Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Εμείς είμαστε σε φάση αφασίας.. γενικότερα. Ψάχνω Ουρολογο για δεύτερη γνώμη. Αν και δεν περιμένω να ακούσω κατι αλλο, αλλά θέλω να παμε κ κάπου αλλού. Νιώθω ότι ο άντρας μου έχει μουλαρωσει κ αν δεν κάνω εγω κατι Αυτός τίποτα... τόσες μέρες που Είμαι με την γρίπη δεν έχουμε αναφέρει καθόλου τίποτα πάνω στο θέμα. Ολο εγω το ξεκινάω... δεν ξέρω τι συμπέρασμα να βγάλω .:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 956
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς είμαστε σε φάση αφασίας.. γενικότερα. Ψάχνω Ουρολογο για δεύτερη γνώμη. Αν και δεν περιμένω να ακούσω κατι αλλο, αλλά θέλω να παμε κ κάπου αλλού. Νιώθω ότι ο άντρας μου έχει μουλαρωσει κ αν δεν κάνω εγω κατι Αυτός τίποτα... τόσες μέρες που Είμαι με την γρίπη δεν έχουμε αναφέρει καθόλου τίποτα πάνω στο θέμα. Ολο εγω το ξεκινάω... δεν ξέρω τι συμπέρασμα να βγάλω .:-(

 

Περαστικά σου kristinaki !! Ελπιζω να αισθάνεσαι καλύτερα σήμερα...

Ισως χρειάζεται λίγο περισσότερο χρόνο να το "χωνέψει". Και εμενα δηλαδή πέρα απο τις εξετάσεις που τις καναμε όλες γενικά δεν το πολυσυζητουσαμε, τον έβλεπα ότι τον αγχώνει ειδικά το κομμάτι της βιοψίας και αν φυσικά θα μπορέσει να γίνει βιολογικός πατέρας... Εγώ έκανα τον καραγκιόζη συνέχεια και προσπαθούσα να του ανεβάσω το ηθικό. Γνώμη μου ειναι, δε χρειάζεται να το συζητάς όλη μέρα κάθε μερα, ουτε σε εσενα κάνει καλό τόσο αγχος!

Αφού θέλετε βρείτε τον ουρολόγο κάντε τις εξετάσεις και οταν με το καλο βγουν τα αποτελέσματα τότε συνεχίζεται με κέντρο κτλ...

Ψυχραιμία θέλει προσπάθησε να ξεχνιέσαι και λίγο στην καθημερινότητα σου.

πολλά φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Georgina 💜Εννοείται ότι κάνω τον καραγκιόζη.... Αλλά βλέπω ότι αν δεν ψάξω εγώ η δεν πάρω εγώ πρωτοβουλία δεν γίνεται τίποτα. Εγώ ακόμα έχω πυρετό... Δεν έχω βγει από το σπιτι 4μερες.

Τέλος πάντων. Εσείς ποτέ με το καλό πάτε Αθήνα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καλή εβδομάδα σε όλους !!

Η οιστραδιολη μου σήμερα 792 και γύρω στα 35 ωοθυλακια! Τετάρτη πάλι ξανά οιστραδιολη και προγεστερονη αυτή τη φορά.

Εσείς όλα καλά;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καλή εβδομάδα σε όλους !!

Η οιστραδιολη μου σήμερα 792 και γύρω στα 35 ωοθυλακια! Τετάρτη πάλι ξανά οιστραδιολη και προγεστερονη αυτή τη φορά.

Εσείς όλα καλά;;;

 

35;;;;;; Ω μαι Γκαντ!!!!!! Χαχαχαχα.....

Καλη συνεχεια φιλεναδα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

35;;;;;; Ω μαι Γκαντ!!!!!! Χαχαχαχα.....

Καλη συνεχεια φιλεναδα!!!!!

 

Ευχαριστώ! ! Βρε λες να γίνει καμία υπερδιεγερση και ψάχνομαι; ; :confused: πες μου οχιιιιι :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! ! Βρε λες να γίνει καμία υπερδιεγερση και ψάχνομαι; ; :confused: πες μου οχιιιιι :P

 

Θέλει προσοχή !!!!! Ασπραδια αυγων!!!! Τρωγεεεεεεε!!!!! Και εχε στο νου σου μηπως κανεις εμβρυομεταφορα σε επομενο κυκλο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλει προσοχή !!!!! Ασπραδια αυγων!!!! Τρωγεεεεεεε!!!!! Και εχε στο νου σου μηπως κανεις εμβρυομεταφορα σε επομενο κυκλο!!!!!

 

Ναι μου το είπε για ασπράδια! ! Και καφέδες λέει.τι εννοείς σε επόμενο κύκλο;;; τι να προσέξω στο χέρι μου είναι; :shock:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το είπε για ασπράδια! ! Και καφέδες λέει.τι εννοείς σε επόμενο κύκλο;;; τι να προσέξω στο χέρι μου είναι; :shock:

 

Σου στέλνω πμ αργοτερα!!!!! Φεύγω για δουλεια τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο Georgina , φουλ παραγωγή. Εγω σήμερα πήρα άδεια, εχω ακομα πυρετό...

 

Ακόμα πυρετό; ;; πηγες σε γιατρό καλό μου;; Περαστικά σου βρε κορίτσι

Ευχαριστώ κ πάλι αλλά μόνο άγχος με έπιασε τώρα... βαθιές ανάσες :roll:

Link to comment
Share on other sites

Μην σε πιάνει άγχος,είσαι πλέον στην τελική ευθεία!

Ναι πηγα, εχω ακροαστικα κ βήχα φουλ. Απο το μεσημέρι κ Μετά είμαι καλύτερα.αλλα μάλλον Ούτε αύριο θα παω δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε ; Εχουμε κανένα νέο απο την Georgina?

Μαγισσουλα μου τι κανεις ; kristinaki είσαι καλύτερα ; Εμεις σε μια εβδομάδα επιστρέφουμε στην βάση μας και τώρα προσπαθούμε να περνάμε όσο το δυνατόν καλύτερα με τους φίλους μας αν και μας εχει φάει η αγωνία για τα αποτελέσματα των εξετάσεων πολλα φιλια σε όλες και όλους σας και θέλω απο δω και πέρα να ακούω μόνο ευχάριστα νέα .....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομορφη παρεα! σας πεθυμησα κοριτσουδια, τρεχω και δεν φτανω, 24ωρες δεν μου αρκουνε, τζιορτζινα σε ειχα στο μυαλο μου, ευχομαι να πανε ολα καλα, ποτε πατε για ωοληψια?

kristina περαστικα κοριτσι μου, μην απελπιζεσαι οσο μπορεις, θετικες σκεψεις

μαντονα λογικο το βρισκω να σκεφτεσαι τα αποτελεσματα! θα περασει ο καιρος!!!

εμεις σε φαση μετακομισης, δουλειες του κανονικου σπιτιου, δουλειες της δουλειας, υπομονη να περασουν οι μερες για το σπερμοδιαγραμμα, και υπομονη με τον θυρεοειδη μου που με κανει οτι θελει! μεγαλωσε ο οζος, αυξησαμε δοση χαπιου, μου τιναξε το στομαχι, παιρνω και φαρμακο για το στομαχι, διατροφη για ινσουλινοαντισταση μπας και ξυπνησει ο μεταβολισμος, και μετα το πασχα θα παω να τον αφαιρεσω να ησυχασω, απο τη μια φοβαμαι το μαχαιρι που θα φαω απο την αλλη θελω να το κανω γιατι εχω κουραστει με αυτη την ιστορια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι μου το είπε για ασπράδια! ! Και καφέδες λέει.τι εννοείς σε επόμενο κύκλο;;; τι να προσέξω στο χέρι μου είναι; :shock:

 

Καλησπέρα στα κορίτσια κ συγνώμη που επεμβαίνω. Georgina84 επειδή κγω είχα μεγάλη παραγωγή τις δυο φορές τα καταψύξαμε κ έκανα ετ στον επόμενο κύκλο γιατί είχα πρηστεί είχα γεμίσει υγρό. Αυτο θα το κρίνει βέβαια ο γιατρός σου. Αν σου συμβεί είναι καλύτερα να μην την κανεις γιατί πίστεψε με πονάς πολυ. Μην αγχώνεσαι κ να ρωτάς τα πάντα το γιατρό σου. Σου εύχομαι τα καλύτερα. Καλή επιτυχία!!!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο παρεάκι μου!!

Σήμερα η οιστραδιόλη μου ηταν στα 1544,8 και η προγεστερονη 3,90

την προηγουμενη φορά να θυμήσω ηταν στα 795 καπου εκει...

Αυτη τη φορα δε μου ανεφερε για υπερδιέργεση και μου ειπε οτι εχω γυρω στα 30 (μηπως παρακουσα στα 35;) απλα μεγάλωσαν τα χιλιοστά!

Συνεχίζω με τις ιδιες μονάδες και παρασκευή πάλι παω για οιστραδιόλη!

 

μαγισσα μου πως τα βλέπεις τα πράγματα; Μου ειπε οτι παω πολυ καλα... και κατα 99% Κυριακή ερχόμαστε και Δευτέρα θα γίνει η "δουλειά" .......

 

Nola σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου δεν επεμβαίνεις οτιδήποτε πιστεύεις οτι θα μας φανέι χρήσιμο ευχαρίστως να το ακούσουμε!! :)

 

guinevere Καλησπέρα!! Μη φοβάσαι αποτι ξερω δεν ειναι τιποτα η επέμβαση προσφατα έκανε μια φίλη μου και δεν καταλαβε τιποτα!! ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ!!!

 

Μαντονα εδω ειμαι, καθε 3 και λιγο εξετάσεις και αναμονή!! αυτά που ειπα παραπάνω ;) ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ μονο ευχάριστα πια!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!

Εμεις ειμαστε στα διαδικαστικα για την επιτροπη. Εχουμε 2 σπερμοδιαγραμματα που δειχνουν ολιγοασθενοσπερμια.Αυριο εχουμε ραντεβου με αλλο ουρολογο για δευτερη αποψη και για τη βεβαιωση για την επιτροπη.Επειδη λεει στο χαρτι σε περιπτωση παθολογικου σπερμοδιαγραμματος με περισσοτερα του 1.000.000/ml , χρειαζεται βεβαιωση ουρολογου η ενδολρινολογου που να λεει τι διαδικασια που ακολουθηθηκε...υπαρχει καποια που να περασε προσφατα επιτροπη και να χρησιμοποιησε τετοιο χαρτι? Αν ναι τι τιμες σε αριθμο ειχαν τα δυο σπερμοδιαγραμματα γιατι εμας το δευτερο χρονικα εχει κατω τπυ 1.000.000 αλλα μας ειπαν για βεβαιωση? Και τι εγραφε η βεβαιωση που προσκομισε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Ναι πρεπει να εχει βεβαίωση οτι εκανε θεραπεια και δεν "πέτυχε" να γράψει συγκεκριμένα φάρμακα που εκανε αγωγή Ποσο καιρο και τα σχετικά. Οτι προσπαθεί πανω απο χρονο το ζευγαρι να τεκνοποιήσει και τα σχετικά. Αν θες μπορω να σου στείλω ακριβώς τι έγραψε ο ουρολόγος μας σε προσωπικό μήνυμα αργότερα. Οχι οτι η επιτροπή το διάβασε όλο το κατεβατό αυτο, τα πανω πανω βλέπουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Ναι πρεπει να εχει βεβαίωση οτι εκανε θεραπεια και δεν "πέτυχε" να γράψει συγκεκριμένα φάρμακα που εκανε αγωγή Ποσο καιρο και τα σχετικά. Οτι προσπαθεί πανω απο χρονο το ζευγαρι να τεκνοποιήσει και τα σχετικά. Αν θες μπορω να σου στείλω ακριβώς τι έγραψε ο ουρολόγος μας σε προσωπικό μήνυμα αργότερα. Οχι οτι η επιτροπή το διάβασε όλο το κατεβατό αυτο, τα πανω πανω βλέπουν.

Αν μπορουσες να μπυ στειλεις ναι θα μου ηταν πολυ χρησιμο. Επισης ηαν συμβεβλημενος με εοππυ? γιατι δε λεει κατι τετοιο.

Αν θυμασαι και περιπου ποσα σπερματοζωαρια /ml ειχαν τα σπερμοδιαγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορουσες να μπυ στειλεις ναι θα μου ηταν πολυ χρησιμο. Επισης ηαν συμβεβλημενος με εοππυ? γιατι δε λεει κατι τετοιο.

Αν θυμασαι και περιπου ποσα σπερματοζωαρια /ml ειχαν τα σπερμοδιαγραμματα.

 

Ειμαι εξω αυτη τη στιγμη οταν θα γυρίσω θα στο γράψω σε πμ λογικα το θες απόψε αφου θα πας σε ουρολόγο αυριο σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε ; Εχουμε κανένα νέο απο την Georgina?

Μαγισσουλα μου τι κανεις ; kristinaki είσαι καλύτερα ; Εμεις σε μια εβδομάδα επιστρέφουμε στην βάση μας και τώρα προσπαθούμε να περνάμε όσο το δυνατόν καλύτερα με τους φίλους μας αν και μας εχει φάει η αγωνία για τα αποτελέσματα των εξετάσεων πολλα φιλια σε όλες και όλους σας και θέλω απο δω και πέρα να ακούω μόνο ευχάριστα νέα .....

 

Καλά ειμαι! Δουλευω συνεχεια για να περναει γρηγορα ο καιρος και μπας και μαζεψω τα απαραίτητα μπικικίνια αλλα δεν μαζεύονται με τιποτα τα άτιμα....και θελω να κανω διεγερση μετα το Πάσχα αλλα....δυσκολο!

Εσεις διασκεδάστε το οσο μπορείτε και μια χαρα θα ειναι οι εξετασεις!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομορφη παρεα! σας πεθυμησα κοριτσουδια, τρεχω και δεν φτανω, 24ωρες δεν μου αρκουνε, τζιορτζινα σε ειχα στο μυαλο μου, ευχομαι να πανε ολα καλα, ποτε πατε για ωοληψια?

kristina περαστικα κοριτσι μου, μην απελπιζεσαι οσο μπορεις, θετικες σκεψεις

μαντονα λογικο το βρισκω να σκεφτεσαι τα αποτελεσματα! θα περασει ο καιρος!!!

εμεις σε φαση μετακομισης, δουλειες του κανονικου σπιτιου, δουλειες της δουλειας, υπομονη να περασουν οι μερες για το σπερμοδιαγραμμα, και υπομονη με τον θυρεοειδη μου που με κανει οτι θελει! μεγαλωσε ο οζος, αυξησαμε δοση χαπιου, μου τιναξε το στομαχι, παιρνω και φαρμακο για το στομαχι, διατροφη για ινσουλινοαντισταση μπας και ξυπνησει ο μεταβολισμος, και μετα το πασχα θα παω να τον αφαιρεσω να ησυχασω, απο τη μια φοβαμαι το μαχαιρι που θα φαω απο την αλλη θελω να το κανω γιατι εχω κουραστει με αυτη την ιστορια

 

Να κανεις οτι καλυτερο για να προετοιμάσεις το έδαφος (σώμα σου) για ο μπεμπακι που θα ερθει!!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια κ συγνώμη που επεμβαίνω. Georgina84 επειδή κγω είχα μεγάλη παραγωγή τις δυο φορές τα καταψύξαμε κ έκανα ετ στον επόμενο κύκλο γιατί είχα πρηστεί είχα γεμίσει υγρό. Αυτο θα το κρίνει βέβαια ο γιατρός σου. Αν σου συμβεί είναι καλύτερα να μην την κανεις γιατί πίστεψε με πονάς πολυ. Μην αγχώνεσαι κ να ρωτάς τα πάντα το γιατρό σου. Σου εύχομαι τα καλύτερα. Καλή επιτυχία!!!

 

Νολακι μουουουου......!!!!! Πως εισαι και τι κανεις;;;;;;

Καλα τα λες!!!!! Τελεια βασικα τα λες οπως παντα!!!!! Σε φιλώ γλυκα και περιμενω νεα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...