Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα!

 

Μαντονα μου, θα ρθουν και καλυτερες μερες, ευχομαι να μην το βαλετε κατω

 

Ρεα καλως ορισες "δυστυχως", ειναι δυσκολος ο αγωνας της αζωοσπερμιας και γενικα της υπογονιμοτητας, σε τσακιζει αλλα εμεις πρεπει να ειμαστε πιο δυνατοι και να το παλεψουμε μεχρι να βγουμε νικητες

 

Τζιορτζινα και μαγισσουλα ελπιζω να ειστε καλυτερα με τα αυτοανοσα σας

 

Κριστινα και Mr. Optimistic χαρηκα πολυ με τα νεα σας, Mr.Optimistic με το καλο να αρχισετε την προσπαθεια σας και να ειναι και τυχερη

 

εμεις ακομη με την μετακομιση, πακετο μεγαλο, τεταρτη παμε και στο κεντρο για το σπερμοδιαγραμμα να δουμε επιτελους τι γινεται γιατι τα προηγουμενα μας εχουν καταμπερδεψει, και μετα εχω εγω συναντηση με το χειρουργο να συζητησουμε περι του θυρεοειδη μου, η αληθεια ειναι οτι με εχει καταβαλει αγχος για ολα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 956
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαντόνα μου ολοι στο ιδιο καζάνι βράζουμε εδω. Τι σας ειπε Τελικά ο ουρολογος;

 

Guinevere αλλάξατε σπιτάκι; ειναι πιο ωραίο;

Εμείς εδω... είπαμε να νηστεψουμε απο Αύριο..να δούμε αν ια αντέξουμε!

Link to comment
Share on other sites

Μαντόνα μου ολοι στο ιδιο καζάνι βράζουμε εδω. Τι σας ειπε Τελικά ο ουρολογος;

 

Guinevere αλλάξατε σπιτάκι; ειναι πιο ωραίο;

Εμείς εδω... είπαμε να νηστεψουμε απο Αύριο..να δούμε αν ια αντέξουμε!

 

αλλαζουμε κριστινα μου, ειναι πακετο η μετακομιση, τελειωμο δεν εχει, ναι ναι ειναι καινουριο, σοφιτοσπιτο, πολυ χουχουλιαρικο, και πολυ πολυ πιο κατω το ενοικιο απο το παλιο

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στα κορίτσια και τα αγόρια της παρέας για τα ευχάριστα νέα που διάβασα

Τελικά μονο εμεις ήμασταν οι άτυχοι της παρέας. Δεν πειράζει συμβαίνουν και αυτά , μακάρι ο θεός να στέλνει σε μένα τις ατυχίες και σε εσάς μονο τα ευχάριστα !!! Ευχομαι σε όλες σας να πάνε ολα καλα απο δω και πέρα και σε λίγο καιρό να κρατάτε τα μωράκια σας αγκαλιά !!!!

Οςο Για εμάς απο δω και πέρα μονο υγεία , φοβάμαι κάθε μέρα που ξημερώνει τι άλλο κακό θα μας βρει !!!!

 

Για όλα υπάρχει λύση! Μην τα παρατας!!!!!!!!! Δεν είστε ατυχοι!!!! Είστε τυχεροί γιατί έχετε ο ένας τον αλλον, την υγεία σας και την επιστημη στο πλευρό σας!

Link to comment
Share on other sites

Παρέακι μου τι κάνετε; Εμείς κάνουμε κάποιες μικρό αλλαγές στο σπίτι για να ασχοληθούμε και με κάτι άλλο πια :P

 

Kristinaki μου μέσα Μαΐου πια μας βλέπω ο γιατρός μου ήθελε να ηρεμήσω και να ξεκουραστώ γιατί είχα μια ηπια υπερδιεγερση αλλά τώρα είμαι καλά πια δεν ήθελα να σας τα πω για να μη σας αγχώσω πάει πέρασε όμως :)

 

Μαντονα μου δεν έχει τελειώσει τίποτα θα γυρίσει και σε σένα κάποια στιγμή με κάτι θετικό δε μπορεί!!! Είπαμε είσαι δυνατό κορίτσι μπορείς να συνεχίσεις

 

Το αυτόανοσο Guinevere μου λίγο καλύτερα θα κοιμηθεί που θα πάει...

 

Καλό βράδυ και ένα χαρούμενο Σαββατοκυριακο να έχετε :) !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς είχαμε εξελίξεις ! Μετα απο μια συνάντηση που ειχα σημερα με μια καταπληκτική γιατρο καταλήξαμε οτι πρεπει να ξανακάνω ολο τον ανοσολογικο ελεγχο απο την αρχη γιατι εχουν περασει δυο χρονια που τον ειχα κανει και γιατι το γεγονως οτι εχω ενα αυτοανοσο αυξανει τις πιθανοτητες να εκδηλωθεί κι αλλο! Αυτο που εχω τωρα δεν επιρεαζει την γονιμότητα και αν βγουν καλες οι εξετασεις οπως πριν απο δυο χρονια ειμαι οκ!

Η συγκεκριμένη γιατρος ειναι αιματολογος, ακριβως η ειδικότητα που παρακολουθούσε τον καλο μου τοτε με τα δυςκολα! Και επειδη ξερει το θεμα αριστα για τις χημειοθεραπείες και την μεταμόσχευση που ειχε κανει τοτε, μας ειπε οτι για τις αποτυχίες προφανως ευθύνεται το σπερμα που υπαρχει περιπτωςη να δημιουργεί εμβρυα με χρωμοσωμικες ανωμαλίες! Αρα προτείνει ρητά και κατηγορηματικά προεμφυτευτικο ελεγχο πριν την επομενη προσπαθεια! Αρα εκτος οτι πρεπει να γονιμοποιηθουν τα εμβρυα, εκτος οτι πρεπει να φτάσουν στο στάδιο βλαστοκυστης , θα πρεπει να αντέξουν και τον προεμφυτευτικο και να βρεθούν και καποια υγειη!!!!!!!

Επομενο βημα ο ανοσολογικος έλεγχος ο δικός μου και βλεπουμε που θα μας βγαλει το θεμα βημα βημα.....

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είχαμε εξελίξεις ! Μετα απο μια συνάντηση που ειχα σημερα με μια καταπληκτική γιατρο καταλήξαμε οτι πρεπει να ξανακάνω ολο τον ανοσολογικο ελεγχο απο την αρχη γιατι εχουν περασει δυο χρονια που τον ειχα κανει και γιατι το γεγονως οτι εχω ενα αυτοανοσο αυξανει τις πιθανοτητες να εκδηλωθεί κι αλλο! Αυτο που εχω τωρα δεν επιρεαζει την γονιμότητα και αν βγουν καλες οι εξετασεις οπως πριν απο δυο χρονια ειμαι οκ!

Η συγκεκριμένη γιατρος ειναι αιματολογος, ακριβως η ειδικότητα που παρακολουθούσε τον καλο μου τοτε με τα δυςκολα! Και επειδη ξερει το θεμα αριστα για τις χημειοθεραπείες και την μεταμόσχευση που ειχε κανει τοτε, μας ειπε οτι για τις αποτυχίες προφανως ευθύνεται το σπερμα που υπαρχει περιπτωςη να δημιουργεί εμβρυα με χρωμοσωμικες ανωμαλίες! Αρα προτείνει ρητά και κατηγορηματικά προεμφυτευτικο ελεγχο πριν την επομενη προσπαθεια! Αρα εκτος οτι πρεπει να γονιμοποιηθουν τα εμβρυα, εκτος οτι πρεπει να φτάσουν στο στάδιο βλαστοκυστης , θα πρεπει να αντέξουν και τον προεμφυτευτικο και να βρεθούν και καποια υγειη!!!!!!!

Επομενο βημα ο ανοσολογικος έλεγχος ο δικός μου και βλεπουμε που θα μας βγαλει το θεμα βημα βημα.....

 

Κοριτσάκι μου φαίνεται ότι εισαι σε καλά χέρια αφού θα δοκιμάσετε κάτι για πρώτη φορά διαφορετικό δηλαδή από αυτά που κάνατε μέχρι τώρα!! Θα περιμένω με αγωνία νεοτερα για το ανοσολογικό πρώτα. Αντε αντε μπράβο :) :)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου φαίνεται ότι εισαι σε καλά χέρια αφού θα δοκιμάσετε κάτι για πρώτη φορά διαφορετικό δηλαδή από αυτά που κάνατε μέχρι τώρα!! Θα περιμένω με αγωνία νεοτερα για το ανοσολογικό πρώτα. Αντε αντε μπράβο :) :)

 

Πάντως ειπε οτι αν δεν προκύψει κατι φοβερα σοβαρο απο τον ανοσολογικο ελεγχο τον δικό μου, και αν καταφέρουμε να βρούμε υγειη εμβρυα με τον προεμφυτευικο, και με 1-2 μικρές αλλαγές στα συνοδευτικά φαρμακα της εξωσωματικης (κορτιζονες, αντιπηκτικες, βιταμινες κλπ) το εχουμε στο τσεπακι το μπεμπέ!!!!!

Επισης ειπε οτι αφου εχουν αρχισει και επανεμφανίζονται σπερματοζωαρια, αυτο ειναι πιθανο να συνεχισει να βελτιώνεται οσο απομακρυνόμαστε χρονικά απο τις τοτε θεραπείες και δεν αποκλειεται να φτασει και σε επίπεδα φυσιολογικής σύλληψης μετα απο 5-6-7-8 χρονια! Μας παιρνει ηλικιακά ...... Μας το εχει πει και ο ουρολογος μας αυτο! Βρε λες να πειμενουμε μια δεκαετία ;;;;;; Χαχαχχαχαχα .....αστειεύομαι βεβαια!

Δεν μπορουσα να μαζεψω τα λεφτα της εξωσωματικης ελεγα ε;;;;; Καλα τωρα με τον προεμφυτευτικο ουτε με τα κυάλια ...... Θα βγαλω δίσκο στην εκκλησία! Μερες που ειναι κατι θα μαζεψω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Μαντονα καταρχήν δε θέλω ηττοπάθειες, όπως έχω ξαναγράψει υπάρχουν άνθρωποι που στη ζωή τους τα πράγματα ήρθαν πιο εύκολα και άλλοι οι οποίοι για να επιτυχουν τα ίδια απλά θα πρέπει κοπιάσουν λίγο παραπάνω. Γιατί και πώς ʽask universeʼ.

 

Kristinak καλή αρχή στη νηστεία……….

 

Guinevere ευχαριστούμε πολύ και σύντομα και στα δικά σας. Οι αλλαγές είναι πάντα ευχάριστες και καλοδεχούμενες, οπότε αναζωογονηθείτε από αυτές.

 

Μαγισσα σύντομα τα πράγματα θα μπουν στο σωστό και πάλι δρόμο και για εσάς, αλλά καταλαβαίνω τις ανησυχίες σου σχετικά με το προεμφυτευτικό μιας και τα είχαμε ψάξει και εμείς. Αν θες βοήθεια πάντως για το δίσκο στην εκκλησία είμαι μέσα!!!!!!:cool::lol::-P

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειπε οτι αν δεν προκύψει κατι φοβερα σοβαρο απο τον ανοσολογικο ελεγχο τον δικό μου, και αν καταφέρουμε να βρούμε υγειη εμβρυα με τον προεμφυτευικο, και με 1-2 μικρές αλλαγές στα συνοδευτικά φαρμακα της εξωσωματικης (κορτιζονες, αντιπηκτικες, βιταμινες κλπ) το εχουμε στο τσεπακι το μπεμπέ!!!!!

Επισης ειπε οτι αφου εχουν αρχισει και επανεμφανίζονται σπερματοζωαρια, αυτο ειναι πιθανο να συνεχισει να βελτιώνεται οσο απομακρυνόμαστε χρονικά απο τις τοτε θεραπείες και δεν αποκλειεται να φτασει και σε επίπεδα φυσιολογικής σύλληψης μετα απο 5-6-7-8 χρονια! Μας παιρνει ηλικιακά ...... Μας το εχει πει και ο ουρολογος μας αυτο! Βρε λες να πειμενουμε μια δεκαετία ;;;;;; Χαχαχχαχαχα .....αστειεύομαι βεβαια!

Δεν μπορουσα να μαζεψω τα λεφτα της εξωσωματικης ελεγα ε;;;;; Καλα τωρα με τον προεμφυτευτικο ουτε με τα κυάλια ...... Θα βγαλω δίσκο στην εκκλησία! Μερες που ειναι κατι θα μαζεψω!

 

Καλημέρα!!! Υπάρχει φως για το μέλλον!! Δεν πειράζει θα κανεις τα δίδυμα πρωτα και το 3ο θα ερθει μόνο του!! Τελεια ετσι θα γίνει!! :)

Δεν ηξερα ποσο ειναι το κόστος και μπήκα λιγο να το ψάξω και μου επεσε το σαγόνι... Ελπίζω να μπορούν να σου κανουν μια διευκόλυνση κατι τελος πάντων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Υπάρχει φως για το μέλλον!! Δεν πειράζει θα κανεις τα δίδυμα πρωτα και το 3ο θα ερθει μόνο του!! Τελεια ετσι θα γίνει!! :)

Δεν ηξερα ποσο ειναι το κόστος και μπήκα λιγο να το ψάξω και μου επεσε το σαγόνι... Ελπίζω να μπορούν να σου κανουν μια διευκόλυνση κατι τελος πάντων.

 

Θα σας πω σε ποια ενορία θα βγαλω τον δίσκο μου "υπέρ αζωοσπερμιας" να έρθετε να καταθέσετε τον οβολό σας!!!!!! Χαχαχχαχαχαα.....

Και οχι τιποτε αλλο, μεχρι τον Οκτώβρη το αργότερο πρεπει να το εχουμε προχωρήσει το θεμα γιατι λήγουν τα φαρμακα που εχω! Να απελπιστω;;;;;;; Οοοοοοοχι! Αρνούμαι !!!!

Εσυ τι κανεις μπαλονάκι μου;;;; Ξεφουσκωσες;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μάγισσα υπέρ ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑς θα πρέπει να βγάλουμε όλοι δίσκο.

Παιδιά διστυχως τα λεφτά ειναι πολλά κ εμάς τα αποθέματα λιγοστεύουν. Ότι μαζέψαμε στον γάμο σιγά σιγά μειώνετε κ οι δουλειές μας δεν αποφέρουν τόσα ώστε να βάλουμε άκρη. Πολυ δύσκολα.

 

Mr optimistic ask the universe.. Χαχα μ αρέσεις κ εγώ τα πιστεύω πολυ αυτά !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάγισσα υπέρ ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑς θα πρέπει να βγάλουμε όλοι δίσκο.

Παιδιά διστυχως τα λεφτά ειναι πολλά κ εμάς τα αποθέματα λιγοστεύουν. Ότι μαζέψαμε στον γάμο σιγά σιγά μειώνετε κ οι δουλειές μας δεν αποφέρουν τόσα ώστε να βάλουμε άκρη. Πολυ δύσκολα.

 

Mr optimistic ask the universe.. Χαχα μ αρέσεις κ εγώ τα πιστεύω πολυ αυτά !!!!

 

Να φροντίσουμε απλά να πιάσουμε διαφορετικες ενορίες τοτε!!!! Χαχαχχαχα.....

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω σε ποια ενορία θα βγαλω τον δίσκο μου "υπέρ αζωοσπερμιας" να έρθετε να καταθέσετε τον οβολό σας!!!!!! Χαχαχχαχαχαα.....

Και οχι τιποτε αλλο, μεχρι τον Οκτώβρη το αργότερο πρεπει να το εχουμε προχωρήσει το θεμα γιατι λήγουν τα φαρμακα που εχω! Να απελπιστω;;;;;;; Οοοοοοοχι! Αρνούμαι !!!!

Εσυ τι κανεις μπαλονάκι μου;;;; Ξεφουσκωσες;;;;;

 

Χαχαχαχα δε χάνεις το χιούμορ σου μαγισοουλα μου! Και καλα κανεις βέβαια!!

Αλλιώς τι γινεται, πας για επιτροπή παλι; Τι φάρμακα εχεις; Εμενα μου έμεινε μια puregon των 300!!

Ξεφουσκωσα επιτέλους μετα απο 10 μέρες σχεδόν... Τι ηταν κ αυτο! Δεν ηξερα τι να βαλω καλε αν έβαζα κατι στενό θα μου έλεγαν " ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ;;;" Και ηταν το μόνο πραγμα που δεν ήθελα να ακούσω. Απέφευγα τα πολλα πολλα!!

Απο την αλλη λεω μηπως ηταν ένας καλός οιωνός να μου δείξει πως θα ειμαι στην εγκυμοσύνη;; Χαχαχ τι να πω...

Κουράγιο παιδιά... Ολοι μας!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα δε χάνεις το χιούμορ σου μαγισοουλα μου! Και καλα κανεις βέβαια!!

Αλλιώς τι γινεται, πας για επιτροπή παλι; Τι φάρμακα εχεις; Εμενα μου έμεινε μια puregon των 300!!

Ξεφουσκωσα επιτέλους μετα απο 10 μέρες σχεδόν... Τι ηταν κ αυτο! Δεν ηξερα τι να βαλω καλε αν έβαζα κατι στενό θα μου έλεγαν " ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ;;;" Και ηταν το μόνο πραγμα που δεν ήθελα να ακούσω. Απέφευγα τα πολλα πολλα!!

Απο την αλλη λεω μηπως ηταν ένας καλός οιωνός να μου δείξει πως θα ειμαι στην εγκυμοσύνη;; Χαχαχ τι να πω...

Κουράγιο παιδιά... Ολοι μας!

 

Τι να κάνω;;;;; Το παλεύω για να μην σαλταρω!!!!

Αν λήξουν τα φάρμακα ναι, περνάω πάλι επιτροπή αλλά δεν λέει να πάνε τόσα φάρμακα χαμένα γιατί άλλες δυο φορές μπορώ να πάρω φάρμακα από την επιτροπή ......

Εκανες πρόβα γκαστρωμένης Καλε!!!!!!! Χαχαχχαχαχ..... Σύντομα θα ξανα φουσκωσεις αλλά για άλλους πιο ωραίους λογους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα παιδια...να σας πω... Εγω υπολογιζω οτι με τα λεφτα που εχουμε δωσει σε εξετασεις, επισκεψεις, βιταμινες,μεταφορικα... κτλ...θα ειχα κανει τουλαχιστον 3 εξωσωματικες...τωρα που θελουμε να αλλαξουμε κεντρο κ επιπλεον καποιες εξτρα εξετασεις τι γινεται;;;;που θα φτασουμε... ;;;; Εχω φτασει να λεω δεν με νοιαζει με το ψυχολογικο (που ειναι το βαςικοτερο)θα το παλεψω... Με τα λεφτα τι γινεται;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...να σας πω... Εγω υπολογιζω οτι με τα λεφτα που εχουμε δωσει σε εξετασεις, επισκεψεις, βιταμινες,μεταφορικα... κτλ...θα ειχα κανει τουλαχιστον 3 εξωσωματικες...τωρα που θελουμε να αλλαξουμε κεντρο κ επιπλεον καποιες εξτρα εξετασεις τι γινεται;;;;που θα φτασουμε... ;;;; Εχω φτασει να λεω δεν με νοιαζει με το ψυχολογικο (που ειναι το βαςικοτερο)θα το παλεψω... Με τα λεφτα τι γινεται;;;

 

Εμείς πάντως έχουμε δώσει πάνω από 20.000 αν σε παρηγορεί αυτό....και έχουμε μέλλον ακόμα! Η επομενη προσπαθεια βλεπω να πηγαίνει γυρω στα 5.000!

Ειπαμε....ο καθενας απο μια ενορία και ....δισκο!!!!! Χαχαχχαχαχαχ....

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάντως έχουμε δώσει πάνω από 20.000 αν σε παρηγορεί αυτό....και έχουμε μέλλον ακόμα! Η επομενη προσπαθεια βλεπω να πηγαίνει γυρω στα 5.000!

Ειπαμε....ο καθενας απο μια ενορία και ....δισκο!!!!! Χαχαχχαχαχαχ....

 

Αυτο ξαναπεστω... Με εξεταςεις λιγο απο δω λιγο απο κει τοςα παει... 4.000 στανταρ...Ειχα δει σε μια εκπομπη οτι ειχανε μαζεψει στο χωριο μιας κοπελας με ερανο 10.000ευρο κ εκανε τα 2 μωρακια της... Κ της ειχανε πει οτι θα την βοηθανε μεχρι να πραγματοποιησει το ονειρο της... Ενταξει...respect...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ξαναπεστω... Με εξεταςεις λιγο απο δω λιγο απο κει τοςα παει... 4.000 στανταρ...Ειχα δει σε μια εκπομπη οτι ειχανε μαζεψει στο χωριο μιας κοπελας με ερανο 10.000ευρο κ εκανε τα 2 μωρακια της... Κ της ειχανε πει οτι θα την βοηθανε μεχρι να πραγματοποιησει το ονειρο της... Ενταξει...respect...

 

Μεγάλη γκαντεμιά να μην είμαι από χωριό!!!!!! Χαχχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στα κορίτσια και τα αγόρια της παρέας για τα ευχάριστα νέα που διάβασα

Τελικά μονο εμεις ήμασταν οι άτυχοι της παρέας. Δεν πειράζει συμβαίνουν και αυτά , μακάρι ο θεός να στέλνει σε μένα τις ατυχίες και σε εσάς μονο τα ευχάριστα !!! Ευχομαι σε όλες σας να πάνε ολα καλα απο δω και πέρα και σε λίγο καιρό να κρατάτε τα μωράκια σας αγκαλιά !!!!

Οςο Για εμάς απο δω και πέρα μονο υγεία , φοβάμαι κάθε μέρα που ξημερώνει τι άλλο κακό θα μας βρει !!!!

 

Μην ξανακούσω περί ατυχίας, καημένη μου, θα σου τραβήξω το αυτί :evil: Βρε, τι έχουμε πει;; Ό,τι και να γίνει (επανάλαβε μετά από μένα: Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ) εμείς θα γίνουμε γονείς και μάλιστα οι πιο γ@μ@τοι που υπάρχουν!

Ο καθένας έχει την προσωπική του ιστορία, την οποία σέβομαι απολύτως και δεν τολμώ καν να φανταστώ πόσο δύσκολα μπορεί να είναι. Έχουμε διανύσει, όμως, τη μισή απόσταση μέχρι την δημιουργία της οικογένειάς μας: έχουμε βρει τον πιο υπέροχο πατέρα ή την πιο υπέροχη μητέρα. Πόσοι άνθρωποι μπορούν να το πουν αυτό;;

Δυστυχώς, αυτό το χαρτί μας έλαχε. Άλλοι μένουν έγκυοι με την πρώτη ή δεν επιθυμούν την εγκυμοσύνη ή κακοποιούν τα παιδιά τους ή βιώνουν τον τραγικό χαμό τους. Δεν ξέρει κανείς τι κλήρο θα τραβήξει... Είμαστε όλοι εδώ, οι αζωοσπερμιοχτυπημένοι, να το παλεύουμε παρέα και να επευφημούμε ο ένας τον άλλον με κάθε μικρή νίκη. :mrgreen:

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους!

Στη Μαντόνα, τα είπα κατ' ιδίαν ήδη, τώρα θα πιάσω κι εσάς τους υπολοίπους με την σειρά:

Κατ' αρχάς, καλώς μας ήλθες Ρέαα και εκτιμώ πολύ το γεγονός ότι θέλησες να μοιραστείς την ιστορία σου με τον ουρολόγο, ο οποίος παρακολουθεί μπόλικους εδώ μέσα. Αύριο έχω συνάντηση με τον Λουτράδη, τον γυναικολόγο που κάνει τις εξωσωματικες στο ινστιτούτο γονιμότητας, για να σχηματίσω μία γνώμη. Πάντως, εμάς ο Σοφικίτης δεν μου έκανε κάποια νύξη από που να προμηθευτούμε τα προφερτίλ κι, επίσης, μου είπε ότι μπορώνα κάνω την εξωσωματική σε οποιοδήποτε κέντρο/γυναικολόγο της επιλογής μου. Παρ' όλα αυτά, αν μείνω ικανοποιημένη από τον Λουτράδη, θα την κάνω εκεί καθαρά για λόγους ευκολίας (σκέψου να πηγαίνει το γενετικό μας υλικό από το ένα μέρος στο άλλο). Τέλος, με δεδομενο τον φόρτο εργασίας του, δεν μου κάνει εντύπωση που δεν κατάφερε να είναι εκεί ο ίδιος ο Σοφικίτης. Αυτό που με προβληματίζει είναι η βεβαιότητά του για τα ποσοστά επιτυχίας, δεδομένου ότι σε εμάς τουλάχιστον είναι αρκετά επιφυλακτικός στο να δώσει ποσοστά.

Στον κύριο της παρέας Mr Optimistic, εύχομαι να συνεχίσει την πορεία του εξ ίσου θετικά και να παραμείνει, φυσικά, αισιόδοξος. Χαίρομαι που ολα πήγαν καλά με την επιτροπή. Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία και θα εκτιμούσα αν μου έστελνες με ένα πμ συνοπτικά τα βήματα και πού πρέπει να απευθυνθώ, μιας και το έχεις πρόσφατο.

Μάγισσά μου! Μου φαίνεται ότι έχεις πέσει σε πολύ καλά χέρια κι ότι προχωράτε αργά μεν αλλά σταθερά. Αφού δεν έχετε θέμα ηλικίας, είμαι κι εγώ πολύ θετική να το προσπαθήσετε όσο πάει. Βέβαια, το οικονομικό είναι δύσκολο ζήτημα, αλλά βλέπω ότι όλα τα έχεις σκεφτεί :mrgreen: Άλλη καλή ιδέα είναι έρανος με sms ;) Ό,τι και να πω πάντως για σένα είναι λίγο -είσαι η ψυχή αυτής εδώ της παρέας και μας βοηθάς με κάθε τρόπο.

Georgina, Guinevere, τα φιλιά μου και την αγάπη μου :D Όλα καλά θα μας πάνε!

 

Όπως προανέφερα, εμείς έχουμε κανονίσει να δούμε το Λουτράδη. Ιδανικά, θα ήθελα να ξεκινήσουμε τις διαδικασίες με την εξωσωματική και το χειρουργείο του συζύγου το συντομότερο δυνατόν, αλλά ο Σοφικίτης επιμένει να το σκεφτούμε λίγο ακόμη και να τα πούμε τον Ιούνιο :? Εμένα ο Ιούνιος μου φαίνεται πολύ μακριά!!! Πότε θα γίνει η επέμβαση, πότε θα κάνω την εξωσωματική, ένας θεός ξέρει... Ουφ.

Εν τω μεταξύ, άλλος έρχεται άλλος πάει στην Γερμανία! Θα πεταχτούμε για ένα ταξιδάκι το Πάσχα με τον αντρούλη μου Στουτγάρδη, Στρασβούργο και Μέλανα Δρυμό, να ξεσκάσουμε από όλα τούτα. Μου γκρίνιαξε λίγο για τα έξοδα, αλλά του είπα ότι και η ψυχή μας χρειάζεται θεραπεία (για να μην πω κι η σχέση μας) οπότε να τα χρεώσει στο λογαριασμό του παιδιού :-D

Ο μεγαλύτερος κίνδυνος στην ζωή είναι να μην αναλαμβάνεις κανέναν!

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους!

Στη Μαντόνα, τα είπα κατ' ιδίαν ήδη, τώρα θα πιάσω κι εσάς τους υπολοίπους με την σειρά:

Κατ' αρχάς, καλώς μας ήλθες Ρέαα και εκτιμώ πολύ το γεγονός ότι θέλησες να μοιραστείς την ιστορία σου με τον ουρολόγο, ο οποίος παρακολουθεί μπόλικους εδώ μέσα. Αύριο έχω συνάντηση με τον Λουτράδη, τον γυναικολόγο που κάνει τις εξωσωματικες στο ινστιτούτο γονιμότητας, για να σχηματίσω μία γνώμη. Πάντως, εμάς ο Σοφικίτης δεν μου έκανε κάποια νύξη από που να προμηθευτούμε τα προφερτίλ κι, επίσης, μου είπε ότι μπορώνα κάνω την εξωσωματική σε οποιοδήποτε κέντρο/γυναικολόγο της επιλογής μου. Παρ' όλα αυτά, αν μείνω ικανοποιημένη από τον Λουτράδη, θα την κάνω εκεί καθαρά για λόγους ευκολίας (σκέψου να πηγαίνει το γενετικό μας υλικό από το ένα μέρος στο άλλο). Τέλος, με δεδομενο τον φόρτο εργασίας του, δεν μου κάνει εντύπωση που δεν κατάφερε να είναι εκεί ο ίδιος ο Σοφικίτης. Αυτό που με προβληματίζει είναι η βεβαιότητά του για τα ποσοστά επιτυχίας, δεδομένου ότι σε εμάς τουλάχιστον είναι αρκετά επιφυλακτικός στο να δώσει ποσοστά.

Στον κύριο της παρέας Mr Optimistic, εύχομαι να συνεχίσει την πορεία του εξ ίσου θετικά και να παραμείνει, φυσικά, αισιόδοξος. Χαίρομαι που ολα πήγαν καλά με την επιτροπή. Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία και θα εκτιμούσα αν μου έστελνες με ένα πμ συνοπτικά τα βήματα και πού πρέπει να απευθυνθώ, μιας και το έχεις πρόσφατο.

Μάγισσά μου! Μου φαίνεται ότι έχεις πέσει σε πολύ καλά χέρια κι ότι προχωράτε αργά μεν αλλά σταθερά. Αφού δεν έχετε θέμα ηλικίας, είμαι κι εγώ πολύ θετική να το προσπαθήσετε όσο πάει. Βέβαια, το οικονομικό είναι δύσκολο ζήτημα, αλλά βλέπω ότι όλα τα έχεις σκεφτεί :mrgreen: Άλλη καλή ιδέα είναι έρανος με sms ;) Ό,τι και να πω πάντως για σένα είναι λίγο -είσαι η ψυχή αυτής εδώ της παρέας και μας βοηθάς με κάθε τρόπο.

Georgina, Guinevere, τα φιλιά μου και την αγάπη μου :D Όλα καλά θα μας πάνε!

 

Όπως προανέφερα, εμείς έχουμε κανονίσει να δούμε το Λουτράδη. Ιδανικά, θα ήθελα να ξεκινήσουμε τις διαδικασίες με την εξωσωματική και το χειρουργείο του συζύγου το συντομότερο δυνατόν, αλλά ο Σοφικίτης επιμένει να το σκεφτούμε λίγο ακόμη και να τα πούμε τον Ιούνιο :? Εμένα ο Ιούνιος μου φαίνεται πολύ μακριά!!! Πότε θα γίνει η επέμβαση, πότε θα κάνω την εξωσωματική, ένας θεός ξέρει... Ουφ.

Εν τω μεταξύ, άλλος έρχεται άλλος πάει στην Γερμανία! Θα πεταχτούμε για ένα ταξιδάκι το Πάσχα με τον αντρούλη μου Στουτγάρδη, Στρασβούργο και Μέλανα Δρυμό, να ξεσκάσουμε από όλα τούτα. Μου γκρίνιαξε λίγο για τα έξοδα, αλλά του είπα ότι και η ψυχή μας χρειάζεται θεραπεία (για να μην πω κι η σχέση μας) οπότε να τα χρεώσει στο λογαριασμό του παιδιού :-D

 

Να περιμένετε οσο σας πει ο ουρολογος σας για την βιοψια και λιγο παραπανω μην σου πω..... Εχει σημασια να φτάσετε στην βιοψια με τα καλυτερα δυνατά δεδομένα! Ενα θα σας πω! Εμεις αν ειχαμε κανει 2 μηνες παραπανω υπομονη (περιμέναμε 1μιση χρονο) θα την αποφεύγαμε την βιοψια !!!! Καλο;;;; Αρα.....υπομονη !!!!! Η σωστη στιγμη ειναι οταν σταματάει να υπαρχει βελτιώσει στο σπερμοδιαγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους!

Στη Μαντόνα, τα είπα κατ' ιδίαν ήδη, τώρα θα πιάσω κι εσάς τους υπολοίπους με την σειρά:

Κατ' αρχάς, καλώς μας ήλθες Ρέαα και εκτιμώ πολύ το γεγονός ότι θέλησες να μοιραστείς την ιστορία σου με τον ουρολόγο, ο οποίος παρακολουθεί μπόλικους εδώ μέσα. Αύριο έχω συνάντηση με τον Λουτράδη, τον γυναικολόγο που κάνει τις εξωσωματικες στο ινστιτούτο γονιμότητας, για να σχηματίσω μία γνώμη. Πάντως, εμάς ο Σοφικίτης δεν μου έκανε κάποια νύξη από που να προμηθευτούμε τα προφερτίλ κι, επίσης, μου είπε ότι μπορώνα κάνω την εξωσωματική σε οποιοδήποτε κέντρο/γυναικολόγο της επιλογής μου. Παρ' όλα αυτά, αν μείνω ικανοποιημένη από τον Λουτράδη, θα την κάνω εκεί καθαρά για λόγους ευκολίας (σκέψου να πηγαίνει το γενετικό μας υλικό από το ένα μέρος στο άλλο). Τέλος, με δεδομενο τον φόρτο εργασίας του, δεν μου κάνει εντύπωση που δεν κατάφερε να είναι εκεί ο ίδιος ο Σοφικίτης. Αυτό που με προβληματίζει είναι η βεβαιότητά του για τα ποσοστά επιτυχίας, δεδομένου ότι σε εμάς τουλάχιστον είναι αρκετά επιφυλακτικός στο να δώσει ποσοστά.

Στον κύριο της παρέας Mr Optimistic, εύχομαι να συνεχίσει την πορεία του εξ ίσου θετικά και να παραμείνει, φυσικά, αισιόδοξος. Χαίρομαι που ολα πήγαν καλά με την επιτροπή. Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία και θα εκτιμούσα αν μου έστελνες με ένα πμ συνοπτικά τα βήματα και πού πρέπει να απευθυνθώ, μιας και το έχεις πρόσφατο.

Μάγισσά μου! Μου φαίνεται ότι έχεις πέσει σε πολύ καλά χέρια κι ότι προχωράτε αργά μεν αλλά σταθερά. Αφού δεν έχετε θέμα ηλικίας, είμαι κι εγώ πολύ θετική να το προσπαθήσετε όσο πάει. Βέβαια, το οικονομικό είναι δύσκολο ζήτημα, αλλά βλέπω ότι όλα τα έχεις σκεφτεί :mrgreen: Άλλη καλή ιδέα είναι έρανος με sms ;) Ό,τι και να πω πάντως για σένα είναι λίγο -είσαι η ψυχή αυτής εδώ της παρέας και μας βοηθάς με κάθε τρόπο.

Georgina, Guinevere, τα φιλιά μου και την αγάπη μου :D Όλα καλά θα μας πάνε!

 

Όπως προανέφερα, εμείς έχουμε κανονίσει να δούμε το Λουτράδη. Ιδανικά, θα ήθελα να ξεκινήσουμε τις διαδικασίες με την εξωσωματική και το χειρουργείο του συζύγου το συντομότερο δυνατόν, αλλά ο Σοφικίτης επιμένει να το σκεφτούμε λίγο ακόμη και να τα πούμε τον Ιούνιο :? Εμένα ο Ιούνιος μου φαίνεται πολύ μακριά!!! Πότε θα γίνει η επέμβαση, πότε θα κάνω την εξωσωματική, ένας θεός ξέρει... Ουφ.

Εν τω μεταξύ, άλλος έρχεται άλλος πάει στην Γερμανία! Θα πεταχτούμε για ένα ταξιδάκι το Πάσχα με τον αντρούλη μου Στουτγάρδη, Στρασβούργο και Μέλανα Δρυμό, να ξεσκάσουμε από όλα τούτα. Μου γκρίνιαξε λίγο για τα έξοδα, αλλά του είπα ότι και η ψυχή μας χρειάζεται θεραπεία (για να μην πω κι η σχέση μας) οπότε να τα χρεώσει στο λογαριασμό του παιδιού :-D

 

Silkie καλησπερα!!ναι οντως ο σοφικιτης παρακολουθει πολλους απο δω... Εμενα οντως μου προτεινε την εταιρεια κ νομιζω κ σε αλλους απο δω.... Κ μου μιλησε για σπερματοζωαρια στην βιοψια με μεγαλα ποσοστα... Που δεν ισχυαν εν τελει...οςο για τα κεντρα ναι μου ειπε να παω οπου θελω κ θα μου προτεινε πολλα... Τελικα μονο για τον λουτραδη μου ειπε... Τυχαιο;;; Δεν νομιζω... Παρολα αυτα πιςτευω κ γω οτι επιτυχιες θελει κ αυτος κ ολοι οχι αποτυχιες... Εκανε οτι μπορουςε κ μου ειπε αυτα που πιςτευε οτι θα γινουν!Δεν τον κατηγορω για κατι απλα <ΕΓΩ>θεωρω οτι παει λιγο πειραματικα στην περιπτωση μας... Αυτο... Οςο για το κεντρο κ απο τον λουτραδη μια χαρα ηταν τα πραγματα πιστευω θα μεινεις ικανοποιμενη... Κ εννοειται δεν ειναι οτι καλυτερο να κανουμε μεταφορα... Ηταν βασικος λογος που προχωρησα εκει κ δεν το μετανιωσα.. Σιγουρα ομως ψαχνομαι για το καλυτερο... Καταλαβαινεις... Η αποτυχια σε αναγκαζει...

Link to comment
Share on other sites

Μην ξανακούσω περί ατυχίας, καημένη μου, θα σου τραβήξω το αυτί :evil: Βρε, τι έχουμε πει;; Ό,τι και να γίνει (επανάλαβε μετά από μένα: Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ) εμείς θα γίνουμε γονείς και μάλιστα οι πιο γ@μ@τοι που υπάρχουν!

Ο καθένας έχει την προσωπική του ιστορία, την οποία σέβομαι απολύτως και δεν τολμώ καν να φανταστώ πόσο δύσκολα μπορεί να είναι. Έχουμε διανύσει, όμως, τη μισή απόσταση μέχρι την δημιουργία της οικογένειάς μας: έχουμε βρει τον πιο υπέροχο πατέρα ή την πιο υπέροχη μητέρα. Πόσοι άνθρωποι μπορούν να το πουν αυτό;;

Δυστυχώς, αυτό το χαρτί μας έλαχε. Άλλοι μένουν έγκυοι με την πρώτη ή δεν επιθυμούν την εγκυμοσύνη ή κακοποιούν τα παιδιά τους ή βιώνουν τον τραγικό χαμό τους. Δεν ξέρει κανείς τι κλήρο θα τραβήξει... Είμαστε όλοι εδώ, οι αζωοσπερμιοχτυπημένοι, να το παλεύουμε παρέα και να επευφημούμε ο ένας τον άλλον με κάθε μικρή νίκη. :mrgreen:

ΧΑ ΧΑ να είσαι καλα silkie μου με έκανες και γέλασα

Εγώ προσπαθώ να ξεπεράσω το σοκ των εξετάσεων την ημέρα είμαι καλα και το βράδυ ξυπνάει ο άλλος μου εαυτός και με πιάνουν τα κλάματα ...

Δεν εχουμε ακόμα την τύχη να μιλήσουμε με γενετιστή γιατί είναι συνέχεια απασχολημένος αλλα απο ότι διάβαζα εχουμε ΓΟΝΑΔιΚΗ δυσλειτουργία με φαινοτυπο πλήρους άρρενος !!

Δηλαδή με αλλα λόγια ολα τα γενετικά όργανα είναι πλήρους άρρενος χωρίς κρυψορχια κτλ αλλα απο μέσα επικρατεί το χάος !!!

Τελικά είναι μεγάλη π@@τ@ν@ η ζωή βλεπω στην τηλεόραση άλλοι στα 80 να κάνουν παιδιά και εμεις μόλις στα τριάντα να μην έχουμε καμια ελπίδα . Είναι να τραβάς τα μαλλιά σου , ήμαρτον πια !!!!

Αλλα είπαμε" ότι και αν γίνει εμεις θα γίνουμε μανούλες "

Ααα silkie με το καλο να έρθετε Γερμανία και αν έχετε χρόνο να πάτε και στην κολόνια είναι βέβαια μακριά απο εκεί που θα είστε αλλα αξίζει τον κόπο είναι πανέμορφη πόλη .

Περιμένω και απο τα υπόλοιπα κορίτσια να διαβάσω ευχάριστα νέα

Μπορει να μην γράφω πλέον τακτικά αλλα μπαίνω και σας διαβάζω καθημερινά

Πολλα πολλα φιλακια σε όλες σας

Link to comment
Share on other sites

Το παρεάκι τι κανει;;; Πολυ ησυχία επεσε...

Εγω δουλεια, ηρεμία και αναμονή! Ολα καλα!! :)

 

Ρε μάγισσα σε είδα στον υπνο μου! Τωρα θα μου πεις πως σε είδα αφου δεν σε εχω δει ποτε... Οτι ήρθες και με βρηκες σε μια κλινική! Χαχαχαχ μελαχρινή εισαι;;

Γελούσα μονη μου το πρωι...

 

Silkie πολυ ωραια τα λες συμφωνώ μαζι σου! Καλο ταξιδι κιόλας να περασατε καλα χωρις άγχος και έγνοιες!

 

Τα φιλιά μου και στο υπόλοιπο παρεάκι!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...