Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

μαγισσα και Guinevere ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Έχω ξεκινήσει εντατική έρευνα και διάβασμα μπας και βγάλω άκρη... Απ' ότι διάβασα από το 1993 έχουν ξεκινήσει πειραματικά προσπάθειες γονιμοποίησης με σπερματίδες και όχι σπερματοζωάρια. Αυτές διαχωρίζονται σε στρογγυλές και με ουρά (απ' ότι κατάλαβα). Όσον αφορά τη γονιμοποίηση με τις στρογγυλές έχει ελάχιστα ποσοστά επιτυχίας. Με αυτές με ουρά είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα αλλά και πάλι... Σίγουρα δεν αμφιβάλλω για το πόσο καλός επιστήμονας είναι ο Σοφικίτης, απλά φοβάμαι μήπως τελικά μας γεμίζει ψεύτικες ελπίδες στο βωμό της έρευνας. Άλλα όπως είπες μάγισσα γιατί να μην το παλέψουμε κι ας είναι λίγες οι πιθανότητες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 956
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα στην παρεα, εχω μερες να μπω περισσοτερο λογω ψυχολογιας που δεν ειναι στα καλυτερα της

 

τζορτζινα μπραβο για τις εξετασιε και με το καλο και η εμβρυομεταφορα

 

σιλκι μου μπορεις να μου εξηγησεις λιγο τι σας ειπε για τη τεστοστερονη; αυτη που κυκλοφορει στους ορχεις απο που παραγεται;

εμας ο ουρολογος μας, σηκωσε τα χερια ψηλα, δε μπορει να καταλαβει γιατι δε βγαινουν σπερματοζωαρια, μας ειπε λογω ποσοτητας και καλων χημικων στοιχειων δε μπορει να ειναι αποφρακτικη, εκτος αν εχει κατι κλειστο κοντα στην περιοχη της σπερματογεννεσης, μας εγραψε και παλι ορμονικες να επιβεβαιωσει τα αποτελεσματα των πρωτων ορμονικων που βγηκαν καλες, μετα εχει σειρα μια φρουκτοζη, στους τρεις μηνες επαναληπτικο και επειτα μας στελνει στον σοφικιτη μπας και βγαλει αυτος την ακρη, με τα δεδομενα που εχουμε τωρα σαν λυση μας ειπε για εξωσωματικη με βιοψια

γενικα αυτο το δε ξερουμε τι μας γινεται με εχει καταβαλει ψυχολογικα, δε ξερω τι αντιμετωπιζουμε, αρχες αυγουστου μπαινω και εγω χειρουργειο

 

Σε καταλαβαίνω, κοπέλα μου. Αυτή η αβεβαιότητα είναι το χειρότερο. Καμμιά φορά σκεφτόμουν "τουλάχιστον ας μας πουν ότι δεν γίνεται τίποτε, να το πάρουμε απόφαση και να προχωρήσουμε".

Λοιπόν, αν θυμάμαι καλά και από τα όσα κατάλαβα, δύο είναι οι πηγές τεστοστερόνης: τα επινεφρίδια και στους μεν άντρες οι όρχεις και στις δε γυναίκες οι ωοθήκες. Οι όρχεις παράγουν μικρή ποσότητα (σχετικά) αλλά είναι απαραίτητη για την σπερματογένεση και την ωρίμανση των σπερματοζωαρίων. Γίνεται από κάποια κύτταρα που λέγονται Leydig και σε κάποιους άνδρες υπολειτουργούν ή ακόμη και ατροφούν. Η τεστοστερόνη που παράγεται από τα επινεφρίδια ευθύνεται, αν δεν κάνω λάθος, βασικά για τη στύση και γι' αυτό πολλές φορές οι ευνούχοι μπορούσαν να έχουν στύση, παρ' ότι δεν είχαν όρχεις. Με λίγα λόγια, υπάρχουν διάφορες οδοί συνθέσεως της τεστοστερόνης στο σώμα, ακόμη και στους ίδιους τους όρχεις, αλλά κάποιες οδοί είναι περισσότερο σημαντικές από άλλες.

Ελπίζω να βοήθησα. Σε κάθε περίπτωση ένας ειδικός στην αζωοσπερμία, όπως ο Σοφικίτης, θα μπορέσει να σας ξεκαθαρίσει το τοπίο.

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά δεν θέλω να σας πέρνει απο κάτω να το παλέψετε με νύχια και με δόντια αφού σας δίνουν ελπίδες έστω και με βιοψία και εξωσωματική πιστέψτε με είναι χίλιες φορές καλύτερο να έχεις ελπίδες ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρεις παρα να σου το ξεκοβουν απο την αρχή ότι δεν έχεις καμια πιθανότητα να αποκτήσεις παιδί με τον άντρα σου . Εμεις πλέον δεν μπορούμε να ελπίζουμε σε τίποτα δεν κανουμε όνειρα ουτε περιμένουμε να γίνει κάποιο θαύμα δεν ειχαμε ουτε την πολυτελεία να φτάσουμε μέχρι την βιοψία . Το μονο που ευχόμαστε είναι υγεία και να μην μας δώσει ο θεός άλλο πόνο . Σας σκέφτομαι κάθε μέρα και προσεύχομαι για σας να πάνε ολα καλα να το παλέψετε όσο αντέχεται σας φιλώ γλυκά όλες σας !!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά δεν θέλω να σας πέρνει απο κάτω να το παλέψετε με νύχια και με δόντια αφού σας δίνουν ελπίδες έστω και με βιοψία και εξωσωματική πιστέψτε με είναι χίλιες φορές καλύτερο να έχεις ελπίδες ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρεις παρα να σου το ξεκοβουν απο την αρχή ότι δεν έχεις καμια πιθανότητα να αποκτήσεις παιδί με τον άντρα σου . Εμεις πλέον δεν μπορούμε να ελπίζουμε σε τίποτα δεν κανουμε όνειρα ουτε περιμένουμε να γίνει κάποιο θαύμα δεν ειχαμε ουτε την πολυτελεία να φτάσουμε μέχρι την βιοψία . Το μονο που ευχόμαστε είναι υγεία και να μην μας δώσει ο θεός άλλο πόνο . Σας σκέφτομαι κάθε μέρα και προσεύχομαι για σας να πάνε ολα καλα να το παλέψετε όσο αντέχεται σας φιλώ γλυκά όλες σας !!!!

 

Δικιο εχεις!!!!!! Πες τα!!!!! Ειναι μεγαλη τυχη να εχεις ελπίδες και την επιστημη με το μερος σου!!!!!!

Αλλα μην ξεχνάς......και για εσας εχει η επιστημη την λυση!!!!!!!! Προχωρήστε μπροστα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά δεν θέλω να σας πέρνει απο κάτω να το παλέψετε με νύχια και με δόντια αφού σας δίνουν ελπίδες έστω και με βιοψία και εξωσωματική πιστέψτε με είναι χίλιες φορές καλύτερο να έχεις ελπίδες ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρεις παρα να σου το ξεκοβουν απο την αρχή ότι δεν έχεις καμια πιθανότητα να αποκτήσεις παιδί με τον άντρα σου . Εμεις πλέον δεν μπορούμε να ελπίζουμε σε τίποτα δεν κανουμε όνειρα ουτε περιμένουμε να γίνει κάποιο θαύμα δεν ειχαμε ουτε την πολυτελεία να φτάσουμε μέχρι την βιοψία . Το μονο που ευχόμαστε είναι υγεία και να μην μας δώσει ο θεός άλλο πόνο . Σας σκέφτομαι κάθε μέρα και προσεύχομαι για σας να πάνε ολα καλα να το παλέψετε όσο αντέχεται σας φιλώ γλυκά όλες σας !!!!

 

Μαντόνα μου κορίτσι μου σε σκεφτόμουν αυτες τις μέρες. Πως εισαι πως ειναι τα πράγματα σπιτι; Υγεια πανω απ΄ολα σίγουρα μην το βάζετε κατω οπως λέει η μαγισσουλα μας υπάρχουν τρόποι να γινεται γονείς! Αλλα και παλι εγω με τα λίγα που ξερω δε θα ηταν καλο να κάνετε τη βιοψία και οτι γίνει ή ειναι πολυ ψυχοφθόρο; Μια ελπίδα αν υπάρχει γιατι να μην την δοκιμάσετε; Εμεις ειχαμε συζητήσει κιόλας για το θέμα του δότη και απο τη στιγμη που ειπε ναι ο σύζυγος το ειχαμε στο τραπέζι. Οτι καλύτερο εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαντόνα μου κορίτσι μου σε σκεφτόμουν αυτες τις μέρες. Πως εισαι πως ειναι τα πράγματα σπιτι; Υγεια πανω απ΄ολα σίγουρα μην το βάζετε κατω οπως λέει η μαγισσουλα μας υπάρχουν τρόποι να γινεται γονείς! Αλλα και παλι εγω με τα λίγα που ξερω δε θα ηταν καλο να κάνετε τη βιοψία και οτι γίνει ή ειναι πολυ ψυχοφθόρο; Μια ελπίδα αν υπάρχει γιατι να μην την δοκιμάσετε; Εμεις ειχαμε συζητήσει κιόλας για το θέμα του δότη και απο τη στιγμη που ειπε ναι ο σύζυγος το ειχαμε στο τραπέζι. Οτι καλύτερο εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου!!

Δυστυχώς Georgina μου εμάς ο ουρολόγος δεν μας έδωσε ουτε 1% πιθανότητες να βρεθεί κατι στην βιοψία αλλα παλι και να βρεθεί δεν θα μπορει να γίνει γονιμοποίηση .

Για αυτό και σας έγραψα να το παλέψετε και μην σας πέρνει απο κάτω ολα τα δύσκολα κάποια στιγμή θα ξεπεραστούν και θα φτάσετε στο στόχο σας !!

Πραγματικά αν ήμουν στην θέση σας θα έκανα τα παντα θα πολεμούσα αλλα τώρα δεν μπορώ να κανω τίποτα παραδώσαμε τα όπλα πριν καν ξεκινήσουμε τον αγώνα ολα έγιναν τόσο γρήγορα....

Στο σπίτι επικρατεί ησυχία και κανουμε προς το παρόν εργασιοθεραπεία!!! Θάψαμε βαθιά στην καρδιά μας το θέμα του παιδιού και αποφασίσαμε προς το παρόν να περάσουμε καλα τα δυο μας και μετα θα δούμε τι θα κανουμε .Η σχέση μας είναι καλύτερα απο ποτέ και ειμαςτε αγαπημένοι και ενωμένοι

Περιμένουμε να έρθει το καλοκαιράκι να κατέβουμε Ελλάδα για να ανεβεί λίγο η διάθεση μας

Ανυπομονώ να διαβάσω τα ευχάριστα απο εσάς να σας δινει ο θεός υγεία και δύναμη και ολα θα πάνε καλα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Georgina μου εμάς ο ουρολόγος δεν μας έδωσε ουτε 1% πιθανότητες να βρεθεί κατι στην βιοψία αλλα παλι και να βρεθεί δεν θα μπορει να γίνει γονιμοποίηση .

Για αυτό και σας έγραψα να το παλέψετε και μην σας πέρνει απο κάτω ολα τα δύσκολα κάποια στιγμή θα ξεπεραστούν και θα φτάσετε στο στόχο σας !!

Πραγματικά αν ήμουν στην θέση σας θα έκανα τα παντα θα πολεμούσα αλλα τώρα δεν μπορώ να κανω τίποτα παραδώσαμε τα όπλα πριν καν ξεκινήσουμε τον αγώνα ολα έγιναν τόσο γρήγορα....

Στο σπίτι επικρατεί ησυχία και κανουμε προς το παρόν εργασιοθεραπεία!!! Θάψαμε βαθιά στην καρδιά μας το θέμα του παιδιού και αποφασίσαμε προς το παρόν να περάσουμε καλα τα δυο μας και μετα θα δούμε τι θα κανουμε .Η σχέση μας είναι καλύτερα απο ποτέ και ειμαςτε αγαπημένοι και ενωμένοι

Περιμένουμε να έρθει το καλοκαιράκι να κατέβουμε Ελλάδα για να ανεβεί λίγο η διάθεση μας

Ανυπομονώ να διαβάσω τα ευχάριστα απο εσάς να σας δινει ο θεός υγεία και δύναμη και ολα θα πάνε καλα

 

Αν ειστε εσείς καλα μεταξυ σας σίγουρα κάποια στιγμη θα τα καταφέρετε είτε με τον ενα είτε με τον αλλο τροπο! Το παν ειναι να υπάρχει αγαπη και σεβασμός!

Ευχαριστω απο την πλευρά μου για τα ενθαρρυντικά σου λόγια ετσι πρεπει να σκεφτόμαστε ολοι!

Υγεια να έχετε και ολα θα γίνουν οταν το αποφασίσετε εσείς... Με το καλο να ξανα ερθετε στην πατρίδα 😊

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλο το παρεακι... Ελπίζω να ειστε ολοι καλα και θα ήθελα να ακούσω νεότερα σας!!!

Εγω τέλος (λογικα) της επόμενης εβδομαδας θα παω για εμβρυομεταφορα... Μόνο τη θετική σας σκέψη θελω 😊 Παίρνω τα οιστρογόνα τωρα αλλα δεν εχω καμία παρενέργεια ολα καλα!!

Περιμένω νεα σας !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το παρεακι... Ελπίζω να ειστε ολοι καλα και θα ήθελα να ακούσω νεότερα σας!!!

Εγω τέλος (λογικα) της επόμενης εβδομαδας θα παω για εμβρυομεταφορα... Μόνο τη θετική σας σκέψη θελω 😊 Παίρνω τα οιστρογόνα τωρα αλλα δεν εχω καμία παρενέργεια ολα καλα!!

Περιμένω νεα σας !!

 

Με το καλο κουκλάκι μου!!!!! Με το καλο να τα υποδεχτεις τα εμβρυακια σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το παρεακι... Ελπίζω να ειστε ολοι καλα και θα ήθελα να ακούσω νεότερα σας!!!

Εγω τέλος (λογικα) της επόμενης εβδομαδας θα παω για εμβρυομεταφορα... Μόνο τη θετική σας σκέψη θελω 😊 Παίρνω τα οιστρογόνα τωρα αλλα δεν εχω καμία παρενέργεια ολα καλα!!

Περιμένω νεα σας !!

Μπράβο κοπελαρα μου να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι παντα θετικά ολα καλα θα πάνε απο δω και πέρα με το καλο να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου και με μια μεγάλη θετική χοριακη !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλο το παρεακι... Ελπίζω να ειστε ολοι καλα και θα ήθελα να ακούσω νεότερα σας!!!

Εγω τέλος (λογικα) της επόμενης εβδομαδας θα παω για εμβρυομεταφορα... Μόνο τη θετική σας σκέψη θελω 😊 Παίρνω τα οιστρογόνα τωρα αλλα δεν εχω καμία παρενέργεια ολα καλα!!

Περιμένω νεα σας !!

 

με το καλο να τα δεχτεις τζιορτζινα μου! ολα να πανε καλα ευχομαι μεσα απο την καρδια μου

 

μαντονα μου το σημαντικοτερο ειναι οτι εχετε ο ενας τον αλλον, ειστε δυνατοι, και θα τα καταφερετε, οπως ειπε η μαγισσα υπαρχουν ελπιδες και για την περιπτωση σας

 

σιλκι μου ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, αυτη η τεστοστερονη που παραγεται στους ορχεις αν καταλαβα καλα δε μπορει να μετρηθει ξεχωριστα, για να δουμε τι τιμη θα εχουμε και στις νεες ορμονικες, στις προηγουμενες ηταν 5 κατι

 

εγω χαθηκα λιγο το ριξαμε στις δουλειες, εργασια και χαρα για να μη σκεφτομαστε, με την αναστολη των μικροβιολογικων μεινανε και οι εξετασεις μας πισω

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ όλους!! Μεσα απο καρδιάς οτι καλύτερο και για σας!!!

Τετάρτη λοιπον ειναι η μεγάλη μερα!!!

Μου δώσανε και αλλα φάρμακα μια τσαντα!! ΧΑχα τι να κανω για καλο ειναι!

Μολις τελειώσω όλο αυτο δε θα ξαναπάρω τιποτα σε φάρμακο!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα!!!!!

Και στο κέντρο ποιος θα σας την κανει την βιοψια;;;; Ουρολογος η γυναικολόγος;;;;

Εγω σου λεω πως θα βρείτε σιγουρα! Και οχι βαση αισιοδοξίας αλλα βαση των στοιχείων που εχεις παραθέσει!!!!! Θα κανετε οτι λεει ο γιατρος σας και ολα θα πανε καλα!

 

Οχι βρε....μια φορα εχουμε κανει βιοψια απλα πηραμε υλικό για 4 προσπαθειες, 4 φιαλιδια δηλαδη! Το πωτο το χρησιμοποιήσαμε στην πρωτη προσπαθεια! Μετα άρχισε ο άντρας μου να βγαζει σπερματοζωαρια και στο δειγμα και ετσι καταψυξαμε αλλα 4 φιαλιδια αλλα απο δειγμα οχι απο βιοψια! Στην δευτερη προσπαθεια ομως δεν ανοίξαμε κανενα φιαλιδιο ουτε της βιοψιας ουτε των δειγμάτων γιατι το φρέσκο που εδωσε εκεινη την ημερα ειχε 800.000 σπερματοζωαρια αρα αρκούσε !!!! Τωρα τον αλλο μηνα στην τριτη (πρωτα ο θεός) θα βάλουμε τα 2 απο τα 4 εμβρυα που εχουμε στην καταψυξη τα οποια προέκυψαν απο την 2 εξωσωματικη αρα παλι αθικτα θα μείνουν παλι ολα τα μπουκαλακια μας!

 

Φανταζομαι το αγχος σου! Το εχω περασει.... Ομως θα πανε ολα καλα ειμαι σιγουρη! Προσπαθησε να αγχώνεσαι οσο λιγοτερο γινεται για να κανεις πολλα και καλα αυγουλακια!!!!!

 

Kalispera koritsia! Proti fora Kai how se forum... Kai mena o sizigos diagnostike me azoospermia.. Pigame amesos sta yiannena ston sofikiti Kai kaname tin viopsia pire 4 mpoukalakia Kai stin sinexia proxorisame me tin eksosomatiki stin athina ston kurio loutradi pou sinergazonte...ekana 12 waria Kai proxorisan mono 2 tin 3 mera engine I emvriometafora... Distixos den at kataferame...epikinonisame me ton sofikiti Kai zitise an ksanadi ton antra Mou Gia therapia... Egg oti diavasa therapia den ioarxi . Ps Milano Gia mi apofraktiki. Esis to lete

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Εχω καιρό να μπω αλλα βλέπω γενικα δε υπάρχει έντονη δραστηριότητα τελευταία..που ειστε καλε; που χαθηκατε; λοιπόν καταρχήν rainbow Καλώς ήρθες εχω κ εγω κατι σκέψεις να σας γράψω. Χτες πήγαμε να δούμε παλι τον γνωστό γιατρό Που συζητάμε εδώ. Αυτη τη φορά Στην Αθήνα Όχι στα Γιάννενα.

Πήγαμε στις 5 να δώσει δείγμα ο σύζυγος κ μετα περιμέναμε με υπομονή μέχρι τη μια τα αποτελέσματα.

Λοιπόν... ειμαι πολυ μπερδεμένη.

Μας ειπε μεν οτι σπερματοζωάρια δεν βρέθηκαν βεβαίως αλλα απο 200 χιλιάδες σπερματιδες που είχαμε βρει στα Γιάννενα Τώρα βρήκαμε 1εκατομμύριο και κάτι.. Αλλά ... Υπάρχει ένα μεγαλο αλλά.. Θέλω να ρωτήσω όσες εχετε πάει Εκεί Κυριακή . Υπάρχεις μια κυρία στην.ρεσεψιόν που απλά δίνει οδηγίες για τις ώρες κτλ. ΤΙΣ ΕΞΕΤΆΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΠΟΙΌΣ ΤΙΣ ΚΆΝΕΙ;;;; εγω οση ωρα ημουν εκει δεν ειδα αλλη ψυχή. Ούτε εκεί Ούτε στον τρίτο όροφο που ανέβηκα οσο περιμέναμε. Αλήθεια έγινε η εξέταση; η απλά αφου είπαμε κ Εμείς τα βόδια ότι Πάμε 2η φορά απλά μας έδωσε μεγαλύτερο αριθμό σπερματιδων για να συνεχίσουμε τα προφερτιλ που εννοείτε μας τόνισε να πάρουμε απο τον γνωστό του;;;;

Κ Μετά που λετε εκεί πήρα ανάποδες Επειδή έβλεπα οτι κανένας δεν πλήρωσε στην κυρία στην ρεσεψιόν όταν είμαστε μέσα του λέω Τι σας χρωστάμε ; κ τι κάνει ;;; παίρνει στα χέρια του το κινητό κ το βάζει στο αυτί... άρχισε να μιλάει χωρις να καλέσει κανέναν κ έλεγε για την καρτέλα του ασθενη και καλα μην χρεώσεις Επίσκεψη μην χρεώσεις το ένα το αλλο.Γιατί τα παιδιά ήρθαν απο μακριά κ ήρθαν Και Στα Γιάννενα και όχι μην δώσεις αντιβίωση.... μονο την εξέταση σπερμ που είναι ακριβή ελεγε γραψε ναι ναι....κ Μετά αφήνει /κλείνει το τηλ κ Επειδή την είχα ψιλιαστεί ηταν.κλειστό βέβαια. Δεν είχε πάρει κανέναν....

Σας λεω Είμαι πολύ μπερδεμένη.

Από τη μια θελω τοοοοσο πολυ να πιστέψω τις ελπίδες που δίνει αλλα από την άλλη Μήπως μας περνάει για βλάκες;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Εχω καιρό να μπω αλλα βλέπω γενικα δε υπάρχει έντονη δραστηριότητα τελευταία..που ειστε καλε; που χαθηκατε; λοιπόν καταρχήν rainbow Καλώς ήρθες εχω κ εγω κατι σκέψεις να σας γράψω. Χτες πήγαμε να δούμε παλι τον γνωστό γιατρό Που συζητάμε εδώ. Αυτη τη φορά Στην Αθήνα Όχι στα Γιάννενα.

Πήγαμε στις 5 να δώσει δείγμα ο σύζυγος κ μετα περιμέναμε με υπομονή μέχρι τη μια τα αποτελέσματα.

Λοιπόν... ειμαι πολυ μπερδεμένη.

Μας ειπε μεν οτι σπερματοζωάρια δεν βρέθηκαν βεβαίως αλλα απο 200 χιλιάδες σπερματιδες που είχαμε βρει στα Γιάννενα Τώρα βρήκαμε 1εκατομμύριο και κάτι.. Αλλά ... Υπάρχει ένα μεγαλο αλλά.. Θέλω να ρωτήσω όσες εχετε πάει Εκεί Κυριακή . Υπάρχεις μια κυρία στην.ρεσεψιόν που απλά δίνει οδηγίες για τις ώρες κτλ. ΤΙΣ ΕΞΕΤΆΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΠΟΙΌΣ ΤΙΣ ΚΆΝΕΙ;;;; εγω οση ωρα ημουν εκει δεν ειδα αλλη ψυχή. Ούτε εκεί Ούτε στον τρίτο όροφο που ανέβηκα οσο περιμέναμε. Αλήθεια έγινε η εξέταση; η απλά αφου είπαμε κ Εμείς τα βόδια ότι Πάμε 2η φορά απλά μας έδωσε μεγαλύτερο αριθμό σπερματιδων για να συνεχίσουμε τα προφερτιλ που εννοείτε μας τόνισε να πάρουμε απο τον γνωστό του;;;;

Κ Μετά που λετε εκεί πήρα ανάποδες Επειδή έβλεπα οτι κανένας δεν πλήρωσε στην κυρία στην ρεσεψιόν όταν είμαστε μέσα του λέω Τι σας χρωστάμε ; κ τι κάνει ;;; παίρνει στα χέρια του το κινητό κ το βάζει στο αυτί... άρχισε να μιλάει χωρις να καλέσει κανέναν κ έλεγε για την καρτέλα του ασθενη και καλα μην χρεώσεις Επίσκεψη μην χρεώσεις το ένα το αλλο.Γιατί τα παιδιά ήρθαν απο μακριά κ ήρθαν Και Στα Γιάννενα και όχι μην δώσεις αντιβίωση.... μονο την εξέταση σπερμ που είναι ακριβή ελεγε γραψε ναι ναι....κ Μετά αφήνει /κλείνει το τηλ κ Επειδή την είχα ψιλιαστεί ηταν.κλειστό βέβαια. Δεν είχε πάρει κανέναν....

Σας λεω Είμαι πολύ μπερδεμένη.

Από τη μια θελω τοοοοσο πολυ να πιστέψω τις ελπίδες που δίνει αλλα από την άλλη Μήπως μας περνάει για βλάκες;;

 

Καλημερα !! Τι να πω βρε kristinaki απ΄οτι λέτε πι περισσότεροι εδω εχει καλο όνομα να κάνουνε τετοια απάτη;; Δε θελω να το πιστέψω αλλα και αυτα που λες... Απο εδω και εμπρός τι κάνετε τι σας ειπε για επόμενο βήμα;;

Εγω εκανα εμβρυομεταφορα την Τετάρτη οποτε ειμαι στην αναμονή!

Μακάρι να μπορουσα να σε βοηθήσω περισσοτερο!! Ψυχραιμία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλους!

Εχω καιρό να μπω αλλα βλέπω γενικα δε υπάρχει έντονη δραστηριότητα τελευταία..που ειστε καλε; που χαθηκατε; λοιπόν καταρχήν rainbow Καλώς ήρθες εχω κ εγω κατι σκέψεις να σας γράψω. Χτες πήγαμε να δούμε παλι τον γνωστό γιατρό Που συζητάμε εδώ. Αυτη τη φορά Στην Αθήνα Όχι στα Γιάννενα.

Πήγαμε στις 5 να δώσει δείγμα ο σύζυγος κ μετα περιμέναμε με υπομονή μέχρι τη μια τα αποτελέσματα.

Λοιπόν... ειμαι πολυ μπερδεμένη.

Μας ειπε μεν οτι σπερματοζωάρια δεν βρέθηκαν βεβαίως αλλα απο 200 χιλιάδες σπερματιδες που είχαμε βρει στα Γιάννενα Τώρα βρήκαμε 1εκατομμύριο και κάτι.. Αλλά ... Υπάρχει ένα μεγαλο αλλά.. Θέλω να ρωτήσω όσες εχετε πάει Εκεί Κυριακή . Υπάρχεις μια κυρία στην.ρεσεψιόν που απλά δίνει οδηγίες για τις ώρες κτλ. ΤΙΣ ΕΞΕΤΆΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΠΟΙΌΣ ΤΙΣ ΚΆΝΕΙ;;;; εγω οση ωρα ημουν εκει δεν ειδα αλλη ψυχή. Ούτε εκεί Ούτε στον τρίτο όροφο που ανέβηκα οσο περιμέναμε. Αλήθεια έγινε η εξέταση; η απλά αφου είπαμε κ Εμείς τα βόδια ότι Πάμε 2η φορά απλά μας έδωσε μεγαλύτερο αριθμό σπερματιδων για να συνεχίσουμε τα προφερτιλ που εννοείτε μας τόνισε να πάρουμε απο τον γνωστό του;;;;

Κ Μετά που λετε εκεί πήρα ανάποδες Επειδή έβλεπα οτι κανένας δεν πλήρωσε στην κυρία στην ρεσεψιόν όταν είμαστε μέσα του λέω Τι σας χρωστάμε ; κ τι κάνει ;;; παίρνει στα χέρια του το κινητό κ το βάζει στο αυτί... άρχισε να μιλάει χωρις να καλέσει κανέναν κ έλεγε για την καρτέλα του ασθενη και καλα μην χρεώσεις Επίσκεψη μην χρεώσεις το ένα το αλλο.Γιατί τα παιδιά ήρθαν απο μακριά κ ήρθαν Και Στα Γιάννενα και όχι μην δώσεις αντιβίωση.... μονο την εξέταση σπερμ που είναι ακριβή ελεγε γραψε ναι ναι....κ Μετά αφήνει /κλείνει το τηλ κ Επειδή την είχα ψιλιαστεί ηταν.κλειστό βέβαια. Δεν είχε πάρει κανέναν....

Σας λεω Είμαι πολύ μπερδεμένη.

Από τη μια θελω τοοοοσο πολυ να πιστέψω τις ελπίδες που δίνει αλλα από την άλλη Μήπως μας περνάει για βλάκες;;

 

Καλημέρα!

Εμείς ειμαστε σχεδον 4 χρονια παλατάκια του....

Το τηλεφώνημα σιγουρα ειναι μούφα....

Απο την εταιρία σιγουρα τα παιρνει....

Στον 3ο εχω δει πολλες φορες να ανεβοκατεβαίνει κοσμος σε προχωρημένες ωρες, καθως και ο ίδιος ο γιατρος εχει ανεβοκατέβει αρκετες φορες .....

Καποια στιγμη τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος τα διασταυρωσαμε και με αλλο εργαστηριο στο οποιο πηγαμε και καναμε εξεταση μολις 3-4 μερες πριν κανουμε σε αυτον και τα αποτελεσματα ηταν πολυ κοντα το ενα με το αλλο.....

Αν ελεγε ψεματα δεν θα ειχε βρει και για εμας ενα πιο ωραιο;;;;; Μιας που μετα απο 3μιση χρονια αγώνα και μετα απο εναμιση χρονο με σπερματοζωαρια στο σπερμοδιαγραμμα χθες ειχαμε παλι το απολυτο 0..........

Τι να σου πω;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μάγισσα μάγισσα ήσουν κ εσυ χτες εκεί;;; μπορεί καλε να.καθόμασταν κ δίπλα!

Ναι πολυ μπέρδεμα.

Εγω ενιωσα ενα Θέατρο να παίζεται χτες. Ο άντρας μου εννοείται Αφού του αρεσε το ενα εκατομμύριο δεν εδωσε σημασία στα υπόλοιπα.

Εμας μας ειπε να τα συνεχίσουν τα προφ κ να.ξαναπάμε Σεπτέμβριο.

Εσείς μάγισσα σας ειπε μηδεν ζωακια η μηδες ιδες;

Link to comment
Share on other sites

Μάγισσα μάγισσα ήσουν κ εσυ χτες εκεί;;; μπορεί καλε να.καθόμασταν κ δίπλα!

Ναι πολυ μπέρδεμα.

Εγω ενιωσα ενα Θέατρο να παίζεται χτες. Ο άντρας μου εννοείται Αφού του αρεσε το ενα εκατομμύριο δεν εδωσε σημασία στα υπόλοιπα.

Εμας μας ειπε να τα συνεχίσουν τα προφ κ να.ξαναπάμε Σεπτέμβριο.

Εσείς μάγισσα σας ειπε μηδεν ζωακια η μηδες ιδες;

 

0 σπερματοζωαρια! Αλλα φαντασου εδω και πανω απο ενα χρονο ειχαμε καθε φορα μερικες χιλιαδες σπερματοζωαρια..... Ειχαμε φτασει και 800.000 σπερματοζωαρια.....

Δεν θα έβρισκε ενα καλυτερο ψέμα να μας πει λες;;;;;; ...... Θα έβρισκε .....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

 

καταρχην να ξαναευχηθω στην τζιορτζινα να μας να πανε ολα καλα!!!!

 

ελενα 75 δυστυχως καλωσορισες, ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ειναι επιτυχημενη

 

κριστινα εχω μεινει λιγο εγω, δε θελω να το πιστεψω γιατι και εμας εκει μας βλεπω να μας στελνουν, αλλα αφου τα λες ετσι εγιναν, απο την εταιρεια πρεπει να τα παιρνει, οπως ολοι οι γιατροι που τα παιρνουν απο φαρμακοεταιρειες

σας ειπε οτι μεχρι σεπτεμβρη ισως δειτε και σπερματοζωαρια?

 

μαγισσουλα πως σας εξηγησε το 0 μετα απο τις 800χιλιαδες;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν για παιδάκι!

Δεν έχω διαβάσει όλα τα posts, θα προσπαθήσω, αλλά θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα.

Ο σύζυγος βρέθηκε εδώ και 9 μήνες με σοβαρή ολιγοασθενοαζωοσπερμια.

Ένας ουρολογος είπε να μην ασχοληθούμε περαιτέρω, γιατί πχ αν είναι κιρσοκηλη δεν έχει νόημα να χειρουργηθεί πια (είναι 43 ετών). Όμως εγώ πιστευω ότι πρέπει να το ψάξουμε λίγο παραπάνω, μήπως είναι κάτι που διορθώνεται η έστω βελτιώνεται.

Οι πιο έμπειρες με το θέμα θα ήθελα να με βοηθήσουν.

Πιστεύετε έχει νόημα να παρει κάποια αγωγη, βιταμίνες κτλ η δε βοηθούν ιδιαιτερα? Πρέπει να παρει αντιβίωση για το ουρεοπλασμα βρέθηκε στο σπερμα?

Να πάμε σε κάποιον ουρολογο πιο ειδικο στην υπογονιμοτητα και αν ναι, γνωρίζετε κάποιον καλό που να ασχοληθεί σοβαρά?

Έχει νόημα να καταψύξουμε σπέρμα, σε περίπτωση που στο μέλλον χαλάσει κ αλλο και μετά δεν έχει καθόλου ικανά σπερματοζωάρια?

Έχω μπερδευτεί με το θέμα, γιατί καθένας έχει και διαφορετική άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτες στον τρίτο δεν είδα ψυχή.... Κανένας. Εκει την ψυλιαςτηκα Δεν ξέρω πως έγινε η εξεταση. Κ γιατι δεν μας έδωσε μετά τα αποτελέσματα σε κανονικό έγγραφο του εργαστηρίου;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν για παιδάκι!

Δεν έχω διαβάσει όλα τα posts, θα προσπαθήσω, αλλά θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα.

Ο σύζυγος βρέθηκε εδώ και 9 μήνες με σοβαρή ολιγοασθενοαζωοσπερμια.

Ένας ουρολογος είπε να μην ασχοληθούμε περαιτέρω, γιατί πχ αν είναι κιρσοκηλη δεν έχει νόημα να χειρουργηθεί πια (είναι 43 ετών). Όμως εγώ πιστευω ότι πρέπει να το ψάξουμε λίγο παραπάνω, μήπως είναι κάτι που διορθώνεται η έστω βελτιώνεται.

Οι πιο έμπειρες με το θέμα θα ήθελα να με βοηθήσουν.

Πιστεύετε έχει νόημα να παρει κάποια αγωγη, βιταμίνες κτλ η δε βοηθούν ιδιαιτερα? Πρέπει να παρει αντιβίωση για το ουρεοπλασμα βρέθηκε στο σπερμα?

Να πάμε σε κάποιον ουρολογο πιο ειδικο στην υπογονιμοτητα και αν ναι, γνωρίζετε κάποιον καλό που να ασχοληθεί σοβαρά?

Έχει νόημα να καταψύξουμε σπέρμα, σε περίπτωση που στο μέλλον χαλάσει κ αλλο και μετά δεν έχει καθόλου ικανά σπερματοζωάρια?

Έχω μπερδευτεί με το θέμα, γιατί καθένας έχει και διαφορετική άποψη.

 

Καληςπερα ήθελα να σου πω οτι και η κυρσοκοιλη διορθωνεται απλά αν πάτε τωρα για χειρουργείο μετα από 8 μήνες θα πάρει τα πάνω του. Βιταμίνες έπαιρνε και ο δικός μου άντρας που ειχε κυρσοκοιλη αλλά δεν μπορώ να σου πω οτι ειχε ιδιαίτερα αποτελέσματα. Αν εχει ουρεοπλασμα πρέπει να παρει αντιβίωση και καλό θα ήταν να κοιτάξεις μήπως το κόλλησες και εσύ και πρέπει να πάρεις και εσύ αντιβίωση κρίμα να το μεταφέρετε ο ένας στον αλλο. Εσείς που μένετε;Αν επιτρέπετε προσπαθείτε για παιδάκι ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτες στον τρίτο δεν είδα ψυχή.... Κανένας. Εκει την ψυλιαςτηκα Δεν ξέρω πως έγινε η εξεταση. Κ γιατι δεν μας έδωσε μετά τα αποτελέσματα σε κανονικό έγγραφο του εργαστηρίου;

 

προφορικα σας τα ειπε τα αποτελεσματα??? :shock:

 

 

alena για το ουρεοπλασμα οπως σου ειπε η γεωργια, πρεπει να παρει αντιβιωση, και να ψαχτεις και εσυ, ξερω οτι το ουρεοπλασμα επηρεαζει το σπερμα

οι βιταμινες καλο κανουν κακο δεν κανουν

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...