Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπορεί να συνυπάρξει εγκυμοσύνη με περίοδο???


Recommended Posts

geia soy vicky eimai kai ego neo melos kai diabasa to mnm soy. ayto poy blepeis mporei na einai kapoia anomalia stis ormones afoy stamathses ta yasmine ,oi ormones einai toso dynates poy feygoyn dyskola apo ton organismo mas mono me to test tha yshxaseis bebea soy apantaw ligo arga alla pisteyw na einai ola kala.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!ΛΟΙΠΟΝ,ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ..ΣΑΒΒΑΤΟ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΜΙΚΡΕΣ ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ...ΕΧΩ ΑΠΟΡΗΣΕΙ ΔΙΟΤΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΝΟ ΠΕΡΙΟΔΟΥ...ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!ΛΟΙΠΟΝ,ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ..ΣΑΒΒΑΤΟ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΜΙΚΡΕΣ ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ...ΕΧΩ ΑΠΟΡΗΣΕΙ ΔΙΟΤΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΝΟ ΠΕΡΙΟΔΟΥ...ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?

Καλημερα κοριτσακι μου!!! καθολου παραξενο!!! κ ναι λοιπον απο τα λιγα που ξερω μπορει να συνηπαρξει περιοδο με εγκυμοσυνη!! ειχεσ καθολου συμπτωματα?? ηρθε στην ωρα τησ η ατιμη?? οσο για το τεστ παπ εχω την εντυπωσει οτι μπορει αν το ανιχνευση αν εισαι εγκυοσ η οχι αλλα μην σε παρω στο λαιμο μου ρωτα καλυτερα τον γιατρο σου για να το σιγουρεψεισ κ εγω ηθελα να κλεισω ραντεβου για τεστ παπ κ ειχα την ιδια απορια ισως ξερουν οι αλλεσ κοπελεσ να σου πουν με σιγουρια αν το ανιχνευει η οχι..Εγω θα σου ελεγα να κανεισ μια χοριακη για να δεισ αν υπαρχει εγκυμοσυνη κ επισης να πεισ ατο γιατρο σου το περιστατικο με την περιοδο 2 ημερων που ειχες!! ελπιζω να σε βοηθησα καπως!!!:P

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΟΛΙΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ...ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΑΘΩ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΟΙΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΠΑΝΤΩΣ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΛΥΣΣΑΞΕΙ ΓΙΑ ΤΥΡΙ ΚΑΙ ΨΩΜΙ...ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου την γνωμη σας γιατι δεν καταλαβαινω τιποτα...

 

ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 20-26 Αυγουστου

 

ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ : 7 Σεπτεμβριου (μια και μοναδικη φορα λογω εξαψης της στιγμης)

 

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 18- 26 Σεπτεμβριου. Ηρθε νωριτερα 4-5 μερες δεδομενου οτι εχω ναι μεν σταθερο κυκλο αλλα παντα 2 μερες καθυστερηση. Ξεκινησε με ροζ σταγονες οι οποιες κρατησαν 2-3 μερες και μετα ειχα μετρια ροη αν και συνηθως εχω μεγαλη.

 

ΧΘΕΣ : μεχρι και σημερα απαλες καφε σταγονες στο σερβιετακι.

 

Παιζει εγκυμοσυνη? Να παρω τεστ ή πεταμενα λεφτα. Ηδη αγορασα δυο πριν την τελευταια περιοδο γιατι ειχα πονακια χαμηλα και επειδη ξεκινουσα βαψιμο σπιτιου ηθελα να ξερω αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης για να προσεξω με τις δουλειες αλλα βγηκαν και τα δυο αρνητικα. Βεβαια τα εκανα σχετικα νωρις.

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΙΚΟΛΙΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ...ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΑΘΩ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΟΙΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΠΑΝΤΩΣ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΛΥΣΣΑΞΕΙ ΓΙΑ ΤΥΡΙ ΚΑΙ ΨΩΜΙ...ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

 

χαχαχα ναι καλυτερα θα ηταν να ρωτησεισ τον γιατρο σου σου ευχομαι παντωσ να ειναι εγκυμοσυνη κ επισησ μια τεραστια χοριακη!!!!! ναι καμια φορα γινομαστε παρανοικες!!! κ κατα φαντασιανν χαχαχα τι να πω κ εγω στην αναμονη βρισκομαι περιμενω να μην μου ερθει την τεταρτη 2/10 εχω κ εγω πολλα συμπτωματα αλλα αυτο που με εχει αποτελειωσει ειναι ο εμετοσκ αυτο το τσουξιμο στο στηθος κ οι πονοι οτι καταφτανει αυτη η ατιμη....κ εγω τησ προαλλεσ εφαγα τον αντρα μου να μου παρει goodys κ οταν τα εφερε σπιτι μου μυριζαν πλαστικο λεει το τυρι κ δε τα εφαγα χαχαχαχαχα:P:p ευχομαι θετικα αποτελεσματα γλυκια μου!! προσπαθειτε καιρο??

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου την γνωμη σας γιατι δεν καταλαβαινω τιποτα...

 

ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 20-26 Αυγουστου

 

ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ : 7 Σεπτεμβριου (μια και μοναδικη φορα λογω εξαψης της στιγμης)

 

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 18- 26 Σεπτεμβριου. Ηρθε νωριτερα 4-5 μερες δεδομενου οτι εχω ναι μεν σταθερο κυκλο αλλα παντα 2 μερες καθυστερηση. Ξεκινησε με ροζ σταγονες οι οποιες κρατησαν 2-3 μερες και μετα ειχα μετρια ροη αν και συνηθως εχω μεγαλη.

 

ΧΘΕΣ : μεχρι και σημερα απαλες καφε σταγονες στο σερβιετακι.

 

Παιζει εγκυμοσυνη? Να παρω τεστ ή πεταμενα λεφτα. Ηδη αγορασα δυο πριν την τελευταια περιοδο γιατι ειχα πονακια χαμηλα και επειδη ξεκινουσα βαψιμο σπιτιου ηθελα να ξερω αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης για να προσεξω με τις δουλειες αλλα βγηκαν και τα δυο αρνητικα. Βεβαια τα εκανα σχετικα νωρις.

 

ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ....ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ...ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ναι καλυτερα θα ηταν να ρωτησεισ τον γιατρο σου σου ευχομαι παντωσ να ειναι εγκυμοσυνη κ επισησ μια τεραστια χοριακη!!!!! ναι καμια φορα γινομαστε παρανοικες!!! κ κατα φαντασιανν χαχαχα τι να πω κ εγω στην αναμονη βρισκομαι περιμενω να μην μου ερθει την τεταρτη 2/10 εχω κ εγω πολλα συμπτωματα αλλα αυτο που με εχει αποτελειωσει ειναι ο εμετοσκ αυτο το τσουξιμο στο στηθος κ οι πονοι οτι καταφτανει αυτη η ατιμη....κ εγω τησ προαλλεσ εφαγα τον αντρα μου να μου παρει goodys κ οταν τα εφερε σπιτι μου μυριζαν πλαστικο λεει το τυρι κ δε τα εφαγα χαχαχαχαχα:P:p ευχομαι θετικα αποτελεσματα γλυκια μου!! προσπαθειτε καιρο??

 

ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΕΤΟ???ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ???

ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΟΥΤΕ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ....ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΟΛΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΤΙΜΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ...!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΕΤΟ???ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ???

ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΟΥΤΕ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ....ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΟΛΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΤΙΜΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ...!!!!:D

 

οχι μονο αυτη τη φορα εδω κ μιαμιση εβδομαδα ειμαι ετσι ασχετα που σημερα το πρωι ειδα κ κατι πολυ λιγα υγρα πολυ αχνα ροζ στο εσωρουχο μου εχω κ τουσ πονουσ χαμηλα στη κοιλια εχω κ πρηξιμο τι να πω ολα να ειναι ιδεα μου πια?? εχω τρελαθει τελιωσ???? χαχαχα εμεισ ειμαστε στον 3οο μηνα προσπαθειων κ ελπιζω να δω φωσ αυτο το μηνα αλλιωσ τον επομενο σε ευχαριστω για την ευχη μου ειναι πολυτιμη μακαρι να μην σωσει να ερθει η ατιμη!!!!!κ σε εσενα ευχομαι να φουσκωσει γρηγορα η κοιλιτσα σου γλυκια μου:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα....ειμαι καινουρια στην παρεα και θελω τα φωτα σας!στις 27 του προηγουμενου μηνα ηρθα σε ελευθερη επαφη με το φιλο μου....Περιμενα περιοδο στις 5 του Οκτωβρη και να σημειωσω οτι ειχα σταθερο κυκλο 26 ημερων...τελικα μου ηρθε περιπδος σημερα,με 4 μερες καθυστερηση.Εχω πιθανοτητα εγκυμοσυνης;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια...θέλω τα φώτα σας...!!!!!!!!! τον προηγούμενο μήνα είχα καθυστέρηση 11 μέρες..στην 10η και 11η μέρα καθυστέρησης κάναμε ελευθερα σεξ,και εννοω οτι τελειωσε κανονικα μεσα μου και μαλιστα 4 φορες δηλαδη 2 στην 10η μερα καθυστερησης και ακριβως την επομενη αλλες 2..την αμεσως επόμενη μέρα μου ήρθε περιοδος κανονικα που κρατησε 6 μερες περιπου...τωρα 17 μερες μετα απο την τελευταια επαφη που τελείωσε μεσα μου νιωθω πονους χαμηλα στην κοιλια και στην μεση σαν να περιμένω να αδιαθετησω(αν και ειναι νωρις ακομα να αδιαθετησω γιατι κανονικα περιμενω στις 9 νοεμβρίου) και εχω πολλα υγρα σε σημειο που νιωθω λες και κατουριεμαι πανω μου (συγνωμη κιολας) τρεχουν σαν νερο... και η ψυχολογία μου είναι αρκετα παράξενη εχω αρκετά νευρα και ξεσπαω σε κλάματα για μικροπράγματα..επίσης νιωθω καποιες φορες αναγούλες και σπανια ζαλάδες..και πονοκέφαλο...υπάρχει περίπτωση να έχω μείνει έγκυος?????

επειδη εχω ακουσει κατι για διπλη ωοριξια και επειδη ειχα και καθυστερηση λεω μηπως υπαρχει περιπτωση να εκανα ωοριξια 1-2 μερες πριν αδιαθετησω.. εχω ακουσει επισης και οτι μερικες γυναικες εχουν μεινει εγκυες κατα την διαρκεια της περιοδου...γινετε αυτο?εχω ελπιδες?διαφωτίστε με.....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα κορίτσια...θέλω τα φώτα σας...!!!!!!!!! τον προηγούμενο μήνα είχα καθυστέρηση 11 μέρες..στην 10η και 11η μέρα καθυστέρησης κάναμε ελευθερα σεξ,και εννοω οτι τελειωσε κανονικα μεσα μου και μαλιστα 4 φορες δηλαδη 2 στην 10η μερα καθυστερησης και ακριβως την επομενη αλλες 2..την αμεσως επόμενη μέρα μου ήρθε περιοδος κανονικα που κρατησε 6 μερες περιπου...τωρα 17 μερες μετα απο την τελευταια επαφη που τελείωσε μεσα μου νιωθω πονους χαμηλα στην κοιλια και στην μεση σαν να περιμένω να αδιαθετησω(αν και ειναι νωρις ακομα να αδιαθετησω γιατι κανονικα περιμενω στις 9 νοεμβρίου) και εχω πολλα υγρα σε σημειο που νιωθω λες και κατουριεμαι πανω μου (συγνωμη κιολας) τρεχουν σαν νερο... και η ψυχολογία μου είναι αρκετα παράξενη εχω αρκετά νευρα και ξεσπαω σε κλάματα για μικροπράγματα..επίσης νιωθω καποιες φορες αναγούλες και σπανια ζαλάδες..και πονοκέφαλο...υπάρχει περίπτωση να έχω μείνει έγκυος?????

επειδη εχω ακουσει κατι για διπλη ωοριξια και επειδη ειχα και καθυστερηση λεω μηπως υπαρχει περιπτωση να εκανα ωοριξια 1-2 μερες πριν αδιαθετησω.. εχω ακουσει επισης και οτι μερικες γυναικες εχουν μεινει εγκυες κατα την διαρκεια της περιοδου...γινετε αυτο?εχω ελπιδες?διαφωτίστε με.....!!!!!!

 

Έτσι όπως μας τα γράφεις μοιάζεις με έγκυο!! Λογικά τώρα θα έχεις μάθει! Είσαι;;;;; Μια φίλη μου έκανε ελεύθερα με τον άντρα της τις τελευταίες πέντε μέρες της περιόδου! Είχε δύο παιδάκια δεν ήθελαν τρίτο και το έκαναν αυτό θεωρώντας το ασφαλές! Έλα όμως που έμεινε έγκυος και τώρα έχει τρία παιδάκια!!! Θα ήθελα πολύ να μάθω αν είσαι τελικά!

tt15441c.aspx

 

 

tt10046f.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

ηθελα να σας πω για την εμπειρια τησ ξαδερφης μου, γεννησε αρχες νοεμβρη και θηλαζε αποκλειστικα μεχρι που τελος φλεβαρη της ηρθε περιοδος για 8 μερες. ηταν πολλες μερες γι αυτην αλλα μετα απο εγκυμοσυνη δεν το θεωρησε περιεργο. μετα απο 20 μερες ξανα τα ιδια μονο που ξεκινησε σαν περιοδος και κατεληξε σε αιμορραγια με αποτελεσμα να εισαχθει σχεδον λιποθυμη απο εμας στο ιασω και να της γινει μεταγγιση. ο λογος? ειχε μεινει εγκυος και απεβαλε. δεν ειναι απιθανο να μεινει μια κοπελα εγκυος και ν αεχει συμπτωματα περιοδου ασχετα αν ουσιαστικα δεν ειναι περιοδος δεν ειμαστε γιατροι να το ξερουμε αλλα ουτε και ο θηλασμος ειναι μεσο αντισυλληψης οπως κυκλοφορει. οσες θελουν να αποφυγουν μια εγκυμοσυνη καλο ειναι να παιρνουν τις απαραιτητες προφυλαξεις σε οποια φαση του κυκλου η της ζωης τους κι αν βρισκονται...

να ειμαστε ολες καλα με τα παιδακια μας και τις οικογενειες μας

s-age.png

 

PBYUp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για σας.Ειμαι νεο μελος στο φορουμ.Ειμαι 21 χρονων και θα ηθελα καποια γνωμη απο εσας πριν κανω τεστ.Η τελευταια μου επαφη με το συντροφο μου ηταν στις 9 δεκεμβριου.απο τοτε ειναι στο εξωτερικο για επαγγελματικους λογους.Στις 14 δεκεμβριου μου ηρθε περιοδος αλλα χωρις καθολου πονο και καφετι.Κρατησε κανονικα 5 μερες.και τις 5 καφετι χρωμα και καθολου πονος.Τις τελευταιες μερες νιωθω ζαλαδες και μικρη ταση προς εμετο.Μαλιστα ενα πρωι ηταν τοσο εντονη η ζαλαδα που δε μπορουσα να σταθω ορθια.Τελος εχω συχνα καουρες.Λετε να ειμαι εγκυος?Θα σας ημουν ευγνομων αν μου απαντουσατε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα!

Δε ξέρω τελικά πόσες από εσάς είχατε τελικά 'περίοδο' και είδατε ότι ήταν εγκυμοσύνη. Εύχομαι όλες όσες το θέλατε ;).

Έχω το εξής θέμα τελευταία περίοδο είχα 27/12. 8/1 ξημερώματα είχα ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου μετά μπάρκαρε. Παρακολούθησα τη θερμοκρασία μου αυτό το μήνα και παρατήρησα ότι με βάση αυτή αλλά και τα υγρά και ένα έντονο πόνο δεξιά είχα ωορηξία την επόμενη μέρα. 6 μέρες μετά είχα μια σταγόνα αίμα. την Πέμπτη 23/1 είχα πάλι δυο -τρεις σταγόνες αίμα και αναρρωτιόμουν αν μου ήθρε περιοδος ή είναι εμφύτευση. Παρασκευή 24/1 ήθρε η ακατανόμαστη με κανονική μεγάλη ροή. Το επόμενο πρωί το αίμα είχε μειωθεί λίγο. Μέχρι το μεσημέρι όμως δεν είχα παρά μόνο σταγόνες. Και σήμερα που γράφω έχω μια δυο σταγόνες στο σκούπισμα. Πιστευετε ότι υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?? Ή απλά είναι ανωμαλία του κύκλου?? Να σημειώσω εδώ ότι έχω πολύ αίμα συνήθως 3-4 μέρες και φτάνει 6-7 μέρες για να καθαρίσω τελείως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σας!

είμαι κι εγώ καινούργια στην παρέα σας!

Είμαι 28 ετών και πριν λίγο διάστημα είχα ένα πρόβλημα με την περίοδο μου.

έκανα όλες τις εξετάσεις και από γυναικολογικής άποψης είμαι οκ.

Μόνο πρόβλημα η κορτιζόλη που βρέθηκε υψηλή κι εκεί αποδόθηκε η απουσία περιόδου.

Ο ενδοκρινολόγος και η γυναικολόγος μου συνέστησαν να παίρνω primolut όποτε αργεί η περίοδος μου έτσι ώστε να υπάρχει μια σταθερότητα.

Έχω την εξής απορία λοιπόν:

Επειδή παντρεύτηκα πριν μερικούς μήνες και επιθυμούμε να κάνουμε ένα παιδάκι θα μπορούσε να επιτευχθεί εγκυμοσύνη αν πάρω το χάπι και έχω κανονικές επαφές;

Δηλαδή θα μπορούσα να το παίρνω έτσι ώστε να προκαλείται ωορρηξία και να γίνει η γονιμοποίηση;

Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο αλλά πραγματικά είμαι απελπισμένη και θέλω τοοοοόσο πολύ ένα νινάκι!

Ξέχασα ν'αναφέρω ότι για επαγγελματικούς λόγους είμαστε μακριά και συναντιόμαστε ανά ένα με δύο μήνες.

Το θέμα είναι ότι κατά τη διάρκεια των γιορτών είχαμε επαφές και τις τελευταίες μέρες ένιωθα πολύ άσχημα με ζαλάδες και πόνους χαμηλά.

έκανα τεστ βγήκε αρνητικό και ξεκίνησα με το χάπι για να έρθει η περίοδος.

Η περίοδος ήρθε αλλά ακόμη αισθάνομαι ανακατωσούρες κυρίως προς τα βράδια και το στήθος πονάει πολύ πολύ.

Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ενώ έχει υπάρξει περίοδος που προκλήθηκε από τη λήψη του χαπιού;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

είμαι κι εγώ καινούργια στην παρέα σας!

Είμαι 28 ετών και πριν λίγο διάστημα είχα ένα πρόβλημα με την περίοδο μου.

έκανα όλες τις εξετάσεις και από γυναικολογικής άποψης είμαι οκ.

Μόνο πρόβλημα η κορτιζόλη που βρέθηκε υψηλή κι εκεί αποδόθηκε η απουσία περιόδου.

Ο ενδοκρινολόγος και η γυναικολόγος μου συνέστησαν να παίρνω primolut όποτε αργεί η περίοδος μου έτσι ώστε να υπάρχει μια σταθερότητα.

Έχω την εξής απορία λοιπόν:

Επειδή παντρεύτηκα πριν μερικούς μήνες και επιθυμούμε να κάνουμε ένα παιδάκι θα μπορούσε να επιτευχθεί εγκυμοσύνη αν πάρω το χάπι και έχω κανονικές επαφές;

Δηλαδή θα μπορούσα να το παίρνω έτσι ώστε να προκαλείται ωορρηξία και να γίνει η γονιμοποίηση;

Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο αλλά πραγματικά είμαι απελπισμένη και θέλω τοοοοόσο πολύ ένα νινάκι!

Ξέχασα ν'αναφέρω ότι για επαγγελματικούς λόγους είμαστε μακριά και συναντιόμαστε ανά ένα με δύο μήνες.

Το θέμα είναι ότι κατά τη διάρκεια των γιορτών είχαμε επαφές και τις τελευταίες μέρες ένιωθα πολύ άσχημα με ζαλάδες και πόνους χαμηλά.

έκανα τεστ βγήκε αρνητικό και ξεκίνησα με το χάπι για να έρθει η περίοδος.

Η περίοδος ήρθε αλλά ακόμη αισθάνομαι ανακατωσούρες κυρίως προς τα βράδια και το στήθος πονάει πολύ πολύ.

Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ενώ έχει υπάρξει περίοδος που προκλήθηκε από τη λήψη του χαπιού;

Καλημέρα! Για τη σταθεροποίηση της περιοδου σου και την ύπαρξη ωορρηξίας θα πρέπει να μιλήσεις μρ το γυναικολόγο σου για να σου δώσει ειδικά χάπια. Μόλις σταθεροποιήσεις την περίοδο σου και έχεις καλή ωορρηξία θα μπορεσεις να πετυχεις αυτο που θες..για το αν εισαι έγκυος με περίοδο, θα πρέπει να κάνεις β χοριακή για να το επιβεβαιώσεις...Πάντως πολλές κοπέλες είχαν περίοδο και ηταν έγκυες. Η περίοδος σου είναι κανονική?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

είμαι κι εγώ καινούργια στην παρέα σας!

Είμαι 28 ετών και πριν λίγο διάστημα είχα ένα πρόβλημα με την περίοδο μου.

έκανα όλες τις εξετάσεις και από γυναικολογικής άποψης είμαι οκ.

Μόνο πρόβλημα η κορτιζόλη που βρέθηκε υψηλή κι εκεί αποδόθηκε η απουσία περιόδου.

Ο ενδοκρινολόγος και η γυναικολόγος μου συνέστησαν να παίρνω primolut όποτε αργεί η περίοδος μου έτσι ώστε να υπάρχει μια σταθερότητα.

Έχω την εξής απορία λοιπόν:

Επειδή παντρεύτηκα πριν μερικούς μήνες και επιθυμούμε να κάνουμε ένα παιδάκι θα μπορούσε να επιτευχθεί εγκυμοσύνη αν πάρω το χάπι και έχω κανονικές επαφές;

Δηλαδή θα μπορούσα να το παίρνω έτσι ώστε να προκαλείται ωορρηξία και να γίνει η γονιμοποίηση;

Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο αλλά πραγματικά είμαι απελπισμένη και θέλω τοοοοόσο πολύ ένα νινάκι!

Ξέχασα ν'αναφέρω ότι για επαγγελματικούς λόγους είμαστε μακριά και συναντιόμαστε ανά ένα με δύο μήνες.

Το θέμα είναι ότι κατά τη διάρκεια των γιορτών είχαμε επαφές και τις τελευταίες μέρες ένιωθα πολύ άσχημα με ζαλάδες και πόνους χαμηλά.

έκανα τεστ βγήκε αρνητικό και ξεκίνησα με το χάπι για να έρθει η περίοδος.

Η περίοδος ήρθε αλλά ακόμη αισθάνομαι ανακατωσούρες κυρίως προς τα βράδια και το στήθος πονάει πολύ πολύ.

Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ενώ έχει υπάρξει περίοδος που προκλήθηκε από τη λήψη του χαπιού;

 

Καλημέρα κορίτσι και καλώς ήρθες στην παρέα!

Ο γιατρός σου σου έδωσε τα primolut για πρόκληση περιόδου αλλά τότε είχες πει ότι θες να προσπαθήσεις για παιδί; Γιατί δεν ξέρω αν τα χάπια αυτά ενδείκνυνται και αν είναι ασφαλή σε περίπτωση εγκυμοσύνης; Γιατί δεν πας στο γιατρό σου πάλι να συζητήσετε τι πρέπει να κάνεις σε περίπτωση που επιθυμείς μία εγκυμοσύνη; Μπορεί να υπάρχουν και άλλες λύσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
:-Dκαλησπέρα σας ειμαι καινουργια και θα ηθελα και εγω την βοηθεια σας.Εχω ειδη ενα παιδακι κ αυτον τον μηνα προσπαθω με τον αντρα μου για ενα δευτερο,κανουμε ελευθερα απλα αυτο που με ανχωσε ειναι οτι μου ηρθε περιοδος εκει που δεν το περιμενα (κανονικα επρεπε να ερθει 2 μαρτιου κ ηρθε 19 φεβρουαριου) αρχισε με σταγονες ροζ κ τωρα εχω αρκετη ροη..βεβαια εχω ενοχλησεις,ανακατοσουρες..και ανχος για το αν τελικα υπαρχει εστω και μια περιπτωση εγκυμοσυνης..ειναι κατι που το θελω πολυ..:-P
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!:-)

Είμαι κι εγώ καινούρια.. Βασικά αυτό που με απασχολεί πολύ είναι αν γίνεται να είσαι έγκυος και να έχεις κανονικά περίοδο;

Τελευταίως έχω μια περίεργα φουσκωμένη κοιλιά. Πολύ μεγάλη! Γενικά είμαι πολύ λεπτή.Έχω πάρει 2 κιλά, έγινα 49kg και τα έχω πάρει όλα στην τουμπωτή μου κοιλιά. Κουράζομαι πολύ εύκολα, νιώθω αδυναμία κ νιώθω και ρίγος στα κόκκαλα όπως όταν έχεις δέκατα. Με πονάει η μέση μου και κλαίω πολύ συχνά. Βασικά πώς θα δω αν είμαι ή όχι έγκυος; Με το τεστ φαντάζομαι, πως και να είμαι, θα είναι αρνητικό από τι στιγμή που έχω περίοδο. Η β-χοριακή που λέτε τι είναι;; Ανάλυση αίματος; Ή κάποιου άλλου είδος τεστ πιο αξιόπιστο;

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αν σας κούρασα:-P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!:-)

Είμαι κι εγώ καινούρια.. Βασικά αυτό που με απασχολεί πολύ είναι αν γίνεται να είσαι έγκυος και να έχεις κανονικά περίοδο;

Τελευταίως έχω μια περίεργα φουσκωμένη κοιλιά. Πολύ μεγάλη! Γενικά είμαι πολύ λεπτή.Έχω πάρει 2 κιλά, έγινα 49kg και τα έχω πάρει όλα στην τουμπωτή μου κοιλιά. Κουράζομαι πολύ εύκολα, νιώθω αδυναμία κ νιώθω και ρίγος στα κόκκαλα όπως όταν έχεις δέκατα. Με πονάει η μέση μου και κλαίω πολύ συχνά. Βασικά πώς θα δω αν είμαι ή όχι έγκυος; Με το τεστ φαντάζομαι, πως και να είμαι, θα είναι αρνητικό από τι στιγμή που έχω περίοδο. Η β-χοριακή που λέτε τι είναι;; Ανάλυση αίματος; Ή κάποιου άλλου είδος τεστ πιο αξιόπιστο;

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αν σας κούρασα:-P

 

καλησπερα mavel! περιοδος και εγκυμοσυνη ειχε τυχει στην ξαδελφη μου, και γενικα το εχω ακουσει να συμβαινει, αλλα προσωπικη εμπειρια δεν εχω. Εαν υποψιαζεσαι εγκυμοσυνη μπορεις να κανεις ενα τεστ ή ακομα καλυτερα μια χοριακη, η οποια ειναι αναλυση αιματος, μπορεις να την κανεις σε οποιο μικροβιολογικο θες και οποιαδηποτε ωρα! ελπιζω να εχεις τα αποτελεσματα που επιθυμεις!!!!!

I3asp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!:-)

Είμαι κι εγώ καινούρια.. Βασικά αυτό που με απασχολεί πολύ είναι αν γίνεται να είσαι έγκυος και να έχεις κανονικά περίοδο;

Τελευταίως έχω μια περίεργα φουσκωμένη κοιλιά. Πολύ μεγάλη! Γενικά είμαι πολύ λεπτή.Έχω πάρει 2 κιλά, έγινα 49kg και τα έχω πάρει όλα στην τουμπωτή μου κοιλιά. Κουράζομαι πολύ εύκολα, νιώθω αδυναμία κ νιώθω και ρίγος στα κόκκαλα όπως όταν έχεις δέκατα. Με πονάει η μέση μου και κλαίω πολύ συχνά. Βασικά πώς θα δω αν είμαι ή όχι έγκυος; Με το τεστ φαντάζομαι, πως και να είμαι, θα είναι αρνητικό από τι στιγμή που έχω περίοδο. Η β-χοριακή που λέτε τι είναι;; Ανάλυση αίματος; Ή κάποιου άλλου είδος τεστ πιο αξιόπιστο;

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη αν σας κούρασα:-P

 

Τελικά έκανες το τέστ???? Περιμένουμε νέα σου.... Εγώ είχα υποψίες τον προηγούμενο μήνα γιατί η περίοδος μου κράτησε μόνο 1μιση μέρα. έκανα ένα τεστ ούρων αλλά ήταν αρνητικό...Αυτό το μήνα ακόμα περιμένω (αν και δεν είχα καμία επαφή)...έχω αρχίσει να σκέφτομαι πάλι μήπως είχε γίνει από τον προηγούμενο μήνα και φάνηκε τώρα... αλλά προσπαθώ να με σταματάω να σκέφτομαι θετικά γιατί όλα συννηγορούν στο αντίθετο και μαλλον είναι ψυχολογική η καθυστέρηση :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

''Τελικά έκανες το τέστ???? Περιμένουμε νέα σου.... Εγώ είχα υποψίες τον προηγούμενο μήνα γιατί η περίοδος μου κράτησε μόνο 1μιση μέρα. έκανα ένα τεστ ούρων αλλά ήταν αρνητικό...Αυτό το μήνα ακόμα περιμένω (αν και δεν είχα καμία επαφή)...έχω αρχίσει να σκέφτομαι πάλι μήπως είχε γίνει από τον προηγούμενο μήνα και φάνηκε τώρα... αλλά προσπαθώ να με σταματάω να σκέφτομαι θετικά γιατί όλα συννηγορούν στο αντίθετο και μαλλον είναι ψυχολογική η καθυστέρηση''

 

Γεια!! Πήγα στο νοσοκομείο και έκανα χωριακή.. Την Τετάρτη θα ξέρω!!!:?:-P Μόλις μάθω θα σας πω!! Χαλάρωσε και ελπίζω να αποκτήσεις σύντομα ό,τι επιθυμείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.

Είμαι λιγάκι νέα εδώ μέσα και θα ήθελα λιγάκι τα φώτα σας.

Ακούστε πώς έχει το θέμα με μένα. Πριν 5 περίπου μήνες υποβλήθηκα σε υστεροσκόπηση λόγω πολύποδα και λαπαρασκόπηση λόγω κύστης στην ωοθήκη μου.

Γιατί το λέω αυτό;! Γιατί δεν έχουμε σκοπό με τον άντρα μου να κάνουμε 2ο παιδάκι ακόμα( έχω ήδη ένα γιο 11 χρονών) λόγω οικονομικών και λόγω εγχείρησης. Εγώ διαπίστωσα το εξής. Έχω περίοδο 28 ημερών και ξέρω να υπολογίζω την ωορρηξία μου με την θερμοκρασία.

Στις 13/1/2014 είχα περίοδο με ωορρηξία 27 του Γενάρη μου κρατάει 4 μέρες σύνολο μαζί με τα τελειώματα. Στις 11/2/2014 είχα περίοδο πάλι 4 μέρες. Μετά από μια εβδομάδα ακριβώς δηλαδή 7 μέρες μετά, άρχισα να έχω ζαλάδες, τάση για εμετό πονάκια χαμηλά περιόδου που συνεχίζονται μέχρι και σημερα, έντονα όνειρα και όταν ξυπνάω θέλω να φάω κάτι έντονα. Μου μυρίζουν φαγητά που δεν μου μύριζαν ( πχ. μακαρόνια με σάλτσα) έχω αέρια από τον κόλπο και γενικώς αυτή την βδομάδα κουράζομαι μόνο και που στρώνω το κρεββάτι. Πεινάω και όταν τρώω λαχανιάζω και έχω καούρες μερικές φορές... Περιμένω περίοδο πάλι στις 11/3 αλλά μου κάνανε εντύπωση τα συμπτώματα αυτά γιατί δεν έχουμε βάλει μπροστά για παιδάκι ακόμα. Λέγαμε μετά τον Μάιο. Από τις εμπειρίες σας πώς το βλέπετε; Τι λέτε; Υπάρχει περίπτωση εκεί που δεν το περιμένω να με επισκεφτεί ο πελαργός;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Γεια!! Πήγα στο νοσοκομείο και έκανα χωριακή.. Την Τετάρτη θα ξέρω!!!:?:-P Μόλις μάθω θα σας πω!! Χαλάρωσε και ελπίζω να αποκτήσεις σύντομα ό,τι επιθυμείς!!!

 

Καλησπέρα! Αν και αργοπωρημένα επανήλθα! Τι έγινε τελικά mavel?? Περιμένουμε μωράκι?? :P:p

proudence77 εσύ??

Εγώ περιμένω σήμερα αύριο και ελπίζω ακόμα να έχει γίνει το θαύμα από το γενάρη... και βασικά ήθελα να ρωτήσω ...πάλι... αν γίνεται να υπάρχει περίοδος με εγκυμοσύνη. είναι μια βδομάδα τώρα που νιώθω ξαφνικά κάτι να χτυπάει την κοιλιά μου...προσπαθώ να με πείσω ότι είναι ιδέα μου. αλλά είναι κάποιες μέρες τώρα που νιώθω και παλμούς πολύ γρήγορους εκεί... υπάρχει όντως πιθανότητα ρε κορίτσια??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...