Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συγχαρητήρια στο μέλος Zana1911


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εγώ χρησιμοποιώ το frezyderm baby sun care [αντιηλιακό]. Να υποθέσω ότι το αφορά η καταγγελία σου, ε zana; Πώς ξέρεις ότι έχουν parabens; Τα πήγες για ανάλυση; Ξέρετε κανένα που πραγματικά να μην έχει parabens;

3ig4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Zana, είδα το αρχικό ποστ για την υπόθεση... Τελικά, τα 'καινούρια' προϊόντα της εταιρίας δεν έχουν parabens;

 

Απ ότι λέει ο εκπρόσωπος της εταιρείας που μας έχει απαντήσει μέσα στο φόρουμ, δεν έχουν parabens. Πάντως εγώ παίρνω άλλα οικολογικά καλλυντικά (τα οποία μου τα φέρνουν και σπίτι μου), τα οποία είναι σίγουρα καλύτερα και πολύ πιο φτηνά από τα frezyderm τα οποία είναι πανάκριβα στην κυριολεξία.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο zana και απο μενα.Εχω αγχωθει πολυ με ολη αυτη την ιστορια με τα parabens.Πιστευω πως πρεπει να αναγραφονται ξεκαθαρα (οπως και το εαν υπαρχουν συστατικα μεταλλαγμενα) για να εχουμε τη δυνατοτητα επιλογης.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοπέλα μου! Ετσι θέλουν αυτοί

 

Ακόμα και ο Ευαγγελάτος που έβγαλε στην φόρα τις εταιρείες που σε παίρνουν τηλέφωνο για τα χρέη σου τώρα πλέον έχουν κόψει τα πολλά τηλέφωνα και σου μιλάνε και ευγενικά :lol::twisted::wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παίρνω τα ecofamily τα οποία έχουν πολύ καλή τιμή σε σχέση με τα ml τους ενώ τα weleda είναι πανάκριβα όπως και τα frezyderm.

Ότι έχει paraben δεν είναι απαραίτητα καρκινογόνο, απλά αφού υπάρχουν καλλυντικά και τρόφιμα χωρίς πολλά συντηριτικά γιατί να μην τα προτιμήσω?

Όπως προτιμάω τα βιολογικά τρόφιμα καλή ώρα, το ίδιο πράγμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά... πάλι είχα χάσει επεισόδεια... μπράβο βρε Ζάνα... να 'σαι καλά κοπέλα μου...

Όχι τίποτε άλλο, αλλά χρησιμοποιώ και εγώ frezyderm... την baby cream... και δεν είχα ιδέα για τα paraben :shock:

ξέρω πως weleda, αν και ακριβά βρίσκουμε στα φαρμακεία, ecofamily από που παίρνεις;;;

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

www.ecofamily.gr

 

Έχει και διαφημιστικό μπάνερ μέσα στο φόρουμ, αφού μας προσφέρουν 1 δωράκι κάθε μήνα.

:oops::oops::oops: εχεις δίκιο.... σ΄ευχαριστώ!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...