Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με τεστ αρνητικό


astati

Recommended Posts

Γεια σας.Έχω κύκλο 30-35 μέρες.Έχω 12 μέρες καθυστέρηση.στις 4 μέρες έκανα ένα τεστ πρεντικτορ και βγήκε αρνητικό.το έκανα μεσημέρι και κατουρησα(σορυ)με το ζόρι και λίγο.βέβαια έδειξε ότι έγινε σωστά.Υπάρχει πιθανότητα λάθους?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσι...πράγματι ειναι αρκετές οι μερες..και γω εχω μεγάλο κύκλο 38 ημερων ομως η μεγαλύτερη καθυστέρηση που ειχα ηταν 2 μερες επιπλέον..εσυ δλδ ξεπερασες κ εμένα.οπότε φρόντισε να κάνεις ενα δεύτερο τεστ με τα πρωτα πρωινα ουρα..στις τοσες μερες το δεύτερο τεστ θα δειξει...αν παλι συνεχίσει η καθυστέρηση πηγαινε σε εναν γιατρο η κανε μια β χοριακη που θα δειξει 100%!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, astati είπε:

Γεια σας.Έχω κύκλο 30-35 μέρες.Έχω 12 μέρες καθυστέρηση.στις 4 μέρες έκανα ένα τεστ πρεντικτορ και βγήκε αρνητικό.το έκανα μεσημέρι και κατουρησα(σορυ)με το ζόρι και λίγο.βέβαια έδειξε ότι έγινε σωστά.Υπάρχει πιθανότητα λάθους?

Απ τη στιγμή που έχεις μεγάλο κύκλο κ το έκανες στην τέταρτη μέρα καθυστέρησης υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος κ να μην το έδειξε το τεστ. Γιατί δεν κάνεις β χοριακη για να είσαι σίγουρη??

  • Ευχαριστώ! 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, astati είπε:

Γεια σας.Έχω κύκλο 30-35 μέρες.Έχω 12 μέρες καθυστέρηση.στις 4 μέρες έκανα ένα τεστ πρεντικτορ και βγήκε αρνητικό.το έκανα μεσημέρι και κατουρησα(σορυ)με το ζόρι και λίγο.βέβαια έδειξε ότι έγινε σωστά.Υπάρχει πιθανότητα 

Έχω ήδη 3 παιδιά.11-10 και 2 χρόνων.ο άντρας μου δεν θέλει άλλο.λέω να το καθυστερησω όσο μπορώ και να του το πω όταν θα είμαι 2,5 μηνών.σκέφτομαι σε Κανά 2 εβδομάδες να κάνω τεστ κρυφα(παλι) και αν βγει θετικό να πάω (και Καλά)για τεστ Παπ και του πω ότι τελικά είμαι έγκυος.και το τρίτο δεν ήθελε αλλά Σαν τρελός κάνει τώρα.

1 ώρα πρίν, mama16 είπε:

Απ τη στιγμή που έχεις μεγάλο κύκλο κ το έκανες στην τέταρτη μέρα καθυστέρησης υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος κ να μην το έδειξε το τεστ. Γιατί δεν κάνεις β χοριακη για να είσαι σίγουρη??

Έχω ήδη τρία παιδιά κ ο άντρας μου δεν θέλει άλλο.Θα ξανά κάνω τεστ σε καμία 10 μέρες και αν βγει θετικό θα του πω ότι θα πάω για τεστ Παπ και θα του εμφανισω μωρό.να περάσει λίγο ο καιρός για να μην έχει επιλογές.Έτσι σκέφτομαι.έχεις καμία άλλη ιδέα πως να το χειριστώ?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σορρυ που θα το πω έτσι αλλά αν είσαι έγκυος δεν το έχεις κάνει με τον κρίνο,σίγουρα ο αντρας σου θα ξέρει πολύ καλά πως γίνονται τα μωρά και αν δεν το ήθελε θα έπρεπε εξ αρχής να πάρει μέτρα κ οχι να σς βάζει σε σκέψεις για διακοπή κύησης κλπ..Σίγουρα μια χοριακη αφού έχεις ηδη καθυστέρηση θα έχει πιο έγκυρα αποτελέσματα.Καν'την να ξέρεις τουλάχιστον τι σου γίνεται...Δεν ξέρω την ηλικια σου απλα δεδομένου οτι έχεις ήδη σχετικά μεγαλωμένο παιδάκι αν η χοριακη βγει αρνητική σκέψου το ενδεχόμενο κάποιας κύστης ή ινωμυοματος ή ακόμα κ εμμηνόπαυσης.Κανε χοριακη και μόλις λάβεις αποτελέσματα οπως κ να'χει επίσκεψη στο γιατρό σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Elfer είπε:

Βασικά σορρυ που θα το πω έτσι αλλά αν είσαι έγκυος δεν το έχεις κάνει με τον κρίνο,σίγουρα ο αντρας σου θα ξέρει πολύ καλά πως γίνονται τα μωρά και αν δεν το ήθελε θα έπρεπε εξ αρχής να πάρει μέτρα κ οχι να σς βάζει σε σκέψεις για διακοπή κύησης κλπ..Σίγουρα μια χοριακη αφού έχεις ηδη καθυστέρηση θα έχει πιο έγκυρα αποτελέσματα.Καν'την να ξέρεις τουλάχιστον τι σου γίνεται...Δεν ξέρω την ηλικια σου απλα δεδομένου οτι έχεις ήδη σχετικά μεγαλωμένο παιδάκι αν η χοριακη βγει αρνητική σκέψου το ενδεχόμενο κάποιας κύστης ή ινωμυοματος ή ακόμα κ εμμηνόπαυσης.Κανε χοριακη και μόλις λάβεις αποτελέσματα οπως κ να'χει επίσκεψη στο γιατρό σου.

Είμαι 36.τα παιδιά που Έχω πιάστηκαν με την μέθοδο του τραβιγματος και τα τρία.στο τρίτο είχε φρικάρει πόσο μάλλον στο τέταρτο αν υπάρχει.όσο για Κύστες κτλ δεν Έχω,πριν Κανά 3 μηνο έκανα εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τρία παιδιά από την μέθοδο του τραβήγμαος οπότε ξέρεις πολύ καλά πως δεν είναι μέθοδος αντισύλληψης.

Αν ήμουν άντρας σου και μάθαινα πως ενώ ήξερες ότι είσαι έγκυος το έκρυβες δεν με χαροποιούσε καθόλου...μα καθόλου. Πως θα μπορέσεις να κρύψεις κάτι τόσο σημαντικό από τον άντρα σου έστω και για λιγο.?

Κάνε μία χοριακή για να είσαι σίγουρη για το αποτέλεσμα.

Επεξεργάστηκαν by kotsifikos
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , astati είπε:

Είμαι 36.τα παιδιά που Έχω πιάστηκαν με την μέθοδο του τραβιγματος και τα τρία.στο τρίτο είχε φρικάρει πόσο μάλλον στο τέταρτο αν υπάρχει.όσο για Κύστες κτλ δεν Έχω,πριν Κανά 3 μηνο έκανα εξετάσεις.

Ωραία αφού βλέπεις ότι δε σας βγαίνει σε "καλό" η μέθοδος αυτή,δες πρώτα τι γίνεται με τη χοριακή,αν είναι αρνητική κάνεις ενα τεστ ΠΑΠ κ συζητάς με το γιατρό σου για σπιράλ,αν πάλι είναι θετικό πραγματικά δεν μπορώ να σε συμβουλεψω τι να κάνεις..

 

*Μην παρεξηγηθώ για το "καλό" σίγουρα τα παιδιά σου είναι ότι καλύτερο σου έχει συμβεί κ φαντάζομαι κ 4ο να είναι εσυ το θέλεις αλλά μπαίνετε σε διαδικασία που δεν είναι ευχάριστη,για το μεταξύ σας δλδ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elfer είπε:

Ωραία αφού βλέπεις ότι δε σας βγαίνει σε "καλό" η μέθοδος αυτή,δες πρώτα τι γίνεται με τη χοριακή,αν είναι αρνητική κάνεις ενα τεστ ΠΑΠ κ συζητάς με το γιατρό σου για σπιράλ,αν πάλι είναι θετικό πραγματικά δεν μπορώ να σε συμβουλεψω τι να κάνεις..

 

*Μην παρεξηγηθώ για το "καλό" σίγουρα τα παιδιά σου είναι ότι καλύτερο σου έχει συμβεί κ φαντάζομαι κ 4ο να είναι εσυ το θέλεις αλλά μπαίνετε σε διαδικασία που δεν είναι ευχάριστη,για το μεταξύ σας δλδ..

Εγώ εννοείτε ότι θέλω απλά ο άντρας μου σκέφτεται το οικονομικό.Έχουμε μια υγιή οικογένεια κ υπεραγαπαει τα παιδιά του.Αν είμαι Πρέπει να του το φέρω με τρόπο.Θα κάνω τεστ από βδομάδα κ βλέπουμε.

πρίν από 7 λεπτά , kotsifikos είπε:

Έχεις τρία παιδιά από την μέθοδο του τραβήγμαος οπότε ξέρεις πολύ καλά πως δεν είναι μέθοδος αντισύλληψης.

Αν ήμουν άντρας σου και μάθαινα πως ενώ ήξερες ότι είσαι έγκυος το έκρυβες δεν με χαροποιούσε καθόλου...μα καθόλου. Πως θα μπορέσεις να κρύψεις κάτι τόσο σημαντικό από τον άντρα σου έστω και για λιγο.?

Κάνε μία χοριακή για να είσαι σίγουρη για το αποτέλεσμα.

Κ Εγώ δεν θέλω να το κρατήσω μυστικό αλλά φοβάμαι την αντίδραση του.Αν είμαι αυτός θα έχει ενδοιασμούς ενώ αν το μάθει όταν δεν θα σηκώνει συζήτηση το θέμα δεν θα πει τίποτα.Ούτε το τρίτο ήθελε αλλά τώρα τρελαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον φανταζομαι κ αυτος ειναι παρομοιας ηλικιας,δ ξεκινησε τωρα τη επαφές.του ζωη,κ εχει κανει ηδη 3παιδια με αυτη τη μεθοδο,που οχι δ ειναι αντισυλληψης,ξερει πολυ καλα οτι παντα υπαρχει η πιθανοτητα για τεταρτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με καλυψαν σε γενικες γραμμες τα κοριτσια.. Φανταζομαι κ εσενα. Θελω μονο να συμπληρωσω οτι περαν του οτι φυσικα οφειλεις να ενημερωσεις το συζηγο αμεσα εαν υπαρχει εγκυμοσύνη και να το συζητησετε, ουτε για τα 3 σου παιδακια θα ηταν  σωστο και ωριμο να το μαθουν στο τριμηνο πανω. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, astati είπε:

Είμαι 36.τα παιδιά που Έχω πιάστηκαν με την μέθοδο του τραβιγματος και τα τρία.στο τρίτο είχε φρικάρει πόσο μάλλον στο τέταρτο αν υπάρχει.όσο για Κύστες κτλ δεν Έχω,πριν Κανά 3 μηνο έκανα εξετάσεις.

Οταν κάποιος δε χρησιμοποιεί αντισύλληψη, είναι ενήλικας και έχει 3 παιδιά, μάλλον δεν είναι και τεράστια έκπληξη το 4ο, το 5ο κλπ κλπ. 

Επίσης ως ενήλικας και εσύ, αφού είναι δεδομένο ότι έγκυος θα μείνεις αργά ή γρήγορα, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν χρησιμοποιείς αντισύλληψη ή γιατί συνεχίζεις να έχεις επαφές με έναν άνθρωπο που φοβάσαι τις αντιδράσεις του!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα κλειδώνεται καθώς θέματα συζήτησης με περιεχόμενο "Είμαι έγκυος;" παραπέμπονται στο parentscafe   στην αντίστοιχη ενότητα https://www.parentscafe.gr/forum/forum/148-theloyme-na-ginoyme-goneis/ . 

Ευχαριστούμε. 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...