο, κανε βολτα σε ενα εμπορικο, δες βιτρινες, δαβασε ενα περιοδικο με θεματα που σε ενδιαφερουν....

 

Να σε ρωτησω κατι? Εισαι ολη τη μερα κλεισμενη στο σπιτι και ξεκουραζεσαι ή βγαινεις εξω?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα καινούργια στην παρέα σας

και γω με δανεικά ωάρια 2η προσπάθεια

έκανα την 1η χοριακή που βγήκε 590 μονάδες

και κάνω την 2η χοριακή αύριο και έχω μεγάλη αγωνία...

η οιστραδιόλη μου όμως είναι χαμηλή και μου αυξήσανε τα σικλακουρ και αυτό γενικά είναι ανησυχητικό....

έχετε κάποια ανάλογη εμπειρία?

 

Κουκλα μου εισαι μια χαρα!!! Μην ανυσηχεις 590 ειναι Souper χοριακη!!!!!!

Ξεκουρασου παρε τα σικλακουρ και ολα θα πανε καλα!!!!!!

 

Συγχαρητηρια!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κριστινα Αν Μπραβο σου μακαρι να ειναι και η δικη μου θετικη. δεν νομιζω οτι ειναι ανησυχητικο και 590 πρωτη χοριακη; μια χαρα το βρισκω Απο οτι ξερω θελουν να υπαρχει ισορροπια μεταξυ οιστραδιολης και προγεστερονης σε αυτη τη φαση τα σικλακουρ μετα τα σταματας. οποτε δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα.

Αντε αγαπη να χαρεις την εγκυμοσυνη σου.

 

Annelie καλή σου μέρα

σε ευχαριστώ πολύ για τα γλυκά σου λόγια

μου έδωσαν κουράγιο :)

εύχομαι και συ να δεις μία θετική χοριακή

κάνε υπομονή...

το διάστημα αυτό ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αλλά δεν παύει να είναι πολύ όμορφο στην προσμονή ενός θετικού νέου!

(αυτά στα λέω για να τα ακούω και γω)

μείνε ήσυχη και ήρεμη

βρες μια ασχολία, διάβασε ένα βιβλίο ή πλέξε κάτι με τα χέρια σου

βοηθάει πάρα πολύ

άντε περιμένω τα νέα σου και να είσαι αισιόδοξη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κουκλα μου εισαι μια χαρα!!! Μην ανυσηχεις 590 ειναι Souper χοριακη!!!!!!

Ξεκουρασου παρε τα σικλακουρ και ολα θα πανε καλα!!!!!!

 

Συγχαρητηρια!!!!!!!!

 

σε ευχαριστώ πολύ Σάννα μου μακάρι!

σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

Link to comment
Share on other sites

Annelie ξερω οτι ειναι δυσκολο να ακουσεις αυτα ου θασου πω αλλα ειναι η αληθεια. Μην δινεις σημασια στα συμπτωματα. Ακομη και στις φυσιολογικες εγκυμοσυνες η καθε μια εχει διαφορετικα συμπτωματα. Μη βασιζεσαι στο στηθος. Εχω κανει 6 εμβρυομεταφορες. Στην μια ημουν εγκυος. Το στηθος καθε φορα ειχε διαφορετικη συμπεριφορα. Τη μια πρηζοταν απο την αρχη και ξεφουσκωνε στο τελος , την αλλη πρηζοταν τις τελευταιες μερες , την αλλη δεν πριζοταν καθολου, την αλλη την μια πριζοταν μια ξεπριζοταν. Ειναι πολυ νωρις και αυτα που σου συμβαινουν ειναι κυριως απο τα φαρμακα γιατι η χοριακη σε αυτα τα σταδια ειναι πολυ χαμηλη για να προλκαλεσει συμπτωματα. Χαλαρωσε αγαπη μου. Οι πονοι που λες χαμηλα αν παρουμε το θετικο σεναριο ειναι γιατι διαστελεται η μητρα!!!!!!

Ειναι τα φαρμακα που παιρνεις σου τσιτωνουν λιγο και τα νευρα και προκαλουν και αυτα τα συμπτωματα.

 

Χαλαρωσε, μειναν πολυ λιγες μερες , μην στεναχωριεσαι γιατι τη Δευτερα περιμενω να μας γραψεις για τη θετικη χοριακη σου!!!!! Προσπαθησε να κανεις κατι που θα σου αποσπασει την προσοχη, δες καμια ταινια, μια ωραια κωμωδια για να γελασεις και να ηρμησεις ή πηγαινε να περιπατο, κανε βολτα σε ενα εμπορικο, δες βιτρινες, δαβασε ενα περιοδικο με θεματα που σε ενδιαφερουν....

 

Να σε ρωτησω κατι? Εισαι ολη τη μερα κλεισμενη στο σπιτι και ξεκουραζεσαι ή βγαινεις εξω?

 

Θα ηταν πολυ ωραια να μπορουσα να βγω αλλα η γυναικολογος μου δεν με αφηνει να κανω βολτες μακαρι να μπορουσα θα εκανα και ενα shoping therapy καπου θα ξεχνιομουν. Μου ειπε να κατσω και να ειμαι ξαπλα οσο περισσοτερο ειναι δυνατο. οποτε αστα να πανε. Περιμενω τη Δευτερα πως και πως γιατι εκτος απο χοριακη θα βγω κι ολας. Μακαρι κοριτσι να βγει θετικη γιατι εχω παιδευτει παρα πολυ τα τελευταια 6 χρονια. Να'σαι καλα που μου δινεις κουραγιο.

Link to comment
Share on other sites

Annelie καλή σου μέρα

σε ευχαριστώ πολύ για τα γλυκά σου λόγια

μου έδωσαν κουράγιο :)

εύχομαι και συ να δεις μία θετική χοριακή

κάνε υπομονή...

το διάστημα αυτό ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αλλά δεν παύει να είναι πολύ όμορφο στην προσμονή ενός θετικού νέου!

(αυτά στα λέω για να τα ακούω και γω)

μείνε ήσυχη και ήρεμη

βρες μια ασχολία, διάβασε ένα βιβλίο ή πλέξε κάτι με τα χέρια σου

βοηθάει πάρα πολύ

άντε περιμένω τα νέα σου και να είσαι αισιόδοξη!

 

Σ' ευχαριστω πολυυυυυ!!!! Κι εσυ να δεις που ολα καλ θα πανε!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και απο μενα!

Και εγω παρακολουθω το θεμα σας καιρο.. και θα ηθελα να γραψω και εγω τη γνωμη μου!

Ειμαι της αποψης οτι αν δεν ζησεις κατι.. δεν μπορεις να ξερεις τι θα εκανες και πως θα ενιωθες.Εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεγονται ισχυει και το λεω πρωτα για μενα.Πριν ερθω αντιμετωπη με την υπογονιμοτητα.. ημουν και πιο μικρη.. τα εβλεπα ολα αυτα με στραβο ματι.Δεν μιλαω μονο για τα δανεικα ωαρια..(τοτε δεν ηξερα καν αυτη την προοπτικη) αλλα μιλαω για την εξωσωματικη.Ελα ομως που παντρευτηκα τον Μαιο του 2006 και εγκυος δεν εμενα με τπτ.Καταλαβαινετε λοιπον τι ακολουθησε!.Εξετασεις κλπ.. εκανα μια σπερματεγχυση και μια εξωσωματικη αποτυγχυμενη.Επιασα λιγους μηνες μετα την εξωσωματικη φυσιολογικα!Εμεινα εγκυος τον Δεκεμβρη του 2010!

Μεσα σε ολο αυτο το διαστημα(4,5 χρονια δηλ) ξεπερασα ολα τα ταμπου που ειχα.. και ειδα τα πραγματα απο αλλη σκοπια.Και οχι μονο εγω αλλα και η μανα μου.. που σαν γυναικα παλιας σχολης.. οταν ηθελε να κατηγορισει καποια που μαλιστα δεν ειχε παιδια ελεγε"ΑΑααα αυτη ειναι ατεκνη"!!!Τωρα ακουμε με τη μητερα μου ζευγαρια που προσπαθουν καιρο και δεν εχουν ακομα παιδακι.. και αναρωτιομαστε.. στεναχωριομαστε κλπ κλπ!

Εγω τελικα ημουν απο τις τυχερες και εμεινα εντελει φυσιολογικα αφου πρωτα ειχα χαλασει ποσα χρηματα (ευτυχως γτ δεν ειχα αλλα)..ειχα περασει ποση στεναχωρια κλπ.. ειμαι σιγουρη οτι καταλαβαινετε.Στη θεση σας κοριτσια .. θα εκανα ακριβως το ιδιο παντως.Θα το εψαχνα προς τα εκει αν δεν υπηρχε αλλη λυση.Η εγκυμοσυνη ειναι ενα θαυμα και αξιζουμε ολες να το ζησουμε!Μην σας μπαινουν σκεψεις αλλες.. αλλα παραμεινετε στον στοχος σας και θα ερθει ο καιρος που θα γινει.Ειμαστε τυχερες που γεννηθηκαμε σε μια εποχη που η επιστημη βοηθαει.. αλλιως μερικα χρονια πισω ισως να ημασταν καταδικασμενες να μην ζησουμε το θαυμα της ζωης!Αρα πρεπει να το εκμεταλλευομαστε στο επακρο!

Οσον αφορα τα ετεροθαλη αδελφια που μπορει να προκυψουν.. θα συμφωνισω με τα κοριτσια οτι και στην υιοθεσια δεν ξερεις ποσα αδελφια μπορει να υπαρχουν ακομα και στην ιδια πολη.Επισης στα δανεικα εστω και κατα το ημισι το παιδι ειναι δικο σου και του αντρα σου!Αρα καρπος αγαπης!Δεν νομιζω να διαφερει σε κατι απο το δικο μου παιδι!

Αυτα ηθελα να πω.. κοριτσια να ειστε δυνατες,.. να προχωρησετε οπως εσεις κρινετε οτι θα φερει το αποτελεσμα το επιθημητο .. και να θυμαστε οτι ο στοχος ειναι ιερος.. και το θαυμα σιγουρα θα το ζησετε!

 

Να εισαι καλα κοπελα μου και να χαιρεσαι το παιδακι σου! Σ'ευχαριστουμε!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα καινούργια στην παρέα σας

και γω με δανεικά ωάρια 2η προσπάθεια

έκανα την 1η χοριακή που βγήκε 590 μονάδες

και κάνω την 2η χοριακή αύριο και έχω μεγάλη αγωνία...

η οιστραδιόλη μου όμως είναι χαμηλή και μου αυξήσανε τα σικλακουρ και αυτό γενικά είναι ανησυχητικό....

έχετε κάποια ανάλογη εμπειρία?

 

Καλως ηρθες γλυκεια μου στην παρεα μας! Συγχαρητηρια για τη χοριακη πολυ καλη τιμη και πιθανη εκδοχη να ειναι και διδυμα. Να ειναι πολυ καλη και η δευτερη χοριακη σου και ολα να πανε καλα σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εχω αγχωθει πολυ. Πλησιαζουν οι μερες για τη χοριακη και εχω γινει ουτε κι εγω δεν ξερω πως. Εχω και πονους περιοδου και κοντευω να τρελλαθω αφου λεω τωρα θα ερθει η ατιμη αλλα μεχρι στιγμης τιποτα. κι ελπιζω να μην εμφανιστει. Επισης μιλησα και με τη γυναικολογο μου και με ρωτησε αν εχει πρηστει το στηθος αλλα δεν!! μονο μια ελαφρια ευαισθησια νιωθω τιποτε αλλο, μου ειπε οτι ειναι νωρις ακομα. Τωρα και εγω δεν ξερω τι να πω. Αντε να ερθει η Δευτερα να τελειωνει αυτη η αγωνια.

 

Annelie μου στο θεμα του στηθους συμφωνω με τη Sanna. Ολες μας μετα απο εμβρυομεταφορα και ειδικα λιγες μερες πριν τη χοριακη διαπιστωνουμε οτι μπορει να ελαφραινει, να μην ποναει τοσο πολυ αλλα απ'οτι φαινεται δεν πρεπει να δινουμε σημασια γιατι παιρνουμε πολλα φαρμακα και ειναι και πολυ νωρις για συμπτωματα.

Μην αγχωνεσαι σου ευχομαι τη Δευτερα να εχεις και εσυ μια πολυ καλη β χοριακη και κατ'επεκταση μια τελεια εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα καινούργια στην παρέα σας

και γω με δανεικά ωάρια 2η προσπάθεια

έκανα την 1η χοριακή που βγήκε 590 μονάδες

και κάνω την 2η χοριακή αύριο και έχω μεγάλη αγωνία...

η οιστραδιόλη μου όμως είναι χαμηλή και μου αυξήσανε τα σικλακουρ και αυτό γενικά είναι ανησυχητικό....

έχετε κάποια ανάλογη εμπειρία?

Συγχαρητήρια και από μένα.

Μη σκέφτεσαι άσχημα πράγματα, όλα θα πάνε κατ'ευχήν.

Το μόνο που πρέπει να σκέφτεσαι και να σε χαροποιεί, είναι ότι αυτή τη στιγμή

μεγαλώνει μέσα σου ένα σποράκι.

Μεγαλείο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Isis σ ευχαριστω πολυ, ειναι αληθεια οτι η ψυχολογια μας εχει ανεβει αρκετα!!!!

 

maela να χαιρεσαι το παιδακι σου και σε ευχαριστουμε πολυ για το ομορφο μηνυμα.

 

Annelie γλυκια μου το εχω περασει κι εγω να ειμαι κλεισμενη μεσα και το κακο ειναι οτι οταν εισαι μεσα, οι μερες περνανε πιο δυσκολα και αναγκαστικα το μυαλο γυριζει στα ιδια και στα ιδια. Υπομονη ομως και θετικη σταση και ευχομαι το αποτελεσμα να σε δικαιωσει! Κινησε μεσα στο σπιτι ή εισαι ξαπλωμενη?

 

 

Οι κοπελες που μπαινουν σε αυτη τη συζητηση θα εχουν παρατηρησει οτι προσπαθω πολλες φορες να μιλησω με αντικειμενικοτητα και να αναφερομαι σε δεδομενα με ωμο τροπο. Αυτο το κανω γιατι πιστευω ακραδαντα οτι η σωστη πληροφορηση ειναι το συστατικο που μπορει να οδηγησει εναν ανθρωπο να παρει σωστες αποφασεις. Δηλ μια κοπελα που σκεφτεται να μπει στη διαδικασια δανεικων ωαριων ή μια κοπελα που εχει ηδη μπει αλλα δεν ετυχε να εχει καλη πληροφορηση. Αναφερομαι στα μηνυματα που εξηγουσα το πως κινουνται οι δοτριες , οι γιατροι, και οι κλινικες. Πηρα το ρισκο να τα γραψω οπως τα ξερω κι ελπιζω να μη με παρεξηγησατε κοριτσια μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να σας γράψω. Μπήκα για να πω ένα γεια και είδα ότι έχουμε ένα κορίτσι που περιμένει αποτελέσματα! Εύχομαι η χοριακή να είναι τεράστεια και να έχουμε μια καραμπινάτη εγκυμοσύνη!

Εγώ ακόμα προσπαθώ με τα δικά μου ωάρια.....όσο με παίρνει....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια.

Σαννα μου κινουμε λιγο ομως γιατι μου ειπε η Γιατρος μου να καθομαι οσο γινεται πιο πολυ. Δεν ξερω γιατι. Επισης εδω και 3-4 μερες η θερμοκρασια του σωματος μου ειναι 36.9 με 37 τι να πω μακαρι να ειμαι εγκυος. Τελος παντων σας κουρασα αλλα η αγωνια ειναι το κατι αλλο κι οσο πλησιαζει η μερα δεν εμεινε και τιποτα 2 μερες. ελπιζω να καταλαβαινετε, Βεπεις ειστε οι μονες εδω μεσα που μπορουν να με καταλαβουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Annelie μου δεν μας κουρασες καθολου... οτι σου περναει απο το μυαλο και θελεις να το μοιραστεις μαζι μας , μπαινε μεσα και γραφε το. Σε καταλαβαινουμε ολες, τα εχουμε περασει... Δυο μερες εμειναν!!!! Θετικη σκεψη!!!!

:D:D:D:D:D:D

 

Christina An πως πηγε η δευτερη χοριακη? Περιμενουμε νεα!:D:D

 

 

Εχω κι εγω καλα νεα. Με καποια Θεικη συμπτωση ο κυκλος μου συγχρονιστηκε με τις δοτριας, δηλ ωοληψια την Τεταρτη κι εγω ωορηξια Πεμπτη - Παρασκευη . Αρα δεν θα χρειαστει μαλλον να καταψυξουμε και θα παμε κατευθειαν σε εμβρυομεταφορα!!!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!

 

:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου γλυκά!

μόλις μου τηλ από το κέντρο και:

η β χοριακή έχει πάει στις 1945 μονάδες

η οιστραδιόλη 650

και την προγεστερόνη δεν τη θυμάμαι

κοντεύω να τρελαθώ από τη χαρά μου!

μετά τόσα χρόνια προσπαθειών από το 2003 καταφέραμε φέτος μέσα σε όλη αυτή την τρέλα που ζούμε να ελπίζουμε ότι θα γίνουμε γονείς !

τι να πω, ποτέ δεν ξέρεις...

από την άλλη να σας πω, δεν έχω κανέβα σύμπτωμα, μόνο που σήμερα έχω έντονη υπνηλία, από την άλλη ούτε στήθος ούτε τίποτα...

υπόψη σήμερα από το πρωί που πήγα για τις εξετάσεις από τις 12:30 το μεσημέρι περίμενα να χτυπήσει το τηλέφωνο έως τις 4:00 που με πήρανε.... κόντευα να τρελαθώ...

και τπόψη ο σύζηγος λείπει σε ταξίδι και επιστρέφει την Τρίτη είμαι συνέχεια μόνη....

λοιπόν περιμένα τα δικά σας νέα εύχομαι να είναι ευχάριστα και μη το βάζετε κάτω... αρκεί να το θέλετε πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο!!!!!! Μπραβο christine An!!!!!!! Ολα πανε τελεια!!! Να δεις που θα ειναι δυο το bebe!!!!!!

Εκανες πολυ καλο ποδαρικο στη ανοιξη κι αν δεν κανω λαθος πρεπει να εισαι και η πρωτη του 2012!!!! και παλι συγχαρητηρια!!!!

 

Τωρα περιμενουμε και τα ευχαριστα της Annelie!!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου γλυκά!

μόλις μου τηλ από το κέντρο και:

η β χοριακή έχει πάει στις 1945 μονάδες

η οιστραδιόλη 650

και την προγεστερόνη δεν τη θυμάμαι

κοντεύω να τρελαθώ από τη χαρά μου!

μετά τόσα χρόνια προσπαθειών από το 2003 καταφέραμε φέτος μέσα σε όλη αυτή την τρέλα που ζούμε να ελπίζουμε ότι θα γίνουμε γονείς !

τι να πω, ποτέ δεν ξέρεις...

από την άλλη να σας πω, δεν έχω κανέβα σύμπτωμα, μόνο που σήμερα έχω έντονη υπνηλία, από την άλλη ούτε στήθος ούτε τίποτα...

υπόψη σήμερα από το πρωί που πήγα για τις εξετάσεις από τις 12:30 το μεσημέρι περίμενα να χτυπήσει το τηλέφωνο έως τις 4:00 που με πήρανε.... κόντευα να τρελαθώ...

και τπόψη ο σύζηγος λείπει σε ταξίδι και επιστρέφει την Τρίτη είμαι συνέχεια μόνη....

λοιπόν περιμένα τα δικά σας νέα εύχομαι να είναι ευχάριστα και μη το βάζετε κάτω... αρκεί να το θέλετε πραγματικά![/QUOT

 

Συγχαρητηρια γλυκια μου να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη που να τη χαρεις και μαλλον το πας για διδυμακια! Αυτη η αναμονη απο το πρωι ως το απογευμα ειναι οντως εξουθενωτικη αλλα τελος καλο ολα καλα. Φερνεις οντως το γουρι του 2012. Να εισαι καλα και τωρα να χαλαρωσεις και να περιμενεις τον πρωτο υπερηχο να δεις τα σπορακια σου! Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια.

Σαννα μου κινουμε λιγο ομως γιατι μου ειπε η Γιατρος μου να καθομαι οσο γινεται πιο πολυ. Δεν ξερω γιατι. Επισης εδω και 3-4 μερες η θερμοκρασια του σωματος μου ειναι 36.9 με 37 τι να πω μακαρι να ειμαι εγκυος. Τελος παντων σας κουρασα αλλα η αγωνια ειναι το κατι αλλο κι οσο πλησιαζει η μερα δεν εμεινε και τιποτα 2 μερες. ελπιζω να καταλαβαινετε, Βεπεις ειστε οι μονες εδω μεσα που μπορουν να με καταλαβουν.

 

Φυσικα και δεν κουρασες κανεναν ειμαστε εδω για να μιλαμε, να συμπαραστεκομαστε η μια στην αλλη. Εισαι τοσο κοντα στο αποτελεσμα, εκανες οτι σου ειπαν, δεν μπορεις να κανεις κατι καλυτερο, απλα να χαλαρωσεις και σε δυο μερουλες να εχουμε και το δευτερο θετικο αποτελεσμα του 2012! Καλη σου επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Annelie μου δεν μας κουρασες καθολου... οτι σου περναει απο το μυαλο και θελεις να το μοιραστεις μαζι μας , μπαινε μεσα και γραφε το. Σε καταλαβαινουμε ολες, τα εχουμε περασει... Δυο μερες εμειναν!!!! Θετικη σκεψη!!!!

:D:D:D:D:D:D

 

Christina An πως πηγε η δευτερη χοριακη? Περιμενουμε νεα!:D:D

 

 

Εχω κι εγω καλα νεα. Με καποια Θεικη συμπτωση ο κυκλος μου συγχρονιστηκε με τις δοτριας, δηλ ωοληψια την Τεταρτη κι εγω ωορηξια Πεμπτη - Παρασκευη . Αρα δεν θα χρειαστει μαλλον να καταψυξουμε και θα παμε κατευθειαν σε εμβρυομεταφορα!!!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!

 

:D:D:D:D:D:D:D:D

 

Sanna χαιρομαι πολυ για σενα. Ολα ξεκινανε ευνοικα γι'αυτο χαλαρωσε και οι μερες θα περασουν γρηγορα, και θελω πολυ να ακουσω και απο σενα μια καλη β χοριακη και κατ'επεκταση να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη! Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο μπραβο κοριτσια ετσι ετσι παντα ευχαριστα νεα να εχουμε και να μην σταματησουν. Θελω να σας ευχαριστησω πολυ που με υποστηριζεται και ειστε διπλα μου. Παλι καλα που μαθαινω τα ευχαριστα νεα σας κι ανεβαινω ψυχολογικα. Γιατι σημερα ειμαι πολυ πεσμενη. Αλλα οχι σημερα θα χαρουμε με τα ευχαριστα νεα της Σαννας μπραβο υπεροχα νεα. Και με την Κριστινα Αν ειδες κοριτσακι οτι ολα πηγαν μια χαρα. Αντε τωρα τελος το αγχος και να χαρεις την εγκυμοσυνη σου.

Φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Αnnelie καλημέρα!

να είσαι αισιόδοξη...

να μην το σκέφτεσαι συνέχεια...

να κάθεσαι και στον καναπέ σου

πρέπει να αιματώνεται και λίγο η περιοχή...

σου στέλνω τα φιλιά μου!

υ.γ. και γω έχω ανεβασμένη θερμοκρασία συνεχώς όλες τις μέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...