Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τρισδιάστατος υπέρηχος & χαρακτηριστικά, σε ποιον μοιάζει τελικά?


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια, 

είμαι στην 28η εβδομάδα και μόλις έκανα έναν τρισδιάστατο υπέρηχο και επιτέλους ο μικρός μας ήταν σε σωστή στάση & μας έδειξε το προσωπάκι του!!:shock: ήθελα να ρωτήσω, σε εσάς φαίνεται ξεκάθαρα αν μοιάζει στον μπαμπά ή στη μαμά από τον υπέρηχο? Και για όσες έχουν γεννήσει, τελικά έμοιαζε το μωρό όπως στον υπέρηχο ή τελικά δεν είχε καμία σχέση?? Σε εμάς πιστεύουμε ότι μοιάζει στον μπαμπά, χείλη, μαγουλάκια, μέτωπο, ο οποίος είναι κούκλος, απλά είχα την ελπίδα ότι θα έβγαζα μιά μικρή μου κόπια!! Επίσης αν λάβω υπόψη μου εμένα & τις περισσότερες φίλες μου, οι κοπέλες μοιάζουν στον μπαμπά και τα αγόρια στη μαμά. Ο δικός μου θα είναι μάλλον η εξαίρεση (ο άντρα μου η αλήθεια είναι μοιάζει στον μπαμπά του και η αδερφή του είναι ίδια η μαμά της). Τον αγαπαμε σε όποιον και να μοιάσει φυσικά απλά ρωτάω από περιέργια!!! :):-D 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα ποτε ο υπερηχος δ ηταν τοσο καλος για να δουμε τοσο καλα το μωρο

Κτα δυο μου παιδια μοιαζουν μεταξυ τους,κ ειναι ολοιδια ο μπαμπας.πολυ γερο γονιδιο.κ κεινος κ η αδερφη του μοιαζουν στον πεθερο μου

Λενε οτι τα αγορια μοιαζουνστη μαμα,κ φυσικα τα παιδια μεγαλωνοντας αλλαζουν

Link to comment
Share on other sites

εμεις απο την αυχενικη διαφανια ειχαμε δει οτι φερνει λιγο στον μπαμπα του στη β επιπεδου το ειδαμε καλυτερα οτι εχει χαρακτηριστικα του μπαμπα και οταν γεννηθηκε ο μικρος απλα το επιβεβαιωσαμε....!!!!! και καθως μεγαλωνει τωρα ειναι 22 μηνων συνεχιζει να μοιαζει ολο και ποιο πολυ στον μπαμπα του...!!!!! γερα να ειναι πανω απολλα τα παιδακια μας...!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μας στη β επιπέδου έκρυβε τα μάτια του με τα χερια του, από μυτούλα χείλη κ σχήμα γενικά προσώπου (δεν ήθελα να το πιστέψω) έμοιαζε το μπαμπά του. Είχαμε πολύ καλή εικόνα παρόλα αυτά. Και όντως όταν γεννήθηκε καρμπόν ο μπαμπάς του!!

Από μένα,έτσι όπως εξελίχθηκε πήρε τα χρώματα μου, ανοιχτό χρώμα,ξανθό μαλλί κ γκρι μάτια!(εγώ έχω γαλαζοπράσινα ο μπαμπάς ένα ανοιχτό καστανό φουντουκί!) Και τα υπέροχα πεταχτά αυτάκια μου! Έχουμε όμως το ίδιο βλέμμα κ κοινές εκφράσεις σηκώνουμε το φρύδι κ οι δύο!

Σε κάθε υπέρηχο και μετά σε κάθε κουβέντα μου για το ποιον μοιάζει,πραγματικά σκέφτομαι μόνο, (όπως κάθε μανούλα για κάθε παιδάκι),να ναι υγιές και χαρούμενο. Κι ας μοιάζει κ στο μπαμπά του :P

Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου! 

 

Link to comment
Share on other sites

Στον υπερηχο ο γιος μου φαινοταν ιδιος εγω. Τοσο που οταν μπηκε το επομενο ζευγαρι απο μονο του σχολιασε οτι μοιαζει σε εμενα. Οταν γεννηθηκε ηταν φωτοτυπια του πατερα του. Και οσο μεγαλωνει ειναι ιδιοι!!! Ο γιος μου τωρα ειναι 14 ετων. Απλα εχει την μυτη και τα χείλη μου και αυτο μας ξεγελασε. Βεβαια τωρα τα μηχανηματα ειναι πιο συγχρονα και δειχνουν περισσοτερες ισως λεπτομεριες. ΜΕ το καλο το μωρο σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

26 minutes ago, ZWH said:

Στον υπερηχο ο γιος μου φαινοταν ιδιος εγω. Τοσο που οταν μπηκε το επομενο ζευγαρι απο μονο του σχολιασε οτι μοιαζει σε εμενα. Οταν γεννηθηκε ηταν φωτοτυπια του πατερα του. Και οσο μεγαλωνει ειναι ιδιοι!!! Ο γιος μου τωρα ειναι 14 ετων. Απλα εχει την μυτη και τα χείλη μου και αυτο μας ξεγελασε. Βεβαια τωρα τα μηχανηματα ειναι πιο συγχρονα και δειχνουν περισσοτερες ισως λεπτομεριες. ΜΕ το καλο το μωρο σου.

 

αχ θα συγκινήθηκες πολύ να σου λένε οι άγνωστοι ότι το μωράκι σου είναι ίδιο με εσένα, βέβαια είναι κρίμα που πριν 14 χρόνια μπορούσε ο καθένας να μπαίνει μέσα την ώρα που γινόταν ο υπέρηχος και να κοιτάζει!

Εγώ πάντως κορίτσια δεν μπορούσα να καταλάβω από τον υπέρηχο που έμοιαζαν τα παιδιά μου, εντάξει κάποια χαρακτηριστικά τα δείχνει, αλλά να πεις με βεβαιότητα που μοιάζει το παιδί, μου φαίνεται λίγο δύσκολο!

Με το καλό τα μωράκια σας! :)

 

"Λευτεριά στο zaxaroulini!!!"

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωσή μας, η τρισδιάστατη απεικόνιση ήταν πεντακάθαρη, από τότε του άρεσε να ποζάρει του μικρού ψώνιου  :)

Έμοιαζε πάρα πολύ σ' εμένα σε μύτη και στόμα και όντως έτσι ήταν όταν γεννήθηκε, ωστόσο όσο μεγαλώνει αλλάζει, οπότε μη βασίζεσαι στο τώρα για να βγάλεις συμπεράσματα.

Η κόρη της κολλητής μου ήταν ίδια ο πατέρας της όταν γεννήθηκε και για αρκετά χρόνια και όσο μεγαλώνει έχει γίνει ίδια η μητέρα της στο πρόσωπο!

9maTp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, zaxaroulini είπε:

 

αχ θα συγκινήθηκες πολύ να σου λένε οι άγνωστοι ότι το μωράκι σου είναι ίδιο με εσένα, βέβαια είναι κρίμα που πριν 14 χρόνια μπορούσε ο καθένας να μπαίνει μέσα την ώρα που γινόταν ο υπέρηχος και να κοιτάζει!

Εγώ πάντως κορίτσια δεν μπορούσα να καταλάβω από τον υπέρηχο που έμοιαζαν τα παιδιά μου, εντάξει κάποια χαρακτηριστικά τα δείχνει, αλλά να πεις με βεβαιότητα που μοιάζει το παιδί, μου φαίνεται λίγο δύσκολο!

Με το καλό τα μωράκια σας! :)

Οχι δεν εμπαινε ο καθενας μεσα την ωρα της εξετασης. Ειχαμε τελειωσει αλλα ηταν η μουριτσα του στο μονιτορ και την ωρα που βγαιναμε εμπαινε το αλλο ζευγαρι, το ειδε και εκανε το σχολιο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Σας ευχαριστώ για τις απατντήσεις σας κορίτσια! Σήμερα 31+1 έκανα ακόμα έναν υπέρηχο αλλά ο μικρός έβλεπε προς τα πίσω και δεν καταφέραμε να τον τραβήξουμε φωτογραφία :-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...