Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συγχαρητήρια στο μέλος Zana1911


Recommended Posts

Λοιπόν συμφορουμίτισες, συμφορουμίτες έχω νεότερα για την καταγγελία που έκανα στην γραμμή καταναλωτών για τα Frezyderm baby.

 

Η (επώνυμη) καταγγελία μου προωθήθηκε στον ΕΟΦ από όπου και με πήραν τηλέφωνο να με ρωτήσουν ακριβώς γιατί καταγγέλω ότι καταγγέλω.

Και τους εξήγησα αναλυτικά τα περί διαφήμησης της συγκεκριμένης εταιρείας και ότι τα παιδικά καλλυντικά τους έχουν paraben παρόλο που η εταιρεία διαφημίζει με καμάρι το αντίθετο. Τους έστειλα φυσικά και την διαφήμιση να την δούνε με τα μάτια τους. Με ευχαρίστησαν ευγενικά και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν κι εκείνοι με την εταιρεία.

Λέω κι εγώ μετά από αυτό "φέξε μου και γλίστρισα", σε 5 χρόνια κάτι θα γίνει.

Αλλά γυρνώντας εχτές σπίτι μετά την δουλειά βρήκα να με περιμένει ένα γράμμα από τον ΕΟΦ (συστημένο παρακαλώ) όπου με ενημερώνανε ότι σύμφωνα με την απόφασή τους υπ' αριθ. 65425/9-10-07 ανακαλούνε την σειρά FREZYDERM BABY LINE.

Η επιστολή που μου έστειλαν είναι στην διάθεση οποιουδήποτε που θέλει να επιβεβαιώσει τα λεγόμενά μου.

 

Τουλάχιστον να σταματήσουν να λένε ότι τα προϊόντα τους δεν περιέχουν paraben και να πηγαίνουμε εμείς οι χαζές να τα ακριβοπληρώνουμε νομίζοντας ότι κάνουμε το καλύτερο για τα παιδιά μας.

 

Συγχαρητήρια για αυτή σας την προσπάθεια.

 

απο την ομάδα των διαχειριστών του φόρουμ και της ομάδας της Ελληνικής Εταιρείας Ενημέρωσης Γονέων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας, αλλά δεν πιστεύω ότι έκανα και κα'να κατόρθωμα.

Απλά παρηγοριέμαι γιατί όταν διαμαρτύρομαι για τις αδικίες που βλέπω γύρω μου, και έχω κάποιο αποτέλεσμα, αυτό μου δίνει κουράγιο και σκέφτομαι ότι τουλάχιστον άξιζαν οι αποβολές που έτρωγα στο σχολείο γιατί δεν μπορούσα να κρατήσω το στόμα μου κλειστό (και ούτε πρόκειται δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Και επισημα πλεον ΜΠΡΑΒΟ σου Ζανα.

Η κινηση σου να γινει παραδειγμα σε ολους μας και να μην εφησυχαζουμε.

KEuPp2.png

 

Δυο κοριτσια φωτιζουν την ζωη μου. Η Ελενη και η Αναστασια .

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ήταν σπουδαία κίνηση. Και εγώ αυτη την εβδομάδα θα πάω στο χημείο του κράτους για να δω πόσο οικολογικά είναι τα απορυπαντικά που αγοράζω . Το είχε κάνει μια φίλη μου στο παρελθόν με τα WELEDA (κρέμες,σαμπουάν) και ήταν άψογα. Αυτά βάζω στη μικρή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο και συγχαρητήρια και από μένα!!! :)

Βέβαια ήσουν και πολύ τυχερή που σου απάντησαν, αυτό τουλάχιστον σημαίνει ότι κάτι άλλαξε εκεί προς το καλύτερο!!! :wink:

Εγώ ακόμη περιμένω απάντηση εδώ και δύο χρόνια από την επώνυμη καταγγελία μου για κάτι παιδικά γιαούρτια που μύριζαν μαγιά και μούχλα!!! :shock:

 

b.gifr.gifa.gifv.gifo.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια... Φυσικά και έκανες κατόρθωμα. Μακάρι να κατάφερναμε όλοι ό,τι κατάφερες εσύ. Σίγουρα θα ζούσαμε πολύ καλύτερα και δεν θα τολμούσαν να μας κοροϊδεύουν οι κάθε λογής επιτηδιοι που κυκλοφορούν και μας βομβαρδίζουν με ό,τι άχρηστο ή επικίνδυνο μπορούν. Και δυστυχώς είναι πολλοί αυτοί. :D:D:D

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητήρια και από μένα. Είσαι παράδειγμα για όλους μας να μην αφήνουμε κανέναν να μας περνάει για κορόιδα ειδικά σε ότι αφορά το θέμα των παιδιών μας.

MARY THERMIOTI

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και από μένα. Είσαι παράδειγμα για όλους μας να μην αφήνουμε κανέναν να μας περνάει για κορόιδα ειδικά σε ότι αφορά το θέμα των παιδιών μας.

ΑΝΤΙΓΡΑΦΩ!!!ΜΑΚΑΡΙ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΣΤΕ,ΑΛΛΑ Ν'ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ,ΟΠΩΣ ΕΣΥ.ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ,ΙΣΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

.png

 

[.png

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να γινεται ετσι στις καταγγελιες...μπραβο zana!!εγω σημερα κατηγγειλα εταιρια γνωστη στο ινκα,βρηκα δοντι ζωου σε ρυζι καρολινα μεσα στη συσκευασια!!να δουμε τι θα γινει και αν θα εχουμε αποτελεσμα!!!

578611j1nly6hq0l.jpg691278l0h4xhyt8z.gif
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να γινεται ετσι στις καταγγελιες...μπραβο zana!!εγω σημερα κατηγγειλα εταιρια γνωστη στο ινκα,βρηκα δοντι ζωου σε ρυζι καρολινα μεσα στη συσκευασια!!να δουμε τι θα γινει και αν θα εχουμε αποτελεσμα!!!

:shock::shock::shock::shock:

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακαρι να γινεται ετσι στις καταγγελιες...μπραβο zana!!εγω σημερα κατηγγειλα εταιρια γνωστη στο ινκα,βρηκα δοντι ζωου σε ρυζι καρολινα μεσα στη συσκευασια!!να δουμε τι θα γινει και αν θα εχουμε αποτελεσμα!!!

:shock::shock::shock:

Μπορείς να μας αναφέρεις μάρκα σε παρακαλώ..?

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να γινεται ετσι στις καταγγελιες...μπραβο zana!!εγω σημερα κατηγγειλα εταιρια γνωστη στο ινκα,βρηκα δοντι ζωου σε ρυζι καρολινα μεσα στη συσκευασια!!να δουμε τι θα γινει και αν θα εχουμε αποτελεσμα!!!

:shock::shock::shock:

Μπορείς να μας αναφέρεις μάρκα σε παρακαλώ..?

 

 

 

ΖΑΚΟΜΑ 'ΟΡΥΖΩΝΕΣ' 500γρ,απο το μασουτη,ειναι προσφορα δυο +ενα δωρο,πρασινη συσκευασια

578611j1nly6hq0l.jpg691278l0h4xhyt8z.gif
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να κανω ξανα την καταγγελια μου για το δοντι που βρηκα???στο ινκα,να μην πω που με γραψανε.........δωστε καποιο σοβαρο site ωστε να φερει αποτελεσμα.καλα δεν περιμενω και τα τρελλα,τουλαχιστον να ασχοληθουν με τη περιπτωση,το εχω κρατησει για περαιτερω ερευνα,αραγε δεν τους ενδιαφερει οτι απο αυτη την παρτιδα εχει φαει τοσος κοσμος???

578611j1nly6hq0l.jpg691278l0h4xhyt8z.gif
Link to comment
Share on other sites

http://www.efpolis.gr/ Γενική Γραμματεία Καταναλωτή

 

έκανα και εγώ μια καταγγελία εκεί. όχι τόσο ίσως βαρυσήμαντη όσο αυτή, αλλά κοιτάξτε τι μας έφεραν στο σπίτι (αποφασίσαμε να κάνουμε κάτι ωραίο και να φάμε κάτι που μας αρέσει)

SUSHI0021.jpg

 

σας φαίνεται αυτό για ωμό?....!? έχει βράσει! (ο τόνος έχει κανονικά βαθυκόκκινο χρώμα! και φαίνεται απο τις φουσκάλες που έκαναν οι υδρατμοί στην συσκευασία!)

και τι λέει ο υπεύθυνος? έτσι πρέπει να είναι λέει . του λέω τι λέτε κύριέ μου θα με τρελλάνετε? το sushi είναι ωμό ψάρι, δεν γίνεται να το βάζετε ανάμεσα σε δύο ζεστά φαγητά, μπορεί να αρρωστήσει κανείς αν το φάει, εάν είναι μισοψημένο... αν δεν είναι διατηρημένο σωστά...

αν δεν ήξερα πως είναι το σούσι και το έτρωγα?

τιποτε ο άνθρωπος. τσούπ μια καταγγελιάρα με φωτογραφίες, .......... δεν πίστευα τι άκουγα...

(θα το παρακολουθήσω)

μα είναι δυνατόν να μας περνάνε για η....θ..ους δηλαδή?! ούτε κάν ναζητήσει συγνώμη και να κρατήσει κάποιο ποσό για την επομενη παραγγελία!

ε όχι να βγάζουν και χρήματα, εις βάρος μας....! ας κάνουν σωστά τη δουλειά τους.

μα δε μπορεί κανείς να βγάλει μια διαφήμιση στην τηλεόραση που να λέει

"ΚΑΝΤΕ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ" !

 

ίσως να μην έκανα σε σωστό σημείο την καταγγελία αλλά αυτό μπορεσα διαδικτυακά στα γρήγορα. θα σας πω τι έγινε καθώς και σε ποιον άλλον πρέπει να απευθυνθεί κανείς όταν αφορά τρόφιμα αν βρώ άκρη αύριο.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Λοιπόν συμφορουμίτισες, συμφορουμίτες έχω νεότερα για την καταγγελία που έκανα στην γραμμή καταναλωτών για τα Frezyderm baby.

 

Η (επώνυμη) καταγγελία μου προωθήθηκε στον ΕΟΦ από όπου και με πήραν τηλέφωνο να με ρωτήσουν ακριβώς γιατί καταγγέλω ότι καταγγέλω.

Και τους εξήγησα αναλυτικά τα περί διαφήμησης της συγκεκριμένης εταιρείας και ότι τα παιδικά καλλυντικά τους έχουν paraben παρόλο που η εταιρεία διαφημίζει με καμάρι το αντίθετο. Τους έστειλα φυσικά και την διαφήμιση να την δούνε με τα μάτια τους. Με ευχαρίστησαν ευγενικά και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν κι εκείνοι με την εταιρεία.

Λέω κι εγώ μετά από αυτό "φέξε μου και γλίστρισα", σε 5 χρόνια κάτι θα γίνει.

Αλλά γυρνώντας εχτές σπίτι μετά την δουλειά βρήκα να με περιμένει ένα γράμμα από τον ΕΟΦ (συστημένο παρακαλώ) όπου με ενημερώνανε ότι σύμφωνα με την απόφασή τους υπ' αριθ. 65425/9-10-07 ανακαλούνε την σειρά FREZYDERM BABY LINE.

Η επιστολή που μου έστειλαν είναι στην διάθεση οποιουδήποτε που θέλει να επιβεβαιώσει τα λεγόμενά μου.

 

Τουλάχιστον να σταματήσουν να λένε ότι τα προϊόντα τους δεν περιέχουν paraben και να πηγαίνουμε εμείς οι χαζές να τα ακριβοπληρώνουμε νομίζοντας ότι κάνουμε το καλύτερο για τα παιδιά μας.

 

Συγχαρητήρια για αυτή σας την προσπάθεια.

 

απο την ομάδα των διαχειριστών του φόρουμ και της ομάδας της Ελληνικής Εταιρείας Ενημέρωσης Γονέων.

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΦΕΙΓΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΜΙΜΗΣΗ :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...