Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πάνες lupilu (lidl)


Lemonaki035

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα"έχει τύχει μα αγοράσει καμία τις πάνες lupilu απο lidl; 

Και αν ναι,μείνατε ευχαριστημένες;; 

Ρωτάω γτ εγώ παίρνω τις babylino και αν δε βρω προσφορά τις daipers που είναι σε έλλειψη ή τις pampers.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πριν λιγο καιρο ειχα παρει,αλλα δ θυμαμαι αν ηταν οι lupilo η οι tujurs,στην ουσια το ιδιο ειναι.τα μωρομαντηλα παιρνω συνηθως,αν δ παω στο αλλο μαρκετ.μετρια ηταν,οχι τοσο καλα οσο babylino,τα pampers δ μου πολυαρεσουν οποτε μπορει κ να τα προτιμουσα.αλλα τον τελευταιο μηνα συνεχεια εχει προσφορες κ pampers κ babylino

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

πριν λιγο καιρο ειχα παρει,αλλα δ θυμαμαι αν ηταν οι lupilo η οι tujurs,στην ουσια το ιδιο ειναι.τα μωρομαντηλα παιρνω συνηθως,αν δ παω στο αλλο μαρκετ.μετρια ηταν,οχι τοσο καλα οσο babylino,τα pampers δ μου πολυαρεσουν οποτε μπορει κ να τα προτιμουσα.αλλα τον τελευταιο μηνα συνεχεια εχει προσφορες κ pampers κ babylino

Ασε δεν πέτυχα καμία δυστυχώς και τώρα θέλω να κάνω online παραγγελία αλλά μέχρι να έρθουν δε θα έχω.. Τελικά τις πήρα,ποιοτικά δείχνουν σαν τις pampers. Μια μαμά που ρώτησα στο σούπερ μου είπε ότι είναι σαν τις chicco. 15 λεπτά τις είχε,καλά ήταν αν και τις daipers που είχα πάρει τελευταία 5 κιβώτια τις είχα πάρει 11 λεπτά.

Αύριο θα μπορώ να πω με σιγουριά τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,έχω να πω ότι είναι καλύτερες απο τις pampers!!!Είναι το ίδιο λεπτές,απορροφητικες,δε μυρίζουν αν έχουν πολλά τσισα. Το δέρμα της μικρής δεν είχε κρατήσει υγρασία και δεν είχε ούτε κοκκινιλες. (Την βάλαμε στις 22:00 πριν κοιμηθεί και την αλλάξαμε 9:30 που ξύπνησε)

Επομένως τις βάζω στις καλές αγορές που έχω κάνει. Είναι 11kg περίπου και της πήρα το #4 (7-18kg) εφαρμόζει πολύ καλά,ούτε μικρή ούτε μεγάλη! Για τα χρήματά της,απλά άψογη!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elfer είπε:

Λοιπόν,έχω να πω ότι είναι καλύτερες απο τις pampers!!!Είναι το ίδιο λεπτές,απορροφητικες,δε μυρίζουν αν έχουν πολλά τσισα. Το δέρμα της μικρής δεν είχε κρατήσει υγρασία και δεν είχε ούτε κοκκινιλες. (Την βάλαμε στις 22:00 πριν κοιμηθεί και την αλλάξαμε 9:30 που ξύπνησε)

Επομένως τις βάζω στις καλές αγορές που έχω κάνει. Είναι 11kg περίπου και της πήρα το #4 (7-18kg) εφαρμόζει πολύ καλά,ούτε μικρή ούτε μεγάλη! Για τα χρήματά της,απλά άψογη!

Αλήθεια? Πολλές φορές σκεφτόμουν να τις πάρω αλλά φοβόμουν να δοκιμάσω! Κι εγώ δεν πετυχαινω πάντα τις προσφορές και αγοράζω babylino η pampers στις κανονικές τιμές! Θα τις έχω υπόψην μου, λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Elfer είπε:

Λοιπόν,έχω να πω ότι είναι καλύτερες απο τις pampers!!!Είναι το ίδιο λεπτές,απορροφητικες,δε μυρίζουν αν έχουν πολλά τσισα. Το δέρμα της μικρής δεν είχε κρατήσει υγρασία και δεν είχε ούτε κοκκινιλες. (Την βάλαμε στις 22:00 πριν κοιμηθεί και την αλλάξαμε 9:30 που ξύπνησε)

Επομένως τις βάζω στις καλές αγορές που έχω κάνει. Είναι 11kg περίπου και της πήρα το #4 (7-18kg) εφαρμόζει πολύ καλά,ούτε μικρή ούτε μεγάλη! Για τα χρήματά της,απλά άψογη!

Και 'γω αυτες χρησιμοποιώ (tujurs) και όντως μου θυμίζουν ποιοτικά πολυ της pampers. Είμαι πολύ ευχαριστημένη, τις χρησιμοποίησα και στην κόρη μου και στον γιο μου τώρα.

Τα babylino εμας δεν μας ταίριαξαν καθόλου, πολυ χοντρες πάνες, η κόρη μου που είχε και ευαίσθητο δέρμα συγκάηκε αμέσως όπως και με τα libero. 

Επεξεργάστηκαν by elemaxi
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς θέμα ερεθισμων δεν έχουμε με καμία πάνα. @Mama_Anesti_  εγώ έμεινα ικανοποιημένη οπότε πάρε ένα πακέτο τώρα που εχει προσφορά να δεις. Εμεις είπαμε θα πάρουμε κι άλλες αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Ίδιες με τις παμπερς είναι. Αυτές χρησιμοποιώ 3 χρόνια τώρα. Κ στα δύο παιδιά. Κανένα παράπονο. Πολύ λεπτές. Εμένα δε μ αρέσουν οι babylino μ φαίνονται πολύ χοντρές. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, inakiagapi είπε:

Ίδιες με τις παμπερς είναι. Αυτές χρησιμοποιώ 3 χρόνια τώρα. Κ στα δύο παιδιά. Κανένα παράπονο. Πολύ λεπτές. Εμένα δε μ αρέσουν οι babylino μ φαίνονται πολύ χοντρές. 

Όντως είναι πιο χοντρές αλλά ποιοτικά μου αρέσουν καλύτερα,μου θυμίζουν πιο πολύ βαμβάκι παρά νάιλον.Αν τις βρω σε καλή προσφορά παίρνω,αλλά δυστυχώς δεν τις έχει συνέχεια. Πάντως οι lupilu μου αρεσαν και προσωπικά τις βρήκα καλύτερες απο τις pampers οπότε τις συστήνω!

Link to comment
Share on other sites

Θα τις δοκιμάσω κι εγω, ειδικά εαν κρατάνε ολη νύχτα με ενδιαφέρει ιδιαίτερα γιατί με τις babylino τελευταία, που πίνει κσι πολλα υγρά λόγω ζέστης, εχω θεμα τις νύχτες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , Sunshine8 είπε:

Θα τις δοκιμάσω κι εγω, ειδικά εαν κρατάνε ολη νύχτα με ενδιαφέρει ιδιαίτερα γιατί με τις babylino τελευταία, που πίνει κσι πολλα υγρά λόγω ζέστης, εχω θεμα τις νύχτες. 

Εγώ για να μην μένει με πολλά τσισα κ πολλές ώρες γτ εννοείται ότι δεν την ξυπνάω ούτε την ενοχλώ για να την αλλάξω,της δίνω το γάλα τουλάχιστον μια ώρα πριν κοιμηθεί για να έχει προλάβει. Οι babylino μου φαίνονται καλύτερες σε αυτό το κομμάτι αλλά και πάλι είναι καθαρά υποκειμενικό οπότε δοκίμασε τες να δεις και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Σε πανες δεν πηρα ποτέ Lupilu αλλα την γνωριζω την μαρκα σπο τα παιδικα ρουχα που φερνει το Lidl και ειναι απαιχτα. Οικονομικα με εξαιρετικη ποιοτητα και ωραια σχεδια!

Επεξεργάστηκαν by Ιόλη2015
..
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ιόλη2015 είπε:

Σε πανες δεν πηρα ποτέ Lupilu αλλα την γνωριζω την μαρκα σπο τα παιδικα ρουχα που φερνει το Lidl και ειναι απαιχτα. Οικονομικα με εξαιρετικη ποιοτητα και ωραια σχεδια!

Ναι όντως είναι πολύ καλά! Μου είχαν φέρει δώρο στη μικρή και όταν πήρα τις πάνες κατάλαβα οτι είναι lidl. Δεν έχουν κάνει κανένα κόμπο και το χρώμα είναι το ίδιο ζωηρό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...