Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

H σελιδα δεν ειναι παλια.....

 

ΑΛΛΑ επειδη τοτε οπως και τωρα

δεν υπαρχει ονομα πισω απο αυτην την επιχειρηση παρα μονο μια διευθυνση, ενας υπευθηνος ρε παιδι μου.....κατι! ειναι μονο μια διευθυνση....

δεν δωσαμε βαση.....

ποιος με καλυπτει εμενα? αν γινει κατι?

τι μονο μια διευθυνση στο ιντερνετ , ενα εμειλ θα ξερω και μια διευθυνση στην ελλαδα???

 

Εγω ετσι δεν νιωθω σχετικά ασφαλης να το δοκιμασω

αλλα εγω ειμαι εγω και αυτη ειναι η δικια μου γνωμη;)

 

Στην απάντηση του μειλ ειχε ονομα,διευθυνση, τηλεφωνο..Ενταξει μου φανηκαν...αν αποφασιζα να παρω ισως τους δοκίμαζα..γιατι ποιο αξιοπιστο ειναι ενα σαιτ myukmail.co.uk απο το ελληνικο; απο οτι εχω ακουσει απο τις εμπειριες των κοριτσιων με το συγκεκριμενο μου εχει μεινει η εντυπωση οτι ειναι αλαλουμ...αλλα πρεπει να δουμε κι αν συμφερει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στην απάντηση του μειλ ειχε ονομα,διευθυνση, τηλεφωνο..Ενταξει μου φανηκαν...αν αποφασιζα να παρω ισως τους δοκίμαζα..γιατι ποιο αξιοπιστο ειναι ενα σαιτ myukmail.co.uk απο το ελληνικο; απο οτι εχω ακουσει απο τις εμπειριες των κοριτσιων με το συγκεκριμενο μου εχει μεινει η εντυπωση οτι ειναι αλαλουμ...αλλα πρεπει να δουμε κι αν συμφερει...

 

To MUM εχει 45 ευρω μεταφορικα (με σημερινη ισοτιμια λιρας-ευρω) και δεν εχει τα 15 ευρω της αμοιβης τους. Βεβαια εχει και καποια ευρω εγγραφη και καποια μηνιαια συνδρομη, που δε θυμαμαι ακριβως ποσο ειναι.

 

Επισης, δε καταλαβα αν η χρεωση της αποστολης απο Ελλαδα σε Ελλαδα παει εξτρα...γιατι λεει οτι σας αποστελουμε με οποιο τροπο θελετε εσεις...οποτε μαλλον παει εξτρα.

 

Κατα τα αλλα, συμφωνω με το καλαμαρακι....εφ' οσον ειναι "αγνωστη" επιχειρηση (δεν ειναι δα και το Πλαισιο)....θα ηθελα να εχει ενα ονομα, ενα ΑΦΜ...κατι!

 

Επισης, το paypal πως να με διασφαλισει σε αυτη τη περιπτωση? Δεν ειναι οτι κανω καποια αγορα μεσα απο το site τους. Δε πουλανε οι ιδιοι. Απλα θα κανεις ενα εβασμα στο paypal....και μετα τι θα του πεις του Paypal? Μου ειπε να του στειλω ταδε χρηματα για το ταδε πακετο..και? Που το ξερει το paypal αυτο?

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Επισης, δε καταλαβα αν η χρεωση της αποστολης απο Ελλαδα σε Ελλαδα παει εξτρα...γιατι λεει οτι σας αποστελουμε με οποιο τροπο θελετε εσεις...οποτε μαλλον παει εξτρα.

ναι κι εγω ετσι κατάλαβα...γιατι ειναι κομοτηνή οποτε απο εκει αλλα ταχυδρομικα..

Κατα τα αλλα, συμφωνω με το καλαμαρακι....εφ' οσον ειναι "αγνωστη" επιχειρηση (δεν ειναι δα και το Πλαισιο)....θα ηθελα να εχει ενα ονομα, ενα ΑΦΜ...κατι!

αυτα μπορει καποιος να τα ζητήσει

Επισης, το paypal πως να με διασφαλισει σε αυτη τη περιπτωση? Δεν ειναι οτι κανω καποια αγορα μεσα απο το site τους. Δε πουλανε οι ιδιοι. Απλα θα κανεις ενα εβασμα στο paypal....και μετα τι θα του πεις του Paypal? Μου ειπε να του στειλω ταδε χρηματα για το ταδε πακετο..και? Που το ξερει το paypal αυτο?

ναι σωστη παρατήρηση. Με το ΜUM εχεις την ασφάλεια του paypal να υποθέσω; Αυτοί δεν αναφέρουν πως γίνεται η πληρωμή τους. Θα μπορούσε να ειναι με αντικαταβολή...Ετσι κι αλλιως σε ποσα σαιτ, ιδιαιτερα ελληνικα, δεν βαζεις κανονικη πιστωτική και δεν εχεις καμια προστασια εκτος απο το λογο του πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

παλαιότερα στο συγκεκριμένο σιτε δεν φαινόταν ούτε διεύθυνση ούτε στοιχεία επικοινωνία πλέον δίνει και μια διεύθυνση :D:D

όσο για το πόσο διασφαλιζόμεθα νομίζω ότι είναι το ίδιο ακριβώς και με τις 2 κυρίες που κάνουν την ίδια δουλειά (καμία......... και για να μην παρεξηγηθώ εγώ έχω χρησιμοποιήσει ήδη την μία από αυτές:D:D)

εκτός και αν κάποιοι από αυτούς είναι δηλωμένη επιχείρηση και στην πληρωμή αναφέρεται η υπηρεσία που θα παρασχεθεί.

 

όσον αφορά το MUM είναι δηλωμένη επιχείρηση με Αγγλικό αφμ οπότε δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα, όπως φάνηκε και με την φίλη που έψαχνε τις κούτες με τις πάνες ξαφνικά "εμφανίστηκαν" εφόσον μπορούσε να αποδείξει ότι τις παρέλαβαν

 

πάρε το αυγό και κούρευτο δηλαδή...... το θέμα είναι κατά πόσο τελικά είμαστε διατεθειμένοι να ρισκάρουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χτες παράγγειλα και εγώ το πρωί από το Gymboree...εδώ και 2 βδομάδες φτιάχνω καλάθι και τελευταία στιγμή το αφήνω. Αλλά μετά το μέιλ που στείλανε για 50% δε κρατήθηκα άλλο και ενέδωσα!!!

Σήμερα έγιναν ήδη shiped!!Μου στείλανε μέιλ...άντε καλές παραλαβές όλες!

 

Το mandco μπλουζάκια έχει ωραία αλλά από παντελόνια,φόρμες και σορτσάκια υστερεί πάρα πολύ θεωρώ...από το gymboree πήρα 3 σορτς το ένα τζην με ζώνη τέλειο, και 3 μπλούζες 75 ευρώ σύνολο...12 ευρώ το κομμάτι..μια χαρά τιμήμου φάνηκε για 6 κομμάτια...Βασικά πιο ωραία σορτσάκια δεν έχω δει σε άλλο σάιτ!

 

Να ρωτήσω: έλεγε κάποια κοπέλα για ένα καινούριο φαρμακείο ον λάιν με 2 ευρώ μεταφορικά...το parapharmacie.gr ήταν; Γιατί αυτό έχει 3 ευρώ μεταφορικά....

 

 

Μαριτα μου το healtzone.gr ειναι...ψωνισα κι εγω προσφατα απο εκει ολα οκ και με αρκετα δειγματακια μεσα....νομιζω πανω απο 50ευρω ειναι δωρεαν τα μτφ αλλα κοιτα καλυτερα στο site

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα παραλαβαμε αυτα τα καπελακια http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260749455676&var=560024983230&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1380wt_905 ενα για το μπεμπε και ενα για τον υιο της γριππης που φυσικα ζηλεψε και ηθελε το κοκκινο...

ειναι παρα πολυ ομορφα και εχει και πολυ οικονομικα μτφ!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω σημερα απο eastendcosmetics, ολα καλα με τις οδοντοκρεμες ληγουν 2014(aquafresh) μονο που καναν λαθος σε μια οδοντοβουρτσα και ενα αποσμητικο αλλα τους ενημερωσα και θα τα αντικαταστησουν.

 

Age δεν ξερω τελικα τι εκανες αλλα εγω θα τους εστελνα μαιλ, ειναι απαραδεκτο να πωλουν κατι που ληγη σε λιγες ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παραλαβαμε αυτα τα καπελακια http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260749455676&var=560024983230&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1380wt_905 ενα για το μπεμπε και ενα για τον υιο της γριππης που φυσικα ζηλεψε και ηθελε το κοκκινο...

ειναι παρα πολυ ομορφα και εχει και πολυ οικονομικα μτφ!

 

Ειναι τα ιδια γιατι χθες τα κοιτουσα για να παραγγειλω?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270726291175&var=570016962842&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης, το paypal πως να με διασφαλισει σε αυτη τη περιπτωση? Δεν ειναι οτι κανω καποια αγορα μεσα απο το site τους. Δε πουλανε οι ιδιοι. Απλα θα κανεις ενα εβασμα στο paypal....και μετα τι θα του πεις του Paypal? Μου ειπε να του στειλω ταδε χρηματα για το ταδε πακετο..και? Που το ξερει το paypal αυτο?

 

To ΜUM δεν εχει paypal.Εταιρεια ειναι με ΑΦΜ κ.λ.π επισημα καταχωρημενη. Το διαπιστωσα οταν δημιουργηθηκε προβλημα με ενα καταστημα στην Αγγλια.

 

το μειονεκτημα ειναι οτι κανουν λαθη σε πακετα αλλα εχω εναν ενδοιασμο μηπως οταν ο αποστολεας στελνοντας δυο και τρια πακετα δεν βαζει διευθυνση σε ολα με αποτελεσμα να γινεται το αλαλουμ οταν τα αποθηκευουν.

 

Τα χρηματα της αποστολης τα βγαζεις και με το παραπανω. Εγω το εχω χρησιμοποιησει για συνδυασμο πολλων πακετων που δεν στελνουν ελλαδα ( κυριως) οποτε τα χρηματα των μεταφορικων τα εχει βγαλει η καθε αποστολη. ( μαλιστα βαρια αντικειμενα οπως ταπετσαριες και φωτιστικα)

 

 

Οσο για το paypal απο τους κινεζους οταν αγοραζουμε μας εξασφαλιζει κανεις οτι το paypal θα σου δωσει πισω τα λεφτα αφου πολλες φορες οι κινεζοι δεν φαινονται επισημα ως εμποροι στο paypal?

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι σιγά μην δεν κάνεις αλλες ατασθαλίες, μεσα στην σεζόν... Σε πιστέψαμε τώρα :) Όσο για το άλλο κάνω απλά ότι δεν το είδα...

άσχετο.. την μικρή σου, μήπως την πάς σχολείο στον δημοτικό των βρ??

δεν κάνω λέμε δεν κάνω :lol::lol: (πολλές) όχι πάει στου Χαλανδρίου

 

Παρελαβα κι εγω σημερα απο eastendcosmetics, ολα καλα με τις οδοντοκρεμες ληγουν 2014(aquafresh) μονο που καναν λαθος σε μια οδοντοβουρτσα και ενα αποσμητικο αλλα τους ενημερωσα και θα τα αντικαταστησουν.

 

Age δεν ξερω τελικα τι εκανες αλλα εγω θα τους εστελνα μαιλ, ειναι απαραδεκτο να πωλουν κατι που ληγη σε λιγες ημερες.

litsat εννοείται ότι τους έστειλα αμέσως μαιλ και μάλιστα μου απάντησαν χθές το βράδυ ότι αν θέλω να μου στείλουν άλλες ή να μου τις στείλουν στην επόμενη παραγγελία και μάλιστα μου πρόσφεραν και 10% έκπτωση σε επόμενη παραγγελία δεν έχω κανένα παράπονο από τους ανθρώπους

 

άσχετο αν δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι θα κάνω, βασικά βαριέμαι την διαδικασία να τους στέλνω πίσω τα πράγματα για 3 λίρες γιατί λογικά θα τα θέλουν πίσω έτσι δεν είναι ?? τές πάντων επίσης με δια βεβαιώσαν ότι δεν έχουν μειωμένες τιμές λόγω του ότι τα προϊόντα τους έχουν κοντινή ημερομηνία λήξης όπως τους κατηγόρησα 8-):cool:

 

μόλις σήμερα παρέλαβα αυτή την τσαντούλα για το notebookακι μου από κινέζο προμηθευτή http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370482322419&ssPageName=STRK:MEWNX:IT υπέροχη, δυστυχώς την αγόρασα σε μαύρο χρώμα γιατί ο άντρας μου θεώρησε ότι αν το χρειαστεί ποτέ και την πάρει μαζί του δεν θα του πάει το φούξια :lol::lol:

Το άσχημο είναι ότι μόλις χθές τους έστειλα μαιλ ότι η τσάντα δεν έφθασε και μου έκαναν αμέσως refund το ποσό, ζητώντας μου αν έρθει να τους ξανα πληρώσω

και εδώ πάει η ερώτηση: στο paypal φαίνεται η επιστροφή θα πρέπει να περιμένω να την δω και στην αναλυτική της κάρτα μου (πιστωτική) για να τους πληρώσω ή είναι ασφαλές να τα στείλω και τώρα ???

Link to comment
Share on other sites

Στην απάντηση του μειλ ειχε ονομα,διευθυνση, τηλεφωνο..Ενταξει μου φανηκαν...αν αποφασιζα να παρω ισως τους δοκίμαζα..γιατι ποιο αξιοπιστο ειναι ενα σαιτ myukmail.co.uk απο το ελληνικο; απο οτι εχω ακουσει απο τις εμπειριες των κοριτσιων με το συγκεκριμενο μου εχει μεινει η εντυπωση οτι ειναι αλαλουμ...αλλα πρεπει να δουμε κι αν συμφερει...

 

ναι αλλα.............

δεν το εχει στη σελιδα.....εμενα αυτο πχ δεν μου αρεσει

δεν μου κανει....

 

Κατα τα αλλα, συμφωνω με το καλαμαρακι....εφ' οσον ειναι "αγνωστη" επιχειρηση (δεν ειναι δα και το Πλαισιο)....θα ηθελα να εχει ενα ονομα, ενα ΑΦΜ...κατι!

 

Επισης, το paypal πως να με διασφαλισει σε αυτη τη περιπτωση? Δεν ειναι οτι κανω καποια αγορα μεσα απο το site τους. Δε πουλανε οι ιδιοι. Απλα θα κανεις ενα εβασμα στο paypal....και μετα τι θα του πεις του Paypal? Μου ειπε να του στειλω ταδε χρηματα για το ταδε πακετο..και? Που το ξερει το paypal αυτο?

 

Συμφωνω απολυτα με την active member

επισης καθε πωλητης/καταστημα στο πλαισιο ειναι καταχωρημενος σαν σελερ και ετσι μπόρεις να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας....αν παει στραβη, δεν ειναι σαν εμενα που ειμαι καταχωρημένη ως απλή χρηστης

 

εμενα δεν μου αρεσει η προχειροτητα του στησιματος αυτης της επιχειρησης παροχης υπηρεσιων....

 

παλαιότερα στο συγκεκριμένο σιτε δεν φαινόταν ούτε διεύθυνση ούτε στοιχεία επικοινωνία πλέον δίνει και μια διεύθυνση :D:D

όσο για το πόσο διασφαλιζόμεθα νομίζω ότι είναι το ίδιο ακριβώς και με τις 2 κυρίες που κάνουν την ίδια δουλειά (καμία......... και για να μην παρεξηγηθώ εγώ έχω χρησιμοποιήσει ήδη την μία από αυτές:D:D)

εκτός και αν κάποιοι από αυτούς είναι δηλωμένη επιχείρηση και στην πληρωμή αναφέρεται η υπηρεσία που θα παρασχεθεί.

 

όσον αφορά το MUM είναι δηλωμένη επιχείρηση με Αγγλικό αφμ οπότε δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα, όπως φάνηκε και με την φίλη που έψαχνε τις κούτες με τις πάνες ξαφνικά "εμφανίστηκαν" εφόσον μπορούσε να αποδείξει ότι τις παρέλαβαν

 

πάρε το αυγό και κούρευτο δηλαδή...... το θέμα είναι κατά πόσο τελικά είμαστε διατεθειμένοι να ρισκάρουμε

 

ακριβως αυτο....

 

Link to comment
Share on other sites

Το άσχημο είναι ότι μόλις χθές τους έστειλα μαιλ ότι η τσάντα δεν έφθασε και μου έκαναν αμέσως refund το ποσό, ζητώντας μου αν έρθει να τους ξανα πληρώσω

και εδώ πάει η ερώτηση: στο paypal φαίνεται η επιστροφή θα πρέπει να περιμένω να την δω και στην αναλυτική της κάρτα μου (πιστωτική) για να τους πληρώσω ή είναι ασφαλές να τα στείλω και τώρα ???

 

 

αν φαινεται η επιστροφη στο paypal εχει γινει. μπορεις να τους πληρωσεις και τωρα

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω το ανεφερα και ενιωσα λιγο ασχημα με ολες αυτες τις επισημανσεις που γραψατε, επικοινωνησα κι'εγω και μου εδωσαν στοιχεια, ονομα διευθυνση,ΑΦΜ και επισης δινουν και ΑΠΟΔΕΙΞΗ! Πειτε με ευκολοπιστη, αλλα δεν καταλαβαινω γιατι θα επρεπε να εμπιστευτω τοσα χρονια καποια Salopeta που μενει στο πουθενα και αν χρειαζοταν δε θα ειχα τροπο να τη βρω, ενω σ'αυτη την περιπτωση πρεπει να βρω μονο τρωτα σημεια.

Εδω και καιρο μου ειχε πει μια κοπελα οτι χρησιμοποιησε την εταιρια αυτη και ηταν super ευχαριστημενη αλλα δεν το ανεφερα ποτε γιατι ημουν σιγουρη οτι στο τελος θα στρεφοταν εναντιον μου! (αστειευομαι βεβαια):rolleyes:

Τωρα τι μ'έπιασε και το εγραψα χτες,ο θεος κι'η ψυχη μου!!! :-D

Παντως αν θελετε μπορω να της πω να σας αναφερει τις εντυπωσεις της μιας και ειναι ενεργο μελος του φορουμ (αν το θελει βεβαια)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα.............

 

Συμφωνω απολυτα με την active member

επισης καθε πωλητης/καταστημα στο πλαισιο ειναι καταχωρημενος σαν σελερ και ετσι μπόρεις να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας....αν παει στραβη, δεν ειναι σαν εμενα που ειμαι καταχωρημένη ως απλή χρηστης

 

εμενα δεν μου αρεσει η προχειροτητα του στησιματος αυτης της επιχειρησης παροχης υπηρεσιων....

 

δεν εχει paypal οπως εγραψα το MUM

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια με κορες δειτε αυτο http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250792391717&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_7107wt_1139...εγω τρελλαθηκα αλλα ειμαστε πολυ μικρες ακομα...ειναι used βεβαια αλλα λεει in perfect condition και εχει και πολλες κοντινες φωτο...δεν ειναι τελειο???

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!!!

 

Έχει ψωνισει καμια σας απο το direct cosmetics?Γιατί γραφει οτι εχει πειπαλ και μετα στην ολοκληρωση δεν υπαρχει πουθενα?

 

ναι εχουν ψωνισει καποια κοριτσια και εμειναν ευχαριστημενες λενε

αλλα και εγω ακριβως επειδη ενω λεει οτι εχει πευπαλ και μετα δεν το εβρισκα...δεν προχωρησα σε παραγγελια

 

Στην απάντηση του μειλ ειχε ονομα,διευθυνση, τηλεφωνο..Ενταξει μου φανηκαν...αν αποφασιζα να παρω ισως τους δοκίμαζα..γιατι ποιο αξιοπιστο ειναι ενα σαιτ myukmail.co.uk απο το ελληνικο; απο οτι εχω ακουσει απο τις εμπειριες των κοριτσιων με το συγκεκριμενο μου εχει μεινει η εντυπωση οτι ειναι αλαλουμ...αλλα πρεπει να δουμε κι αν συμφερει...

 

 

ναι κι εγω ετσι κατάλαβα...γιατι ειναι κομοτηνή οποτε απο εκει αλλα ταχυδρομικα..

 

αυτα μπορει καποιος να τα ζητήσει

 

ναι σωστη παρατήρηση. Με το ΜUM εχεις την ασφάλεια του paypal να υποθέσω; Αυτοί δεν αναφέρουν πως γίνεται η πληρωμή τους. Θα μπορούσε να ειναι με αντικαταβολή...Ετσι κι αλλιως σε ποσα σαιτ, ιδιαιτερα ελληνικα, δεν βαζεις κανονικη πιστωτική και δεν εχεις καμια προστασια εκτος απο το λογο του πωλητή.

 

Για να μη φαινεται οτι εχω κατι με την σελιδα αυτη....

απλα επειδη εδω στην ελλαδα πολλά εχουν δει και ακουσει τα αυτακια μου

ειμαι καχυποπτη με τις προχειροτητες

 

και

εγω αν καποια σελιδα ελληνική δεν εχει πευπαλ....

απλά ή τα παιρνω αντικαταβολή

ή δεν παιρνω καθολου

καπως πρεπει και εγω να εξασφαλισω τη θεση μου

 

δεν κάνω λέμε δεν κάνω :lol::lol: (πολλές) όχι πάει στου Χαλανδρίου

 

 

litsat εννοείται ότι τους έστειλα αμέσως μαιλ και μάλιστα μου απάντησαν χθές το βράδυ ότι αν θέλω να μου στείλουν άλλες ή να μου τις στείλουν στην επόμενη παραγγελία και μάλιστα μου πρόσφεραν και 10% έκπτωση σε επόμενη παραγγελία δεν έχω κανένα παράπονο από τους ανθρώπους

 

άσχετο αν δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι θα κάνω, βασικά βαριέμαι την διαδικασία να τους στέλνω πίσω τα πράγματα για 3 λίρες γιατί λογικά θα τα θέλουν πίσω έτσι δεν είναι ?? τές πάντων επίσης με δια βεβαιώσαν ότι δεν έχουν μειωμένες τιμές λόγω του ότι τα προϊόντα τους έχουν κοντινή ημερομηνία λήξης όπως τους κατηγόρησα 8-):cool:

 

μόλις σήμερα παρέλαβα αυτή την τσαντούλα για το notebookακι μου από κινέζο προμηθευτή http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370482322419&ssPageName=STRK:MEWNX:IT υπέροχη, δυστυχώς την αγόρασα σε μαύρο χρώμα γιατί ο άντρας μου θεώρησε ότι αν το χρειαστεί ποτέ και την πάρει μαζί του δεν θα του πάει το φούξια :lol::lol:

Το άσχημο είναι ότι μόλις χθές τους έστειλα μαιλ ότι η τσάντα δεν έφθασε και μου έκαναν αμέσως refund το ποσό, ζητώντας μου αν έρθει να τους ξανα πληρώσω

και εδώ πάει η ερώτηση: στο paypal φαίνεται η επιστροφή θα πρέπει να περιμένω να την δω και στην αναλυτική της κάρτα μου (πιστωτική) για να τους πληρώσω ή είναι ασφαλές να τα στείλω και τώρα ???

 

κοριτσάκι αν μπορεις στειλε πμ τον πωλητη

 

και νομιζω πως αν το δεις στο πευπαλ το ριφαντ εισαι οκ

πληρωσε τον πρωτα ομως ενημερωσε τον τι εγινε τελικα

 

Link to comment
Share on other sites

...και εδώ πάει η ερώτηση: στο paypal φαίνεται η επιστροφή θα πρέπει να περιμένω να την δω και στην αναλυτική της κάρτα μου (πιστωτική) για να τους πληρώσω ή είναι ασφαλές να τα στείλω και τώρα ???

 

Κοριτσακι μουκαλησπερα,

εκανες αποδοχη;

Link to comment
Share on other sites

βρε good luck ποιος στράφηκε εναντίον σου και ποιος σε κατηγόρησε? Σε αυτό εδώ το θέμα προσπαθούμε να αλληλοβοηθηθούμε και να αλληλοπροστατευθούμε επίσης! Αν δεν το κάναμε αυτό το θέμα δεν θα μετρούσε 460 σελίδες και πολλές θα κλαίγαμε τα λεφτά μας...

Εσύ καλά έκανες και το έγραψες και εμείς καλά κάναμε και επισημάναμε κάποια sos...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα τωρα νοιωθω πολυ ηλιθια :oops:!!!! Εμ δεν το εψαξα περισσοτερο η χαζη...τελοσπαντων!! Ναι, ναι ειναι οπως τα βλεπεις...εμενα παντως μου αρεσαν πολυ!

Σιγα βρε μιση λίρα ειναι.. που θα αισθανθεις και χαζή...

Και εγω θελω να τα παρω αλλα ηθελα γιατην μεγαλη και εχει μεχρι 52εκατοστα.

Ειναι τοσο χαριτωμένα.. Αντε μεγειά σας

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν αναφερομουν στο myukmail καθως δεν γνωριζω για αυτο δεν εχω ιδεα ...

αναφερομουν γενικα για μια επιχειρηση

 

ok καλαμαρακι μου!sorry ειμαι ξανθια

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγα βρε μιση λίρα ειναι.. που θα αισθανθεις και χαζή...

Και εγω θελω να τα παρω αλλα ηθελα γιατην μεγαλη και εχει μεχρι 52εκατοστα.

Ειναι τοσο χαριτωμένα.. Αντε μεγειά σας

 

 

Κοιτα στον δικο μου πωλητη, εχει και πιο μεγαλα μεγεθη...εγω πηρα στον γιο μου που ειναι 4 το 56εκ και του ειναι μια χαρα...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

H σελιδα δεν ειναι παλια.....

ειναι σχετικά νεα

νομιζω εχει ενα χρονο εναμιση

ειχε δημιουργηθει μετα απο αναζητηση εδω μεσα πολλων μας για αγορες απο καταστηματα που δεν εστελναν ελλαδα

μαλιστα μας ειχε στειλει και μυνημα για την αναρτηση της σελιδας αυτης και ενα μελος καινουργιο αν θυμαμαι καλά...πιθανολογω χωρις να εχω αποδειξεις βεβαια...αλλα πολυ συμπτωματικο ήταν τοτε που ψαχνομασταν

 

χωρις να θελω να τους κακολογησω μπορει να κανουν καλα τη δουλεια τους...

 

ΑΛΛΑ επειδη τοτε οπως και τωρα

δεν υπαρχει ονομα πισω απο αυτην την επιχειρηση παρα μονο μια διευθυνση, ενας υπευθηνος ρε παιδι μου.....κατι! ειναι μονο μια διευθυνση....

δεν δωσαμε βαση.....

ποιος με καλυπτει εμενα? αν γινει κατι?

τι μονο μια διευθυνση στο ιντερνετ , ενα εμειλ θα ξερω και μια διευθυνση στην ελλαδα???

 

Εγω ετσι δεν νιωθω σχετικά ασφαλης να το δοκιμασω

αλλα εγω ειμαι εγω και αυτη ειναι η δικια μου γνωμη;)

 

 

Eμένα μου έδωσαν όνομα.

 

"Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία σας.

 

Για την Global Sales,

 

........

Σιδηροχωρίου 5

Τ.Κ. 69100, Κομοτηνή

Τηλ. 2531025900"

 

Λες δηλαδή να είναι μούφα;...Κάτσε θα κάνω κανα google search...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω το ανεφερα και ενιωσα λιγο ασχημα με ολες αυτες τις επισημανσεις που γραψατε, επικοινωνησα κι'εγω και μου εδωσαν στοιχεια, ονομα διευθυνση,ΑΦΜ και επισης δινουν και ΑΠΟΔΕΙΞΗ! Πειτε με ευκολοπιστη, αλλα δεν καταλαβαινω γιατι θα επρεπε να εμπιστευτω τοσα χρονια καποια Salopeta που μενει στο πουθενα και αν χρειαζοταν δε θα ειχα τροπο να τη βρω, ενω σ'αυτη την περιπτωση πρεπει να βρω μονο τρωτα σημεια.

Εδω και καιρο μου ειχε πει μια κοπελα οτι χρησιμοποιησε την εταιρια αυτη και ηταν super ευχαριστημενη αλλα δεν το ανεφερα ποτε γιατι ημουν σιγουρη οτι στο τελος θα στρεφοταν εναντιον μου! (αστειευομαι βεβαια):rolleyes:

Τωρα τι μ'έπιασε και το εγραψα χτες,ο θεος κι'η ψυχη μου!!! :-D

Παντως αν θελετε μπορω να της πω να σας αναφερει τις εντυπωσεις της μιας και ειναι ενεργο μελος του φορουμ (αν το θελει βεβαια)

 

κανεις δε σε κατηγορει φυσικα:D

 

απλα ως παλιοτερες στο θεμα

σας λεμε οτι εχει αναφερθει φυσικα αυτη η σελιδα στο στησιμο της

και τοτε παλι δεν υπηρχε ονομα αφμ, εγω επιμενω νομιζω πως υπηρχε μονο διεθυνση

και σε ερωτω(ρητορικά ε...).....γιατι δεν τα εχει αυτα στο σαιτ?

γιατι δεν εχει αναρτημένο τον τιμοκαταλογο για τις χρεώσεις του?

δεν υποννοω τιποτα

 

απλα μοιαζει και ειναι προχειρο και δεν μου αρεσει

δεν με πειθει εμενα τουλαχιστον:wink:

 

ok καλαμαρακι μου!sorry ειμαι ξανθια

 

 

ειπαμε οσον αφορα το myukmail ειμαι παντελως ανιδεη

 

εγω εχω μαμά ξανθια χαχαχα;)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...