Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τεστ εγκυμοσύνης..


Recommended Posts

Καλησπέρα! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Τελευταία περίοδος 29/02 κύκλος 26 ημερών. Περίμενα στις 26 του μήνα. Σήμερα το πρωί έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό. Όμως νομίζω οτι το εκανα λάθος. Μου έφερε η μητέρα μου το πρωί το τεστ , και ενώ είχα πάει λίγο πριν κανω το τεστ στην τουαλέτα , σε συλλέκτη ούρων με το που μου έφερε το τεστ συλλεξα ουρά ελάχιστα και έκανα το τεστ. (Συγνώμη για την περιγραφή ) Μήπως βιάστηκα?? :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Τελευταία περίοδος 29/02 κύκλος 26 ημερών. Περίμενα στις 26 του μήνα. Σήμερα το πρωί έκανα ένα τεστ και βγήκε αρνητικό. Όμως νομίζω οτι το εκανα λάθος. Μου έφερε η μητέρα μου το πρωί το τεστ , και ενώ είχα πάει λίγο πριν κανω το τεστ στην τουαλέτα , σε συλλέκτη ούρων με το που μου έφερε το τεστ συλλεξα ουρά ελάχιστα και έκανα το τεστ. (Συγνώμη για την περιγραφή ) Μήπως βιάστηκα?? :confused:

 

Καλησπέρα,

Κανονικα πρεπει με τα πρωτα πρωινά ουρά η τουλαχιστον να εχεις να ουρησεις 3 ώρες.καλυτερα κανε μια χοριακη αν συνεχιστεί η καθυστέρηση να εισαι σίγουρη!

Καλα αποτελεσματα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Κανονικα πρεπει με τα πρωτα πρωινά ουρά η τουλαχιστον να εχεις να ουρησεις 3 ώρες.καλυτερα κανε μια χοριακη αν συνεχιστεί η καθυστέρηση να εισαι σίγουρη!

Καλα αποτελεσματα!!

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Και εγώ σαν πρωταρα το έκανα. Απο το άγχος μου. Άρα έχω ελπίδες ακόμα! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επίσης αν ξαναχρησιμοποιήσεις ουροσυλλέκτη θα μετρήσεις λίγα δευτερόλεπτα παραπάνω σαν χρόνο.

Καλή επιτυχία!!

 

Ευχαριστώ πολύ!!!:)

Και σε αυτό το κομμάτι νομίζω οτι βιάστηκα... Γενικά δεν ξέρω τι με έπιασε με αυτό το τεστ σήμερα και τα έκανα όλα λάθος. Τώρα σίγουρα θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη να δω τι θα γίνει και μακάρι να παω για χοριακη μετά :):) Και να έχω ένα θετικό αποτέλεσμα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ!!!:)

Και σε αυτό το κομμάτι νομίζω οτι βιάστηκα... Γενικά δεν ξέρω τι με έπιασε με αυτό το τεστ σήμερα και τα έκανα όλα λάθος. Τώρα σίγουρα θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη να δω τι θα γίνει και μακάρι να παω για χοριακη μετά :):) Και να έχω ένα θετικό αποτέλεσμα!!!!

 

Δέν πειράζει, με την χοριακή σίγουρα θα είσαι 100% σίγουρη.

Απλά είπα να στο αναφέρω επειδή και εγώ όταν χρησιμοποίησα τέστ έτσι το θυμόμουν που το έγραφε!!!

Καλή επιτυχία και πάλι με θετικά αποτελέσματα!!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δέν πειράζει, με την χοριακή σίγουρα θα είσαι 100% σίγουρη.

Απλά είπα να στο αναφέρω επειδή και εγώ όταν χρησιμοποίησα τέστ έτσι το θυμόμουν που το έγραφε!!!

Καλή επιτυχία και πάλι με θετικά αποτελέσματα!!!!

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!:):-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!Θα ήθελα από την εμπειρία σας να μου πείτε στο τεστ εγκυμοσυνης η ροζ γραμμη μπορεί να εμφανιστεί 20 λεπτά μετά; Γιατί έχω κάνει 2 τεστ κ στα δύο είχε αχνη γραμμή αλλά πολύ ώρα μετά που το έκανα. Αύριο θα πάω για χοριακη αλλά επειδή θα με πεθάνει η αγωνία μέχρι τότε αν ξέρει κάποια ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!Θα ήθελα από την εμπειρία σας να μου πείτε στο τεστ εγκυμοσυνης η ροζ γραμμη μπορεί να εμφανιστεί 20 λεπτά μετά; Γιατί έχω κάνει 2 τεστ κ στα δύο είχε αχνη γραμμή αλλά πολύ ώρα μετά που το έκανα. Αύριο θα πάω για χοριακη αλλά επειδή θα με πεθάνει η αγωνία μέχρι τότε αν ξέρει κάποια ας μου πει

 

Καλησπέρα,νομίζω πως στις οδηγίες χρήσης λέει πως πέραν των 10 λεπτών δεν μετράει το αποτέλεσμα.

Δηλαδή στα πρώτα λεπτά δεν σου έβγαλε τίποτα κ στο εμφανίζει μετά;;

Το έκανες με πρωινά ούρα ;;; Χωρίς πολλά νερά;;;

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!Έκανα ένα χτες βράδυ κ ένα σήμερα το πρωί. Πρόσεξα ιδιαίτερα να μην πιω πολλα νερα. Εν τω μεταξύ ακόμα κ τώρα η γραμμή είναι ξεκάθαρη ροζ. Αλλά εκείνη την ώρα ήταν διαφανή κ μετά τα 20 λεπτα μην πω κ παραπάνω άρχιζε να χρωματιζεται.. είμαι από εμβρυομεταφορα κ καταλαβενετε την αγωνία μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!Έκανα ένα χτες βράδυ κ ένα σήμερα το πρωί. Πρόσεξα ιδιαίτερα να μην πιω πολλα νερα. Εν τω μεταξύ ακόμα κ τώρα η γραμμή είναι ξεκάθαρη ροζ. Αλλά εκείνη την ώρα ήταν διαφανή κ μετά τα 20 λεπτα μην πω κ παραπάνω άρχιζε να χρωματιζεται.. είμαι από εμβρυομεταφορα κ καταλαβενετε την αγωνία μου..

 

Το βραδυνό θεωρώ πως μπορεί να είχε αλλοιωθεί απο όλη την ημέρα που προφανώς έχεις πάει στο μπάνιο και έχεις πιεί νερό για αυτό και να σου το έβγαλε λάθος.

Το πρωινό με προβληματίζει στον χρόνο που αναφέρεις,νομίζω το καλύτερο είναι να πας αύριο για χοριακή και να μάθεις σίγουρα!!!

Σου εύχομαι μια θετική χοριακή !!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας..δν ξερω αν εχω γραψει σε σωστη ομαδα..μ ειχε ερθει περιοδος στς 10 μαρτιου..με κυκλο 25 με 28 ημερες..σημερα..στην 19η ημερα τ κυκλου μου ειδα αιμα...οχι εντονο αλλα αρκετο..ροζ..τι μπορει ν ειναι αυτο τελικα..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας..δν ξερω αν εχω γραψει σε σωστη ομαδα..μ ειχε ερθει περιοδος στς 10 μαρτιου..με κυκλο 25 με 28 ημερες..σημερα..στην 19η ημερα τ κυκλου μου ειδα αιμα...οχι εντονο αλλα αρκετο..ροζ..τι μπορει ν ειναι αυτο τελικα..

 

Μήπως είναι αυτό το λίγο αίματακι που φαίνεται καμιά φορά κατά την εμφύτευση; ταιριάζει η 19 μέρα του κυκλου!

Link to comment
Share on other sites

Το βραδυνό θεωρώ πως μπορεί να είχε αλλοιωθεί απο όλη την ημέρα που προφανώς έχεις πάει στο μπάνιο και έχεις πιεί νερό για αυτό και να σου το έβγαλε λάθος.

Το πρωινό με προβληματίζει στον χρόνο που αναφέρεις,νομίζω το καλύτερο είναι να πας αύριο για χοριακή και να μάθεις σίγουρα!!!

Σου εύχομαι μια θετική χοριακή !!!!

 

Θετικότατη η χοριακη! 216! Τελικά κ το τεστ ήθελε το χρόνο του !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δν ξερω αν ειναι αιμα εμφυτευσης αλλα και σημερα ηταν σαν να ειχα κανονικα περιοδο..κανονικο αιμα..η γυναικολογος μου μ ειπε οτι υπαρχει καποια πιθανοτητα εγκυμοσυνης και οτι δν ειναι φυσιολογικο στην ηλικα των 23 να μ ερθει τοσο νωρις χωρις κανεναν λογο..και εχοντας και σταθερο κυκλο..τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα το πρωι ιχα ξανα αιμα αλλα τωρα βλεπω οτι σταματησε..εγινε πολυ διαφανο και ροζ και νιωθω οτι σταματαει σιγα σιγα...καμια ενοχληση περιοδου..τιποτα...μονο χθες πονουσα πολυ ελαχιστα χαμηλα στην κοιλια..τιποτα αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...