Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπορεί να συνυπάρξει εγκυμοσύνη με περίοδο???


Recommended Posts

Μόνο αν κάνεις ένα τεστάκι το οποίο λογικά θα δείξει αμέσως θα δεις τί πραγματικά συμβαίνει!!!!

Κορίτσια αν υποψιαστώ ότι δε θα μας φτάνουν οι 24-25 μέρες του μήνα να αγχωνόμαστε και να ψαχνόμαστε για συμπτώματα , αλλά θα προστεθούν ακαι οι μέρες που έχουμε περίοδο θα ΦΡΙΚΑΡΩΩΩΩΩΩ!!!!χεχεχε!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Kαλησπέρα σας!! Τρέμω ολόκληρη οτι μπορεί να είμαι κ έγκυος!! ο κύκλος μου ειναι 27-28 μέρες.! η περιοδός μου ήρθε στις 19/10 .μετά είχαμε ελεύθερες επαφές με τον συντροφό μου αλλα "πρόσεχε".. ! έπειτα μου ξαναήρθε κανονικά η περίδος στις 15/11..αλλά εδώ και 2 εβδομάδες έχω ζαλάδες, ανακάτεμα ( δεν έχω κανει εμετο) , νιωθω πολυ κουρασμενη χωρις να εχω κανει τιποτα, νεύρα , λιγούρες κ τις τελευταιες 2 μέρες πονάει το στήθος μου (οι ρόγες περισσοτερο ) .! Γίνεται να είμαι έγκυος ενώ είχα περίοδο?? Η μητέρα μου μου είπε ότι είχε κ εκείνη μέχρι 4 μηνών έγκυος που ηταν κανονικα περίοδο. είναι κληρονομικό?? ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΙΧΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΑΚΟΜΗ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΘΕ 25ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΝΑΩ ΧΑΜΗΛΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΝΑ ΟΥΡΙΣΩ ΣΚΟΥΠΙΖΩ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΡΟΖ ΥΓΡΑ ΑΛΛΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΝΟ ΧΑΜΗΛΑ.ΝΙΩΘΩ ΚΟΠΩΣΗ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΕΡΙΕΡΓΑ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ..ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή, maria-mara,

Πιθανότατα να έχεις ουρολοίμωξη, της οποίας τα συμπτώματα είναι συχνοούρια, αίμα στα ούρα, κόπωση, πόνος χαμηλά. Κάνε μία καλλιέργεια και γενική ούρων να βεβαιωθείς. Για την εξέταση πρέπει να συλλέξεις τα πρώτα πρωινά ούρα, προηγουμένως όμως να έχεις πλυθεί με σαπούνι και νερό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα,ηθελα να μοιραστω και εγω την δικη μου απορια.ειμαι μητερα μιας μικρουλας 3,5 ετων.πριν απο 15 ημερες ενω ημουν στα τελειωματα της περιοδου καναμε ελευθερα με τον ανδρα μου.εφοσον μου τελειωσε τελειως η περιοδος εξακολουθει να ποναει χαμηλα η κοιλια μου και η μεση μου και να νιωθω μια ατονια, εξαντληση και κομαρες στα ποδια.

θα θελαμε δευτερο παιδι και φοβαμαι να χαρω μηπως και αυτα τα συμπτωματα τελικα δεν ειναι εγκυμοσυνης.α!ξεχασα να σας πω οτι εχω και συχνοουρία και επισης εχω συνεχεια οτι και να φαω καουρες.

δεν ξερω τι να υποθεσω ειμαι λιγο μπερδεμενη γιατι ακομα δεν εχω καθυστερηση

και τα συμπτωματα ερχονται τοσο νωρις απο την ημερα της επαφης?η πρωτη εγκυμοσυνη ηταν τελειως διαφορετικη.help please!!!!:confused::(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι απο εμενα... Πολλες φορες σκεφτηκα να σας θεσω κι εγω τις αποριες μου ομως δεν το εκανα... Ας μπω στο θεμα ομως.. 12/01 ειχα ελευθερη επαφη με τον συντροφο μου. Στις 21/01 μου ηρθε περιοδος με τους κλασικους πονους της πρωτης μερας, την επομενη μερα ειχα κανονικα ως το βραδακι. Κανονικα μου κραταει 5 μερες. Αυτη τη φορα κρατησε σχεδον 2 και τις υπολοιπες 3 ειχα μονο λιγο καφε στο σερβιετακι Ελαχιστο... Κι απο τοτε μεχρι και σημερα ειμαι τουμπανο! Ειμαι πολυ πρησμενη και που και που κατι ελαφριες ζαλαδες κ ενα πονοκεφαλο που με ταλαιπωρει τις περισσοτερες ωρες της ημερας.. Μπορει να σημαινουν κατι ολα αυτα? Να το ψαξω παραπερα? Α και κατι σημαντικο που δεν ανεφερα ειναι οτι απο αρχες Ιανουαριου εχω ξεκινησει διαιτα που ξερω πως θα επηρεαζε τον κυκλο μου αλλα τοσα χρονια με διαιτες ειχα παντα σταθερο κυκλο 30 ημερων και διαρκειας 5 ημερων. Ειναι η πρωτη φορα που μου συμβαινει κατι τετοιο κ με τοσο πρηξιμο εννοειτε πως δεν εχω αποτελεσματα και στη διαιτα. Ευχαριστω εκ των προτερων κι ευχομαο σε ολες σας να ειστεγγυουλες και να παν ολα κατ' ευχην σε ολες σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα.ειναι η πρωτη φορα γραφω,θελω να μοιραστω κ εγω τισ αγωνιεσ μου.ειχα αδιαθετησει στις 31/01/13 και στις 4/2 ειδα καφε αιμα μεχρι και σημερα εχω.ο κυκλοσ μου ειναι σταθερος καθε 31 μερεσ λετε να υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?το εχει παθει καποια απο εσας?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

γεια σας θελω να σας παραθεσω το προβλημα μου και αν μπορεσετε να μου δωσετε μια απαντηση γιατι ειμαι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση...στις 11/3 ειχα περιοδο...στις 17/3 ειχα επαφη με προφυλαξη...ομως εγω φοβηθηκα γιατι ο συντροφος μου τελειωσε στην κοιλια μου και πηγα και πηρα για καλο και για κακο το χαπι της επομενης ημερας...στις 18/3 ξαναειχαμε επαφη και παλι με προφυλαξη χωρις κανενα προβλημα...ομως στις 22/3 ειχα αιμα...δεν ηταν περιοδος ηταν αιμα γιατι το εσωρουχο μου δεν λερωνοταν ομως πηγαινα τουαλετα και ειχα αιμα...αυτο κρατησε 3 μερες...ανησυχησα γιατι νομιζα πως ημουν εγγυος αλλα απο την αλλη θεωρησα οτι ισως ειναι παρενεργειες του χαπιου...(να σημειωσω οτι απο τις 18/3 δεν ειχα σεξουαλικη επαφη)στο μεταξυ κατα τις 20/4 εκανα ενα τεστ και βγηκε αρνητικο...στις 28/4 μου ηρθε κανονικα περιοδος με πονους και κρατησε οσο μου κραταει παντα...απο τις 28/4 ομως δεν μου εχει ξαναερθει περιοδος..επισης απο τις 28/4 μεχρι σημερα δεν ειχα καοια επαφη...δηλαδη εναμιση μηνα τωρα...ομψς το στηθος μου εχει πρηστει και εχω πονους περιοδου που με πιανουν μετα σταματανε και δεν μου ερχεται ποτε...σας παρακαλω πειτε μου οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγγυος...τελος γενικοτερα ο κυκλος μου τους τελευταιους 10 μηνες δεν ειναι σταθερος...μου καθυστερουσε η περιοδος 10 μερες το πολυ αλλα οχι τοσο οσο αυτη τη φορα...ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....ετσι οπως τα περιγραφεις σιγουρα δεν εισαι εγκυος, απλα ολα αυτα που συνεβησαν ειναι καθαρα απο το χαπακι που ελαβες (για εμενα ασκοπα), ο κυκλος σου δεν ηταν σταθερος και με το χαπακι χειροτερεψε και αλλο....συνηθως αυτες τις παρενεργειες προκαλει το χαπι της επομενης μερας....κατα διαστηματα αιμοραγιες, καπου παρακατω θα ξαναστρωσει ο κυκλος σου οσο ειναι εφικτο αλλα μην το ξαναπαρεις το χαπακι....ειναι δωρι αδωρο και σε καμια περιοτωση δεν λειτουργει σαν μετρο προφυλαξης!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

και εγω πιστευω οτι δεν ειμαι...θα ειναι περα απο καθε φαντασια...αλλα ακουω εδω οτι μπορει να συνυπαρξει περιοδος με εγκυμοσυνη και αγχωθηκα παρα πολυ...γιατι εχουν ηδη περασει τρεις μηνες και δεν υπαρχει επιστροφη...οσο για το χαπι εχεις δικιο...το πηρα γιατι πανικοβληθηκα...το ειχα ξαναπαρει και πριν δυο χρονια αλλα δεν ειχε καμια επιπτωση στην περιοδο μου...αυτο ομως που εξακολουθει να με ανησυχει ειναι οτι εχει να μ ερθει περιοδος απο τις 28/4...στην ουσια ειναι 20 μερες καθυστερηση...μηπως να παω να παρω ενα τεστ για να ηρεμησω??επισης το στηθος μου εχει γινει διπλασιο και ποναω μερικες φορες πολυ...και λεω τωρρα θα μου ερθει...και ακομα να φανει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι οντως μπορει να συνυπαρξει εγκυμοσυνη με περιοδο...

Επειδη διαβασα λαθος ημερομηνια τελευτιας σου περιοδου και τωρα ξαναδιαβασα τη σωστη ναι οι μερες ειναι πολλες της καθυστερησης......η παρε ενα τεστακι η κανε μια χοριακη αλλα εφοσον λες οτι ειχατε επαφη με προφυλαξη και επιπλεον δεν ολοκληρωσε μεσα σου αποκλειεται να εμεινες εγκυος...

Μπορει με τη ληψη του χαπιου να χαλασε και αλλο ο κυκλος σου η απλα να εχεις καποιο ορμονολογικο προβλημα, αλλωστε το γραφεις και εσυ η ιδια οτι ο κυκλος σου δεν ειναι σταθερος τους τελευταιους 10 μηνες..

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

θα κανω αρχικα ενα τεστ...και μετα ο θεος βοηθος...ελπιζω να μην ειμαι εγκυος...αν και λογικα να το παρουμε δεν γινεται απο πολλες αποψεις..πηρα το χαπι χρησιμοποιησα προφυλαξη ειχα περιοδο...ελπιζω να ειναι απλα κατι ορμονικο...καποιοι μου εχουν πει οτι μπορει να ειναι και πολυκιστηκες ωοθηκες το προβλημα...θα δειξει...θα κανω το τεστ και θα σας ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

θα κανω αρχικα ενα τεστ...και μετα ο θεος βοηθος...ελπιζω να μην ειμαι εγκυος...αν και λογικα να το παρουμε δεν γινεται απο πολλες αποψεις..πηρα το χαπι χρησιμοποιησα προφυλαξη ειχα περιοδο...ελπιζω να ειναι απλα κατι ορμονικο...καποιοι μου εχουν πει οτι μπορει να ειναι και πολυκιστηκες ωοθηκες το προβλημα...θα δειξει...θα κανω το τεστ και θα σας ενημερωσω

 

Miney νομίζω δεν σου χρειάζεται να κάνεις τεστ εγκυμοσύνης γιατί είναι τελείως απίθανο να είσαι έγκυος, ειδικά αν το χάπι το πήρες μέσα σε 72ώρες από την επαφή. Θα σου έλεγα ν κάνεις μια επίσκεψη σε έναν γυναικολόγο το συντομότερο για να αναλάβει την περίπτωσή σου. Δεν μου φαίνεται σωστό να έχεις τόσο ακατάστατο κύκλο και να μην τον παρακολουθεί ειδικός. Όσο για το αν συνυπάρχει εγκυμοσύνη με περίοδο η απάντηση είναι όχι! Μπορεί να είσαι έγκυος και να έχεις αιμορραγία αλλά δεν είναι ίδια με την περίοδο και επίσης όταν συμβαίνει αυτό πάμε κατευθείαν στο γιατρό γιατί είναι σημάδι ότι υπάρχει πρόβλημα με την εγκυμοσύνη που σε βαριές περπτώσεις μπορεί να οδηγήσει ακόμα και σε αποβολή.

Dw9Ap2.pngUbgpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Miney νομίζω δεν σου χρειάζεται να κάνεις τεστ εγκυμοσύνης γιατί είναι τελείως απίθανο να είσαι έγκυος, ειδικά αν το χάπι το πήρες μέσα σε 72ώρες από την επαφή. Θα σου έλεγα ν κάνεις μια επίσκεψη σε έναν γυναικολόγο το συντομότερο για να αναλάβει την περίπτωσή σου. Δεν μου φαίνεται σωστό να έχεις τόσο ακατάστατο κύκλο και να μην τον παρακολουθεί ειδικός. Όσο για το αν συνυπάρχει εγκυμοσύνη με περίοδο η απάντηση είναι όχι! Μπορεί να είσαι έγκυος και να έχεις αιμορραγία αλλά δεν είναι ίδια με την περίοδο και επίσης όταν συμβαίνει αυτό πάμε κατευθείαν στο γιατρό γιατί είναι σημάδι ότι υπάρχει πρόβλημα με την εγκυμοσύνη που σε βαριές περπτώσεις μπορεί να οδηγήσει ακόμα και σε αποβολή.

 

μπορει να υπαρξει εγκυμοσυνη με περιοδο και να καταληξει σε κανονικο τοκετο απλα οταν αναφερομαστε σε Κυηση με περιοδο δεν εννοουμε σαφως την εμμηνοροια (πτωση ενδομητριου) αλλα την εννοια (της κολπικης αιμοραγιας απο τη μητρα). Ετσι απεκτησε η μητερα μου τον αδερφο μου!!!!!!!!! Ροη κανονικη και οι μερες αιμοραγιας επισης κανονικες......αλλα παρολαυτα ηταν εγκυος!!!!!!!!!

Οσο για τη μορφη αιμοραγιας που καταληγει σε αποβολη, το αιμα ειναι εντελως διαφορετικο απο την εμηνο ρυση και σε ροη, χρωμα αλλα και ποσοτητα και επιπλεον εχει ακανονιστη ροη με ολα τα επακολουθα (πονοι, κραμπες, ωχροτητα κλπ).

 

Υγ.υπαρχουν πολλα παραδειγματα εγκυμοσυνης με περιοδο που ακριβως για τον λογο οτι αιμοραγουσαν κανονικα δεν μπορεσαν να αντιληφθουν εγκαιρως την κυηση.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

μπορει να υπαρξει εγκυμοσυνη με περιοδο και να καταληξει σε κανονικο τοκετο απλα οταν αναφερομαστε σε Κυηση με περιοδο δεν εννοουμε σαφως την εμμηνοροια (πτωση ενδομητριου) αλλα την εννοια (της κολπικης αιμοραγιας απο τη μητρα). Ετσι απεκτησε η μητερα μου τον αδερφο μου!!!!!!!!! Ροη κανονικη και οι μερες αιμοραγιας επισης κανονικες......αλλα παρολαυτα ηταν εγκυος!!!!!!!!!

Οσο για τη μορφη αιμοραγιας που καταληγει σε αποβολη, το αιμα ειναι εντελως διαφορετικο απο την εμηνο ρυση και σε ροη, χρωμα αλλα και ποσοτητα και επιπλεον εχει ακανονιστη ροη με ολα τα επακολουθα (πονοι, κραμπες, ωχροτητα κλπ).

 

Υγ.υπαρχουν πολλα παραδειγματα εγκυμοσυνης με περιοδο που ακριβως για τον λογο οτι αιμοραγουσαν κανονικα δεν μπορεσαν να αντιληφθουν εγκαιρως την κυηση.

 

Το ίδιο είπα κι εγώ, υπάρχει εγκυμοσύνη με αιμορραγία αλλά όχι με εμμηνόρροια, άρα είναι λάθος να λέμε ότι μπορεί να είσαι έγκυος και να έχεις κανονικά περίοδο! Ευχαριστώ για τις επιπλέον διευκρινήσεις, πολύ χρήσιμες!

Dw9Ap2.pngUbgpp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ίδιο είπα κι εγώ, υπάρχει εγκυμοσύνη με αιμορραγία αλλά όχι με εμμηνόρροια, άρα είναι λάθος να λέμε ότι μπορεί να είσαι έγκυος και να έχεις κανονικά περίοδο! Ευχαριστώ για τις επιπλέον διευκρινήσεις, πολύ χρήσιμες!

 

Ναι, απλα επειδη δεν μπορουμε να καταλαβουμε τι μας συμβαινει εκεινη την ωρα (πτωση ενδομητριου) η (κολπικη αιμοραγια) το ερμηνευουμε και ετσι εχει "μεινει" σαν εγκυμοσυνη με περιοδο πολυ απλα γιατι μολις ακουμε τη λεξη "περιοδο" σαφως και μας ερχεται παντα στο μυαλο η αιμοραγια σαν εννοια.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαστηκε τελικα να κανω το τεστ...αδιαθετησα χτες το βραδυ...με αφορητους πονους βεβαια...αλλα ετσι ποναω καθε φοραω που ειναι να αδιαθετησω...μεσα στις επομενες μερες θα κλεισω ραντεβου με γυναικολογο..γιατι ειναι γεγονος πως το εχω αμελησει τελειως και δεν πρεπει...το συζητησα και με τη μητερα μου οπως κανω παντα και μου ειπε πως και εκεινη ειχε ακανονιστο κυκλο σαν το δικο μου με πονους και μετα τη γεννηση μου εφτιαξε...γενικοτερα εχω ανησυχησει γιατι ακουω πως πολλες γυναικες εχουν πολυκυστικες και τους δυσκολευει να συλλαβουν..ιδωμεν!!οπως και να χει σας ευχαριστω παρα πολυ για ολα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια.εχει.τυχει.σε.καμια.να.ειναι.εγκυος.στις.αρχες.και.να.εχει.τις.ημερες.σχεδον.που.περιμενε.περιοδο.ροζ.αιμα.αλλα.σε.ελαφρια.μορφη.που.μια.σταματαγε.μια.αρχιζε.και.φαινοταν.οταν.πηγαινε.τουαλετα.ενω.στη.σερβιετα.της.να.εχει.πολυ.μικρες.κηλιδες.προς.καφετι?????

Link to comment
Share on other sites

kalimera! eimai neo melos k thelw na kanw mia erwthsh..me ton antra mou erxomaste se epafh eleuthera edw k 2 xronia peripou k teleutaia fora htan mia mera prin na mou erthei periodos..akrivws mia mera prin omws..uparxei periptwsh na emeina egkuos k tin epomenh na mou hrthe kanonika periodos? gt twra 2,5 vdomades meta exw kapoia sumptwmata..opws dekata, ligo pono sto sththos, upnhlia, polu kourash kai kana 2 emetous ekana.. poia einai h gnwmh sas?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα! Ειμαι νεο μελος εδω και θα ηθελα παρα πολυ την βοηθεια σας..

Επερνα αντισυλληπτικα yasmin μονο για τρεις μηνες..τα εκοψα και τον πρωτο μηνα ξεκινησαμε με τον συντροφο μου προσπαθεια για παιδι..επειδη τα επαιρνα καθαρα για αντισυλληψη αλλα και ο κυκλος μου πανω κατω ηταν σταθερος..δεν υπηρχε προβλημα..υπολογιζω (προ χαπιων) ειναι γυρο στις 30 μερες κυκλο..δεν ειμαι σιγουρη δεν ειχα υπολογισει ποτε..με τα χαπια ο κυκλος ηταν ακριβως 22.. Τελευταια περιοδος 26..Ειχαμε λοιπον την πρωτη μας επαφη απο τις 16 μεχρι και 24.. Συμφωνα με τα χαπια επειδη ειναι ο πρωτος μηνας μετα την διακοπη επρεπε να μ ερθει στις 26 και ειχα καθυστερηση 6 μερες μετα μου ηρθε καφε στις 1 του αλλου μηνα οσο περνουσε η μερα γινοταν απο καφε κοκκινο και μετα σκουρο και στο τελος παλι καφε ολο αυτο 3 μερες..και με πολυ λιγοτερη ροη..μονο με σερβιετακι...ενω η κανονικη μου περιοδος ειναι 6 με 7 μερες..τι γινεται?? θελω τοσο πολυ να ειμαι..Επισεις να προσθεσω οτι οσο καθομουν στο κρεβατι και αναπαυομουν δεν ετρεχε καθολου..μονο καμια σταγονα..εχει τυχει σε καμια...λετε να ειναι ψευτοπεριοδος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι νεο μελος εδω και θα ηθελα παρα πολυ την βοηθεια σας..

Επερνα αντισυλληπτικα yasmin μονο για τρεις μηνες..τα εκοψα και τον πρωτο μηνα ξεκινησαμε με τον συντροφο μου προσπαθεια για παιδι..επειδη τα επαιρνα καθαρα για αντισυλληψη αλλα και ο κυκλος μου πανω κατω ηταν σταθερος..δεν υπηρχε προβλημα..υπολογιζω (προ χαπιων) ειναι γυρο στις 30 μερες κυκλο..δεν ειμαι σιγουρη δεν ειχα υπολογισει ποτε..με τα χαπια ο κυκλος ηταν ακριβως 22.. Τελευταια περιοδος 26..Ειχαμε λοιπον την πρωτη μας επαφη απο τις 16 μεχρι και 24.. Συμφωνα με τα χαπια επειδη ειναι ο πρωτος μηνας μετα την διακοπη επρεπε να μ ερθει στις 26 και ειχα καθυστερηση 6 μερες μετα μου ηρθε καφε στις 1 του αλλου μηνα οσο περνουσε η μερα γινοταν απο καφε κοκκινο και μετα σκουρο και στο τελος παλι καφε ολο αυτο 3 μερες..και με πολυ λιγοτερη ροη..μονο με σερβιετακι...ενω η κανονικη μου περιοδος ειναι 6 με 7 μερες..τι γινεται?? θελω τοσο πολυ να ειμαι..Επισεις να προσθεσω οτι οσο καθομουν στο κρεβατι και αναπαυομουν δεν ετρεχε καθολου..μονο καμια σταγονα..εχει τυχει σε καμια...λετε να ειναι ψευτοπεριοδος?

:?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα,θα ηθελα την βοηθεια σας. εδω και 5 μηνες προσπαθουμε με τον αντρα μου για ενα μωρακι. ο κυκλος μου ειναι σταθερος. τελευταια περιοδος 24-8. στις 24-9 δευτερα το απογευμα ειδα λιγο αιμα και καταλαβα πως αδιαθετησα,εκεινη τη μερα δεν ξανα ειδα τιποτα.την επομενη μερα (τριτη) ειχα καφε μονο μια φορα ολη την ημερα. την τεταρτη ειδα μονο το πρωι λιγο αιμα και αυτο στο σκουπισμα , και πεμπτη και παρασκευη οταν παω τουαλετα μονο βλεπω λιγο και οχι ολες τις φορες. τι να συμβαινει? δεν το εχω ξαναπαθει.... υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης? γιατι διαβαζω διαφορα τετοια και δεν ξερω τι να κανω.... ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...