Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε; Εμεις πηγαμε παλι σημερα στον γιατρο. Όλα καλα πανε και μου εγραψε ενα κατεβατο απο εξετασεις. Οι ανακατοσουρες συνεχιζουν σε διαφορες φασεςι της ημερας. Εσεις καλα;

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα Georgia καλημερα κοριτσια.Μπραβο Georgia ολα θα συνεχισουν να πηγαινουν καλα μεχρι να ερθουν τα μωρακια σου,οσο για τις ανακατοσουρες κανε υπομονη η διπλη κυηση θα τις εχει πιο εντονες.Εγω καλα ειμαι,σινεμα δεν πηγαμε γιατι ο αντρας μου πηγε να δει ποδοσφαιρο μ'εναν ξαδερφο και γω με την ξαδερφη το ριξαμε στο πλεξιμο.Σημερα θα κατεβασω ρουχα παπουτσια.Αstrogea κριμα που δεν τα ειπαμε ισως αυτο το Σ/Κ.Κοριτσια που εξαφανιστηκατε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

Εγω δεν εχω αδιαθετησει ακομη κι εχω διαφορα θεματα με τους δικους μου κυριως με τη μητερα μου.

Επεμβαινει πολυ κ προσπαθω να κρατω ισορροπιες. Βλεπει εγωιστικα καποια πραγματα κ χωρις να το καταλαβαινει συναισθηματικα με εκβιαζει κ μου δημιουργει ενοχες για καποιες αποφασεις μου με τις οποιες δε συμφωνει.

Καταλαβαινω το αγχος της αλλα προσπαθω να της δωσω να καταλαβει οτι εχω ενα θεμα το οποιο καλως η κακως υπαρχει και το οποιο θα υπηρχε ουτως η αλλιως κι οτι δεν ειμαι πλεον 5 χρονων να μου φερεται σα μωρο.

 

Αυτα τα νεα μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Thia,η περιοδος σου αποφασισε να σε ταλαιπωρησει,τι να πω.Σημερα θα μιλησεις και με το γιατρο οποτε θα σε κατευθυνει, νομιζω οτι πρεπει να κανεις και μια χοριακη για παν ενδεχομενο τα τεστ δεν ειναι παντα αξιοπιστα και σιγουρα πρεπει να ηρεμησεις το αγχος δεν βοηθαει σε τιποτα μονο περιπλεκει καταστασεις.Οσο για τους δικους σου απλα αγνοησε τους και μην τους τα λες και ολα γιατι ναι μεν το κανουν απο ενδιαφερον και αγαπη αλλα θα σε τρελανουν-μιλαω εκ πειρας.

Link to comment
Share on other sites

Χριστια τους κρυβω οτι μπορω αλλα πολλες φορες πιανονται απο λεξεις που μπορω να πω και την τριχα την κανουν τριχια.

 

Πχ δεν ειμαι ακομη παντρεμενη και τους ενοχλει που προσπαθω για παιδι ετσι και θεωρουν οτι αν ηρεμησω το παιδι θα ρθει..δε δεχονται οτι υπαρχει προβλημα. Και οκ παιζει ρολο και το αγχος μου το χουν πει ολοι οι γιατροι και οτι ισως να μην εχω καν ΠΩΑ αλλα το βλεπουν εγωιστικα και πιεζουν. 

Και μονο το γεγονος οτι ειμαι ανυπαντρη και προσπαθω τους ενοχλει ενω εγω δε το βλεπω καθολου ετσι.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα Τhia μονο μια λυση εχεις, πεστους οτι αποφασισες να χαλαρωσεις και να τους ακουσεις.Πες,προς το παρον δεν θα κανω τιποτα και θα δωσω χρονο για να ερθουν ολα φυσιολογικα.Παντως αληθεια στο λεω και οχι για να σε παρηγορησω απο την εμπειρια που εχω στο χωρο της υπογονιμοτητας η ηλικια ειναι συμμαχος γιατι εστω και ενα ωαριο να βρεις εχεις πολλες πιθανοτητες εγκυμοσυνης καταλαβε το πιστεψε το και μην απελπιζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως ειμαστε σημερα;

Thia μου συμφωνω με την xristia. Εχω κι εγω παρομοια εμπειρια με πιεσεις της μαμας μου για διαφορα θεματα και ειχαμε παλαιοτερα ομηρικους καβγαδες! Δυστυχως οι γονεις στην Ελλαδα ειναι σχεδον απαντα παρεμβατικοι...

Εμενα αρχισαν να το μαθαινουν για την εγκυμοσυνη και απο το σοι του μπαμπα μου, που δεν ειμαστε και πολυ κοντα, άρχισαν τα σχολια για την ηλικια μου. Το περιμενα φυσικα, αλλα περιμενα να ειναι πιο διακριτικοι. Δεν ειμαι ξενη. Το παιδι του αδελφου τους ειμαι. Τι να πω...

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Me το θεμα ηλικια τρελαινομαι κοριτσια πραγματικα!!δηλαδη ελεος δεν ημαστε και 60 χρονων εκει να πω ναι αλλα και παλι εχουμε δικαιωμα στη μητροτητα.

 

Εγω ζητησα το τηλεφωνο του γιατρου το κινητο και η γραμματεας του μου το εδωσε πολυ προθυμα χωρις καν να ρωτησει οπως εκαναν στο κεντρο που ημουν και θα τον παρω 8 το βραδυ που θα χουν τελειωσει οι επισκεψεις

 

Εχω πολλα υγρα αοσμα τοσα που χρειαζομαι σερβιετα. Και αχρωμα ειναι σορρυ για την περιγραφη.

 

Θα ξανακανω ενα τεστ αυριο ισως το εκανα πολυ νωρις. Η γιατρος εργασιας μου ειπε οτι το εκανα νωρις θα δω τι θα μου πει ομως ο γιατρος που πηγαινω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Georgia κανε υπομονη αφου τα δυσκολα περασαν καξ θα ερθουν μονο ευχαριστα.

Υπαρχουν καποιες τροφες που σε πειραζουν  και δημιουργουν ανακατοσουρες λογω της κυησης ή θα τις ειχες ανεξαρτητως διατροφης?

Σου το λεω γιατι μηπως πρεπει να αφαιρεσεις κατι  απο την διατροφη σου!

Xristia θα τα πουμε ναι,δε σε πηρα αλλα δεν ημουν καλα το σαββατοκυριακο λογω δουλειας

συν το οτι τα 2 cyclacur που επερνα την ημερα μου + κιλα στην κοιλια και με στεναχωει παρα πολυ!

Thia εγω σου ειπα απο το τηλ τη γνωμη μου .

Προσπαθησε να μην συζητας περι εξ σε κανεναν αλλο εκτος απο τον ανδρα σου!

 

Link to comment
Share on other sites

Astrogea μου, δεν εχω ανακατοσουρες ολες τις ωρες. Πχ σημερα δεν εχω καθολου μεχρι τωρα και εφαγα το ιδιο φαγητο με χθες, ενω χθες το βραδυ ειχα εντονες. Νομιζω πως ειναι τυχαιο γεγονος.

Thia για να δουμε τι θα πει και ο γιατρος.

Τα αλλα τα κοριτσια μας τι κανουν;

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως georgia και η αδερφη μου οταν ηταν εγκυος στα διδυμα ειχε ανακατοσουρες αλλα μονο στην αρχη της κυησης . Αργοτερα μετα τον πεμπτο μηνα που την ειχα μαζι μου στην αθηνα γιατι ηταν κυηση υψηλου κινδυνου μου παραπονιοταν συνεχως για καουρες!

Εγω νιμιζα πως καουρες και ανακαγοσουρες ειναι το ιδιο πραγμα!

Δεν ειναι?

Καλο βραδυ σε ολα τα κοριτσια!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.

Πηρα χθες τον γιατρο δε με καλεσε πισω και με καλεσαν σημερα απο τη γραμματεια ο γιατρος χθες ηταν σε χειρουργειο και τελειωσε πολυ αργα και αν ειμαι εγγυος να βαλουν το τηλεφωνο μου στις αμεσες επαφες του.

 

Λεω οχι ακομη και μου παν να τον ξανακαλεσω αλλα οχι τωρα ειναι σε χειρουργειο.

 

Μου εκανε πολυ θετικη εντυπωση που με πηραν να με ρωτησουν αν πρεπει να μπω στη λιστα με τις επειγουσες επαφες του γιατρου.

 

Οποτε θα καλεσω αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Thia μου περιμενουμε νεα σου.

Astrogea μου κι εγω τωρα τα περναω για πρωτη φορα. Οι ανακατοσουρες μου ειναι σαν να ειμαι σε κινουμενο αυτοκινητο και να ζαλίζομαι. Δεν εχουν καθε μερα την ιδια ενταση, ουτε συμβαινουν τις ιδιες ωρες. Εχθες για παραδειγμα δεν ειχα καθολου. Και ανησυχουσα και καπως. Αναρωτιομουν αν ολα ειναι καλα εκει μεσα.

Οι καουρες φανταζομαι θα ειναι δυσπεψια επειδη μεγαλωνει το μωρο ή τα μωρα και πιεζουν το διαφραγμα. Θα τα διαβασω κι αυτα οταν ερθει η ωρα. Εσυ καλα εισαι; Ηρεμησε καθολου το κλιμα στη δουλεια;

 

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Thia1985 είπε:

Οχι

Θα κανω ενα τεστ ακομη και αν  ειναι αρνητικο τοτε θα κανω

Δεν το πιστευω κοριτσια

Πιο πολυ υποπτευομαι ωοθυλακιο που δεν εσπασε

Πιστευω οτι ειναι το πρωτο που θα σε ρωτησει ο γιατρος.Του ειπες οτι εχεις 7-8 μερες καθυστερηση και τι σου ειπε;

Link to comment
Share on other sites

9 μερες

Μιλησαμε πολυ συντομα γιατι ειχε χειρουργειο το πρωι και ειχε μεταθεσει ολα τα ραντεβου του και εξεταζε την ωρα που τον πηρα

Του θυμισα την περιπτωση μου κι οτι ειχα fsh 22 την τελευταια φορα

Δεν εδειξε να ανησυχει για κατι

Μου ειπε να παω να με δει κ να παρω αυριο να κλεισω ραντεβου με τη γραμματεα του

 

Εχω παει μονο μια φορα και θυμιζω οτι ειναι δημοσιο νοσοκομειο επομενως βλεπει απειρες γυναικες τη μερα

Οποτε γι αυτο του πα την περιπτωση

Αυριο που θα παρω τη γραμματεα του-με γνωριζει κ με θυμαται μου κανε φοβερη εντυπωση κι οσες φορες την εχω παρει εκεινη παει απευθειας στον γιατρο και μου απαντα αμεσως-πιστευω θα ναι καλυτερα γιατι θα ξερει αν εχει κοσμο η οχι ο γιατρος κι αν μπορει να μιλησει

Link to comment
Share on other sites

Georgia στην δουλεια δεν νομιζω να λυθει το θεμα ,απλα υποχωρησα οπως παντα και αφηνω τις αλλες 2 να λογομαχουν!

Αυριο μια δασκαλα απο αλλη ταξη θα λειπει  γιατι αρρωστησε και ζητησαν σε μια απο εμας τις3 να παμε να βοηθησουμε γιατι θα ειναι μονη της στην ταξη και οπως συνηθως προθυμοποιηθηκα να παω εγω!

Εγινε χαμος γιατι δεχτηκα να παω επειδη αν φυγω, μεχρι τις 10 θα ειναι και η ταξη μου με μια δασκαλα!

Φυσικα εγω εχω 4 χρονων και μπορει μια δασκαλα μια χαρα να τα καταφαιρει ενω η αλλη κοπελα εχει 2.5 χρ και χρειαζεται βοηθεια!

Καθε μερα κατι αναλογο συμβαινει!

Αρνητικη ενεργεια,2 φορες σε μια εβδομαδα επεσα  και εσπασαν 2 ρολογια που ειχαμε στην ταξη.

Εχουμε κρυψει με τη συναδελφο μου  μια εικονα της παναγιας  να βοηθαει τα παιδια μη συμβει κατι ασχημο!

Ευτυχως σημερα πηγα οφθαλμιατρο για να κανω οπτικο πεδιο και τονομετρηση ( γιατι το φεβρουαριο εβαλα βαλβιδα γλαυκωματος στο δεξι μου ματι )  και β οραση μου παραμενει σταθερη!

 Το μετεγχειριτικο σταδιο πηγε τελεια!

Ειμαι ενθουσιασμενη και τα πρωινα τα αφησα ολα πισω!

Η υγεια ειναι  πανω απ όλα!

Xristia ,thia , marath,euyixoulis  

και σε ολα τα κοριτσια που μας διαβαζουν ...

την καληνυχτα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι καλος ανθρωπς asteogea μου και ολα θα σου πηγαινουν καλα, να εισαι σιγουρη και η αρνητικη ενεργεια δεν θα σε επηρεαζει! Μπραβο για το αποτελεσμα της εξετασης σου. Έτσι να συνεχισουν όλα με επιτυχιες και ασε τις ξινες να βγαζουν τα ματια τους.

Καλη σου νυχτα.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ georgia μου,

Δεν ξερω αν ειμαι καλη αλλα τουλαχιστον εχω καλες προθεσεις ,δεν σκεφτομαι πονηρα γι αυτο και πολλες φορες μετα απο λιγη ωρα συνειδητοποιω οτι δεν  επρεπε να μου πουν τετοια λογια! Ή οτι επρεπε να τους απαντησω γενικως!

Εχω αναγκη να ακουω που και που οτι ειμαι καλη και σε ευχαριστω πολυ!

Προσπαθω να φερομαι ανιδιοτελως!

Πολυ καληνυχτα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...