Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Διαβάζω διάφορα για τους γυναικολόγους στο ΕΛΕΝΑ και πλέον μπορώ να πω την δικιά μου εμπειρία. Γέννησα με τον κο Παπαδή πριν από 10 μέρες κι έχω να πω μόνο καλά λόγια γι' αυτόν τον ΑΝΘΡΩΠΟ! Τρελαίνομαι όταν διαβάζω για "μαύρα" 50άρια στα πρωινά ιατρεία και αμοιβές που ξεπερνάνε το μισθό μου! Στα πρωινά ιατρεία πληρώνεις μόνο 5 ευρώ για το εισιτήριο κι εγώ προσωπικά δεν περίμενα πάνω από μισάωρο για να με δει ο γιατρός. Επειδή έψαξα πολύ το θέμα "γυναικολόγος" όσο ήμουν έγκυος, νομίζω ότι καλύτερη επιλογή δεν θα μπορούσα να κάνω και ευχαριστώ την κοπέλα από το φόρουμ που μου έδωσε πληροφορίες για τον συγκεκριμένο και με βοήθησε να τον επιλέξω! Οποια θέλει να της πω παραπάνω ας στείλει ΠΜ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Διαβάζω διάφορα για τους γυναικολόγους στο ΕΛΕΝΑ και πλέον μπορώ να πω την δικιά μου εμπειρία. Γέννησα με τον κο Παπαδή πριν από 10 μέρες κι έχω να πω μόνο καλά λόγια γι' αυτόν τον ΑΝΘΡΩΠΟ! Τρελαίνομαι όταν διαβάζω για "μαύρα" 50άρια στα πρωινά ιατρεία και αμοιβές που ξεπερνάνε το μισθό μου! Στα πρωινά ιατρεία πληρώνεις μόνο 5 ευρώ για το εισιτήριο κι εγώ προσωπικά δεν περίμενα πάνω από μισάωρο για να με δει ο γιατρός. Επειδή έψαξα πολύ το θέμα "γυναικολόγος" όσο ήμουν έγκυος, νομίζω ότι καλύτερη επιλογή δεν θα μπορούσα να κάνω και ευχαριστώ την κοπέλα από το φόρουμ που μου έδωσε πληροφορίες για τον συγκεκριμένο και με βοήθησε να τον επιλέξω! Οποια θέλει να της πω παραπάνω ας στείλει ΠΜ.

 

 

 

Εχω ακουσει τοσο καλα λογια γι"αυτο τον γιατρο που σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αλλαξω τον δικο μου.....απλα αναρωτιεμαι εαν θα με αναλαβει στην εβδομαδα που βρισκομαι :?:-?:?

 

 

ουφφφφφφ πρεπει να παρω μια αποφαση και μαλιστα συντομα :|:-|:|

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα...

Καλό θα ήταν να αναφέροντε τα στοιχεία των γιατρών προκειμένου το συγκεκριμένο τοπικ να βοηθήσει και μελλοντικά άλλες κοπέλες, άλλωστε αυτή είναι και η λογική του... να ανφερόμαστε με ονόματα σε ότι αφορά γυναικολόγους-μαιευτήρες προκειμένου να σχηματίζουμε εικόνα και αποψη.

Παρακαλώ λοιπόν όποια έχει τα στοιχεία του γιατρού που αναφερόταν η marapaps να τα δημοσιεύσει.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

bMZ0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω κι εγω καποια βοηθεια σχετικα με γιατρο στο ελενα. Βασικα εχω μια γυναικολογο η οποια εκτος απο τα χρηματα του τοκετου μου εχει ζητησει και 40 ευρω σε καθε επισκεψη αλλα εχω παει 4 φορες μεχρι τωρα και δεν με εχει εξετασει ουτε μια φορα δεν εχει ακουσει καθολυο το μωρο ουτς μου εχει παρει πιεση και βαρος απολυτως τιποτα. Δεν ξερω τι να κανω. Μπορω να αλλαξω γιατρο να παω σε αλλον παλι στο Ελενα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια θελω κι εγω καποια βοηθεια σχετικα με γιατρο στο ελενα. Βασικα εχω μια γυναικολογο η οποια εκτος απο τα χρηματα του τοκετου μου εχει ζητησει και 40 ευρω σε καθε επισκεψη αλλα εχω παει 4 φορες μεχρι τωρα και δεν με εχει εξετασει ουτε μια φορα δεν εχει ακουσει καθολυο το μωρο ουτς μου εχει παρει πιεση και βαρος απολυτως τιποτα. Δεν ξερω τι να κανω. Μπορω να αλλαξω γιατρο να παω σε αλλον παλι στο Ελενα;

Mπορείς να αλλάξεις αλλά δεν χρειάζεται να πεις στον νέο γιατρό ότι έιχες κάποιον απο το ίδιο νοσοκομείο. Εμένα ο Γαζής με απέρριψε ας πούμε γιατι πρίν 7 χρόνια είχα γεννήσει στο Έλενα με άλλον γιατρό. Αν δεν του το έλεγα δεν θα ύπήρχε πρόβλημα. Και ήταν πράγματι καλός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με το καλό όλα να πάνε καλά, εγώ γέννησα και τα δύο μου μικρά στο Έλενα, δεν πλήρωνα καμμία επίσκεψη μόνο τον υπέρηχο 8 ευρώ τη φορά, παρόλο που ο γυναικολόγος μου είναι Διευθυντής (και τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία, πολύ καλός γιατρός, βέβαια γίνεται της τρελής από κόσμο, αλλά και με διάφορα θέματα που είχα, ήταν άψογος, εάν θέλεις στοιχεία στείλε μου πμ)... δεν μου ζήτησε λεφτά για τη γέννα... και όταν είχα γίνει πιεστική πάνω σε αυτό το θέμα... μου είπε ότι εδώ έχεις έρθει για να γεννήσεις δωρεάν... τελικά βέβαια του άφησε κάτι ο άντρας μου...

Δεν νομίζω ότι δεν μπορείς να αλλάξεις γυναικολόγο και βέβαια μπορείς...

2Niwp2.png

6PDKp2.png

Link to comment
Share on other sites

και όταν λέω 8 ευρώ για υπέρηχο, πήγαινα απόγευμα, όχι πρωινά... και την πρώτη φορά που πήγα πρώτα κάτω στο ταμείο και πλήρωσα εξέταση διευθυντή 75 ευρώ, όταν πήγα επάνω και το είδε, μου έβαλε μία κατσάδα... μου λέει: σου είπα εγώ να πάς να πληρώσεις εξέταση, μην τυχόν και το ξανακάνεις, θα κλείνεις ραντεβού μαζί μου, θα έρχεσαι κατευθείαν και μετά εγώ θα σου λέω τι θα πηγαίνεις στο ταμείο να κόψεις...

2Niwp2.png

6PDKp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, γέννησα πριν 2 μήνες περίπου στο νοσοκομείο έλενα.Ο γυναικολόγος μου ήταν ο κ Παπαδής.Είναι πάνω από όλα άνθρωπος δεν σε βλέπει σαν φακελάκι αλλά σαν άνθρωπο. Εχω να πω τα καλύτερα. Πηγαίνεις τα πρωινά και πολλές φορές δεν σε αφήνει να πληρώσεις ούτε τα 5 ευρώ.Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσες θελουν γιατρό-ανθρωπο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, γέννησα πριν 2 μήνες περίπου στο νοσοκομείο έλενα.Ο γυναικολόγος μου ήταν ο κ Παπαδής.Είναι πάνω από όλα άνθρωπος δεν σε βλέπει σαν φακελάκι αλλά σαν άνθρωπο. Εχω να πω τα καλύτερα. Πηγαίνεις τα πρωινά και πολλές φορές δεν σε αφήνει να πληρώσεις ούτε τα 5 ευρώ.Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσες θελουν γιατρό-ανθρωπο

 

Συμφωνώ απόλυτα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αφηστε εχω αγχωθει απιστευτα πρεπει αυτο το μηνα να καταληξω. Μου εχουν πει πολυ καλα λογια για Δεσυπρη ειναι δοκιμασμενος αλλα δεν ξερω αν θα με αναλαβει. Λεω να τον παρω ενα τηλ αλλα τι να κανω να του πω οτι πιο πριν με εβλεπε μια αλλη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

και η δική μου γυναικολόγος είναι στο Έλενας και πριν από λίγες μέρες και συγκεκριμένα την Τρίτη έκανα την πρώτη μου σπερματέγχυση και τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες για να κάνω την χοριακή. Δεν έχω πρόβλημα με την συγκεκριμένη, μια χαρά είναι!

Θα ήθελα όμως και γω να δημιοσευτεί το όνομα του γιατρού- ανθρώπου που δεν δέχεται φακελάκι στο ίδιο νοσοκομείο εάν γίνεται...

xoH6p3.png

 

 

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

και η δική μου γυναικολόγος είναι στο Έλενας και πριν από λίγες μέρες και συγκεκριμένα την Τρίτη έκανα την πρώτη μου σπερματέγχυση και τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες για να κάνω την χοριακή. Δεν έχω πρόβλημα με την συγκεκριμένη, μια χαρά είναι!

Θα ήθελα όμως και γω να δημιοσευτεί το όνομα του γιατρού- ανθρώπου που δεν δέχεται φακελάκι στο ίδιο νοσοκομείο εάν γίνεται...

 

Tο έχω αναφέρει λέγεται Παπαδής. Να ξέρεις ότι υπάρχουν και άλλοι γιατροί που δεν δέχονται φακελάκι σε αυτό το νοσοκομείο Ο δντης του νοσοκομείου είναι ένας από αυτούς.Απλά βλέπει πάρα πολλές κοπέλες.

Link to comment
Share on other sites

Tο έχω αναφέρει λέγεται Παπαδής. Να ξέρεις ότι υπάρχουν και άλλοι γιατροί που δεν δέχονται φακελάκι σε αυτό το νοσοκομείο Ο δντης του νοσοκομείου είναι ένας από αυτούς.Απλά βλέπει πάρα πολλές κοπέλες.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Έχεις δίκιο το είχες ξαναγράψει....

xoH6p3.png

 

 

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Tο έχω αναφέρει λέγεται Παπαδής. Να ξέρεις ότι υπάρχουν και άλλοι γιατροί που δεν δέχονται φακελάκι σε αυτό το νοσοκομείο Ο δντης του νοσοκομείου είναι ένας από αυτούς.Απλά βλέπει πάρα πολλές κοπέλες.

 

Καλησπέρα. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο forum. Θα μπορούσες να μου πεις ποιος είναι ο δ/ντης του νοσοκομείου που αναφέρεις;

Επίσης ξέρει κάποιος πληροφορίες για τον Κονδυλιό ή το Δρίτσα;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στο forum. Θα μπορούσες να μου πεις ποιος είναι ο δ/ντης του νοσοκομείου που αναφέρεις;

Επίσης ξέρει κάποιος πληροφορίες για τον Κονδυλιό ή το Δρίτσα;

Ευχαριστώ πολύ.

 

Ο δντης του Νοσοκομείου ο Φαρμακίδης. Είναι πολύ καλός γιατρός απλα όπως είπα βλέπει πολλές κοπέλες. Οσό για τον Κονδυλίο επίς πολύ καλος γιατρός μου είχε κάνει την εξέταση για τον τροχοβλάστη που είχα κάνει στο τρίτο μήνα. Όμως από ότι είχα ακούσει έχει ταρίφα.Πάντως οποίον γιατρό και να επιλέξεις εχείσ κάνει σωστή επιλογή στο νοσοκομείο εγω έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! είμαι 2 μηνών έγκυος και θα ήθελα να με παρακολουθήσει κάποιος ιατρός στο "ΕΛΕΝΑ". Έχω ακούσει καλά λογια για τον Χατζηγίαννη. Έχετε να μου πείτε κάτι κι εσείς? Επίσης θα ήθελα να γνωρίζω πόσο κοστίζει μία γέννα στο "ΕΛΕΝΑ". Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Vasulini, τη σπερματέγχυση με ποιον την έκανες στο Ελενα; Ποια ειναι η διαδικασία; Ειχα παει και εγω πριν 3 βδομαδες σε ενα ραντεβού με εναν Γαβαρη. Μου εκανε σχετικά καλή εντυπωση στο ραντεβου αλλα τωρα εχω αλλαξει λιγο γνωμη. Μου ειπε να τον παρω τηλέφωνο στο κινητό του την 11η μέρα του κυκλου μου για να κανονισουμε σπερματέγχυση και οταν εφτασε η μέρα και τον πήρα μου μιλησε πολυ αποτομα. Τι ωρα ειναι αυτη που παιρνω, και τετοια ωρα τρωνε οι ανθρωποι. Διευκρινιζω οτι ηταν 15.30 εργασιμη μέρα (το πρωι δεν το σηκωσε που πηρα μια) και γενικά για όποιον μένει Αθήνα και εργάζεται δεν είναι και τοσο ακαταλληλη ώρα πια! Ούτε καν με άφησε να του πω τι θέλω και ποια έιμαι. Και έχασα και έναν κύκλο τώρα. Δεν ξέρω αν είναι πάντα ετσι ή τον πέτυχα σε ακαταλληλη στιγμή αλλα εμένα οποια ωρα και να με πάρεις δε θα σε προσβάλω ούτε θα σου κάνω μαθήματα savoir-vivre. Οποτε σκεφτομαι να παω να δω καποιον αλλον. Δεν έχω καμια ορεξη να μου μιλανε ετσι προσβλητικά, και πως να ξέρω εγώ τι συνήθειες έχει ο καθένας. Το κινητό του αυτος μου το εδωσε, εγω δεν του ζητησα κάτι. Ξερει καμια σας καποιον καλό γιατρό αλλά και άνθρωπο στο Έλενα για εξωσωματικές και γενικά «βοηθητικές μεθοδους»; Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Vasulini, τη σπερματέγχυση με ποιον την έκανες στο Ελενα; Ποια ειναι η διαδικασία; Ειχα παει και εγω πριν 3 βδομαδες σε ενα ραντεβού με εναν Γαβαρη. Μου εκανε σχετικά καλή εντυπωση στο ραντεβου αλλα τωρα εχω αλλαξει λιγο γνωμη. Μου ειπε να τον παρω τηλέφωνο στο κινητό του την 11η μέρα του κυκλου μου για να κανονισουμε σπερματέγχυση και οταν εφτασε η μέρα και τον πήρα μου μιλησε πολυ αποτομα. Τι ωρα ειναι αυτη που παιρνω, και τετοια ωρα τρωνε οι ανθρωποι. Διευκρινιζω οτι ηταν 15.30 εργασιμη μέρα (το πρωι δεν το σηκωσε που πηρα μια) και γενικά για όποιον μένει Αθήνα και εργάζεται δεν είναι και τοσο ακαταλληλη ώρα πια! Ούτε καν με άφησε να του πω τι θέλω και ποια έιμαι. Και έχασα και έναν κύκλο τώρα. Δεν ξέρω αν είναι πάντα ετσι ή τον πέτυχα σε ακαταλληλη στιγμή αλλα εμένα οποια ωρα και να με πάρεις δε θα σε προσβάλω ούτε θα σου κάνω μαθήματα savoir-vivre. Οποτε σκεφτομαι να παω να δω καποιον αλλον. Δεν έχω καμια ορεξη να μου μιλανε ετσι προσβλητικά, και πως να ξέρω εγώ τι συνήθειες έχει ο καθένας. Το κινητό του αυτος μου το εδωσε, εγω δεν του ζητησα κάτι. Ξερει καμια σας καποιον καλό γιατρό αλλά και άνθρωπο στο Έλενα για εξωσωματικές και γενικά «βοηθητικές μεθοδους»; Ευχαριστώ!!

καλησπέρα atalanti, στην θέση σου και γω θα αισθανόμουν άβολα να τον ξανακαλέσω γιατί σίγουρα σε αποθαρρύνει όταν ο γιατρός σου είναι λιγάκι απότομος....

θα σου στείλω μήνυμα προσωπικό για την γιατρό μου

xoH6p3.png

 

 

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εφαγα την πρώτη μου κάρτα!!!!

Ελπίζω να είναι και η τελευταία.

Αποχωρω απο τη συζήτηση.

Καλο ξεμπερδεμα σε όσες μελλοντικές μανουλες ψάχνονται!

Με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...