Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΝΝΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ


antu

Recommended Posts

Δεν ξέρω βρε κορίτσια ο τότε γιατρός στο νοσοκομείο Σερρών δεν μου ζήτησε τίποτα.Τώρα αυτός που εχω είναι ειδικευόμενος και ούτε αυτός μου έχει ζητήσει και δεν νομίζω να ζητήσει.Στο νοσοκομείο πριν 3 χρόνια ήμουν σε δίκλινο και πλήρωσα 300?.Τι να πω δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να πεινασουν,,να πεινασουν,,κι εγω παντα αναρωτιομουν σε ποιον απευθυνονται? σε οσους εχουν καποια ιδιωτικα ασφαλεια να μου πεις....κι αυτο το εξοδο καθε χρονο, καθε χρονο,,,υπερβολικα μου γαινονται ολα αυτα

 

κι εγω στο ελενα εχω πειστει οτι θα παω για το δευτερο

 

Να πας χωρις να το σκεφτεσαι! Πραγματικα δεν εχει να ζηλεψει τπτ απο τα ιδιωτικα!!;)

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Δημόσιο 1800

Ιδιωτικο 1100+1500=2600

Διαφορά:2600-1800=800 ένας μισθός δηλαδή!

Η Επιστροφή και στις 2 περιπτώσεις θα ειναι ίδια 1070!

Αρα στη πρώτη η γεννα στοιχιζει πραγματικα 1800-1070=730

Ενω στο ιδιωτικο 2600-1070=1530 βγαίνουν απ τη τσέπη!:lol:

Ανάλογα με τα οικονομικά του καθενός τα 800 ευρώ είναι ''τιποτα'' ή σημαντική διαφορά!

Και μια ερώτηση!Ο γιατρος στο ιδιωτικο έκοψε απόδειξη 1100??Αν ναι!Μπράβο του!!!!

Αν όχι δε διαφέρει καθόλου από το γιατρο του δημοσίου!:wink:

 

Συμφωνω απολυτα σε οσα λες! Στη σημερινη εποχη ακομα και τα 100ευρω ειναι διαφορα,ποσο μαλλον τα 800 που υπολογιζεις πιο πανω!

Φαντασου εγω εδωσα 1300 στο συνολο (γιατρο+μαιευτηριο) και η διαφορα ειναι η διπλασια και ημουν σε μονοκλινο λουξ και οχι σε χαβουζα με 3 και 4 κρεβατια που ειναι βγες εσυ να μπω εγω!!

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω γέννησα πριν 10 μερες στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λαρισας.Απο το προσωπικό εμεινα αρκετα ικανοποιημένη,καθαρα δωμάτιαα(εγω έτυχε και ήμουν σε δίκλινο)και ο γιατρός μου δε ζήτησε τιποτα αλλα οπως συννηθίζουμε εδω στην Ελλάδα του δωσε κατι ο άντρας μου (250 ευρώ).Ομως τον ειχα απο την αρχή της εγκυμοσύνης και στην γέννα με βοηθησε πολύ και ήρθε και 2 φορες να με δει στο δωματιο μετα την γεννα.Στο Νοσοκομείο δεν πληρώσαμε τιποτα λόγο οτι ειχαμε ασφαλιση ΟΓΑ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Διαβασα πιο πανω οτι καποια κοπελα γεννησε στο ελενα σε λουξ δωματιο με ελαχιστο κοστος. επειδη σκοπευω να κανω δευτερο παιδακι και θελω δημοσιο νοσοκομειο μηπως μπορειτε να ενημερωσετε? Και για οποια εχει αμφιβολια για τα δημοσια νοσοκομεια να σας πω το εξης: πριν 20 μηνες γεννησα το πρωτο μου παιδακι σε ιδιωτικο της επαρχιας.Λογω επιπλοκων τελευταια στιγμη σταματησαμε τον κολπικο τοκετο και πηγα για καισαρικη. Καλεσαν ασθενοφορο για παν ενδεχομενο το οποιο ηρθε μετα απο 45 λεπτα:confused::confused::confused:. ευτυχως δεν το χρειαστηκα. εμεινα σε σουιτα, πληρωσα 3000 μονο το μαιευτηριο μονο και μονο για να μου πλενουν το παιδι και τιποτα αλλο. Απο πειρα και μονο σας λεω οτι δεν αξιζει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δημόσιο 1800

Ιδιωτικο 1100+1500=2600

Διαφορά:2600-1800=800 ένας μισθός δηλαδή!

Η Επιστροφή και στις 2 περιπτώσεις θα ειναι ίδια 1070!

Αρα στη πρώτη η γεννα στοιχιζει πραγματικα 1800-1070=730

Ενω στο ιδιωτικο 2600-1070=1530 βγαίνουν απ τη τσέπη!:lol:

Ανάλογα με τα οικονομικά του καθενός τα 800 ευρώ είναι ''τιποτα'' ή σημαντική διαφορά!

Και μια ερώτηση!Ο γιατρος στο ιδιωτικο έκοψε απόδειξη 1100??Αν ναι!Μπράβο του!!!!

Αν όχι δε διαφέρει καθόλου από το γιατρο του δημοσίου!:wink:

 

Ρώτησα στο τελευταίο ραντεβού τον γιατρό μου (κι εγώ στο Λητώ γεννάω, ίδια περίπτωση, 1100 κι ο δικός μου) και μου απάντησε πως "φυσικά και θα μου κόψει απόδειξη για αυτά τα χρήματα.

Εγώ να σας πω την αλήθεια, λόγω οικ. κρίσης έχω αρχίσει και σκέφτομαι για το επόμενο παιδάκι μου το δημόσιο. Αλλά παίζει ρόλο και ο γιατρός παιδιά... Δεν θέλω να αφήσω τον δικό μου με τίποτα. Δείτε κι αυτό που έχει σημασία:

Ο δικός μου μου παίρνει 40 ευρώ το ραντεβού και όχι πάντα. Της φίλης μου ο δημόσιος της έπαιρνε 50 πάντα. Και τους υπέρηχους τους έκανε έξω (δεν είχε εκείνος στο ιατρείο του)

Δεδομένου τώρα ότι "εξοικονόμησα" και κάπου 300 ευρώ απ' τα ραντεβού που δεν πλήρωσα και κάπου πες 100 ευρά απ΄την καλύτερη τιμή που πλήρωνα και απ' την άλλη μου έκανε ο γιατρός μου τους υπέρηχους και έβλεπε αυτά που ήθελε να παρακολουθεί.... ε τι να πω... νομίζω πως τα αξίζει. Τουλάχιστον ο συγκεκριμένος. Ασε που μου έκοβε και αποδείξεις για τα ραντεβού ενώ της φίλης μου 'μαύρα' γιατί είναι παράνομο να έχεις ιατρείο νομίζω αν είσαι στο δημόσιο.

Βέβαια η φίλη μου μπορεί να πηγαίνει και στο νοσοκομείο να την εξετάζει - πρωϊνές ώρες (για να μην πληρώνει). Αλλά έτσι χάνει μεροκάματο η κοπέλα και της έρχεται μία η άλλη.

Είδες, είναι ανάλογα με τα δεδομένα που έχεις κάθε φορά...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!μηπως εχετε ακουσει οτι το αρεταιειο παει για κλεισιμο?μια γνωστη μας γεννησε τον αυγουστο και επρεπε να φερουν απο το σπιτι δικα τους σεντονια,μαξιλαροθηκες,πετσετες..ειναι θεμα χρονου λεει..κι εγω στον χασιακο λεω να παω και ακουγεται οτι θα μεταφερθει στο αττικο.στο ελενα ειναι οντως πολυ καλα τα δωματια αλλα δεν ξερω κανενα καλο γιατρο..

Link to comment
Share on other sites

Πεστα χρυσοστομη! Εχουνε σηκωσει μπαιρακι και βαζουν κατι τιμες...που αναφεροντε ηθελα να ηξερα; Ασε που πριν 3 μηνες πηγα σε 2 ιδιωτικα για επισκεψη,μια στο ιασω και μια στο λητω και επαθα ψιχοπλακωμα στο δωματιο!

εγω προσωπικα γεννησα πριν εναμιση μηνα στο ελενα ημουν σε μονοκλινο στα λουξ που ηταν και χλιδα και πληρωσα συνολο γιατρο και νοσοκομειο 1300ευρω!!!!!

 

Καλησπέρα!

Και εγώ στο Έλενα γέννησα το 2010, στα Lux δωμάτια και όντως ήταν τέλεια!! όσοι μας επισκέφτηκαν, έπαθαν πλάκα! Επειδή έκανα καισαρική, τα μισά τα πλήρωσε το ΙΚΑ και ο γιατρός μου δεν ζήτησε χρήματα...εγώ του έδωσα 500 ευρώ επειδή έτσι ήθελα!! :) Τα μωράκια τα παίρνουν κάθε πρωί για μπάνιο - παιδίατρο και μετά όλη μέρα μένουν στο δωμάτιο...Παρέχονται πάνες και όλα όσα χρειάζονται για το μωρό και το νοσηλευτικό προσωπικό ήταν αξιοπρεπέστατο...Και στο δεύτερο μωράκι (όταν με το καλό έρθει) εκεί θα ξαναπάω!!!

Link to comment
Share on other sites

eleonoritsa πες μας συνολικά πόσα πλήρωσες; Και πόσο σου κόστιζε η κάθε επίσκεψη στον γιατρό σου;; Ηταν μαζί σου ο γιατρός σου; ή είχες ραντεβού;

Πες μας για να μπορούμε να συγκρίνουμε..

Link to comment
Share on other sites

eleonoritsa πες μας συνολικά πόσα πλήρωσες; Και πόσο σου κόστιζε η κάθε επίσκεψη στον γιατρό σου;; Ηταν μαζί σου ο γιατρός σου; ή είχες ραντεβού;

Πες μας για να μπορούμε να συγκρίνουμε..

 

καλησπέρα, σας απαντώ λίγο βιαστικά μιας και ήρθε η ώρα να σχολάσω και να πάω στη μπέμπα μου!! Συνολικά πήγα στο ιατρείο του γιατρού μου τις 3 πρώτες φορές όπου μου πήρε 50 ευρώ / φορά...μετά με έβλεπε στη βάρδια του στο νοσοκομείο και δεν πλήρωνα τίποτα. Ολες τις εξετάσεις τις έκανα στο Ελενα οπότε έπαιρνα πίσω τα περισσότερα χρήματα από το ΙΚΑ (αν δεν κάνω λάθος το 80 %)... Ξέραμε από τον 8ο μήνα ότι μάλλον θα γινόταν καισαρική λόγω προβλημάτων (όπως και τελικά έγινε) οπότε πήγαινα κάθε 2 μέρες για τοκογράφο στο νοσοκομείο και μια ωραία Τετάρτη μου είπε: Δεν πάει άλλο, έλα αύριο που εφημερεύει το νοσοκομείο, να γεννήσουμε!

Το μονόκλινο Lux κοστίζει 200 ευρώ/μέρα όμως σε περίπτωση καισαρικής τα μισά χρήματα τα καλύπτει το ΙΚΑ οπότε έμεινα 4 νύχτες 4 επί 100 : 400 ευρώ...βάλε περίπου 200 ευρώ (χοντρικά) από τις εξετάσεις (τα οποία μαζεύτηκαν από όλες τις εξετάσεις που έκανα)....600 ευρώ συν τα 150 ευρώ (από τις 3 επισκέψεις) σύνολο 750 κόστισε η γέννα μου...και όπως είπα δεν μου ζήτησε κανείς χρήματα και κυρίως ο γιατρός μου...εγώ του έδωσα 500 ευρώ...750 ευρώ + 500 ευρώ δλδ 1250 συνολικά...όσα περίπου πήρα από το ΙΚΑ ως επίδομα.

Σας τα γράφω λίγο γρήγορα και όχι με πόλλή λεπτομέρεια όμως οι τιμές είναι αυτές...Δεν ξέρω ήμουν τυχερή? Γιατί με όσα διαβάζω και τις τιμές που ακούω, δεν ξέρω αν θα μπορούσα να ανταπεξέλθω σε μια κύηση και γέννα........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα, σας απαντώ λίγο βιαστικά μιας και ήρθε η ώρα να σχολάσω και να πάω στη μπέμπα μου!! Συνολικά πήγα στο ιατρείο του γιατρού μου τις 3 πρώτες φορές όπου μου πήρε 50 ευρώ / φορά...μετά με έβλεπε στη βάρδια του στο νοσοκομείο και δεν πλήρωνα τίποτα. Ολες τις εξετάσεις τις έκανα στο Ελενα οπότε έπαιρνα πίσω τα περισσότερα χρήματα από το ΙΚΑ (αν δεν κάνω λάθος το 80 %)... Ξέραμε από τον 8ο μήνα ότι μάλλον θα γινόταν καισαρική λόγω προβλημάτων (όπως και τελικά έγινε) οπότε πήγαινα κάθε 2 μέρες για τοκογράφο στο νοσοκομείο και μια ωραία Τετάρτη μου είπε: Δεν πάει άλλο, έλα αύριο που εφημερεύει το νοσοκομείο, να γεννήσουμε!

Το μονόκλινο Lux κοστίζει 200 ευρώ/μέρα όμως σε περίπτωση καισαρικής τα μισά χρήματα τα καλύπτει το ΙΚΑ οπότε έμεινα 4 νύχτες 4 επί 100 : 400 ευρώ...βάλε περίπου 200 ευρώ (χοντρικά) από τις εξετάσεις (τα οποία μαζεύτηκαν από όλες τις εξετάσεις που έκανα)....600 ευρώ συν τα 150 ευρώ (από τις 3 επισκέψεις) σύνολο 750 κόστισε η γέννα μου...και όπως είπα δεν μου ζήτησε κανείς χρήματα και κυρίως ο γιατρός μου...εγώ του έδωσα 500 ευρώ...750 ευρώ + 500 ευρώ δλδ 1250 συνολικά...όσα περίπου πήρα από το ΙΚΑ ως επίδομα.

Σας τα γράφω λίγο γρήγορα και όχι με πόλλή λεπτομέρεια όμως οι τιμές είναι αυτές...Δεν ξέρω ήμουν τυχερή? Γιατί με όσα διαβάζω και τις τιμές που ακούω, δεν ξέρω αν θα μπορούσα να ανταπεξέλθω σε μια κύηση και γέννα........

 

Επίσης, πάντα με έβλεπε ο γιατρός μου και στις μεγάλες εξετάσεις (αυχενική, β΄, ντόπλερ) ήταν δίπλα μου και παρατηρούσε και αυτός)...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πάντα με έβλεπε ο γιατρός μου και στις μεγάλες εξετάσεις (αυχενική, β΄, ντόπλερ) ήταν δίπλα μου και παρατηρούσε και αυτός)...

 

Ναι, αυτό το κάνουν όλοι νομίζω...

 

Κατά τα άλλα, μάλλον ήσουν πολύ τυχερή επειδή δεν σου ζήτησε χρήματα για την γέννα. Αλλες κοπέλες λένε ότι τους ζητάνε αλλά δίνουν και στον αναισθησιολόγο κλπ.

Επίσης είσαι τυχερή που απ' οτι αντιλαμβάνομαι δεν εργαζόσουν, ετσι; πόσες φορές άδεια θα έπρεπε να πάρεις για να πηγαίνεις στον γιατρό πρωϊνά ραντεβού;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό το κάνουν όλοι νομίζω...

 

Κατά τα άλλα, μάλλον ήσουν πολύ τυχερή επειδή δεν σου ζήτησε χρήματα για την γέννα. Αλλες κοπέλες λένε ότι τους ζητάνε αλλά δίνουν και στον αναισθησιολόγο κλπ.

Επίσης είσαι τυχερή που απ' οτι αντιλαμβάνομαι δεν εργαζόσουν, ετσι; πόσες φορές άδεια θα έπρεπε να πάρεις για να πηγαίνεις στον γιατρό πρωϊνά ραντεβού;

 

Καλησπέρα, εργάζομαι και παραεργάζομαι!!! Τρεις φορές μόνο πήγα πρωί στο Έλενα για τις 3 μεγάλες εξετάσεις, είχα ραντεβού περίπου στις 10 και κατά τις 12 ήμουν στη δουλειά (η αλήθεια είναι ότι η διευθύντρια μου ήταν πολύ ελαστική όσο ήμουν έγκυος)...Όλα τα άλλα ραντεβού ήταν απογευματινά..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: αυτό που σου είπε ο γιατρός σου "έλα αύριο που εφημερεύει το Έλενα να γεννήσεις" τι θα πει? αν το Έλενα δεν εφημερεύει δεν μπορείς να γεννήσεις? και τι σημαίνει εφημερία του νοσοκομείου? αν μια κοπέλα την πιάσουν οι πόνοι τη νύχτα τι γίνεται; δεν το είχα σκεφτεί ούτε το έχω συζητήσει με τον γιατρό, αλλά το διάβασα τώρα κι έχω την απορία.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: αυτό που σου είπε ο γιατρός σου "έλα αύριο που εφημερεύει το Έλενα να γεννήσεις" τι θα πει? αν το Έλενα δεν εφημερεύει δεν μπορείς να γεννήσεις? και τι σημαίνει εφημερία του νοσοκομείου? αν μια κοπέλα την πιάσουν οι πόνοι τη νύχτα τι γίνεται; δεν το είχα σκεφτεί ούτε το έχω συζητήσει με τον γιατρό, αλλά το διάβασα τώρα κι έχω την απορία.

 

Καλημέρα, δύσκολη μέρα σήμερα με την απεργία στις συγκοινωνίες!!!

Στο θέμα μας τώρα, αυτό με την εφημερία δεν ξέρω γιατί το είπε. έχω όμως μια μικρή υποψία ότι το είπε επειδή δτις εφημερίες υπάρχουν περισσότεροι αναισθησιολόγοι στα χειρουργία (και εγώ θα έκανα αναγκαστικά καισαρική)...Δεν ξέρω όμως αν αυτός είναι ο πραγματικός λόγος...Στο Ελενα θα γεννήσεις? Με το καλό και με ένα πόνο εύχομαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, εργάζομαι και παραεργάζομαι!!! Τρεις φορές μόνο πήγα πρωί στο Έλενα για τις 3 μεγάλες εξετάσεις, είχα ραντεβού περίπου στις 10 και κατά τις 12 ήμουν στη δουλειά (η αλήθεια είναι ότι η διευθύντρια μου ήταν πολύ ελαστική όσο ήμουν έγκυος)...Όλα τα άλλα ραντεβού ήταν απογευματινά..

 

Ουπς! αφού λένε ότι τα απογευματινά ραντεβού τα πληρώνεις 60 ευρώ. Δεν ισχύει τελικά;;

3 φορές=τίποτα! κι εγώ έχω λείψει 2 φορές για εξετάσεις - δεν ήταν πρόβλημα!

Και πας κάνεις τον υπέρηχο το απόγευμα και του τον πας και τον βλέπει και σου λέει; πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ουπς! αφού λένε ότι τα απογευματινά ραντεβού τα πληρώνεις 60 ευρώ. Δεν ισχύει τελικά;;

3 φορές=τίποτα! κι εγώ έχω λείψει 2 φορές για εξετάσεις - δεν ήταν πρόβλημα!

Και πας κάνεις τον υπέρηχο το απόγευμα και του τον πας και τον βλέπει και σου λέει; πως γίνεται;

 

Ισχύει για τα απογευματινά ότι πληρώνεις όμως μου έλεγε και πήγαινα στη δική του εφημερία (κανονισμένο ραντεβού μαζί του αλλά όχι με το νοσοκομείο), κάναμε τον υπέρηχο και έφευγα...μια φορά μόνο τον περίμενα 1 ώρα να ξεγεννήσει μια κοπέλα!! Γενικά ο γιατρός μου είναι ένας αντισυμβατικός άνθρωπος που πιστεύει στη δωρεάν υγεία και στα δημόσια νοσοκομεία...τώρα είναι στο εξωτερικό για μετεκπαίδευση, τον περιμένω να επιστρέψει και τότε θα ξαναμείνω έγκυος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για τα απογευματινά ότι πληρώνεις όμως μου έλεγε και πήγαινα στη δική του εφημερία (κανονισμένο ραντεβού μαζί του αλλά όχι με το νοσοκομείο), κάναμε τον υπέρηχο και έφευγα...μια φορά μόνο τον περίμενα 1 ώρα να ξεγεννήσει μια κοπέλα!! Γενικά ο γιατρός μου είναι ένας αντισυμβατικός άνθρωπος που πιστεύει στη δωρεάν υγεία και στα δημόσια νοσοκομεία...τώρα είναι στο εξωτερικό για μετεκπαίδευση, τον περιμένω να επιστρέψει και τότε θα ξαναμείνω έγκυος!!!!!

Ο γιατρος σου πρεπει οντως να ειναι φοβερος!! θα μου στειλεις και εμενα τα στοιχεια του? ξερεισ ποτε θα γυρισει απο εξωτερικο?

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος σου πρεπει οντως να ειναι φοβερος!! θα μου στειλεις και εμενα τα στοιχεια του? ξερεισ ποτε θα γυρισει απο εξωτερικο?

 

Καλημέρα, σου στέλνω αν και νομίζω ότι θα λείπει τουλάχιστον έως τα τέλη του 2011.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: αυτό που σου είπε ο γιατρός σου "έλα αύριο που εφημερεύει το Έλενα να γεννήσεις" τι θα πει? αν το Έλενα δεν εφημερεύει δεν μπορείς να γεννήσεις? και τι σημαίνει εφημερία του νοσοκομείου? αν μια κοπέλα την πιάσουν οι πόνοι τη νύχτα τι γίνεται; δεν το είχα σκεφτεί ούτε το έχω συζητήσει με τον γιατρό, αλλά το διάβασα τώρα κι έχω την απορία.

 

Πάντως εγώ όσες φορές πήγα εκτός εφημερίας στο Ελενας με δέχτηκαν καθότι είχα ενημέρωση το γιατρό μου ότι κατευθυνομαι εκεί με κάποιο προβλημα. Στο ελενας βέβαια μου είπαν ότι δεν εφημερευουν ΑΛΛΑ όταν έλεγα το όνομα του γιατρού μου με δεχοντουσαν. Και εννοείται ότι αν προκύψει κάτι νωρίτερα ΑΠΟ την κτ που έχω προγραμματίσει, παίρνω τον γιατρό και έρχεται στο νοσοκομείο!! :) :)

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Και εγώ στο Έλενα γέννησα το 2010, στα Lux δωμάτια και όντως ήταν τέλεια!! όσοι μας επισκέφτηκαν, έπαθαν πλάκα! Επειδή έκανα καισαρική, τα μισά τα πλήρωσε το ΙΚΑ και ο γιατρός μου δεν ζήτησε χρήματα...εγώ του έδωσα 500 ευρώ επειδή έτσι ήθελα!! :) Τα μωράκια τα παίρνουν κάθε πρωί για μπάνιο - παιδίατρο και μετά όλη μέρα μένουν στο δωμάτιο...Παρέχονται πάνες και όλα όσα χρειάζονται για το μωρό και το νοσηλευτικό προσωπικό ήταν αξιοπρεπέστατο...Και στο δεύτερο μωράκι (όταν με το καλό έρθει) εκεί θα ξαναπάω!!!

 

Και εγω το ιδιο! Οταν με το καλο αποφασισουμε για το δευτερο παλι εκει θα ξαναπαω! Δεν το αλλαζω με τπτ! Ασε που εισαι και μονη σου και μπορει να μεινει και οποιος θελεις για συνοδος..ειτε ο αντρας σου ειτε η μαμα σου!

Εμεινα απολυτα ικανοποιημενη και απο το νοσηλευτικο προσωπικο και απο ολους! Και εγω καισαρικη εκανα!;)

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες και εγω στο νοσοκομειο θα γεννησω .εχω διαλεξει τον γιατρο μου απο τον 3ομηνα εγκυμοσυνης και εχω να πω οτι ειναι καλυτερος απο απο τον εξωτερικο μου γιατρο.επισης του εχω ζητησει αυτος να με ξεγεννησει και με το αζημειωτο φυσικα.το καλο με αυτοο τον γιατρο ειναι οτι προσφατα που χρειαστηκε να κανω εισαγωγη γιατι ειχα πονους μου φερθηκε παρα πολυ καλα,νιωθω τυχερη που τον εχω.ειμαι στην 30η εβδομαδα και ανυπομονω να την κρατησω στην αγκαλια μου.μια ερωτηση εχω να κανω στο νοσοκομειο πληρωνουμε την διανομη εχω ασφαλεια ικα.:P:rolleyes::wink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες και εγω στο νοσοκομειο θα γεννησω .εχω διαλεξει τον γιατρο μου απο τον 3ομηνα εγκυμοσυνης και εχω να πω οτι ειναι καλυτερος απο απο τον εξωτερικο μου γιατρο.επισης του εχω ζητησει αυτος να με ξεγεννησει και με το αζημειωτο φυσικα.το καλο με αυτοο τον γιατρο ειναι οτι προσφατα που χρειαστηκε να κανω εισαγωγη γιατι ειχα πονους μου φερθηκε παρα πολυ καλα,νιωθω τυχερη που τον εχω.ειμαι στην 30η εβδομαδα και ανυπομονω να την κρατησω στην αγκαλια μου.μια ερωτηση εχω να κανω στο νοσοκομειο πληρωνουμε την διανομη εχω ασφαλεια ικα.:P:rolleyes::wink:

 

Καλησπέρα και εύχομαι με το καλό!!!!!

Στο νοσοκομείο, το ΙΚΑ σε καλύπτει 100 % αν πας σε τρίκλινο...Από κει και πέρα, για δίκλινο, μονόκλινο κλπ πληρώνεις εσύ τη διαφορά...αν κάνεις καισαρική τότε το ΙΚΑ πληρώνει το 50 % του δωματίου που θα επιλέξεις όποιο και αν είναι αυτό γιατί θεωρεί την κτ κανονική εγχείριση (που είναι δλδ!!)

Πάρε τηλέφωνο στο νοσοκομείο σου στην γραμματεία και θα σου πουν ακριβώς τα ποσά!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...