Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Το παρεάκι τι κανει;;; Πολυ ησυχία επεσε...

Εγω δουλεια, ηρεμία και αναμονή! Ολα καλα!! :)

 

Ρε μάγισσα σε είδα στον υπνο μου! Τωρα θα μου πεις πως σε είδα αφου δεν σε εχω δει ποτε... Οτι ήρθες και με βρηκες σε μια κλινική! Χαχαχαχ μελαχρινή εισαι;;

Γελούσα μονη μου το πρωι...

 

Silkie πολυ ωραια τα λες συμφωνώ μαζι σου! Καλο ταξιδι κιόλας να περασατε καλα χωρις άγχος και έγνοιες!

 

Τα φιλιά μου και στο υπόλοιπο παρεάκι!!

 

 

Χαχαχχαχαχα......

Να σου συστήσω εναν καλο ψυχίατρο;;;;;;

Καταμελαχρινη!!!!!!!

Αν ειδες μια κουκλάρα εγω ημουν..... Χχαχαχχαχα.....

Και εγω σε αναμονη! Το σαββατο θα παω να κανω τον ανοσολογικο ελεγχο!!!!! Βημα βημα και ο θεός βοηθός!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 956
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα παρεακι, μπηκα κλεφτα, μιας και βρηκα ιντερνετ, (περιμενουμε να συνδεθει στο νεο σπιτι), δε σας διαβασα αλλα ευχομαι ολοι να ειστε καλα και ο αγωνας να συνεχιζεται

 

πηραμε και εμεις τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος, και παλι δεν εχουμε καθαρη εικονα, ελεος δλδ, η ψυχολογια στα ταρταρα, και αναμονη ακομη 3 μηνες για επαναληπτικο, σε καθε οπτικο πεδιο βρεθηκαν 2-3 σπερματοζωαρια με ανωμαλες μορφες ή με νωθρη κινηση, η εμβρυολογος δεν μπορει να μιλησει για αζωοσπερμια ακομη, και ζητησε επαναληψη, αναμονη να παμε και στον ουρολογο, εχει γινει θριλερ η ολη κατασταση, στην νικολουλη εμεινε να παμε να δουμε που πηγαν

 

φιλια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε παιδιά!

Όντως πολυ ησυχία... Είναι που είμαστε ολοι στην αναμονή. Δεν έχουμε τίποτα συνταρακτικό!

Εμείς με βιταμίνες κ περιμένουμε να περάσουν 2 μήνες. Ποσο μετανιώνω που δεν ψαχτηκαμε πιο νωρίς... τωρα στα 30φεύγα ειμαστε αναγκασμένοι να βαδίζουμε αργά αργα αργά...

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχχαχαχα......

Να σου συστήσω εναν καλο ψυχίατρο;;;;;;

Καταμελαχρινη!!!!!!!

Αν ειδες μια κουκλάρα εγω ημουν..... Χχαχαχχαχα.....

Και εγω σε αναμονη! Το σαββατο θα παω να κανω τον ανοσολογικο ελεγχο!!!!! Βημα βημα και ο θεός βοηθός!!!!!

 

Ψυχίατρο;! Ναι αμέ γιατί όχι !! Ε εσύ ήσουν μελαχρινή σε είδα χαχαχ

Πηγές σημερα; πότε θα βγουν τα αποτελέσματα;

Link to comment
Share on other sites

Ψυχίατρο;! Ναι αμέ γιατί όχι !! Ε εσύ ήσουν μελαχρινή σε είδα χαχαχ

Πηγές σημερα; πότε θα βγουν τα αποτελέσματα;

 

Πήγα πήγα....θα αργήσουν!!!! Θελει τουλαχιστον 10 εργάσιμες !!!!! Καλα κρασα δηλαδη!!!!

Ελπιζω τουλαχιστον να αξιζει τον κοπο η αναμονη και να ειναι καλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα πήγα....θα αργήσουν!!!! Θελει τουλαχιστον 10 εργάσιμες !!!!! Καλα κρασα δηλαδη!!!!

Ελπιζω τουλαχιστον να αξιζει τον κοπο η αναμονη και να ειναι καλες!!!

 

Περνάνε οι μέρες κορίτσι μου κι εγώ ελπίζω να είναι καλες να πάρεις μια ανάσα από εκεί και να συνεχίσεις... 😊😊😊

Link to comment
Share on other sites

Παρεάκι μου, εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου ολα σας τα όνειρα να βγουν αληθινά! Καλο Πάσχα και καλή Ανάσταση κουράγιο και δύναμη!!!

Να μας εχει όλους ο Θεός καλα!

Link to comment
Share on other sites

Παρεάκι μου, εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου ολα σας τα όνειρα να βγουν αληθινά! Καλο Πάσχα και καλή Ανάσταση κουράγιο και δύναμη!!!

Να μας εχει όλους ο Θεός καλα!

 

Καλή ανάσταση καλό μου!!!!

Καλη ανάσταση σε ολο το παρεακι!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παρεακι, μπηκα κλεφτα, μιας και βρηκα ιντερνετ, (περιμενουμε να συνδεθει στο νεο σπιτι), δε σας διαβασα αλλα ευχομαι ολοι να ειστε καλα και ο αγωνας να συνεχιζεται

 

πηραμε και εμεις τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος, και παλι δεν εχουμε καθαρη εικονα, ελεος δλδ, η ψυχολογια στα ταρταρα, και αναμονη ακομη 3 μηνες για επαναληπτικο, σε καθε οπτικο πεδιο βρεθηκαν 2-3 σπερματοζωαρια με ανωμαλες μορφες ή με νωθρη κινηση, η εμβρυολογος δεν μπορει να μιλησει για αζωοσπερμια ακομη, και ζητησε επαναληψη, αναμονη να παμε και στον ουρολογο, εχει γινει θριλερ η ολη κατασταση, στην νικολουλη εμεινε να παμε να δουμε που πηγαν

 

φιλια σε ολους

 

Αχ πώς σε καταλαβαίνω.... Αυτή η αναμονή είναι το χειρότερο πράγμα, πολύ ψυχοφθόρος. Πάντως, το γεγονός και μόνο ότι υπάρχουν σπερματοζωάρια στο δείγμα, έστω και ζαβά :lol: μόν θετικό μπορώ να το χαρακτηρίσω!

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα πήγα....θα αργήσουν!!!! Θελει τουλαχιστον 10 εργάσιμες !!!!! Καλα κρασα δηλαδη!!!!

Ελπιζω τουλαχιστον να αξιζει τον κοπο η αναμονη και να ειναι καλες!!!

 

ουφ πια αυτές η εξετάσεις... Να πάνε όλα καλά!! <3

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομήγυρη κι εύχομαι ολόψυχα χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα με τους αγαπημένους μας και τις οικογένειές μας :)

Γυρίσαμε προχθές από Γερμανία: κουραστήκαμε, κάναμε πολλά χιλιόμετρα, αλλά, όπως και να το κάνεις, ένα ταξείδι πάντα σε ανανεώνει.

Κατά τα λοιπά είμαστε κι εμείς σε μία ατέρμονη αναμονή, πότε για το ένα, πότε για το άλλο. Το επόμενό μας ραντεβού με το Σοφικίτη είναι αρχές Ιουνίου :shock: Τρέχα γύρευε... Αναλόγως του αποτελέσματος του σπερμοδιαγράμματος που θα επαναλάβει ο σύζυγος θα δούμε και πώς θα κινηθούμε. Αν, δηλαδή, συνεχίζει να έχει καλά αποτελέσματα με το προφερτίλ, θα περιμένουμε να επαναλάβει το σπερμοδιάγραμμα το Σεπτέμβριο και βλέπουμε. Αν όχι... Θα δούμε...

Η μόνη θετική εξέλιξη είναι ότι ο έλεγχος που έκανα για θρομβοφιλία βγήκε καθαρός, αν και δεν ξέρω αν στις εξετάσεις συμπεριλαμβάνεται και ανοσολογικός έλεγχος. Μετρούσαν διάφορα αντιγόνα και πρωτεΐνες με αλαμπουρνέζικα ονόματα, οπότε αν ξέρει κάποιος κάτι περισσότερο, ας με διαφωτίσει.

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Χρόνια πολλα, Χριστός Ανέστη.

Να σας κάνω μια ερώτηση, μόλις παρέλαβα τα gonal απ τον εοππυ κι απο βδομάδα τα φάρμακα απ το κανονικό φαρμακείο.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω ειναι:

Τα gonal οκ τα μετέφερα με παγοκυστη( που ευτυχώς κρατούσα γιατί είχα διαβάσει στο forum ότι ειναι ψυγείου)....

 

Τη μέρα που μετράς οιστραδιολη, παίρνεις το γιατρό τηλέφωνο και σου λέει να κανείς την ένεση η όχι, την έχεις βγάλει την ένεση απ το ψυγείο η τη χρησιμοποιήσεις έτσι?

Ρωτάω γιατί αν ειναι ΣΚ, οκ πας σε νοσοκομείο να κανείς την εξέταση,ζητάς να την πάρεις τ απόγευμα....και αν όλα ειναι καλά την κανείς άμεσα την ένεση....όποτε χρειάζεται κάποια προετοιμασία πριν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Χρόνια πολλα, Χριστός Ανέστη.

Να σας κάνω μια ερώτηση, μόλις παρέλαβα τα gonal απ τον εοππυ κι απο βδομάδα τα φάρμακα απ το κανονικό φαρμακείο.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω ειναι:

Τα gonal οκ τα μετέφερα με παγοκυστη( που ευτυχώς κρατούσα γιατί είχα διαβάσει στο forum ότι ειναι ψυγείου)....

 

Τη μέρα που μετράς οιστραδιολη, παίρνεις το γιατρό τηλέφωνο και σου λέει να κανείς την ένεση η όχι, την έχεις βγάλει την ένεση απ το ψυγείο η τη χρησιμοποιήσεις έτσι?

Ρωτάω γιατί αν ειναι ΣΚ, οκ πας σε νοσοκομείο να κανείς την εξέταση,ζητάς να την πάρεις τ απόγευμα....και αν όλα ειναι καλά την κανείς άμεσα την ένεση....όποτε χρειάζεται κάποια προετοιμασία πριν?

 

 

Καλησπέρα foulakik! Δεν χρειάζεται κάποια προετοιμασία για την gonal μην αγχώνεσαι. Την βγάζεις απο το ψυγείο κ την χρησιμοποιείς επιτόπου δηλ την ώρα που θα σου πει ο γιατρός. Αν σου τύχει Σάββατο σίγουρα θα βρεις ένα μικροβιολογικό ανοιχτό να το ψάξεις, αν σου τύχει Κυριακή πάρε πρώτα το γιατρό σου για να σου πει αν πρέπει να κανεις την εξέταση εκείνη την ημέρα ή αν την κανεις Δευτέρα. Εξάλλου πρέπει να έχεις ροη απο αίμα για να πέσει η οιστραδιολη. Μην αγχώνεσαι με τις ενέσεις. Καλή αρχή σου εύχομαι

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και πάλι.

Χρόνια πολλα, Χριστός Ανέστη.

Να σας κάνω μια ερώτηση, μόλις παρέλαβα τα gonal απ τον εοππυ κι απο βδομάδα τα φάρμακα απ το κανονικό φαρμακείο.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω ειναι:

Τα gonal οκ τα μετέφερα με παγοκυστη( που ευτυχώς κρατούσα γιατί είχα διαβάσει στο forum ότι ειναι ψυγείου)....

 

Τη μέρα που μετράς οιστραδιολη, παίρνεις το γιατρό τηλέφωνο και σου λέει να κανείς την ένεση η όχι, την έχεις βγάλει την ένεση απ το ψυγείο η τη χρησιμοποιήσεις έτσι?

Ρωτάω γιατί αν ειναι ΣΚ, οκ πας σε νοσοκομείο να κανείς την εξέταση,ζητάς να την πάρεις τ απόγευμα....και αν όλα ειναι καλά την κανείς άμεσα την ένεση....όποτε χρειάζεται κάποια προετοιμασία πριν?

 

Καλή αρχη σου εύχομαι να πανε ολα καλα!! Εμενα έπεσε Σαββατοκύριακο και εκανα την οιστραδιόλη σε ιδιωτική κλινική που ειχε μικροβιολογικό μεσα (εννοείται). Ψάξε το τωρα για να μην αγχωνεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε όλους ! Τι κάνετε;;

Εγω καλα περιμένω σε καμία 10αρια μέρες τον κύκλο μου να ξεκινήσει :P και να μου πουν τι πρεπει να κανω για να φτάσω πια στην ημέρα τη της εμβρυομεταφορας!

Μαγισσουλα μου πέρασαν οι 10 μέρες;; Ειχαμε και πολλές αργίες οποτε Χλωμο μου φαινεται!!

Μαντόνα μου πως εισαι;;

Φιλιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε όλους ! Τι κάνετε;;

Εγω καλα περιμένω σε καμία 10αρια μέρες τον κύκλο μου να ξεκινήσει :P και να μου πουν τι πρεπει να κανω για να φτάσω πια στην ημέρα τη της εμβρυομεταφορας!

Μαγισσουλα μου πέρασαν οι 10 μέρες;; Ειχαμε και πολλές αργίες οποτε Χλωμο μου φαινεται!!

Μαντόνα μου πως εισαι;;

Φιλιά σε όλους

 

Έχεις ακομα! Δεκα μερες να ερθει η περίοδος και καμια 12αρια μεχρι να γινει η εμβρυομεταφορα!!!!!

Αααααααντε με το καλοοοοο......

Μπααααα οχι ακομα αγαπη! Κατα τα μεσα του μηνα το κοβω! Και η προσπαθεια παιρνει αναβολή ..... Αλλα δεν σκαω....καθε πραγμα στον καιρο του και ο κολιός τον αυγουστο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ακομα! Δεκα μερες να ερθει η περίοδος και καμια 12αρια μεχρι να γινει η εμβρυομεταφορα!!!!!

Αααααααντε με το καλοοοοο......

Μπααααα οχι ακομα αγαπη! Κατα τα μεσα του μηνα το κοβω! Και η προσπαθεια παιρνει αναβολή ..... Αλλα δεν σκαω....καθε πραγμα στον καιρο του και ο κολιός τον αυγουστο!!!!!

 

Οχι να μη σκας! Ολα για κάποιο λόφο γίνονται εγω αυτο κατάλαβα!!

Λογικα θα πας για μετα το καλοκαίρι; Ίσως ειναι καλύτερα να εχεις περισσότερο χρονο και χρήμα;;;!!!

Με τα λίγα που ξερω ειναι οτι θα παρω cyclacur μόνο τα άσπρα χάπια; Δεν ξερω για προγεστερονη... Αλλα οκ σε λίγες μέρες θα μιλήσω με το γιατρο μου ειπε οντως οτι απο την πρωτη μερα στο σύνολο θέλει 2 εβδομάδες. Ρίξε παλι λιγο φως αν μπορείς χαχαχα ή οποία ξερει για εμβρυομεταφορα που εκανε οπως εγω (θα κανω) :)

Καληνύχτα σας

Link to comment
Share on other sites

Οχι να μη σκας! Ολα για κάποιο λόφο γίνονται εγω αυτο κατάλαβα!!

Λογικα θα πας για μετα το καλοκαίρι; Ίσως ειναι καλύτερα να εχεις περισσότερο χρονο και χρήμα;;;!!!

Με τα λίγα που ξερω ειναι οτι θα παρω cyclacur μόνο τα άσπρα χάπια; Δεν ξερω για προγεστερονη... Αλλα οκ σε λίγες μέρες θα μιλήσω με το γιατρο μου ειπε οντως οτι απο την πρωτη μερα στο σύνολο θέλει 2 εβδομάδες. Ρίξε παλι λιγο φως αν μπορείς χαχαχα ή οποία ξερει για εμβρυομεταφορα που εκανε οπως εγω (θα κανω) :)

Καληνύχτα σας

 

Ναι ναι! Σικλακουρ φουλ καθε μερα και προγεστερονη λιγο πριν την εμβρυομεταφορα θα ξεκινήσεις!!!!

Με κορτιζονη τι σου εχουν πει να κανεις;;;;

Εγω δεν ξερω ποτε θα ξεκινήσω.....οποτε ερθει η κατάλληλη στιγμη!!!! Θα δειξει.....

Link to comment
Share on other sites

Οχι να μη σκας! Ολα για κάποιο λόφο γίνονται εγω αυτο κατάλαβα!!

Λογικα θα πας για μετα το καλοκαίρι; Ίσως ειναι καλύτερα να εχεις περισσότερο χρονο και χρήμα;;;!!!

Με τα λίγα που ξερω ειναι οτι θα παρω cyclacur μόνο τα άσπρα χάπια; Δεν ξερω για προγεστερονη... Αλλα οκ σε λίγες μέρες θα μιλήσω με το γιατρο μου ειπε οντως οτι απο την πρωτη μερα στο σύνολο θέλει 2 εβδομάδες. Ρίξε παλι λιγο φως αν μπορείς χαχαχα ή οποία ξερει για εμβρυομεταφορα που εκανε οπως εγω (θα κανω) :)

Καληνύχτα σας

 

Καλησπέρα! Με το καλό όλα! Εννοείς εμβρυομεταφορα με κατεψυγένα ε; Εγώ είμαι σε αυτή τη διαδικασία...

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι! Σικλακουρ φουλ καθε μερα και προγεστερονη λιγο πριν την εμβρυομεταφορα θα ξεκινήσεις!!!!

Με κορτιζονη τι σου εχουν πει να κανεις;;;;

Εγω δεν ξερω ποτε θα ξεκινήσω.....οποτε ερθει η κατάλληλη στιγμη!!!! Θα δειξει.....

 

Δε θελω κορτιζονηηηηη!!! Απαραίτητη ειναι; Θα σου πω μεστην εβδομαδα αγαπη!! Ποσα κουτιά θα χρειαστώ αν παίρνω μόνο το άσπρα απο και νομιζω ειναι 2 μαζι 3 φορες την ημέρα;! Παρενέργειες εχουν άραγε; Πανω που τα ξεφορτώθηκα ολα να τα παλι αλλα ειπαμεεεε υπονονηηηη :shock:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Με το καλό όλα! Εννοείς εμβρυομεταφορα με κατεψυγένα ε; Εγώ είμαι σε αυτή τη διαδικασία...

 

Γεια σου charra!! Ναι με κατεψυγμένα! Ευχαριστω πολυ εύχομαι απο την καρδιά μου και σένα να πανε ολα καλα!! Ποτε θα την κανεις; Ωοληψια ποτε εκανες;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου charra!! Ναι με κατεψυγμένα! Ευχαριστω πολυ εύχομαι απο την καρδιά μου και σένα να πανε ολα καλα!! Ποτε θα την κανεις; Ωοληψια ποτε εκανες;

 

Την Πέμπτη θα κάνω εμβρυομεταφορά! Γενικά στα κατεψυγμένα γινεται πολύ καλή προετοιμασία του ενδομήτριου οπότε να μην αγχώνεσαι καθόλου! Καταρχήν εγώ έκανα ήδη καταστολή ωοθηκων με Arvekap από τον περασμένο κύκλο. Προσωπικά τις πρώτες 12 μερες έπαιρνα λευκά cyclacur, salospir & felicine. Από τη 13η μέρα, αφού το ενδομήτριο είχε παχύνει ικανοποιητικά, μπήκε στο μενού και προγρστερόνη (utrogestan & μια ένεση προγεστερόνης), μισό χαπάκι κορτιζόνη κ αντιβιωση! Οι δοσολογίες ποικίλουν ανάλογα με τη πρόοδο του ενδομητριου & τις ορμονικές εξετάςεις της καθε γυναικας! Τη κορτιζόνη μη τη φοβάσαι γιατί ειναι πολυ μικρή ποσότητα. Είναι απαραίτητη πρόληψη ώςτε να μη θεωρήςει ο οργανιςμός τα έμβρυα ως ξένο σώμα. Παρενέργειες δεν εχω δει ! Το μονο που γνωρίζω να σου πω ειναι πως το utrogestan φέρνει υπνηλία αν το πάρεις απο το στόμα. Εγώ το παίρνω κολπικά και είμαι μια χαρά! Καλή επιτυχία!!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω κορτιζονηηηηη!!! Απαραίτητη ειναι; Θα σου πω μεστην εβδομαδα αγαπη!! Ποσα κουτιά θα χρειαστώ αν παίρνω μόνο το άσπρα απο και νομιζω ειναι 2 μαζι 3 φορες την ημέρα;! Παρενέργειες εχουν άραγε; Πανω που τα ξεφορτώθηκα ολα να τα παλι αλλα ειπαμεεεε υπονονηηηη :shock:

 

Συνήθως όταν υπάρχει αυτοανοσο δίνουν κορτιζόνη!αλλα μικρη ποσότητα μην φανταστεις.... Εμενα στην επομενη θα μου αυξήσουν την δωση αλλα και τις μερες που θα την παιρνω (εντολή αιματολόγου)!

Τα σικλακουρ τα άσπρα ειναι 11 σε καθε κουτί! Θα χρειαστεις πολλα! Θα τα παίρνεις μεχρι την χοριακη σιγουρα!!!! Και μετα φυικα !!!! :wink:

Παρενέργειες εμενα μονο κολπικα διάφανα υγρά μου εκαναν! Τιποτε άλλο!!! Αλλα ειναι διαφορετικός καθε οργανισμός.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...