Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπορεί να συνυπάρξει εγκυμοσύνη με περίοδο???


Recommended Posts

Γειά σας! Είμαι νέο μέλος της παρέας και θα ήθελα να με βοηθήσετε... να ενταχθώ και αν μπορώ να επιλύσω το πρόβλημα μου.. Είμαστε 2,5 χρόνια παντρεμένοι και προσπαθούμε για μωρακι που το θέλουμε και οι δυο τοσο πολύ!!! Εχουμε προβεί σε ολες τις απαραίτητες εξετάσεις και απο την πλευρά μου ειμαι οκ. Ο σύζυγος μου εχει απλα χαμηλή κινητικότητα 6% παίρνει κάποια αγωγή και για αλλους δύο μήνες τη συνεχίζουμε..διαφορετικά παμε σε εξωσωματική... Αυτόν τον μήνα εχω έντονο πρίξιμο στο στήθος 3 εβδομάδες αλλα η περίοδος μου ήρθε κανονικά.. το πρήξιμο όμως συνεχίζει και είναι πολύ έντονο...υπάρχει λέτε πιθανότητα εγκυμοσύνης..??? :roll::roll:

Έλα μικρό μου αγγελούδι!!!!!

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα συμφωνήσω και εγω οτί μπορεί να είσαι και έγγυος αν υπάρχει διαφορά στη ροή της περιόδου σου. αλλα συμπτώματα εχεις;

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια με συγκινήσατε που μου απαντήσατε τόσο νωρίς!!!! πραγματικά όμως δεν ξέρω... έχω κανονική ροή αίματος απλά είναι το στήθος μου έντονα πρησμένο όπως ποτε άλλωτε δεν ήταν τόσο καιρό και συνεχίζει εδω και 1 μήνα...η περίοδος δεν άλλαξε καθόλου την αίσθηση του πόνου... έχω και έντονες ζαλάδες κυρίως το βράδυ...δεν ξέρω τι να υποθέσω...

Έλα μικρό μου αγγελούδι!!!!!

.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι σπανιο αλλα γινεται αυτο.Προσωπικα μου έχει συμβει.!

Όμως ειναι σπανιοτατο!!όσο για το στήθος πρήζεται παρα πολύ πριν κ κατα την διάρκεια της περιόδου, οπότε αυτο δεν λέει τίποτα.Εγώ θα έλεγα να μην κανεις τεστακι γιατι πολύ πιθανον να μην δειξει τιποτα, κ να απαγοητευτεις, αφού εχεις κ περίοδο. Απλα αν νομίζεις οτι παίζει θεμα εκγυμοσύνης καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρο σου κ ακόμα καλυτερα μια χοριακή!

Πάντως σου έυχομαι συντομα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου.. :wink:

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστώ πολυ ramonitsa!!!

Θα ήθελα να μου πείς τι ακρίβώς δηλαδή σου έχει συμβεί? ήσουν έγκυος ενώ είχες και κανονική περίοδο? ρωταω γιατί πριν ένα δίμηνο έκανα χοριακή για να αποκλεισω το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης για να πάρω αντιβίωση και το αποτελεσμα ήταν 1,20 μικρό ποσοστό αλλά παντα είχα 0 και παραξενέφτηκα και τώρα αυτός ο πόνος στο στήθος που έχει κρατήσει 1 μήνα μέχρι σήμερα... πάντα είχα πόνο στο στήθος πριν την περιοδο και κατα τη διάρκεια αλλα πρώτη φορά μου ξεκίνησε 3 βδομάδες πρίν..

Έλα μικρό μου αγγελούδι!!!!!

.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα σε όλα τα μέλη. Να σας κάνω μια ερώτηση, μήπως και ξέρετε απο άλλες περιπτώσεις. Γίνεται να έχει μια γυναίκα που υποπτευεται εγκυμοσύνη , β χοριακή -1? Δηλαδή αρνητική τιμή κάτω απο το μηδέν? Μπορεί το εργαστήριο να έκανε λάθος? Ξέρω οτι οι τιμές ειναι 0-5 για μη εγκυμοσύνη. Αλλά βρήκα σε ενα site οτι αρνητικη τιμη εχει μια γυναικα οταν ειναι στην αρχη της συλληψης. Ξέρετε κάτι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας κοπελες!!!Εχω ενα θεματακι.Τις τελευταιες μερες εχει πρηστει η κοιλια μου,φαινομαι σαν εγκυος 4 μηνων.:roll:Δεν εχω παρει κιλα για να πω οτι παχυνα.Επισης καπου καπου νιωθω σαν ζαλαδα ή ανακατωσουρα να μου ερχεται,αλλα περναει σε δευτερολεπτα.Επισης,εχω αυξημενα κολπικα υγρα καποιες μερες,λιγη συχνοουρια,εχω νευρα και σχεδον καθολου διαθεση για τρελλιτσες...ειχα τελευταια περιοδο 24/4.Υπαρχει περιπτωση να ειναι εγκυμοσυνη και ας ειχα περιοδο?

Λιγο περιεργα μου κανουν ολα αυτα...

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα eirini ag!!!διαφωτισε με λιγο γιατι δε καταλαβα καλα..ειπες οτι στις 24/04 ηταν η τελευταια περιοδος σου σωστα?μετα ειχες κανονικα ελευθερες επαφες εως και σημερα που μιλαμε?γιατι τοτε ναι ειναι πιθανο να εχεις μεινει εγκυος...η μηπως εννοεις οτι μετα απο τη τελευταια σου περιοδο δεν ειχες καθολου επαφες και αν ναι αν υπαρχει περιπτωση να εχεις μεινει εγκυος απο πριν αδιαθετησεις?:shock:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα eirini ag!!!διαφωτισε με λιγο γιατι δε καταλαβα καλα..ειπες οτι στις 24/04 ηταν η τελευταια περιοδος σου σωστα?μετα ειχες κανονικα ελευθερες επαφες εως και σημερα που μιλαμε?γιατι τοτε ναι ειναι πιθανο να εχεις μεινει εγκυος...η μηπως εννοεις οτι μετα απο τη τελευταια σου περιοδο δεν ειχες καθολου επαφες και αν ναι αν υπαρχει περιπτωση να εχεις μεινει εγκυος απο πριν αδιαθετησεις?:shock:

Το 2ο:shock::lol:

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομίζω οτι ειναι λιγο δυσκολο για να εισαι εγκυος χωρις να θελω να σε παρω στο λαιμο μου παντως γιατι εχω ακουσει πολλα τελευταια!!!αυξημενα υγρα παντως εχουν καποιες κοπελες οπως και εγω οταν εχω ωορρηξια..μηπως συνεπεσαν εκεινες τις μερες??νιωθεις ακομα ετσι??αν εχεις παντως αμφιβολιες αφου εχουν περασει τοσες μερες σιγουρα μια β χωριακη θα δειξει αν εισαι η οχι...;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ακομα ετσι νιωθω.Τι να πω...να εφαγα πολυ και να πρηστηκα?:confused:Μα ειμαι σα γκαστρωμενη βρε παιδι μου!!!:lol:Δεν ξερω,θα δειξει.Αν συνεχισει να φουσκωνει ή αν νιωσω τιποτα να κλωτσαει θα το καταλαβω,αφου το εχω ξαναζησει.:PΘα ενημερωσω αν εχω κατι νεοτερο.:cool:Ευχαριστω για την απαντηση!:-)

N9Urp2.pngGowOp3.png
Link to comment
Share on other sites

geia sas!molis egina melos gt exw kapoies amfivolies k apo oti eida edw eseis voh8ate o enas tn allo!kalws sa vrhka loipon!

mia filh m eixe adia8ethsei 12/3..ola kanonika...meta stis 12/4 ta 3hmerwmata 3ernouse synexeia k eixe zalades...tis hr8e tautoxrona k i periodos..phge st nosokomeio k tis eipan oti einai enas ios..tis krathse h periodos 5-6 meres kanonika k meta apo kana 2 evdomades eixe ta idia alla oxi toso entona ekane emeto kana 2 fores k zalada ligo...smr stis 17/5 tis hr8e 3ana periodos..to sth8os tis ponaei kanonika merikes meres prin k prhzete..o filos ts leei den teleiwse kamia fora an k egine spania xwris profyla3h...to 8ema mas einai oti yparxei kapoia pi8anothta n einai egkyos?enw exei periodo?sas euxaristw mono p mporei n t diavasete!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια. Προσπαθώ για μωράκι εδώ και ένα μήνα. Προηγουμένως έκανα θεραπεία για πολυκυστικές ωοθήκες με αντισηλληπτικά χάπια και μου είπε ο γιατρός μου πως θα έμενα εύκολα έγκυος. Είχα επαφή με τον άντρα μου στις γόνιμες μέρες. Όμως τώρα έχω σημάδια για περίοδο, πόνους αρκετά χαμηλά και στη μέση ενώ η περίοδος έπρεπε να έχει έρθει 2 βδομάδες αργότερα. Είναι αυτά συμπτώματα εγκυμοσύνης;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες..

 

κι εγω νεα ειμαι εδω...και πριν μια βδομαδα εμαθα οτι ειμαι εγκυος..ουτε μηνα δεν εχω κλεισει. Εδω και δυο μερες εχω δει αιμα, οχι πολυ... κι εχω πονους περιοδου...αυτο ειναι νορμαλ???Ν ανησυχω???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

stami μου συγχαρητήρια:wink:. Απ' ότι γνωρίζω τα συμπτώματα εγκυμοσύνης είναι τα ίδια με αυτά της περιόδου. Οι περισσότερες περιπτώσεις που γνωρίζω είχαν λίγο αίμα στις αρχές και ήταν φυσιολογικό. Αν αυτό όμως συνεχίσει και μεγάλη ροή τότε πρέπει να ενημερώσεις τον γιατρό σου. Εγώ προσωπικά θα τον ενημέρωνα ούτως ή άλλως!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μόλις έγινα μέλος αυτού του φορουμ και ήθελα να ζητήσω την βοήθεια σας.... :wink: Είμαι 29 χρονών και θέλω να γίνω μανούλα, προσπαθούμε 1 χρόνο τώρα με τον άντρα μου αλλά τίποτα ακόμα :-( έχω υποθυροειδισμό και πέρνω το χαπακι μου καθημερινα, εχω 30 μερες κυκλο και η τελευταια περιοδος μου ήρθε στις 13 Απριλίου, οποτε περιμενα και εγω να μου ερθει ξανα στις 12-13 Μαίου αλλά δεν ήρθε, δεν ανησύχησα γιατι εχω συνηθισει στις καθηστερισεις αλλα εφτασε 2 Ιουνιου και τιποτα, και πανω που ειπα να παω να κανω β χοριακη αδιαθετισα.... μπορει να ειμαι εγκυος? να κανω το τεστ η τσαμπα ο κοπος?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ.. :-)

Ηδη την ενημερωσα...και μου ζητησε να κανω εξετασεις αιματος..μου ειπε πως υπαρχει πιθανοτητα να απεβαλα...περιμενω τις απαντησεις...και ειμαι να σκασω.. :-(

Link to comment
Share on other sites

Να μας ενημερώσεις stami μου. Νιώθω ότι όλα θα είναι οκ..εγω μόλις ήρθα απόλ επίσκεψη σε άλλο γυναικολόγο ο οποίος μου είπε πως θα είναι δύσκολο να μείνω έγκυος γιατί ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός, λόγω των πολυκυστικών. Αγχώθηκα πάρα πολύ αν και το παίζω χαλαρή!:-(

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Είμαι νέο μέλος της παρέας και θα ήθελα να με βοηθήσετε... να ενταχθώ και αν μπορώ να επιλύσω το πρόβλημα μου.. Είμαστε 2,5 χρόνια παντρεμένοι και προσπαθούμε για μωρακι που το θέλουμε και οι δυο τοσο πολύ!!! Εχουμε προβεί σε ολες τις απαραίτητες εξετάσεις και απο την πλευρά μου ειμαι οκ. Ο σύζυγος μου εχει απλα χαμηλή κινητικότητα 6% παίρνει κάποια αγωγή και για αλλους δύο μήνες τη συνεχίζουμε..διαφορετικά παμε σε εξωσωματική... Αυτόν τον μήνα εχω έντονο πρίξιμο στο στήθος 3 εβδομάδες αλλα η περίοδος μου ήρθε κανονικά.. το πρήξιμο όμως συνεχίζει και είναι πολύ έντονο...υπάρχει λέτε πιθανότητα εγκυμοσύνης..??? :roll::roll:

γεια σου stroumf!η κολλητη μου ειχε περιοδο μεχρι τον 3 μηνα!ελπιζω να εχεις ενα θετικο αποτελεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες..

 

κι εγω νεα ειμαι εδω...και πριν μια βδομαδα εμαθα οτι ειμαι εγκυος..ουτε μηνα δεν εχω κλεισει. Εδω και δυο μερες εχω δει αιμα, οχι πολυ... κι εχω πονους περιοδου...αυτο ειναι νορμαλ???Ν ανησυχω???

stami μου απ οσο γνωριζω και εγω συμβαινει σε πολλες γυναικες...ισως γτ προσρμοζεται η μητρα:rolleyes:...παρε κ τον γιατρο σου ομως...να σου πανε ολα καλα!:-D

Link to comment
Share on other sites

Αχ Christina πόσο σε καταλαβαίνω, με αυτές τις πολυκηστικες . Μες στο άγχος είμαι και εγώ.

 

Κοριτσι μου οι γιατροι ειναι αυτοι που σου δημιουργουν το αγχος σχετικα με τις πολυκηστικες..ετσι ωστε να μπεις στο τρυπακι να κανεις θεραπειες κλπ.

Μια πολυ καλη μου φιλη ειχε πολυκηστικες και της ειχε πει ο γιατρος της οτι οταν αποφασισει να κανει παιδακι θα δυσκολευτει και πως θα πρεπει να κανει καποια θεραπεια...Αυτη δεν ηταν σε φαση τοτε να κανει παιδακι αν και τα πηγαινε πολυ καλα με το συντροφο της..Αφου ο γιατρος της ειχε πει τα παραπανω ειχαν ελευθερες επαφες και το αποτελεσαμ???μετα απο 5 μηνες ελευθερου σεξ εμεινε εγκυος και τωρα εχει ενα υγιεστατο κοριτσακι!!!

Για μενα ενασ καλος γυναικολογος και υστερα απο τετοιες περιπτωσεις οπως της φιλης μου,θα πρεπε να λενε προσπαθηστε για 5-6 μηνες και αν δεν τοτε κανουμε τη θεραπεια...αλλα οι περισσοτεροι εχουν κινιτρο......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...