Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανοιχτή επέμβαση για αφαίρεση ινομυώματος σε δημόσιο νοσοκομείο


Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους σας!!! είμαι 36 , άγαμη και χωρίς παιδιά . εδώ και πολλά χρόνια έχω ένα ινομύωμα μέσα στην μήτρα που πλέον έχει μεγαλώσει και έχει φτάσει στα 8 εκατοστά. Δυστυχώς δεν διαθέτω αυτή την στιγμή γύρω στα 4 χιλιάδες ευρώ που μου ζήτησαν τα περισσότερα ιδιωτικά κέντρα στην αθήνα για την λαπαρασκοπική αφαίρεση του ινομυώματος .έτσι θα πάω να χειρουργήσω το ινωμύωμα με ανοιχτή επέμβαση σε ενα δημόσιο νοσοκομείο στην αθήνα μόλις έρθει η σειρά μου στην λίστα ( σε περίπου 2 μήνες ενώ για λαπαρασκοπικά μου είπαν οτι πρεπει να περιμένω πάνω απο 7 μήνες και εαν μπορεί να γίνει λαπαρασκοπικά για την δική μου περίπτωση λόγω μεγέθους). Πρέπει επίσης να αναφέρω ότι πριν κάποια χρόνια αφαίρεσα μία κύστη(καλοήθη) .Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής ..πονάει πολύ μία τέτοια επέμβαση ..και πόσο περίπου πρέπει να μείνεις στο νοσοκομείο μετά από μία τέτοια επέμβαση ...να απέχεις από τις δραστηριοτητές σου ...μετά από πόσο διάστημα μπορείς να προσπαθήσεις για παιδί και μετά από την επέμβαση τι φάρμακα μπορεί να σου χορηγηθούν ώστε να μειώσεις τον πόνο ? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας !!! είμαι λίγο στεναχωρημένη  αλλα και προβληματισμένη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, pink angel είπε:

καλησπέρα σε όλους σας!!! είμαι 36 , άγαμη και χωρίς παιδιά . εδώ και πολλά χρόνια έχω ένα ινομύωμα μέσα στην μήτρα που πλέον έχει μεγαλώσει και έχει φτάσει στα 8 εκατοστά. Δυστυχώς δεν διαθέτω αυτή την στιγμή γύρω στα 4 χιλιάδες ευρώ που μου ζήτησαν τα περισσότερα ιδιωτικά κέντρα στην αθήνα για την λαπαρασκοπική αφαίρεση του ινομυώματος .έτσι θα πάω να χειρουργήσω το ινωμύωμα με ανοιχτή επέμβαση σε ενα δημόσιο νοσοκομείο στην αθήνα μόλις έρθει η σειρά μου στην λίστα ( σε περίπου 2 μήνες ενώ για λαπαρασκοπικά μου είπαν οτι πρεπει να περιμένω πάνω απο 7 μήνες και εαν μπορεί να γίνει λαπαρασκοπικά για την δική μου περίπτωση λόγω μεγέθους). Πρέπει επίσης να αναφέρω ότι πριν κάποια χρόνια αφαίρεσα μία κύστη(καλοήθη) .Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής ..πονάει πολύ μία τέτοια επέμβαση ..και πόσο περίπου πρέπει να μείνεις στο νοσοκομείο μετά από μία τέτοια επέμβαση ...να απέχεις από τις δραστηριοτητές σου ...μετά από πόσο διάστημα μπορείς να προσπαθήσεις για παιδί και μετά από την επέμβαση τι φάρμακα μπορεί να σου χορηγηθούν ώστε να μειώσεις τον πόνο ? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας !!! είμαι λίγο στεναχωρημένη  αλλα και προβληματισμένη 

Καλημέρα, δε γνωρίζω για ινομυωμα έχω αφαιρέσει όμως στο Αλεξάνδρα κύστη 12 εκατ. με ανοιχτό χειρουργείο. Η επέμβαση έγινε Σάββατο ξημερώματα κ δευτέρα πρωί πήρα εξιτήριο. Με το που γύρισα στο δωμάτιο οι νοσοκόμες μου είπαν ότι έπρεπε να περπατάω όσο μπορώ, την επόμενη μέρα έκανα μπάνιο κ λουστηκα, με βοήθεια βεβαια. Δυσκολευομουν λίγο στις κινήσεις για περίπου 2 εβδομάδες αλλά όχι κάτι φοβερό, σκέψου ότι είχα μια τομή 15 εκατοστών στην κοιλια. Στις δύο εβδομάδες γύρισα στη δουλειά αλλά δεν ήμουν πολύ λειτουργική, λόγω ορθοστασίας. Αν δούλευα σε γραφείο θα ήταν πολύ καλύτερα. Από φάρμακα, πλην των αντιβιοτικών, έπαιρνα παρακεταμόλη κ σπασμολυτικα αλλά το πολύ για 5 μέρες. Κάνε το χειρουργείο και αφαιρεσαι το ινομυωμα να μην το έχεις μέσα σου και τα παρελκόμενα είναι ασήμαντα, σε ένα μήνα ούτε που θα τα θυμάσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
8 ώρες πρίν, Sirmo είπε:

Πόσο κοστίζει σε δημόσιο νοσοκομείο η αφαίρεση ινομυωματος; Έχει καμία πρόσφατη εμπειρία; Με ποιόν γιατρό; Βοήθεια παρακαλώ 

Μου πρότειναν τον Κολλιοπουλο στο Ελενα ως πολυ καλο, αλλα τελικα πηγα ιδιωτικά και δεν εχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Η θεία μου πριν μερικά χρόνια,δε θυμάμαι πόσα,είχε πάει στον Αγ.Σάββα.Τεράστιο ινομυωμα (σε μέγεθος πεπονιου) και χρειάστηκε να κάνει και αφαίρεση μήτρας.

Δε θυμάμαι το όνομα του γιατρού,αν και από την αναζήτηση το "Παπαθεοδωρου" κάτι μου λέει.Κανονικά δε δίνεις τπτ σε δημόσιο νοσοκομείο,απο εκει κ πέρα ειναι τα εξτραδακια που παίζουν.Συνήθως τέτοια χειρουργεία είναι μικρά για αυτούς κ τα βάζουν στο ενδιάμεσο απο τα "βαριά" που έχουν όποτε κ η αναμονή δεν είναι πολύ μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ  ΣΕ ΟΛΟΥΣ , ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ 

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM 

KAI EΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΜΟΥ,

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ  ΕΝΑ ΙΝΟΜΥΩΜΑ , ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 3000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ,

ΤΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ,

ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗς ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ΣΑΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗ,

ΕΙΧΑΤΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ? 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ,

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ 

 

Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2019 at 3:42 ΠΜ, MY LIFE, MY DAUGHTER είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ  ΣΕ ΟΛΟΥΣ , ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ 

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM 

KAI EΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΜΟΥ,

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ  ΕΝΑ ΙΝΟΜΥΩΜΑ , ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 3000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ,

ΤΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ,

ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗς ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ΣΑΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗ,

ΕΙΧΑΤΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ? 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ,

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ 

 

Καλησπέρα γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο δεν μπορώ να σου συστήσω. Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι θα πρέπει να μπεις σε λίστα ανάμονης και μπορεί να ξεπεράσει το 6μηνο. Και κάτι ακόμα 3000 σου είπε μαζί με το νοσοκομείο; γιατί εγώ που έκανα την επέμβαση με ανοιχτό χειρουργείο στο ιασω μου πήγε 6.300. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Lacostaki είπε:

Καλησπέρα γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο δεν μπορώ να σου συστήσω. Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι θα πρέπει να μπεις σε λίστα ανάμονης και μπορεί να ξεπεράσει το 6μηνο. Και κάτι ακόμα 3000 σου είπε μαζί με το νοσοκομείο; γιατί εγώ που έκανα την επέμβαση με ανοιχτό χειρουργείο στο ιασω μου πήγε 6.300. 

Γεια σου lacostaki και ευχαριστω για την απαντηση ,

3000 λαπαροσκοπικα  μαζι με το νοσοκομειο, τα παντα συν και καποιες εξετασεις λογω παλινδρομων αποβολων 

 

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2019 at 6:33 ΜΜ, MY LIFE, MY DAUGHTER είπε:

Γεια σου lacostaki και ευχαριστω για την απαντηση ,

3000 λαπαροσκοπικα  μαζι με το νοσοκομειο, τα παντα συν και καποιες εξετασεις λογω παλινδρομων αποβολων 

 

Κ εγω καπου τοσα πληρωσα στη θεσσαλονικη το 2015 αλλα με λαπαροσκοπηση..κ ο λογοσ που μπηκα στην διαδικασια (ενω ο πρωην γυναικολογ ηταν αρνητ) ηταν πωσ ειχα εξωνητριο κυηση ( που ισωσ να οφειλοταν στα ινονυωματα) κ γιατι ο καβιουργιοσ γιατροσ που με ανελαβε ηταν καθετοσ στο να αφαιρεθουν για να μην μασ δημιουργησουν θεμα..

Τα γραφω ολα αυτα γιατι βλεπω πωσ εχεισ ιστορικο..κ ειπα να αναφερω κ το δικο μου για να δεισ τι καναν κ αλλοι σε τετοιεσ περιπτωσεισ..

Πηγαινε σε καποιο νοσοκομειο κ δεσ τι θα σουβπουν για λιστα αναμονησ..περα απο αυτο επειδη θα το κανεισ ανοιχτα το χειρουργειο μαλλον θαβπρεπει να περινενεισ κ κανα 6μηνο για να αρχισεισ προσπαθειεσ..ενω με λαπαροσκ θελει 3μηνο..

Αυτα ολα θα στα πει ο γιατροσ..

Ωσ παθουσα θα σου πωσ να μην το αφησεισ ετσι..απλα προζωρησε το αμεσα γιατι θα χρςιαστει κ να αναρρωσεισ..

Δεν ειναι τιποτα..καντο για να κανεισ κ τα παιδακια σου...

Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2019 at 7:41 ΜΜ, tzenaki1982 είπε:

Κ εγω καπου τοσα πληρωσα στη θεσσαλονικη το 2015 αλλα με λαπαροσκοπηση..κ ο λογοσ που μπηκα στην διαδικασια (ενω ο πρωην γυναικολογ ηταν αρνητ) ηταν πωσ ειχα εξωνητριο κυηση ( που ισωσ να οφειλοταν στα ινονυωματα) κ γιατι ο καβιουργιοσ γιατροσ που με ανελαβε ηταν καθετοσ στο να αφαιρεθουν για να μην μασ δημιουργησουν θεμα..

Τα γραφω ολα αυτα γιατι βλεπω πωσ εχεισ ιστορικο..κ ειπα να αναφερω κ το δικο μου για να δεισ τι καναν κ αλλοι σε τετοιεσ περιπτωσεισ..

Πηγαινε σε καποιο νοσοκομειο κ δεσ τι θα σουβπουν για λιστα αναμονησ..περα απο αυτο επειδη θα το κανεισ ανοιχτα το χειρουργειο μαλλον θαβπρεπει να περινενεισ κ κανα 6μηνο για να αρχισεισ προσπαθειεσ..ενω με λαπαροσκ θελει 3μηνο..

Αυτα ολα θα στα πει ο γιατροσ..

Ωσ παθουσα θα σου πωσ να μην το αφησεισ ετσι..απλα προζωρησε το αμεσα γιατι θα χρςιαστει κ να αναρρωσεισ..

Δεν ειναι τιποτα..καντο για να κανεισ κ τα παιδακια σου...

Έχεις απόλυτο δίκιο. Το δικό μου είχε φτάσει 13 εκατοστά γιαυτό και το ανοιχτό χειρουργείο και μου είπε ο γιατρός ότι δεν υπήρχε καμία περίπτωση να πιάσω παιδί με τέτοιο ινωμυωμα. 6 μήνες το λιγότερο θέλει αναμονή για να ξεκινήσει κάποια προσπάθειες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/12/2019 at 6:33 ΜΜ, MY LIFE, MY DAUGHTER είπε:

Γεια σου lacostaki και ευχαριστω για την απαντηση ,

3000 λαπαροσκοπικα  μαζι με το νοσοκομειο, τα παντα συν και καποιες εξετασεις λογω παλινδρομων αποβολων 

 

Αν δεν είναι μεγάλο και έχεις την επιλογή να περιμένεις θα σου έλεγα να προτιμήσεις το δημόσιο. Εγώ με εξαίρεση την αμοιβή του γιατρού μου τα υπόλοιπα λεφτά ακόμα τα κλαίω. Σου χρεώνουν και τον αέρα που αναπνέεις. 

Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2019 at 3:42 ΠΜ, MY LIFE, MY DAUGHTER είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ  ΣΕ ΟΛΟΥΣ , ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ 

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM 

KAI EΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΜΟΥ,

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ  ΕΝΑ ΙΝΟΜΥΩΜΑ , ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 3000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ,

ΤΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ,

ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗς ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ΣΑΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗ,

ΕΙΧΑΤΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ? 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ,

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ 

 

Εκανα αφαίρεση το 2019 ινομυώματα στο μητερα..κ λαπαρασκοπικα κ υστεροσκοπικα. ΔΙπλη επεμβαση.1500 περίπου θα πλήρωνα αλλά επειδη ειχα Πολλά χρειάστηκε εκτάκτως κ δεύτερος γιατρός κ έτσι πληρωσα γυρω στις 1950-2000.βεβαια επιπλέον ηταν η αμοιβη του γιατρού. Κ έμεινα στο μητερα ενα βράδυ.δεν τα θεωρω λιγα φυσικά αλλά εδω βλέπω αστρονομικα ποσα.ελπιζω να σε βοηθησα.ομως να πας σε καλό γιατρό διότι πήγα στο Ελενας για το χειρουργειο κ ευτυχως ΕΖΗΣΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!οπως το ακούς .έγινεδηλ η επέμβαση ,ο γιατρός δεν μπόρεσε να  βγάλει το εσωτερικό με υστεροσκοπηση...τσαμπα εφαγα την ολικη ναρκωση κ ξεχασε κ τις γαζες...πηγα να πεθανω απο σηψαιμια Αλλά ευτυχώς αδιαθετησα βαρυναν οι πολλες γαζες κ επεσαν....ούτε αντιβίωση δε μου εδωσε....πηγα κ γύρισα . Μην τσιγκουνευτεις τα χρήματα 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Lacostaki είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο. Το δικό μου είχε φτάσει 13 εκατοστά γιαυτό και το ανοιχτό χειρουργείο και μου είπε ο γιατρός ότι δεν υπήρχε καμία περίπτωση να πιάσω παιδί με τέτοιο ινωμυωμα. 6 μήνες το λιγότερο θέλει αναμονή για να ξεκινήσει κάποια προσπάθειες

Ειναι πολυ μεγαλο...βγαλτο...ποσο χρονων εισαι???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kαλημέρα σε όλους ,

όλο αυτόν τον καιρό έψαχνα για γυναικολόγο σε δημόσιο στην Αθήνα χωρίς επιτυχία, είχα ξεχάσει να αναφέρω πως τα τελευταία δυο χρόνια μένω Πάτρα,

αλλαγή ποιότητας ζωής , κόρη στην εφηβεία, συνεπώς καλύτερες συνθήκες από το κέντρο της Αθήνας ,όπου είναι το πατρικό μου κτλ,κτλ.

τρεις εγκυμοσύνες στα δυο χρόνια, και τέσσερις γυναικολόγοι, κορυφαία ονόματα υποτίθεται στην Πάτρα, επιεικώς απαράδεκτοι,

τα 3.000 που μου ζητάει ο γιατρός μου στην Αθήνα δεν τα έχω και για να μη σας κουράζω άλλο,

μου είπαν για έναν κύριο Κολλιά στον άγιο Ανδρέα , δημόσιο νοσοκομείο στην Πάτρα,

γνωρίζετε κάτι για το συγκεκριμένο γιατρό;

μου είπαν ότι αναλαμβάνει τέτοιου είδους επεμβάσεις και δε ζητάει ούτε φακελάκια,

έχω απελπιστεί και ο χρόνος περνάει ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...
On 27/12/2019 at 5:28 ΜΜ, geozak είπε:

Εκανα αφαίρεση το 2019 ινομυώματα στο μητερα..κ λαπαρασκοπικα κ υστεροσκοπικα. ΔΙπλη επεμβαση.1500 περίπου θα πλήρωνα αλλά επειδη ειχα Πολλά χρειάστηκε εκτάκτως κ δεύτερος γιατρός κ έτσι πληρωσα γυρω στις 1950-2000.βεβαια επιπλέον ηταν η αμοιβη του γιατρού. Κ έμεινα στο μητερα ενα βράδυ.δεν τα θεωρω λιγα φυσικά αλλά εδω βλέπω αστρονομικα ποσα.ελπιζω να σε βοηθησα.ομως να πας σε καλό γιατρό διότι πήγα στο Ελενας για το χειρουργειο κ ευτυχως ΕΖΗΣΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!οπως το ακούς .έγινεδηλ η επέμβαση ,ο γιατρός δεν μπόρεσε να  βγάλει το εσωτερικό με υστεροσκοπηση...τσαμπα εφαγα την ολικη ναρκωση κ ξεχασε κ τις γαζες...πηγα να πεθανω απο σηψαιμια Αλλά ευτυχώς αδιαθετησα βαρυναν οι πολλες γαζες κ επεσαν....ούτε αντιβίωση δε μου εδωσε....πηγα κ γύρισα . Μην τσιγκουνευτεις τα χρήματα 

Με ποιον γιατρό το κάνατε;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...