Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλημερίζουμε τους νυν και μελλοντικούς γονεις..Εμεις παραγγειλαμε απο το γερμανικο pingpong το QUINNY BUZZ 3 wave- χωρις ομως το car kit, μας συμβουλευσα να μην βαλουμε το μωρο σε παιδικο καθισματακι αυτοκινητου εως τον 3ο μηνα..Το εαν πραξαμε σωστα , θα δειξει, παντως η διαφορα στην τιμη ήταν γυρω στα 300 Ε, δεδομενου οτι η εταιρια κανει καποιες κπτωσεις τη συγκεκριμενη χρονική στιγμή..Αναμενουμε λοιπον εντος του Μαρτη το καροτσακι..Και τα σχολια απο τους γονεις στο διαδικτυο για το συγκεκριμενο μοντελο, ηταν πολύ ενθαρρυντικά..καλή αναζήτηση και καλές αγορες!!![/img]

Link to comment
Share on other sites

γειά σας

είμαι καινούργιος στο forum, και ελπίζω να μην κάνω παλαβομάρες γράφοντας σε λάθος θέμα. Ζητώ τα φώτα σας αν γνωρίζετε κάποιο μοντέλο καροτσιού για δίδυμα, το οποίο να μπορεί να μεταφέρει 2 πορτ-μπεμπέ με σκληρά τοιχώματα, το ένα δίπλα στο άλλο. Η μέχρι τώρα έρευνα που έκανα δεν απέδωσε. Το κακό είναι ότι δεν βρίσκομαι σε μεγάλη πόλη, και έτσι δεν έχω δυνατότητα να επισκεφθώ κάποιο μεγάλο κατάστημα, και ότι γνωρίζω είναι από καταλόγους η από το internet.

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παναγής

Link to comment
Share on other sites

@ smaroula & kalamaraki

Κορίτσια εσείς ποιο χρωματικό συνδυασμό επιλέξατε; Ήταν επιρρεπής στο να λερώνει;

(ο συνδυασμός, όχι η μπέμπα/μπέμπης :lol: )

 

Και εγώ το Rubino έχω πάρει :D και είναι σχετικά σκούρο κόκκινο και όχι ακόμα δεν το έχω λερώσει

 

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... ούτε στο bimbomarket ούτε στο site της Inglesina υπάρχει το Rubino. Μήπως έχουν αλλάξει τα χρώματα καταλόγου;

Εγώ σκέφτομαι να πάρω το Biscotto (μπεζ-πορτοκαλί), αλλά φοβάμαι μήπως λερώνει.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

ήθελα τη βοήθεια σας καθώς προγραμματίζουμε σε καμια δεκαρια μέρες να παραγγειλουμε το καρότσι της κουκλιτσας που περιμενουμε τον ιουνιο μέσω internet. Εχουμε αποφασισει για το Quinny Buzz 2009 με το πορτ μπεμπε το Dreami και το maxi cosi για το αυτοκινητο απλα ειμαι σε διλημμα απο που να το παραγγειλω. Το εχουμε βρει στο ebaby.gr με 700euro με τα μεταφορικα αλλα δεν εχω βρει καποιον αλλο που να παρηγγειλε απο κει να μου πει εντυπωσεις. Εσεις που βλεπω το παραγγειλατε απο το ping pong σε τι τιμη και μεινατε ευχαριστημενοι; (βεβαια το γερμανικο δεν το'χω καθολου :shock: αλλα θα βαλω κανεναν που να ξερει αν χρειαστει).

 

Περιμενω νέα σας για να προχωρησω στην παραγγελια,

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ήθελα τη βοήθεια σας καθώς προγραμματίζουμε σε καμια δεκαρια μέρες να παραγγειλουμε το καρότσι της κουκλιτσας που περιμενουμε τον ιουνιο μέσω internet. Εχουμε αποφασισει για το Quinny Buzz 2009 με το πορτ μπεμπε το Dreami και το maxi cosi για το αυτοκινητο απλα ειμαι σε διλημμα απο που να το παραγγειλω. Το εχουμε βρει στο ebaby.gr με 700euro με τα μεταφορικα αλλα δεν εχω βρει καποιον αλλο που να παρηγγειλε απο κει να μου πει εντυπωσεις. Εσεις που βλεπω το παραγγειλατε απο το ping pong σε τι τιμη και μεινατε ευχαριστημενοι; (βεβαια το γερμανικο δεν το'χω καθολου :shock: αλλα θα βαλω κανεναν που να ξερει αν χρειαστει).

 

Περιμενω νέα σας για να προχωρησω στην παραγγελια,

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

καλησπέρα, όπως θα έχεις δει και παραπάνω εγώ παρήγγειλα από το pingpong.de. Δεν χρειάζεται να ξέρεις γερμανικά , αφού υπάρχει και η επιλογή για τα αγγλικά. Εγω πήρα καρότσι buzz 3, breen, 2009, portbebe dreami, καθισμα maxi cosi, διχτάκι αγορων για το καρότσι και ποδόσακο στα 732 (μαζί με μεταφορικά - κοίτα και σε προηγούμενα ποστ που έχω αναφέρει αναλυτικά τη διαδικασία αγοράς)

εγώ πάντως έμεινα πολύ ευχαριστημένη και από τιμή και από εξυπηρέτηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πήραμε το oliva που ειναι αρκετά σκούρο και σίγουρα δεν λερώνει...φυσικά δεν το έχουμε χρησιμοποιήσει ακόμη.

 

Να σας ζήσει το αγγελούδι σας...!!!! Και μεις αυτό το καρότσι πήραμε, άντε έυχομαι να βγείτε γρήγορα με το καλό βολτούλα!!!

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ήθελα τη βοήθεια σας καθώς προγραμματίζουμε σε καμια δεκαρια μέρες να παραγγειλουμε το καρότσι της κουκλιτσας που περιμενουμε τον ιουνιο μέσω internet. Εχουμε αποφασισει για το Quinny Buzz 2009 με το πορτ μπεμπε το Dreami και το maxi cosi για το αυτοκινητο απλα ειμαι σε διλημμα απο που να το παραγγειλω. Το εχουμε βρει στο ebaby.gr με 700euro με τα μεταφορικα αλλα δεν εχω βρει καποιον αλλο που να παρηγγειλε απο κει να μου πει εντυπωσεις. Εσεις που βλεπω το παραγγειλατε απο το ping pong σε τι τιμη και μεινατε ευχαριστημενοι; (βεβαια το γερμανικο δεν το'χω καθολου :shock: αλλα θα βαλω κανεναν που να ξερει αν χρειαστει).

 

Περιμενω νέα σας για να προχωρησω στην παραγγελια,

 

 

Mpali το ebaby.gr είναι ίδιο με ebaby it. (από Ιταλία να σου στείλουν) απλά είναι μεταφρασμένο στα Ελληνικά. Και από ebaby.it έχουν παραγγείλει κορίτσια.(κοίτα ποιο πάνω) Καλές αγορές!!

 

ευχαριστω εκ των προτερων

as1cEXI0g410030MTYzZHwwMDk3NjVkfCYjOTE3OyYjOTUzOyYjOTYzOyYjOTQ1OyYjOTUzOyA.gif

as1cHr1-O6k0030NTk4MDVifDAwMDgzODlkfGNvbW1pbmcgc29vbg.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πήγε καλά

Καλησπέρα σε όλους,

 

ήθελα τη βοήθεια σας καθώς προγραμματίζουμε σε καμια δεκαρια μέρες να παραγγειλουμε το καρότσι της κουκλιτσας που περιμενουμε τον ιουνιο μέσω internet. Εχουμε αποφασισει για το Quinny Buzz 2009 με το πορτ μπεμπε το Dreami και το maxi cosi για το αυτοκινητο απλα ειμαι σε διλημμα απο που να το παραγγειλω. Το εχουμε βρει στο ebaby.gr με 700euro με τα μεταφορικα αλλα δεν εχω βρει καποιον αλλο που να παρηγγειλε απο κει να μου πει εντυπωσεις. Εσεις που βλεπω το παραγγειλατε απο το ping pong σε τι τιμη και μεινατε ευχαριστημενοι; (βεβαια το γερμανικο δεν το'χω καθολου :shock: αλλα θα βαλω κανεναν που να ξερει αν χρειαστει).

 

Περιμενω νέα σας για να προχωρησω στην παραγγελια,

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Mpali το ebaby.gr είναι ίδιο με ebaby it. (από Ιταλία να σου στείλουν) απλά είναι μεταφρασμένο στα Ελληνικά. Και από ebaby.it έχουν παραγγείλει κορίτσια.(κοίτα ποιο πάνω) Καλές αγορές!!

as1cEXI0g410030MTYzZHwwMDk3NjVkfCYjOTE3OyYjOTUzOyYjOTYzOyYjOTQ1OyYjOTUzOyA.gif

as1cHr1-O6k0030NTk4MDVifDAwMDgzODlkfGNvbW1pbmcgc29vbg.gif

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια εχει παρει καμια σας CAM καροτσι;;

ειναι καλο;;; σας βολεψε;;;;; και τι τιμη εχει;;;;

σκεφτομαι να παρω το travel system και συγκεκριμενα αυτο http://www.camspa.it/#/en/products/cat=002/prod=105

για πειτε μου γνωμες...

GOhSp3.png

 

85cfp3.png

Link to comment
Share on other sites

mpali κι εμεις παραγγειλαμε αυτο που θελεις, απο το pingpong, απο εκει που το πηρε και η swsw, και πηραμε ακριβως τα ιδια με την φιλεναδα swsw, που μας βοηθησε παρα πολυ!! Το περιμενουμε να ερθει. Παντως δεν το παραγγειλαμε απο το ebaby γιατι παρολο που ανοιξα λογαριασμο και τους εστειλα μια ερωτηση με email δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με αυτους και δεν ηθελα να ρισκαρω, οποτε το πηραμε απο το pingpong που ειναι σιγουρη εγγυηση! Καθε λιγο μου στελνουν email και μου λενε τι γινεται με την παραγγελια και ο,τι θελω μπορω να επικοινωνησω μαζι τους! Οποτε αν και δεν εχει ερθει ακομα το δικο μας, προς το παρον ειμαστε ευχαριστημενοι μαζι τους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όπως έχω ξαναπεί, στις 10/2 παραγγείλαμε από το bimbomarket.it το trio for me complete της chicco στο χρώμα sunrise που δεν υπάρχει καν στην Ελλάδα. Όταν το παραγγείλαμε, έλεγε ότι είναι διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας εντός 25 εργάσιμων ημερών. Ε, την Πέμπτη μας έστειλαν e-mail ότι τη Δευτέρα 23/2 το αποστέλλουν και μέχρι την Παρασκευή θα είναι στο σπίτι! Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι από το εν λόγω site! Περιμένω πως και πως να το παραλάβω!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από πολύ ψάξιμο και κατόπιν... ωρίμου σκέψεως, επιλέξαμε τελικά κι εμείς το Zippy της Inglesina, σε χρώμα Biscotto. Προτιμήσαμε το εικονιζόμενο travel-system, που περιλαμβάνει εκτός του καροτσιού, το κάθισμα αυτοκινήτου με τη βάση του, το πορτ-μπεμπέ και την τσάντα για τ' αξεσουάρ του μωρού. Το παραγγείλαμε νωρίτερα απ' το bimbomarket, μαζί με το έξτρα στρωματάκι για το πορτ-μπεμπέ. Κόστος μαζί με μεταφορικά, μόλις 585 ευρώ!

 

Μετά κι από αυτή την αγορά, το μόνο που μένει πλέον στη λίστα μας, είναι το μωρό! :lol:

.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ήθελα τη βοήθεια σας καθώς προγραμματίζουμε σε καμια δεκαρια μέρες να παραγγειλουμε το καρότσι της κουκλιτσας που περιμενουμε τον ιουνιο μέσω internet. Εχουμε αποφασισει για το Quinny Buzz 2009 με το πορτ μπεμπε το Dreami και το maxi cosi για το αυτοκινητο απλα ειμαι σε διλημμα απο που να το παραγγειλω. Το εχουμε βρει στο ebaby.gr με 700euro με τα μεταφορικα αλλα δεν εχω βρει καποιον αλλο που να παρηγγειλε απο κει να μου πει εντυπωσεις. Εσεις που βλεπω το παραγγειλατε απο το ping pong σε τι τιμη και μεινατε ευχαριστημενοι; (βεβαια το γερμανικο δεν το'χω καθολου :shock: αλλα θα βαλω κανεναν που να ξερει αν χρειαστει).

 

Περιμενω νέα σας για να προχωρησω στην παραγγελια,

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Εμείς πήραμε το quinny buzz 2008 από το http://www.babycare.nl ήρθε στην πόρτα μας σε 0 χρόνο και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι από την εξυπηρέτηση. Από τιμές πολύ καλό site, ρίξε μια ματιά κι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Να μαστε και μεις...μόλις χθές παραλάβαμε το ZIPPY μας σε Oliva και είναι τέλειο. Εύκολο στην συναρμολόγηση πολύ εύκολο...το δέμα του ήταν τέλεια σφραγισμένο και πιστέψτε με μετά από 15 μετακομίσεις να το αναγνωρίζω αυτό! Κατά τα άλλα μου φαίνεται απίστευτο που έχουμε ένα καρότσι σπίτι και είναι για μας... :lol::lol:

 

 

Zoil μήπως θυμάσαι το στρωματάκι του πορτ μπεμπε που περίπου το βρήκες γιατί και μας εκεί θα κοιμάται για κανά μήνα και μη σου πω.....????

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να μαστε και μεις...μόλις χθές παραλάβαμε το ZIPPY μας σε Oliva και είναι τέλειο. Εύκολο στην συναρμολόγηση πολύ εύκολο...το δέμα του ήταν τέλεια σφραγισμένο και πιστέψτε με μετά από 15 μετακομίσεις να το αναγνωρίζω αυτό! Κατά τα άλλα μου φαίνεται απίστευτο που έχουμε ένα καρότσι σπίτι και είναι για μας... :lol::lol:

 

 

Zoil μήπως θυμάσαι το στρωματάκι του πορτ μπεμπε που περίπου το βρήκες γιατί και μας εκεί θα κοιμάται για κανά μήνα και μη σου πω.....????

Voila! Κι εδώ είναι το κιτ που επιτρέπει τη χρήση του πορτ-μπεμπέ για μεταφορά του μωρού με το αυτοκίνητο, ώστε να μην αναγκάζεσαι να το μεταφέρεις από αυτό στο κάθισμα αυτοκινήτου και το αντίστροφο. Νομίζω πάντως ότι σ' εμάς δεν πολυχρειάζεται, λόγω καλοκαιριού.
.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαστε και μεις...μόλις χθές παραλάβαμε το ZIPPY μας σε Oliva και είναι τέλειο. Εύκολο στην συναρμολόγηση πολύ εύκολο...το δέμα του ήταν τέλεια σφραγισμένο και πιστέψτε με μετά από 15 μετακομίσεις να το αναγνωρίζω αυτό! Κατά τα άλλα μου φαίνεται απίστευτο που έχουμε ένα καρότσι σπίτι και είναι για μας... :lol::lol:

 

 

Zoil μήπως θυμάσαι το στρωματάκι του πορτ μπεμπε που περίπου το βρήκες γιατί και μας εκεί θα κοιμάται για κανά μήνα και μη σου πω.....????

Voila! Κι εδώ είναι το κιτ που επιτρέπει τη χρήση του πορτ-μπεμπέ για μεταφορά του μωρού με το αυτοκίνητο, ώστε να μην αναγκάζεσαι να το μεταφέρεις από αυτό στο κάθισμα αυτοκινήτου και το αντίστροφο. Νομίζω πάντως ότι σ' εμάς δεν πολυχρειάζεται, λόγω καλοκαιριού.

 

Εναλλακτική λύση επίσης (αλλά ακριβότερη) σχετικά με το στρωματάκι του port-bebe είναι αυτό που πήραμε εμείς --> Εδώ

Οι κάτοχοι του Zippy αυξανόμαστε - μήπως να οργανώσουμε κανένα zippyclub? :lol::lol::lol:

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια κι εγώ έψαχνα να παραγγείλω καρότσι κλπ από κανένα site αλλά τελικά όλα τα παρήγγειλα από έναν γνωστό μου με μαγαζί με είδη μπεμπέ...σε μερικά προιόντα είδα διαφορά σε μερικά άλλα είχαν ίδια τιμή...παρήγγειλα καρότσι peg-perego uno και κάθισμα αυτοκινήτου baby star...το internet με πιστωτικές κλπ το φοβάμαι λίγο μόνο αν έχει αντικαταβολή αγοραζω όπως το cosycorner με τα αυτοκόλλητα

g598zf3jh69s483c.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαστε και μεις...μόλις χθές παραλάβαμε το ZIPPY μας σε Oliva και είναι τέλειο. Εύκολο στην συναρμολόγηση πολύ εύκολο...το δέμα του ήταν τέλεια σφραγισμένο και πιστέψτε με μετά από 15 μετακομίσεις να το αναγνωρίζω αυτό! Κατά τα άλλα μου φαίνεται απίστευτο που έχουμε ένα καρότσι σπίτι και είναι για μας... :lol::lol:

 

 

Zoil μήπως θυμάσαι το στρωματάκι του πορτ μπεμπε που περίπου το βρήκες γιατί και μας εκεί θα κοιμάται για κανά μήνα και μη σου πω.....????

Voila! Κι εδώ είναι το κιτ που επιτρέπει τη χρήση του πορτ-μπεμπέ για μεταφορά του μωρού με το αυτοκίνητο, ώστε να μην αναγκάζεσαι να το μεταφέρεις από αυτό στο κάθισμα αυτοκινήτου και το αντίστροφο. Νομίζω πάντως ότι σ' εμάς δεν πολυχρειάζεται, λόγω καλοκαιριού.

 

Εναλλακτική λύση επίσης (αλλά ακριβότερη) σχετικά με το στρωματάκι του port-bebe είναι αυτό που πήραμε εμείς --> Εδώ

Οι κάτοχοι του Zippy αυξανόμαστε - μήπως να οργανώσουμε κανένα zippyclub? :lol::lol::lol:

 

Έχεις δίκιο είναι και αυτό το είχα δει αλλά πάλι δεν ήμουν σίγουρη...θα βρώ αν έχει κανάν αποστηρωτή που θέλω και θα το κάνω παραγγελία... τι να κάνω όσο ζω μαθαίνω.... :wink:

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...