Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια μου σας διαβαζω αλλα δεν εχω νεωτερα. Ειμαι στις μερες μου για περιοδο. Αναμενω κ προσπαθω να χαλαρωσω. Οτι εινσι να γινει θα γινει...

Eutyxoulis κι εγω σκεφτηκα οτι δε θελει να συνεχισει μαζι σου γι αυτο αδιαφορει. Οποτε γνωμη μου ειναι να μην ασχοληθεις περαιτερω με αυτον.

Αστο πισω σου.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Κοριτσια,κανω διατροφη γιατι εχω υπογλυκαιμια.

Το πρωι μετρησα το ζαχαρο νηστικη και ειχα 89,ξερει καποια κοπελα αν ειναι φυσιολογικο?

Το 89 νηστικη είναι πολύ καλό.Για εγκυμοσύνη κλπ οι ενδοκρινολόγοι το θέλουν κάτω από 90 ιδανικά και μέχρι κάτω από 95.Ενώ υπογλυκαιμία θεωρούν τις τιμές κάτω από 70.

Επεξεργάστηκαν by anoulious
Συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, eutixoulis είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Πήγα στον γυναικολόγο την Πέμπτη. Του εξήγησα όλη την κατάσταση της προσπάθειας. Τον ιατρό τον ξέρει γιατί και αυτός έχει στείλει εκεί πελατησες του. Μου είπε ότι πρέπει να απαιτώ πράγματα από τους ιατρούς που συνεργάζομαι. Σε ότι αφορά το πρόβλημα μου βρήκε τέσσερα κυστικα ωοθυλάκια εκ των οποίων το μεγαλύτερο ήταν 37 χιλιοστά (αρκετά μεγάλο). Το ενδομήτριο είχε το κακο του το χάλι. Ήταν στο 80% σχεδόν ατροφικο (δεν μπορούσε να το μετρήσει καν)  και μόνο ένα πολύ μικρό μέρος του ήταν κοντά στο 6. Μου είπε ότι δεν μου έρχεται περίοδος διότι δεν υπάρχει ενδομήτριο να πέσει ώστε να έχω αίμα. Τέλεια. Μου έδωσε duphaston  για 7 μέρες και ελπίζει μετά να μου έρθει περίοδος και να καταλαγιάσουν οι κύστες.  Μου είπε ότι μπορεί να μην πολύ αίμα αλλά μόνο λίγες σταγόνες. Μου είπε ο να του τηλεφωνήσω πάλι σε 15 μέρες εκτός και αν η περίοδος έρθει νωρίτερα. Επειδή τον ρώτησα για κλιμακτηριο μου ειπε ότι δεν φαίνεται κάτι τέτοιο γιατί οι ωοθήκες είναι ενεργές. Το πρόβλημα το εντόπισε στο ενδομήτριο. ( Ο ιατρός όταν είχα πάει  μου είχε πει ότι ήταν 8,3 αλλά στον υπέρηχο που πήρα από το ιατρείο του έγραφε 6,5) Μου ειπε επισης ότι πρέπει να κάνω οποιαδήποτε υστεροσκοπιση ώστε να δω αν έχω πάλι συμφυσεις και ουλωδη ιστό όπως το καλοκαίρι. Του είπα για την εξέταση του Νίκα που μου πρότεινε ο ιατρός και μου είπε ότι αν έχω συμφυσεις και ιστό εσωτερικά δεν είναι δυνατόν να πάρει δείγμα ο ιατρός ώστε αυτή να γίνει σωστά.  Επίσης δεν εντυπωσιάστηκε από την συγκεκριμένη εξέταση και το χρόνο που κάνει να βγει και μου είπε ότι αν ο ιατρός σου νομίζει ότι έχεις  μικρόβιο γιατί δεν σου δίνει αντιβίωση από τώρα και θα πρέπει να περιμένεις  τρεις μήνες για όλο αυτό. Δεν έχει κι άδικο.....  Μου εξήγησε ότι με όποιον κι αν συνεχίσω η υστεροσκοπιση είναι απαραίτητη αλλιώς χάνονται όλα. Όταν του είπα για το άλλο κέντρο που θέλει να με πάει ο ιατρός μου είπε ότι δεν το έχει ξανακουσει και όταν κορίτσια του είπα τα ονόματα των ιατρών που το έχουν ιδρύσει έκανε ένα ΩΧ......   γιατί φυσικά ξέρει τι έχει γίνει. Με κοίταξε πολύ ώρα και παρόλο που είχε κόσμο μιλήσαμε περίπου 1,5 ώρα για όλα. Είναι πολύ καλός.  Ο άλλος δυστυχώς καμία απάντηση. Θα ήθελα όμως και τη γνώμη του γιατί υποτίθεται ότι είναι ο ιατρός μου και αυτός μου έχει κάνει υστεροσκοπιση και φαρμακευτική αγωγή. Μήπως δεν θέλει να συνεχίσει μαζί μου? Παντως σκέφτομαι να τον πάρω πάλι τηλέφωνο και να τον ενημερώσω για ότι μου είπε ο γυναικολόγος που πήγα. Αν δεν απαντήσει και τώρα είναι για πολλές κλωτσιές.......

Ευτυχουλης ποιο ειναι το άλλο κέντρο που θελει να σε πάει ο γιατρός; Σου πρότεινε τον Τσίλι ;

 Και ηθελα να σε ρωτήσω λες στις μαίες θέλω να μιλήσω οπωσδήποτε με τον γιατρο, ή μηπως εισαι χαλαρή τύπου οποτε μπορέσει να με πάρει ο γιατρός; Δεν σε κατηγορώ για κατι αλλα μηπως δεν υπάρχει συνεννόηση με τις μαίες;

Επεξεργάστηκαν by Κάντι
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Κάντι είπε:

Ευτυχουλης ποιο ειναι το άλλο κέντρο που θελει να σε πάει ο γιατρός; Σου πρότεινε τον Τσίλι ;

 Και ηθελα να σε ρωτήσω λες στις μαίες θέλω να μιλήσω οπωσδήποτε με τον γιατρο, ή μηπως εισαι χαλαρή τύπου οποτε μπορέσει να με πάρει ο γιατρός; Δεν σε κατηγορώ για κατι αλλα μηπως δεν υπάρχει συνεννόηση με τις μαίες;

Το κέντρο που μου είπε να με πάει λέγεται ΙΑΚΕΝΤΡΟ. Είναι κάπου στο Μαρούσι. Δεν μου πρότεινε άλλο ιατρό. Ο ίδιος μου είπε ότι θα με έχει και πολλές πελατησες του της πάει πλέον εκεί. Έχει πει πολύ λίγο κόσμο και εκεί έχει δει ότι με δανεικά μένουν πάντα αρκετά σε απόθεμα.  Όσο για τις μαίες σαφώς και ζητάω να του μιλήσω. Την τελευταία φορά με την καθυστέρηση εκτός του ότι άκουσα τις βλακείες τους για χοριακη (πόσο χαζές.....)μου είπαν ότι θα τον ενημερώσουν αυτές και θα με πάρει αυτός αργά το βράδυ οποιαδήποτε. Και σιγά μη με πήρε...... Δηλαδή τι πρέπει να κάνω? Εσένα σε παίρνει?  Και αν ναι πόση φωνή βάζεις για αυτό????? 

Link to comment
Share on other sites

Eytixoulis επιτέλους βρήκες ενα γιατρό να ενδιαφέρεται για σενα.Δεν ειπα ολοι σαν τσεπη μας βλεπουν αλλα στοιχειωδως να δειχνουν καποιο ενδιαφέρον.Όχι τα αρπαξαμε δε μας νοιαζει απο εδω και στο εξης.

 

Ο νεος σου γιατρός πως εξηγησε την σποτυχια εμβρυομεταφορας με δανεικό την προηγούμενη φορά; Εφταιγε η ποιοτητα των ωαριων της δότριας και αρνητικη η χοριακη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Καλη σαρακοστη.     Georgia ποτε πας για β' επιπεδου;     Thia μακαρι να εισαι τυχερη αυτη τη φορα και να μας κανεις ποδαρικο.   Eutixoulis κανενας δεν μπορει να σου πει τι να κανεις, αν πλεον δεν εμπιστευεσαι τον γιατρο- που δεν εχεις και αδικο-δεν εχει νοημα να συνεχισεις μαζι του.Οσο για το αλλο κεντρο ξερω κι΄εγω αυτα που εχουν γινει πριν χρονια αλλα αν ισχυουν ακομα τοτε κατι δεν παει καλα και με το γιατρο μιας και συνεργαζεται μαζι τους.Νομιζω οτι αυτο ειναι το σημαντικο εμπιστευσαι το γιατρο εμπιστευσαι και τις επιλογες του.Ευτυχως υπαρχουν πολλοι καλοι γιατροι και κεντρα για να επιλεξεις να πας σ΄αυτο που εσυ νοιωθεις  ανεση και ασφαλεια.Καλη τυχη στην αποφαση σου.Ευχομαι να ερθει συντομα η περιοδος να κανεις και την υστεροσκοπιση και να ειμαστε ολες μαζι με φουσκωμενες κοιλιτσες το καλοκαιρι.    Astrogea στα πηρα τα παραμυθια τωρα το ποτε θα στα δωσω να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xristia είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Καλη σαρακοστη.     Georgia ποτε πας για β' επιπεδου;     Thia μακαρι να εισαι τυχερη αυτη τη φορα και να μας κανεις ποδαρικο.   Eutixoulis κανενας δεν μπορει να σου πει τι να κανεις, αν πλεον δεν εμπιστευεσαι τον γιατρο- που δεν εχεις και αδικο-δεν εχει νοημα να συνεχισεις μαζι του.Οσο για το αλλο κεντρο ξερω κι΄εγω αυτα που εχουν γινει πριν χρονια αλλα αν ισχυουν ακομα τοτε κατι δεν παει καλα και με το γιατρο μιας και συνεργαζεται μαζι τους.Νομιζω οτι αυτο ειναι το σημαντικο εμπιστευσαι το γιατρο εμπιστευσαι και τις επιλογες του.Ευτυχως υπαρχουν πολλοι καλοι γιατροι και κεντρα για να επιλεξεις να πας σ΄αυτο που εσυ νοιωθεις  ανεση και ασφαλεια.Καλη τυχη στην αποφαση σου.Ευχομαι να ερθει συντομα η περιοδος να κανεις και την υστεροσκοπιση και να ειμαστε ολες μαζι με φουσκωμενες κοιλιτσες το καλοκαιρι.    Astrogea στα πηρα τα παραμυθια τωρα το ποτε θα στα δωσω να δουμε.

Χιλια ευχαριστω xristia!

ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΠΟΛΛΕΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!

 

19 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Το 89 νηστικη είναι πολύ καλό.Για εγκυμοσύνη κλπ οι ενδοκρινολόγοι το θέλουν κάτω από 90 ιδανικά και μέχρι κάτω από 95.Ενώ υπογλυκαιμία θεωρούν τις τιμές κάτω από 70.

Anoulius σε ευχαριστω πολυ!

Περνω το γλουκοφαζ και μου φτιαχνει την διατροφη μου μια διατροφολογος. Μου ειπε να τρωω καθε 3 ωρες για να μην παθαινω υπογλυκαιμιες.

Ξεκινησα με 54 το πρωι και μου ειπε να το μετραω  πρωι και βραδυ!

Εχτες το  μετρησα για πρωτη φορα νηστικη και ειχα 89 και το βραδυ 106.

Ελπιζω να ρυθμιστει γιατι τωρα βρεθηκε με την καμπυλη ζαχαρου  που εκανα και δεν γνωριζω τις ιδανικες τιμες ,θα μου τις πει την πεμπτη απο κοντα.

Το 106  μετρημενο το βραδακι ειναι ενταξει ?

Γεια σου thia ,να πανε ολα καλα αυτη τη φορα και να μην χρειαστεις εξωσωματικη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , astrogea είπε:

Χιλια ευχαριστω xristia!

 

 

Σιγα το πραγμα,αν και χαζευα για να τα βρω και μου'φαγε τη σειρα μια αλλη κοπελια που ηρθε μετα απο μενα και ηταν και μες τις ερωτησεις και κρατησε 20' το γιατρο.Ασχετο μεν αλλα ακομα και σημερα εκει ο Παντος ειχε εμβρυομεταφορες απορω πως αντεχει απο τις 7 το πρωι μεχρι σχεδον 12 καθε μερα και κανα τριωρο τις Κυριακες.

 

πρίν από 24 λεπτά , astrogea είπε:

 

ΠΟΛΛΕΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!

 

Αντε κοριτσια πολυ το εχουμε αργησει ας κανει καποια ποδαρικο το 2018 να μπαινουνε στη σειρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xristia τι σου ειπε ?

Θα πας και αυριο τελικα?

Αντε να δουμε ποια θα κανει την αρχη!!

Ο νικας μου ειπε οτι θα μου τα βγαλει την τριτη.

Αν ολα ειναι καλα θα μοω στη λιστα!

Ξερει καποια κοπελα που ειναι στο γεννεσις  ποσο χρονικο διαστημα μενεις στη λιστα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , astrogea είπε:

Xristia τι σου ειπε ?

Θα πας και αυριο τελικα?

Αντε να δουμε ποια θα κανει την αρχη!!

Ο νικας μου ειπε οτι θα μου τα βγαλει την τριτη.

Αν ολα ειναι καλα θα μοω στη λιστα!

Ξερει καποια κοπελα που ειναι στο γεννεσις  ποσο χρονικο διαστημα μενεις στη λιστα?

 

πρίν από 28 λεπτά , astrogea είπε:

 

Αντε να δουμε ποια θα κανει την αρχη!!

Ο νικας μου ειπε οτι θα μου τα βγαλει την τριτη.

Αν ολα ειναι καλα θα μοω στη λιστα!

Ξερει καποια κοπελα που ειναι στο γεννεσις  ποσο χρονικο διαστημα μενεις στη λιστα?

Ποιος ξερει θα δουμε.Δεν εχει αναμονη το Γενεσις μπορει να πας και με την επομενη περιοδο,ετοιμασου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, astrogea είπε:

Χιλια ευχαριστω xristia!

ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΠΟΛΛΕΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!

 

Anoulius σε ευχαριστω πολυ!

Περνω το γλουκοφαζ και μου φτιαχνει την διατροφη μου μια διατροφολογος. Μου ειπε να τρωω καθε 3 ωρες για να μην παθαινω υπογλυκαιμιες.

Ξεκινησα με 54 το πρωι και μου ειπε να το μετραω  πρωι και βραδυ!

Εχτες το  μετρησα για πρωτη φορα νηστικη και ειχα 89 και το βραδυ 106.

Ελπιζω να ρυθμιστει γιατι τωρα βρεθηκε με την καμπυλη ζαχαρου  που εκανα και δεν γνωριζω τις ιδανικες τιμες ,θα μου τις πει την πεμπτη απο κοντα.

Το 106  μετρημενο το βραδακι ειναι ενταξει ?

Γεια σου thia ,να πανε ολα καλα αυτη τη φορα και να μην χρειαστεις εξωσωματικη!

Το 54 πρωι νηστειας ειναι πολυ χαμηλο. Θα προσπαθήσεις μετά την εμβρυομεταφορά να μην έχεις ούτε μία υπογλυκαιμία.Είναι πολύ σημαντικό. Θέλει τακτικά μικρά γεύματα. Συνήθως κάνουν μία μέτρηση το πρωί νηστείας ,μετά το πρωινό, μία μετά το μεσημεριανό και ίσως μία μετά το βραδυνό γεύμα (1ώρα μετά). Αυτά όχι βέβαια καθημερινά αλλα σε περιόδους που θέλεις να έχεις ρυθμισμένο σάκχαρο. Για γευματικό το 106 είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, loralora είπε:

Eytixoulis επιτέλους βρήκες ενα γιατρό να ενδιαφέρεται για σενα.Δεν ειπα ολοι σαν τσεπη μας βλεπουν αλλα στοιχειωδως να δειχνουν καποιο ενδιαφέρον.Όχι τα αρπαξαμε δε μας νοιαζει απο εδω και στο εξης.

 

Ο νεος σου γιατρός πως εξηγησε την σποτυχια εμβρυομεταφορας με δανεικό την προηγούμενη φορά; Εφταιγε η ποιοτητα των ωαριων της δότριας και αρνητικη η χοριακη;

Ο νέος δεν ασχολείται με εξωσωματικές τώρα. Ειναι μαιευτήρας στο Ιασώ. Δεν μου είπε κάτι για την αποτυχια . Μόνο το ενδομήτριο παρατήρησε ότι έχει θέμα. Πάντως  είναι φοβερός 

Link to comment
Share on other sites

Εγω χαρηκα οταν βρεθηκε λοιμωξη στο ενδομητριο, ευτιχουλις γιατι τωρα ξεραμε τι να θεραπευσουμε για να ειμαστε πιο αισιοδοξοι στην επομενη και ελπιζω τελευταια προσπαθεια,μονο που χαθηκε πολυτιμος χρονος με δικα μου ωαρια!

 

Στο ιασω  ,παντος ειναι καξ ο ψαθας που εχω ακουσει καλα λογξα γι αυτον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, eutixoulis είπε:

Το κέντρο που μου είπε να με πάει λέγεται ΙΑΚΕΝΤΡΟ. Είναι κάπου στο Μαρούσι. Δεν μου πρότεινε άλλο ιατρό. Ο ίδιος μου είπε ότι θα με έχει και πολλές πελατησες του της πάει πλέον εκεί. Έχει πει πολύ λίγο κόσμο και εκεί έχει δει ότι με δανεικά μένουν πάντα αρκετά σε απόθεμα.  Όσο για τις μαίες σαφώς και ζητάω να του μιλήσω. Την τελευταία φορά με την καθυστέρηση εκτός του ότι άκουσα τις βλακείες τους για χοριακη (πόσο χαζές.....)μου είπαν ότι θα τον ενημερώσουν αυτές και θα με πάρει αυτός αργά το βράδυ οποιαδήποτε. Και σιγά μη με πήρε...... Δηλαδή τι πρέπει να κάνω? Εσένα σε παίρνει?  Και αν ναι πόση φωνή βάζεις για αυτό????? 

Σου απάντησα με π.μ.

 

καλημερα και καλη Σαρακοστή σε ολα τα κορίτσια !

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Xristia τι σου ειπε ?

Θα πας και αυριο τελικα?

 

 

Xτες βιαζομουν και εσβησα την απαντηση.Ευτυχως θα παω Τριτη.                                                                                                                                                                                       Περιμενω να μου πεις τ' αποτελεσματα αυριο.Με το γιατρο ποτε θα τα πειτε;                                                                                                                                                                                                              

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.

Αδιαθετησα πρωι πρωι...

Ηταν η μονη φορα που δεν ειχα συμπτωματα..μονο λιγα πονακια χαμηλα..

Ειμαι πολυ απογοητευμενη

Θα παρω τηλ τον γιατρο να δω τι θα μου πει

Πραγματικα πιστευω οτι δε θα τα καταφερουμε

Link to comment
Share on other sites

Thia μην απογοητευεσαι!

Σκεψου ποσες κοπελες απο εμας προσπαθουν για χρονια και εχουν χαλασει μια μικρη περιουσια και παλι δεν το βαζουν κατω!

Αλλωστε εγω δεν γνωριζω κανενα κοριτσι που να εμεινε με την πρωτη φορα  με σπερματεγχηση.

Κανε υπομονη,και κανε την επομενη προσπαθεια σου με εξωσωματικη αν συμφωνει βεβαια και ο γιατρος σου.

Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2018 at 10:33 AM, astrogea said:

Κοριτσια,κανω διατροφη γιατι εχω υπογλυκαιμια.

Το πρωι μετρησα το ζαχαρο νηστικη και ειχα 89,ξερει καποια κοπελα αν ειναι φυσιολογικο?

καλημερα! ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ μην ανησυχεις

1 hour ago, Thia1985 said:

Καλημερα κοριτσια.

Αδιαθετησα πρωι πρωι...

Ηταν η μονη φορα που δεν ειχα συμπτωματα..μονο λιγα πονακια χαμηλα..

Ειμαι πολυ απογοητευμενη

Θα παρω τηλ τον γιατρο να δω τι θα μου πει

Πραγματικα πιστευω οτι δε θα τα καταφερουμε

Καλημερα , κανε κουραγιο, ολες εχουμε περασει απογοητευσεις αλλα μαζευουμε τα κομματια μας και συνεχιζουμε!! Περασα ενα σοκ σημερα που διαβασα αυτο που λεει η Αστρογαια, για την διασπορα μικροβιων στην υστεροσκοπηση... πραγματι την πρωτη φορα που ειχα κανει εξωσωματικη , δεν ειχα κανει υστεροσκοπηση και ειχα κ καλυτερο ενδομητριο και ειχα κ επιτυχια... αλλο που παλλινδρομησε μαλλον λογω θρομβοφιλιας κ ζαχαρου... επειδη ο καρυοτυπος ηταν οκ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, astrogea είπε:

Thia μην απογοητευεσαι!

Σκεψου ποσες κοπελες απο εμας προσπαθουν για χρονια και εχουν χαλασει μια μικρη περιουσια και παλι δεν το βαζουν κατω!

Αλλωστε εγω δεν γνωριζω κανενα κοριτσι που να εμεινε με την πρωτη φορα  με σπερματεγχηση.

Κανε υπομονη,και κανε την επομενη προσπαθεια σου με εξωσωματικη αν συμφωνει βεβαια και ο γιατρος σου.

Astrogea μου δε προτεινει εξωσωματικη. Τον πηρα τον ενημερωσα κ μου ειπε για σπερματεγχυση παλι και αν αποτυχουμε βλεπουμε. Του πα γιατρε ηταν η δευτερη σε εσας και η 5η συνολικα και μου ειπε μην αγχωνεσαι ακομη δεν εισαι για εξωσωματικη.

 

Προφανως κατι θα ειδε στις εξετασεις

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...