Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Γεια σας!

Θα ήθελα να βρω έναν γυναικολόγο στο ΕΛΕΝΑ που να δέχεται απόγευμα, αλλά και να μπορώ να κάνω μαζί με το ραντεβού τους υπερήχους. Μπορεί να γίνει αυτό;

Θα με βοηθούσατε πολύ αν μου στέλνατε και σε pm κάποιες πληροφορίες.

ERIANTON, μπορείς να μου στείλεις με pm τα στοιχεία του γιατρού σου;

age.png

gHcAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mina καλημέρα

 

Είχα το κ Γαζή στο πρώτο μου παιδάκι Θα ψάξω το τηλ του και θα στο στείλω αύριο , αν δεν σου εχει απαντήσει κάποιος στο μεταξύ. Αν το θέλεις άμεσα αν πάρεις τηλ στο έλενα θα στο πούν γιατί έχει μόνο σταθερό και μόνο σ αυτό το τηλέφωνο κλείνεις ραντεβού μαζί του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι έγκυος 9 εβδομάδων. Ενδιαφέρομαι να γεννήσω στο νοσοκομείο Έλενα, αλλά δεν ξέρω κάποιο γυναικολόγο εκεί. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιους με τα τηλέφωνά τους και γενικά θα ήθελα, αν είναι εύκολο να με ενημερώσετε για τα ραντεβού και τις εξετάσεις στο Έλενα, αλλά και τα χρήματα που χρειάζονται κάθε φορά? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια παρτε το αποφαση για οσους γιατρους γράψαμε εδω μεσα καλα πράγματα έπηξαν και θα περιμένετε χρονια στην ουρα! Ειναι χαος ρε γμτ το ΕΛΕΝΑ στο να περιμενεις τον γιατρό. καλα εννοειται και προχειράντζα η επισκεψη...λογικό βεβαια αν δεν επαρκουν οι γιατροι να καλυψουν τοσο κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΣΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘ.ΤΗΣ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ

 

Από κάποια κοπέλα που είμασταν μαζί στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού έμαθα ότι είναι δ/ντής της ΣΤ' Μαιευτικής Κλινικής. Έχει έρθει πρόσφατα από Αμερική και είναι ίσως ο μοναδικός στο ΕΛΕΝΑ που απ' ότι ακούγεται δεν παίρνει αμοιβή. Προσωπική εμπειρία δεν έχω.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ.ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ.ΜΟΥ ΕΞΗΓΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΛΟΓΙΚΗ Η ΠΑΡΑΛΟΓΗ.

ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙς ΜΟΥ ΜΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ.ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ 40 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩΝ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΙ ΒΑΣΙΖΟΜΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.

ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΩ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

 

ΕΡΙΑΝΤΟΝ καλησπέρα!

Μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις κι εμένα το τηλέφωνο του γιατρού που αναφέρεσαι? Είμαι αρκετά πελαγωμένη.΄Ηρθα το καλοκαίρι στον Πειραιά μόνιμα και πάω σε κάποιο ιδιώτη γυναικολόγο, αλλά θα ήθελα να γεννήσω στο ΄Ελενα κι εκείνος συνεργάζεται με το Ληττώ. Ήθελα αύριο να κλείσω ραντεβού, γιατί είμαι ήδη 9 εβδομάδων κι έχω κάνει μόνο έναν υπέρηχο. Κανονιά έχω επόμενο ραντεβού με το γιατρό μου την επόμενη Δευτέρα. Τα ραντεβού αργούν πολύ να τα κλείσουν στο ΈΛΕΝΑ?

θα με βοηθούσες πολύ αν μου απαντούσες. Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

kalispera se ola ta koritsa...eimai kainouria stin parea,eimai 20 xronwn kai eimai ston 7o mina.tous prwtous mines me parakolouthouse giatros sto iasw alla epeidi eidame me ton antra mou oti itan polla ta lefta kai kuriws o giatros itan teleiws ston kosmo tou apofasisame na allaxw giatro kai etsi vrethika sto elena sistimeni me ton giatro KAPELAKIS.den borw na pw den exw kanena parapono pros to parwn kai elpizw na min exw dld isa isa mou fenete polu kalos se enimerwnei gia ta panta oti wra ton parw til panta tha ton vrw .tha ithela pantws na enimerwthw apo kapoia kopela pou exei genisei ston kurio kapelaki sxetika gia to pws einai kia genika gt enw emena mou aresei san giatros alli mou lene oti me to paramikro kanei kaisarikes....euxaristw

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας , είμαι κανούρια στο forum και εύχομαι σε όλες τις υποψήφιες μανούλες "η ώρα η καλή" !!!!!. Βρίσκομαι στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου. Μέχρις στιγμής όλα πάνε καλά αλλά μερικές λεπτομέρειες με κάνουν να πιστεύω ότι ο μαγαλογιατρός που με παρακολουθεί την έχει δεί εμπόριο !!!!! Από τον απλό υπέρηχο έως την αμνειοπαρακέντιση έχω πληρώσει τρελλά λεφτά και μια φορά που ένιωσα μια δυσφορία και έπρεπε να επικοινωνήσω μαζί του εκείνη την στιγμή , η μόνη βοήθεια που μου πρότεινε ήταν να επισκεφθώ παθολόγο στο ΙΑΣΩ. Διαβάζοντας τις συζητήσεις σας στο forum βλέπω ότι η στροφή στο δημόσιο δείχνει καλή κίνηση. Για ενημέρωσή σας το πρώτο μου παιδί γεννήθηκε στο ΙΑΣΩ πρίν 7 έτη με καισαρική τομή , ζητώ τις προτάσεις σας :

1. Γνώμες για το ΕΛΕΝΑ & ΑΤΤΙΚΟ

2. Πρόταση γιατρού στο ΕΛΕΝΑ έμπειρου στην καισαρική τομή

3. Ερώτηση : Υπάρχει δυνατότητα φυσιολογικού τοκετού εάν η 1η γέννα ήταν με καισαρική ???

4. Ερώτηση: Οι γιατροί του ΕΛΕΝΑ , έχουν ιδιωτικά ιατρεία ?? εάν ναί υπάρχει κάποιος στις περιοχές Ηράκλειο/Πεύκη/Κηφισιά/Ν.Ιωνία ???

Link to comment
Share on other sites

Eγω πήγαινα στον Καπελάκη αλλά τον άλλαξα γιατί δεν μου αρεσε και τωρα παω στη Γεωργιάδου την οποία βρίσκω παρα παρα πολύ καλή (στο Ελενα και οι δυο)

παρακαλώ στείλε μου πμ το τηλ της γεωργιάδου , ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Eγω πήγαινα στον Καπελάκη αλλά τον άλλαξα γιατί δεν μου αρεσε και τωρα παω στη Γεωργιάδου την οποία βρίσκω παρα παρα πολύ καλή (στο Ελενα και οι δυο)

το τηλ της Γεωργιάδου σε πμ , παρακαλώ πολύ !!!! ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ειμαι νεα στο φορουμ κια βασικα βλεπω οτι ειστε ευχαριστημενοι απο την γεωργιαδου,χαιρομαι γιατι κι εγω ψαχνω για εναν γιατρο σε δημοσιο μαιευτηριο!

θελω λοιπον να σε ρωτησω το κοστος ποιο ειναι? ικα δεν εχω συνολικα ποσα χρηματα ειναι η γεννα με την συγκεκριμμενη γιατρο κια στο ελενα

περιμενω απαντηση σου! σε ευχαριστω

 

Κι εγώ θα ήθελα απαντήσεις σε αυτό το θέμα.Εγώ δεν έχω καθόλου ασφάλεια.

Ευχαριστώ

Μάνθος 20/12/1987

Νίκος 10/10/1989

Τάσος 09/09/2008

Σταμάτης 17/05/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια γεια σας γέννησα πριν 1μιση μήνα στο Έλενα με την κυρία γεωργιαδου. Στην αρχη πήγαινα το απόγευμα γιατι πίστευα ότι έτσι θα με πρόσεχε περισσότερο αλλα μετά πήγαινα το πρωι ηταν το ιδιο πραγμα απλα το πρωι περιμένεις διοτι εχει πολύ κοσμο αλλα άλλο να δίνεις 60 ευρω και άλλο 3!!! Δεν εκανα το λαθος να την ρωτησω ποτε ποσα θελει για την γεννα αν και ήξερα από άλλες κοπελες ότι παίρνει 1200 με 1500. Περα από αυτό μια χαρα μου φέρθηκε γέννησα ήρθε και στο δωμάτιο και όταν έφυγα και κατέβηκα να μου γράψει κατι βεβαιώσεις της έδωσα σε ένα φάκελο 800 ευρο αυτά μου περίσσευαν κοριτσια αυτά έδωσα. Μετα που πηγα για να μου βγάλει το ράμμα παλι μια χαρα μου φέρθηκε με ρώτησε τη κάνει το μωρό κτλ. Οσο για το νοσοκομείο μια χαρα ηταν επειδή γέννησα με καισαρική το κόστος ηταν 300ευρΩ τα αλλα τα κάλυπτε το ικα ΤΗΝ 1 μέρα είχα δίκλινο και μετά μονόκλινο και έκατσα και μια μέρα παραπάνω.

i97Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο εμενα,σημερα εκανα εγγραφη αν και παρακολουθω το φορουμ αρκετο καιρο τωρα.

Εμενα ο γιατρος μου ειναι στο Ιασω ειναι παρα πολυ καλος και σαν ανθρωπος και σαν γυναικολογος.

Το προβλημα μου ειναι οτι δεν θελω να δωσω 5-6 χιλιαδες για να γεννησω.

Βεβαια δεν μπορω και την ταλαιπωρια δλδ οπως διαβασα να περιμενω 2-3 ωρες για να με εξετασει ενας γιατρος.

Ο γιατρος Γιαλελης ειναι καλος σαν ανθρωπος?Γιατι αυτο ειναι κατι που με ενδιαφερει παρα πολυ εκτος φυσικα απο το να ειναι καλος στη δουλεια του.

Εχει καποιο εξωτερικο ιατρειο?Αν ξερει καποια κοπελα θα της ημουν υποχρεη.

 

Α,και κατι αλλο διαβασα στις αρχες καπου οτι στο Ελενα δεν μπορεις να κλεισεις δωματιο,ισχυει κατι τετοιο???:shock::shock::shock::shock:

 

Σας ευχαριστω και καλως σας βρηκα:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα , Πωλινα ειδα σε αλλο post οτι πριν γεννησεις σκεφτοσουν να πας στο Γαζη . Τελικα αυτον ειχες και δεν εμεινες ευχαριστημενη;Για ποιο λογο; Γιατι εγω δεν ειχα κανενα παραπονο . Αν σου φαινεται αδιακριτη η ερωτηση μην απαντησεις . Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , Πωλινα ειδα σε αλλο post οτι πριν γεννησεις σκεφτοσουν να πας στο Γαζη . Τελικα αυτον ειχες και δεν εμεινες ευχαριστημενη;Για ποιο λογο; Γιατι εγω δεν ειχα κανενα παραπονο . Αν σου φαινεται αδιακριτη η ερωτηση μην απαντησεις . Ευχαριστω.

 

καλημερα και σε σενα!οχι,δεν ειχα τον γαζη...και κακως μαλλον,γιατι ακουσα πολλα καλα λογια για αυτον απο πολλες μανουλες.ειχε ξεγεννησει και την μητερα μου στην αδερφη μου!!!

και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να τον πλησιασω τωρα,για να μην τρεχω παλι πανικοβλητη οταν με το καλο παμε για δευτερο παιδακι...ποια ειναι η γνωμη σου?

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κλειώ! Με το καλό το μωράκι σου!Ο δικός μου γυναικολόγος λέγεται Κιοσές αλλά είναι στο Αλεξάνδρας. Είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού και είναι πολύ καλός ειδικά σαν άνθρωπος. Πάντα μες στην τρελή χαρά.Δεν με άγχωσε ποτέ (είμαι πολύ φοβιτσιάρα) και όποτε τον θέλησα τον έβρισκα πάντα!Να φανταστείς ούτε καν επισκληριδιο δεν μου έκανε ενώ του είχα δωσει το ελεύθερο για κάθε μορφής αναισθησία να μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΛΙΝΑ σχετικα με το Γαζη εγω εμεινα ευχαριστημενη , πολυ προσεκτικος και εμπειρος σε κανει να νιωθεις ασφαλεια και σιγουρια . Ειναι καπως λιγομιλητος και ισως σου φανει ψυχρος στην αρχη αλλα οτι τον ρωτησεις το εξηγει . Μπορεις ισως να του κανεις μια επισκεψη οταν θα ειναι καιρος να κανεις τεστ παπ και να παρεις μια πρωτη εντυπωση .

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , είμαι κανούρια στο forum και εύχομαι σε όλες τις υποψήφιες μανούλες "η ώρα η καλή" !!!!!. Βρίσκομαι στον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης μου. Μέχρις στιγμής όλα πάνε καλά αλλά μερικές λεπτομέρειες με κάνουν να πιστεύω ότι ο μαγαλογιατρός που με παρακολουθεί την έχει δεί εμπόριο !!!!! Από τον απλό υπέρηχο έως την αμνειοπαρακέντιση έχω πληρώσει τρελλά λεφτά και μια φορά που ένιωσα μια δυσφορία και έπρεπε να επικοινωνήσω μαζί του εκείνη την στιγμή , η μόνη βοήθεια που μου πρότεινε ήταν να επισκεφθώ παθολόγο στο ΙΑΣΩ. Διαβάζοντας τις συζητήσεις σας στο forum βλέπω ότι η στροφή στο δημόσιο δείχνει καλή κίνηση. Για ενημέρωσή σας το πρώτο μου παιδί γεννήθηκε στο ΙΑΣΩ πρίν 7 έτη με καισαρική τομή , ζητώ τις προτάσεις σας :

1. Γνώμες για το ΕΛΕΝΑ & ΑΤΤΙΚΟ

2. Πρόταση γιατρού στο ΕΛΕΝΑ έμπειρου στην καισαρική τομή

3. Ερώτηση : Υπάρχει δυνατότητα φυσιολογικού τοκετού εάν η 1η γέννα ήταν με καισαρική ???

4. Ερώτηση: Οι γιατροί του ΕΛΕΝΑ , έχουν ιδιωτικά ιατρεία ?? εάν ναί υπάρχει κάποιος στις περιοχές Ηράκλειο/Πεύκη/Κηφισιά/Ν.Ιωνία ???

vivi καλησπερα!γεννησα στο ελενα πριν 7 μηνες και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη απο το νοσοκομειο!εμεινα 5 βραδυα σε μονοκλινο λουξ και κοστισε 900 ευρω και με αυτα που μου καλυψε το ικα πληρωσα 500!και βεβαια ειχα το μςρακι μου συνεχεια μαζι μου.απο τον γυναικολογο δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη...εκανα καισαρικη και εχω μια πολυ ασχημη και μεγαλη τομη,μολις βγηκε το μωρο εφυγε απο το χειρουργειο και με εραψε αλλος,και γενικα μου ηταν πολυ δυσκολο να τον βρω!παντωσ το νοσοκομειο το συνιστω ανεπιφυλακτα!επισης μου ζητησε 1600 ευρω και στην κουμπαρα μου ζητησε και 50 ευρω στις επισκεψεισ...οπως καταλαβαινεις απαραδεκτος!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ καλη χρονια!εγω ειχα γεννησει στο τζανειο χωρις να δωσω μια με καισαρικη,επικυνδινο ολο για εμενα κ το παιδι αλλα εσωσε τη ζωη μου κ του παιδιου μου ο χρηστος καρκανης.αργοτερα βοηθησε τη συνηφαδα μου να μεινει εγκυος μετα απο πολλες αποβολες κ να αποκτησει μωρακι.ολα τα εχανε στους 5.5 μηνες εγκυμοσυνης.τωρα ειναι στο ελενα.ειναι πολυ καλος,ενδιαφερεται για τον ανθρωπο διπλα του.ενω δεν ειχε εφημερια τις 2 μερες που κινδυνευα εμεινε μαζι μου τη νυχτα κ παλι ηρθε κ μου αλλαξε τις γαζες ενω δεν ειχε παλι δουλεια στο νοσοκομειο.μιλαμε για ανθρωπο.κ ταυτοχρονα ζουσε το δικο του οικογ δραμα.αλλα κ για την αδερφη μου που γεννησε πριν απο εμενα κ τον βρηκε στην εφημερια,ηταν οχι απλα γιατρος αλλα θεος.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! Μηπως εχει γεννησει καποια κοπέλα πρόσφατα Στο Ελενας να μας πει εντυπωσεις για μαιευτήριο και γιατρό???

Ενδιαφερομαι αν έχει κάποια να μου συστήσει Εναν ή μια καλο-η γιατρο στο Ελενα.Θα εκτιμήσω κάθε βοήθεια.

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...