Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός κατά τη διάρκεια της εγκυμοσυνης: Tandem nursing


Recommended Posts

βερα

 

γενναω στισ 20 μπενω στον μηνα μου

 

 

 

Αγοράκι αχ ναι γεννώ και έχουν ξεκινήσει τα πρωτόγαλα ο μεγάλος έχει κατενθουσιαστεί πονώ όμως αρκετά μετά από λίγη ώρα θηλασμού και νιώθω τάσης φύγεις εκει που θηλάζω έχω τόση αγωνιά θα καταφέρω να θηλάσω και τον άλλο μου γιο με επιτυχία ?

 

Κι αλλο αγορακι, ποιος στην χαρη σου!!! Ολα καλα να πανε!

 

Εχεις δει μηπως ακουμπα με τα δοντια καπου και γι αυτο πονας? δοκιμασες να βελτιωσεις τον τροπο που πιανει τη θηλαια αλω?

 

Μια χαρα θα τα καταφερεις. Κιεγω αγχωνομουν γιατι δυσκολευτηκα με τον πρωτο, αλλα με τον δευτερο ηταν παιχνιδακι.......τωρα εχεις τις γνωσεις δεν εισαι πρωταρα!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι αλλο αγορακι, ποιος στην χαρη σου!!! Ολα καλα να πανε!

 

Εχεις δει μηπως ακουμπα με τα δοντια καπου και γι αυτο πονας? δοκιμασες να βελτιωσεις τον τροπο που πιανει τη θηλαια αλω?

 

Μια χαρα θα τα καταφερεις. Κιεγω αγχωνομουν γιατι δυσκολευτηκα με τον πρωτο, αλλα με τον δευτερο ηταν παιχνιδακι.......τωρα εχεις τις γνωσεις δεν εισαι πρωταρα!

Τελικά σήμερα μεσημέρι που τον θήλασα μετά παρατήρησα το στήθος

 

ναι με δαγκώνει είχα ένα αλογάκι γύρο από την θηλή μου

και κατά σειρά τα δοντάκια του

το βραδύ θα τον τοποθετήσω καλά η αλήθεια είναι ότι τρώει τραγουδά κουνιέται πολύ πιάνει και ξανά πιάνει την θηλή και γιατί ίσως με πονά

.....

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κανουν οσο μεγαλωνουν, ξεχνιουνται και χαζομαριζουν.....καπου ακουμπανε τα δοντακια και σε κεινο το σημειο γινεται πληγη.

 

Εγω του ελεγα οτι πονουσα πολυ γιατι τα δοντακια με δαγκωναν και του εξηγουσα πως να βαζει σωστα το στομα, να το ανοιγει καλα δλδ και να το βαζει ολο μεσα......θα το εξηγησεις μερικες φορες και θα τον διορθωνεις οποτε δεν το κανει σωστα.....

 

Κι εγω αργησα να το καταλαβω, πεθανα στον πονο μεχρι να με κοψει......μολις το διορθωσα δεν ξαναπονεσα σε ολη την εγκυμοσυνη.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κανουν οσο μεγαλωνουν, ξεχνιουνται και χαζομαριζουν.....καπου ακουμπανε τα δοντακια και σε κεινο το σημειο γινεται πληγη.

 

Εγω του ελεγα οτι πονουσα πολυ γιατι τα δοντακια με δαγκωναν και του εξηγουσα πως να βαζει σωστα το στομα, να το ανοιγει καλα δλδ και να το βαζει ολο μεσα......θα το εξηγησεις μερικες φορες και θα τον διορθωνεις οποτε δεν το κανει σωστα.....

 

Κι εγω αργησα να το καταλαβω, πεθανα στον πονο μεχρι να με κοψει......μολις το διορθωσα δεν ξαναπονεσα σε ολη την εγκυμοσυνη.

Αχ σε ευχαριστώ να σε καλά μα και εγώ υποφέρω τόσους μήνες ούτε που σκεφτήκα ότι μπορεί να με δαγκώνει

.....

Link to comment
Share on other sites

Ακουμπουν τα δοντακι σε ενα σημειο καθε φορα που θηλαζουν, τριβεται και σε ποναει.......μολις πιασει σωστα δεν θα αισθανεσαι κανενα πονο. Γενικα οταν πονανε οι θηλες πρεπει να επανεξεταζουμε τον τροπο που θηλαζουν......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω σκασει ...ακομα να εχω σταθερο κυκλο για να μεινω εγκυος ....

τι αλο να κανω του μιωσα τους θηλασμους με την χορηγηση γαλακτος ....οχι οτι δεν θηλαζει παλυ εκεινες τις ωρες αλλα λιγοτερο .Το βραδυ δεν θηλαζει πινει νερακι και ξανα θηλαζει το πρωι στις 6-7 .

περιοδο ειχα πρωτη φορα στις 14 ιουνιου και μετα στισ 25 ιουλιου ....τωρα δεν εχω δει τιποτα ακομα ουτε νιωθω τιποτα .Φυσικα δεν περιμενω αυτον τον μηνα να εμεινα εγκυος ...δεν υπηρχαν καν επαφες λογο αποστασης αλλα θα ηθελα να δω οτι σταθεροποιηθικε ο κυκλος μου.

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

Na μη σακς και να μην αγχωνεσαι.....το αγχος δεν βοηθα να μεινεις εγκυος, το αντιθετο θα ελεγα.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

βερα μιας και σε βρισκω εδω να σε ρωτησω κατι αν ξερεις .

υπαρχει περιπτωση ,πιθανοτητα ,τωρα που ειναι η πρωτες μου ωορηξιες να 'βγουνε" περισσοτερα απο ενα ωαρια?

νομιζω οτι καπου το εχω ακουσει αλλα δεν βρισκω κατι

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω Αφροδιτη.....συμβαινει παντως κι αυτο, γιατι να μη συμβει και τωρα? Μη καθεσαι και το σκεφτεσαι συνεχεια.....χαλαρωσε. Μηπως να δοκιμαζες ομοιοπαθητικη? Μια ξαδερφη μου ετσι εμεινε εγκυος. Τι ακριβως εκανε δεν ξερω, μενει και στο εξωτερικο, ξερω ομως οτι την βοηθησε.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

καλε δεν αγχωνομαι ,πρωτα απο ολα τον προηγουμενο μηνα αλεσ μερεσ καναμε (νομιζα οτι ηταν γονιμεσ) και τελικα με κυκλο 42 ημερων ειχα γονιμες οταν ηταν η πεθερα μου εδω ...αυτον τον μηνα δεν ηταν εδω ο αντρας μου χαχαχα

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγω εμεινα εγκυος σε φαση που δεν το περιμενα κι εντελως εκτος γονιμων ημερων! μια φορα καναμε θεξ και το τσιμπησαμε το νινι......δεν περιμενα οτι υπηρχε περιπτωση να ειμαι εγκυος.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εχω σκασει ...ακομα να εχω σταθερο κυκλο για να μεινω εγκυος ....

τι αλο να κανω του μιωσα τους θηλασμους με την χορηγηση γαλακτος ....οχι οτι δεν θηλαζει παλυ εκεινες τις ωρες αλλα λιγοτερο .Το βραδυ δεν θηλαζει πινει νερακι και ξανα θηλαζει το πρωι στις 6-7 .

περιοδο ειχα πρωτη φορα στις 14 ιουνιου και μετα στισ 25 ιουλιου ....τωρα δεν εχω δει τιποτα ακομα ουτε νιωθω τιποτα .Φυσικα δεν περιμενω αυτον τον μηνα να εμεινα εγκυος ...δεν υπηρχαν καν επαφες λογο αποστασης αλλα θα ηθελα να δω οτι σταθεροποιηθικε ο κυκλος μου.

Ψυχραιμία!!!! Να ξέρεις ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να μείνεις έγκυος και ΧΩΡΙΣ σταθερό κύκλο. Εγώ, την πρώτη φορά αδιαθέτησα στις 26 μέρες, μετά στις 30-32 (περίπου) και η τρίτη ήταν η φαρμακερή:) Μετά από 40 μέρες έκανα το τεστ και ήταν θετικό.

Το καλό είναι ότι έχεις την ευκαιρία να απολαμβάνεις την προσπάθεια:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

 

Είμαι έγκυος στην 13 βδομάδα και ο γιος μου 19 μηνών θηλάζει ακόμα. Από τότε που έμεινα έγκυος θηλάζει ακόμα πιο συχνά οπότε το κόβω ότι πάμε για tandem nursing.

 

Προβληματίζομαι όμως γιατί θελω το πρωτόγαλα να το πάρει το βρέφος και όχι ο μεγάλος. Πώς θα γίνει αυτό? Δεύτερον πως θα χορταίνει το μικρό αν του πίνει το γάλα το μεγάλο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και εμενα η μικρη μου ειναι 19 μηνων θηλαζει non stop θελω να μεινω εγκυος αλλα ξερω οτι θα ναι και ρισκο γιατι θα χω δυσκολη εγκυμοσυνη λογω περιδεσης κλπ και δεν θα αποθηλασει ακομη και να μειωθει το γαλα (By the way λογικα ηδη θα υπαρχει μια μειωση στο γαλα σου αρα και γαι αυτο θα προσπαθει να θηλαζει περισσοτερο εφοσον το αναζητα) εχω και εγω παρομοιες αποριες αν και θυμαμαι οτι σε αντιστοιχο post για το tandem αυτα εχουν λιγο πολυ απαντηθει..

ευχομαι να σου πανε ολα καλα και αν νοιωθεις ανασφαλεια και αγχος καλο ειναι να μπαινεις και να βρισκεις τις αντιστοιχες στη θεση σου μανουλες να περνεις κουραγιο γιατι ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ υπαρχουν και αυτες οι μικρες εξαιρεσεις που δινουν ενα χερι βοηθειας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, να σας ζήσουν τα μωράκια σας και με το καλό τα καινούργια! :mrgreen: για ρίξτε μια ματιά εδώ :wink:http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=42023 αλλά και εδώ

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=45477

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, να σας ζήσουν τα μωράκια σας και με το καλό τα καινούργια! :mrgreen: για ρίξτε μια ματιά εδώ :wink:http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=42023 αλλά και εδώ

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=45477

 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά ακόμα έχω την απορία. Επειδή θα βγω από την κλινική την πρώτη μερά μετα τη γεννα, το πρωτόγαλα δεν πρέπει να το πάρει το μωρό? Αν θηλάζει και το μεγάλο δεν θα του το στερησει?

Link to comment
Share on other sites

το κανονικο γαλα ερχεται στο 3ο 24ωρο και μεχρι τοτε επικρατει το πρωτογαλα, εφοσον θα πας σπιτι στο πρωτο 24ωρο (που θα γεννησεις by the way?) δεν υπαρχει περιπτωση να κρατησεις το πρωτο σε αποσταση για δυο μερες? Καλυτερα να ρωτησεις και καποια πιστοποιημενη συμβουλο θηλασμου με εμπειρια στο tandem

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΠΑΚΙ με το καλο!!! Λοιπον εγω κανω ταντεμ, κανενα προβλημα....απο το ενα στηθος δινεις στο ενα και απο το αλλο στο μωρακι........εγω τα ειχα χωρισει απο την αρχη και μονο οταν ειχα υπερπαραγωγη εβαζα να πινει το μεγαλο και απο το στηθος του μωρου για να παιρνει το πιο νερουλο (ας πουμε). Κι αυτο επειδη το νεο μωρακι θηλαζει για λιγη ωρα.

 

Ως τωρα παμε πολυ καλα απο θεμα βαρους και αναπτυξης, δεν εχασε απολυτως τιποτα.

 

Επισης μπορεις τις πρωτες μερες που λες να βαζεις πρωτα το μωρο να πινει οσο θελει και μετα το αλλο. Δεν ειναι τοσο δυσκολα να τα κανονισεις, Φθασε πρωτα εκει με το καλο και βλεπεις....δεν ξερεις αλλωστε, μπορει να αποθηλασει μονος ο μεγαλος μεχρι τοτε.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

να τολμησω να ρωτησω κατι χωρις (ελπιζω) να με κραξετε? (ειμαι παθουσα εν μερει και θελω να χω λαβει υποψη μου καποια πιθανα σεναρια και δεν ξερω αν το ρωταω στο σωστο τοπικ)

 

μιας και προσπαθω να μεινω εγκυος παραλληλα με το θηλασμο της μικρης μου αν χτυπα ξυλο η επομενη εγκυμοσυνη δεν παει καλα για τον οποιο λογο παραλληλα σημαινει και διακοπη της γαλουχιας του πρωτου παιδιου ή μπορεί να γίνει επαναγαλακτισμός?

Link to comment
Share on other sites

Να κ΄νω κι εγώ την ερωτησούλα μου γιατί ε΄χω μπερδευτεί...

Χτες μου είπε ο γιατρός ότι όσο θηλάζω είναι κάπως πιο δύσκολο (όχι απίθανο) να μείνω έγκυος. Αυτό ισχύει τελικά ή όχι;

Η μικρή μας είναι σχεδόν 15 μηνών και μάλλον προσπάθειες για 2ο ξεκινάμε του χρόνου (θα' ναι περίπου 20-21 μηνών). Αν δεν έχει αποθηλάσει από μόνη της (εγώ δεν τη σταματάω) λέτε να έχω δυσκολία στη σύλληψη;

Πιστεύω όχι, έτσι; Περίοδο έχω κανονικά αμέσως μετά τη γέννα, τώρα τελευταία μου τα χάλασε λίγο μόνο (κάθε 22-25 μέρες και κρατούσε τουλάχιστον 10!)

Επίσης, άλλη απορία.... τώρα πολλές φορές όταν θηλάζω η μικρή κάνει συγχρόνως και ακροβατικά και πολλές φορές τραμπολίνο στην κοιλιά μου. ¨Οταν με το καλό έρθει το σποράκι δεν είναι επικίνδυνο αυτό;Και μετά με την κοιλιά που φουσκώνει πως χωράει και το μεγαλύτερο;;;:rolleyes: (όχι, δεν είμαι ξανθιά:mrgreen:)

Ας μας πει κάποια κοπέλα που το εχει ως εμπειρία....

ΕΥχαριστώ!:D

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τη σύλληψη το φοβόμουνα κ εγώ γιατί έχω πολυκυστικές κ τον Άγγελο είχα δυσκολευτεί κάπως (μας πήρε 2 χρόνια ) για να τον φέρουμε σ αυτό τον κόσμο. Πίστευα και εγώ ότι με αυτό το ιστορικό σε συνδυασμό με τον θηλασμό θα αργήσει το επόμενο κ έτσι ξεκινήσαμε χαλαρά. ¨Εμεινα αμέσως, με τη πρώτη προσπάθεια, και δεν μπορούσα να το πιστέψω. Επίσης ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλό που έχουν προηγηθεί κάποιοι κύκλοι περιόδου κ εγώ είχα αδιαθετήσει από τον τρίτο μήνα κ να σημειωσω ότι δεν είχα ποτέ σταθερή περίοδο γιατί μειώνονται οι κίνδυνοι αποβολής.

Επειδη κ εμένα ο μικρός κάνει τον ταρζάν όταν θηλάζει προσπαθώ να του εξηγώ ότι πονάει η κοιλιά μου κ δεν το κάνει πια και έχω αρχίσει να τον θηλάζω ξαπλωμένη παλι που με διευκολύνει από το να έχω το βάρος του πάνω μου. Αυτά , καλές προσπάθειες κ μην αγχώνεστε καθόλου.

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Να κ΄νω κι εγώ την ερωτησούλα μου γιατί ε΄χω μπερδευτεί...

Χτες μου είπε ο γιατρός ότι όσο θηλάζω είναι κάπως πιο δύσκολο (όχι απίθανο) να μείνω έγκυος. Αυτό ισχύει τελικά ή όχι;

Η μικρή μας είναι σχεδόν 15 μηνών και μάλλον προσπάθειες για 2ο ξεκινάμε του χρόνου (θα' ναι περίπου 20-21 μηνών). Αν δεν έχει αποθηλάσει από μόνη της (εγώ δεν τη σταματάω) λέτε να έχω δυσκολία στη σύλληψη;

Πιστεύω όχι, έτσι; Περίοδο έχω κανονικά αμέσως μετά τη γέννα, τώρα τελευταία μου τα χάλασε λίγο μόνο (κάθε 22-25 μέρες και κρατούσε τουλάχιστον 10!)

Επίσης, άλλη απορία.... τώρα πολλές φορές όταν θηλάζω η μικρή κάνει συγχρόνως και ακροβατικά και πολλές φορές τραμπολίνο στην κοιλιά μου. ¨Οταν με το καλό έρθει το σποράκι δεν είναι επικίνδυνο αυτό;Και μετά με την κοιλιά που φουσκώνει πως χωράει και το μεγαλύτερο;;;:rolleyes: (όχι, δεν είμαι ξανθιά:mrgreen:)

Ας μας πει κάποια κοπέλα που το εχει ως εμπειρία....

ΕΥχαριστώ!:D

 

An παρακολουθησεις τι λεμε θα δεις οτι οι περισσοτερες απο μας δυσκολευτηκαμε περισσοτερο να μεινουμε εγκυες πριν που δεν ειχαμε παιδια και δεν θηλαζαμε, παρα τωρα που θηλαζουμε.

 

Αν δεν θηλαζεις ολη μερα, και υπαρχουν διαστηματα ανω των 6 ωρων αναμεσα στους θηλασμους το πιο πιθανο ειναι να μεινεις ευκολα εγκυος.

 

Μονο μη το κυνηγας.....στο λεω αυτο γιατι την πρωτη φορα που ηθελα να μεινω εγκυος κυνηγουσα τις γονιμες μερες μου....δλδ καναμε σεξ οταν ηξερα οτι ειχα ωορηξια. Μετα τη γεννα τα πραγματα αλλαξαν κι εμεινα εγκυος εκτος των γονιμων ημερων (αυτων που εγω νομιζα για γονιμες) Μετα απο μια εγκυμοσυνη πολλα αλλαζουν και συμβαινει συχνα ζευγαρια που ειχαν δυσκολιες γονιμοτητας να αποκτουν μωρα πανευκολα χωρις καν να το προσπαθουν. Γενικα η γονιμοτητα αυξανεται.

 

Προβλημα υπαρχει μονο αν εχουν μεινει τιποτα φλεγμονες απο κακο τοκετο κλπ...αλλα εχω και τετοιο παραδειγμα φιλης που υποτιθεται ειχε μονο μια σαλπιγγα (λογω προβληματος που δεν αντιμετωπιστηκε στον πρωτο τοκετο) και σκεφτοταν εξωσωματικη, ομως εμεινε εγκυος ενω δεν το περιμενε και μαλιστα σε διδυμα. Ολα μπορει αν συμβουν.

 

 

Οχι δεν θα αφηνεις το μωρο να παιζει τραμπολινο στην κοιλια σου, να τα κοψεις αυτα απο τωρα.....

 

Οταν μεγαλωσει η κοιλια, το παιδι θα πινει γαλα ειτε ορθιο αναμεσα στα ποδια σου (ενω καθεσαι) ειτε οταν ειστε ξαπλωμενοι, ειτε καθισμενο πλαι........δεν ειναι τιποτα δυσκολο.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

να τολμησω να ρωτησω κατι χωρις (ελπιζω) να με κραξετε? (ειμαι παθουσα εν μερει και θελω να χω λαβει υποψη μου καποια πιθανα σεναρια και δεν ξερω αν το ρωταω στο σωστο τοπικ)

 

μιας και προσπαθω να μεινω εγκυος παραλληλα με το θηλασμο της μικρης μου αν χτυπα ξυλο η επομενη εγκυμοσυνη δεν παει καλα για τον οποιο λογο παραλληλα σημαινει και διακοπη της γαλουχιας του πρωτου παιδιου ή μπορεί να γίνει επαναγαλακτισμός?

αν μείνεις έγκυος και συνεχίσεις να θηλάζεις και κάτι πάει άσχημα (μακριά από όλες τις εγκυούλες) και δεν έχεις απογαλακτίσει το παιδί μπορείς να συνεχίσεις να θηλάζεις εννοώ ότι τα διαδικαστικά και τα χάπια που παίρνεις μετά είναι συμβατά με τον θηλασμό (από ότι μου είχε πει ο γυναικολόγος μου τότε) για τα υπόλοιπα δεν ξέρω, λογικά αν δεν έχουν περάσει παρά μόνο λίγες μέρες θα μπορείς να το επαναφέρεις άνετα με το παιδί, αν έχει περάσει καιρός ίσως να χρειαστεί να ακολουθήσεις κάποιο πρωτόκολλο επαναγαλακτισμού

Link to comment
Share on other sites

να τολμησω να ρωτησω κατι χωρις (ελπιζω) να με κραξετε? (ειμαι παθουσα εν μερει και θελω να χω λαβει υποψη μου καποια πιθανα σεναρια και δεν ξερω αν το ρωταω στο σωστο τοπικ)

 

μιας και προσπαθω να μεινω εγκυος παραλληλα με το θηλασμο της μικρης μου αν χτυπα ξυλο η επομενη εγκυμοσυνη δεν παει καλα για τον οποιο λογο παραλληλα σημαινει και διακοπη της γαλουχιας του πρωτου παιδιου ή μπορεί να γίνει επαναγαλακτισμός?

 

 

Τι εννοεις? Αν δλδ αναγκαστεις να αποθηλασεις το παιδι ουσα εγκυος, αυτο το παιδι θα ξαναθηλασει οταν γεννησεις? Αυτο ρωτας?

 

Αυτο εξαρταται απο το παιδι και απο το διαστημα που θα περασει μεχρι να γεννησεις. Συνηθως ξεχνανε να θηλαζουν, αν και δεν ειναι απολυτο αυτο. Δεν ειναι στο χερι σου να ξαναθηλασει. Επειτα για να αποθηλασεις θα χεις λαβει καποια μετρα για να το πεισεις να παψει να θηλαζει........μετα θες να το πεισεις να ξαναθηλασει? Θα το μπερδεψεις....

 

Βασικα αφησε τα πραγματα να εξελιχθουν και μην σκεφτεσαι διαφορα σεναρια, μπορει να μην εχεις προβληματα στην εγκυμοσυνη, μπορει να κοπει νωρις το γαλα, μπορει να αποθηλασει το παιδι μονο του μεχρι τοτε.....

 

Βλεποντας και κανοντας.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...