Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γαμος-βαπτιση στην Αττικη, οικονομικα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και όλους!

 

Σκοπευουμε να παντρευτουμε και να βαπτισουμε το μικρο μας, μέσα στο καλοκαιρι. Ψαχνω σχετικά με την δεξιωση, κατι με 20 ευρω το ατομο ή λιγοτερο..... θα ειναι γυρω στα 150 ατομα.. Εχει κανεις, καμια κάτι υποψην;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω για ποιες περιοχές ενδιαφέρεστε, αλλά οι Αμαδρυάδες στο Πικέρμι έχουν πολύ καλή τιμή περίπου όσο ψάχνετε (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω συγκεκριμένα) Και μιλάμε για πλουσιότατο μενού, ίσως καλύτερο και από τα catering των κτημάτων. Και ο χώρος είναι ωραίος και χωράει άνετα τα 150 άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας πειραζει η περιοχη, κεντρο μενουμε, αλλα μας ειναι προφανες οτι θα παμε λιγο πιο μακρια! Σεευχαριστω πολύ! θα το ψαξω το κεντρο αυτο :)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι ένας χώρος στου Παπάγου, το λέω γιατί μένετε στο κέντρο, που λέγεται Εσπερίδες. Εϊναι σαν αυλή και κάποιες αίθουσες. Πριν από 4 χρόνια είχα επικολινωνήσει για τον γάμο μου, πήρα κάποιες βασικές πληροφορίες, σχετικά οικονομικά ήταν. Δεν ξέρω πώς είναι τώρα. 

 

Επίσης στην περιοχή του Γαλατσίου υπάρχουν κάποιοι χώροι που έχω ακούσει ότι είναι οικονομικοί. Στην περιοχή του Αττικού Άλσους, με μια αναζήτηση θα τους βρεις. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Secretia είπε:

Υπαρχει καποια άλλη προταση, κοριτσια και αγορια;;

Πηγα προσφατα(γιατι εχει και χειμερινη αιθουσα )σε ενα κτημα στη Βαρυμποπη οχι πολυ γνωστο αλλα με καλο φαγητο και εκκλησακι .Καζαρμα λεγεται  σε οχι μεγαλη αποσταση απο Εθνικη οδο.Μας ειπαν οτι ηταν οικονομικοτερο παρεμφερων αλλων και περασαμε ωραια!

Link to comment
Share on other sites

θα επικοινωνησω και εγω να δω! Σε ευχαριστω! Με το σχολιο σου ανακαλυψα οτι παιζει και στο αλσος Βεικου κατι και θα επικοινωνησω και με αυτους...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Secretia είπε:

Υπαρχει καποια άλλη προταση, κοριτσια και αγορια;;

Γιορτή στο Χαϊδάρι, πάρα πολύ ωραίος χώρος, δεν ξέρω τιμές αλλά δε νομίζω να είναι ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

Γιορτή στο Χαϊδάρι, πάρα πολύ ωραίος χώρος, δεν ξέρω τιμές αλλά δε νομίζω να είναι ακριβά.

 

Υπέροχος χώρος αλλά αρκετά πιο ακριβά από 20 ευρω ανά κεφάλι. Έχεις φάει? Είναι γκουμερδιάρικο.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marakiz είπε:

 

Υπέροχος χώρος αλλά αρκετά πιο ακριβά από 20 ευρω ανά κεφάλι. Έχεις φάει? Είναι γκουμερδιάρικο.

Ναι έχω φάει, σε βάφτιση είχαμε πάει κ οι συγκεκριμένοι γονείς δεν είναι πλούσιοι οπότε φαντάστηκα ότι θα έχει νορμάλ τιμες. Δε μου φάνηκε τόσο γκουρμεδιαρικο, ίσως εξαρτάται από τα πιάτα που θα επιλέξεις. Πόσο γκουρμέ μπορεί να είναι η ποικιλία κρεατων κ τα ψητά λαχανικά;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lenia16 είπε:

Ναι έχω φάει, σε βάφτιση είχαμε πάει κ οι συγκεκριμένοι γονείς δεν είναι πλούσιοι οπότε φαντάστηκα ότι θα έχει νορμάλ τιμες. Δε μου φάνηκε τόσο γκουρμεδιαρικο, ίσως εξαρτάται από τα πιάτα που θα επιλέξεις. Πόσο γκουρμέ μπορεί να είναι η ποικιλία κρεατων κ τα ψητά λαχανικά;:rolleyes:

 

Σαν εστιατόριο είναι γκουρμεδιάρικο. Στις βαφτίσεις προσφέρουν πιο φιλικά πιάτα για όλους. Δεν πάει λιγότερο από 28 ευρώ το άτομο, τουλάχιστον μέχρι 3 χρόνια πριν αυτο ίσχυε.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2019 at 2:08 ΜΜ, Secretia είπε:

Υπαρχει καποια άλλη προταση, κοριτσια και αγορια;;

Εγω έκλεισα στην Πάρνηθα αιθουσα με 21€/ ατομο με μπουφε σερβιριστο κιολας,  αλλα Παρασκευή... Για Σάββατο ειναι πιο ακριβά... Γενικα αμα κανεις μια μικρή αναζητηση ανετα βρισκεις και με 18€/άτομο για Παρασκευή ή Κυριακή, απλα με πιο λιτό μενου.. 

Στη δικη μ περίπτωση περιλαμβανονται στην τιμη τα παντα: ποτα εμφιαλωμενα, νερό εμφιαλωμενο, μπυρες ολα απεριοριστα, στολισμος αίθουσας και τραπεζιών, τραπέζι ευχων, ατομο σ τουαλέτα, παρκαδορος, φουλ σερβις συν μενου της επιλογής μου. 

Link to comment
Share on other sites

@Secretia για φάση δεξίωσης όπως το γράφεις δεν βρίσκεις μέχρι 20 ευρώ, εκτός αν πεις ότι το κάνεις Παρασκευή ή Κυριακή που έχει πραγματικά καλές προσφορές. Αν θες για Σαββάτο θα κοιτάξεις κάτι πιο απλό από δεξίωση, σε κάποια ταβέρνα ίσως ή μουσικό μεζεδοπωλείο, εκεί θα έχεις αρκετές επιλογές.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

@marakiz δε με πειραζει να μην ειναι Σαββατο! Και οντως, δεν εννοω "δεξιωση"! Τραπεζι ουσιαστικα εννοω.. Απλά επειδη θα ειναι καλοκαιρι, θα ηταν προτιμοτερος ενας εξωτερικος ανοικτος χωρος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι Αμαδρυάδες που σου πρότεινα στο Πικέρμι έχουν και αίθουσα και εξωτερικό χώρο πολύ ωραίο (πλακόστρωτο με πεύκα και μια μικρή λιμνούλα με γεφυράκι) και η φάση είναι κάτι μεταξύ δεξίωσης και ταβέρνας, δεν είναι πολύ grande δηλαδή αλλά ούτε και ταβέρνα, δηλαδή έχει τραπέζια ροτόντες κλπ χωρίς όμως να είναι και το "αυτοκρατορικό" στυλ δεξίωσης (Δεν ξέρω αν μπήκες στο site να δεις φωτογραφίες). Και μιας που είδα ότι γράφουμε τιμές, αν θυμάμαι καλά το φτηνό μενού ήταν 23, πάρα πολύ πλούσιο όμως (πραγματικά πιο πλούσιο από τα μεσαία catering των κτημάτων), οπότε αν αφαιρέσεις καναδυό πιάτα μπορεί και να πέσει η τιμή (συνήθως όλοι κάνουν τέτοιες προσαρμογές). 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Οι Αμαδρυάδες που σου πρότεινα στο Πικέρμι έχουν και αίθουσα και εξωτερικό χώρο πολύ ωραίο (πλακόστρωτο με πεύκα και μια μικρή λιμνούλα με γεφυράκι) και η φάση είναι κάτι μεταξύ δεξίωσης και ταβέρνας, δεν είναι πολύ grande δηλαδή αλλά ούτε και ταβέρνα, δηλαδή έχει τραπέζια ροτόντες κλπ χωρίς όμως να είναι και το "αυτοκρατορικό" στυλ δεξίωσης (Δεν ξέρω αν μπήκες στο site να δεις φωτογραφίες). Και μιας που είδα ότι γράφουμε τιμές, αν θυμάμαι καλά το φτηνό μενού ήταν 23, πάρα πολύ πλούσιο όμως (πραγματικά πιο πλούσιο από τα μεσαία catering των κτημάτων), οπότε αν αφαιρέσεις καναδυό πιάτα μπορεί και να πέσει η τιμή (συνήθως όλοι κάνουν τέτοιες προσαρμογές). 

ναι! Ειδα και το σιτε, επικοινωνησα και μαζι τους και το μενου αρχιζει από 21 :) !! Κατι τετοιο ψαχνω και σε ευχαριστω πολύ που μου το προτεινες!! Την αλλη ενδομαδα θα το επισκεφτω να δω το χωρο και από κοντα! Βεβαια, αν βρεθει κατι αντιστοιχο πιο κοντα, ακόμα καλυτερα! 

On 3/4/2019 at 5:32 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Εγω έκλεισα στην Πάρνηθα αιθουσα με 21€/ ατομο με μπουφε σερβιριστο κιολας,  αλλα Παρασκευή... Για Σάββατο ειναι πιο ακριβά... Γενικα αμα κανεις μια μικρή αναζητηση ανετα βρισκεις και με 18€/άτομο για Παρασκευή ή Κυριακή, απλα με πιο λιτό μενου.. 

Στη δικη μ περίπτωση περιλαμβανονται στην τιμη τα παντα: ποτα εμφιαλωμενα, νερό εμφιαλωμενο, μπυρες ολα απεριοριστα, στολισμος αίθουσας και τραπεζιών, τραπέζι ευχων, ατομο σ τουαλέτα, παρκαδορος, φουλ σερβις συν μενου της επιλογής μου. 

α, τελεια!! Αλλα για χειμερινο γαμο μαλλον, θα προτιμουσαμε ανοικτο χωρο αφου θα γινει καλοκαιρι..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το μόνο αρνητικό είναι η απόσταση, εμάς μας βόλευε γιατί ήταν στο δρόμο της επιστροφής προς Αθήνα μετά το μυστήριο (είναι και στο ρεύμα της επιστροφής μάλιστα) Επίσης είναι κοντά στην Αττική Οδό αν κάποιος την προτιμάει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...