Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κι εγω εβγαλα τα ματια μου μια βδομαδα τωρα να ψαχνω το τελειο φουξια πεδιλακι, γιατι πρεπει να το συνδυασω με ενα gymboree φορεματακι που της πηρα και δεν εβρισκα τιποτα και πουθενα. ωσπου σημερα τσουπ μου ξεπεταχτηκε αυτο! καλοφορετα και στις δυο μας τις κοκονες!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο αρτοπαρασκευαστής είναι πολύ ωραία λύση για φρέσκο ψωμί, το μόνο αρνητικό ( κατά τη δική άποψη) είναι ότι το ψωμί έχει πολύ ψίχα.

 

θα συμφωνησω. το ζυμωμα του, ομως, ειναι ολα τα λεφτα. μια καλη λυση ειναι να ζυμωνεις στον αρτοπαρασκευαστη και να ψηνεις στο φουρνο σου.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια...

θελω μια βοηθεια σχετικα με το μεγεθος σε παπουτσακια...

η μικρη ειναι 10.5 μηνων...και η πατουσιτσα της ειναι αυτην την στιγμη 12 εκατοστα...στα all star φοραει αγγλικο 5αρι το οποιο λεει οτι ειναι 12.5 εκατοστα.

Τα πεδιλακια που θελω να παρω απο next θελω να τα φορεσει μεχρι Σεπτεμβρη που θα ειναι 16 μηνων...

συμφωνα με το shoe guide του next το 5 αντιστοιχει σε 12.5 ποντους ποδαρακι ενω το 6 σε 13.5 ποντους ποδαρακι...

 

Τι λετε να παρω...το 5 ή το 6 για την μικρη???

Πιστευετε οτι θα ειναι δυσαναλογα μεγαλο το 6(γιατι εγω σκεφτομαι να παρω αυτο ωστε να εχω ανεση μιας και θα τα χρειατουμε μεχρι τον Σεπτεμβρη τουλαχιστον??

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω; μαλλον το 6 θα της επαιρνα εγω. βεβαια αφηνω ασχολιαστο οτι η κορη σου 10 μηνων φοραει το 5 κι η δικια μου που ειναι 13 μηνων φοραει ακομα το 3. υπαρχουν 18αρια παπουτσακια που της κανουν ακομα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι να σου πω; μαλλον το 6 θα της επαιρνα εγω. βεβαια αφηνω ασχολιαστο οτι η κορη σου 10 μηνων φοραει το 5 κι η δικια μου που ειναι 13 μηνων φοραει ακομα το 3. υπαρχουν 18αρια παπουτσακια που της κανουν ακομα!

 

Marsolan σε ποια εταιρια φοραει 5; Δεν μπορει να φοραει Αγγλικο πενταρι δεκα μηνων!

Παντως η νεξτ εχει πολυ στενα παπουτσακια και μικροκαμωμενα.

Κατα τη γνωμη μου, αν εισαι αναμεσα σε δυο μεγεθη, παρε το μεγαλυτερο. Αν θελεις να μετρησω κατι στα παπουτσακια της πεσμου.

Εχω ενα τεσσαρι και ενα εξαρι.

Link to comment
Share on other sites

Όσες παραγγείλατε από ubershop με τι έρχονται και πόσες μέρες κάνουν?

 

Yπολόγισε καμιά δεκαριά μερες, με ACS έρχονται (DPD από Αγγλία και μόλις φθάσουν Θεσσαλονίκη αναλαμβάνει η ACS). Σου δίνουν tracking number και παρακολουθείς το πακέτο να κάνει το γύρο της Ευρώπης! Το δικό μου πακέτο ξεκίνησε από Αγγλια, πήγε Αυστρία, Ουγγαρία, Ρουμανία, Θεσσαλονικη και μετά ήρθε Αθήνα.

Πάντως τα μεταφορικά μου τα χρέωσε 19,90 λίρες, όχι 12 που ειχε δωσει προσφορά για το παρεντς.

Στην επόμενη παραγγελία θα του την πω πάντως.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

θα με κανετε να αγορασω κι εγω φουξια πεδιλακια για το γιο μου:P..εννοειται πως ανοιγω ολα τα λινκ!

 

το wholesale weddingdresses μου προτεινε να μου επιστρεψουν 30% της αξιας του αθλιου φορεματος...μου φαινεται πολυ λιγο...καμια προταση?να επιμεινω , να τους απειλησω με case στο paypal? τι θα κανατε εσεις? τι να το κανω το 30%παραδεχονται με αυτο τον τροπο οτι το φορεμα δεν ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω προς το παρόν να πάρω μεγαλύτερο γιατί αφ'ενός δε ξέρω κατά πόσο το πείραμα του σπιτικού ψωμιού θα μου βγει ή η συσκευή θα καταντήσει διακοσμητική και αφ'ετέρου ο σύζυξ είναι απαιτητικός, θέλει φρέσκο ψωμάκι καθημερινά. Επειδή ο συγκεκριμένος φτιάχνει λέει έως 1κιλό, δλδ δύο φρατζόλες του εμπορίου αν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι είναι αρκετό και όπως το υπολογίζω το μηχάνημα θα δουλεύει ή καθημερινά για μισό κιλό ή μέρα παρά μέρα για ένα. Τοστ σπανίως τρώμε, όλο στη βούτα είναι το ψωμί :)

 

Έχε υπόψιν σου όμως πως το ψωμί θέλει περίπου 3 με 3,5ώρες να γίνει και απαιτείται αρκετό ρεύμα και χρόνος. Δεν ξέρω αν θα μπορείς να το κάνεις μέρα παρά μέρα, για μένα είναι πολύ δύσκολο. Επίσης ο αρτοπαρασκευαστής βγάζει ένα ψωμί στο σχήμα του ψωμιού του τοστ και είναι πιο συμπαγές από αυτό του εμπορίου. Δηλαδή σε καμιά περίπτωση το ψωμί που θα βγάλεις στο αρτοπαρασκευαστή δεν θα έχει το μέγεθοςαπό 2 φραντζόλες.

Πληροφοριακά στα λέω γιατί δεν ξέρω αν έχεις ιδέα από αρτοπαρασκευαστές.

Καλή μέρα!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Yπολόγισε καμιά δεκαριά μερες, με ACS έρχονται (DPD από Αγγλία και μόλις φθάσουν Θεσσαλονίκη αναλαμβάνει η ACS). Σου δίνουν tracking number και παρακολουθείς το πακέτο να κάνει το γύρο της Ευρώπης! Το δικό μου πακέτο ξεκίνησε από Αγγλια, πήγε Αυστρία, Ουγγαρία, Ρουμανία, Θεσσαλονικη και μετά ήρθε Αθήνα.

Πάντως τα μεταφορικά μου τα χρέωσε 19,90 λίρες, όχι 12 που ειχε δωσει προσφορά για το παρεντς.

Στην επόμενη παραγγελία θα του την πω πάντως.

 

εγώ τους ειχα στείλει μειλ για να τους ρωτήσω πως να παρω την προσφορά για τα φθηνότερα μεταφορικά και μου είχαν απαντήσει με ένα κωδικό που το έβαζες και σου έκανε την εκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η μικρή μου που φοράει 23 νούμερο τι νούμερο είναι σε αγγλικό αλλά και σε αυτό το υπέροχο σάιτ με τα πεδιλάκια που μας έβαλε η Κορνηλία;

 

νομιζω οτι ο πιο ασφαλης τροπος να υπολογισεις νουμερο ειναι να μετρησεις το εσωτερικο της σολας οπως εχουν γραψει τα κοριτσια παραπανω

Link to comment
Share on other sites

το wholesale weddingdresses μου προτεινε να μου επιστρεψουν 30% της αξιας του αθλιου φορεματος...μου φαινεται πολυ λιγο...καμια προταση?να επιμεινω , να τους απειλησω με case στο paypal? τι θα κανατε εσεις? τι να το κανω το 30%παραδεχονται με αυτο τον τροπο οτι το φορεμα δεν ειναι οκ.

 

Το 100% να ζητήσεις. Αφού φαίνεται πως ξέρουν πως έχεις δίκιο δεν έχεις τίποτα να χάσεις με το να αντιπροτείνεις κάτι παραπάνω εις όφελός σου πάντα...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

θα με κανετε να αγορασω κι εγω φουξια πεδιλακια για το γιο μου:P..εννοειται πως ανοιγω ολα τα λινκ!

 

το wholesale weddingdresses μου προτεινε να μου επιστρεψουν 30% της αξιας του αθλιου φορεματος...μου φαινεται πολυ λιγο...καμια προταση?να επιμεινω , να τους απειλησω με case στο paypal? τι θα κανατε εσεις? τι να το κανω το 30%παραδεχονται με αυτο τον τροπο οτι το φορεμα δεν ειναι οκ.

Συμφωνω κι εγω απαιτησε 100% αποζημιωση,δεν εχεις να χασεις και τιποτε.

Παντως να ξερεις αν ανοιξεις case sto paypal.....απο που στο εστειλαν,αν ειναι Κινα ας πουμε δεν νομιζω οτι σε συμφερει να το στειλεις πισω.Το πειπαλ θα σου ζητησει να το στειλεις πισω και μαλιστα συστημενο με τρακινγκ κι οταν πια τους στειλεις το traking number,τοτε και μονο τοτε θα σου στειλουν ολο το ποσο πισω,χωρις βεβαια τα εξοδα αποστολης τα οποια βαραινουν εσενα.Ζυγισε τα και αποφασισε....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια η μικρή μου που φοράει 23 νούμερο τι νούμερο είναι σε αγγλικό αλλά και σε αυτό το υπέροχο σάιτ με τα πεδιλάκια που μας έβαλε η Κορνηλία;

 

τι κανεις κοριτσακι; καλα εισαι; τα ρουχαλακια σου ακομα τα φοραμε! αν δεις στα φουξια πεδιλακια, ο πωλητης δινει το μηκος του παπουτσιου σε cm για καθε μεγεθος. οποτε μετρας το ποδαρακι του παιδιου και βρισκεις το σωστο μεγεθος. παντως εμενα η κορη μου φοραει το 4 στα αμερικανικα νουμερα (19 ευρωπαϊκο) και συμφωνα με τα μετρα που δινει ο πωλητης, αυτο το νουμερο βγηκε. αρα τα μεγεθη του μαλλον ειναι νορμαλ. περισσοτερα κατα την παραλαβη.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/ες.

 

Να σας ρωτήσω κτ σχετικά με τα crocs.Επειδή δεν το έχω ψάξει,πόσο βρίσκει κανείς στην Ελλάδα;(για τα παιδάκια μας,δλδ 25-26 νούμερο).

Στο crocs.eu δεν βρίσκω κπ οικονομικό ζευγάρι στο νούμερό μας, κοίταξα και στο shoes for kids.Εχει αυτά που τα λέει crocsies. Τα έχει πάρει καμιά κοπέλα;Από ποιότητα δεν δείχνουν το ίδιο με τα crocs,αλλα...

Και από φόρμα;είναι άνετα;(τα crocs)

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ξέρετε με ποια μεταφορική συνεργάζεται η TNT του εξωτερικου..??

Παράγγειλα crocs και δεν ξέρω με ποια μεταφορική έρχονται...

 

εμένα μου ήρθαν με ταχυμεταφορές ελτά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της ενότητας!:-)

 

Στις 13 Νοεμβρίου παρήγγειλα ένα άρωμα από εκεί μέσω paypal.

Mετά από 40 μέρες και αφού δεν είχε έρθει τίποτα, τους έκανα αναφορά και μετά από λίγο μου επέστρεψαν το ποσό της αγοράς.

 

Χθες τι παρέλαβα από το ταχυδρομείο;;;;;

Το άρωμα!!!!!:o:o:o:shock::shock::shock:

Μετά από 4 μήνες παρέλαβα!

Καλά από Αμερική έφυγε στις 13 Νοεμβρίου, 4 μήνες που έβοσκε η παραγγελία;

Έχει ξανά τύχει σε καμία;

Να κάνω κάτι, να το πω στο fragrancex; Δεν ευθύνονται μάλλον αυτοί!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έχω βρει απο εβαυ κάτι βραχιολάκια για να τα κάνω μαρτυρικά και έχω κανονισει τιμή με την πωλήτρια και μου έστειλε αυτό το μαιλ όταν την ρώτησα πωσ να κάνω την παραγγελία γιατί θέλω πολλά κομμάτια και δεν τα δίνει στο σύστημα στο εβαυ.

για πέιτε τι πρέπει να κάνω?

Hello My Dear Friend:

 

Thank you for you kindness email. Please tell me of you ?paypal account? in order to I can sent the invoice($107.83) to you of total beautiful bracelets(200pcs pink,200pcs purple, 200pcs white, 200pcs yellow.) Any question, please feel free contact to me. Have a nice day! Sincerely, Haidi:)

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έχω βρει απο εβαυ κάτι βραχιολάκια για να τα κάνω μαρτυρικά και έχω κανονισει τιμή με την πωλήτρια και μου έστειλε αυτό το μαιλ όταν την ρώτησα πωσ να κάνω την παραγγελία γιατί θέλω πολλά κομμάτια και δεν τα δίνει στο σύστημα στο εβαυ.

για πέιτε τι πρέπει να κάνω?

Hello My Dear Friend:

 

Thank you for you kindness email. Please tell me of you ?paypal account? in order to I can sent the invoice($107.83) to you of total beautiful bracelets(200pcs pink,200pcs purple, 200pcs white, 200pcs yellow.) Any question, please feel free contact to me. Have a nice day! Sincerely, Haidi:)

 

 

εχω αγορασει και εγω ετσι, αν συμφωνεις με τη τιμη που σε χρεωνει θα σου στειλει τη χρεωση μεσω paypal δεν θα τη δεις στο ebay αλλα στο λογαριασμο σου στο Paypal και μεσω εκει θα κανεις τη πληρωμη, εννοειται οτι αν συμφωνεις θα της στειλεις email να προχωρησει

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έχω βρει απο εβαυ κάτι βραχιολάκια για να τα κάνω μαρτυρικά και έχω κανονισει τιμή με την πωλήτρια και μου έστειλε αυτό το μαιλ όταν την ρώτησα πωσ να κάνω την παραγγελία γιατί θέλω πολλά κομμάτια και δεν τα δίνει στο σύστημα στο εβαυ.

για πέιτε τι πρέπει να κάνω?

Hello My Dear Friend:

 

Thank you for you kindness email. Please tell me of you ?paypal account? in order to I can sent the invoice($107.83) to you of total beautiful bracelets(200pcs pink,200pcs purple, 200pcs white, 200pcs yellow.) Any question, please feel free contact to me. Have a nice day! Sincerely, Haidi:)

 

 

σε ρωτα αν θα πηρωσεις μεσω Paypal , αν συμφωνεις με τα τεμαχια και τη τιμη θα της στειλεις email να προχωρησει τη παραγγελια , τη χρεωση θα την δεις απο το λογαριασμο σου στο Paypal οπου και θα προχωρησεις με τη πληρωμη.Εχω αγορασει και εγω ετσι:-P

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...