Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χοριακη που δεν διπλασιαζεται


Recommended Posts

οχι  πονους  καθολου  ευτυχως   θελω να πιστευω  οτι θα παει καλα  αλλα  εχω και στο μυαλο μου  και  το κακο  βεβαια ναι το πιστευω και εγω αυτο  οτι ειναι θα ειναι  για καλο. Μακαρι να πανε ολα καλα  μετα απο τοσα χρονια  και  τοσα λεφτα  σε χειρουργια και στεναχωριες και να λενε οι γιατροι  για δανεικα  ωαρια  που δεν ειμαι κατα  βεβαια  και μια  εξωσωματικη   ενα μηνα πριν την δευτερη  μου ηρθε  σαν δωρο  λοιπον  ειναι κατι απιστευτο  και μακαρι  να προχωρησει  ολα  ειναι θελημα  Θεου  ετσι σκεφτομαι  οτι ειναι θα ειναι για καλο  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, ΜΑΓΝΗΣΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗ είπε:

οχι  πονους  καθολου  ευτυχως   θελω να πιστευω  οτι θα παει καλα  αλλα  εχω και στο μυαλο μου  και  το κακο  βεβαια ναι το πιστευω και εγω αυτο  οτι ειναι θα ειναι  για καλο. Μακαρι να πανε ολα καλα  μετα απο τοσα χρονια  και  τοσα λεφτα  σε χειρουργια και στεναχωριες και να λενε οι γιατροι  για δανεικα  ωαρια  που δεν ειμαι κατα  βεβαια  και μια  εξωσωματικη   ενα μηνα πριν την δευτερη  μου ηρθε  σαν δωρο  λοιπον  ειναι κατι απιστευτο  και μακαρι  να προχωρησει  ολα  ειναι θελημα  Θεου  ετσι σκεφτομαι  οτι ειναι θα ειναι για καλο  

Μην αγχώνεσαι τότε, αφού δεν πονάς όλα καλά :wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Γεια  σας  και παλι  λοιπον  δυστυχως  εχει  ξεκινησει ηδη  να παλινδρομει  τωρα ηρθαμε  καρδια πουθενα  και  ειναι ηλικιακα  το ιδιο   στις  6 εβδομαδες    οσο  ηταν και πριν  μια εβδομαδα  εγω ειμαι  στην 8  τωρα  αρα....  απο εβδομαδα  θα κανω ενα υπερηχο ετσι για να μου φυγει  εμενα  η εννοια  και  θα ξεκινησω  την αποξηση  εν τω μεταξυ  τα καφε μπεζ  γινονται  καφε σκουρο  αν  και  μου ειπε οτι δεν ειναι  απο τον σακο  αυτο.  Σας  ευχαριστω  ολες  που εισασταν εδω και μου απαντησατε  σας  φιλω  και  ευχομαι  σε ολες  μας  να  γινει  αυτο  απλα  ενα κακο ονειρο  και  συντομα  να εχουμε  αυτο  που τοοοοσο  πολυ  θελουμε  και εμεις  αλλα  και αντρακια  μας  που το  περνανε  μαζι μας    ο δικος   μου λεει  τον ειχα  κολλησει  συχνοουρια   το ζουσε μαζι μου   αυτα   υπομονη  και  τα  καλητερα  ειναι  μπροστα  μας   ειμαι σιγουρη 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ΜΑΓΝΗΣΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗ είπε:

Γεια  σας  και παλι  λοιπον  δυστυχως  εχει  ξεκινησει ηδη  να παλινδρομει  τωρα ηρθαμε  καρδια πουθενα  και  ειναι ηλικιακα  το ιδιο   στις  6 εβδομαδες    οσο  ηταν και πριν  μια εβδομαδα  εγω ειμαι  στην 8  τωρα  αρα....  απο εβδομαδα  θα κανω ενα υπερηχο ετσι για να μου φυγει  εμενα  η εννοια  και  θα ξεκινησω  την αποξηση  εν τω μεταξυ  τα καφε μπεζ  γινονται  καφε σκουρο  αν  και  μου ειπε οτι δεν ειναι  απο τον σακο  αυτο.  Σας  ευχαριστω  ολες  που εισασταν εδω και μου απαντησατε  σας  φιλω  και  ευχομαι  σε ολες  μας  να  γινει  αυτο  απλα  ενα κακο ονειρο  και  συντομα  να εχουμε  αυτο  που τοοοοσο  πολυ  θελουμε  και εμεις  αλλα  και αντρακια  μας  που το  περνανε  μαζι μας    ο δικος   μου λεει  τον ειχα  κολλησει  συχνοουρια   το ζουσε μαζι μου   αυτα   υπομονη  και  τα  καλητερα  ειναι  μπροστα  μας   ειμαι σιγουρη 

Σημασία έχει που είναι δίπλα σου και δεν το περνάς μόνη σου. Εσείς να είστε καλά και παιδάκια θα έρθουν.. Όλα για κάποιο λόγο γίνονται και (όπως έχω ξαναπεί) αυτός ο λόγος είναι ΠΑΝΤΑ για καλό!!! Να το θυμάσαι...!

Και να ξέρεις ότι μετά από απόξεση μένεις πάρα πολύ εύκολα έγκυος, το θέμα είναι να είσαι χαλαρή...

Φιλιά πολλά και ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε (και τα έχουμε περάσει και εμείς...) :wink::-):-)

Link to comment
Share on other sites

χρυσαΜ  σε ευχαριστω  ειμαι  δυνατη οσο μπορω  βεβαια  αλλα  θα το αντεξω   καλο  κουραγιο να κανω   θα σου γραψω  και  την εξελιξη   παντως  οσο  τοεχω  νιωθω εγκυος

 

 

Επεξεργάστηκαν by ΜΑΓΝΗΣΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπάμαι πολύ γλυκιά μου.Το μόνο που μπορώ να δω σαν  θετικό σε  αυτή την δύσκολη στιγμή σου είναι ότι μένεις έγκυος φυσιολογικά και όπως λέει και η Χρύσα μετά μπορείς να ξαναμείνεις έγκυος εύκολα.Σου εύχομαι δύναμη και να το ξεπεράσεις σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

 ναι κοριτσια  μου  δεν το βαζω  κατω  αυριο  μαλλον θα παω  για  την επεμβαση  και  μετα  ξεκιναει  μια νεα αρχη  παλι   ευχομαι  ολες  να ειμαστε  καλα  και δυνατες  σας  φιλω  και σας  ευχαριστω  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!αναλογη εμπειρία βιώνω κ εγώ αυτή τη στιγμή.1η χοριακη 128 μονάδες 2η μετά από 2 μέρες 213 3ή μετά από 3 μέρες 343 κ όλα αυτά με καφέ αίματα κι που σταματάει σιγά σιγά.στον υπέρηχο λεπτό ενδομήτριο κ πουθενά σάκος.βιοχημικη κύηση λέει ο γιατρός.σταματαω τα χάπια κ περιμένω να αδιαθέτησω.μετα απο 3 μέρες πάλι καφέ αίμα μιλάω με την κλινική (εξωσωματική) κ μου λεν να κάνω ακόμα μια χοριακη.μετα από 7 μέρες 1614 μονάδες.κανω υπερυχο κ βλέπουμε 2 σάκους ο ένας μικρός που παλινδρομεί κ ο άλλος καλός με λεκιθικο ασκό.γι'αυτό κ το αίματα κι.σε μια εβδομάδα θα πάμε πάλι για υπερυχο εύχομαι όλα να πάνε καλά αυτό το προαίσθημα εχω.

Επεξεργάστηκαν by Vasiliki88
Link to comment
Share on other sites

@ΜΑΓΝΗΣΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗ πραγματικά σε συγχαίρω για τον τρόπο που βλέπεις τα πράγματα, ο οποίος είναι και ο σωστός. Με καλή ψυχολογία και χαλαρά σου εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις ευχάριστα!

@Vasiliki88 με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΧρύσαΜ είπε:

@ΜΑΓΝΗΣΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗ πραγματικά σε συγχαίρω για τον τρόπο που βλέπεις τα πράγματα, ο οποίος είναι και ο σωστός. Με καλή ψυχολογία και χαλαρά σου εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις ευχάριστα!

@Vasiliki88 με το καλό!!!

 ΧρυσαΜ ευχαριστω πολυ!ελπιζω σε θετικα αππτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

Την τεταρτη να δουμε αν μεγαλωνει.ειμαστε επιφυλακτικοι αλλα οπως ειπα κ πιο πανω εχω καλο προαισθημα!

Και εγώ στη θέση σου θα ήμουν... Όχι γιατί έχεις κάτι ανησυχητικό, απλά γιατί πιστεύω ότι κάθε εγκυμονούσα το ίδιο θα ένιωθε.. Όσο καλή εγκυμοσίνη και να έχει κάποια, δεν πιστεύω ότι θα ήταν τριαλαρί τριαλαρό χωρίς να ανησυχεί ή να αγχώνεται ή να φοβάται. Αν υπάρχει, ας μας πει και εμάς πώς το κάνει να μάθουμε :-P:-P:-P εδώ και εγώ που είμαι σε πιο προχωρημένη εγκυμοσίνη, κάθε φορά που είναι να πάω στο γιατρό, εκτός ότι όσο πλησιάζει η ώρα του ραντεβού μου έρχεται να λιποθυμήσω από το άγχος και μου κόβεται η ανάσα, πιστεύω ότι κάτι κακό θα ακούσω.. Και πάντα έχω κλειστά τα μάτια, σφίγγω το χέρι της κολλητής μου και λέω "γιατρέ, με ήπιο τρόπο να μου τα ανακοινώσετε τα κακά νέα" :-P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ΧρύσαΜ είπε:

Και εγώ στη θέση σου θα ήμουν... Όχι γιατί έχεις κάτι ανησυχητικό, απλά γιατί πιστεύω ότι κάθε εγκυμονούσα το ίδιο θα ένιωθε.. Όσο καλή εγκυμοσίνη και να έχει κάποια, δεν πιστεύω ότι θα ήταν τριαλαρί τριαλαρό χωρίς να ανησυχεί ή να αγχώνεται ή να φοβάται. Αν υπάρχει, ας μας πει και εμάς πώς το κάνει να μάθουμε :-P:-P:-P εδώ και εγώ που είμαι σε πιο προχωρημένη εγκυμοσίνη, κάθε φορά που είναι να πάω στο γιατρό, εκτός ότι όσο πλησιάζει η ώρα του ραντεβού μου έρχεται να λιποθυμήσω από το άγχος και μου κόβεται η ανάσα, πιστεύω ότι κάτι κακό θα ακούσω.. Και πάντα έχω κλειστά τα μάτια, σφίγγω το χέρι της κολλητής μου και λέω "γιατρέ, με ήπιο τρόπο να μου τα ανακοινώσετε τα κακά νέα" :-P

Αχ ποσο καταλαβαινομαστε τελικα!σκεψου ενω ειπα τερμα οι χοριακες παρακαλαω τον αντρα μου να κανουμε αλλη μια να δουμε οτι ολα πανε καλα!με το καλο το μωρακι σου κοπελα μου ολα καλα θα πανε!στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!

Link to comment
Share on other sites

vasiliki88   με το καλο  κοριτσι  μου  ολα  να σου πανε καλα  ασε  τις  χοριακες  και  παρακολουθα  με τον υπερηχο  εμπιστοσυνη  στον γιατρο  σου  και σε εσενα  ειμαι  σιγουρη  οτι τα νεα σου θα ειναι  καλα  

οσο  για  μενα  αυτο ηταν και παει  κλαψαμε πολυ  αλλα  επρεπε  να το κανω εχτες  δεν  ειχε σωτηρια  δυστυχως  ομως  δεν  το  βαζω  κατω  και θελω να πιστευω  οτι  σε κανα δυο  μηνες  εδω  θα ειμαστε  παλι  και  θα λεμε  τα  ευχαριστα   φιλακια  σε ολες  σας  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειρηνη μου μπορω να σε καταλαβω την ημερα που εκανα υπερυχο κ δεν ειδαμε τιποτα εκλαιγα ολη μερα.κ την επομενη κ την μεθεπομενη.αλλα μετα αισθανθηκα τοσο τυχερη που εστω κ για λογο βιωσα αυτο το θαυμα!κ ξεκινησα να σκεφτομαι την επομενη εμβρυομεταφορα κ να ελπιζω!σου ευχομαι τα καλυτερα!ολα θα πανε καλα!φιλια πολλα:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 31/5/2017 at 3:31 ΜΜ, ΜΑΓΝΗΣΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗ είπε:

Γεια  σας  και παλι  λοιπον  δυστυχως  εχει  ξεκινησει ηδη  να παλινδρομει  τωρα ηρθαμε  καρδια πουθενα  και  ειναι ηλικιακα  το ιδιο   στις  6 εβδομαδες    οσο  ηταν και πριν  μια εβδομαδα  εγω ειμαι  στην 8  τωρα  αρα....  απο εβδομαδα  θα κανω ενα υπερηχο ετσι για να μου φυγει  εμενα  η εννοια  και  θα ξεκινησω  την αποξηση  εν τω μεταξυ  τα καφε μπεζ  γινονται  καφε σκουρο  αν  και  μου ειπε οτι δεν ειναι  απο τον σακο  αυτο.  Σας  ευχαριστω  ολες  που εισασταν εδω και μου απαντησατε  σας  φιλω  και  ευχομαι  σε ολες  μας  να  γινει  αυτο  απλα  ενα κακο ονειρο  και  συντομα  να εχουμε  αυτο  που τοοοοσο  πολυ  θελουμε  και εμεις  αλλα  και αντρακια  μας  που το  περνανε  μαζι μας    ο δικος   μου λεει  τον ειχα  κολλησει  συχνοουρια   το ζουσε μαζι μου   αυτα   υπομονη  και  τα  καλητερα  ειναι  μπροστα  μας   ειμαι σιγουρη 

Λυπαμαι βρε κοριτσι που ειχατε αυτη την καταληξη.

Το καλο ειναι οτι εμεινες εγκυος.

Ευχομαι συντομα να εχεις παλι ευχαριστα νεα να μας πεις!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...