Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες έχουν βιώσει μια παλίνδρομη κύηση;


Recommended Posts

καλησπεραα κοριτσια. Εγω πριν απο 6 περιπου χρονια και μετα απο καιρο προσπαθειων να μεινω εγκυος ηρθε επιτελους η εγκυμοσυνη.. Πηγα στο γιατρο και μου ειπε διδυμα!!! Διπλη χαρα... την επομενη φορα που ξαναπηγα δεν υπηρχαν λεει μωρα παρα μονο σακκοι.. καταλαβενεται την κεραμυδα στο κεφαλι... καταθλυψη μετα κλαμμα δεν μπορουσα να συνελθω...!!! Μετα ομως απο 3 μηνες εμεινα παλι εγκυος στη μεγαλη μου κορη που ειναι τωρα μεριπου 6 και ειμαι ξανα εγκυος στα τελη του τριτου μηνα... Μην απελπιζεστε ομως οσες εχουν χασει μωρακι... Ολα καλα θα πανε...!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 454
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

moody, σ' ευχαριστώ για το μήνυμά σου. Έχω ανάγκη να ακούω για άλλες κοπέλες που περνάνε το ίδιο με μένα, γιατί δεν έχω πού να μιλήσω.

Μακάρι να ήταν εύκολα να τα πράγματα. Μακάρι να μπορέσουμε να γράψουμε σύντομα μια τελείως διαφορετική ιστορία μας εδώ μέσα!

 

ότι χρειαστείς είμαστε εδώ.

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια. περναω και εγω την ιδια στεναχωρια....περυσι εμεινα εγκυος και στην 7η εβδομαδα επαθα αποκοληση και το εχασα το μωρακι..17 αυγουστου εκανα αποξυση.. φετος υστερα απο εξετασεις μαθαμε οτι εχω θρομβοφιλια, και με προκληση ωορηξιας εμεινα παλι εγκυος!! εκανα τις ενεσουλες μου και ολα μια χαρα....δυστιχως εχτες πηγαμε να το ακουσουμε ξανα και δεν υπηρχε καρδουλα....παγωσα ολοκληρη!! αυριο θα παω ξανα για αποξυση....δεν ξερουμε τι φταιει...θα ξανακανουμε παλι γεννετικο ελεχγο στο εμβρυο να δουμε τον λογο.....17 περυσι....14 αυγουστου φετος!! τα λογια ειναι περιττα......ειμαι 42 χρονων και καταλαβαινετε τα συναισθηματα μου......μονο ο Θεος ξερει....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια. περναω και εγω την ιδια στεναχωρια....περυσι εμεινα εγκυος και στην 7η εβδομαδα επαθα αποκοληση και το εχασα το μωρακι..17 αυγουστου εκανα αποξυση.. φετος υστερα απο εξετασεις μαθαμε οτι εχω θρομβοφιλια, και με προκληση ωορηξιας εμεινα παλι εγκυος!! εκανα τις ενεσουλες μου και ολα μια χαρα....δυστιχως εχτες πηγαμε να το ακουσουμε ξανα και δεν υπηρχε καρδουλα....παγωσα ολοκληρη!! αυριο θα παω ξανα για αποξυση....δεν ξερουμε τι φταιει...θα ξανακανουμε παλι γεννετικο ελεχγο στο εμβρυο να δουμε τον λογο.....17 περυσι....14 αυγουστου φετος!! τα λογια ειναι περιττα......ειμαι 42 χρονων και καταλαβαινετε τα συναισθηματα μου......μονο ο Θεος ξερει....

Ανατριχιασα.. Εύχομαι του χρόνου τέτοια μέρα να κρατάς το αγγελούδι σου αγκαλιά! Η τρίτη να είναι και η τυχερή σας φορά. Όπως είπες ο Θεός ξέρει. Η Παναγία να είναι μαζί σας! Ό,τι και να πω άλλο είναι λίγο.

8noIp2.pngjOU4p3.png

 

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα και εγω μεσα σε εξι μηνεσ ειχα δυο αποτυχημενες εγκυμοσυνες ακομα δεν μπορω να συνελθω στη δευτερη απεβαλα πριν μια εβδομαδα ειναι οτι χειροτερο μπορει να συμβει.νομιζω οτι θα τρελαθω δεν μπ[ορω να το ξεπερασω δεν εχω διαθεση για τιποτα.και τωρα θα αρχισουμε τισ εξετασεις αλο ανχοσ και αυτο και αν εχω κατι και δεν μπορεσω,ξερει καμια τι εξετασεις κανουμε μετα εμενα μου ειπε για αρχη υστεροσκοπηση και συνεχιζουμε για τουσ επομενουσ τρεισ μηνες,αν καποια ξερει ασ με βοηθησει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!δυστιχος και εγώ πριν 8μήνες πέρασα μια παλίνδρομη κύηση και πριν 2 εβδομάδες μια εξωμήτρια και μου αφαιρέθηκε η αριστερή σάλπιγγα.για πολύ κλάμα η κατάσταση!o γιατρός μου πε ότι πρέπει να περάσουν 2χρόνια για να ξανά μείνω έγκυος.ξέρει καμία το γιατί μου πε τόσο?και στην 1μου εγκυμοσύνη με καισαρική μου προ σε 8 μήνες.(άλλη γιατρός κατά ανάγκη άλλαξα)όλη μέρα κλαιω.πως θα περάσουν 2χρόνια?το μόνο που μου δίνει κουράγιο είναι η κ

ορούλα μου

Link to comment
Share on other sites

voula71 κορίτσι μου πρέπει να σαι δυνατή. Είναι πολύ δύσκολο αλλά πρέπει αν σταθούμε στα πόδια μας και να παλέψουμε! Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ.

 

kikii μου ο γιατρός σου θα σου πει τι εξετάσεις χρειάζονται. Εγώ θα κάνω μοριακό έλεγχο για θρομβοφιλία, καμπύλη ζαχάρου, αντισώματα για κάποιες λοιμώξεις με αίμα αλλά και με δείγμα από τον τράχηλο για αρχή. Θα σου πρότεινα να μιλήσεις και με έναν ενδοκρινολόγο για να δεις το θυρεοειδή σου είναι πάρα πολύ σημαντικό!

 

μικιο μου να σκέφτεσαι ότι έχει το κοριτσάκι σου που σε χρειάζεται γερή και δυνατή. Δεν ξέρω για την περίπτωση αν σου πω γιατί τόσος χρόνος δεν μου χει τύχει, μπορείς όμως να πάρεις και άλλες γνώμες ή να ζητήσεις από το γιατρό σου αν σου εξηγήσει γιατί. Αν είναι να προστατέψεις τον οργανισμό σου και να επανέλθεις στην προσπάθεια γερή και δυνατή μη το συζητάς καθόλου!

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

voula71 κορίτσι μου πρέπει να σαι δυνατή. Είναι πολύ δύσκολο αλλά πρέπει αν σταθούμε στα πόδια μας και να παλέψουμε! Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ.

 

kikii μου ο γιατρός σου θα σου πει τι εξετάσεις χρειάζονται. Εγώ θα κάνω μοριακό έλεγχο για θρομβοφιλία, καμπύλη ζαχάρου, αντισώματα για κάποιες λοιμώξεις με αίμα αλλά και με δείγμα από τον τράχηλο για αρχή. Θα σου πρότεινα να μιλήσεις και με έναν ενδοκρινολόγο για να δεις το θυρεοειδή σου είναι πάρα πολύ σημαντικό!

 

μικιο μου να σκέφτεσαι ότι έχει το κοριτσάκι σου που σε χρειάζεται γερή και δυνατή. Δεν ξέρω για την περίπτωση αν σου πω γιατί τόσος χρόνος δεν μου χει τύχει, μπορείς όμως να πάρεις και άλλες γνώμες ή να ζητήσεις από το γιατρό σου αν σου εξηγήσει γιατί. Αν είναι να προστατέψεις τον οργανισμό σου και να επανέλθεις στην προσπάθεια γερή και δυνατή μη το συζητάς καθόλου!

moody εχω κανει για θυρεοειδη.τωρα πρεπει να βρουμε αν υπαρχει καποιο προβλημα στην πρωτη δεν μεγαλωνε ο σακος και εκανα αποξεση σχεδον 3 μηνων τωρα παλι ειχα μικρο σακο αλλα χωρισ εμβρυο.ειναι ενα πακετο με εξετασεισ που κανουν απο οτι μου ειπε απλα πρωτα θελει να κανω υστεροσκοπηση για να δει μεσα την μητρα φοβαμαι πολυ κανεις δεν μπορει να με καταλαβει ευτυχωσ εχω και εσασ εδω ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

το χειροτερο ειναι οτι αν πηγαινε καλα η πρωτη εγκυμοσυνη αυτεσ τις μερες θα γεννουσα μεχρι 15 μου ειχαν πει ποναει πολυ η σκεψη δεν ξερω τι να κανω με εχει παρει πολυ απο κατω

Link to comment
Share on other sites

το χειροτερο ειναι οτι αν πηγαινε καλα η πρωτη εγκυμοσυνη αυτεσ τις μερες θα γεννουσα μεχρι 15 μου ειχαν πει ποναει πολυ η σκεψη δεν ξερω τι να κανω με εχει παρει πολυ απο κατω

 

Να ξερες πως σε καταλαβαίνω. 22 ιουλίου είχα πητ 28 μ χε πει ο γιατρός μου. Κάθε μέρα που περνάει λέω ... Σήμερα θα ταν τόσων ημερών... Είναι πολύ άσχημο συνάισθημα. Σκέψου όμως ότι η ψυχούλα από κει πάνω θέλει να σε βλέπει χαρούμενη...

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ξερες πως σε καταλαβαίνω. 22 ιουλίου είχα πητ 28 μ χε πει ο γιατρός μου. Κάθε μέρα που περνάει λέω ... Σήμερα θα ταν τόσων ημερών... Είναι πολύ άσχημο συνάισθημα. Σκέψου όμως ότι η ψυχούλα από κει πάνω θέλει να σε βλέπει χαρούμενη...

ναι το ξερω απλα ειναι πολυ δυσκολο δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου και οσο περνανε οι μερες ειναι ακομα χειροτερα.νομιζω θα τρελαθω δεν μπορω να σταματησω τα δακρυα μου το ηθελα τοσο πολυ οσο τιποτα στον κοσμο και φοβαμαι μηπως δεν μπορεσω ποτε να αποκτησω

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω απλα ειναι πολυ δυσκολο δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου και οσο περνανε οι μερες ειναι ακομα χειροτερα.νομιζω θα τρελαθω δεν μπορω να σταματησω τα δακρυα μου το ηθελα τοσο πολυ οσο τιποτα στον κοσμο και φοβαμαι μηπως δεν μπορεσω ποτε να αποκτησω

 

κι εγώ κορίτσι μου τον ίδιο φόβο έχω. Αλλά δεν μπορεί δε γίνεται να μην ξανάρθει!

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

moody εχω κανει για θυρεοειδη.τωρα πρεπει να βρουμε αν υπαρχει καποιο προβλημα στην πρωτη δεν μεγαλωνε ο σακος και εκανα αποξεση σχεδον 3 μηνων τωρα παλι ειχα μικρο σακο αλλα χωρισ εμβρυο.ειναι ενα πακετο με εξετασεισ που κανουν απο οτι μου ειπε απλα πρωτα θελει να κανω υστεροσκοπηση για να δει μεσα την μητρα φοβαμαι πολυ κανεις δεν μπορει να με καταλαβει ευτυχωσ εχω και εσασ εδω ευχαριστω πολυ

 

δυστυχώς δεν είναι εύκολο να καταλάβουν όσοι δεν το νιωσαν αυτό το βλέπω και γω. Να κάνεις όλες τις εξετάσεις σου και όλα θα πάνε καλά!

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

O γιατρός που με ανέλαβε δεν ήταν o γιατρός μου!η δικιά μου γιατρός έλειπε σε άδεια άλλα βέβαια γνώριζε για την κατάσταση προ χειρουργείου αλλά μετά όχι

..υποψιάζομαι όμως γιατί o γιατρός είναι θείος μου και ότι μπλέχτηκε συγγενικό πρόσωπο και του πε να μου πει αυτά τα λόγια τα οποία μου τα λέγε και αυτός.βέβαια με όλα αυτά τώρα η δικιά μου γιατρός δεν θα θέλει να με ξανά αναλάβει.τώρα

τέρμα τα χανιά.δεν θα το αφήσω έτσι όμως γιατί υπάρχει και το ηράκλειο με μια χαρά γιατρούς και δεν θα μπορεί κανείς συγγενής να μπλέκει στα προσωπικά μου!

Link to comment
Share on other sites

O γιατρός που με ανέλαβε δεν ήταν o γιατρός μου!η δικιά μου γιατρός έλειπε σε άδεια άλλα βέβαια γνώριζε για την κατάσταση προ χειρουργείου αλλά μετά όχι

..υποψιάζομαι όμως γιατί o γιατρός είναι θείος μου και ότι μπλέχτηκε συγγενικό πρόσωπο και του πε να μου πει αυτά τα λόγια τα οποία μου τα λέγε και αυτός.βέβαια με όλα αυτά τώρα η δικιά μου γιατρός δεν θα θέλει να με ξανά αναλάβει.τώρα

τέρμα τα χανιά.δεν θα το αφήσω έτσι όμως γιατί υπάρχει και το ηράκλειο με μια χαρά γιατρούς και δεν θα μπορεί κανείς συγγενής να μπλέκει στα προσωπικά μου!

συγνωμη μικιο αλλα δεν καταλαβα καλα γιατι να μπλεχτει καποιοσ και να του πει να προσπαθησεις σε δυο χρονια τι οφελοσ θα ειχε?εκτος αν καταλαβα εγω κατι παντως πηγαινε και στη δικια σου γιατρο δεν νομιζω να μην σε αναλαβει αν τησ αξηγησεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

O γιατρός που με ανέλαβε δεν ήταν o γιατρός μου!η δικιά μου γιατρός έλειπε σε άδεια άλλα βέβαια γνώριζε για την κατάσταση προ χειρουργείου αλλά μετά όχι

..υποψιάζομαι όμως γιατί o γιατρός είναι θείος μου και ότι μπλέχτηκε συγγενικό πρόσωπο και του πε να μου πει αυτά τα λόγια τα οποία μου τα λέγε και αυτός.βέβαια με όλα αυτά τώρα η δικιά μου γιατρός δεν θα θέλει να με ξανά αναλάβει.τώρα

τέρμα τα χανιά.δεν θα το αφήσω έτσι όμως γιατί υπάρχει και το ηράκλειο με μια χαρά γιατρούς και δεν θα μπορεί κανείς συγγενής να μπλέκει στα προσωπικά μου!

 

 

Καλησπέρα! Πρώτη ξαδέλφη του άντρα μου μετά από 2 αποβολές την παρακολούθησε ομάδα γιατρών στο Βενιζέλειο στο Ηράκλειο και τώρα έχει έναν κούκλο 3 ετών! Να ψάξεις γιατρό που θα σε κάνει να νιώσεις άνετα! Δυστυχώς οι συγγενείς σ αυτές τις περιπτώσεις υπερβάλλουν!

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!αυτό σκοπεύω να κάνω!αλλά μάλλον στο παγνι!δυστιχος το άτομο αυτό είναι o πατέρας μου που έχει φαγωθεί ότι είναι νωρίς να κάνω άλλο παιδί και επειδή είναι φαρμακοποιός και έχει και γιατρικες γνώσεις νομίζει ότι είναι κάποιος!είναι το μόνο άτομο που με ανγχωνει!καιρός να κάνω αυτό που πιστεύω ότι είναι καλύτερο για μένα και την οικογένεια μου!σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου και μετά την πρώτη μου περίοδο θα πάω να για 2γνώμη και θα στείλω νέα μου!και πάλι σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!αυτό σκοπεύω να κάνω!αλλά μάλλον στο παγνι!δυστιχος το άτομο αυτό είναι o πατέρας μου που έχει φαγωθεί ότι είναι νωρίς να κάνω άλλο παιδί και επειδή είναι φαρμακοποιός και έχει και γιατρικες γνώσεις νομίζει ότι είναι κάποιος!είναι το μόνο άτομο που με ανγχωνει!καιρός να κάνω αυτό που πιστεύω ότι είναι καλύτερο για μένα και την οικογένεια μου!σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου και μετά την πρώτη μου περίοδο θα πάω να για 2γνώμη και θα στείλω νέα μου!και πάλι σε ευχαριστώ!

 

θα περιμένουμε!!!! καλή δύναμη!;)

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!αυτό σκοπεύω να κάνω!αλλά μάλλον στο παγνι!δυστιχος το άτομο αυτό είναι o πατέρας μου που έχει φαγωθεί ότι είναι νωρίς να κάνω άλλο παιδί και επειδή είναι φαρμακοποιός και έχει και γιατρικες γνώσεις νομίζει ότι είναι κάποιος!είναι το μόνο άτομο που με ανγχωνει!καιρός να κάνω αυτό που πιστεύω ότι είναι καλύτερο για μένα και την οικογένεια μου!σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου και μετά την πρώτη μου περίοδο θα πάω να για 2γνώμη και θα στείλω νέα μου!και πάλι σε ευχαριστώ!

καλη δυναμη και καλα αποτελεσματα να εχεις και απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους. Νέο μέλος εδώ αν και καιρό σας διαβάζω και νιώθω κομμάτι αυτής της διαδυκτιακής κοινότητας.

Είμαι μητέρα ενός 14μηνου κοριτσιού το οποίο ήταν το ένα εκ των δύο εμβρύων τα οποία υπήρχαν στην εγκυμοσύνη μου, ωστόσο αν και ακούσαμε την καρδούλα του δεύτερου εμβρύου γύρω στους 3.5 μήνες αν θυμάμαι καλά σταμάτησε να χτυπάει η καρδούλα του - δεν πήγε καλά ήταν από την αρχή μικρότερο και αδύναμο - κι απορροφήθηκε στη συνέχεια. Ήταν μια πολύ ψυχοφθόρα φάση στην όλη εγκυμοσύνη διότι αντιμετωπίζω πρόβλημα υπογονιμότητας και έπαιρνα clomiphene citrate για 7 μήνες περίπου μέχρι που τελικά έμεινα έγκυος.

Εδώ και 8 μήνες έπαιρνα πάλι clomiphene 3 χάπια την ημέρα για 5 μέρες από την τρίτη μέρα του κύλου. Και τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι αν όλα πάνε καλά. Διότι είμαι περίπου 6 εβδομάδων σύμφωνα με την τελευταία περίοδο αλλά έμβρυο μέσα στον σάκο δεν φαίνεται αν και η τιμή χοριακής ήταν αρκετά μεγάλη όταν την έκανα πριν 2-3 εβδομάδες (ήταν 1090.94).Όταν έκανα τον πρώτο υπέρηχο φανήκανε 2 αυγουλάκια σαν σάκοι αλλά ο γιατρός μου είπε ότι το ένα προφανώς δεν είναι σάκος αλλά κύστη ή αίμα. Και όντως κάτι τέτοιο ήταν διότι σήμερα πήγα και έκανα υπερηχογράφημα ξανά και τελικά είδαμε έναν σάκο μόνο.

Καταλαβαίνετε την ανησυχία μου και την απογοήτευση μου όσες είχατε την εμπειρία αποτυχημένης εγκυμοσύνης και ειδικά όσες κάνατε κάποια είδους θεραπεία προκειμένου να συλλάβετε και τελικά γευτήκατε την χαρά η οποία ξαφνικά μετατράπηκε σε άσχημο συμβάν παρά χαρμόσυνο. Δεν είμαι αχάριστη σαφώς είμαι πανευτυχής που έχω ένα αγγελούδι. Ωστόσο μιας και διανύω την δεύτερη εγκυμοσύνη μου κι έχω γευτεί και μια παλλίνδρομη κύηση έχω φοβερό άγχος και ανησυχία. Συγγνώμη για το κατεβατό αλλά είμαι πολύ ανήσυχη.

Οι άνθρωποι είναι σαν τα ρούχα, έχουν την καλή και την ανάποδη.

Καλό λοιπόν είναι να τους γνωρίζουμε από την ανάποδη, διότι εκεί κρύβεται η ετικέτα τους!

TlH1p3.png

yQQjp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας και πάλι!πήγα τελικά στην γυναικολόγο μου και μου πε ότι μπορώ να ξεκινήσω από τώρα ξανά προσπάθειες για παιδάκι!το μόνο που θέλει είναι ένα τεστ παπ εξετάσεις για θρομβοφυλλια και θυρεοειδή.όχι o άλλος που μου έλεγε να περάσουν τουλάχιστο δύο χρόνια! έχω αγωνία και ανυπομονησία για τις εξετάσεις για να ξανά ξεκινήσω!σας φιλώ όλες και καλή μας επιτυχία σε αυτό που επιθυμούμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ήμουν έγκυος στο 3ο παιδάκι μέχρι τη Δευτέρα που παλινδρόμησε.Είμαι χάλια...όλο κλαίω και μερικές φορές ξεχνάω ότι δεν είμαι έγκυος πια.Ξέρω θα πείτε θα κάνεις άλλη προσπάθεια κτλ αλλά εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου marynip... Είχα και εγω μια αποβολή στην 8 εβδομάδα... Μετα απο προσπάθεια ενός χρόνου τα κατάφερα,ήμουν τόσο ευτιχησμενη που δεν το πίστευα....μετα απο λιγο ολα τελείωσαν.. Οταν ο γιατρός μου είπε απλά πρεπει να κάνουμε απόξεση ένιωσα τόσο άδεια... Οπως ακριβώς ένιωσα και όταν ξύπνησα απο την ναρκωση και όπως ακριβώς νιώθω ακόμα μετα απο ενάμιση χρονο..... Προσπαθώ όλο αυτόν τον καιρό αλλά τίποτα... Μέχρι που ανακάλυψα ότι εχω κυστες στης ωοθηκες και ενδομιτριωση ....τώρα που σου γράφω είμαι 6 μέρες μετα την λαπαροσκοπιση ..... Θα ξεκινήσω και θεραπεία για 4 μήνες με ένωσης αβερκαπ... Δηλ περίοδο και προσπάθεια μετα απο 7 μήνες στο σύνολο όπως λέει ο γιατρός.... Αυτο με πονεσε πολυ.....και είπε ότι ειναι πιο εύκολο να μείνεις έγκυος μετα την θεραπεία,ελπίζω απλά να ισχύει αυτο.... Λες ότι ήταν 3 εγκυμοσύνη δηλ έχεις αλλά δυο παιδιά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.Έχω 2 παιδιά κι αυτό ήταν το 3ο.Οι συγγενείς του άνδρα μου μόλις έμαθαν ότι περιμένουμε 3 παιδί κυριολεκτικά λύσσαξαν..."τι το θέλετε το 3, να πάτε να το ρίξετε "και τέτοια τραβηγμένα, μέχρι που ο άνδρας μου μάλωσε άσχημα μαζί τους.Μας έπιασε η γρουσουζιά τους λές και μας έριξαν κατάρα...:cry:

Link to comment
Share on other sites

marynip μου αυτά με τα σόγια έλεος πια.... Τέτοια λέγανε και σε μας... Που θα ήταν το πρωτο μας και θα ήταν και το πρωτο εγγονονακι.. Στην επόμενη εγκυμοσύνη μου,πρώτα ο θεός, στον 4 μήνα θα το μάθουν....

Έχεις απόλυτο δίκιο και να πονας και να κλαψεις για το μωράκι σου που δυστυχώς δεν τα κατάφερε.... Αλλά προσπάθησε να συνελθεις γρήγορα.... Να σκέφτεσαι ότι έχεις δυο υπέροχα πλάσματα που τα αγαπάς και σ αγαπάνε να περιμένουν να συνέλθει η μανούλα τους... Αυτά δυστυχώς τα βλέπω σε καθημερινή σχεδόν βάση μιας και δουλεύω σε ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.... Ο πόνος του να χάνεις ενα παιδι απλά δεν συγκρίνεται με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...