Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Ευτιχουλις,μου εχει συμβει και εμενα!νοεμβριο βρεθηκε μια κυστη 3 εκατοστα και μου ειπε οτι θα φυγει με την περιοδο ,αν οχι τον αλλο μηνα θα την βγαλουμε!δεκεμβριο θα εκανα εξ.Οταν τον δεκεμβριο δεν αδιαθετησα πηγα γαι υπερυχο και ειχε φτασει 6 εκατοστα!Μου την αφαιρεσε και μου εδειξε εναν ουροσυλλεκτη γεματο με υγρο!Τα χριστουγεννα εκανα εξ στην οποια πηρα 10 χοριακη.

Η κυστες δεν ειναι σοβαρες και φευγουν ευκολα με την περιοδο ή με αλλον τροπο γι αυτο δεν ανυσηχει!

Οσο για την αδιαφορια του και εγω το βλεπω αλλα δεν ειμαι υπερ του να αλλαζεις γιατρους διοτι εκεινος γνωριζει καλυτερα το ιστορικο σου, γι αυτο και εγω εμεινα στον προυγουμενο 4 χρονια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , astrogea είπε:

Ευτιχουλις,μου εχει συμβει και εμενα!νοεμβριο βρεθηκε μια κυστη 3 εκατοστα και μου ειπε οτι θα φυγει με την περιοδο ,αν οχι τον αλλο μηνα θα την βγαλουμε!δεκεμβριο θα εκανα εξ.Οταν τον δεκεμβριο δεν αδιαθετησα πηγα γαι υπερυχο και ειχε φτασει 6 εκατοστα!Μου την αφαιρεσε και μου εδειξε εναν ουροσυλλεκτη γεματο με υγρο!Τα χριστουγεννα εκανα εξ στην οποια πηρα 10 χοριακη.

Η κυστες δεν ειναι σοβαρες και φευγουν ευκολα με την περιοδο ή με αλλον τροπο γι αυτο δεν ανυσηχει!

Οσο για την αδιαφορια του και εγω το βλεπω αλλα δεν ειμαι υπερ του να αλλαζεις γιατρους διοτι εκεινος γνωριζει καλυτερα το ιστορικο σου, γι αυτο και εγω εμεινα στον προυγουμενο 4 χρονια!

Ευχαριστώ για την πληροφορία  astrogea. Όσο για την αδιαφορία δε συμφωνω. Δηλαδή τι πρέπει να κάνω ? Να φτάσει η κύστη πόσο??? Αφού ΔΕΝ την μέτρησε καν.  Πόση καθυστερηση πρέπει να έχω στην περίοδο  για να ασχοληθεί? Του εχω στείλει μήνυμα από την Τρίτη για να πάω να τον δω και απάντηση καμία. Ούτε οι κοπέλες που μιλάνε ΠΑΝΤΑ αντί για αυτόν δεν με πήραν. Κανείς. Εγώ δεν μένω πια μαζί του. Αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα της κοροϊδίας. 

Επεξεργάστηκαν by eutixoulis
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Εγω πάλι ειμαι με τρεις ώρες ύπνο. Ειχα δυσκολια στην αναπνοη. Μαλλον η μητρα χρειαζεται χωρο και σπρωχνει τα αλλα οργανα.

Γεωργία μου μίλα με το γιατρό αλλά σκέψου μήπως είναι και λίγο η ιδέα και το άγχος σου. Όταν είσαι όρθια αισθάνεσαι καλύτερα απ ότι ξαπλωμένη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οταν ειμαι ορθια ειμαι καλύτερα. Τον περασμενο μηνα που το ξαναεπαθα του το ειπα και ειπε πως ειναι φυσιολογικο. Οχι δεν εχω αγχος. Απλως μεγαλωνουν τα μωρα και παιρνουν χωρο. Σε λιγες μερες θα παρω και το μαξιλαρι εγκυμοσυνης-θηλασμου που ολες οι φιλες μου και ο γιατρος λενε πως βοηθαει στη στηριξη του σωματος και πιστευω πως θα βοηθηθω.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ναι eutyxoulis στο νοσοκομειο...

Τους υπερηχους δε μου τους εκανε ο γιατρος μου τους εκανα στο ακτινολογικο τμημα του νοσοκομειου

Μου τις εκανε ο ακτινολογος μαζι με οποιον γιατρο εφημερευε αλλα κρατουν ιστορικο κι ειχα παντα τον υπερηχο μαζι μου.

 

Μετα με τη γνωματευση του ακτινολογου πηγαινα στον γιατρο μου.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχουλα σε καταλαβαινω απολυτα... Επισης καταλαβαινω οτι ο γιατρος ασχολειται μονο με πολυ συγκεκριμενα πραγματα και καλυτερα για αυτα τα θεματα-τα εκτος εξωσ- να συμβουλευεσαι εναν γιατρο που να ειναι πιο ευκολα προσβασιμος. Ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2018 at 3:36 ΜΜ, eutixoulis είπε:

Ευχαριστώ για την πληροφορία  astrogea. Όσο για την αδιαφορία δε συμφωνω. Δηλαδή τι πρέπει να κάνω ? Να φτάσει η κύστη πόσο??? Αφού ΔΕΝ την μέτρησε καν.  Πόση καθυστερηση πρέπει να έχω στην περίοδο  για να ασχοληθεί? Του εχω στείλει μήνυμα από την Τρίτη για να πάω να τον δω και απάντηση καμία. Ούτε οι κοπέλες που μιλάνε ΠΑΝΤΑ αντί για αυτόν δεν με πήραν. Κανείς. Εγώ δεν μένω πια μαζί του. Αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα της κοροϊδίας. 

Η αληθεια ειναι οτι με εχεις επηρεασει παρα πολυ και δεν αμφισβητω οτι εχεις χιλια δικια απο την μερια σου!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, psipsinela είπε:

Καλα κοριτσια υπομονη... το καταλαβαμε οτι τον γιατρο δυστυχως δεν τον βρισκουμε οταν θελουμε να ρωτησουμε κατι! 

Χθες τον πήρα και τηλέφωνο(αφού 10 μέρες τώρα δεν απάντησε στο μήνυμα που του έχω στείλει)  να μου πει τι να κάνω γιατί είναι η 16η μέρα καθυστέρησης και ανησυχώ. Το σήκωσε ως συνήθως μαία η οποία μου είπε να κάνω β χοριακη (πάμε καλά ????)και αφού με τα πολλά της ξαναεξηγησα την κατασταση μου είπε ότι θα του μιλήσει και θα με πάρει οποιαδήποτε το βράδυ . Της ζήτησα να με πάρει ότι ώρα και να είναι γιατί ανησυχώ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΉΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΧΘΕΣ ΟΥΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ. Εσείς κορίτσια κάντε όση υπομονή θέλετε έχω βαρέθηκα την κοροϊδία. Ευτυχώς έχω κλείσει σήμερα στις 7:00 σε άλλο γυναικολόγο και θα πάω να δω τι θα γίνει με την καθυστέρηση και την κύστη που μου βρήκε. Κρίμα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, eutixoulis είπε:

Χθες τον πήρα και τηλέφωνο(αφού 10 μέρες τώρα δεν απάντησε στο μήνυμα που του έχω στείλει)  να μου πει τι να κάνω γιατί είναι η 16η μέρα καθυστέρησης και ανησυχώ. Το σήκωσε ως συνήθως μαία η οποία μου είπε να κάνω β χοριακη (πάμε καλά ????)και αφού με τα πολλά της ξαναεξηγησα την κατασταση μου είπε ότι θα του μιλήσει και θα με πάρει οποιαδήποτε το βράδυ . Της ζήτησα να με πάρει ότι ώρα και να είναι γιατί ανησυχώ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΉΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΧΘΕΣ ΟΥΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ. Εσείς κορίτσια κάντε όση υπομονή θέλετε έχω βαρέθηκα την κοροϊδία. Ευτυχώς έχω κλείσει σήμερα στις 7:00 σε άλλο γυναικολόγο και θα πάω να δω τι θα γίνει με την καθυστέρηση και την κύστη που μου βρήκε. Κρίμα......

Εντάξει εχεις ολα τα δικια με το μέρος σου! Βασικα πέφτω απο τα σύννεφα ειναι δυνατον να μην σου τηλεφωνεί;

Τι σου ειπε ο νέος γυναικολόγος; Γιατι και τίποτα να μην ειναι πχ κυστουλα με νερό οφείλει να σε πάρει να σου πει οτι δεν ειναι τίποτα να μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα Georgia καλημερα κοριτσια.    Georgia διαβαζω τα νεα σου στο cafe και χαιρομαι που ολα πανε καλα,βλεπω και το τικερακι εφτασες τις 22 εβδομαδες, μεγαλωνουν τ'αντρακια σου και αρχιζουν και παιδευουν τη μαμα τους.αντε με το καλο και η β-επιπεδου.Θα ηθελα να μου στειλεις το ονομα και το τηλ. του ενδοκρινολογου σου αν και ειδα οτι τωρα που το θυμηθηκα μαλλον ειναι αργα.Τελος παντων στειλτο εσυ και κανω μια προσπαθεια.    Εγω δεν εχω κατι ιδιαιτερο να πω, τον Δεκεμβριο  τιποτα λογω γιορτων τον Ιανουαριο μαζεψα αλλο ενα ωαριο που γονιμοποιηθηκε και αυτον το μηνα θα παω παλι με λιγες μοναδες gonal και ειδωμεν.Εκαναν και σε μενα μια μ...... και παω ενα μηνα πισω.    Τα υπολοιπα κοριτσια τι εγιναν;     Αstrogea,Marathn τι εγινε με τ'αποτελεσματα του ΝΙΚΑ;    Thia εσυ τι νεα;     Eutixoulis εχεις τα χιλια δικια ο γιατρος ειναι επιεικως απαραδεκτος,δεν μπορω να καταλαβω την σταση του ουτε να τον δικαιολογησω.Πριν το καλοκαιρι ειχα και γω μια κυστη την ειδε στον υπερηχο ενας συνεργατης του Παντου, ο Παππας αν θυμαμε καλα, μου ειπε οτι συνηθως υποχωρει μονη της ή δινουμε αντισυλληπτικα ,τον ρωτησα τι να κανω και μου ειπε θα σου πει ο Κωστας και πραγματι στις 11 το βραδυ τηλ. απο τον Παντο να μου πει οτι ειναι ενημερος και να παρω τα yasmin για ενα μηνα και μετα υπερηχο.Τον ρωτησα αν μπορουμε να την αφησουμε να υποχωρησει μονη της και μου ειπε οτι ενταξει ας την αφησουμε το πιο πιθανο ειναι αυτο.    Μaria καλως ηρθες στην παρεα μας και αν μου επιτρεπεις γιατι σου προτεινουν δανεικα,τι προβλημα σου βρηκαν, ο αντρας σου ειναι ΟΚ σε ολα;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω Xristia μου. Μπραβο για το ωαριακι σου! Ελπιζω να εχεις μια τελεια χοριακή!

Θα σου στειλω τα στοιχεια του ενδοκρινολογου-διαβητολόγου, αλλα έχει παρα πολύ κοσμο και δεν ξερω πότε θα σε δεχτει. Δεν χανεις τιποτα βεβαια να προσπαθησεις να κλεισεις ραντεβου.

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου xristia ,μας ελειψες!

Την τριτη θα εχω τα τελικα αποτελεσματα της βιοψιας αλλα μου ειπε οτι μαλλον ειναι οκ.Θα δουμε γιατι ηταν επιφυλακτικος.

Ποσα εχεις μαζεψει?σου ευχομαι συντομα μανουλα!

Παω στον οφθαλμιατρο και γραφω βιαστικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, astrogea είπε:

Γεια σου xristia ,μας ελειψες!

Την τριτη θα εχω τα τελικα αποτελεσματα της βιοψιας αλλα μου ειπε οτι μαλλον ειναι οκ.Θα δουμε γιατι ηταν επιφυλακτικος.

Ποσα εχεις μαζεψει?σου ευχομαι συντομα μανουλα!

Παω στον οφθαλμιατρο και γραφω βιαστικα.

Γεια σου και σενα και μενα μου λειψατε.Αντε να τελειωνεις με το ΝΙΚΑ και να παιρνεις σειρα.    Εγω αργω ακομα αν δεν ξαναπαει κατι στραβα(μου πηρε δειγμα ο Κωνστ. τον προηγουμενο μηνα και το πεταξε γιατι δεν καταλαβε οτι ηταν για τον ΝΙΚΑ)θα του το παω αρχες Μαρτη και να δουμε ποτε θα βγαλει αποτελεσματα.Αν δεν περιμενα το ΝΙΚΑ στο τελος του μηνα ΘΑ ειχα εμβρυομεταφορα, εχω ικανο αριθμο εμβρυων.Και μιας και περιμενω θ'ακουσω την Georgia και θα παω και ενδοκρινολογο.    Ευχομαι ολα καλα και με τον οφθαλμιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Πήγα στον γυναικολόγο την Πέμπτη. Του εξήγησα όλη την κατάσταση της προσπάθειας. Τον ιατρό τον ξέρει γιατί και αυτός έχει στείλει εκεί πελατησες του. Μου είπε ότι πρέπει να απαιτώ πράγματα από τους ιατρούς που συνεργάζομαι. Σε ότι αφορά το πρόβλημα μου βρήκε τέσσερα κυστικα ωοθυλάκια εκ των οποίων το μεγαλύτερο ήταν 37 χιλιοστά (αρκετά μεγάλο). Το ενδομήτριο είχε το κακο του το χάλι. Ήταν στο 80% σχεδόν ατροφικο (δεν μπορούσε να το μετρήσει καν)  και μόνο ένα πολύ μικρό μέρος του ήταν κοντά στο 6. Μου είπε ότι δεν μου έρχεται περίοδος διότι δεν υπάρχει ενδομήτριο να πέσει ώστε να έχω αίμα. Τέλεια. Μου έδωσε duphaston  για 7 μέρες και ελπίζει μετά να μου έρθει περίοδος και να καταλαγιάσουν οι κύστες.  Μου είπε ότι μπορεί να μην πολύ αίμα αλλά μόνο λίγες σταγόνες. Μου είπε ο να του τηλεφωνήσω πάλι σε 15 μέρες εκτός και αν η περίοδος έρθει νωρίτερα. Επειδή τον ρώτησα για κλιμακτηριο μου ειπε ότι δεν φαίνεται κάτι τέτοιο γιατί οι ωοθήκες είναι ενεργές. Το πρόβλημα το εντόπισε στο ενδομήτριο. ( Ο ιατρός όταν είχα πάει  μου είχε πει ότι ήταν 8,3 αλλά στον υπέρηχο που πήρα από το ιατρείο του έγραφε 6,5) Μου ειπε επισης ότι πρέπει να κάνω οποιαδήποτε υστεροσκοπιση ώστε να δω αν έχω πάλι συμφυσεις και ουλωδη ιστό όπως το καλοκαίρι. Του είπα για την εξέταση του Νίκα που μου πρότεινε ο ιατρός και μου είπε ότι αν έχω συμφυσεις και ιστό εσωτερικά δεν είναι δυνατόν να πάρει δείγμα ο ιατρός ώστε αυτή να γίνει σωστά.  Επίσης δεν εντυπωσιάστηκε από την συγκεκριμένη εξέταση και το χρόνο που κάνει να βγει και μου είπε ότι αν ο ιατρός σου νομίζει ότι έχεις  μικρόβιο γιατί δεν σου δίνει αντιβίωση από τώρα και θα πρέπει να περιμένεις  τρεις μήνες για όλο αυτό. Δεν έχει κι άδικο.....  Μου εξήγησε ότι με όποιον κι αν συνεχίσω η υστεροσκοπιση είναι απαραίτητη αλλιώς χάνονται όλα. Όταν του είπα για το άλλο κέντρο που θέλει να με πάει ο ιατρός μου είπε ότι δεν το έχει ξανακουσει και όταν κορίτσια του είπα τα ονόματα των ιατρών που το έχουν ιδρύσει έκανε ένα ΩΧ......   γιατί φυσικά ξέρει τι έχει γίνει. Με κοίταξε πολύ ώρα και παρόλο που είχε κόσμο μιλήσαμε περίπου 1,5 ώρα για όλα. Είναι πολύ καλός.  Ο άλλος δυστυχώς καμία απάντηση. Θα ήθελα όμως και τη γνώμη του γιατί υποτίθεται ότι είναι ο ιατρός μου και αυτός μου έχει κάνει υστεροσκοπιση και φαρμακευτική αγωγή. Μήπως δεν θέλει να συνεχίσει μαζί μου? Παντως σκέφτομαι να τον πάρω πάλι τηλέφωνο και να τον ενημερώσω για ότι μου είπε ο γυναικολόγος που πήγα. Αν δεν απαντήσει και τώρα είναι για πολλές κλωτσιές.......

Επεξεργάστηκαν by eutixoulis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κι απο μένα και καλό τριήμερο να έχουμε.

Eutixoulis, επιτελους βρήκες εναν γιατρο που θα ξετυλίξει το κουβάρι των προβλημάτων και θα σου βρει λύση! Κατα τη γνωμη μου, πρεπει να αφήσεις τα πισωγυρισματα και να παψεις να ασχολείσαι με τον προηγουμενο απαραδεκτο, κατα την αποψη μου, γιατρο. Εσυ μπορει να τον βλεπεις σαν γιατρο ΣΟΥ, αλλα εκείνος σε βλέπει απλως σαν τσεπη. Και κακα τα ψεματα, ετσι μας βλεπουν οι περισσοτεροι. Κοιταξε την υγεια σου, να μπει παλι ο οργανισμος σου σε μια σειρα και οταν με το καλό ηρεμήσεις απο αυτην την αναστατωση, κοιταξε να πας σε ενα αξιοπιστο κέντρο. Δεν θα πει πως κι εκει γινονται θαυματα και πως δεν υπαρχουν αποτυχιες (κανεις δεν ειναι Θεος!) αλλα σιγουρα οταν ενα πρωτοπορο κεντρο που οταν ξεκινησε τις εξωσωματικες πριν 25 χρονια, οταν οι αλλοι ακουγαν εξωσωματικη και νομιζαν πως ειναι επιστημονικη φαντασια, οταν εχει 100.000 κυκλους ετησιως, όταν στελνει την ομαδα των γιατρων του στο εξωτερικο για συνεχεις μετεκπαιδευσεις, καταλαβαινεις την εμπειρια που εχει αποκομησει. Και παλι: Κανενας δεν ειναι Θεος. Αξιζει όμως να κανεις μια ακομη προσπαθεια σε ενα σοβαρο κεντρο.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καληερα κοριτσια!

Εχτες πηγαμε με τον ανδρα μου στον ουρολογο που τον παρακολουθει.

Το σπερμοδιαγραμα βγηκε καλυτερο απο την αλλη φορα με τις βιταμινες που πηρε αλλα μας ειπε να ξαναπαρουμε για 3 μηνες ακομη ή τόύλαχιστον μεχρι την εμβρυομεταφορα.Οταν με ρωτησε ποτε θα ειμαι ετοξμη και του ειπα για τα αποτελεσματα του νικα ,μου ειπε οτι κατα 90% ηταν η ηπια χρονια λοιμωξβ που δεν εμενα εγκυος και επισης ευθυνεται για τις 2 βιοχημικες και την παλινδρομη που ειχα! Και το 10% στην υπογλυκαιμια που μου βρηκαν τωρα μετα απο 10 χρονια!

Το τι μπινελικια εριξε στους γιατρους δε λεγεται.

Οι γιατροι ειδικα στα μεγαλα κεντρα σε βλεπουν στην τσεπη,αυτο μας ειπε!

Αυτο που λεει και η georgia!

Georgia γραψε μου ποιον ενδοκρινολογο εχεις?

Επισης εμαθα οτι οτσν κανουμε  υστεροσκοπηση και εχουμε φλεγμονες και μικροβια απλωνονται σε ολο το ενδομητριο,κατι που εγω εκανα.

Ιουλιο μου πηραν το δειγμα ,σεπτεμβριο εκανα την υστερκσκοπηση!

Τι να πω βρε κοριτσια!

Τελικα σκεφτομαι αυτο που εγραψα πιο παλια στο φορουμ,

Πρεπει να εχουμε εναν ενδοκρινολογο

Εναν ουρολογο και εναν γυνακολογο

Περα του εξωσωματξκου γιατρου

Αλλιως δεν θα ασχοληθει κανεις με μια παθηση που ειναι η ειδικοτητα καποιου αλλου γιατρου!

Τουλαχιστον εστω και αργα ,το μαθαμε.

ΟΣΟ ΖΩ ΕΛΠΙΖΩ!

Τελος σημασια εχει να εχουμε αποτελεσμα!

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,κανω διατροφη γιατι εχω υπογλυκαιμια.

Το πρωι μετρησα το ζαχαρο νηστικη και ειχα 89,ξερει καποια κοπελα αν ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Astrogea, θεμα με τον διαβήτη ειχε και ο αντρας μου και τωρα εχει ρυθμιστει. Μου ειπε πως η υπογλυκαιμια ειναι κατω απο 80. Αλλα οπωσδήποτε πρεπει να σε βλεπει διαβητολογος. Ο δικός μου ειναι ενδοκρινολογος-διαβητολογος. Θα σου στειλω τα στοιχεια του, αλλα να ξερεις οπως ειπα και στην xristia, πως η αναμονη ειναι μεγαλη γιατι εχει πολυ κοσμο.

Όσο για τα κεντρα και τους γιατρους, μικρα και μεγαλα, παντου σε βλεπουν στην τσεπη. Κανεις δεν ανοιξε τετοιο καντρο για την ψυχη της μανας του! Απλως πρεπει μεσα σ' αυτον τον χαμο, να προσπαθουμε να βρισκουμε τους καπως πιο ηθικους και να εχουν εμπειρια. Οχι να προσπαθουν να την αποκτησουν στις δικες μας πλατες.

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ georgia!

Ειχα εναν ενδοκρινολογο απο το 2005 αλλα δεν μου εδωσε ποτε να κανω  την καμπυλη ζαχαρου και ελεγε οτι ειναι ειδικος στην υπογονξμοτητα.

Τωρα παω σε μια αλλη η οποια ειναι η συζηγος του γιατρου μου.

Εξαιρετικος ανθρωπος αλλα με ανυσηχει που δεν μου ειπε ποτε θελει να με ξαναδει!

Ο προηγουμενος μου ελεγε ελα σε 3 μηνες π.χ με αυτες τις εξετασεις!

Εχω αφαιρεσει θυρεοηδη και παραθυρεοηδη και εχω ελλειψη ασβστιου μαγνησιου και βιταμινης d απο τοτε

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα! Και σ' εχουν αφήσει έτσι απο τοτε;;;!!! Για όνομα του Θεου! Ο δικός μου μου ζηταει εξετασεις γι' αυτα συχνα και τωρα που ειμαι εγκυος, καθε μηνα. Και φυσικα TSH συν καποια αλλα. Γιατι εμεις ειδικα που εχουμε κανει τετοιο χειρουργειο πρεπει να εχουμε ικανη θυροξινη ωστε να καλυπτομαστε και εμεις και τα μωρα ωστε να φτιαξουν εκεινα καλους θυρεοειδεις. Αν δεν βρεις στον δικο μου ραντεβου και πας αλλου, να το προσεξεις αυτο.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...