Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα.

Οχι baby δεν τα μπερδεψα καθολου...

Και οι αλλοι γιατροι που πηγα να παρω γνωμη μετα απο αυτον που μου τα εδωσε την ιδια αντιδραση ειχαν οταν τους ελεγα τα φαρμακα

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia72 είπε:

Χρόνια πολλα και ευτυχισμένα αν έχουμε Κατερινούλες στην παρέα μας!

Eutuxoulis δυο μερούλες μείνανε!

Καλή μου Georgia72.  Οι 12 μέρες που μου είπε ο ιατρός να κάνω χοριακη είναι αύριο. Ξέρω ότι αύριο η Βιοιατρικη δουλεύει και θα πάω καλώς εχοντων των πραγμάτων αύριο να την κάνω. Θα τους πάρω και τηλ να ρωτήσω αν το αποτέλεσμα βγαίνει την ίδια μέρα ώστε να μην με φάει η αγωνία.  Εσύ που έκανες τη δική σου?  Σε πόσες μέρες μετά την έμβρυο μεταφορά?  Φιλιά.  Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μας!!!! 

Άκυρο κορίτσια.  Πήρα τώρα τηλ τη βιοιατρικη και μου είπε ότι αύριο είναι κλειστά.  Ήταν ανοιχτά τις Κυριακές μόνο για μια περίοδο και αυτή έληξε.  Άρα από Δευτέρα τα νέα φίλες μου.  

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!

Thia μου τι να πω!!Τοτε μεγάλη βλακεία του!!

Georgia πως εισαι?Τι κάνουν τα μωράκια σου?

eutixouli μου τελειώνει επιτέλους αυτή η βασανιστική αναμονή!!!

Εγω πήγα πάλι εχθές στον γιατρό γιατί πάλι δεν αδιαθέτησα. Πάλι dufaston. Κουράστηκα ρε κορίτσια. Μιλησα πάλι με

την κοπέλα που ασχολείται με τα δανεικα και μου είπε να την πάρω αρχές Ιανουαρίου. Καλα ούτως η άλλως της είχα αποκλείσει και γω τον Δεκέμβριο λόγω δουλειάς. Πνιγόμαστε εμείς εκείνες τις μέρες όποτε δε γινόταν να προχωρούσα σε κάτι. Ελπιζω όμως να μην περάσει και ο Ιανουάριος έτσι γιατί θα με πιασει κατάθλιψη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Baby1980 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!

Thia μου τι να πω!!Τοτε μεγάλη βλακεία του!!

Georgia πως εισαι?Τι κάνουν τα μωράκια σου?

eutixouli μου τελειώνει επιτέλους αυτή η βασανιστική αναμονή!!!

Εγω πήγα πάλι εχθές στον γιατρό γιατί πάλι δεν αδιαθέτησα. Πάλι dufaston. Κουράστηκα ρε κορίτσια. Μιλησα πάλι με

την κοπέλα που ασχολείται με τα δανεικα και μου είπε να την πάρω αρχές Ιανουαρίου. Καλα ούτως η άλλως της είχα αποκλείσει και γω τον Δεκέμβριο λόγω δουλειάς. Πνιγόμαστε εμείς εκείνες τις μέρες όποτε δε γινόταν να προχωρούσα σε κάτι. Ελπιζω όμως να μην περάσει και ο Ιανουάριος έτσι γιατί θα με πιασει κατάθλιψη!!!

Θα δεις ο νέος χρόνος θα σου φέρει ένα μικρό και ζωηρό μπομπιρα!!!!! Κάνε υπομονή.  Ο χρόνος περνάει γρήγορα όταν ελπίζεις σε κάτι.  

Link to comment
Share on other sites

Eutuxoulis εγω την έκανα στο κέντρο εξωσωματικης, την 9η ημερα με βλαστοκύστες 5 ημερών. Παίζει ρόλο πόσων ημερών είναι οι βλαστοκύστες.

Baby όλα θα γίνουν. Κι εμένα με καθυστερούσαν διάφορα κάθε φορα που πηγαινε να ξεκινησει κατι, (μα καθε φορα !) αλλα περίμενα υπομονετικά. Όλα θα γίνουν. Θα δεις! Ας περάσει καλύτερα και ο Δεκέμβριος να είσαι πιο ήρεμη έπειτα.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2017 at 10:24 ΠΜ, Thia1985 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου.

Πηγα χθες στο γιατρο μπορω να σας πω οτι ειμαι μπερδεμενη αλλα θα ξεκαθαριστουν ολα με τις ορμονες μου που δεν εχουν βγει ακομη.

Λοιπον...πηγα την 11η μερα του κυκλου μου.

Υπαρχει μια κυστη στη μια ωοθηκη που δεν το γνωριζα οτι υπηρχε κι απο οτι μου ειπε ο γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο γιατι αλλος εκανε τον υπερηχο οτι απο μονη της εξηγει την υψηλη fshγιατι παραγει οιστρογονα.

Θα το επιβεβαιωσουν ομως οι ορμονικες.

Με ρωτουσε συνεχεια ο γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο για τον συνδυασμο φαρμακων που μου δοθηκε στο κεντρο αν ειμαι σιγουρη οτι ηταν αυτα τα φαρμακα και μου πηρε λεπτομερεστατο ιστορικο.

Μετα με τον υπερηχο πηγα στον γιατρο μου οπου του ειχε μιλησει ο γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο.

Με ρωτουσε κι εκεινος για τα φαρμακα αν ειμαι σιγουρη η καπου κανω λαθος και για ποιο λογο ο γιατρος στο κεντρο μου εκανε αυτο το συνδυασμο.

Ειδικα για μια ενεση που μου δοθηκε...του ειπα την απαντηση που μου εδωσαν απο το κεντρο κ κοντεψε να αναποδογυρισει το γραφειο απο τα νευρα του στο ακουσμα της απαντησης!! Μου εδωσαν στο κεντρο μια ενεση που προκαλει τα αντιθετα αποτελεσματα απο αυτο που εκανα ...

Κρατηθηκε δεν ειπε περισσοτερα και το μονο που μου ειπε ηταν οτι σε καμμια περιπτωση δε θα μου εδινε αυτο το συνδυασμο φαρμακων θα περιμενει τις ορμονικες κ θα καταληξουμε.

 

Αυτα τα νεα μου.

Οποτε 

On 11/24/2017 at 0:18 ΜΜ, psipsinela είπε:

Μπραβο Γεωργια μου. Κοριτσια πρωτα ο Θεος αν αποκτησω κορη, θα την βαλω να καταψυξει ωαρια απο τα 20!! εχω το παραδειγμα μιας φιλης με σχεση απο τα 24 και γαμο στα 30  που ακομη και σημερα στα 40 ταλαιπωρειται...

Την ιδια σκεψη εχω κανει και εγω!χι,χι,χι

On 11/24/2017 at 0:26 ΜΜ, Georgia72 είπε:

Κορίτσια, δεν πρόλαβα να απαντήσω στην xristia και πηρε ο γιατρος. Θελει να κανω στο ΠΑΣΤΕΡ το avidity test. Σαν κατι να μη μ' αρεσει... Ευτυχως εχουν ακομη τον ορο κου και θα προχωρήσουν. Αποτέλεσμα την Πεμπτη. Μπηκα στο ιντερνετ στα γρηγορα και ειδα πως μπορει να σχετιζεται αυτο που ψαχνουν με μεγαλοκυτταροιο της οικογενειας του έρπητα. Θυμαμαι παλια μου ειχε γινει μια λανθασμενη διαγνωση για ερπη και ειχαν δωσει χαπια. Επειτα εξεταστηκα αλλου και καταλαβαμε πως αδικα τα πηρα! Εχει γουστο να εχω παθει ζημια απο αυτα!... Αλλα και ο καθηγητης δεν θα το ηξερε ρε γμτ;;;... Τι να πω...

Georgia,μην στεναχωρισαι κοριτσι μου,δεν νομιζω να επηρεασουν τα εμβρυακια!

Να τελειωσουν αυτες οι εξετασεις να ηρεμησεις και εσυ ωστε να τα απολαυσεις!

Αν ολα πανε καλα και μεινω εγκυος και εγω για σινδο παω,ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ δαγκωτο!

Ο  δασκαλακης που ειχα παλια μου μιλησε ασχημα επειδη ειμουν ανιδεη για τα φαρμακα της εξ  οταν μου ανακοινωσε για πρωτη φορα οτι παμε για εξωσωματικη και του ειπα οτι αυτα προκαλοην καρκινο!

22 ώρες πρίν, eutixoulis είπε:

Φίλες μου καλησπέρα.  Χθες συνεβει   ενα άσχημο γεγονός στην οικογένεια.  Χάσαμε τον θείο μου τον αδερφό της μητερας μου.  Αγαπημένοι συγγενείς,  με την ξαδέρφη μου είμαστε καλύτερα και από αδερφές.  Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και με εκπλήσσει το γεγονός της αυτοαμυνας του εαυτού μου.  Υπό άλλες συνθήκες θα ήμουν ρακος όμως τώρα που περιμένω με λαχτάρα να μου έρθει μια νέα ζωή δεν ξέρω τι συμβαίνει και είμαι ηρεμη.  Βέβαια δεν έχω μιλήσει με κανέναν ούτε καν με τη μητέρα μου και έτσι έχω αποφύγει τις εντάσεις και τα κλάματα.  Όμως κορίτσια η επιθυμία και η προσμωνει ενός παιδιού καλύπτει τα πάντα.  Σε κάνει άλλον άνθρωπο με αντοχές και δύναμη που ούτε καν είχες φανταστεί.  Απίστευτο.  

Τα συλληπητηρια μου κοπελα μου.Ειναι πολυ δυσκολο να χανεις ανθρωπους που αγαπας κυριως οταν ειναι αναντικαταστατοι!

Περιμενω ,με αυπομονησια τα χαρουμενα νεα τη δευτερα!

4 ώρες πρίν, Baby1980 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!

Thia μου τι να πω!!Τοτε μεγάλη βλακεία του!!

Georgia πως εισαι?Τι κάνουν τα μωράκια σου?

eutixouli μου τελειώνει επιτέλους αυτή η βασανιστική αναμονή!!!

Εγω πήγα πάλι εχθές στον γιατρό γιατί πάλι δεν αδιαθέτησα. Πάλι dufaston. Κουράστηκα ρε κορίτσια. Μιλησα πάλι με

την κοπέλα που ασχολείται με τα δανεικα και μου είπε να την πάρω αρχές Ιανουαρίου. Καλα ούτως η άλλως της είχα αποκλείσει και γω τον Δεκέμβριο λόγω δουλειάς. Πνιγόμαστε εμείς εκείνες τις μέρες όποτε δε γινόταν να προχωρούσα σε κάτι. Ελπιζω όμως να μην περάσει και ο Ιανουάριος έτσι γιατί θα με πιασει κατάθλιψη!!!

Baby ποσο καιρο θα σου παρει χε σου ειπαν?

Εμενα μου ειπε να μην μπω ακομη στη λιστα γιατι τογ ειπα να μπω απο τωρα για να μην περιμενω πολυ!

Thia ειναι η ενεση που συζητησαμε στο τηλ?

Το καλο ειναι πως μαλλον δεν εχεις πωα!!

On 11/24/2017 at 9:12 ΠΜ, Annita_Angelo είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Σας παρακαλώ και εγώ θα ήθελα πληροφορίες για την εξωσωματική με δανεικά ωάρια. Είμαι πάνω από 40 χρονών. Με ενδιαφέρουν κέντρα στη Β. Ελλάδα (Θεσσαλονίκη). Έχει καμία γυναίκα εμπειρία από κάποιο κέντρο στη Θεσσαλονίκη;  
Αν μπορείτε να μου στείλετε κάποιες πληροφορίες θα σας ήμουνα ευγνώμων. 

Κυρίως με ενδιαφέρει το κόστος (έχω κάνει ήδη 3 εξωσωματικές και είμαστε δύσκολα οικονομικά), ο χρόνος αναμονής και τα ποσοστά επιτυχίας. 

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. 

Κοριτσι καλως ηρθες στην παρεα μας!

Εγω εκανα με δανεικα το καλοκαιρι και μου κοστισαν τα 5 ωαρια απο τα οποια γονιμοποιηθηκαν τα 2 3500 €!

Αν δεν ειχα προβλημα με το ενδομητριο θα ειμουν και εγω εγκυουλα τωρα πιστευω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Astrogea ζήτησες από τον ιατρό μας να μπεις σε λίστα?  Νομίζω ότι όταν δει ότι είσαι καλά θα ξεκινήσει αμέσως τη διαδικασία.  Τώρα πως είναι το ενδομητριο σου?  Στο μετράει κάθε φορά που πας?   

Link to comment
Share on other sites

Ευτιχουλις τον ρωτησα την προηγουμενη εβδομαδα και μου ειπε οχι ακομη!

Την τριτη εχω την 6η εγχυση και τελευταια!Μετα στον επομενο κυκλο μου ειπε να κανω την εξεταση του νικα και βλεπουμε!

Με τη νεα χρονια σιγουρα αλλα επειδη στο κεντρο της georgia μου βρηκαν δοτρια  σε ενα μηνα με κακομαθαν!

Baby τοσο γρηγορα ηταν!

Το ενδομητριο το μετρησε 8.1 την  7η μερα του κυκλου και ηταν μου ειπε πολυ ευχαριστημενος αφου ηταν με  ελαχιστα οιστρογονα!

Ετσι δεν μου το ξαναμετρησε!

Εχτες πηρα την συντονιστρια του την Π.... γιατι αδιαθετησα ενω περνω 2 ασπρα cyclacur την ημερα και μου φανηκε παραλογο αφου δεν πηρα τα 10 καφε οπως συνηθως!

Καλο βραδυ κοριτσιααααα!

1 hour ago, tralala87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Εγώ δυστυχώς δεν τα κατάφερα αλλά δεν πειράζει την επόμενη!!!περιμένω νέα σας!!!!

Τι εννοεις βρε κοριτσι δε  τα καταφερες?

Να γονιμοποιηθει το ωαριο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , astrogea είπε:

Ευτιχουλις τον ρωτησα την προηγουμενη εβδομαδα και μου ειπε οχι ακομη!

Την τριτη εχω την 6η εγχυση και τελευταια!Μετα στον επομενο κυκλο μου ειπε να κανω την εξεταση του νικα και βλεπουμε!

Με τη νεα χρονια σιγουρα αλλα επειδη στο κεντρο της georgia μου βρηκαν δοτρια  σε ενα μηνα με κακομαθαν!

Baby τοσο γρηγορα ηταν!

Το ενδομητριο το μετρησε 8.1 την  7η μερα του κυκλου και ηταν μου ειπε πολυ ευχαριστημενος αφου ηταν με  ελαχιστα οιστρογονα!

Ετσι δεν μου το ξαναμετρησε!

Εχτες πηρα την συντονιστρια του την Π.... γιατι αδιαθετησα ενω περνω 2 ασπρα cyclacur την ημερα και μου φανηκε παραλογο αφου δεν πηρα τα 10 καφε οπως συνηθως!

Καλο βραδυ κοριτσιααααα!

Μου είχε συμβεί και εμένα να αδιαθετησω αλλά έπαιρνα τότε τα καφέ τα οποία όμως δεν είχαν τελειώσει όλα.  Και εμένα μου είπαν ότι μπορεί να συμβεί.  Εσένα τι σου είπαν?  Μου φαίνεται περίεργο με τα λευκά μόνο.  Μίλησες με τον ίδιο?  Γενικά είναι λίγο δύσκολο να τον βρεις.  Πάντα σε παραπέμπουν σε κάποια κοπέλα της ομάδας του.  Έτσι γινόταν και στο άλλο κέντρο που ήσουν?  Επίσης να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα,  τη βιοψια από την υστεροσκοπιση την έχεις πάρει?  Εμένα μου είπαν ότι μάλλον χάθηκε και θα τη ζητούσαν πάλι από το αντίστοιχο κέντρο αλλά τίποτα.  Τι να πω.  Πάνε μήνες τώρα.  

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν και μου ειπαν οτι ηταν καλη και δεν ζητησα να την παρω.

Τον σφακιανουδη δεν τον βρηκα μου ειπε κμως η Π..... οτι θα τον ρωτουσε και αν  ηταν σοβαρο  θα με επερνε τηλ! Αλλιως θα μοη πει την τριτη στο κεντρο!

Μου ειπε παντως λτι η 6η εγχυση θα γινει κανονικα δεν υπαρχει προβλημα!

Στο προηγουμενο κεντρο αν ζητουσα να μιλησω μαζι του,ναι μκλουσαμε προσωπικα!

Ημουν πολυ ευχαριστημενη με το κεντρο μεχρι που τους ζητησα να κανω υστεροσκοπηση και μου ειπαν στην αρχη οτι δεν υπαρχει λογος !

Επισης δεν θεωρουσε απαραιτητη την εξεταση του νικα!

Εγω επεμενα να κοιταξει το ενδομητριο αν ειναι ολα οκ και εκεινος μου ελεγε να μην ανυσηχω γιατι ηταν θεμα και ωαριου και σπερματος και μου προτεινε να παω για  δανεικο εμβρυο!

Εσυ ποτε πηρες τα αποτελεσματα του νικα και ποσο καιρο μετα βρεθηκε δοτρια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, tralala87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Εγώ δυστυχώς δεν τα κατάφερα αλλά δεν πειράζει την επόμενη!!!περιμένω νέα σας!!!!

Κι εγώ έχω την ίδια απορία... Τι έγινε;....

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Ευτιχουλις τον ρωτησα την προηγουμενη εβδομαδα και μου ειπε οχι ακομη!

Την τριτη εχω την 6η εγχυση και τελευταια!Μετα στον επομενο κυκλο μου ειπε να κανω την εξεταση του νικα και βλεπουμε!

Με τη νεα χρονια σιγουρα αλλα επειδη στο κεντρο της georgia μου βρηκαν δοτρια  σε ενα μηνα με κακομαθαν!

Baby τοσο γρηγορα ηταν!

Το ενδομητριο το μετρησε 8.1 την  7η μερα του κυκλου και ηταν μου ειπε πολυ ευχαριστημενος αφου ηταν με  ελαχιστα οιστρογονα!

Ετσι δεν μου το ξαναμετρησε!

Εχτες πηρα την συντονιστρια του την Π.... γιατι αδιαθετησα ενω περνω 2 ασπρα cyclacur την ημερα και μου φανηκε παραλογο αφου δεν πηρα τα 10 καφε οπως συνηθως!

Καλο βραδυ κοριτσιααααα!

Τι εννοεις βρε κοριτσι δε  τα καταφερες?

Να γονιμοποιηθει το ωαριο?

Όχι... Δεν φτάσαμε μέχρι εκεί... Το ωοθυλακιο μου ήταν άδειο.. Τι να πω.. Συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Κι εγώ έχω την ίδια απορία... Τι έγινε;....

 

10 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Κι εγώ έχω την ίδια απορία... Τι έγινε;....

Ενώ είχα ένα ωοθυλακιο και το πήραν όταν ξύπνησα από την νάρκωση μου είπαν ότι ήταν άδειο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!

Astrogea ναι η ενεση που λεγαμε και ο γενικοτερος συνδυασμος φαρμακων.

Που λες δεν ξερω αν εχω η δεν εχω πωα γιατι ο γιατρος μου ο τωρινος μου πιστευει οτι ο οργανισμος μου δεν εχει συνελθει ακομη απο τα φαρμακα και οταν του ειπα οτι εχουν περασει 5 μηνες μου ειπε οτι οι παρενεργειες απι τα φαρμακα εξωσωματικης ειδικα σε παρθενο οργανισμο οπως ο δικος μου που εκανα την πρωτη προσπαθεια μπορει να εμφανιστουν αργοτερα αλλα θελει να το επιβεβαιωσει απο τις εξετασεις μου

Το καλο ειναι οτι στις εξετασεις αυτες θα φανει πραγματικα αν εχω πωα και θα δουμε τι θα κανουμε.

Παντως στον υπερηχο μου ειπαν οτι για 10η μερα εχω πολυ καλο ενδομητριο τριφασικου τυπου αλλα θα περιμεναν περισσοτερα ωοθυλακια

Οταν τον ρωτησα τι εννοει παρενεργειες μου ειπε οτι κι αυτη η καθυστερηση που ειχα μπορει να οφειλεται στην ενεση αυτη αλλα μπορει και στην κυστη κι οτι ειναι πολυ σημαντικος ο συνδυασμος φαρμακων που διδεται στην εξωσωματικη και γι αυτο πρεπει να προσεχουν οι γιατροι παρα πολυ.

 

Εν ολογοις μου ειπε οτι σε εμενα δεν ακολουθηθηκε συγκεκριμενο πρωτοκολλο αλλα εγινε πειραματισμος που μπορει να αναστατωσε τον οργανισμο μου κ τις ορμονες μου.

 

Θα τα πουμε ολα διεξοδικα ειπε οταν σχει ολα τα αποτελεσματα στα χερια του.

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2017 at 11:25 ΠΜ, Baby1980 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!

Thia μου τι να πω!!Τοτε μεγάλη βλακεία του!!

Georgia πως εισαι?Τι κάνουν τα μωράκια σου?

eutixouli μου τελειώνει επιτέλους αυτή η βασανιστική αναμονή!!!

Εγω πήγα πάλι εχθές στον γιατρό γιατί πάλι δεν αδιαθέτησα. Πάλι dufaston. Κουράστηκα ρε κορίτσια. Μιλησα πάλι με

την κοπέλα που ασχολείται με τα δανεικα και μου είπε να την πάρω αρχές Ιανουαρίου. Καλα ούτως η άλλως της είχα αποκλείσει και γω τον Δεκέμβριο λόγω δουλειάς. Πνιγόμαστε εμείς εκείνες τις μέρες όποτε δε γινόταν να προχωρούσα σε κάτι. Ελπιζω όμως να μην περάσει και ο Ιανουάριος έτσι γιατί θα με πιασει κατάθλιψη!!!

Baby μου μηπως δεν αδιαθετεις απο το αγχος σου?

Στο λεω γιατι κι εγω Πεμπτη πηγα στον γιατρο μου πε να ηρεμησω κι οτι ηταν σιγουρος οτι θα αδιαθετυουσα και Κυριακη αδιαθετησα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!!

eutixouli μου καλή επιτυχία αύριο!!!Να μας πεις τα νέα τα καλα αμέσως!!!!

Georgia τι κανεις?

Thia μου κανε λίγο υπομονή και εσυ. Θα τελειώσει η ταλαιπωρία σου. 

astrogea μου γιατί δανεικό έμβρυο?Δεν έχω καταλάβει. 

 

Thia μου μάλλον δεν είναι το άγχος. Το ενδομήτριο ήταν 6,5. Άρα η προγεστερονη δεν είναι αρκετά ανεβασμένη. Γι αυτό είπαμε να πάρω τα dufaston. 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι baby μου ειπε οτι φταινε και τα δυο που δεν εχει προχωρησει η εγκυμοσυνη!

Το ενδομητριο ομως ηταν γεματο φλεγμονες και συμφησεις καθως και ηπια χρονια λοιμωξη απο προηγουμενη αποξεση!

Βεβαια ειχε λιγο δικιο γιατι εγω χρειαζομαι λογω ηλικιας δανεικο και εχουμε μεγαλο προβλημα με το σπερμα και ισως αν δεν φτιαξει με βιταμινες να παμε για βιοψια!

Μας το ειπε και ο οηρολογος και ο καινουριος γ

Εξωσωματικος!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Baby1980 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!!

eutixouli μου καλή επιτυχία αύριο!!!Να μας πεις τα νέα τα καλα αμέσως!!!!

Georgia τι κανεις?

Thia μου κανε λίγο υπομονή και εσυ. Θα τελειώσει η ταλαιπωρία σου. 

astrogea μου γιατί δανεικό έμβρυο?Δεν έχω καταλάβει. 

 

Thia μου μάλλον δεν είναι το άγχος. Το ενδομήτριο ήταν 6,5. Άρα η προγεστερονη δεν είναι αρκετά ανεβασμένη. Γι αυτό είπαμε να πάρω τα dufaston. 

Καλημέρα Baby1980.  Εννοείται ότι θα σας ενημερώσω ότι και αν γίνει.  Σε ευχαριστώ για τις ευχές.  Τις έχω ανάγκη.  Μην ανησυχείς για την περίοδο σου.  Είσαι πολύ μικρή ακόμα.  Όλα θα πάνε καλά.  Thia σε καταλαβαίνω απόλυτα.  Είναι άσχημο να νιώθεις ότι σε έχουν κάνει πειραματοζωο.  Ντροπή τους.  Κάνε υπομονή.  Νομίζω ότι πλέον είσαι σε καλά χέρια.  Georgia72 καλημέρα.  Βολτουλα έχει σήμερα?  Φιλιά σε όλες!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...