Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IVF με δωρεά ωαρίων : γνώμες και εντυπώσεις


Recommended Posts

Georgia κξ εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να μην αλλαξω τιποτα τουλαχιστον μεχρι την 8η εβδομαδα που ειχα παλινδρομη.

Στα 43 μου χρονια βεβαια και δουλευα κανονικα.

Αν μου το ελεγε τωρα θα εμπαινα στην γυαλα και χωρις να μου το πει!

Καθησε να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου και να περιποιηθεις τον ανδρα σου γιατι μετα την γεννηση των μικρων θα τρεχεεεεις!

Thia ειμαι βεβαιη οτι δεν ειναι τα συμπτωματα πωα.

Και εγ  το ιδιο με την georhia σκεφτηκα!

Η κουνιαδα μιυ εκανε το πρωτο με εξωσωματικη μετα απο 5 χρονια προσπαθειων και το δευτερο ηρθε φυσιολογια μετα απο 2 χρονια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια!

Χρονια πολλα στις εορταζουσες εαν εχουμε και συντομα με μωρακια στις αγκαλιες και χρονια πολλα σε οποιον δικο σας γιορταζει!

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε σενα Georgia και στα υπολοιπα κοριτσια.Georgia να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και ο αγιος να ειναι προστατης σας και να σου χαρισει μια ανεφελη εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Χρονια πολλα σε οποιον και οποια  γιορταζε εχτες!

Δεν μπηκα να δω γιατι ειχα πολυ δυσκολη εβδομαδα στη δουλεια!

Ο αγιος δημητριος να μας βοηθαει ολους γιατι χρειαζομαστε αρκετη βοηθεια αυτα τα χρονια απο εκει πανω!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!

Εγω κοριτσια μου δεν εχω αδιαθετησει ακομη. Εκανα τεστ σημερα αρνητικο οποτε προσπαθω να χαλαρωσω για να μου ερθει γιατι ποναω εχω αναγουλες και ολα τα παρελκομενα.

Μου φαινεται αρχισαν τα συμπτωματα της ΠΩΑ και αρχιζω να χανω περιοδους

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσιαααα!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

thia πηρες το γιατρο σου να του το πεις?

Μηπως δεν αδιαθετησες απο αγχος και κουραση?

Μια φιλη μου το παθαινει συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα  Georgia Thia Astrogea και υπολοιπα κοριτσια.Καλο Σαββατοκυριακο.Astrogea χαθηκες ολα καλα;Ποτε εχεις ραντεβου με τον Σφ.;Thia σιγουρα ειναι απο το αγχος ηρεμησε και σε λιγες μερες θα ερθει η περιοδος σιγουρα.Ποσες μερες εχεις καθυστερηση;Georgia πως πανε τα συμπτωματα;Εγω ειμαι αθλια το ωαριο δεν ηταν καλο για γονιμοποιηση ειχα και μια καταβολη που δεν προχωρησε και ενδεχεται να μου χαλασει και αυτον τον κυκλο.Τελος παντων αφου δεν μπορω να κανω τιποτα θα περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά.  Georgia72 εύχομαι την επόμενη χρονιά να βγάζεις τα μωρά σου στην παρέλαση βολτουλα!!!!!! 

Κορίτσια τι είναι το ΠΩΑ?

Εγώ περιμένω να ξεκινήσω τη διαδικασία.  Ελπίζω αυτή τη φορά να είμαι τυχερή.  Τα φιλιά μου.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω 5 μερες καθυστερηση.

Οχι τον γιατρο δε τον πηρα γιατι δε σκεφτηκα να ζητησω το κινητο του την πρωτη φορα που πηγα και δεν εχω ξαναπαει απο τοτε.

Οποτε θα περιμενω να ρθει η Δευτερα να τηλεφωνησω στο νοσοκομειο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xristia είπε:

Προωρη Ωοθηκικη Ανεπαρκεια, απουσια περιοδου για 4-5 μηνες σε γυναικες κατω των 40,Εutixoulis καλη αρχη,ευχομαι να εισαι η δευτερη εγκυουλα μας.

Ευχαριστώ πολύ.  Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. 

πρίν από 37 λεπτά , marathn37 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Και του χρόνου να έχουμε πολλά μωράκια με σημαιούλες στην παρέλαση!!!!

Thia μου υπομονή κι αν δεν έχει έρθει η περίοδος μέχρι Δευτέρα πάρε τηλ τον γιατρό.

Πάντως επειδή είμαι σε ΠΩΑ δεν είναι σύμπτωματα αυτά να ξέρεις...

Eutuxoulis Καλή Αρχή και Καλή επιτυχία!!!

Xristia μου υπομονή , το ξέρεις αλλά είναι το μόνο  που μπορείς να κάνεις.

Georgia72 είπαμε ξεκουραση!!!!  αντε κανα φαί στο τσακίρ κέφι...

έρχονται τρελά ξενύχτια, μάζευε δυνάμεις!!

Astrogea πώς είσαι; συνήλθες από την εγχείριση;

 

Εγώ κοριτσάκια την παρασκευή έδωσα δείγμα για την εξέταση του Νίκα.

Αν είναι καλή κι δώσει το ΟΚ! προχωράω για εμβρυομεταφορά.

Κι κάτι χαρμόσυνο για να μας φτιάξει το κέφι και να αισιοδοξούμε.

Προχθές φίλη με προβλήματα ενδομητρίου-ορμονικά+φλεγμονές-

αφού πήρε δεν ξέρω πόση αντιβίωση+σπιράλ προγεστερόνης,

πήρε θετική -κρατηθείτε- τετραψήφια χοριακή!!!!!

Να δώσει η Παναγία να χαρούμε όλες μας έτσι!!

Φιλιά πολλά!!

 

 

ΜΑΚΑΡΙ....... 

Link to comment
Share on other sites

Thia μου νομιζω πως 5 ημερες καθηστερηση δεν ειναι πολλες. Θα δεις τι θα πει κι ο γιατρος σου βεβαια.

Xristia μου, πολυ λυπαμαι που στραβωσε παλι. Όπως όμως λεει και marathn37 μονο υπομονη μπορεις να κανεις και να σκεφτεσαι θετικα.

Eutuxoulis, σ' ευχαριστω για την ομορφη ευχη. Καλη επιτυχια να εχεις κοριτσι μου στην προσπαθεια σου!

Marathn37, με το καλο! Καλα αποτελέσματα και καλη επιτυχια με χοριακη σαν της φιλης σου! Μπραβο της!

Astrogea, ειχες τρεξιμο διαβασα στο αλλο θεμα. Ξεκουρασου το ΣΚ.

Εγω ναι, ξεκουραζομαι. Απο συμπτωματα απλως εχω καποια ανακατεματα. Αυριο θα παμε για φαγητο στους γονεις μου και θα παρω και τα σχετικα ταπερακια να λουφαρω τη μιση εβδομαδα. Αχ, μανα ειναι μονο μια!

Δεν ειμαι σιγουρη ομως βρε κοριτσια πως και τοση ακινησια ειναι καλη... Δεν ξερω... Αλλες οδηγιες μου εδωσαν απ' το κεντρο και οσο τις ακολουθουσα μια χαρα  πηγαν όλα. Ετουτος ο γιατρος πολυ μ' εχει τρομαξει...

Επεξεργάστηκαν by Georgia72

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Thia xαλαρωσε οσο αγχωνεσαι δεν προκειται να ερθει περιοδος μεχρι 35 μερες κυκλος θεωρειται φυσιολογικος.Απο ΠΩΑ δεν ξερω αλλα λογω ηλικιας πολλες φιλες εχουν μπει κλιμακτηριο αλλα δεν μπηκαν απο την μια μερα στην αλλη εκαναν τουλαχιστον δυο χρονια,ετσι λοιπον και συ θα δεις και αλλες περιοδους σιγουρα και σιγουρα θα βρεις γερο ωαριο που θα σου χαρισει το μωρακι σου.Μarathn καλα αποτελεσματα και με το καλο εγκυουλα.Εχω την εντυπωση οτι μεχρι το τελος της χρονιας θα γεμισουν πολλες κοιλιτσες.Περιμενουμε eutixoulis,marathn και candy αν ειναι και καποια αλλη με το καλο.Georgia απολαυσε την εγκυμοσυνη σου ολα ξεκινησαν καλα και θα συνεχισουν καλυτερα.Ο λαος λεει η καλη μερα απο το πρωι φαινεται.Μην σε τρομαζει ο γιατρος εγκυος εισαι δεν εισαι αρρωστη να ζεις φυσιολογικα και να κινεισαι για να αιματωνεται η μητρα,εκτος αν εχεις ζαλαδες, απλα να μην κουραζεσαι να μην σηκωνεις βαρη.Λογω διπλης κυησης χρειαζεσαι ακομη περισσοτερη και καλυτερη διατροφη και περισσοτερο φολικο οξυ προς το παρον δεν νομιζω κατι αλλο.Ο γιατρος σου βλεπει οτι εισαι απο εξωσωματικη με διδυμη κυηση και πανω απο 40 και σε βαζει αυτοματα στις κυησεις υψηλου κινδυνου εσυ ομως να εισαι ηρεμη γιατι το βλεπεις και μονη σου οτι δεν συντρεχει λογος ανησυχιας.Ζησε αυτην την περιοδο της εγκυμοσυνης ,που ειναι απλα τελεια.Αstrogea που εισαι και δεν εχουμε νεα σου;Περιμενουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω georgia οτι εκανε παρα πολλες εξωσωματικες και δεν εκανε τελικα παιδακι!

Σιγουρα φταει και αυτο  για την συμπεριφορα της αλλα δεν σημαινει οτι πρεπει να ξεσπας στους αλλους.

Το γνωριζω γιατι καθεται και λεει στις αλλες κοπελες οτι αντι να συνεχισω να προσπαθω θα επεπε να υοθετησω ενα παιδακι!

Και σκεψου οτι εκεινη ειναι η μοναδικη δασκαλα που εχω γνωρισει που δεν αγαπαει τα παιδια!

Ο θεος να σε φιλαει απο τετοιες δασκαλες....

Καλο βραδυ κοριτσια!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ο Θεός να σε φυλαει, δε λες τιποτα Astrogea μου. Και να υιοθετουσε δεν ξερω τι τυχη θα ειχε το παιδακι αφου ειναι τοσο νευρικη και ξυνη. Ισως καλύτερα που δεν το εκανε.

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Georgia72 είπε:

Κορίτσια εχει τελεια ημερα! Θα πατε καμια βολτιτσα;

Καλημερα Georgia,καλημερα κοριτσια ναι ειναι ωραια μερα αλλα λιγο κρυα. Εμενα σημερα δουλευει ο αντρας μου και ειμαι μοναχη,ηπια καφεδακι μαγειρεψα και περιμενω την μητερα μου για κουβεντουλα.Κατα τις 2 θα ερθει και ο αντρας μου θα φαμε και στο μονο που ελπιζω ειναι απογευματινο σινεμαδακι αν εχει ορεξη,Βλεπεις απο σημερα νυχτωνει και νωρις -προσωπικα με χαλαει πολυ-και δεν ειναι για απογευματινη βολτα.Καλα να περασετε στους γονεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια  σας κοριτσια μολις μπηκα στο φορουμ!

Georgia εχει υοθετησει και περιμενει το δικαστηριο για τα τελευταια διαδικαστικα!

Γι αυτο θεωρει την υοθεσια την μοναδικη λυση για μενα!

Ο θεος να φιλαει τα παιδια απο τετοιες δασκαλες και μαμαδες!

Σημερα θα τη βγαλω στο σπιτι γιατκ λογω χειρουργειου εμειναν πκλυ πισω οι δουλειες του σπιτιου.

Να προσεχεις georgia μην ξεχνιεσαι ,εχεις 2 πλασματακια και πρεπει να προσεχεις διπλα!

Xristia αν το ηξερα οτι εισαι μοναχουλα θα σου τηλ!

Link to comment
Share on other sites

A, xristia σινεμαδακι! Τι θα δειτε; Αχ, κι εμενα με χαλαει που μικραινει η μερα... Να περασετε κι εσεις ομορφα!

Astrogea ελπιζω να ηρεμησει οταν παρει το παιδακι και να μην το ταλαιπωρησει...

opfFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...