Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ


DALIA

ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ?  

983

  1. 1. ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ?



Recommended Posts

Καλα αυτα τα προγράμματα stage ειναι ο νεος εξευτελισμός του εργαζόμενου!

Δεν ξέρω καν αν εχουν ασφάλεια και ο μισθός ειναι στα τάρταρα!

Πως να δουλεψει ο άλλος οταν του δίνεις 400 ευρω και του λες να ειναι και υποχρεωμένος;;;; Δεν θα σε γράψει στα τετοια του;;; Λογικό ειναι...και πανε να κάνουν τις εν λογω συμβάσεις και συνηθέστερες που ειναι εξαιρετικά επικίνδυνο :!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η άρση της μονιμότητας μέσα σ'αυτό το πολιτικό σύστημα, θα μετατρέψει τους δημοσίους υπαλλήλους σε ακόμα πιο φτηνή εκλογική πελατεία εκβιαζόμενων εργαζομένων.

Να αναφέρω την ιστορία της Πλατείας Κλαυθμώνος;

 

Αν λειτουργήσουν σωστά οι ελεγκτικοί μηχανισμοί, όλοι μπορούν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους.

 

Συμφωνώ ότι με την άρση της μονιμότητας οι δημόσιοι υπάλληλοι θα γίνονταν πολύ πιο ευάλωτοι πριν από αλλά και μετά τις εκλογές... Αλλά ως ανιστόρητη, δεν την ξέρω την ιστορία της Πλατείας, τι συνέβη εκεί;

Άσε που δεν έχω ακούσει ποτέ ελεγκτικό μηχανισμό να λειτουργεί - όσοι έχετε υπόψιν παραδείγματα, πληζ διαφωτίστε με - εκτός από το Συνήγορο του Πολίτη, αν μπορείς να τον χαρακτηρίσεις ως τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

δεν την ξέρω την ιστορία της Πλατείας, τι συνέβη εκεί;

 

"Γιατί τη λένε... πλατεία Κλαυθμώνος

Στο αρχικό σχέδιο της πόλης μας, η πλατεία ήταν σχετικά εξοχική και λεγόταν πλατεία Νομισματοκοπείου, μια και δω βρισκόταν το σχετικό ίδρυμα. Επειδή όμως αργότερα ήρθε δω και το υπουργείο Εσωτερικών, αρμόδιο για τις προσλήψεις και απολύσεις των δημοσίων υπαλλήλων (δεν υπήρχε τότε η μονιμότητα!), στα γύρω καφενεία μαζεύονταν και κ λ α ί γ α ν ε οι εκάστοτε απολυμένοι, περιμένοντας να ξαναδιοριστούν από μια επόμενη κυβέρνηση. Πολλοί το παρατήρησαν, όμως «πλατεία κλαυθμώνος» (ο κλαυθμών του κλαυθμώνος = το κλάμα) την αποκάλεσε σκωπτικά ο μέγας αθηναιολόγος Δημήτριος Καμπούρογλου, στην «Εστία» και γύρω στα 1880, αν θυμάμαι καλά. Αυτό ήταν: δημοσιογραφικώ δικαίω, το κ της λέξης έγινε κεφαλαίο και η μετονομασία συντελέστηκε σε «πλατεία Κλαυθμώνος».

 

Απο το Athens Voice που βρήκα πρόχειρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Noμίζω ότι όλοι συμφωνούμε ότι η άρση της μονιμότητας είναι ο μόνος τρόπος για να φτιάξουν τα πράγματα στο δημόσιο τομέα...

 

Εμένα μη με μετράτε στο "όλοι".

Η άρση της μονιμότητας μέσα σ'αυτό το πολιτικό σύστημα, θα μετατρέψει τους δημοσίους υπαλλήλους σε ακόμα πιο φτηνή εκλογική πελατεία εκβιαζόμενων εργαζομένων.

Να αναφέρω την ιστορία της Πλατείας Κλαυθμώνος;

 

Αν λειτουργήσουν σωστά οι ελεγκτικοί μηχανισμοί, όλοι μπορούν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους.

 

Ursa είσαι στο μυαλό μου. Με εκφράζεις!

 

Και εγώ όταν διορίστηκα φρίκαρα με καταστάσεις και ήμουν υπέρ της άρσης αλλά μετά που είδα πόσο κομματικοποιημένα είναι όλα εκεί μέσα τρόμαξα! Αν αρθεί η μονιμότητα και δεν έχω μπλε ή πράσινο μπάρμπα, τζάμπα τα πτυχία μου και οι διαδικασίες του ΑΣΕΠ, με βλέπω στο δρόμο! :roll: Οπότε συμφωνώ ότι δεν είναι η λύση αυτή.

 

Αυτό που νομίζω ότι ίσως ήταν καλό (αλλά πολύ ριζοσπαστικό) είναι να μπει με κάποιο τρόπο, έστω ίσως εν μέρει, ιδιωτικό management σε κάποιες υπηρεσίες...αλλά σε όσους το λέω με κοιτάν σαν U.F.O! :roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είμαστε τέτοια ώρα στο forum??? Γιατί τώρα έχει ησυχία και ξελαμπικάρουμε λίγο... Μετά σκύβουμε το κεφάλι και τρέχουμε!!!

 

όλοι οι παλιοί έχουν μπεί στο δημόσιο με πολιτικό μέσο. και αυτό χρησιμοποιούν για να μπουν σε αμοιβόμενες επιτροπές, για να έχουν εύκολο αντικείμενο, για να κάθονται, για να .... Επίσης περιμένουν πότε θα γίνουν εκλογές για να αλλάξει η κατάσταση... κάθε φορά αυτό γίνεται...

 

οπότε αν γίνει άρση της μονιμότητας θα πάει το ρουσφέτι σύννεφο!!! θα γίνουν όλοι όπως τα παιδιά με τα stage. Στην υπηρεσία μου ήρθαν και αξιόλογα παιδιά που δούλεψαν πολύ!!! Και τι πήραν 500 ευρώ και καμία ασφάλεια υγείας ούτε ενσημα....

ayTFp3.pngivwvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στην δημοσιες υπηρεσιες αρχισαν σιγα σιγα να μαζευουν υπογραφες για να μην διοριζονται ετσι τα παιδια απο το Stage....

(βεβαια δισταχτικα οι μονιμοι βαζουν υπογραφες αλλα ρε παιδια καποιος πρεπει να κανει την αρχη).

 

Γιατι οι αλλοι να ξεκολωνονται στο διαβασμα και στα φροντιστηρια για να μπουν στο δημοσιο και καποιοι να μπαινουν με πολιτικο μεσο???

 

Και θελω να πω οτι οντως οι καινουργιοι δεν εχουν αυτο το τουπε που ειχαν οι παλιοτεροι. Εγω καθε μερα σχεδον λογω δουλειας μιλαω με υπαλληλους του υπουργειου και ειναι ευγενεστατοι και εξυπηρετικοι....

 

Επομενως μην γενικευουμε τα πραγματα......

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χαλάσουμε εντελώς το θέμα της αυριανής ας συνεχίσουμε εδώ το θέμα περί δημοσίων υπαλλήλων και τα παράπονα σας απ’αυτούς. Λοιπόν εμένα μου τι δίνει αφάνταστα το ότι είναι πάρα πολύ προκλητικοί και καθόλου ευγενικοί προς τον συνάνθρωπο. Σκάσε βρε ένα χαμόγελο και ας είναι και ψεύτικο, να σαι σίγουρος ότι ούτε αυτός που είναι απέναντι σου έχει καμιά όρεξη να σε βλέπει πρωί πρωί.

Σίγουρα θα υπάρχουν και εξαιρεσεις.....Δεν αναφέρομαι σε όλους αλλά στην πλειοψηφία αυτών.

 

:roll: ωχ τι εκανα παλι, ηθελα να διορθωσω λιγο τον τιτλο και ξαναβαλα το αρχικο post.

 

Παιδια συμφωνω οτι καποιοι νεοτεροι ισως ειναι λιγο διαφορετικοι αλλά με το περασμα των χρονων γινοντε και αυτοι κλασσικοι δημοσιοι υπαλληλοι.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης....οσοι είστε δημόσιοι υπάλληλοι και νομίζετε οτι κάνετε σωστά τη δουλειά σας, ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ :?::?::?::?::?::?::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Οι ιδιωτικοι υπάλληλοι πάλι που υποτιθεται πως πήζουν στη δουλεια, δεν προλαβαινουν να σηκώσουν κεφάλι και έχουν και τον μπαμπουλα συνέχεια απο πάνω τους γιατι ειναι στο φόρουμ οεο;;;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σωστήηηηη Olg@!!!!

 

Αλλά εμείς παίζουμε το κεφάλι μας!!!!!

 

οι άλλοι τι παίζουν????

 

(μην μου πεις)

 

χιχιχιχιχιχι!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπάρχουν και Δ. Υπηρεσίες όπου κοριτσάκια συμβασιούχοι γίνονται βορά των μονίμων. Θυμάστε τον Δ. Φωτόπουλο που έλεγε " θα καααααααααθομαι!! κάπως ετσι είναι για μερικούς δημοσίους υπαλλήλους η εργασία τους και εκμεταλλέυονται τους συμβασιούχους που τους στέλνουν για τις πιο εξευτελιστικές δουλείες ή αγγαρίες.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συμφωνω οτι καποιοι νεοτεροι ισως ειναι λιγο διαφορετικοι αλλά με το περασμα των χρονων γινοντε και αυτοι κλασσικοι δημοσιοι υπαλληλοι.

 

... αυτό τώρα, το έχεις μελετήσει;;;

 

 

Συγνώμη που επεμβαίνω πάλι...

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης....οσοι είστε δημόσιοι υπάλληλοι και νομίζετε οτι κάνετε σωστά τη δουλειά σας, ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ :?::?::?::?::?::?::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Οι ιδιωτικοι υπάλληλοι πάλι που υποτιθεται πως πήζουν στη δουλεια, δεν προλαβαινουν να σηκώσουν κεφάλι και έχουν και τον μπαμπουλα συνέχεια απο πάνω τους γιατι ειναι στο φόρουμ οεο;;;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol:

πες Όλγα μου τι λένε στην εταιρεία του άντρα σου για το internet .... γιατι δεν έχουν οι υπάλληλοι στους υ/η δυνατότητα να μπαίνουν στο internet ;

 

εμένα πάντως ο καλός "μπαμπούλας" είναι εκτός πόλης σήμερα !

αν και επειδή είμαι συναισθηματικός τύπος ... είμαι της απόψης : οταν έχουμε δουλειά -δουλευουμε και όταν έχουμε χρόνο κάνουμε και διάλλειμα ... εις γνώσην του "μπαμπούλα" ...

και που στο κάτω κάτω της γραφής , αν δεν υπήρχε ο "μπαμπούλας" δεν θα είχα τα 300 ένσημα το χρόνο , δεν θα έπερνα δωρο Χριστουγέννων , Πάσχα ...κτλ και σαφώς δεν θα έπερνα τα χ€ κάθε τέλος του μήνα ...

 

τώρα το δημόσιο είναι ενα άλλο θέμα ... γενικώς όλοι όσοι κάνουν "ένστολα" επαγγέλματα όπου συνήθως είναι και "λειτούργημα" (πχ. αστυνομικοί , νοσοκόμοι , γιατροί , στρατιωτικοί... κτλ) έχουν ένα στυλ , εξουσίας που με νευριάζει πολύ...

όσοι επίσης δουλευουν πίσω απο "κισέ"(πχ. υπάλληλος εφορίας...κτλ) έχουν ένα άλλο στυλ "εξουσίας" που και αυτο με νευριάζει ...

 

σίγουρα πάντου υπάρχουν καλοί & κακοί υπάλληλοι , απλά όσοι επιλέγουν να κάνουν ένα επαγγέλμα -λειτουργημα και δεν το κάνουν σωστά καλό θα ήταν να βρουν κάτι άλλο να κάνουν ... και να μην ταλαιπωρούν τον κόσμο!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συμφωνω οτι καποιοι νεοτεροι ισως ειναι λιγο διαφορετικοι αλλά με το περασμα των χρονων γινοντε και αυτοι κλασσικοι δημοσιοι υπαλληλοι.

 

... αυτό τώρα, το έχεις μελετήσει;;;

 

 

Συγνώμη που επεμβαίνω πάλι...

 

Φυσικά έχουν γραφτεί άπειρες μελέτες πάνω στο θέμα.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

σίγουρα πάντου υπάρχουν καλοί & κακοί υπάλληλοι , απλά όσοι επιλέγουν να κάνουν ένα επαγγέλμα -λειτουργημα και δεν το κάνουν σωστά καλό θα ήταν να βρουν κάτι άλλο να κάνουν ... και να μην ταλαιπωρούν τον κόσμο!

 

Σε αυτο μαζί σου με χίλια ... παντου υπαρχουν καλοι και κακοί επαγγελματίες ... η υπευθυνότητα και η εργατικότητα του καθενός έχει να κανει με τον χαρακτήρα του και τον τρόπο που ειναι μεγαλωμένος στο σπίτι του και οχι με τη θεση που κατέχει ...

Οι περισσότερες εκφάνσεις της προσωπικότητας κάποιου ειναι απόρροια της παιδείας και της κουλτούρας που έχει δεχτεί ... για αυτο ειμαι κατά της ταμπέλας και το γενικεύσεων ... πχ λουφαδόροι του δημοσίου ή φιλότιμοι ιδιωτικοι υπάλληλοι ...

 

Προσωπικά για μένα δεν υπάρχουν επαγγέλματα λειτουργήματα και μη ... όλα τα επαγγέλματα ειναι εξίσου σπουδαια και σημαντικα, το καθένα απο το πόστο του, και ο καθε επαγγελματιας οφείλει να ειναι ευσυνείδητος στη δουλεια του...

Και γενικότερα δεν βρίσκω νοημα να ανοίγονται τέτοιες συζητησεις αφου όλοι τελικά καταλήγουμε στα ιδια και συζητάμε το αυτονόητο ... εκτος και αν την εχουμε βρει τελευταία να πλακωνόμαστε με καθε αφορμή :lol: ...

 

Και σιγα μη διαφωνήσω Αφροδιτακι μου μαζί σου ... χαζή ειμαι τώρα που ερχονται Χριστούγεννα και μου υποσχέθηκες τοσες λιχουδιές :wink::D !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

... εκτος και αν την εχουμε βρει τελευταία να πλακωνόμαστε με καθε αφορμή :lol: ...

 

αυτό με τις ορμόνες σου το ελένχουμε ε ; :lol::lol::lol:

 

Και σιγα μη διαφωνήσω Αφροδιτακι μου μαζί σου ... χαζή ειμαι τώρα που ερχονται Χριστούγεννα και μου υποσχέθηκες τοσες λιχουδιές :wink::D !!!

 

μου αρέσει που συμφωνείς , αυτο σου έλειπε .... αντε γιατι "μαλώνω" εγω

(θυμάσαι τον Χατζηχρήστο ... στον μπακαλόγατο; ) , ένα τετοιο πράγμα ! :evil::lol::lol::lol:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συμφωνω οτι καποιοι νεοτεροι ισως ειναι λιγο διαφορετικοι αλλά με το περασμα των χρονων γινοντε και αυτοι κλασσικοι δημοσιοι υπαλληλοι.[/quot

Αν γινω ποτε σαν αυτους που κοροιδευω...........

Ηδη με πιανει αηδια..........

Για αυτο τον λογω εφυγα απο την τραπεζα. Δεν μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μου ταμια για την υπολοιπη ζωη μου. Με εβλεπα καπως σαν τον Χορν: Ενα εκατομμυριο εκατον μια χιλιαδες εκατον μια και δεκα :lol:

Τολαχιστο τωρα εχω καποια σχεση με το αντικειμενο των σπουδων μου

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με εβλεπα καπως σαν τον Χορν: Ενα εκατομμυριο εκατον μια χιλιαδες εκατον μια και δεκα :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Και γενικότερα δεν βρίσκω νοημα να ανοίγονται τέτοιες συζητησεις αφου όλοι τελικά καταλήγουμε στα ιδια και συζητάμε το αυτονόητο ... εκτος και αν την εχουμε βρει τελευταία να πλακωνόμαστε με καθε αφορμή :lol: ...

 

Oλγα μου ειλικρινα η προθεση μου δεν ηταν αυτή.Το ξεκινησα λογω μιας πολυ κακης εμπειριας που ειχα τις τελευταιες μερες με δημοσια υπηρεσια που δεν ξερα τι τους γινονταν. :wink:

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Noμίζω ότι όλοι συμφωνούμε ότι η άρση της μονιμότητας είναι ο μόνος τρόπος για να φτιάξουν τα πράγματα στο δημόσιο τομέα... Αλλά: (α) αμφιβάλλω αν θα βρεθεί ποτέ καμιά κυβέρνηση να το τολμήσει και (β) εάν ποτέ γίνει, είμαι σίγουρη ότι οι υπάλληλοι θα αλλάζουν κάθε 4 χρόνια, άσχετα με την απόδοσή τους, οπότε πάλι στα ίδια θα γυρίζαμε.

 

Άρα πάλι σε εμάς καταλήγουμε μιας και εμείς τους εκλέγουμε και τους

δίνουμε το δικαίωμα να μας εκμεταλεύονται αν σταματούσε ο καθένας

να κοιτάει τον κ@@ο του και δεν έτρεχα (εγώ ο συπέθερος ο μπατζανάκης)

κι εγώ δεν ξέρω ποιός άλλος να ζητήσει ρουσφέτι θα βλέπαμε αν θα

ξαναμιλούσαν για κιτρινοπορτοκαλί παιδιά με μωβ πεταλούδες.....

 

Αφιερωμένο

<<ποιος είν' αυτός που λέει παιδιά του τα παιδιά μας

και με το μέλλον τους ζητάει ν' ασχοληθεί

ποιος είν' αυτός που λέει παιδιά του τα παιδιά μας

πες του αγάπη μου να πάει να να να να... >>

 

Β.Παπακωνσταντίνου

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

εγώ συμφωνώ ότι η άρση μονιμότητας χωρίς παράλληλο έλεγχο της απόδοσης του κάθε υπαλλήλου αλλά και του κάθε τμήματος θα οδηγήσει σε στυγνή κομματικοποίηση του δημοσίου

 

αυτό βέβαια γίνεται σε μεγάλο βαθμό για τις μεγάλες καρέκλες

για 'υτό και δεν διοικείται και δεν λειτουργεί σωστά το δημόσιο

 

συμφωνώ ακόμα πως δεν πρέπει να γενικεύουμε και πως τα νέα παιδιά είναι πολύ καλύτερα και αποδοτικά από τους παλιούς

από την άλλη πολύ γρήγορα αποκτάν αυτό το τουπέ

και μη μου πείτε ότι δεν εκμεταλλεύονται ότι τους δίνει το δημόσιο ακόμα και με ψέματα π.χ. δήθεν επαπειλούμενη εγκυμοσύνη για να κάτσουν 9 μήνες + τους άπειρους υπόλοιπους

 

ως ελεύθερος επαγγελματίας έχει χρειαστεί πολλές φορές να κάνω δουλειά κάποιου υπαλλήλου (μία εισήγηση, ένα διαβιβαστικό κλπ.) καθώς και άπειρα τηλεφωνήματα για να του θυμίσω ή να τον ενημερώσω για κάτι μπας και προχωρήσουν κάποια υπόθεση μου

 

επίσης όλο και συχνότερα συναντώ την ευθυνοφοβία ακόμα και για προφανή πράγματα ή που περιγράφονται σαφώς σε κάποιον νόμο

age.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συμφωνω οτι καποιοι νεοτεροι ισως ειναι λιγο διαφορετικοι αλλά με το περασμα των χρονων γινοντε και αυτοι κλασσικοι δημοσιοι υπαλληλοι.

 

... αυτό τώρα, το έχεις μελετήσει;;;

 

 

Συγνώμη που επεμβαίνω πάλι...

 

Φυσικά έχουν γραφτεί άπειρες μελέτες πάνω στο θέμα.

 

Είπα κι εγώ, δεν θα το έγραφες έτσι στον αέρα :lol::lol:

 

 

Oλγα μου ειλικρινα η προθεση μου δεν ηταν αυτή.Το ξεκινησα λογω μιας πολυ κακης εμπειριας που ειχα τις τελευταιες μερες με δημοσια υπηρεσια που δεν ξερα τι τους γινονταν. :wink:

 

Αμ πές το μάνα μου... Αυτό είναι ακριβώς, το ότι δεν έχουν καταγεγραμμένες διαδικασίες και δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Όπως το είπες... Μπορείς να πηγαίνεις 100 φορές και να σου ζητήσουν 100 διαφορετικά χαρτιά και στο τέλος να μην κάνεις τη δουλειά σου... Δεν γνωρίζουν τους νόμους, οι νόμοι αλλάζουν συνέχεια, οι εγκύκλιοι αλλάζουν και στο τέλος ο καθένας είναι όπως ξυπνήσει το πρωϊ...

 

Γι'αυτό σε έπιασε το παράπονο καημένη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συμφωνω οτι καποιοι νεοτεροι ισως ειναι λιγο διαφορετικοι αλλά με το περασμα των χρονων γινοντε και αυτοι κλασσικοι δημοσιοι υπαλληλοι.

 

... αυτό τώρα, το έχεις μελετήσει;;;

 

 

Συγνώμη που επεμβαίνω πάλι...

 

Φυσικά έχουν γραφτεί άπειρες μελέτες πάνω στο θέμα.

 

Είπα κι εγώ, δεν θα το έγραφες έτσι στον αέρα :lol::lol:

 

 

Oλγα μου ειλικρινα η προθεση μου δεν ηταν αυτή.Το ξεκινησα λογω μιας πολυ κακης εμπειριας που ειχα τις τελευταιες μερες με δημοσια υπηρεσια που δεν ξερα τι τους γινονταν. :wink:

 

Αμ πές το μάνα μου... Αυτό είναι ακριβώς, το ότι δεν έχουν καταγεγραμμένες διαδικασίες και δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Όπως το είπες... Μπορείς να πηγαίνεις 100 φορές και να σου ζητήσουν 100 διαφορετικά χαρτιά και στο τέλος να μην κάνεις τη δουλειά σου... Δεν γνωρίζουν τους νόμους, οι νόμοι αλλάζουν συνέχεια, οι εγκύκλιοι αλλάζουν και στο τέλος ο καθένας είναι όπως ξυπνήσει το πρωϊ...

 

Γι'αυτό σε έπιασε το παράπονο καημένη...

Nα ήταν μόνο αυτό περί χαρτιών και νόμων που δε γνωρίζουν καλά θα ήταν. Ξέρεις τι δεν μπορώ να καταλάβω, τόσα πράγματα έχουν ειπωθεί ακόμα και από δημοσίους ειλικρινείς και εσύ συνεχώς μου κάνεις προσωπική επίθεση με ειρωνίες. Τελοσπάντων δεν θα σου κάνω τη χάρη να φτάσεις το θέμα να κλειδωθεί επειδή δεν σου αρέσει. Τι ακριβώς θέλεις να πούμε για να είσαι ικανοποιημένη?

 

Ο σοφός λαός ξέρεις τι λέει καημένη « όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται»

 

( τα προσωπικά που έχουμε με κάποιους καλό θα ήταν να λυθούν μέσω πμ )

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζουν τους νόμους, οι νόμοι αλλάζουν συνέχεια, οι εγκύκλιοι αλλάζουν και στο τέλος ο καθένας είναι όπως ξυπνήσει το πρωϊ...

 

πράγματι :lol::lol::lol: κι όχι μόνο

εδώ του πας τον νόμο και γυρίζει και σου λέει "ααααα, δεν ξέεεερω ... εμείς εδώ αλλιώς το κάνουμε" :shock::shock::shock:

age.png
Link to comment
Share on other sites

Nα ήταν μόνο αυτό περί χαρτιών και νόμων που δε γνωρίζουν καλά θα ήταν. Ξέρεις τι δεν μπορώ να καταλάβω, τόσα πράγματα έχουν ειπωθεί ακόμα και από δημοσίους ειλικρινείς και εσύ συνεχώς μου κάνεις προσωπική επίθεση με ειρωνίες. Τελοσπάντων δεν θα σου κάνω τη χάρη να φτάσεις το θέμα να κλειδωθεί επειδή δεν σου αρέσει. Τι ακριβώς θέλεις να πούμε για να είσαι ικανοποιημένη?

 

Ο σοφός λαός ξέρεις τι λέει καημένη « όποιος έχει τη μύγα, μυγιάζεται»

 

( τα προσωπικά που έχουμε με κάποιους καλό θα ήταν να λυθούν μέσω πμ )

 

Μένω άναυδη!!!!! Καμμιά ειρωνία δεν έγραψα, είπα από την αρχή σε τι διαφωνούσα και δεν σου έκανα προσωπική επίθεση.

Το τόπικ το ξεκίνησες εσύ επί προσωπικού (είχες μια κακή εμπειρία) και σχολίασα μια γενικότητα που είπες, με καλή διάθεση, και αυτό είναι όλο. Δεν έχω σκοπό να κλειδωθεί το θέμα σου, αλλά και δεν απαγορεύεται να λέω αυτό που πιστεύω. Η επίθεση για μένα ξεκίνησε από το παραπάνω ποστ σου.

 

Το καημένη που σε ενόχλησε ήταν φιλικό, με συγχωρείς αν σε πείραξε.

Εσύ γιατί δεν έστειλες πμ;;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...